Gereformeerde vrouwen bloeien op in groep Leger des Heils kiest een nieuwe generaal I1 HHI t Oproep Indonesische verkiezingen Kerken hebben taak in recreatie voor een ander DIAKONAAT zorg Conferenties 33.000 kinderen zonder Nieuwe Testament? Bokskampioen wordt evangelist VANDAAG VOORBIJGANGER^; Trouw/Kwartet door A J. Klei De bond van gereformeerde vrouwenverenigingen, die op 3 mei zijn veertigjarig bestaan viert heeft een met weg te cijferen rol in mijn journalistieke leven gespeeld. Dat is begonnen toeii mevrouw W. M Ridderbos-de Rooij de bond aanvoerde. Zij gaf je door haar onverbiddelijke charme het gevoel dat je schromelijk tekortschoot, wanneer je niet met getrokken blocnoot op een toog-, studie- of provinciale dag van de gereformeerde vrouwenbond aanwezig was me. in 't algemeen zeggen dat man nen vasthoudender zijn. meer vastzitten aan een gevestigde me ning dan vrouwen. Mannen zijn daardoor ook sneller van slag als ze iets nieuws vernemen. Hoe komt dat? In hoofdzaak omdat de vrouwen meer contact hebben met de opgroeiende jeugd. Dat is niet het gevolg van onwil van de man. dat ligt hieraan dat de meeste banen een verandering in de rolverdeling van man en vrouw niet. nog niet. toestaan. De jeugd van nu windt er geen doekjes om en de vrouw hoort zo 't een en 't ander. Léést er ook het een en ander van, waar de man niet aan toekomt door zijn drukke werk. Wat ziet u nu als de taak van de bond? Tja, er is zóveel aan de hand .Laat ik zeggen dat de bond vooral van belang is als kanaal, waarlangs je iets kunt doorgeven. Informatie over en achtergronden van wat ons bezighoudt Hoe kijken we tegen de bijbel aan. hoe beleven we ons ge loof. wat is onze taak tegenover de naaste, tegenover het milieu? Wat moeten we met de nieuwe moraal? Kijk zo'n grote ontmoetingsdag is fijn en goed, maar van meer beteke nis acht ik de regionale studiedagen en de kadercursussennatuurlijk. De deelname daaraan neemt toe. Maar voor mij is het toch zo dat de zaak pas echt opbloeit in de plaatselijke groepen nee. ik gebruik het woord vereniging nooit, 'k heb het altijd over de groep. Ik weet uit eigen ervaring en nu uit bezoeken als presidente hoe belangrijk het werk .in een groep is. Je bouwt daar Ik heb dan ook veelvuldig temid den van vergaderende gereformeer de vrouwen verkeerd. Zoiets schept een band en aldus is het geschied dat mij ten overstaan van een volle Schinkelkerk in Amsterdam-Zuid (waar de bond een regionale dag hield, die ik 't hart niet had. over te slaan» ter gelegenheid van mijn aanstaand huwelijk een theelepel tje met het bondsinsigne werd overhandigd. Later heb ik als jonge vader en tevens als vriendelijke oom van bondsgebeurtenissen ge bruik gemaakt om het jonge volkje te vermaken. In 1962 hield de gere formeerde vrouwenbond een grote actie onder het motto: tientjes ma ken tonnen. In een volle Utrechtse Jaarbeurshal, waar mevrouw Rid derbos moeiteloos haar duizenden versloeg en sierlijk met haar bontstola manoeuvreerde, wekte de vaderlandse bedelaar Johan Bo degraven de schare op. hem na te volgen in het steeds luider en snel ler herhalen van de woorden: tientjes maken tonnen. Thuis ver telde ik daar zó meeslepend over dat ik nadien nog ontelbare malen van zoontjes, nichtjes en neefjes het verzoek kreeg, nog eens tientjes-maken-tonnen te doen. Ik heb dat gedaan, tot ik er schor en amechtig bij neerviel. Intussen is dat erg grootscheepse er af. ik zie