'Mijn vader wil liever dat ik thuis blijf' IHC somber over offshore industrie Melkveehouderijen vaak eenmansbedrijven C 3 Nieuwkoopse vaarsloot weer aan verbetering toe Colombiaanse vrouwen zetten zich in voor landhervorming Opnieuw bescherming tegen overval Kapmeeuw brengt vermoedelijk botulisme over Bouw tweede school Effatha opgeschort Standard Brands biedt 280 per aandeel v. Nelle Belastingloper beroofd van 3200,- Reconstructie kost 900.000,- Autoradio inbouwstation slechts 189.- Radio Raaphorst OUDERE DAMES G. fïl. de Jong iBntrtirtn tekenaar ■tiK.T.s.-ctuidiag «•■tekenaar Rwtai.t.-ipiti«i«i Auto Peter ÜInsÖagTmEI 1977 TROUW/KWARTET H 1J door Herman Amelink Beiden maken eerst een wat gespan nen indruk. Ze lijken zich enigszins bedreigd te voelen door de grote belangstelling. Maar ze reageren heel zelfbewust wanneer ze worden aangesproken op het doel van hun aanwezigheid in Nederland. Beiden werken ze voor de Colombiaanse boerenbeweging ANUC, die ze voor het eerst van hun leven in het bui tenland vertegenwoordigen. Catalina Pérez-Pérez (28) en Olga Cecilia Pinilla (25) zijn door de NOVIB uitgeno digd voor een bezoek aan Nederland in verband met de actie Gast aan Tafel, die deze week gehouden wordt. Beiden weten boeiend te vertellen over het werk dat de ANUC in Colombia onder de kleine boeren en de landarbeiders doet. Catalina: „Ik heb de ANUC in de praktijk leren kennen. Ik kom uit een groot gezin. Mijn vader werd als landarbeider steeds geconfronteerd met de grootgrondbezitter Chepe Posada. Deze had 18.000 hectare grond in zijn bezit en bovendien was hij een echte huisjesmelker in Medallon, de stad waar hij woonde. In 1972 hebben wij ons georganiseerd tegen deze groot grondbezitter. Wij dat zijn de 80 gezin nen in vijf buurtschappen in de omgeving van Córdoba. In totaal hebben we 37 keer een deel van het land van Chepe Posada in beslag genomen. Even zovele malen kre gen we te maken met de onderdrukking door de politie en de handlangers van Chepe. Zeven maanden heeft de strijd ge duurd. Onze huizen werden verbrand. De oogst die op het bezette land stond werd vernie tigd. Zelfs onze huisdieren werden ver brand. Op die manier probeerde Chepe ons van zijn landgoed af te zetten, terwijl het slechts ging om 825 hectare van de 18.000 die hij had." Olga: „Dat is zo groot dat je er met de auto twee dagen voor nodig hebt". Bedelaar Catalina vertelt, dat de rol van de vrouwen bij deze landbezetting erg belangrijk ge weest is. „Op een gegeven moment kwam de politie om alle mannen mee te nemen op vrachtwagens. Ze wilden hen meene men naar de tachtig kilometer verder gele gen hoofdstad van ons district. De vrou wen zeiden toen tegen de mannen: „Jullie gaan niet mee". De mannen en de vrouwen zeiden toen tegen de politie dat ze naar de stad zouden lopen. Voor de politie was de lol van de arrestatie er toen gauw af. De L Olga Cecilia Pinilla wandeling naar de stad zou veel te lang duren en ze lieten ons gewoon weer vrij". „Chepe Posada heeft meer dan 200.000 gulden aan de politie moeten betalen voor de telkens weer noodzakelijke acties. Hij zei nog liever bedelaar te worden dan dat hij een milimeter van de grond zou afstaan aan de boeren. Toch heeft hij uiteindelijk opgegeven." Tijdens de strijd die wij toen voerden hadden de arme boeren in deze streek nog geen notie van het werk van de in 1970 opgerichte ANUC. Ze streden gewoon voor hun eigen belangen. Ze wilden een stukje land om in ieder geval in leven te kunnen blijven. Daardoor zijn er fouten gemaakt, zegt Catalina. „We hebben de veroverde grond onder elkaar verdeeld, waardoor ie dere boer een stukje grond voor zichzelf had. We hadden er geen idee van dat we solidair moesten zijn met boeren die onder soortgelijke omstandigheden leefden. De boeren in onze streek waren tevreden met hun stukje grond en ze zijn daardoor con servatief