Valse bommelding bij gerechtsgebouw Trouw 'Classificeerders moeten ook in pensioenfonds' Uitzendbureaus voor moeilijk te plaatsen werklozen Opnieuw protest bij Vredestein in Loosduinen Brandstichtster hoort jaar eisen Radioprogram voor buitenlanders wordt gewijzigd Treinverkeer naar Parijs ondervindt last van staking Inlichtingen over de aantrekkelijke advertentietarieven van Trouw worden u gaarne verstrekt tel. advertentie-exploitatie 020-913456 toestel 743 FAMILIEBERICHTEN BOEKHOUDER ELKE ZATERDAG IN WOENSDAG 27 APRIL 1977 Consternatie voor het Rotterdamse gerechtsgebouw. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM Een valse bommelding is er de oorzaak van geweest dat gisteren het gerechtsgebouw aan de Noordsingel in Rotterdam drie uur lang ont ruimd is geweest. Om twee uur kreeg de telefoniste van het gerechtsgebouw een tele foontje van iemand die verklaarde dat er een bom geplaatst was. Bij nader onderzoek werd In de hal van de hoofdingang een vuilniszak met een verzegeld diplomatenkoffertje aangetroffen, terwijl later, in een wachtkamer van de arrondisse mentsrechtbank nog een verdacht uitziend pakje in zilverfolie gevon den werd. waarop de letters „RMS" voorkwamen. De explosieven-opsporingsdienst die inderhaast uit Culemborg gekomen was. constateerde met behulp van röntgenfoto's die ter plaatse ge nomen werden dat de Inhoud van de beide pakketten bestond uit een wekker, elektrische draden, een brij achtige massa en stenen. Omstreeks vijf uur 's middags kreeg men zeker heid over de inhoud: het bleek teer te zijn. De omgeving van het gerechtsge bouw is in een straal van tweehon derd meter afgezet geweest. Het tramverkeer over de noordsingel was tot half zes gestremd. Van een verslaggever UTRECHT De Vervoersfederatie FNV vindt het een onverteerbare zaak dat de ongeveer vierhonderd bij haar aangesloten classificeerders na hun pensionering een beroep moeten doen op de algemene bij standswet. omdat zij er van alleen AOW niet kunnen komen. De ver voersfederatie gaat bij de komende CAO-onderhandelingen weer op de mat voor het onderbrengen van deze werknemers tn een pensioenfonds. „De classificeerders zijn in onze mi- lieuverziekende maatschappij, zo schrijft de vervoersfederatie. niet meer weg te denken. Daar waar an deren helaas door hun werk er een smerige troep van maken, duiken deze mensen op om alles weer in het' reine te trekken." Het staat voor de federatie als een paal boven water dat classificeerders vaklui zijn. Het is allang niet meer de man met een schraper, een borstel en heet water. De in de bedrijven geïnvesteerde bedragen om met de nieuwste me thoden schoon te maken zijn vol gens de federatie, indrukwekkend. Technisch gezien willen de bedrij ven bijblijven Sociaal gezien lopen zij echter niet in de pas. Dat is niet uitsluitend de schuld van de werkgevers In deze bedrijfstak. „De —bewijsbare— hoofdschuldigen zijn de opdrachtgevers, die voor een ap pel en een ei hun viezigheid opge ruimd willen zien." aldus de fede ratie Van onze sociaal-economische redactie DEN HAAG - Op het ministerie van sociale zaken bestaan concrete plannen om de gewestelijke ar beidsbureaus uit te breiden met uit zendbureaus voor moeilijk plaatsbare werklozen. Dit vertelde gisteren directeur Stroosnijder van het Haagse arbeidsbureau op een bijeenkomst van het NCW (christe lijke werkgevers) in Den Haag. Er bestaat in Den Haag al een tijdje de „stichting personeelsvoorziening administratieve beroepen". Deze stichting houdt zich bezig met uit zending van administratieve werklozen, voornamelijk ouderen, die moeilijk nog aan de slag komen. De stichting blijkt een groot succes. Gemiddeld zijn 500 k 600 werklozen in uitzending. Liefst 70 procent komt later in vaste dienst bij het bedrijf dat hen eerst alleen als tijde lijke uitzendkracht wilde. Volgens de heer Stroosnijder hoeft dergelijk uitzendwerk voor moeilijk plaatsba re werklozen helemaal niet de parti culiere uitzendbureaus te belem meren. Stroosnijder deed verder het voor stel werklozen een premie op hun uitkering te geven wanneer zij be reid zijn deel te nemen aan een scholing De heer Stroosnijder ver wacht van een schollrigspremie meer stimulerend effect dan van de dreiging dat de uitkering bij welge ring van omscholing zou kunnen worden verlaagd of ingetrokken. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Bij Vredestein in Loosduinen is het gisterochtend op nieuw tot een uitbarsting gekomen. De fabriek ging plat van tien uur tot kwart voor elf. De werknemers pro testeerden daarmee tegen de plan nen van de directie het bedrijf, waar ruim vierhonderd man werken, te sluiten. De personeelsleden, die al jaren in onzekerheid verkeren over de toe komst van de Loosduinse fabriek, eisten dat de directie nu eindelijk eens duidelijkheid schept over de toekomstplannen. De vakbonden en de directie waren gisteren bijeen ge komen om over een reorganisatie van de bedrijven in Loosduinen, He veadorp en Maastricht te praten. De directie wil Loosduinen en Hevea dorp onderbrengen in een nieuwe fabriek in Renkum. De vakbonden eisen het behoud van de bestaande fabrieken. Van een verslaggever DEN HAAG - De officier van Justi tie bij de Haagse rechtbank heeft een Jaar cel. waarvan vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. geelst tegen een 27- Jarige Haagse hulsvrouw, die ervan verdacht wordt vorig jaar december op :rschlllende plaatsen in haar woning brand te hebben gesticht. De Haagse bekende de brandstich tingen. maar ontkende pertinent het uitgieten van benzine over tapijt en bank. Zij kwam tot haar daden, om dat enkele dagen later uitzetting uit de woning dreigde. Ze had een huurschuld van acht maanden, welk bedrag ze zegt te hebben ingehou den omdat een haar gedane belofte niet was ingelost. Vonnis op 10 mei. Van een verslaggever HILVERSUM - De NOS zal zondag 1 mei het radioprogramma voor bui tenlandse werknemers wijzigen. De diverse onderdelen worden inge kort. zodat er aan het einde ruimte ontstaat voor een gesprek in het Nederlands tussen alle presentato ren en de heren H. Sandberg van de NCB (Nederlandse Centrale Buiten landers) en Kees Commandeur van het FNV. Het gesprek handelt onder meer over de betekenis van de dag van de arbeid in Nederland en in de landen waar de betrokken werknemers van daan komen. Van een verslaggever UTRECHT Door een staking bij de Franse spoorwegen van donder dag 28 april tot zaterdagochtend 30 april zullen enkele treinen, die nor maal van Amsterdam naar Parijs rijden, niet verder gaan dan Brussel. Bovendien vallen twee auto- slaaptreinen uit. Dit heeft een woordvoerder van de Nederlandse Spoorwegen gisteren meegedeeld. De internationale treinen, die niet verder zullen rijden dan Brussel, zijn de TEE-treinen Etotle du Nord en De de France van 28 en 29 april. Op die dagen zullen ook enkele D- treinen slechts tot Brussel rijden Wel tot Parijs gaan de D-treinen. die om 7.50 uur. 15.57 uur en 20.26 uur uit Amsterdam vertrekken De D- trein van Amsterdam naar Venti- mlglia zal op 28. 29 en 30 april echter weer niet rijden Ook vallen de auto- slaaptreinen van Den Bosch naar Avignon en St Raphael van 27 april uit en de auto-slaaptrein van 29 april van Den Bosch naar Narbonne Dordrecht, 26 april 1977 Tal ma weg 109 De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van het Diaconessenhuis ..RefajaVan der Steen- hovenplein 1 Gelegenheid tot condoleren aldaar donderdag a s. van 18.30-19.30 uur. De begrafenis zal plaatsvinden vrijdag 29 april a s. om 10.30 uur vanuit de aula op de Algemene Begraafplaats Vertrek vanaf het woonhuis om 10.15 uur. Na afloop van de begrafenis is er nogmaals gele genheid tot condoleren in de ontvangkamer van de aula. kunnen van maandag tol en met vrijdag telefonisch van 9.00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-9134S6. Op zondagavond Is dit alleen mogelijk van 18.00-20.00 uur. Dankbetuiging Bij de herdenking van ons 55-jarig huwelijksfeest werden wij getroffen door de vele felicitaties en atten ties. die we mochten ont vangen. We willen u allen langs deze weg, daarvoor hartelijk danken. Uw medewerking aan de gezellige sfeer is voor ons en onze kinderen en klein kinderen