Onaangepast gedrag: dan ook slecht huis Spit: produktieproceei moet maatschappelijk functie vervullen WD vr£ garanties f moeder-maf. Trouw directiesecretaresse Trouw Rapport ziet wisselwerking Nieuwe functie oud-minister Schut De dieven waren te goeder trouw 3» Overheidsaanbod voor VMF-bedrijf wordt niet verhoogd FAMILIEBERICHTEN DE STAD GRONI\k 4i >1 ,nl Het christelijk ochtendblad INLICHTINGEN TEL. i 020-913456 i Toestel 743 VRIJDAG 29 APRIL 1977 BINNENLAND Trouw/Kwartet Pi Van een onzer verslaggevers GRONINGEN Sommige mensen krijgen geen geschikte huis vesting als een soort stral voor onaangepast gedrag. Dit blijkt uit een onderzoek van het ministerie van CRM met betrekking tot de huisvestingsprblemen in de stad Groningen. Volgens het gisteren verschenen rap port spelen allerlei bijkomstige be oordelingsmaatstaven een rol. Ge drag en maatschappelijke positie van de cliënt zijn medebepalend voor de huisvesting die hem wordt toebedeeld De daaruit voortkomen de beperkingen dwingen iemand tot een gedragspatroon dat voor de bui tenwereld juist de bevestiging van het onaangepast zijn vormt. Omdat bij onaangepastheid hulpbe hoevendheid wordt verondersteld, dient de betrokkene voordat aanzijn normale wensen zoals woonbehoef ten wordt voldaan, de assistentie van hulpverleners in te roepen. De problemen die in het rapport gesig naleerd worden, zijn dan ook aange dragen door hulpverlenende instel lingen. Geconstateerd wordt dat bij de huisvesting van groepen die zich onderscheiden (onaangepast gedrag, DEN HAAG - Oud-minister W F. Schut is benoemd tot voorzitter van de raad voor de waterstaat Sedert 1972 is hij lid van deze raad en voorzitter van de Zuiderzeecommis-. sie. een commissie van bijstand van de raad. Als voorzitter volgt de heer Schut prof. ir H. L. Klein op. die 70 jaar is geworden. De benoeming gaat per 1 mei in. het hebben van problemen of een handicap) de nadruk wordt gelegd op de hulpverlening en niet op de huisvesting. De hulpverlening zelf onderkent blijkbaar nauwelijks wat er aan de hand is omdat men zich vooral richt op materiële problema tiek. Doordat factoren van structu rele aard aandacht krijgen ontneemt de hulpverlening zichzelf de moge lijkheid tot corrigeren van het huis vestingsbeleid Ze blijft zich bezig houden met de nadelige gevolgen van dat beleid, terwijl de oplossing van de problemen voor een groot deel buiten haar bereik ligt. Bijna veertig procent van de cliënten van de hulpverleningsinstellingen heeft huisvestingsproblemen. De cliënten (mët en zonder huisvestingsproble men) hebben doorgaans een betrek kelijk laag beroepsniveau. Huisves tingsproblemen hangen nauwelijks samen met persoonlijke problemen maar meer met de maatschappelijke positie van de cliënt. Een ander rapport dat betrekking heeft op de Groningse woonsituatie is gisteren gelanceerd door de Natio nale Woningraad. Belangrijkste conclusie uit dit onderzoek, dat vooral tot doel had de relatie van de bewoners met hun woningcorporatie na te gaan. is dat die betrokkenheid meer blijkt naarmate het om concre te zaken gaat. De behoefte aan mee praten wordt minder naarmate het om algemenere zaken gaat. Van een verslaggever WAGENINGEN Leden van de Wageningse filmliga hebben een kwasi-diefstal uitgevoerd om aan te tonen dat de bewa king van de expositieruimte niet voldoende was. Ze zijn in die opzet geslaagd. Dat meldt het hogeschoolblad „LH- berichten". Uit de expositieruimte ..De We