geworden." Catalina zelf is, tegen de zin van haar vader, hieruit los gebroken. Ze werd zich ervan bewust, zo vertelt ze, dat het niet genoeg is om te zorgen dat de boeren een eigen stukje grond krijgen. „Er moet ook wat gedaan worden met de opbrengst van de grond. Die moet worden ingebracht op het niveau van het buurtschap. Met de gelden die we verdienen moeten we nieuwe zaaimiddelen kopen. Ook kunnen we spa ren voor boeren die nog moeten beginnen. Het moet mogelijk zijn boeren vrij te stel len voor voorlichtingswerk in andere dor» pen en buurtschappen." Ook Catalina zelf is vrijgesteld voor het voorllchtings- en vormingswerk. Zij wordt betaald uit een vrouwenfonds. „Zelf heb ik niet zoveel nodig. Als ik ergens kom, dan eet ik gewoon mee. Een vast salaris heb ik niet. Ik ben afhankelijk van de mensen aan wie ik de voorlichting geef". Voorlichting Hoe gaat die voorlichting in zijn werk? Catalina: „Als we ergens komen, dan kij ken we eerst hoe de plaatselijke situatie in elkaar zit. We brengen de mensen bij el kaar en proberen er achter te komen wat de problemen zijn van de mensen in zo'n dorp. We stellen veel vragen over de voed sel- en de watervoorziening, over de afzet van de producten, over de relatie met de grootgrondbezitter. Al pratend komen de mensen achter de oorzaak van de ellendige situatie waarin zij verkeren. Er zijn in de buurt heel vaak grote landerijen waarmee helemaal niets gebeurt, terwijl de bevol king zelf gebrek heeft". Catalina is ervan overtuigd dat de werkwijze van de ANUC de enige manier is om de Colombiaanse boeren te helpen. Ze zet zich daar met haar hele hebben en Catalina Pérez-Pérez houden voor in. „Mijn vader wil liever dat ik thuis blijf. Hij is bang dat ik onderweg nog eens een keer door een grootgrondbe zitter vermoord word. Ik wil liever zó ster ven dan mijn leven lang op mijn knieën te moeten leven". Hulpprogramma's Op allerlei manieren worden de arme boe ren in Colombia niet alleen door de groot grondbezitters maar ook door de zoge naamde hulpprogramma's van de regering onderdrukt. Olga vertelt over een rege ringscampagne die werd opgezet tegen de malaria. Olga: „De leden van de anti-malaria cam pagneteams gaan de huizen van de boeren binnen om deze met een ontsmettingsmid del te bespuiten. Het gevolg daarvan is dat de huisdieren dood gaan, dat veel groente niet meer te eten is en dat het materiaal waarvan de boerenhuisjes gemaakt zijn. begint te rotten. Ook de omgeving van de huisjes wordt vaak doodgespoten. Als een boer niet wil dat deze mensen in zijn huis komen, dan komt de politie en deze dwingt de boeren mee te werken met de campag ne. Als de leden van de anti-malaria teams in het huis van een boer papieren zien die erop wijzen dat de boer aangesloten is bij de ANUC of een andere organisatie, dan wordt dat doorgegeven aan de politie." Behalve malariacampagnes worden er van regeringswege ook acties gevoerd ter be perking van het kindertal. Catalina: „Soms worden een aantal vrou wen uit een dorp uitgenodigd voor een verpleegstersopleiding in de stad. Ze blij ven een paar maanden weg en ze worden in die tijd geïndoctrineerd. Dan gaan ze terug om de bewoners van het dorp te vertellen dat ze kleinere gezinnen moeten hebben. Ze hebben boekjes bij zich met verschil lende soorten plaatjes. Op de ene foto een moeder met een dikke buik en een hele sleep kinderen om haar heen. terwijl vader verveeld zit te kijken omdat hij geen werk heeft. En daartegenover een uiterlijk zeer welvarend gezin met twee kinderen". Cata lina noemt deze boekjes en de films die hierover gedraaid worden een „imperialis tisch programma". „De ellende in ons land vindt zijn oorzaak niet in het feit dat de gezinnen veel kinde ren hebben. Oorzaak van de ellende is de manier waarop de rijkdom in ons land verdeeld wordt. Veel land wordt niet ge bruikt terwijl een deel van