Structuurplan sectiebestuur KNVB klaar 'Zonder eerstedivisie is er geen profvoetbal' BOKKERIJDERS VERLENEN DIENST hj M X Belangstelling voor Twentespelers groot Jan Rab ziet in FC Dordrecht geen achteruitgang I r ft Sovjet Unie niet naar Wimbledon Mühren en Wildschut kandidaten Freddy Maertens verstevigt positie VRIJDAG 29 APRIL 1977 SPORT Trouw/Kwartet ZEIST Het huidige sectiebestuur van het betaalde voetbal wil binnen de nieuwe structuur van zijn organi satie gelijk gewicht toekennen aan alle verenigingen in het betaalde voetbal. Deze stellingname komt tot uiting in een brief aan de besturen van alle clubs uit het betaalde voetbal, waar in voorstellen worden gedaan over de nieuwe structuur van de sectie. In die voorstellen, die zullen worden besproken op de jaarvergadering van 14 mei, is ruimte voor het door de minister van CRM, Mr. H. J. van Doorn geëiste mede-zeggenschap, hpewel het sectiebestuur dit recht niet wil toekennen aan de scheidsrechters. Dit omdat, na ho ring van de clubs, is gebleken dat men in die kring meent dat de scheidsrechters zo'n specifieke functie binnen de bond hebben, dat vertegenwoordigers van hun groep in de algemene vergadering of het nieuwe sectiebestuur aan een be paalde druk kunnen blootstaan, dan wel een bepaalde druk kunnen uitoe fenen. De brief die aan de verenigin gen en ook aan de belangen organisaties is uitgegaan is toege zonden, bevat de gedachten van het sectiebestuur. Op de vergadering zou een twee-derde meerderheid zich moeten uitspreken over de voorge stelde nieuwe structuur, waama de zaak in reglementen kan worden vastgelegd, opdat de najaarsverga dering de definitieve beslissingen kan nemen. Het sectiebestuurslid Mr. G. W. Kernkamp verklaarde gis teren dat het bestuur, zoals ook in vorige voorstellen is gebleken, het begrip mede-zeggenschap tot werke lijkheid wil maken voor de groepen van spelers en trainers. In feite dus voor de werknemers uit het betaalde voetbal. Zowel in de algemene verga dering betaald voetbal, als in het sectiebestuur zou de verhouding ko men te liggen op ongeveer 70/30. De clubs, of wel de werkgevers, hebben in de vergadering 518 van de 733 stemmen, de spelers en de trainers 215. In het bestuur zouden vijf leden, inclusief de vooreitter, worden geko zen uit de kring van de clubs en twee leden door de groep vertegenwoordi gers van spelers en trainers. Uit de toelichting van de heer Kernkamp bleek duidelijk dat waar het sectiebestuur mee kan gaan met de eis van minister Van Doorn, het onaanvaardbaar over het sanerings voorstel uit hetrapport-Christiaanse onverminderd is blijven staan. Uit dat standpunt is ook voortgevloeid de wens alle clubs uit het betaalde voetbal een gelijke stem te geven. Men rekent op samenwerking, ook al zijn de financiële belangen vaak zeer verschillend, om het gewenste aan tal van ongeveer 37 clubs in het betaalde voetbal te kunnen handhaven. In de nieuwe structuur-voorstellen wordt ook een spelersraad bij de clubs verplicht gesteld en de schei ding van functies strak doorgevoerd. Een plaats in de algemene vergade ring of het sectiebestuur wordt on verenigbaar geacht met een be stuursfunctie binnen een van de be langenorganisaties, FBO (clubs), VVCS (spelers) of WON (trainers). In het laatste voorstel van het sectie bestuur is ook nadrukkelijk bepaald dat de vertegenwoordigers van de groepen spelers en trainers een di recte weg krijgen naar het sectiebe stuur, dank zij de formule volgens welke de bestuurders worden geko zen. De fractie van de clubs kiest uit zijn voordracht of die van het be stuur vijf bestuursleden, inclusief de voorzitter. De fractie van spelers en trainers benoemt twee leden van het nieuwe sectiebestuur na een stem ming onder zijn 43 vertegenwoordi gers in de algemene vergadering be taald