Het volk wordt bedrogen ITOTTTfffe VERBEK Vooral kinderen slachtoffers van brandongevallen De tekening van een lezer 'Stem maar gerust op de Boerenpartij' Actie om te voorkomen Het geheim dat je deelt met Sandeman. graden niet zeggen wat je bedoelt goot voor hond tuingek poepverbod liedboekje DONDE RDAG 5 MEI «1977 SSSSB BINNENLAND Trouw/Kwartet door Leo Kleyn „Tussen ons gezegd en gezwegen heb ik in het hele land een grote aanhanghad de heer H. Koekoek ons telefonisch toevertrouwd ter beantwoording van de vraag of hij in het Noordhollandse Limmen (nooit van gehoord, eigenlijk) wel voldoende volgelin gen op de been zou krijgen om een reis naar dat afgelegen oord te rechtvaardigen. Ter plekke aangekomen, constateert de lijsttrekker van de Boerenpartij tevreden dat de opkomst groot is. Hoewel het zich aanvankelijk somber liet aanzien, is de rustieke zolder van het cultureel centrum Vredeburg aardig volgestroomd. Wê t In zijn openingswoord brengt de voorzitter van de afdeling Limmen van de Boerenpartij nadrukkelijk dank aan de „eigenaars en beheer ders" van het gemeentelijk centrum voor de verleende gastvrijheid. Hij doet dat niet zonder reden. Het blijkt dat het maar een haar had gescheeld of partijleider Koekoek had in deze toch uitgesproken agra rische gemeente nergens onderdak kunnen vinden. Menige zaalverhuur der bleek niet genegen te zijn de Boerenpartij aan vergaderruimte te helpen. „Het lijkf er wel op in Lim men". zegt de voorzitter bitter, „alsof wij worden bekeken als misdadigers en nietsnutten." Te elfder ure nog had, na een aan vankelijke toezegging, het plaatselij ke rooms-katholieke kerkbestuur ge weigerd de partij toegang tot zijn lokaliteiten te verschaffen. De voor zitter spreekt ontstemd van een „zaal die door de hele christelijke bevolking van Limmen betaald en onderhouden wordt". Honend voegt hij eraan toe: „Dat heet dan chris tendom en democratie." Koekoek kijkt ervan op. Hij zegt dat dergelijke moeilijkheden zich elders in het land al geruime tijd niet meer voordoen. En hij veronderstelt dat Limmen wat achterloopt. Met name geldt dat, denkt hij, voor de rooms- katholieke kerk, „die niet weet hoe het er in de politiek bij staat en nog steeds gelooft dat de KVP een goede partij is". Hij knoopt er meteen de eerste van zijn deze avond te ontvouwen sa menzweringstheorieën aan vast. Limmen, legt hij uit, heeft twee raadsleden die de Boerenpartij ver tegenwoordigen. Propagandistische bijeenkomsten van deze partij zou den er wel eens toe kunnen leiden dat een vertegenwoordiger van een. andere partij straks zijn zetel aan een derde raadslid van de Boeren- Dartij moet afstaan. ..Dat willen ze tegenhouden. Dat gaat zo meer in de politiek. In de Tweede Kamer gaat dat ook zo. Wij rekenen erop dat wij met minstens vijf leden in de Kamer terugkomen. Dat betekent dat van de andere par tijen er twee niet inkomen. Maar ik kan u geruststellen: dat zijn niet de besten, want die staan onderaan de lijst. Stem dus maar met een gerust hart op de Boerenpartij." Sleutelwoord Na die opwekking steekt Koekoek pas goed van wal. Evenals aanvoer ders van andere splinterpartijen van rechtse of linkse signatuur betoogt hij dat het met „de grote partijen" kwaad kersen eten is. Koekoek gaat er alleen nog wat forser tegenaan dan menige andere splinteraar. Naar uit zijn woorden begrepen mag wor den, bedriegen zijn machtige te genstanders niet slechts het volk, maar leggen ze zich daar ook op toe. Bedrog is in de redenering van Koe koek een sleutelwoord. Hoewel naar zijn opvatting CDA, PvdA en WD in arglist niet voor elkaar onderdoen, heeft de (uit de gelederen van de CHU afkomstige) leider van de Boerenpartij het vooral gemunt op de christen-democraten. Waarschijnlijk niet ten onrechte be schouwt