reld" stalen ze een drieluik dat voor een bedrag van 15.000 gul den was verzekerd. Het drieluik is overdag van de muur gehaald. Daarna is men er doodleuk mee naar buiten gelopen. Deze „diefstal" is pas later op de dag ontdekt door twee bewakers, die daarna de recherche waarschuwden, 's A- vonds hebben de „dieven" het drieluik naar het politiebureau gebracht, waarbij ze enige uit leg gaven. De organisatoren van de exposi tie hebben overigens opgemerkt dat een geënsceneerde diefstal niet nodig was om hem attent te maken op een lek in de bewa king. Er is weliswaar nog nooit iets gestolen, maar er wordt toch gewerkt aan verbetering van de bewaking. nvt^ 'Nomzien' zonder work Foto-expositie van ambtenaren ARNHEM Haagse en Keulse ambtenaren houden op het ogenblik samen een foto-tentoonstelling in de aula van het Nederlands Open luchtmuseum te Arnhem (NOM). Aan de expositie is de naam Nom zien gegeven. Voor de bezoekers van deze tentoonstelling zal in het alge meen kunnen gelden: Nomzien zon der wrok. Hoewel de expositie niet zulke geweldige pretenties heeft, valt er zeker van te genieten en als men zich toch binnen de poorten van het Nom bevindt, dan is het meegenomen. Al jaren onderhouden de PTT- fotoclubs uit Den Haag en Keulen vriendschappelijke contacten met elkaar. Regelmatig ondernemen ze gezamenlijk activiteiten. Ditmaal hebben zo n dertig sorteerders, lo ketambtenaren. brievenbestellers, telefoonmonteurs enz. een paar da gen met hun camera's op het terrein van het Nederlands Openluchtmu seum rondgelopen. Na behoorlijke selectie is het resul taat nu in Arnhem te zien. Het Nom geeft liefhebberende fotografen (professionele trouwens evengoed) vele aanknopingspunten. De boer derijen (vooral de stolphoeven uit West-Friesland), de houten Zaanse huizen, de vele typen molens, de bruggetjes en wat niet al. Daar zit ten sfeervolle plaatjes in. en die zijn dan ook rijk vertegenwoordigd. De rechtschapen fotograaf weet na tuurlijk dat ook het detail vaak een dankbaar object vormt. Een karre- wiel, de ritmiek van een enigszins verzakkend pannendak, enkele melkbussen, de balletjesrand aan een rolgordijn. Eén exposant maak te een leuke prent van een antieke plank, zoals die in het verleden ge bruikt werd voor de vermelding van het aantal stuks kindergoed: o.m. Hemdjes. Borstrokjes, Nagtmutjes. Flepjes, Lijfjes en Luuren. Experi mentele fotografie in engere zin ont breekt vrijwel. Het is overwegend traditioneel, hoewel dikwijls heel knap en bijna altijd erg mooi. Nom zien loopt tot 31 oktober. DEN HAAG De Tweede Kamer commissie voor economische zaken voelt niets voor meer over heidssteun aan VMF dan de aange boden maar geweigerde vijftien miljoen. Dit bedrag is bedoeld om de werkgelegenheid bij de plastic machinefabriek SPPM in Hengelo te redden. Een deel van de Kamer commissie bleek het aanbod giste ren als zeer reëel te zien en meende dan ook, dat het bedrijf het moet aanvaarden. Een aantal leden uitte echter de vrees, dat met het bedrag weinig uitgericht kan worden, om dat toekomstperspectieven voor het bedrijf ontbreken. De VMF-leiding is teruggekomen op eerdere betrekkelijk optimistische verwachtingen. Het beeld, dat VMF nu schetst, is zeer somber. Een deel van de commissie is er vooralsnog niet van overtuigd, dat die verwach tingen gerechtvaardigd zijn. Om uit de patstelling te komen overheid biedt geld, bedrijf weigert moet VMF volgens Lubbers als eerste naar een uitweg zoeken. De