voetbal. Het sectiebestuur stelt zich op het standpunt dat col lectieve arbeidsovereenkomsten voor het betaalde voetbal een zaak zijn van overleg tussen de betrokken belangen verenigingen, tussen de FBO en de WCS derhalve. Voorstel len zullen worden uitgewerkt om te komen tot een scheiding van taken tussen de besturen van de sectie betaald voetbal en de FBO. Gaat de vergadering van het betaal de voetbal akkoord met de sugges ties van het sectiebestuur en zal de nieuwe vergadering betaald voetbal komen te bestaan uit 37 vertegen woordigers van de clubs, 37 van de spelers en 6 van de trainers, dan zal het sectiebestuur bij de eerste verga dering vaq het betaalde voetbal in zijn nieuwe samenstelling zijn zetels ter beschikking stellen. Elk be stuurslid zal dan voor zichzelf moe ten uitmaken of hij zich herkiesbaar wil stellen. In ieder geval zullen twee van de huidige bestuurders dan niet kunnen terugkeren omdat door de nieuwe structuur van het bestuur het aantal vertegenwoordigers van de clubs daarin wordt teruggebracht van zeven tot vijf. door Johan Woldendorp NIEUWEGEIN Na meer dan een jaar de FC WW te hebben getraind, heeft oefenmeester Jan Rab weer werk gevonden. Hij tekende een contract bij het nietige FC Dordrecht; een club, die zijn huidige trainer Rene van Eek uit moet wuiven, omdat hij de armoedige ofenaccomodatie een steen des aanstoots vindt, die zo langzamerhand de omvang van een hunebedkei heeft ge kregen Op het eerste gexicht oefent de we tenschap, dat Rab niet langer pen deldiensten tussen zijn woning en het kantoor van de gemeentelijke sociale dienst hoeft te onderhouden, een onweerstaanbare zuigkracht uit op de stofzuiger, die het tapijt van werkloosheidssmetten reinigt. Jan Rab immers, koesterde zich zes jaar lang in het subtropische werkkli maat, dat eredivisie heet. Hij wenst zijn „transfer" echter niet door die bril te bekijken. „Je kunt ook uit gaan van het standpunt, dat FC Dordrecht in het betaalde voetbal thuis hoort en daarin een functie vervult. Je kunt niet zonder de eerste divisie profvoetbal bedrijven. In fei te is dat ook niet zonder een tweede divisie mogelijk. Ja goed, je kunt zeggen, dat er ondanks dat betaald voetbal wordt gespeeld. Maar waar komt het spelerspotentiëel van daan? Waar wordt de jeugd opge leid?" Rab projecteert dat antwoord op de opleving, die FC VW in enkele jaren tijd meemaakte. De klinisch dode tweede divisionist uit Venlo onder ging een gedaantewisseling- in een springlevende, duizenden Noordlim burgse voetballiefhebbers naar zijn stadion lokkende eredivisieclub. Kracht puttend uit dat voorbeeld, poneert Jan Rab de stelling: „Als er een akker ligt, moet je hem leren bebouwen. WV was vijf jaar geleden op sterven na dood. Waarom zou ik niet proberen om in Dordrecht een stukje levensvatbaarhedi te be werkstelligen?" Die idealistisch gekleurde visie past helaas niet in de beleidsplan nen, die blinde successen najagende bestuursleden aan de vooravond van ieder seizoen op tafel leggen. Trai ners moeten zich vaak behelpen met een minimum aan middelen, zijn so ciaal gezien vogelvrij en worden ge acht een maximum aan rendement op te leveren. Het cirkeltje is snel rond. De oefenmeesters proberen zich te „verzekeren" tegen onslag op staande voet door op zijn minst dub- bel-modale salarissen te vragen. Te kenend is voor die huiveringwekken de situatie een recente uitspraak van FC Groningen-trainer Jan Noter- mans: „Ik wil best voor 7 30.000,- Pper jaar in dit vak werkzaam zijn. Als ik maar zeker weet, dat ik het tot mijn zestigste bij mijn club kan uit zingen." Jan Rab priemt zijn wijsvinger dan ook moeiteloos in de richting van de ontwerpers van het afzichtelijke re sultaatvoetbal. „Ik kan hels worden op iemand als Cees Molenaar, die afgeeft op angsttrainers. Dat slaat