hij het CDA als zijn jachtterrein. De onbetrouwbaarheid van die partij illustreert hij voorna melijk met de positiebepaling ten aanzien van abortus. Met betrekking tot dat netelige vraagstuk is Koekoek geheel de op vattingen van de RKPN toegedaan. Hij spreekt er schande van dat tij dens het abortusdebat in de Tweede Kamer de CHU-afgevaardigde Tila- nus de mening verkondigde dat al van geestelijke nood van de vrouw gesproken kon worden, wanneer een gezin met twee kinderen geen kamer meer voor een derde kind beschik baar had. Alleen al daarin ziet Koe koek een gerede aanleiding het CDA in de ban te doen. boerenpartij H. Koekoek: stedelingen hebben geen weet van gebruikswaarde van de grond Trouwens, dank zij de KVP en de ARP kon de verfoeilijke regering- Den Uyl in het zadel worden gehol pen. Bij de vorige verkiezingen, zegt Koekoek, heeft de KVP stemmen gelokt door zich te afficheren als een „rechtse en christelijke partij, „en dat was met de ARP ook zo". Na de verkiezingen gingen beide partijen onvervaard met links in zee. „Dat is oneerlijk geweest, om het maar voorzichtig te zeggen." Achtertuin Behalve door bedrog lijkt Koekoek geobsedeerd te worden door de vrees zelf voor een bedrieger gehou den te worden. Voortdurend schermt hij met bewijsstukken die hij zou kunnen overleggen; steeds laat hij nadrukkelijk weten dat wat hij ten nadele van anderen beweert .zwart op wit" staat. Zelfs wanneer hij, in een aanklacht tegen ook al oneerlijke gemeentebesturen, zijn eigen achtertuin ter sprake brengt, nodigt hij ieder die dat wil uit, die achtertuin in ogenschouw te komen nemen. Met zijn erf komt hij op de proppen in een uiteenzetting over de grondpolitiek. Dank zij de Boeren partij, zegt hij, is de KVP op de dwalingen haars weegs teruggeko men. De KVP had volgens Koekoek in het geheel geen kaas gegeten van grondpolitiek, wat hem niet verwon dert, omdat de Kamerleden van die partij sinds hun intrede op het Bin nenhof nooit meer een boerenhoeve hebben gezien. De sentimenten van zijn uit de boerenstand afkomstige gehoor bespelend, werpt Koekoek in het midden dat stedelingen geen weet hebben van de gebruikswaarde van grond. In de serie impressies van verkiezingsbijeenkomsten, die wij voor 25 mei publiceren, vandaag de Boerenpartij. Maar niet alleen op het punt van de grondpolitiek heeft de Boerenpartij haar mannetje gestaan. Dank zij Koekoek en de zijnen, zo horen de inwoners van Limmen, gaat bijvoor beeld de Oosterschelde niet dicht. Slechts omwille van de tijd („ik kan me voorstellen dat u morgen vroeg aan de arbied wilt") houdt de spre ker het maar bij dit ene voorbeeld In het algemeen wil hij nog wel kwijt dat de Boerenpartij als enige tegen elke belastingverhoging heeft ge stemd. Ook de WD heeft „ons van ons goeie geld afgeholpen". Vereenvoudiging Dat de verdiensten van de Boeren partij in den lande betrekkelijk wei nig bekendheid genieten, verbaast Koekoek niet. Het volk wordt ook in die zin bedrogen, dat de grote partij en, daarbij ijverig gesteund door „de politieke dagbladen, radio en televi sie". alles in het werk stellen de „werkelijkheid te verbloemen". Ook daarvan, zegt Koekeok, kan hij wel „tientallen voorbeelden" geven. Jammer genoeg is ook nu de tijd spelbreker. Maar gelukkig doet zich na de pauze nog de gelegenheid voor de vinger op een komplot te leggen. De boeren, van wie de Boerenpartij het toch voor een deel moet hebben, zien zich de laatste jaren steeds va ker genoodzaakt hun bedoening aan kant te doen. Koekoek heeft daar wel een verklaring voor. „De rode partijen zijn bezig de boeren uit te roeien. Daar zijn ze al twintig jaar mee bezig. Boeren stemmen niet op linkse partijen. Dat wist Mansholt ook. Die dacht toen: dan ruim ik de boeren op. "En trouwhartig voegt