een ervaren hoofd organisatie Het gezin bedreigd? 214 Plantenboeken in de Bibliotheek. 3 deTijd deTijd deTijd deTijd deTijd Perscombinatie N.V., FORD ESCORT UIT DE WEEKBLADEN l:7an der Lek Weekblad Wiegel Het Parool Energiebeleid Balans Wij ondersteunen van harte deze oproep: Lees toch watje lekker vindt. Oom agent Energie Jongens beschieten voorbijgangers INDERDAG 28 APRIL 1977 eviers Magazine: Iseviers Magazine pakt in het ilagverhaal minister van ontwik- dingssamenwerking Jan Pronk in (op de omslag staat de bë- idsman afgebeeld als Fidel Cas- met oorlogspet en sigaar). Be- igrijkste verwijten van Elsevier lat hiervoor hoofdredacteur Van lalen deed aantreden): Pronk gt er bij lange na niet in al zijn ild op te maken, maar vraagt wel meer (dat sommige ontwik- ilingslanden veel geld ineens niet innen opnemen weet Elsevier ken- ilijk niet), Pronk geeft hulp aan iba (Indonesië wordt voorbijge- an), Pronk betaalt mee aan de 'herstructurering van de textielin- :justrie (alsof dat niets met ontwik- «lingssamenwerking te maken ,Jeeft) en Pronk laat zijn voorlich- .nngsapparaat („propagandamachi- schrijft Elsevier) te zeer uitdij- -ji. In een vraaggesprek kan de be- 'findsman zich verweren, zij het dat jje interviewer de kritiek uit het c®orgaande verhaal amper aan rijdt. „Het CDA heeft zich in de iscussies altijd onverkort achter lijn beleid opgesteld", zegt Pronk -nder andere. Ti^jlsevier praat met een van de lei- 23o«rs van het CDA. dr Roelof Krui- Inga: „Den Uyl werkt als een boe- 4o.\aerang op het CDA". Verder zijn er '^taaggesprekken met de Ameri kaanse president Jimmy Carter (wat ro7etreft de mensenrechten: „Ik ge- 97 >of dat we gelijk hadden") en EO- 14lrecteur Dorenbos („de echte klas- -pnstrijd is de strijd voor of tegen ^zus"). "'Jaagse Posl: AGO 0 20® §e Haagse Post portretteert dr Bram '7s'aan der Lek, de lijsttrekker van de 57 5,SP, die eerlijk zegt: „Ik voel dat ik meer afstand neem, zo £$erk zelfs dat ik wel eens denk dat es sf een kleine mate van onwaarach tigheid sluipt in de dingen die ik zeg 76 rr je zegt het allemaal nog wel, maar "$eer omdat je het al zolang gezegd eaejebt. en eigenlijk niet meer omdat t ze nog voor honderd procent be- teft". der de titel „Dossier corruptie" tok de HP ook in het schandaal *>ndom de Amsterdamse politie, of Jhoe de Amsterdamse politie door heroïne werd aangetast". Voorts ADVERTENTIE Lijsttrekker en volkstribuun IJdel, lui. naïef, een volksverlakker en versimpelaar die in de kamer weinig klaarmaakt. Dat én nog veel veel meer zeggen ze van hem. Maar wat is daar nu precies van waér? Hans Wiegel, uitvoerig geportretteerd en geïnterviewd door Ton Crijnen en Jet Kunkeler. Bob den Uyl Hansmaarten Tromp in gesprek met de winnaar van de Multatuiiprijs. .Nee, ik heb niks tegen interviews Maar van werken komt niets meer vandaag Zou toch redelijk zijn als ik daar een kleine vergoeding voor kreeg? Nou ja, ik vind het ook leuk om te praten hoor.' Margriet .Dje machteloosheid van vrouwen houdt me ontzettend bezig De opvattingen en emoties van Hanny van den Horst, hoofdredactrice van Margriet, dat nu al door een miljoen mannen wordt méégelezen. (Verslaving was mijn opleiding' Het door P van der Eijk opgetekende verhaal van Alfred Schmidt, ex-verslaafde, nu hulpverlener en zondag in .Frontaal' opgevoerd als .levend bewijs' dat heroïne verslaving valt te beeindigen .Ik spoot als de hel Nu ben ik hier in de Jellrnek-khniek het grote voorbeeld