nergens op. Het is toch zo dat een trainer wordt gemanipulleerd? Niet iedereen kan kampioen worden. Ook al zet je miljoenen tegenover miljoe nen, dan nog worden twee clubs met degradatie geconfronteerd. Iedere trainer gaat zich teweer stellen tegen die angst. Hij gaat op zekerheid spe len om zijn eigen hachie te redden. Krijgt een oefenmeester meer zeker heid, dan leidt dat ook tot beter voetbal. Nu meot hij commerciële successen najagen. De Vereniging van voetbaloefen- meesters in Nederland (VVON), waarvan Jan Rab tot de volgende maand voorzitter is, pleit vurig voor een CAO voor voetballers en trai ners en klimt op de barricaden om de afschaffing van het transfersys teem te prediken. Op die manier denken Rab en zijn maats de sociale Aguasstal schoon te kunnen spui ten. „De clubs komen geld te kort, terwijl tal van bedragen, die wel beschikbaar zijn, op een min of meer vreemde manier worden besteed. Door een CAO in te voeren en de transfers af te schaffen, proberen we ons van die uitwassen te bevrijden. Het is in het belang van alle trainers, dat genuanceerd wordt omschreven, wat een club van hen mag verlan gen. Nu ben je te vaak een dui zendpoot. Van al die negatieve za ken heb ik geleerd, dat ik van Dordrecht een duidelijker taakom schrijving moest verlangen dan van mijn vorige werkgevers." Eén van die voormalige broodheren FC Utrecht zette hem in de loop van het vorige seizoen op non- actief. Jan Rab claimde prompt het recht op arbeid, maar wacht mede door een sterfgeval nog steeds op een uitspraak van de arbitragecom missie. Op 26 april verschijnt Utrecht voor het laatst in het getui- genbankje. Na die zitting krijgt Jan Rab nog één keer het recht om de. argumenten van de Stichtse eredivi sieclub te weerleggen. De nieuwe trainer van FC Dordrecht verwacht medio mei de brief, waarin de slot conclusies van de commissie staan opgesomd. Is zijn actie een voorbeeld voor de vele lotgenoten in de bedrijfstak be taald voetbal? Jan Rab: „Dat is be trekkelijk. Iedere trainer tekent een contract voor een bepaalde duur. Als die verbintenis wordt opgezegd, k i v I Jan Rab: ,,VVV was vijf jaar geleden op sterven na dood. Waarom zou ik niet proberen om in Dordrecht een stukje levensvatbaarheid te bewerkstelligen?" valt er geen recht op arbeid te clai men. Ik werd echter op non-actief gesteld. Met behoud van salaris, dat wel. Maar het is erg frustrerend, dat je dat geld niet waar mag maken. Op zich is het niet erg om een jaar niet te werken. Het kan, met het oog op nieuw te ontwikkelen activitei ten, zelfs een gezonde zaak zijn." Wat Jan Rab dwars zit, zijn de argu menten, die FC Utrecht uit de diplo matieke koker viste. „Elke werkge ver moet vrij zijn om te beslissen, wie hij in dienst neemt. Maar je moet de capaciteiten van je werkne mer wel in verbinding brengen met het materiaal, dat je hem aanbiedt. Welnu, omdat er in mijn geval voor 0,0 gulden in nieuwe spelers werd geïnvesteerd, was de kwaliteit van het elftal vrij gering. Mijn opvolger kreeg een selectie, waar 835.000,— in was gepompt. Dat is het verschil tussen Jan Rab en Han Berger." De scheidende voorzitter van de WON hij blijft wel aan als be stuurslid zit niet in zak en as, omdat FC Utrecht hem als een vol gepropte vuilniszak op de trottoir band zette. „Toch ben ik, na twaalf jaar als trainer te hebben gewerjet, wel bij mezelf te rade gegaan. Ik heb goed naar binnen gekeken en ge constateerd, waar fouten zijn ge maakt. Ik ben echter de laatste, die door de ervaringen bij FC Utrecht aan mijn capaciteiten ben gaan twijfelen." WIMBLEDON (AP) De Sov jet-Unie zal dit Jaar geen ten nissers sturen naar het inter nationale toernooi van Wimbledon, aldus heeft de se cretaris van de All England Club, die het toernooi dat op 20 juni begint organiseert, giste ren