Rijnmond c 684 gulden! Gulden niet meer waard Demonstratie tegen Amicale vreedzaam verlopen Vrouwen verstoren miss-verkiezing in Amsterdams hotel In Amsterdam extra bewaking openbaar vervoer Samenwerking scheepswerven Geen politieke partijen tijdens Dodenherdenking CPN pleit voor gemeenschappeli j k optreden met socialisten familie Dagelijks over de krant nog steeds actueel onmisbaar /'^vaderV~ goed reclame medium gezellig en krities iedereen komt aan bod FAMILIEBERICHTEN 'n prachtige autocarrels naar Lugano (Zwitserland) VERKOPER CAMPING-ARTIKELEN VROOMS DREESM ANN boekhouder 3 Centra-Vorm c.v. Woo-Ping De Nie MAANDAG 2 MEI 1977 TROUW/KWARTET 8 Minister Duisenberg SCHIPHOL - Minister Dui senberg (financiën) heeft zater dag op Schiphol verklaard, dat eventuele gedachten aan een revaluatie van de gulden (het duurder maken van de gulden ten opzichte van andere valu ta's - red.) nergens op zijn gegrond. De minister zei dit bij zijn terugkeer van een vergadering van het Inter nationaal Monetair Fonds ln Wash ington. „Demissionair of niet, de regering piekert er niet over om de gulden te revalueren", zo zei hij letterlijk. .JEr bestaat daartoe geen enkele nood zaak. Wel is de gulden op het ogenblik vrij sterk ten opzichte van de markt, maar dit zijn schommelin gen in de markt die van week lot week wisselen. Vorig Jaar Juli/augustus was de gul den Ineens erg zwak en wij wisten niet waarom. Na een maand was het weer bijgetrokken. Nu is het precies andersom. Wij nemen aan dat ook deze sterkte van de gulden binnen kort wel weer zal zijn bijgetrokken." zei hl). Van een verslaggever BREDA Een honderdtal mensen heeft gistermorgen ln Breda gede monstreerd tegen een aantal voet balwedstrijden georganiseerd door de Federatie van Marokkanen ln Nederland, „Amicale". De demon stratie vond plaats bulten de hek ken van een sportcomplex waar Uen elftallen van ln Nederland werkza me Marokkanen streden om het ..nationale kampioenschap". Drie Marokkanen maakten deel uit van de groep demonstranten. De anderen waren leden van actiegroe pen zoals Wereldwinkel, De Vrije Boekhandel de Bond van Dienstplichtigen, het Anti-Taptoe Comité en vertegenwoordigers van plaatselijke afdelingen van de PPR, P8P en PvdA. Onder de deelnemers bevond zich het PvdA-Tweede Ka merlid HartmeIJ ei- De demonstratie, die zonder Inci denten verliep, was uitgeschreven door het vrijdagavond opgerichte Anti-Amicale comité Breda Van een verslaggever AM8TERDAM Enige tientallen vrouwen hebben zaterdagnacht de Miss Amsterdam-verkiezing ln bet Hllton-hotel verstoord. Ze raakten buiten het hotel slaags met de poli- Ue. Twee vrouwen werden aange houden wegens vernieling, mishan deling en openlijke geweldpleging Een vrouw raakte gewond. De vrou wen wilden met hun actie proteste ren tegen mlss-verklezlngen, die vol gens hen minderwaardig zijn voor vrouwen. Het protest was georgani seerd door de actiegroep „vrouw te gen seksueel geweld". Leden van deze groep hadden zater dagavond reeds ln de hal van het hotel pamfletten uitgedeeld aan ho telgasten en bezoekers van de miss verkiezing Na een tijd verdwenen zij, maar zij kwamen rond midder nacht ten tijde van de prijsuitrei king terug en probeerden de zaal binnen te gaan. waar de verkiezing werd gehouden. Personeelsleden van het hotel verhinderden dat. Er ontstond een handgemeen. De vrou wen werden tenslotte het hotel uit gewerkt Buiten kregen slj het aan de stok met de door het hotel te hulp geroepen politie. De filmster 8ylvla Kristel, die aan miss Amsterdam de prijs uitreikte, had binnen inmid dels een verklaring van de proteste rende vrouwen voorgelezen. Van een verslaggever AM 8 TER DAM Binnenkort wordt begonnen met extra bewa king ln Amsterdamse trams en bus sen. De gemeente beeft daarvoor