Kamer- oommissie bleek ook van oordeel, dat het woord nu aan de VMF-top is. bestuurder niet het karaktIZe van een aanpassing van d mer aan de arbeidsorgan^R werkoverleg wordt oneigj bruikt als de bedrijfsleidin maar zaken als ziekteverzr geïnteresseerdheid in het r wil oplossen. tl. Bij het uitwerken van het g invloed van de maatschap gt ondernemingen, denkt S| richting van investerings- ningsovereenkomsten, waae_ heid, werkgevers en val^ j zijn betrokken. LONDEN (ANP) „De vakbeweging bepleit enerzijds medezeggi de onderneming, maar zij is anderzijds ook van mening dat inperking van de ondernemingsvrijheid terwille van het maats» belang nodig is. In de invloed van de gemeenschap vindt even* medezeggenschap van de werknemers in de afzonderlijke ondernei grenzen". Vice-voorzitter Wim Spit van de Fe deratie Nederlandse Vakbeweging zei dit gisteren in Londen op een bijeenkomst van een studiegroep van managers van de Shell. Volgens Spit kan met het streven naar een interne democratisering van de on derneming niet worden volstaan. Het productieproces dient namelijk in de eerste plaats een maatschappe lijke functie te vervullen. Volgens Spit kan niet worden gezegd dat het huidige ondernemersbeleid in vol doende mate op de belangen van de maatschappij is afgestemd. De ge wenste prioriteiten van maatschap pelijk nut worden onvoldoende ver wezenlijkt, er bestaat een verspilling van schaarse middelen en er wordt te weinig rekening gehouden met de effecten van de economische bedrij vigheid voor de overige levens omstandigheden, zoals het milieu. Wat betreft de multinationale onder neming merkte Spit op dat dat de instelling van werknemersorganen niet beperkt moet blijven tot de on derdelen van de concerns in de ver schillende landen. Ook op het hoogste niveau zou er overleg plaats moeten vinden over belangrijke con- cernbesluiten als inkrimping, uitbreiding, verplaatsing en overne ming. Over dit soort zaken moeten de concernleidingen ook gaan onder handelen met de internationale vak beweging. Het overleg op werkne mersniveau moet volgens de FNV- »rg HAAG - Deito; DEN kamerleden, mevrouw Snza en mevrouw Ginjaar-Maasqjg ren Dees en Evenhuis wjpp staatssecretaris De Jong (oi de garantie dat alle moede zich voldoende kunnen <*e len. In schriftelijke vragerjen zij aan op het verstrekken w overzicht van de financiert len, die voor dit jaar zijn Uov ken voor de ontwikkeling \es der-mavo's. -oli fcs kunnen van maandag to» en mei vrijdag telefonisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-9134S6. Op zondagavond Is dit alleen mogelijk van 16.00-20.00 uur. T- Geboren 27 april 1977 Maartje Magdalena dochter van Claartje van der Wuiten en Bernard Kruithof GETROUWD C. J VAN DER MAARL en JANTJE WOLLER1CH 28 april 1977. Op 30 april a.s. hopen we met onze lieve ouders A. Booy A. W. Booy-van der Borgh te herdenken dat zij 35 jaar geleden getrouwd zijn. We hopen dat God hen nog lang voor elkaar en voor ons mag sparen. Katwijk a.d. Maas: Jan en Anneke Booy Roden: Remmelt en Jenny Booy Silvolde Roelie en Tinus Olthof en kleinkinderen Dwingeloo. april 1977 Eemster 27 Dankbaar en blij geven wij u kennis, dat onze ouders en grootouders W. Guijt en J. Guijt-van der Plas D.V. 12 mei 1977 hun 40-JARIG HUWELIJK hopen te gedenken. Wij hopen dat zij nog lang voor elkaar en voor ons gespaard mogen blijven. Leen en Estelle Nel en Cor Arie en Anneke Wil en Tom en kleinkinderen Katwijk aan