Koekoek aan deze beschuldiging van genocide toe: „Daar zijn wij het niet mee eens". Gedienstigen van de afdeling Lim men van de Boerenpartij hebben op alle tafeltjes een aantal exemplaren van het „urgentieprogram" gedopo neerd. Een van de eisen van partij luidt: „Verdere vereenvouding van de Nederlandse taal". Na afloop van de bijeenkomst kost het enige moei te de indruk kwijt te raken dat die eis niet uitsluitend op de taal be trekking heeft. Van een onzer verslaggevers BEVERWIJK In Nederland worden jaarlijks zo'n vierdui zend mensen met ernstige ver brandingen in ziekenhuizen op genomen, van wie er gemiddeld tweehonderd sterven, terwijl een groot aantal voor het leven verminkt en gehandicapt blijft. Onder de vierduizend bevinden zich 2500 kinderen, die het slachtoffer zijn van brandongelukken. De Nederlandse Brandwondenstich ting voert op dit moment in sa menwerking met het maandblad „Wij en onze kinderen" een actie om brandongevallen bij kinderen te voorkomen. Kinderen vormen niet alleen de grootste groep slachtoffers, maar zijn bovendien het gemakke lijkst, onder meer via scholen, te bereiken, zo meent de stichting. In het meinummer van „Wij en onze kinderen" wordt aandacht besteed aan deze ongelukken. In het blad zit een speciaal ontworpen affiche, dat thuis kan worden ODgehangen Verder wordt dit affiche, met een begeleidend artikel aan 25.000 be langrijke adressen gestuurd, zoals aan scholen. De Nederlandse Brandwondenstichting heeft in sa menwerking met het blad als stimu lans een wedstrijd voor scholen uit geschreven over dit onderwerp. Brandongevallen behoren tot de meest ernstige verwondingen. In veel gevallen betekent het verschrik kelijke pijn, langdurige (en vaak pijnlijke) verpleging, ernstige ver minking en levenslang gehandicapt zijn. Daarnaast leidt een brandonge- val vaak tot ingrijpende psychische problemen, omdat het slachtoffer het moment van het ongeluk steeds weer opnieuw in gedachten beleeft, om maar één oorzaak te noemen Ernstige verbrandingen hebben meestal de zogeheten verbrandings ziekte tot gevolg, waarbij vrijwel alle organen worden aangetast en het slachtoffer niet zelden aan de gevol gen daarvan overlijdt. Water Hoe ernstig en gecompliceerd een brandongeval ook is. de eerste hulpbehandeling is bijzonder een voudig: water en nogeens water. Het verbrande lichaamsdeel of het nu een arm, been, borst, gezicht of hand is moet worden afgekoeld en daar om minstens vijf minuten in koel water worden gehouden. Onder de kraan, de douche, in bad of desnoods in 'een sloot. De Nederlandse Brandwondenstich ting laat weten, dat hoewel de actie erop gericht is om verbrandingen te voorkómen, de meeste nadruk toch wordt gelegd op deze simpele behan deling. Ze vreest namelijk dat het te veelvuldig waarschuwen voor ge vaarlijke zaken weieens averechts zou kunnen werken. Bovendien, al dus de stichting, vuur bestaat nu eenmaal; Je moet er alleen mee leren omgaan. AOVERTENTlE Sandeman. ftwt en Sherry cVcrbur\t-cDe Qrótccflfcrkgn Tekeningen, bij voorkeur in liggend formaat, sturen aan: Trouw, jury politieke prent. Postbus 859, Twente: 22 Naam en adres aan de achterzijde vermelden. Voor geplaatste prenten is er een boekenbon. HET WEER door Hans de Jong chu/. mi Doorgaans komt het noordoos ten van Nederland er het be- kaaldst af met de temperatuur. Het weer van gisteren vormde hierop een even verrassende als heugelijke uitzondering. In gro te delen van Groningen, Drente en Overijssel deed de natuur net alsof het zomer was. Op de vlieg basis van Twente werd een maximale kwikstand van 22.4 graden Celsius bereikt, tevens landelijk de hoogste tot nu toe dit jaar. In de stad Groningen werd (met enig stad-effect) 23 graden bereikt. De zon scheen vrijwel de hele dag, zij het