een particuliere bewakingsdienst ln de arm genomen. Het gemeentebe stuur overlegt nog over de wijze waarop de speciale veiligheidsagen ten moeten worden Ingezet en over mogelijke andere vormen van bewa king De Amsterdamse wethouder Treumann heeft dit desgevraagd meegedeeld. De aanleiding tot de maatregelen is het doodsteken van een 25-Jarlge student door een zakkenroller, afge lopen donderdagavond bij een tram halte Wethouder Treumann bena drukte evenwel dat het gemeente bestuur toch al bezig was maatrege len te nemen ter bescherming van passagiers en personeel van het Amsterdams openbaar vervoer. Het aantal berovingen, zakkenrollers, vernielingen en steekpartijen in trams en bussen is de lastate tijd namelijk sterk toegenomen, aldus de wethouder De directie van het gemeentelijk vervoerbedrijf had al eerder tOJ het gemeentebestuur geklaagd over de toenemende onveiligheid ln trams en bussen ln de hoofdstad. Over het besluit om een steunfonds op te richten voor hulp aan arme landen en aan landen met grote te korten op hun betalingsbalans, zei de bewindsman, dat slechts enkele rijke landen voor de bijdragen zul len zorgen. Dat zijn dan de olleéxporterende landen met aan het hoofd 8aoedl- Arablê. Iran en Venezuela, maar ho pelijk ook Koeweit en de emiraten en voorts uit de westerse wereld alleen de Verenigde 8taten, Duits land. Japan, Nederland. België en Zwitserland. DEDEMSVAART Twee mensen zijn gisteren om het leven gekomen toen zij met hun auto op de provln- cialeweg ln Dedemsvaart frontaal botsten op een tegenligger, die bezig was met een inhaalmanouevre. De bestuurder van die auto raakte zwaar gewond. De slachtoffers zijn de 21-Jarlge O. Knappert uit Stap horst en de evenoude L. Wobben uit Balkburg. AMBT DELDEN - De 73-Jarlge J.H. Davenschot uit Hengelo (Ov) is za terdag in de gemeente Ambt Delden verongelukt. De man werd op een kruising aangereden door een perso nenauto. HOEVELAKEN Een vrouw en een baby uit Hulzen zijn zaterdag om het leven gekomen, toen de auto waarin zij meereden op rijksweg 1 ln Hoevelaken over de kop sloeg. Het ongeluk gebeurde nadat de bestuur der van de auto de macht over het stuur verloor. De slachtoffers zijn de 60-Jarige weduwe H. Mans-Rebel en de eenjarige Dora Ollvlelra. DEN HAAO De scheepswer ven Van der Glessen-De Noord ln Krimpen a/d IJssel en Verol- me Scheepswerf Alblasserdam zijn het eens geworden over een volledige samenwerking. Dit heeft de Commissie n, die zich bezighoudt met de proble men in de scheepsbouw, zater dag bekend gemaakt De commissie heeft het voorstel voor volledige samenwerking tuisen de werven, na een „periode van diep gaand en tijdrovend overleg" onder tekend. Het voorstel leidt tot de vorming van een nieuwe combinatie in de middelgrote scheepsbouw. R8V draag haar werf in Alblasserdam over aan Van der Olessen/De Noord en krijgt een aandelenbelang in de nieuwe combinatie. Ook de Nationa le Investeringsbank krijgt een aan delenbelang. De president van de raad van be stuur van R8V heeft laten weten aan de commissie II dat het voorstel past ln de herstructurering van RSV. De centrale ondernemings raad van RSV heeft zich er evenwel niet mee kunnen verenigen De ver tegenwoordiger van Verolme scheepswerf Alblasserdam ln de Centrale ondernemingsraad van R8V en de gezamenlijke onderne mingsraden van Van der Olessen/De Noord zijn het met het voorstel eens. Het ligt ln de bedoeling dat op korte termijn een begin zal worden ge maakt met de uitvoering van een omvangrijk investeringsplan voor een vergaande modernisering van de werf te Krimpen aan den IJssel en de werf te Alblasserdam. Het resultaat moet op lange termijn perspectief bieden voor het behoud van werkgelegenheid in dat deel van de Nederlandse scheepsbouw. Minister Van