tenminste dat de jubi leumbijeenkomst (in het sportpa leis van de Ahoyhallen te Rotter dam) niet wordt aangeduid als toogdag, maar „ontmoetingsdag" heet. Ik verneem echter van de tegenwoordige bondspresidente mevrouw D. de Jong-Bakker uit Drachten, dat het op 3 mei heus nog wel een wat massale toestand zal zijn. Maar 't woord „toogdag" heeft de vervelende bijklank gekre gen van: een soort show van geeste lijk weldoorvoede gereformeerden, en eigenlijk doe je op zo'n dag niet anders dan elkaar zien, elkaar ont moeten en, om met het boek der Handelingen te spreken, moed vatten. En dc acties dan? Mevrouw De Jong: Er is niet veel behoefte meer aan enorme, inci dentele acties, kijk maar naar 't wegblijven van Kom over de brug. We hebben wel een paar dóórlopen- de acties en de oudste daarvan is onze actie voor Amnesty Internati onal. die loopt nu een jaar of vijf. Eerlijk gezegd, ben ik er een beetje trots op dat in onze gereformeerde kring de vrouwen er het eerst bij waren om deze organisatie te steu nen. De mannen keken er aanvan kelijk wat argwanend tegenaan... Is dc vrouwenbond progressiever dan de mannenbond? Ik hou er niet van. etiketjes uit te delen van progressief en conserva tief, links en rechts. Je kunt, dunkt een echte gemeenschap, je praat over wezenlijker dingen dan wan neer je een buurpraatje houdt. Ver der help je elkaar, soms alleen al door eikaars vragen en onzekerhe den te herkennen. Je deelt ook van je ervaringen uit, je leert van ander mans kennis en met elkaar probeer je een weg te vinden, aarzelend soms, ln de wirwar van problemen die op je afkomen. En niet in het wilde weg, maar aan de hand van en met steun van wat de bond aanbiedt aan inlichtend en voorlichtend ma teriaal. Maar de bond geeft geen kant en klare antwoorden Nee, de tijd is voorbij dat alle gere formeerden overal gelijk over dach ten. We kunnen, en willen ook niet meer doen dan zorgvuldige bijdra gen leveren tot een verantwoorde meningsvorming, 't Zal bij de krant net zo zijn. Maar je ontkomt toch niet aan een keus bij de samenstelling van schet sen of ander studiemateriaal. Je kiest die spreker en deze schrijver, en dat zégt iets. Zelfs in het feit dat je dit of dat onderwerp neemt, kan al een po sitiekeus opgesloten liggen. We zijn er niet op uit, iedereen te vriend te houden, dat kan niet. We zijn er evenmin op uit mensen te schokken. We kijken, als we perso nen aantrekken om iets te vertellen, niet alleen nar hun deskundigheid, maar we letten er ook op of zij de kunst verstaan de dingen goed dui delijk bij de leden neer te zetten. Soms is het nodig, achteraf iets nóg eens uit te leggen, in ons blad of op een vergadering. Laatst was er wat discussie over een opmerking van Hanna Lam in het bondsblad over geloofsoverdracht. Een aantal leden vond die opmerking .welke? Zoiets als dat God niet meer alles kan, maar nu haak ik die woorden helemaal uit hun verband, maar goed, voor velen betekende dit iets bevrijdends, ze herkenden daar iets van zichzelf in. Anderen raakten in de war, en moet je het geduld opbrengen om het opnieuw duide lijk te maken en misschien ook nog eens voor een derde keer. Ik schrijf de zogenaamde achterban nooit af, ze hebben de dingen op één bepaal de manier leren benaderen en dat mag je niet zomaar wegvegen. Maar als u, zoals is gebeurd, de kwes tie van het samenleven vóór het hu- welijk aan de orde stelt Dan zullen er inderdaad zijn, die menen dat