wazig. Daarentegen was het weer in de zuidwestelijke helft van het land totaal anders. Dat deed sterk denken aan de herfst of een groene kerstmis. In Roosen daal haalde de thermometer zelfs de tien graden niet (9.8 gra den), Rozenburg meldde tien graden bij langdurige regen (drie millimeter) en een kil windje. De somberheid van het weertype was opvallend. Hoe verder naar het oosten en noord oosten, hoe warmer: Hamburg gaf om vier uur 's middags 25 (rraden, Berlijn zat dirht. bij de 30 graden, Wenen 28, Göte- borg in zuidwest-Zweden 23 gra den en zelfs zuidwest-Finland deed mee met Pori op 23 graden. Het ziet er naar uit, dat het vandaag in de donkere helft van het land beter zal worden met weer wat hogere temperaturen, maar dat nu het noordoosten moet rekenen op wat lagere waarden. Een storing uit zuid- Duitsland trekt uitdiepend in de richting van de Duitse Bocht, zodat ons ook nog wel wat regen of een plaatselijke bul, mogelijk met onweer, boven het hoofd hangt. Het weer blijft ook in de tweede helft van deze week ver anderlijk en zacht. Als aanvulling op de Rivièra 'zondvloed' nog de mededeling, dat Montélimar na nog eens 60 millimeter verse regen in de nacht van dinsdag op woensdag op een etmaalhoeveelheid van tien centimeter is gekomen. April is een te natte maand ge weest. Door het snelle inzenden van de gegevens kan op deze plaats nu al een overzicht wor den gegeven van de verdeling per regio. Boven alles uit torent het noordoost-Friese Buiten post. niet ver van Dokkum, met 106 millimeter. Het droogste sta tion dat mij onder ogen kwam, ligt ook in Friesland, te weten Galamadammen, landelijk be kend als Dorado voor vissers, met 39 millimeter. In het noord oosten zijn over het algemeen de vetste stations te vinden: Diever 91, Ten Post 88, Ulthuizermee- den 87, Wagenborgen 86, Ulrum en Siddeburen 84. Verder: Pa- pendrecht 77. Baflo 76. Zwljndrecht en Maastricht 75. Deurne en Nunspeet 69, Bussum 67, Emmen 64, Marken en Oud- Beljerland 61, Musselkanaal 60. Nijmegen 58, Herwijnen. Stroet en Ameland 56. Meliskerke en Andijk 54, Ede 53, Roosendaal 50, Scheveningen, Texel en Arnhem 49, Almkerk 48, Kam pen en Eist 47, Oostkapelle, Fij naart 46, Santpoort 44. Normaal is van 40 in het noordwesten tot 55 millimeter in het zuidoosten. Nu moet u niet denken, dat de waarnemers uit de hierboven ge noemde plaatsen niets anders doen dan hun regenpotje legen en de hoeveelheid noteren. Zij hebben in feite de hele dag, en ook wel eens 's nachts de ogen goed open voor buitennissighe- den in de natuur. Hier is een selectie van aanteke ningen, te vinden op de neerslagkaarten. Bussum: „op Weerrapporten Wwrrtpporten v suuon Amsterdam De Bilt Declen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Vlusingen Zd Limburg Koninginnedag een kort doch zeer hevig onweer met om 19 uur twee donderslagen, direct op het licht. Het geluid deed denken aan een bomontploffing. De rui ten schudden Het laatste woord is voor Jan; Visser op Marken, die zijn in strumentarium zojuist had uit gebreid met een pluviograaf: een zelfschrijvende regenmeter Uit het pluviogram toverde hij in totaal tweeënvijftig april- buien tevoorschijn en een neerslagduur van bijna 36 uur. Op één dag, de veertiende, telde hij. veertien buien. De gemid delde apriltemperatuur op tien centimeter, dertig centimeter en vijftig centimeter in de grond was respectievelijk 7.5,7.3 en 7.3 graden Celsius, het gemiddelde grasminlmum was 3.4 graad en de gemiddelde temperatuur op anderhalve meter hoogte zeven graden. Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brustel Frankfort Geneve HeUinki Innsbruck Klagenfurt Kopenhagen Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Splil Stockholm Wenen Casablanca Istanboel Tunis i gisteren 17 ut motregen motregen geheel bew Ucht bew motregen motregen geheel bew half bewolkt half bewolkt geheel bew onbewolkt half bewolkt licht bew onbewolkt regen licht bew swaar bew half bewolkt zwaar bew onbewolkt onbewolkt Ucht bew Hoogwater Vrijdag Smet Vlisstngen 4 30- 16 55 HartngvlietsluUen 56-17 27 Rotter dam 6SI-1» 14 Scheveningen 5 «6-18.16 U- muiden 6 25-18 53 Den Helder 10 4*23 02 HarUngen 12 16Delfzijl 2 44-15 05 onder redactie van Loes Smit Je wilt iemand vragen iets voor Je te kopen, maar durft dat niet zo rechtstreeks. Zoiets kun Je dan om zeilen door voorzichtig te informe ren of die ander nog wel eens toe vallig daar en daar in de stad komt. Mèt het risico dat de ander hele maal niet begrijpt waar Je naar toe wilt en omstandig gaat uitleggen wel eens in de stad te komen, maar die bepaalde winkel bepaald niet prettig te vinden en daar dus be slist nooit een voet te zullen zetten. Waarom niet gewoon gevraagd: als Je toch ln de stad bent, kun Je dan dat of dat voor me meenemen? „We maken vaak," legt het maandblad Mensen van Nu ln zijn meinummer uit, „een oneigenlijk gebruik van vragen. Soms kan dat wel gemak kelijk zijn, maar verder is het een heel omslachtige manier om te zeg gen wat Je eigenlijk bedoelt. Zo omslachtig en onduidelijk, dat Je meningen en gevoelens vaak niet overkomen." Een heels terk voorbeeld ls dat over op visite zijn. Na een tijdje wil je naar huls, maar om dan te zeggen: ik ga naar huis. en meteen ook op te staan, lijkt erg bot en ontactisch. „Bijna niemand doet het op die manier; dat kun Je zelf dagelijks constateren bij visites en andere samenkomsten. Meestal gaat er een heel ceremonieel van plichtple gingen en beleefdheden aan vooraf, voordat Je echt opstaat en naar huis gaat. Een veelgebruikte me thode is schijnbaar achteloos vragen, hoe laat ls het? en dan: elf uur al? Is het al zó laat? Dan moet ik toch echt weg." Terwijl het er helemaal niet toe doet hoe laat het is. Al was het pas acht uur, Je wilt gewoon weg. Of Je hebt zelf visite die lang blijft plakken. Hoeveel mensen zijn er niet die stille wen ken geven een gaap onderdruk ken, terloops Informeren hoe laat de laatste bus ook alweer gaat, of hoe laat de visite morgen op moet. Mogelijk zijn het zulke begripvolle bezoekers, dat ze ogenblikkelijk opspringen en vertrekken. Ook mo gelijk is. dat ze zich door zo'n stille wenk beledigd voelen of geen zin hebben om al weg te gaan en doen of ze de hint niet snappen. Wie gewoon zegt naar bed te willen, omdat-ie moe ls en er weer zo vroeg uit moet, zou waarschijnlijk het meeste begrip ontmoeten, maar dat doe Je eenvoudig niet. Alle maal, zegt het blad, verpakken we onze gevoelens ln of verbergen ze achter nietszeggende opmerkingen en vragen. „Omdat we ons niet kunnen of durven uiten of misschien omdat het eigenlijk vreemd is om heel direct en eerlijk te zeggen wat Je denkt en voelt." Zo'n manier van vragen en opmer kingen maken ln plaats van zeggen wat Je bedoelt, lijkt beleefder en makkelijker. „Beleefdheid." constateert Mensen van Nu. „neemt een grote plaats ln in de omgangstaal. Een overdreven plaats zelfs." En bovendien met een overdreven onnodig slecht ef fect, want „het komt vaak voor, dat twee mensen volledig langs elkaar heen praten ln hun pogingen om toch vooral maar tactisch en be leefd te zijn." Toch maar liever weer gewoon doen dan? Hond in goot. Een vrome went in steden, waar geen plekje goot onbe zet is en geen hond zich tussen de bumpers van de geparkeerde auto's door kan wringen. In Parijs hc-bben ze burgemeester en wethouders dat begrepen en in de goten plaats voor honden gereserveerd. Waar een witte pijl met witte hond op het trottoir staat, is een vrijplaats met een wit kruis voor de hond nabij. Daar mag alleen een hond nog staan (liefst met baas en riem) of zitten, en niet één auto meer. Wij kennen ze ln Nederland ook, radioprogramma's die het jaren lang uithouden en dan nog niet vervelen. Maar geen van alle halen ze het ln ouderdom bij het weke lijkse vragenprogramma voor tuin- liefhebbers van de BBC („garden ers question time"), dat dit voor- Jaar zijn dertigste verjaardag viert. De drie presentators die alles van tulnieren weten, zijn er oud bij ge worden, want alle drie zitten ze er al vanaf het begin ln. De oudste is Fred Loads die op z'n 46ste ln het programma dook en nu dus 76 is. Zijn college Bill Sowerbutts is 66, en de bioloog prof. Alan Gemme- nell 64. Elke zondag luisteren tien duizenden mensen een half uur naar hun programma, dat later ln de week wordt herhaald. Veel van hen zien de presentators ook: op één zondag na zenden ze steeds vanuit het land uit. Eén zondag per maand blijven ze in de studio om schriftelijke vragen te beantwoor den, want na elke uitzending ko men er zeker tweeduizend brieven binnen. Loads, Sowerbutts en Oemmenell krijgen vragen als „Mijn spaniel geeft niets om kro kussen of hyacinten, maar ls dol op tulpebollen; hij graaft ze gewoon op. Wat moet lk daaraan doen?" Het antwoordende drietal is het lang niet altijd met elkaar eens en bestrijdt eikaars meningen open lijk voor de microfoon. Dat hun programma na dertig Jaar nog al tijd aanslaat, schrijven ze zelf toe aan de Britse passie voor tuinieren; Engelsen kun Je rustig tuingek noe men. Elke Engelsman droomt er van nog eens op het platteland te wonen met een tuin rondom het huis. Wie in het gelukkige bezit van een tuin is, doet er dan ook alles aan. Zeker duizend van die kleingrondbezitters zijn er zo ape trots op, dat ze hun lapje tuin voor iedere bewonderaar openstellen, als een soort expositie. En zitten ze met een probleem over de spruit jes. tomaten, rozen of bemesting, dan sturen ze een vraag naar „gar deners question time" In Sneek heeft een kunstschilder uit (hoge) nood Iets anti-honds ge schilderd. De gevel van zijn huis is nu verlucht met een rond ver bodsbord met binnen de cirkel een hond die iets groots en glanzends deponeert. Dat gebeurde tot nog toe dagelijks echt op het grindpad naast het huis van de schilder. „Voordat Je ln de auto kon stap pen", vertelde hij aan de Leeuwar der Courant, „stond Je eerst in de hondepoep." Het „verkeersbord" lijkt wel iets te helpen Loslopende honden kunnen het weliswaar niet lezen, maar de bazen schijnen wat beter op hun dieren te letten. Het boekje met oude liedjes („Niet verdwenen Wel zoekgeraakt Opnieuw verschenen") dat de heer Van der Molen uit Ulrum heeft sa mengesteld en verspreid, is op ze ker twaalfhonderd plaatsen in het land terechtgekomen. Van de vier duizend gedrukte exemplaren (twee oplagen) zijn er nu nog maar tweehonderd over. dus wie het nog in zijn bezit wil hebben moet zo gauw mogelijk 5.70 (of 10,75 voor twee stuks in beide gevallen inclusief porto) storten op postgiro 987531 ten name van E. J. v.d. Mo len. Aslngastraat 30 in Ulrum De samensteller heeft nogal wat reacties (hartverwarmende, zegt hij) op zijn boekje gehad. Sommige mensen hadden graag muziek bij de liedjes gezien; dat kan ln elR geval niet meer, omdat er geen der de druk komt. Wel denkt de heer Van der Molen aan een nieuw boek je mèt (eenstemmige) melodie, maar daarin komen dan weer ande re liedjes Liedjes die ln het „oude" boekje vergeten of niet opgenomen zijn. Wie ln dat boekje zo'n liedje miste, kan dat alsnog melden aan de heer Van der Molen op het al genoemde adres. Krijgt hij genoeg opgaven, dan zal hij proberen ook daarvan een boekje samen te stel len, met noten dus, dat daardoor wel iets duurder zal uitvallen dan het eerste

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 5