Doorn heeft „bij na dere overweging" besloten dat er woensdag (dodenherdenking) en donderdag (bevrijdingsdag) geen uitzendingen van politieke partijen op radio en televisie zuilen zijn. Het betreft de extra uitzendingen in verband met de verkiezingen Een van de partijen die op deze dagen een radlo-ultzendlng zou verzorgen is de Nederlandse Volksunie (NVU) van Joop Olim- merveen Tegen deze uitzending was fel geprotesteerd, onder andere door organisaties uit het voormalig verzet CPN-voonütter Henk Hoekstra heeft gisteren tijdens de 1- meivlerlng van zijn partij ln Amsterdam nogmaals gepleit voor een gemeenschappelijk optreden van communisten, socialisten en andere democraten om een andere regerlngskoers te bewerkstelligen Voor een gehoor van meer dan 5000 aanwezigen zei Hoekstra dat voor een andere regerlngskoers actieve deelname van de CPN noodzake lijk Is: .Er ls ook een sterke stro ming waar te nemen ln de vakbe weging. onder de Jeugd en socialis tische gelovigen die voor een sa mengaan met communisten pielt Zob verandering van beleid is hard nodig want inflatie en werkloos heid woekeren voort, waarbij met name de Jeugdwerkloosheid als schrijnend wordt ervaren". 6EMEEITTE STREEFKERK Voorbereiding jbesluit herzie ning bestemmingsplan .Jachthaven". De burgemeester van Streef kerk maakt ingevolge het be paalde in artikel 22. lid 2. van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning bekend, dat vanaf 4 mei 1877 voor een ieder op de ge meentesecretarie ter inzage ligt het besluit van de raad dezer gemeente van 20 april 1977, waarbij is bepaald dat een her ziening van het bestemmings plan ..Jachthaven" wordt voor bereid. De begrenzing van het gebied, waarvoor het bovenge noemd besluit geldt, staat aan gegeven op de bij het besluit behorende en als zodanig ge waarmerkte kaart, die evei». eens voor een ieder ter inzage ligt op de secretarie Streefkerk. 27 april 1977. De burgemeester voor noemd. A D. Viezee. kunnen van maandag tot en met vrijdag telefonisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond Is dit alleen mogelijk van 18.00-20.00 uur. Zie, Ik maak alle dingen nieuw Openb. 21 5 De Here heeft tot Zich genomen Zijn kind Maria Catharina van der Vegt sinds 1944 weduwe van Ds. W. H. van der Vegt op de leeftijd van 71 jaar. Wij zullen naar zijn land geleid Doorleven tot in eeuwigheid En zingen bij zijn wederkeer Een nieuw gezang voor God, de Heer. Gezang 225 5 Terneuzen: H. Jiskoot-van der Vegt K. Jiskoot Wim, Rienk, Barbara, Murk, Quinten Assen: J. C. Kuik-van der Vegt G. Kuik Marieke, Taco en Michiel Andelst: H. H. Stenvers-van der Vegt N. Stenvers Wouter, Diederik Assen: M. Overbeek-van der Vegt H. Overbeek Klaas, Annemarie Goes, 30 april 1977 Correspondentie-adres: Oesterputten 2, Terneuzen. De begrafenis zal plaatshebben op woensdag 4 mei om 14.00 uur op de algemene begraafplaats te Goes, voorafgegaan door een rouwdienst in de Oosterkerk om 13.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de Oosterkerk. Geen bloemen. Met droefheid geven wij kennis van het overlijden van onze zuster, schoonzuster en tante, mevrouw Drs. M. C. van der Ver» weduwe van Ds. W. H. van der Vegt Eindhoven: Dr. H. M. van der Vegt H. H. van der Vegt-Verbeek Amsterdam: C. H. B. de Bruyne-van der Vegt Drs. A. F. M. de Bruyne Bussum: Mr. A. W. van der Vegt M. I. van der Vegt-Koning en kinderen 30 april 1977 In Jezus ontslapen onze lieve tante Maria Catharina van der Vegt sinds 10 februari 1944 weduwe van Ds W. H. van der Vegt. op de leeftijd van 71 jaar Goes, 30 april 1977 Namens neven en nichten Frudiger, Van Halsema. Van der Vegt: G. van Halsema Th. zn „Ik weet aan Wie ik mij vertrouwe" Gezang 390 3 Op Zijn tijd heeft de Here bij Zich thuis gehaald onze geliefde man, vader en