Bon voor proefabonnement S weken de Tijd voor 5 gulden. adres plaats - let Zonder postzegel zemten aan de Tijd. Antwoordnummer 6 Amsterdam. Betaling na ontvangst van acceptgiro Overal te koop I 2 25 Abonnementen tel 020 - 23 3S M een artikel over de popgroep Fleet wood Mac en een beschouwing over de perikélen die aan de Indone sische parlementsverkiezingen voorafgaan. Gerard Jacobs sprak met de belangrijkste christelijke lei ders in het door haat en waanzin geteisterde Libanon. De Tijd: De Tijd heeft in een uitvoerig artikel alle tegenstrijdige opmerkingen over Wiegel op een rijtje gezet. Pri vé: beminnelijk, trouw, eerlijk, maar zonder diepgang of zelfreflectie. Naar buiten: IJdel, kent zijn huis werk niet, begaafd in het versimpe len van de zaken. Zijn echtgenote noemt als zijn slechtste eigenschap dat hij soms in slaap valt als er bezoek is. Wiegel zelf zegt: „Ik ben erg terug houdend in het schenken van ver trouwen aan andere mensen." Wie gel, van afkomst hervormd, doet er niet meer aan. Of God bestaat weet hij niet, dus houdt hij zich daar niet mee bezig, en aan de dood denkt hij nooit. Verder in De Tijd veel aandacht voor het culturele reven: een portret van Fellini's film Casanova, en een portret van schrijver Bob den Uyl. Ook een vraaggesprek met Hanny van den Horst, de hoofdredactrice van Margriet, die onder meer zegt: „Nee. wij zijn niet zo radicaal als extreme feministen zouden willen. Dat kan gewoon niet, dan schrijf je je lezers weg." Vrij Nederland: In Vrij Nederland worden twee pagi na's gewijd aan de vraag of Het Parool 1980 haalt. Uitgebreid wordt verhaald over wat eerts de beste krant van Nederland is geweest. Over de interne 'erf externe factoren die volgens VN een krant in de versukkeling hebben gebracht. Hoofdredacteur. Sandberg over zijn krant: wij willen een krant maken, die in sommige opzichten wel voor de lezer uitloopt, maar niet te veel en niet te snel". Op de voorpagina van Vrij Neder land het verhaal over een geheim emigratieplan voor blanke Zuidafri kanen. „Nederland, Duitsland en Groot-Brittannië houden ernstig re kening met een zwarte overwinning in zuidelijk Afrika. Zij zijn als de dood voor een stroom vluchtelingen uit Namibië, Rhodesië en Zuid- Afrika en met name de Bondsrepu bliek heeft er miljoenen dollars voor over om de blanke kolonisten door te sturen naar Latijns-Amerika. Bo livia beslist komende maand of het de eerste honderdvijftigduizend vluchtelingen zal toelaten". Ook op de voorpagina de nieuwe vrijage van Paul de Groot (met zijn 77 jaren een van de invloedrijkste CPN-ers) met Moskou, na een de creet in 1963 dat partijleden niet meer naar de Oostbloklanden moes ten reizen, zelfs niet voor vakanties. Hervormd Nederland: Carter zet ons land voor het blok, vindt milieupublicist Wouter van Dieren. In Hervormd Nederland schrijft hij dat Nederlands energie beleid door de mand is gevallen. „Het ware te wensen dat men in Nederland ophoudt met de krabbeli- ge structuurtjes van raden, stuurgroepen, commissies en allerlei bedrijven en organisaties, en komt tot een nieuw ministerie voor We tenschap, Technologie en Energie, naar Amerikaans/West-Duits voor beeld." Volgens geruchten zou daar in Den Haag al zwaar over onder handeld worden. Premier Den Uyl wordt door Bert van Duijn en Cees Veltman onder vraagd met name over de breuk met zijn gereformeerde verleden en de image van kerk en christendom. „Zo'n kerkje met kale houten ban