het volk honger lijdt. De imperialistische programma's zijn bedoeld om het volk klein te houden". Vrouwen Olga wijst op het belang van de positie van de vrouw in Colombia. Zij vindt dat de vrouwen moeten deelnemen aan de pro ductie. „De vrouw moet meewerken op het land zodat ze weet wat er daar gebeurt Ze zit dan niet onmiddellijk met de handen in het haar ais haar man iets overkomt. Als een vrouw thuis zit en het huishouden doet. dan is ze ook het slachtoffer van de uitbuiting. De vrouwen worden namelijk indirect uitgebuit omdat de man zich moet verkopen voor eten voor zichzelf en zijn gezin. De Colombiaanse pers doet alsof de boerenvrouw dom is en suggereert dat ze niet kan denken". De vrouw wordt echter het meest direct met de ellende van de armoede getroffen, zegt Olga. „Zij merkt het 't eerst als de kinderen huilen van de honger. Ze heeft weinig voedzaam voedsel voor haar kinde ren. Als de kinderen ziek zijn dan kan ze er niet mee naar een dokter omdat ze die niet kan betalen. Ze kan moeilijk aan kleren komen. Op al die problemen heeft ze geen antwoord". De ANUC is actief voor deze vrouwen De boerenbeweging verzorgt onderwijspro gramma's voor de vrouwen om hen bewust te maken van het belang van hun aandeel in de boerenstrljd. Olga vertelt dat dit soort vormingswerk veel resultaat heeft opgeleverd. „In de buurtschapcomité's spelen de vrouwen een actieve rol. De vrouwen zijn actief in de strijd tegen de grootgrondbezitters en doen al het moge lijke hun mannen weer uit de gevangenis te krijgen als ze bij acties gearresteerd zijn". Olga vertelt nog dat op het vierde landelij ke congres van de ANUC, dat in februari in het noordelijke district Sucre is gehouden, besloten is een vrouwenbeweging op te richten om de ervaringen van de vrouwen binnen de ANUC organisatorisch vorm te geven. Olga Pinilla en Catalina Pérez zijn in ons land om de Nederlanders op de hoogte te stellen van de situatie in Colombia, maar ook om de Colombianen op de hoogte te stellen van de situatie in Nederland. Ze constateren dat het werk in Colombia de steun heeft van de basis in Nederland en niet van het Nederlandse imperialisme. Ze zeggen contact te hebben gehad met men sen die zich bewust zijn van de on rechtvaardige verhoudingen in de wereld. Ze willen de Nederlanders vertellen op welke manier ze solidair kunnen zijn met de strijd van de onderdrukten. Tijdens het gesprek is de sfeer steeds meer ontspannen geworden. Na afloop krijg ik van Olga en Catalina een pak Colombiaan se koffie mee. Ze noemen me „companero" (kameraad), een woord waarmee de leden van de ANUC elkaar aanspreken. ROTTERDAM De offshore industrie (de industrie, die zich 'bezig houdt met de vervaardiging van materieel voor werken buitengaats) zal nog geruime tijd te kampen hebben met een gebrek aan orders. Dat is de mening van de raad van bestuur van IHC Holland (scheepsbouw e.d.). Het is onzeker, zo wordt opgemerkt in het jaarverslag 1976, of een begin van herstel automatisch zijn gunsti ge invloed zal doen gelden op de bezetting van Nederlandse offshore Van een verslaggever MIDDELBURG - Het Rijksinsti tuut voor Natuurbeheer en het Centraal Diergeneeskundig Insti tuut zullen nog dit jaar een onder zoek starten naar het voorkomen van botulisme. Vorig jaar zijn er in Nederland 60.000 vogelkadavers ver zameld van vogels die gestorven wa ren aan botulisme. Daarvan werden er 30.000 in Zuid-Holland, ruim 16.000 in Noord-Holland en 14.000 in de overige provincies verzameld. In Zeeland kwam vorig Jaar verhou dingsgewijs veel minder botulisme gej voor dan in de andere provincies. Cop Volgens een zojuist uitgebracht rap- i.io port van de provinciale waterstaat in |te» Zeeland, de instelling die vorig Jaar als centrale meldpost voor vogelster- ,an fte in deze provincie fungeerde, is bij. dat mede te danken aan de hete der zomer van vorig