Zee. april 1977 Seinpostdwarsstraat 3 Zij. die onze ouders willen feliciteren, zijn van harte welkom in Rest. „De Zwaan", Boulevard te Katwijk aan Zee. waar de receptie zal worden gehouden op 12 mei a.s. van 17.00-18.30 uur. In volle overgave aan zijn Heer en Heiland is heden van ons heengegaan, na een moedig ge dragen ziekte, onze lieve, zorgzame man, vader en grootvader Paulus van der Lee echtgenoot van Elisabeth van Vliet, op de leeftijd van 75 jaar. Maasdijk: E. van der Lee-van Vliet Ottawa (Can.): J. J. van der Lee Maasdijk: P. van der Lee E. A. van der Lee-Hanemaayer Paul, Elly, René. Johan Lelystad: N. E. Oevering-van der Lee K. Oevering Eline, Saskia, Paul Maasdijk, 28 april 1977 Maasdijk 23 Geen bezoek aan huis De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Gereformeerd Kerkcentrum. Prinsenlaan 2. Maasdijk. Gelegenheid tot condoleren aldaar zaterdag 30 april van 7-8.30 uur n.m. De rouwdienst zal worden gehouden D.V. op maandag 2 mei a.s. om 3 uur n.m. in de Gerefor meerde Kerk te Maasdijk, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats te Maasdijk om 3.45 uur. IN PLAATS VAN KAARTEN lied 447 5 mei a.s. hopen onze geliefde ouders G. Verbeek en B. Verbeek-van den Berg hun 40-jarig huwelijksfeest te vieren. Gelegenheid tot feliciteren van 18.30-19 30 uur in gebouw "De Open Deur", Achterom 88. Delft. Namens hun dankbare kinderen en kleinkinderen A. J. Verbeek. Adres Lindelaan 20. Delft. Tel. 141204. Dankbaar en blij delen wij u mede. dat onze ouders en grootouders Jac. Vreeken en W. Vreeken-Pulleman D.V. 13 mei 40 jaar getrouwd zijn. Maasland Dick en Martha Vreeken Jaap, Dickey en Hans Oude Wetering: Krijn en Mady Vreeken Tineke en Jaap. Buitenpost Agaath en Piet Kapenga Sikko. Wilma en Henny Benthuizen Adry en Piet Verhoeven Christiaan en Jaap leder die hen wil feliciteren is van harte welkom op zaterdagmiddag 14 mei lussen 5 en 6 uur in Restaurant ..De Woelige Baren" in Roelofarendsveen Oude Wetering' mei 1977 Kerkstraat 112 Na een langdurige ziekte en moedig gedragen strijd nam God tot Zich mijn lieve vrouw, onze moeder en oma Cornelia Schuitman echtgenote van Johannes Wieger van Herwijnen op de leeftijd van 67 jaar Uit aller naam: J. W. van Herwijnen Rosmalen. 28 april 1977 Pieter Kleijnstraat 18 De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Willem Alexander Ziekenhuis te 's- Hertogenbosch. Bezoek aldaar van 19.00-20.00 uur. De rouwdienst zal worden gehouden in de Weder- komstkerk te 's-Hertogenbosch, Rijnstraat 10, op maandag 2 mei a.s. om 13.30 uur, waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden op de Protes tantse Begraafplaats te Orthen. Samenkomst aan de kerk om 13.25 uur. Gelegenheid tot condoloren na de begrafenis in de Wederkomstkerk. Liever geen bezoek aan huis. Op 28 april is, thuis, vredig van ons heengegaan, onze lieve zorgzame vader, grootvader en huisge noot Hendrik de Nooij sinds 13 oktober 1965 weduwnaar van Anna Everdina Brünink op de leeftijd van 85 jaar Psalm 68 vers 2a (oude berijming): Maar 't vrome volk in U verheugd, zal huppelen van zielevreugd. Daar zij hun wens verkrijgen. Utrecht: Coos de Nooij Apeldoorn: Jan de Nooij Aalten: Rie en Berend Wilms-de Nooij, Roe lie, Anneke, Gert Jan, Peter, Marijke Heelsum: Wim en Bep de Nooij-Wilms, Anke. Gerdien, Henk, Berend Jan, Idelette Amsterdam: Willemien en Hans Mieras-de Nooij, Mark, Mirjam. Anne Jan, Hester Gorinchem. Ko en Joke de Nooij-Koole, Rachel, Wouter, Mariken, Jan