grootvader Jacob de Krijger echtgenoot van Geertnuda Wilhelmina Jansen op de leeftijd van 60 jaar. Amsterdam: G. W. de Krijger-Jansen Montfoort. Ad en Ada de Krijger Rolf. Bart Naarden: Trude en Wim Kuperus Bernadette, Tamara Amsterdam, 29 april 1977 C orr espon den tie-adres Wulverhorst 133, Montfoort. telefoon: 03484-2782 Gelegenheid tot condoleance: 3 mei 1977 19.00 - 19.30 uur. Vondelstraat 101, Amsterdam. Begrafenis: 4 mei 1977,11.00 uur. Nieuwe Ooster begraafplaats.. Kruislaan, Amsterdam Geen bezoek - geen bloemen De Here heeft tot Zich genomen onze geliefde broer, zwager en oom Jacob de Krijfer Dankbaar zien wij terug op hetgeen hij voor ons heeft betekend. Amsterdam. 29 april 1977 Amsterdam: J de Kri W A de I H. Boer-R J Boer-Rookhuizen de Krijger Velsen-Noord: E. de Krijger Zaandam: A. J. de Krijger H. de Krijger-Bos neven en nichten [er-van Hommert Met verslagenheid geven wij kennis van het on verwacht overlijden van onze medewerker en collega, de heer J. de Krijger die ruim 20 jaar aan onze zaak verbonden is geweest Zijn toewijding, persoonlijkheid en instelling voor anderen zullen nog lang bij ons voortleven. Fa. F. Sinemus Amsterdam Leidsestraat 20-22. In Jezus ontslapen onze Ueve zuster en tante Haberta Wilhelmina de Wilde Echtgenote van J. Bol Ierseke C. N. Bol-Sinke M. J. Bol-Sinke Voorburg D. Bol Ierseke C. Bol J. E. C. Bol-Bos Scheveningen J. A. M. van der Hoeven-de Wilde Heemstede A. M. J. van Andel-de Wilde J. van Andel Rijswijk H. de Wilde J. G. de Wilde-Schilder Huis ter Heide K. E.de Wilde-Dogger Hoofddorp A. J. A. Geurst-de Wilde H. Geurst Neven en Nichten 28 april 1977. Psalm 17 8 Maar-blij vooruitzicht dat mij streelt ik zal, ontwaakt, uw lof ontvouwen U in gerechtigheid aanschouwen verzadigd met uw godd'lijk beeld. God verhoorde haar gebed en beëindigde op za terdag 30 april 1977 het aardse leven van onze tante en oud-tante Cornelia Johanna de Groot weduwe van H. van Ree. Zij mocht 88 jaar worden Fam. J. de Groot. Hilversum 30 april 1977 Janshuis Zonnelaan 15 Correspondentieadres Goeneweg 20 Weesp. De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag 14 mei a s. op de Algemene begraafplaats Carspelhof, Utrechtse- weg te Weesp om 14.00 uur voorafge gaan door een rouwdienst in de Aula. Gelegenheid tot condoleren na de be grafenis, in de aula van de be graafplaats. Uw oppermacht, die wij ootmoedig eren. Psalm 90 vers 2 Dankbaar dat wij haar zo lang mochten behou den, nochtans bedroefd, geven wij u kennis dat onverwacht van ons is heengegaan mijn innig geliefde vrouw, onze lieve zorgzame moeder, be- huwdmoeder en oma, zuster, schoonzuster en tante Klasina Reehorst, geb. Reehorst in de ouderdom van 78 jaar. J. H. Reehorst Tonny Bert Arlette Rotterdam, 29 april 1977 Minervalaan 11 Geen bloemen. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Bergweg ziekenhuis, Bergselaan 62. Gelegen heid tot bezoek aldaar: dinsdagavond van 7.30-8 uur. De rouwdienst geleid door de weleerwaarde heer Ds P. A. E. Sillevis Smitt zal gehouden worden woensdag 4 mei om 11 uur in de kapel op de algemene begraafplaats „Hofwijk". Delftweg 230, waarna de begrafenis aldaar zal plaatsvinden. Vertrek vanaf het woonhuis om circa 10.30 uur. Want nu zien wij nog door een spiegel, in raadse len, doch straks van aangezicht tot aangezicht. Hu ken ik onvolkomen, maar dan zal ik ten volle kennen, zodat ik zelf gekend ben. 1 Cor. 13 12. Op Zijn tijd behaagde het de Here van ons te nemen Zijn kind, onze lieve moeder en oma HeDdrika van Ojen-Vlerbergen weduwe van A. J. van Ojen, in de leeftijd van 82 jaar. J. A. E. van Ojen G. A. J. van Ojen C. H. van Ojen-van Draanen Annerieke Annette Gerko 's Gravenhage, 29 april 1977, Saffierhorst 186. Geen bezoek aan huis. Geen bloemen