jaar. Daardoor droogden ondiepe plassen (de grote ziektehaarden van botulisme) op. Het verdronken land van Saeftinge in Zeeuws-Vlaanderen dat in 1975 het toneel vormde van een grote vogelsterfte beleefde dit jaar dankzij deze droogte geen massale vo gelsterfte. De provinciale waterstaat is van me ning dat de situatie gunstig beïnvloed is, door de moeite die de gemeenten en particulieren zich heb ben getroost om kadavers bijtijds te verwijderen, waardoor een massale besmetting uitbleef. Uit onderzoe- kingen is gebleken dat het niet on- waarschijnlijk lijkt, dat Jonge kap- meeuwen de besmetting met botulis ms introduceren. Deze meeuwen hebben namelijk geen eigen territo rium en zwerven veel. Omdat Jonge kapmeeuwen betrekkelijk ongevoe lig zijn voor het toxine type c, de stof die botulisme veroorzaakt en de tijd dat het vergif zich van het dier mees ter heeft gemaakt tamelijk lang is, kan de besmette vogel grote afstan den afleggen. In die tussenliggende periode kan de kapmeeuw de be smetting op andere dieren overbren gen, zo staat in het rapport van de provinciale waterstaat. werven. Nu al kan worden vastge steld, dat bij de weinige projecten die zich in deze sector voordoen, een concurrentie bestaat die wellicht nog heviger is dan in de bagger- sector. De aanstaande offshore exploratie aan de oost- en westkust van Noord- Amerika zal voor de westeuropese offshore industrie weinig marktver ruiming opleveren. Het lokale pro tectionisme heeft marktpenetratie daar steeds onmogelijk gemaakt. De bescherming van nationale industri eën, zoals die zich nu ook in landen binnen de EG manifesteert, voegt aan de Nederlandse problematiek nog een extra dimensie toe. Preferente aandelen Evenals drie Jaar geleden gaat IHC Holland proberen zich te bescher men tegen een overval. Aan de Jaar vergadering zal een statutenwijzi ging worden voorgelegd, bij aanne ming waarvan het mogelijk wordt zo nodig preferente aandelen uit te ge ven. Het kapitaal van de ven nootschap wordt daartoe verhoogd van 100 miljoen tot 150 miljoen gul den, waarvan de helft bestemd is voor prêferente aandelen. Met name van de zijde van de Neder landse overheid is aandrang op de vennootschap uitgeoefend om tot een betere bescherming tegen een overval (vooral van buitenlandse zij de) te komen. Dit in verband met een overheid8garantie voor een krediet dat aan IHC ter beschikking is ge steld voor de bouw voor eigen reke ning van een boorschip en voorts met het oog op de in het kader van het Beleidsplan Scheepsbouw aan IHC te verlenen financiële over heidssteun. Het jaar 1976 werd afgesloten met een winst van 30,4 (12,0) miljoen. Uitgekeerd wordt wederom 1 per aandeel van 10. AMSTERDAM April is in alle opzichten een recordmaand geweest voor de Amsterdamse effecten beurs. Het is niet alleen een maand geworden met de veruit hoogste om zet die ooit is geregistreerd, zowel voor aandelen als voor obligaties, maar ook een maand met de. hoogste weekomzetten en met de hoogste dagomzet. De totale effectieve omzet kwam uit op 3.8 miljard, dat is 1 miljard meer dan in maart 1977. Bij deze recordomzet moet worden bedacht, dat april door de feestdagen slechts 19 beursdagen telde, zodat de ge middelde dagomzet boven de 200 miljoen heeft gelegen. Van een onzer verslaggevers Voorburg. Doordat het ministerie van Onderwijs de bouwplannen van het planningsschema voor 1977 heeft geschrapt, kan het Christelijk Instituut ook dit jaar nog niet begin nen met de bouw van een tweede school plus internaat. De bouwplannen voor dit project zijn al klaar: het complex bestaat uit twee gebouwen, te weten een internaat met drie bouwlagen en een school in één bouwlaag. In de te zijner tijd te realiseren school ko men twintig lokalen voor het doven- derwijs en nog eens een groot aa nl ruimten voor beroepsonderwijs. De school is bedoeld voor honderdrtig kinderen, het