ken, waar „het Woord" het doen moet, kan me nog wel eens te den ken geven." Collega Boersma noemt hij „het CDA op zondag" en Den Uyl is het ermee eens dat „baas in eigen buik" een nogal liberalistische kreet is. Over de verkiezingen: het liefst tachtig zetels voor de progressieven en de rest voor CDA en WD. Maar: „de kiezers vinden het mooi als in de Kamer namens vijftien fracties wordt gesproken. Dat is innemend, maar niet om politieke wil in beleid vertaald te krijgen." De Groene. De Groene Amsterdammer begint met een „balans van vier jaar sleute len aan het kapitalisme". De af stand tussen plannen en beleid, tus sen ideeën en wetten (en zelfs wets ontwerpen) is juist de afgelopen pe riode met het meest progressieve kabinet sinds tijden groter geweest dan ooit, meent het blad. De KVP is de grootste ondernemerspartij van Nederland en de PvdA kan het zich niet veroorloven uitsluitend op een wat linksere koers van het (hele) CDA te blijven gokken. Uiteindelijk zal een linkse samenwerking het po litieke breekijzer moeten opleveren waarmee de zéak weer kan worden opengebroken. De vakbeweging krijgt de raad de politiek niet langer rechts te laten liggen. Verder in De Groene een reportage over „de wijze waarop de VMF- werknemers aan het winstreveil van jonkheer Sickinghe eronderdoor gaan": ook hier aandacht voor Car ter en het energiebeleid; een gesprek met een gevluchte Zuidafrikaanse activiste, en de problemen van grafi ci met de automatisering. TROUW/KWARTET P 13 - RHS 15 De Hoofddirectie van uitgeefster van „Het Parool", „de Volkskrant", „Trouw", alsmede van diverse nieuws- en advertentiebladen, heeft besloten op korte termijn over te gaan tot de instelling van een Organisatie Afdeling op concernni veau. Voor de leiding van deze afdeling wordt contact gezocht met De aan te stellen functionaris zal in hoofdzaak met de volgende taken worden belast: het zorgdragen voor het bevorderen van een doelmatige procesor ganisatie voor de gehele onderneming met de daaraan verbonden aspecten van bewaking van efficiency en bezettingsgraden; het in nauwe samenwerking met de Personeel Afdeling verder tot ontwikkeling brengen van de personele organisatie voor het heie concern met alle daaraan verbonden aspecten, zoals functiestructu rering. functiebeschrijving en -weging, communicatiestructurering, werkoverleg, organisatiebeschrijving, e.d.; het adviseren over het voorbereiden en tot stand brengen van organisatorische veranderingen. Deze functionaris rapporteert rechtstreeks aan de Hoofddirectie. Om vang en opzet van de Organisatie Afdeling zullen mede in overleg met hem nader worden vastgesteld. Voor de vervulling van deze functie denken wij aan een organisatiekun- dige in de leeftijdcategorie van 35-40 jaar. met een adequate opleiding, die kan bogen op ruime ervaring in bij voorkeur productiegerichte ondernemingen. Volledige discretie wordt gewaarborgd. Schriftelijke sollicitaties te richten aan het Hoofd van de Personeel Afdeling van Perscombinatie N V., de heer S M. Korteweg. Postbus 2104. Amsterdam. Het CDA zegt het gezin te willen verdedigen. Wordt het gezin dan bedreigd? Nee. Er zijn wel mensen (cn gelukkig ook politieke partijen) die de ongelijk? behandeling van degenen die niet getrouwd zijn willen opheffen. Een groot aantal Nederlanders maakt geen deel uit van een gezin en zal dat ook nooit doen. Zoals zij die gewild of ongewild ongetrouwd zijn gebleven. Of mensen die kiezen