je daarover niet hoeft praten, want dat mag niet, punt uit. Maar dan sluit je de ogen voor de werkelijkheid. En dat willen we niet doen. Niet naar de éne kant, waar de meer behoudenden zitten, en niet naar de andere kant, waar elk nieuw snufje om zo te zeggen blij wordt begroet. Inzake abortus stond, als ik goed heb, de bond dichter bij het ,,nee, tenzij" dan bij het „ja, tenzij". Toch deed u niet mee met de anti abortusbeweging van vrouwenorgani saties uit de gereformeerde gezindte. Waarom niet? Was u dat tè We hebben geen uitnodiging gekre gen om mee te doen Dat is misschien wel typerend Misschien wel. Tot zover uit mijn gesprek met me vrouw De Jong. Uit het laatste antwoord blijkt dat zij ook diploma tiek kan zijn, maar het is niet type rend voor haar opstelling, of beter, voor de opstelling van de gerefor meerde vrouwenbond. Deze bond gaat niet om des lieven vredes wil de vragen uit de weg en is er op uit, ook de meest kopschuwen te betrekken bij het zoeken naar antwoorden. Daarbij ligt de bijbel open, niet als een stichtelijk rookgordijn of als een boek met pasklare antwoorden, maar als gezaghebbende gids. En mevrouw De Jong kan geestdriftig verhalen over een dag, waarop de aard van het bijbelgezag aan de 'orde kwam en wel zó, dat deel neemsters na afloop dankbaar ver klaarden dat ze van bepaalde kram pachtigheden af waren. Op zo'n mo ment, aldus mevrouw De Jong, ben je gewoon heel blij met de bond. En toen kon ik wel weer gaan zeuren dat het toch maar weer van de keus van de Inleider afhangt, maar dat deed ik niet, want ik had allang begrepen dat de gereformeerde vrouwenbond bij alle wijsheid en voorzichtigheid nooit kiest voor naar-alle-kanten-mooi-weer-spelen. Ik moet tenslotte nog wel kwijt dat de bond een kleine twintigduizend leden telt, een aantal dat vrij stabiel blijft. Mijn bondslepeltje leeft ech ter niet meer, maar een mens kan niet alles hebben. LONDEN Vandaag komt de top van het Leger des Heils bijeen om een nieuwe generaal te kiezen. Aan deze verkiezing, in Sunbury Court bij Londen, doen alle territoriale leiders en alle officieren van het Leger met de rang van commissioner mee. ADVERTENTIE Generaal Clarence Wiseman, de aftredende leider van het Leger des Heils. ADVERTENTIE. helpt helpen onder de regenboog postgiro 8081 t.n.v. de Regenboog' Amsterdam De eerste generaal van het leger was William Booth, die het Leger des Heils In 1865 stichtte. De generaal die de hoge raad nu gaat kiezen zal de elfde in successie zijn. Of de keus vandaag ook zijn beslag zal krijgen is nog de vraag. Officieel maken alle leden van de hoge raad een kans. Voor de verkiezing van de nu aftre dende generaal Clarence Wiseman waren acht dagen nodig Mogelijk zal de hoge raad de meest voor de hand liggende keus doen en de vroegere „tweede man" van het leger, chef staf Arnold Brown kiezen, die nu territoriaal leider in Canada is. Andere favorieten zijn de Britse bevelhebber Geoffrey Dalziel en commissioner Harry Williams. Vol gens de Britse Sunday Telegraph zijn er nog twee goede kanshebbers, kolonel Eva Burrows uit Sri Lanka en de Keniaan Joshua Ngugl. een van de vier leden van de hoge raad die uit de Derde Wereld afkomstig zijn. De Keniaan maakt volgens de Britse krant de grootste kans. Zijn verkiezing zou het werk van het Le ger des Heils in de Öerde Wereld een sterke stimulans kunnen geven. Een van de belangrijkste taken van de nieuwe generaal zou zijn. het