internaat voor onge veer honderdtien. De gebouwen moeten verrijzen op de hoek van de Voorweg en Meerzichtlaan. De nieuwbouw die het Christelijk Insti tuut voor Dove Kinderen in Zoeter- meer wil laten bouwen is noodzake lijk, omdat er in Voorburg een groot ruimtegebrek is. Voor een school als „Effatha", waar veel verschillende vormen van onderwijs worden gege ven in groepen van zes of acht leer lingen, is ruimtegebrek funest. Uitbreiding op het huidige terrein in Voorburg bleek onmogelijk: inmid dels moet men zich daar behelpen met een groot aantal noodvoorzie ningen en een caravan. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De melkvee houderij in ons land bestaat vrijwel geheel uit gezinsbedrij ven, die in grootte sterk uiteen lopen. Daarbij bestaan belang rijke onderlinge verschillen wat betreft Inrichting en groot te van de melkveestallen. Dit blijkt uit een enquête, die door het Landbouw-Economisch In stituut en het Centraal Bureau ROTTERDAM Het Amerikaanse concern Standard Brands, dat al 56.7 procent van de aandelen Van Nelle in handen heeft, biedt 280 per aandeel voor de rest van het kapitaal. Tot en met 23 mei kunnen aandeelhouders hun stukken nog in leveren. Standard Brands' wens om te ko men tot een uitbreiding van het al bestaande belang van 56.7 pet is ingegeven door de overtuiging dat slechts dan een vruchtbare samen werking mogelijk is op het gebied van strategische planning en be leidsuitvoering, als Van Nelle geheel deel uitmaakt van het Amerikaanse concern, zo schrijft het bestuur van het Rotterdamse concern in het bie- dingsbericht. De gang van zaken bij Van Nelle heeft in de eerste maanden van 1977 evenals in 1976 onder druk gestaan van de sterke stijging van de grondstofprijzen. De vaarsloot is in 1968 nog verbe terd: vanwege de hoge kosten werd toen niet de oorspronkelijk door de' gemeente Nieuwkoop voorgestelde constructie van de beschoeiing toe gepast, maar een goedkopere oplos sing. Door het verder toenemen van de recreatievaart, waarbij steeds grotere boten met een grotere water verplaatsing en grotere snelheden verschenen, bleek deze goedkopere constructie echter onvoldoende te zijn. De betrokken partijen en in- ROTTERDAM Een nog onbeken de man heeft maandag de 16-jarige loopjongen Onno Remis een bedrag van 3200,- uit handen gerukt. De jongen wandelde met het geld in de hal van het belastinggebouw aan de Puntegaalstraat in Rotterdam. Een onbekende griste hem het geld uit handen om vervolgens spoorloos te verdwijnen. Van een onzer verslaggevers NIEUWKOOP Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland stellen voor om de gemeente Nieuwkoop een subsidie van maximum 14.200,- te verlenen voor de reconstructie van de in 1968 nog verbeterde gemeentelijke vaarsloot. De vaarsloot is gelegen in een na- tuurbeschermingsgebied. Zij vormt een schakel in de verbinding van de Oude Rijn via de Ziendevaart met Ziendesluis, de Kolksloot met de Slikkendammersluis naar de Krom me Mijdrecht en de Amstel. Tevens is het water de enige verbinding tus sen Noordelnder- en Zuideinderplas en als zodanig van groot recreatief belang. voor de Statistiek werd inge steld. Voorts blijkt dat. ondanks de sterke toeneming van de melkveestapel (in de periode 1970-1973 nam op drie kwart van de onderzochte bedrijven het aantal koeien toe) veertig pro cent van de bedrijven te klein is om' bij een moderne en doelmatige be drijfsvoering aan één arbeidskracht een dagtaak te verschaffen. Veelal betrof dit bedrijven met minder dan twintig koeien. De kleine melkvee stapels zijn sterk vertegenwoordigd in de oostelijke en zuidelijke provin cies; de grotere komen meer voor in de IJsselmeerpolders en Friesland. De grootte van de melkveestal vormt op vele bedrijven een knel punt. Een op de drie veehouders kan de koeien niet in één stal huisvesten. Vooral in Zuid-Holland en Utrecht