vooreen andere relatievorm. Wij bijvoorbeeld. Wij zijn homofiele mannen cn vrouwen en zullen daarom geen gezin stichten. Vaak kiezen we wel voor een partner met wie we willen samenleven. Soms kom je daarbij voor praktische problemen te staan. Daarom pleiten wij er o.a. voor om bepalingen omtrent het-toewijzen van woonruimte, het erfrecht bij duurzaam samenleven, evenals bepalingen inzake belastingen cn pensioenen gelijk te stellen aan die voor gehuwden. Is dit nu het aantasten van de plaats van het gezin? Wij menen van niet. De ruimte die een ander krijgt hoeft toch nog geen bedreiging van jezelf te zijn? Het CDA verdedigt in onze ogen niet het gezin, maar verzet zich tegen het opheffen van discriminatie. Wij zijn homofiel. Bovendien komen we uit CDA-mil.cus en zijn hierbij dus extra betrokken. Wij vragen ons af of onze familie en kennissen die CDA stemmen en in feite alle CDA-stcmmcrs bewust dc bedoeling hebben ons tc discrimineren. Daarom doen wij een beroep op hen, het CDA meer begrip cn verdraagzaamheid te laten opbrengen voor mensen die niet in gezinsverband leven, en dus gelijkheid voor dc wet te bevorderen voor andere samenlevingsvormen. Ge v.d. Aa, Joost Bjneko. Herman Boks, Ben len Berge. Jos Berndsrn, Berl Boelaars. l.ank Bos, Jaap Brinkman Jan-Willem Bugel, Rila Burnet, Hanneke v. Buuren, J. v.d. Caaij, Toon Corlooms. Nico Dekker, Peter Dekker, Ad v. Delden. W illem Doper, Leo Dullaerl, Anneke Kggen, Ben tilers. Wout Fransen. Henk Griffioen Paul de GrosH, Annette Habets, Will v. Hees. Anneke lleinr, Gert Hekma. Jan v. Htlvoort. Joop Homan. W illem v.d. Hulst, Albert Jager. Loes Jansen. Walter Kamp. Gert-Jan Kcmmr. W im d. Kooi. Ab Kranenburg Theo Lampe, Joop Maissan. Jos Markus, Angelus Megens. Anne v.d. Meulen, Cees Mevnen. Hans Moerkerk Nia Mulsaerts, Kas mond Nieslnk, Ben Olivier, Ton Osinga, Mek Prrquin. Jan Pollers. Ton Tooscn Rob v. Roosendaal. Harry Rorrmuller. Sjaak de Ruiter. Jan Schippers, Jos Simons. W lm Slol. Jan Smeulden Rob Staalsen, Coido Stokman. Marijke Tunis, Douue Tiemcrsma, Paul Thissen. Fransje v. Veen, Frans Verbunl. Theo Visser, Thea de Vos. Bernard Weslerman. Paul W eslerman. Fons W Hems. Harry Wishaupl, Jos Wognum, Paul Wijdevrld. Yke Algra, mevr. E. C. de Blom-de Ranitz, Ds Brussaard, Ds. J. Doucc (Parijs), P. Ernsting, paler J. B. F. Godschalk, Marie-Jose Grotenhuis (lid van de Emancipatie Kommissie), Ds J. J. van Hille (rem. pred. A dam), Coos Huijscn (lid 1 weede KamerJ.C. O. Jellema (letterkundige). pater J. v. Kilsdonk s. j. (stud, pastor A'dam), Ds S. de Lange (begeleider werkgroep homofilie VU) Robert Long. Man-Vrouw Maaluhappij (afd. A'dam), Ds J. v.d. Meulen (NVSH (algemeen bestuur) Ds L. Jtingnalda, mevr. S. G. Schenkel, Ds A. Schippers (slud. pred. VU, A'dam), mevr. G.J. Strikwerda-van Klinken (lid Emancipatie Kommissie), Ds Jan v. Veen (lid CDA, voorz. centr. past. werkgroep homofilie). Rob Vermaas (Leiden) Paul de Vilder (lid bestuur C.O.C.), Gerard Wenlholf (moraal theoloog). Contactpersoon: Lank Bos, Albert Dürerstraat 29', Amsterdam. Tel.: (020) 712209 PuMikatic aangeboden door dit blad, in samenwerking met de Stichting Ideële Reclame SIRE. Aan de start 68 wagens. Aan de finish 12. In de Nieuwe Linie grote aandacht voor president Carters plutonlum- besluit en energieplan. Wim A. Smit schrijft dat het hoopgevend is dat het initiatief is gekomen van een der technologisch meest ontwikkelde landen. „Tenslotte, Is er nu