werk van het leger aan de veranderde no den van de tegenwoordige tijd aan te passen. Dit zegt de aftredende gene raal Wiseman in een interview. De generaal noemt de verminderde be hoefte aan opvang van ongehuwde moeders en de toegenomen aan dacht voor het groeiend aantal jonge mensen in psychische nood. Van groot belang Generaal Wiseman vindt het werk in de Derde Wereld van groot belang. Het leger is een a-politieke beweging en houdt zich be-zig met evangelisa tie en sociaal werk. Het leger onder vindt geen moeilijkheden in Zuid- Afrika en Rhodesië. Het werkt ook op Cuba ongehinderd. „Wij zeggen dat de heilssoldaten de wetten van hun land moeten gehoorzamen. De enige situatie waarin een heilssol daat gehoorzaamheid moet weigeren is wanneer hem gevraagd zou wor den te knielen voor een ander dan onze heer Jezus Christus. Dan zou hij zelfs bereid moeten zijn, zijn leven te geven." aldus generaal Wiseman. Het Leger des Heils omvat bijna twee miljoen soldaten en 17.000 offi cieren in 82 landen. Het motto is nog steeds sinds de dagen van William Booth „bloed en vuur", hetgeen her innert aan het bloed van Christus en het vuur van de Heilige Geest. De verkiezing van de nieuwe gene raal vindt net als die van een paus plaats in het diepste geheim. Kan didaten voor de post worden door de hoge raad ondervraagd en men stemt totdat één van de kandidaten een twee-derde meerderheid heeft verworven. Via het fonds algemene diakonale doeleinden (solidariteitsfonds) steunen hervormde gemeenten diakonaal werk in Nederland en België, waarvoor de middelen ontbreken. Vorig jaar werd hiervoor ruim een kwart miljden besteed door de Generale Diakonale Raad. Ook dit jaar vragen wij u om een bijdrage. In de kerk of door storting op GIRO 8685 van de Generale Diakonale Raad der Nederlandse Hervormde Kerk, postbus 14.100, Utrecht, met vermelding 'algemene diakonale doel einden'. Een folder over bijdragen uit het fonds in 1976 is bij de G.D.R. beschikbaar. Oecumenische ontmoetingsdag West-Brabant, zaterdag 7 mei half elf tot kwart voor vier m.m.v. bisschop Ernst in De Ark te Oosterhout. Inl. en opg. tel. 076-655750 De plaats van de kerk in een veran derende samenleving. Zaterdag 7 mei kwart voor tien tot vier uur in CNV- vakantieoord te Putten. Sprekers H. W. van de Brink en prof. dr. B. J. Oosterhoff. Bestemd voor chr. geref. academici. Opg. tel. 020-426886 Europa. Studiedag van YWCA Ne derland. donderdag 12 mei vanaf half elf in Huize Henriëtte Swel- lengrebel. Burg. Fockema Andreae- laan 10. Utrecht. Sprekers drs. J. E. van Veen en mevrouw drs. C. I. Da- les. Inl. en opg. tel. 030-715525. Praten over God met kinderen, weekend over godsdienstige opvoe ding. o.a. over gebruik en misbruik van kinderbijbels, 7-8 mei. Den Aler- dinck. Laag Zuthem (tel. 05290-541). Djakarta Ook de Indonesische kerken hebben zich ter gele genheid van de verkiezingen, aanstaande maandag, tot de kie zers gewend met een herderlijk schrijven. Het schrijven is afkomstig van de raad van kerken, waarbij in Indonesië bijna alle protestantse kerken zijn aangesloten. Het stuk, ondertekend door dr. J. L. Ch. Abineno, voorzitter en dr. S. A. E. Nababan, secretaris van het modera- men, roept de gemeenten op zich op vier fundamentele vragen te be zinnen. 1. Wat is onze bijdrage om mee te helpen aan een vrije en rustige situa tie bij de komende geheime verkie zingen? 2. Hoe kunnen we het kiesrecht in volle verantwoordelijkheid uitoe fenen? 