meegedeeld. Aangezien geen enkel land ver plicht is aan het toernooi deel te nemen, beschouwen de or ganisatoren het besluit van de Sovjet-Unie niet als een forme le terugtrekking. Van Rus sische zijde is tot dusverre nog geen officiële verklaring -voor het besluit te geven. Een moge lijke reden voor het besluit heeft betrekking met het prij zengeld en de internationale Lawn Tennis Federation (ILTF). Twee weken geleden bepaalde het dagelijks bestuur van de ILTF tijdens een bij eenkomst in de Italiaanse plaats Florence, dat spelers die aanspraak maken op de ama- teurstatus, zoals de Russen, slechts „feitelijke en redelijke onkostenvergoedingen mogen ontvangen, ondersteund met kwitanties". Het comité be paalde dat zij niet in aanmer king kunnen komen voor het grote geld, dat voor hun be roepstegenstanders is wegge legd. De Sowjet Unie heeft getracht een uitzondering op deze regel te bereiken door te zeggen dat het gewonnen geld in handen van de staat zal blijven en ge stort zal worden bij de nationa le tennisbond om de afvaardi ging naar het buitenland van Russische tennissers te bekos tigen. Dit zou in het bijzonder van toepassing zijn voor de jongere spelers, van wie niet verwacht kan worden dat zij veel geld zullen winnen. „De Russen hebben verder ge zegd dat zij de buitenlandse valuta willen aanwenden om hun uitgaven in het buiten land te bekostigen, aangezien het de spelers niet toegestaan is Russisch geld uit te voeren," aldus David Gray, secretaris van de ILTF. De ILTF wees dit verzoek af met het argument dat de bepa ling, ook wel bekend als artikel lib van het Grand Prix tennis- reglement, in overeenstem ming is met de bepalingen van het internationale Olympisch Comité inzake de onkostenver goeding aan atleten. De ILTF wil deze bepalingen naleven omdat de federatie bij het IOC een verzoek heeft ingediend om bij de Olympische spelen van 1984 ook de tennissport op het programma te zetten. Van een onzer verslaggevers. DEN BOSCH FC Twente heeft het beker-succes tegen AZ'67 uitbundig gevierd. De verrassende en verdiende overwinning van de oostelijke eredivisionist al kwam die dan pas in de verlenging tot stand heeft de hoop op Europees voetbal toch weer levend gemaakt. Als gold het een landskampioenschap, zo verguld was de formatie van trainer Spitz Kohn woensdagavond met de bereikte finaleplaats. Ofschoon Kohn zelf meteen waarschuwde voor teveel optimisme (,,PEC Zwolle of FC Den Haag, dat maakt in een finale niets uit") is FC Twente duidelijk favoriet voor de eindstrijd tegen provincie-genoot PEC, die op 19 mei in het Feyenoord-stadion wordt gespeeld. De woensdag opnieuw briljante Aus- putzer Epi Drost verbond in de feest roes zelfs min of meer een conse quentie aan een eventuele deelname in het EC II toernooi. Drost (32), die met de gedachte speelde na dit sei zoen te stoppen: „De keus is aan de club. Wanneer we die beker pakken, dan zal men nog wel van mijn routi ne willen profiteren." Overigens bestaat de kans dat de verjongde Twentse ploeg in de ko mende transfer-perióde opnieuw aan kwaliteit zal moeten inboeten. RWDM-trainer Piet de Visser volgt de verrichtingen van FC Twente al enkel maanden op de voet. De Visser zal FC Twente onder meer in de wedstrijden tegen Feyenoord (voor de beker), FC VVV en Eindhoven, terwijl hij woensdag ook in Den Bosch een aandachtig toeschouwer was. Zijn warme belangstelling schijnt uit te gaan naar Arnold Müh ren net als Frans Thijssen prima op dreef tegen AZ'67 en de snel doorbrekende Piet Wildschut. Wildschut, die tegen AZ'67 de enige goal scoorde (en niet Thijssen, zoals wij gisteren abusievelijk meldden) maakte net als de ook al jeugdige Noord Hallvar Thoresen een zeer sterke indruk. AZ-international Hu- go Hovenkamp bewonderend over Wildschut, zijn direkte tegenstan