De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het ziekenhuis „Bronovo", Bronovolaan 9. Bezoek van 13.38-15.30 uur. De rouwdienst zal worden gehouden in de aula van de Algemene Begraafplaats „Westduin", Ockenburghstraat, 's Gravenhage-Loosduinen. op woensdag 4 mei a s. om 12.30 uur. waarna de begrafenis zal plaatsvinden. Op zondag 1 mei mocht rustig inslapen onze be moeder, groot- en overgrootmoeder Margaretha Engelina Adrlaan.se sinds 1940 weduwe van Everhardus A. van Daa- len op de leeftijd van 82 jaar. Naarden: M. Mulder-van Daalen Baarn: Doets-van Daalen C. A. Doets klein- en achterkleinkinderen. Katwijk aan Zee. 1 mei 1977. Huize „Salem", Duindoornlaan 34. Corr. adres: Prinses Marielaan 5, Baarn. De rouwdienst zal ge houden worden donder dag 5 mei a.s. des mor gens 11.00 uur in de aula van fiuize „Salem", waarna de begrafenis zal plaatsvinden omstreeks 11.45 uur op de Algeme ne begraafplaats aan de Kerklaan te Katwijk aan den Rijn. Gelegenheid tot con fle ren na afloop van de be grafenis in huize „Salem." Al v a. Ongelooflijk goed. Boek snel bij Perscombinatie reizen Wibautstraat 131 Amsterdam Tel. 020-914400 Voor de afdeling Camping en Watersport ln de vestiging Hoogstraat vragen wij een Hij zal worden belast met de verkoop van tenten en de daarbij behorende accessoires, is mede verantwoordelijk voor een goede presentatie van de afdeling en het op peil houden van de sortering. .Van de juiste kandidaat verwachten wij een sportieve instelling een vlotte en terzake kundige informatie aan de klant en een korrekt optreden. Geïnteresseerden in de interessante funktie kunnen solliciteren bij de Personeelsdienst Hoogstraat van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00-12.00 uur en van 14.30-16.00 uur Wij hebben plaats voor een aankomend van 20 23 jaar. die studeert voor het praktijkdiploma boekhouden of dit al heeft behaald. Deze medewerker wordt vooral betrokken bij de debiteurenadministratie, er hoort wat correspondentie bij, er zijn controle werkzaamheden, kortom afwisseling genoeg. U kunt schrijven of bellen voor een af spraak met mevrouw Koster. Verzekeringen 's-grauend\jkwal 68 rotterdam-3ri03 telefoon 010-366844* ZAKENFUTSEN Scheepmakersstraat 81-87, Den Haag Telefoon 070-63.55.06 Komt u kijken en u overtuigen van onze ruime keuze en mogelijkheden voor zelfbouwpakketten Ook voor installateurs is Centra-Vorm c.v. door de grote voorraad van materialen, en de interessante prijzen als groothandel van belang. Alléén zaterdags van 10 tot 12 uur. Wapenveldestraat 32. DATS UN DEALER VOUWCARAVANS Freetime-Jamet en Walker. Overjarige modellen. Speciale prijzen! Inklapbare caravans zonder scharnier. Caravancon tainers bij: De Jong. Hoornse- weg 29. Delft. Telefoon 015- 122010. GRASZODEN en grond ook zakken grond in elke hoeveelheid leverbaar. F. Philippo, Margrietstr. 5. Leiden, tel. 071-126414. Ontvettings- en vermagerings thee 2x daags een kopje en u slankt af, 100 gr. 3.45. Oro- gisterij BOERHAAVE Haarlemmerstraat 68. Leiden. TRAPBEKLEDEN en laat uw trap door de speci alist bekleden met tapijt, vinyl of nylonvilt v.a. f 150.- incl. legloon en materiaal. Belt u nu op en wij komen mat sta len bij, u aan huis^Tel. ;070-891051 na 18 uur 070-881155. Chinees-Indisch Restaurant Diefsteeg 15. Leiden. tel 071-130373. Thans ook uiUen ding van alle gerechten. Alle ge rechten worden vanaf 15.- ver hoogd met 2.50 bezorgloon. Da gelijks van 1-3 uur v.m. en van 5-9 lour i avonds thuisbezorgd. OOUWES TV Service. SietookJstraat 34. Telefoon 071-133677-122725. Sanitair onderdelen en ko- pere pijp en fittingen zeer scherpe prijzen. Gloeiblokken en glasstrips voor alle merken gashaarden Korten Rapenburg 5-7-9. Lei den. Telefoon 071-763200.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 8