3. Hoe is de verhouding tussen onze taak als staatsburger en als gemeen teleden die gehoorzaam zijn aan de heer bij het uitoefenen van het kies recht? DE REGENBOOG Onze adressen: AMSTERDAM: Postbus 859 Wibautstraat 131 Tel 020-913456 Telex 13006 ROTTERDAM/DORDRECHT: Postbus 948 Westblaak 9. Rotterdam Tel 010-115588 DEN HAAG/LEIDEN Postbus 101 Parkstraat 22 Den Haag Tel. 070-469445 ZWOLLE/GRONINGEN Postbus 3 Melkmarkt 56 Zwolle Tel 05200-17030 DRIEBERGEN Het Interkerkelijk Werkverband voor de recreatie meent, dat er meer coördinatie moet komen in het recreatiebeleid van de verschillende ministeries. Tijdens een gisteren gehouden stu diedag van het werkverband werd de wenselijkheid uitgesproken, dat de Raad van Kerken zich hierover tot de overheid zal wenden. Ook plaat selijk en provinciaal (via de zg. PIRK) zouden de kerken zich actie ver moeien bezighouden met het re creatiebeleid. De studiedag (met als thema „De mens in het landschap") werd inge leid door de film „Eilandspolder" van Albert Golf. Daarin traden de tegengestelde belangen van de na tuurbeschermers en de recreanten (ln dit geval mensen, die aangelokt worden door advertenties van make laars. die fijn wonen in een brokje nog ongerept natuurgebied beloven) scherp aan de dag ..Eilandspolder" is een gebied tussen Alkmaar en de Zaanstreek Verdraagzaamheid Recreëren is de vrijheid om te doen waar men zin in heeft, betoogde ver volgens prof. dr. G. Th. Rothuizen uit Kampen. Dat vraagt verdraag zaamheid. Er is geen enkele reden om op de „lolbroeken" onder de re creanten neer te zien en prof Rot huizen waarschuwde dan ook na drukkelijk om niet de „massa" te terroriseren met elitaire ideeën van landschapsbeleving en waardering van de stilte. Anderzijds raag men ook van hen tolerantie verlangen. Beslissend Is echter, wat het landschap kan ver dragen. En in dat opzicht was de Kamper hoogleraar ln de ethiek niet optimistisch. Het Nederlandse landschap is volgens hem ten dode opgeschreven. De bezinning over de stelselmatige vernietiging van het landschap ls te laat op gang geko men. Renoveren is niet meer moge lijk Maar tussen renoveren en ruïne ren staat nog wel remmen en dat is het. wat wij nog kunnen doen. Er is nog 200.000 hectare echt landschap over. 115.000 hectare daarvan is gered. De rest is de moei te waard om voor te vechten. En al zal het dan niet meer zijn dan uitstel van executie, laten we dan toch wel proberen, het zo lang mogelijk en zo goed mogelijk uit te zingen. Tachtig tot negentig procent van de recreanten zoekt primair gezellig heid en attractie met het landschap alleen als decor op de achtergrond. Dat hoeft dus niet op de mopoiste punten. Ook pleitte prof. Rothuizen voor stimulering van meer vakantie zoeken in het buitenland. Recreant en boer moeten eikaars bondgenoot worden. Prof. Rothuizen had begrip voor de tegenzin van de boer om ..landschapsbeheerder" te worden, maar als hij nog een beetje boer wil blijven, ligt zijn toekomst niet in Brussel (de EEG), maar bij CRM. meende hij 4. Wat betekenen de verkiezingen voor ons volk en voor de staat en wat betekenen ze voor ons als we er op verantwoorde wijze aan deelnemen? Om de kerkleden te helpen hun be sluit te nemen, gaat het herderlijk schrijven daarna op deze vragen na der in. Zorg voor een vrije en rustige atmosfeer bij de komende verkiezin gen berust allerteerst bij het be stuursapparaat. zo wordt