der: „Ongelooflijk, wat heeft die jon gen een zelfvertrouwen gekregen. Ik vond hem de moeilijkste tegenstan der dit seizoen." AZ-oefenmeester Hans Kraay had veel moeite met de wijze waarop zijn team was uitgeschakeld. Nota bene in de verlenging; extra speeltijd, die voor de Alkmaarders een gewoonte is geworden in het beker-gebeuren. Eerder werd op die manier met Spart, Roda JC en FC Groningen afgerekend. Doelend op de blunder van Theo Vonk, die Wildschut uit eindelijk in staat stelde om te sco ren, zei Kraay: „Ik ben er ziek van. Theo is een beperkte voetballer. Hij staat er om de ballen op te ruimen. Maar uitgerekend hij gaat in het strafschopgebied lopen draaien, waardoor hij die bal aan Gritter verspeeld. Van Nygaard, Hoven- kamp of Van Hanegem kan ik zoiets eventueel accepteren, maar van Vonk niet." PEC-Zwolle probeert te ontwaken uit de bekerroes, waardoor het woensdagavond werd overmeesterd. Sporttoto TOTO 17: 1519 prijzen. Inleg 705.412. Prijzen- bedrag: ƒ705.412. Prijzenbedrag: ƒ378.855,56. Eerste prijs: zes winnaars, die elk bruto f 29.635,50 ontvangen. Tweede prijs: 104 win naars. die elk 805,40 ontvangen. Derde prijs: 1409 winnaars, die elk 83,20 krijgen. Lotto LOTTO 17: inleg: ƒ3.629.013. Prijzenbedrag: 1.855.086,93 Eerste prijs: geen winnaar Twee de prijs: vier winnaars, die bruto elk 79.825,90 ontvangen. Derde prijs: 77 winnnaars, die elk bruto 5266,10 ontvangen. Vierde prijs: 6069 winnaars, die elk 81 ontvangen. Vijlde prijs: 8891 winnaars. Zij krijgen ieder 55,30. VOETBAL Het Engelse elftal onder 21 jaar heeft Schotland met 1-0 verslagen. Lau rie Cunningham, de eerste kleurling in een Engels vertegenwoordigend elftal, kopte vijf minuten na rust het winnende doelpunt in. VOETBAL De voormalige Duitse interna tional. Siegfried Held, heeft op 34-jarige leeftijd een contract getekend als speler- trainer bij de Zwitserse club Winterthur. Held speelde de laatste Jaren voor Kickers Offenbach in de tweede Bundesliga. TENNIS Roemenie speelt in de achtste finales van het toernooi om de Davisbeker tegen België met de in het buitenland furore makende stenen Ion Tlriac en IJle Nastase. door Onno Zeisman ROERMOND -- Voor vrijwel ieder een is hockey in Limburg hetzelfde als hockey in Venlo. En dat dan nog eens geconcentreerd in de bijna 50- jarige Vcnlose Hockeyclub, vele ma len landskampioen, groot leveran cier van internationals, thans eerste klasser. Maar heel de langgerekte provincie kent veertien verenigin gen met een totaal van nog geen 4000 leden. Van de clubs buiten Venlo merkt men weinig. Te weinig, me nen enkele prominente Limburgers. Vandaar dat ze de vereniging de Bokkerijders hebben opgericht. De Bokkerijders is geen vijftiende vereniging naast veertien andere. Ze wil het juist afwijkend doen: geen competitiespel, maar het peil bevor deren, verenigingen van dienst zijn, meedenken over veranderingen. Daartoe is een flinke hooivork meer dan gevuld. Het beginselprogramma zegt: het spelen van demonstratie wedstrijden; het geven van demon stratietrainingen voor de jeugd en eventueel ouderen; het organiseren van jeugdmiddagen; het meedenken bij spelregelvernieuwing en daar mee in de praktijk experimenteren; het organiseren van discussiebijeen komsten voor trainers, spelers en scheidsrechters. En dat is niet eens alles. Nu zijn de Bokkerijders vanouds een gezelschap waaghalzen. Volgens oud volksgeloof zijn het geesten die op bokken door de lucht reden in een wilde jacht. In de achttiende eeuw buitten benden rovers dat bijgeloof uit door onder de naam Bokkerijders Limburg en andere gewesten te ter roriseren. Tussen 1773 en '78 werden er liefst 180 ter dood veroordeeld. Geert van Eyk, veld- en zaalinterna tional: „We hebben de naam bewust gekozen om iets van het avontuur te doen oitkomen. De initiatiefnemers (naast Van Eyk zijn dat Harry Struocken en Jos Gerlag) menen dat er in de provincie talent genoeg is, vooral onder de jeugd. De groei in aantal is in elk geval opmerkelijk: meer dan 10 procent per jaar, boven het landelijke gemiddelde. Sinds 1971 is het aantal hockeyers in Lim burg zelfs verdubbeld: 1349 adspi- ranten op de 4000 geven aan hoe hard het gaat. Helaas is het aantal velden onvoldoende toegenomen: van 32 in 1971 nu slechts 41 voor het dubbele aantal hockeyers. De Bokkerijders: De spreiding is nog onvoldoende en het talent komt er niet genoeg uit. Ruim één-derde van alle hockeyers in Limburg speelt in of om Venlo, waar vier verenigin gen zijn. Voorts hebben drie clubs Venlo, Maastricht en het oude Rocr- mondse Concordia samen de helft van het totaal aantal leden. Het niveau waarop gespeeld wordt is evenmin hoog. Bij de heren is Venlo dat in alle opzichteh toonaage- vend is eerste lüasser. Heerlen en Blerick zitten in de tweede klasse, de rest eronder. Bij de dames een zelfde indeling: Venlo eerste klasse, Heerlen en Maastricht tweede. De hogere kosten van een plaats in de (landelijke) eerste klasse bij de heren maakt vooral bestuurders wei nig verlangend naar promotie, maar het gevolg is volgens de Bokkerij ders dat goede spelers weggaan of bij verhuizing naar elders bijvoor beeld wegens studie niet genegen zijn ieder weekeinde naar de oude club te komen. Voorzitter Strouc- ken: „Heel wat Limburgse clubs streven naar prestatiehockey, maar ze schrikken terug van de consequ enties." Voorzitter Van Alphen van Venlo erkent de positieve kanten van het Bokkerijders-initiatief, maar hij is op onderdelen sceptisch. Zo vreest hij met name dat de hockey- propagandistcn te weinig rekening zullen houden met de financiële ge volgen. Als je hockey in een profes sionele sfeer gaat trekken, kost dat geld, zegt hij: „Venlo zit nu al keer op keer de touwtjes aan elkaar te knopen en dat kan niet zo door gaan". De heer Van Alphen wijst erop dat de sponsors steeds minder genegen zijn, geld te besteden aan iets waarvoor ze betrekkelijk weinig terugkrijgen. Vooral de banken trek ken zich terug, de NMB bij Venlo, de Banque de Paris bij Amsterdam en het zal niet gemakkelijk vallen ande re sponsors te vinden. Het bezwaar dat het top-elftal de vlaggedrager een onevenredig groot deel van het clubinkomen opslokt, zoals nu al in heel wat ver enigingen wordt gezegd, wordt dan nog groter. Daar komt bij dat de trainers en coaches met hun diploma in de hand zwaardere eisen gaan stellen. Opleiding van technisch ka der, zoals de Bokkerijders voor staan, mag niet tot opgeschroefde eisen leiden, betogen een aantal clubbestuurders. Maar het be stuurslid Verburg van Concordia zegt op zijn beurt: „We moeten maar 'ns uit de verdomhoek. Limburgers denken dat het te gemakkelijk gaat." Een belangrijke taak zien de Bokke rijders in het scouten van de jeugd. Tot nu toe schijnt dat bij selectie wedstrijden in Limburg vrij wille keurig te gebeuren, waarmee veel kwaliteit onnodig verloren gaat. De structuur van de doorgaans kleine verenigingen brengt mee dat een jongen of meisje dat te oud wordt voor het eerste junioren-elftal en bij de senioren niet in het eerste kan worden geplaatst, vanzelf in de ge- zelligheidssfeer van het plezierhoc- key terecht komt, waar het spel on dergeschikt is aan het elkaar ont moeten na afloop. Trainen is er nau welijks bij; de wellicht goede, nog niet rijpe speler komt er nooit meer bovenuit. Bij de Bokkerijders gaat het er niet allereerst om, samen een partijtje te spelen, maar om het vooruit helpen van anderen: spelers, trainers, be sturen, scheidsrechters. Daartoe zijn ze begonnen met het formeren van een onwaarschijnlijk groot aantal commissies, die doen vermoe den dat de twintig leden hun vrije tijd