Justus, Tobias Heelsum: Alie van der Genugten Heelsum, 28 april 1977 Ottoweg 8 De dienst van Woord en Gebed zal worden gehou den op maandag 2 mei in de Gereformeerde Kerk van Renkum en Heelsum, Utrechtseweg 93 te Renkum, om 14.00 uur, waarna de teraardebestel ling zal plaatsvinden op de bijzondere be graafplaats aan de Koninginnelaan te Heelsum, om 15.00 uur. Op maandag is er gelegenheid vanaf 13 uur voor condoleantie in „De Spreng", achter de Gerefor meerde Kerk. Met grote verslagenheid geven wij kennis van het overlijden van onze lieve broer en zwager Roelf Niemeijer op de leeftijd van 64 jaar „Ik heb u bij uw naam geroepen; gij zijt Mijn." (Jesaja 43:1) Dankbaar zien wij terug op hetgeen hij voor ons heeft betekend. Nieuw Weerdinge: J. Niemeijer G. A. Niemeijer-Meems Rotterdam: J. Kroes-Niemeijer J. H Kroes Enschede: T Niemeijer J. Niemeijer-Baas Hoogezand: A. F. Boiten-Niemeijer A. Boiten Amstelveen: B. J. A. Brandsema-Niemeijer J Brandsema Apeldoorn: H. B Heit-Niemeijer J. J. Heit Amsterdam: E. Tillema-Niemeijer M Tillema Amstelveen: F van Weringh-Niemeijer J van Weringh Apeldoorn: B Groenewold-Niemeijer G Groenewold Heden heeft de Here tot Zich genomen onze geliefde broer, zwager en oom Hendrik de Nooij te Heelsum. In de leeftijd van 85 jaren. Ede, 28 april 1977 Ede: C. de Nooij-Cozijnsen Oosterbeek: J W. de Nooij H. de Nooij-Buter Ede: J. de Nooij A. N. G. de Nooij-Snoek Ede. C. de Nooij Neven en nichten Op Zijn tijd en Zijn wijze heeft de Here heden bij Zich thuisgehaald, zijn daarop wachtend kind. onze lieve zuster, schoonzuster en tante Huibertje Cornelia Bakker Zij mocht 85 jaar worden. Familie: Bakker Rotterdam, 28 april 1977. Blaauwstraat 122 Gelegenheid tot condoleren vrijdagavond van 7.30-8 uur in de rouwkamer aan de Voorschoter laan 51. De begrafenis zal D. V. plaatsvinden maandag 2 mei op de begraafplaats „Oud-Kralingen" Kra- lingseweg 334 na aankomst in de kapel om 11 uur. Vertrek vanaf Blaauwstraat 122 ca 10.40 uur. Zalig zijn de ontslapen vromen, voor ons le vroeg aan de aard ontnomen, maar die door God te goeder uur, aan her einde van hun dagen het Vaderhuis zijn ingedragen als rijpe schoven in de schuur. Zij leven bij de Heer en zondigen niet meer. Halleluja.' 't Is al volbracht, geen rouw of nacht heeft in Gods Koninkrijk meer macht. Ge.zang 267 vers 2 Heden heeft de Heere plotseling uit ons midden weggenomen mijn geliefde man, onze lieve zorgzame vader en opa Cornelis van Eersel echtgenoot van H. M. van Driel op de leeftijd van 73 jaar. Rockanje: H. M. van Eersel-van Driel Oud Beijerland: Ger van Eersel Nel van Eersel-Bénard Marlies Marco Gerdien Haarlem: Maartje van Eersel Liesbeth Annemiek Marijne Rozenburg: Ank v.d. Lichte-van Eersel John v.d. Lichte Anita Arthur Walter Santpoort: Wim van Eersel Daisy van Eersel-van. Brandwijk Jasper Merel Goes: Kees van Eersel Elsa van Eersel-Westland Magdaleen Rockanje. 27 april 1977 Plutostraat 5 Geen bloemen Er zal een rouwdienst worden gehouden zaterdag middag 30 april a.s. in de Welkom Kerk Hoogvliet laan 24, Rockanje om 1.30 uur. waarna de begrafe nis zal plaats vinden op de nieuwe begraafplaats te Rockanje. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in de Welkom Kerk. Bestuur en personeel van de Chr. M.A.V.O. School te Lunteren namen met ontroering kennis van het overlijden van Frederik Christiaan Guiking die van 1962 t m 1976 met grote trouw en toewij ding zijn taak heeft verricht als leraar aan de Chr. M A V O school God zij zijn vrouw en kinderen nabij. Namens Bestuur en Personeel van de Chr. M.A.V.O. School. A. Kattenbroek, voorz. A. J. Scholten, dir Lunteren. apnl 1977 De Heer heeft mij gezien en onverwacht ben ik opnieuw geboren en getogen. Hij heeft mijn licht ontstoken in de nacht, gaf mij een levend hart en nieuwe ogen. Zo komt Hij steeds met stille overmacht en zo neemt Hij voor lief mijn onvermogen. Hij doet met ons, Hij gaat ons in en uit. Heeft in zijn handen onze naam geschreven. De Heer wil ons bewonen als zijn huis, plant als een boom in ons zijn eigen leven, wil met ons spelen, neemt ons tot zijn bruid en wat wij zijn, Hij heeft het ons gegeven. Gezang 487 1 en 2. Heengegaan in de liefde van haar Heer onze lieve moeder, zuster en schoonzuster Cora Terpstra-Luiten. Namens allen, J. R. Terpstra Den Haag-Kijkduin, 27 april 1977. Teunisbloemplein 56. Geen toespraken. De dienst van Woord en Gebed zal gehouden worden maandag 2 mei om 11.30 uur in de aula van „Nieuw Eykenduynen", Kamperfoeliestraat 2a te 's-Gravenhage, waarna de begrafenis zal plaatsvinden. De overstelpende belangstelling ondervonden bij het zo plotseling overlijden van Johan H. Stolle en Alice W. J. Stolle-van de Hel hebben wij bijzonder gewaardeerd. Nu de problemen rond de identificatie zijn opgelost, zijn beiden hedenmiddag begraven op Heidehof te Ugchelen. Henri, Richard, Irma Fam. Stolle Fam. v.d. Hel Bureau Jeugdzaken Voor het project Sociaal-Cultureel oudere jeugd in de wijk Hoogkerk gevj kultureel-werker ?ezM t hel Het nog te starten proiect zal opgezj uitgevoerd worden in overleg met h wijkopbouworgaan en de jongeren v Hoogkerk Voor activiteiten is „Het Wapen van fl- beschikbaar. Een aantal plaatselijke verenigingen maken reeds gebruik vi t_ faciliteiten van dit voormalige hotel-restaurantbedrijf tW Een (uil-time beheerder is steeds aaeri w &n Vereist: - diploma Sociale Academie of een' vergelijkbare opleiding in - enige jaren ervarmg. Aanstelling is mogelijk tot een maxirrBr van f 2704,- bruto per maand, alhaan leeftijd, opleiding en ervaring. gi lei Vacaturenummer: 45.181. jej ne Overigens zijn de gebruikelijke -jj, rechtspositieregelingen van de gem*n Groningen van toepassing wr( Belangstellenden wordt verzocht hum - onder vermelding van het vacaturetf binnen 10 dagen na het verschijnen vf in te zenden aan burgemeester en van Groningen. Grote Markt 1 Nadere inlichting zijn te verkrijgen bij Jeugdzaken, A-weg 20a te Gronings^ 172578 (mej. J. Ton ino). ,e. r en wt te Gra)r FEIKE ASMA SPEELT IN ELBURG GROTE KERK, Koninginnedag n.m. 4 uur. Kerk open 3.30 uur. Populair Programma. >i zoekt voor haar directeur met spoed een Wij denken aan een secretaresse met enige ervaring in een a soorgelijke functie die nauwkeurig de tot haar taak behoren werkzaamheden zoals archivering, notulering van v< en zelfstandig afhandeïng van correspondentie, kan vi De werktijden zijn op maandag t/m vnjdag van 09.00 uur tot t€ uur onderbroken door een pauze van 30 minuten. Affiniteit met de christelijke levensbeschouwing strekt tot v aanbeveling. e Indien u in deze baan geïnteresseerd bent kunt u uw schril» sollicitatie richten aan de personeetafdeling van Trouw KwafH B.V., Wibautstraat 131 Amsterdam, t.a.v. de heer A. van J* Asseldonk. over de aantrekkelijke T advertentie tarieven van 11 ii worden u gaarne verstrekt tt

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 10