geconsta teerd. Als staatsburgers en kerkle den verlenen we daaraan onze steun door verantwoord optreden en door een houding die vrij is van gevoelens van vrees. Elke afwijking van de geest en inhoud der betrokken wet ten en voorschriften moeten worden doorgegeven aan de bevoegde in stanties. Bij het bepalen van onze keus moe ten we ons door ons eigen geweten laten leiden, zo vervolgt het schrij ven. Onze eigen beoordeling zal ons aanwijzingen geven aan welke poli tieke partijen of Golkar (de groepe ring van de aan het bewind zijnde regering) we ons zullen kunnen toe vertrouwen om ons bij ons doel te brengen: een vrij. verenigd, zelfstan dig, rechtvaardig en welvarend Indo nesië. zoals in de grondwet aangege ven. Wie door welke oorzaak niet aan de verkiezingen kunnen deelnemen, kunnen hun verantwoordelijkheid toch door hun gebed tot uiting brengen. ADVERTENTIE We hebben ongaveer tweederde van het bedrag nl. 120.000 bij elkaar. Maar er is nodig 187.000. We hebben dus al voor ongeveer 67.000 kinderen van Brazilië een N.T. Moeten de overigen dan zonder het „brood des levens" blijven? Natuurlijk niet! horen wij u zeggen. Vandaar: giro 901.000 t.n.v. Stichting In de Rechte Straat te Velp, met verm. „N. T. Braz." •E De vroegere wereldkampioen zwaar gewicht George Foreman ruilt de boksring voor de preekstoel. Deze fo to is gemaakt toen hij in januari 1973 wereldkampioen werd. NEW YORK De vroegere we reldkampioen boksen in het zwaar gewicht George Foreman is „weder geboren" en is van plan voortaan als evangelist door het leven te gaan. De 28-jarige bokser heeft deze mede delingen gedaan in een televisieuit zending. Foreman is de derde Amerikaan, die de laatste tijd zo'n ommekeer in zijn leven heeft doorgemaakt. Eerder maakte de astronaut James Irwin en de vroegere presidentiële advi seur Charles Colsen bekend dat zij een ander leven wilden volgen. Deze twee zijn tegenwoordig werkzaam als evangelisten. Foreman wist zich in 1973/74 22 maanden lang als kampioen zwaar gewicht staande te houden, totdat hij in Kinshasa door Cassius Clay geveld werd. Foreman deed zijn me dedeling in het programma van een commerciële zender in Californië. Na een gevecht van 15 ronden zou hij plotseling oog in oog met de dood gestaan hebben. „Het was als- ol God tegen mij zei: George Fore man, vannacht haal ik je". Toen hij daarna weer tot zijn positieven kwam, had hij bloed aan zijn hoofd, zijn handen en zijn voeten, op de zelfde plekken waar Christus' won den waren. „Tenslotte beloofde ik mijn leven in dienst van God to stellen", zei Foreman. Hij wil gaan werken voor een evangelisatiebewe ging in het zuiden van Californië. IT WIJD UITZICHT Een wijd uitzicht over de veelbesproken stad maakt niet o direct geloviger. In een artikel vanhf pater Joost Koopmans (Special ovFv de doop/uitgave Open Deur) vind ilü een klein gedicht. Het begint: „En mocht je in de stad zijn naam soms j, niet meer horen.Ook de lucht im boven de stad is van een dusdanig.n grijs dat ze eerder twijfel oproept. }ri Zo beleven wij dat vaak. Het is eenpv oud en bekend verhaal, dat van helef wijde land waarin Gods heerlijkhejt te zien is. Of de hemelen die Gods ,01 grootheid tonen. Maar dan toch nifod altijd. Het stuk lucht dat ik zie is ,n van een beklemmende leegte. Je ve krijgt de neiging om de gordijnen dicht te trekken en de lamp aan te L( doen, maar dat mag niet vanwege <h energiebesparing. Een andere .rs