meer dan nodig zullen hebben om hun doel te bereiken. De Overijsselse club werkt immers op twee paden: de KNVB-beker en de competitie. De Alleman-equipe staat slechts één punt achter op Vitesse (het doelsaldo van de Arnhemse eerste divisieclub is over igens aanzienlijk gunstiger dan dat van PEC) en heeft als stok achter de deur ook nog het deelnameformulier voor de na-competitie in de bin nenzak. „Daarom gaan we voor de uitwed strijd tegen SC Amersfoort in een trainingskamp," vertelt manager Van Ginkel. „Het zou erg jammer zijn, wanneer de bekeroverwinning op Den Haag tot onnodig punten verlies in de competitie leidt." Wel moet PEC het restant van de pun- tenstrijd in sneller tempo uitwer ken. De oorspronkelijk voor Hemel vaartsdag geprogrammeerde ont moeting met Willem II is naar don derdag vijf mei verschoven. PEC-Zwolle heeft even met het Idee rondgelopen om FC Twente en de KNVB te verzoeken om de Neder landse Cup-finale een oostelijke happening te maken. De bond zou die „smeekbede" ongetwijfeld ach teloos naast zich hebben neerge legd. De eindstrijd is al geruime tijd geleden toegewezen aan het Feyen- oordstadion in Rotterdam, terwijl Go Ahead (Deventer) niet de facili teiten kan bieden, waarover „de Kuip" wel beschikt: ruimte om de toeschouwers te bergen en een zee van licht. Van Ginkel: „Wij hebben het overwogen, doch zagen er snel vanaf, omdat ons plan toch niet haalbaar zou zijn." Vanzelfsprekend is er binnenska mers ook over het winnen van de beker en de daaraan verbonden deelname aan de Europa-cup ge praat. De accommodatie van PEC geen kunstlicht en plaatsen voor slechts twaalfduizend bezoekers is bij lang na niet op een dergelijk avontuur berekend. „Maar," zegt Van Ginkel, „mocht het zover ko men, dan passen we er wel een mouw aan. Er ligt een stadionplan klaar, waarvrfh bepaalde fases misschien iets sneller uitgevoerd kunnen worden." MURCIA Wereldkampioen Fred dy Maertens heeft gisteren ook de tweede etappe van de Ronde van Spanje gewonnen Het was de proloog van dinsdag meegerekend de derde achtereenvolgende etap pe zege van de Belg. die door tien seconden bonificatie zijn leidende positie in het algemeen klassement weer versterkte. In de eindsprint van een grote groep na de 161 kilo meter lange rit van La Manga del Mar naar Murcia eindigde Cees Priem uit Goes op de tweede plaats. Derde werd de Belg Dirk Ongenae. De rest van net rennersveld eindigde evenals Priem en Onge- naen in dezelfde tijd als Maertens. De etappe telde twee bergtoppen. Na 87 kilometer moesten de renners een col van de derde categorie over winnen en na 100 kilometer moest er een van de tweede categorie be dwongen worden. Als eerste bereik te de Spanjaard Andres Ollva de top van de 8ierra de la Mueta, gevolgd door de Belg Ludo Loos en de Spanj aard Pedro Torres. I Freddy Maertens (Bel» 161 km van La Manga del Mar naar Murcia In 4 uur, 36 min en 48 sec (met bon 4 36 38), 2. Ceca Priem (Ned) z.t (met bon 4 36 42), 3. Dtrk Ongenae (Bel) z.t, 4 Mike Neel (VS) z.t5 Oeert Mallalr (Bel) z.t., 6. Danlele Tlnchelia (lta) za.L, 7 Luis Ordlalcs (Spa) z.t., 8. Jos Schipper (Ned) zt. 9. Javier Elorriaga (Spaiz.t., 10 Jose Pesarrodona (Spa) x.t., 20. Fedor den Hertog (Ned) z.t. ALGEMEEN KLASSEMENT 1 Freddy Maer- tcne (Bel) 7 uur. 45 min en 31 aec., 2 Michel Pollentler (Bel) op 37 aec 3 Mlquel Marin Lo-.a (8pa) op 44 sec 4 Euiallo Garcia (8pa> op 46 sec 5. Klau* Peter Thaler (Wdli op 49 sec., 6 Jose Pesarrodona (Spa) op 51 sec., 7 Ricardo Landron de Ouevorra (8pai op 58 sec 8 Jose- Manuel Carcla (8pa> op 59 see 9 Jose Antonio Oonzales-Llnares (Spsn op 101, 10 Joaqulin Agostlnho (Pon op I 02, 13 Jos Schipper (Ned) op 1 07. 20. Cees Priem (Ned) op 1.08. 22 Fcdor den Hertog (Ned) op 1 15

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 17