voldoen de reden voor Nederland om zich uit het Duitse en uit het Franse snelle kweekreactorproject terug te trek ken?" Anton Constandse heeft zijn tanden gezet in de „falende me dische zorg van de vrije wereld". Een boeiend interview heeft Joke Gerritsen gehad met de schrijver Theun de Vries. In een terugblik op zijn leven vertelt hij over zijn relatie met Simon Vestdijk en zijn visie op het marxisme. Ook De Vries gaat er nog steeds vanuit dat „jongeren een andere koers willen". „Het wordt hoog tijd dat ideeën van jonge men sen de fossiele partij-instellingen nieuw leven inblazen. De Vries ver wijst daarbij naar de revolutie in Parijs van 1968, inmiddels bijna tien jaar geleden Exclusief publi ceert De Nieuwe Linie het voor woord van het deze week in het Nederlands verschenen levensver haal van de Franse prostituée Jean ne Cordelier. Accent: De Nieuwe Linie: In 1972 werd de East African Safari gewonnen door een Ford Escort. Nu, vijf jaar later, bewijst de nieuwe Ford Escort nog net zo robuust en betrouwbaar te zijn als toen. Opnieuw werd de rally gewonnen die algemeen bekend staat als de zwaarste ter wereld. Nog nooit was deze rally zo zwaar als juist in dit zilveren jubileumjaar. Vandaar de bijnaam: "de Ark van Noach Safari". Drie dagen lang tropische buien, buiten hun oevers getreden rivieren, overstroomde wegen en in de modder weggezakte auto's. Maar de Escort RS van Björn Waldegaard en Hans Thorszelius kwam er vrijwel zonder kleerscheuren doorheen. Halverwege namen zij de leiding over en stonden die tot de finish niet meer af. De eerste maal in de geschiedenis van de rally dat zoiets gebeurde. Ford Escort - bewezen betrouwbaarheid. Een wagen die een rit van meer dan 6000 km over een moordend terrein en voor het grootste Accent is met een nieuwe aflevering gekomen in de serie „Hoe fout was oom agent in '40-'45?" Frank de Jong vertelt hoe een Haagse re chercheur en agent een joods meisje uit de weg ruimden na eerst veel geld te hebben opgestreken voor een onderduikadres. Onthullend zijn de feiten over het overstappen van re chercheurs, die voor de Duitse contra-spionage werkten, naar de na-oorlogse Nederlandse veilig heidsdiensten. Accent sprak met Jean Tsjombe, het brein achter de invasie in Zaïre, die Moboetoe een werktuig van de CIA noemt. Het weekblad biedt verder een artikel over Ajax-vedette Ruud Krol, racis me in Nederland en len van den Heuvel en de rechtse reclamema kers. ROTTERDAM De Rotterdamse politie heeft twee jongens van 16 en 17 jaar aangehouden, die vanaf de vierde etage van een flatgebouw in Rotterdam-Ommoord voorbijgan gers met een luchtbuks beschoten.' Een 47-jarige mevrouw kreeg een gat in haar jas en werd door een kogeltje in de arm geraakt. Ook een voorbijfietsende 34-jarige vrouw werd in de arm getroffen. De jongelui beschadigden met hun projectielen ook een autoportier. De politie heeft de jongelui meegeno men en het luchtdrukgeweer in be slag genomen. deel onverharde, met keien bezaaide wegen kan uitrijden, moet klasse hebben. Dan praten we nog niet eens van winnen. Die klasse heeft de Ford Escort. Fords zijn betrouwbaar. Geen wonder dat de East African Safari in de afgelopen 13 jaar niet minder dan vier maal werd gewonnen door een Ford. En de kennis die wij opdoen op de rally-circuits overal ter wereld wordt ingebouwd in uw wagen om het rijden nog veiliger en betrouw baarder te maken.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 15