neiging doet je de straat op gaan. Ineens wordt alles anders. Op stra$r) en in de stad zijn mensen. God is bi de mensen, horen we hen zeggen di 0 het weten kunnen. Op die manier i^ Hij zelfs meer aanwezig in de stad dan op de grote stille heide. Is 't nieji een verhaal dat we maar nodig vergeten moeten, als zou Hij in de e stad minder aanwezig zijn en als zotn het gemakkelijker zijn om in Hem ég geloven tussen de stille huizen vanlei een klein dorp dan in de drukke, at woelige straten van de „grootstad'lk Wie aan Hem denkt, met hem loopë Hij op. Langs de grachten en over de markten. En je raakt Hem zelfs ér minder gemakkelijk kwijt dan je willekeurige andere metgezel. Hij weet je altijd weer te vinden. Je r komt Hem tegen en staat ineens I weer oog in oog met Hem. In een 1 mens, of in wat mensen met elkaar bepraten. Op een ziekenzaal of in een warenhuis. Maar als ik uitstaar' over de skyline dan is Hij een leegt* want ik zie hoe we elkaar het I I uitzicht benemen, steeds meer. do»- hompen steen en rotsen van betoa NED. HERV. KERK er Beroepen te Haaften en Poederooij en: M. van Campen, vic. te Pi pendrecht; te Putten (toez.): C. deel Boer te Wageningen; te Bove^£ Hardinxveld: C. van Sliedregt te 0^,a' de Tonge; te Heemse: J. L. R^( vensloot te Oostermeer en Estrunbg Bedankt voor Wapenveld: E. M. Balei ker te Nieuwerkerk a.d. IJssel. Aangenomen naar Oldebert: D. F%j ser, kand. te Amsterdam (verb. ber^t Afscheid op 1 mei van Delft: C. Ae, Helms ber. te Elim; van Oud Avwt reest/Balkbrug: H. Roest ber. (jj Voorthuizen (buiteng. wijkgem. i wording); van Kerkdiel: E. H. Wc>e bers ber. te Terneuzen. n€ Intrede te Drachten: M. Fokkero^ uit Alphen a.d. Rijn; te Voorts: F. ©c Goethals uit Geldermalsen; tn Krimpen a.d. Lek: G. K. KorporaiC] uit Willege-Langerak; te Ellecom e:ei De Steeg: drs G. W. Marchel u^ Oosthem c.a.; te Emmercompatti cuum: H. Romeling Wzn uit Nieuta Weerdingen; te Kethel-Spaland: K J. Flink uit Waddinxveen (buiteiy gew. wijkgem. in wording); te Asseir delft: kand. K. C. L. Eldering ui)( Amsterdam. ,0 ALG. DOOPSGEZ. SOC. ia Afscheid van Holwerd-Blija e»n Hallum: H. Th. Ament ber. te Warnfa en Koudum. ei GEREP. KERKEN fe Beroepen te Leiden (pastor voor ee}e aantal bejaardentehuizen) A. Verc doorn te Heerlen. a Afscheid van Lioessens: Th. M. Mi<r delkoop ber. te Bergen (NH); va?} Wartena: F. v. Veen, die in dezelfde- dienst zal worden bevestigd als l^1 gerpredikant in lang verband. Intrede te Leiderdorp: Tj. DoesburT uit Bovensmilde; te Ede: G. Bakke uit Glanerbrug; te Drachten: C. v.d Woude uit Zwijndrecht; te Zaan dam: Tj. Ausma uit Monster; t Ezinge: drs W. A. v.d. Lugt kand. tl Kampen. GEREF. KERKEN VRIJG. Beroepen te Buitenpost: P. J. Trimf kand. te Kampen. Intrede te IJmuiden: L. J. Joosse uil Hasselt. GEREF. KERKEN VRUG. B V. Beroepen te Vlaardingen: A. M. vat Leeuwen, kand. te Utrecht. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Driebergen. A. Baas U Urk. Intrede te Den Haag Z.: B. van Sme den uit Amersfoort. VRU EV. GEM. Afscheid van Dordrecht: M. Nij kamp wegens benoeming tot recto van de theol. hogeschool van de vri ev. gem. in Nederland te Utrecht.; ADVERTENTIE nieuw bij Ambo Feitse Boerwinkel Meer dan het gewone over Jezus en zijn bergrede onmisbaar kompas voor hel dagelijks leven noodzakelijk vervolg op Einde of nieuwe begin 144 pagina's - 12,50 nü in de boekhandel

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 2