doet zich dit probleem voor. In vele gevallen is het werk niet. of in geringe mate gemechaniseerd. Maar een deel van de melkveestallen heb ben roosters of een schulfinstalltie voor de afvoer van mest. In zes op de tien bedrijven merendeels die met minder dan dertig koeien wordt de stal met de hand (en de riek) uitge mest. De melkveebedrijven worden over wegend als eenmansbedrijf gevoerd. Zeven op de tien veehouders staan voor de werkzaamheden geheel al leen, of worden hierbij geholpen door hun vrouw. Op een kwart van de bedrijven werkt een zoon of fami lielid mee. stanties zijn het inmiddels wel over eens dat een verkeerde keus is ge maakt: de huidige situatie kan dan ook niet voortduren en er moeten afdoende maatregelen genomen worden ter bescherming van de oevers. Nieuwkoop maakte ondertussen al eerder een nieuw plan, waartegen echter enige bezwaren van prak tische aard rezen. Eind maart deed de gemeente andermaal een voor stel, dat zoveel mogelijk de landschappelijke voordelen combi neerde met grotere zekerheden. Ge deputeerde Staten menen, in hun voordracht aan Provinciale Staten, dat dit laatste voorstel aan vaardbaar is, al is de kostenopzet niet aan de lage kant. De totale kosten van de reconstrucUe komen op ongeveer 900.000,-, waarvan het rijk er middels een subsidie 711.000,- voor rekening neemt. ZAKENFUTSEN buitenboordmotoren Hoofddeal Evmrune bloem watersport inruil-financiering-reparatje Hogewoerd 104, Lelden. Telefoon 071-131620. PHILIPS AUTO RADIO, 6 Watt m g. inclusief antenne, luidspre ker, inbouwset, compleet ingebouwd in praktisch elke auto. RAAPHORSTLAAN 4-18 - TEL 070-94 77 77 - DEN HAAG MAAK TUDfG EEN AFSPRAAK DOUWES TV Service. SreboWstraat 34. Telefoon 071-133677-122725 Meisje (19 jaar) zoekt kamer ir Den Haag. liefst bi) jong gezin. Tel. 03461-1384 vragen naai! Mw. Zeinstra, ma. of morgen. UW BOEKHOUDING is bij ons in goede handen. En méér dan datf Wij verzorgen uw gehele boek houding en belastingzaken op een vakkundige wijze en tegen billijk tarief. Graag verstrekken wij vrijblijvend .elke gewenste inlichting. Administratiekantoor P. Chaudron, K. straat 12, Ri|nsburg. Telefoon 01710 20139 (ook 's avonds). Tuinaanleg of onderhoud schil derwerk. metselwerk, sloop werk, vloeren loggen enz. enz. Ervaren vaklieden Bel de KLUSJESMAN 020-933955 TAPIJT- REINIGING Uw vloerbedekking zelf reinigen met onze diepreinigingsmachi- ne. Machine te huur halve of hele dagen. Chemische wasse- nj Dingjan. Hoge Rijndijk 1. Lel den. Telefoon 071-124627. Wat een leuk haarstuk en wat een fantastisch mooie kleur zeg. waar heb je die vandaan'' Waar nou anders dan bij da meskapsalon Freek Vermeer o ja, ik ga er ook een bij hem kopen. Hij is de ie prijswinnaar v.h. college Coiffures Artisque 't Is nogal wat. Gedipl haarspe- cialist. Alleen Morsstraat 10, Leiden. De lusten van TELEX maar niet de lasten! Abonnee krijgt eigen tefexnr. en bespaart plm. 2500 p jr Inl. Tekom rt. Kagertuinen 27. Sassenhetm Telefoon 02522-15450. UW SPECIAALZAAK voor JAPONNEN DEUX-PIÈCES LODEN EN TWEED MANTELS OVERGOOIERS ROKKEN en BLOUSES en onze specialiteit DOORKNOOP JAPONNEN in extra heupmaten 41 tm. 51 Laan van Meerdervoort 555 Den Haag, tel. 391322 Tossen Valkenboskade en GoodenregenstraaL Archltektenburo Broekema-Lochtenberg H.B.O.-B.N.A. Werkend aan opdrachten, zoals Buurtcentrum. Winkelcentra. Kantoren en Woningen vraagt voor spoedige indiensttreding Enige jaren praktijkervaring zijn voor beide funkties vereist. Schrilteli/ke of telefonische sollicitaties te richten aan het buroDr. Kuyperstraat 1, Den Haag. Tel. (070) 466512. Laat nu vakkundig uw auto spurten voor slechts 350- ST AAGTENSTRAAT 16-20. LEIOEN. TEL, 071-134700 GRASZOOEN en grond ook zakken grond m elke hoeveelheid leverbaar F Philippo. Margrletstr. 5. Leiden, tel 071-126414

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 11