een blijde herin nering. Uit aller naam G. Zomer A. K. Zomer - Streutker Hoogeveen, april 1977 Goltguldenstraat 13 Geboren Irene Margrethe Elisabeth dochter van W. Lieve ei J. I. Lieve - Sartori us Soest, 24 «pril 1977. Joh. Poststraat 462. HIJ ZORGT VOOR U Na een leven van dienende liefde behaagde het de Here van leven en dood voor ons geheel onver wacht tot Zich te nemen, onze innig geliefde zuster, schoonzuster en tante Elizabeth van Wingerden op de leeftijd van 68 jaar. „Want het leven is mij Christus, en het sterven is mij gewin." Filippenzen 1:21 W. S. van Wingerden N. van Wingerden - Tuk B. van Wingerden P. van Wingerden - Hollemans S. van Wingerden D. van Wingerden - Visscher J. van Wingerden L. van der Ven - Van Wingerden J. van der Ven Neven en nichten Zwijndrecht, 26 april 1977 Burg. Doornlaan 11 geen bloemen De overledene ligt thuis opgebaard; gelegenheid tot condoleren aldaar donderdag van 19 tot 21 uur. Vrijdag 29 april zal er om 11 uur een rouw dienst worden gehouden in de Geref. Bethelkerk, Rotterdamseweg 73 te Zwijndrecht. waarna om 12 uur de begrafenis zal plaatsvinden op de Algeme ne Begraafplaats aan de Jeroen Boschlaan. Blij en dankbaar herdenken wij D.V. 4 mei a.s. dat onze j— lieve ouders en grootouders j Bouke van der Veen en Nienke van der Veen-Mebius 50 jaar geleden in Kollum zijn getrouwd. Hun kinderen: Grietinus en Annie Leendert en Tiny Romke en Ella Jos en Sjoerd Siep en Ineke Jan en Annie Koos en Margriet en hun 25 klein-kinderen Heerde. Andoornstraat 40. Gelegenheid hen te feliciteren op maandag 4 mei 1977 van 15.30-17.30 uur in Vakantie-oord „Dé Koerberg" te Heerde. En nu wat verwacht ik. Here? Mijn hoop. die is op U. Psalm 39:8 Heden riep de Here bij Zich thuis onze vader en grootvader Jan Westhoff Weduwnaar van Gerritje van Seters geboren 19 mei 1898 Door zijn godsvrucht, zijn liefde en dienstvaardig heid. zijn humor en opgewektheid, was vader ons en vele anderen tot een zegen. Spankeren: M. Westhof! A. Onneweer Alkmaar: J. Westhoff A. M. Westhoff - Jol Woerden: A. Westhoff H. G. Westhoff - Straatman en kleinkinderen Apeldoorn, 25 april 1977 Schubertlaan 46 Geen toespraken, en geen bloemen. Vader is opgebaard in het rouwcentrum van de „Monuta Stichting". Derk Kamphuisweg 6 te Ugchelen (Apeldoorn), waar gelegenheid is tot condoleren donderdag a.s. van 20.00 - 21.00 uur. De begrafenis zal plaatshebben vrijdag 29 april om 12.00 uur op de Algemene begraafplaats „Hei- dehof' te Ugchelen. In Jezus ontslapen onze zeer geliefde, zo zorgzame broer, zwager en oom Jan Westhoff sinds 6 augustus 1975 weduwnaar van G. van Seters God gaf hem rijke gaven, daarmee is hij velen tot steun en zegen geweest. Jezus leeft! Nu is de dood mij de toegang tot het leven. Troost en kracht in stervensnood zal de levende mij geven, Als ik stil Hem toevertrouw: „Gij zijt al waar ik op bouw" Apeldoorn. 26 april 1977 Apeldoorn: J. H. Nijenhuis-Westhoff Abbotsford (Can.): Th. en C. Crediet-de Jong Ouddorp: W. van Seters Groningen: A. P. en N. Jonkhoff-Hameete Apeldoorn: W. en S. Ligt-van Seters Willowdale (Can.): H. en A. van Seters-Hubert Willowdale (Can.): C. J. en D. van de Putte- van Seters Apeldoorn: M. van Seters Heden werd. na een kortstondige ziekte, opgeroe pen tot een hoger leven, mijn lieve vrouw, onze lieve moeder en grootmoeder Nelly Bellaart-Molendijk op de leeftijd van 66 jaar. C M. A. Bellaart kinderen en kleinkinderen Zondag werd Ria Verhoeven uit ons midden weggenomen. We zijn diep geschokt, maar we weten dat ze nu ten volle mag ervaren wat ze samen met ons al zong: „Heer, door Uw Zoon mag 'k leven. 'k Kan genieten, ja', U danken. 'k Ben gered, nu Koningskind. Met U op de troon Mag ik heerser zijn Tot alles is volmaakt. Geen vijand meer. Ik triomfeer Voor eeuwig, Heer!" Jongerenkoor Genderen „Jeugd voor Jezus" te Enige kennisgeving Heden overleed tot onze innige droefheid onze lieve moeder, groot-, overgrootmoeder, zuster en tante Afina Walewijk-Vinkenborg weduwe van Henri Walewijk in haar 97ste levensjaar. Brussel: A. Loopuit-Walewijk M. Loopuit M. Walewijk M. Walewijk-Oostendorp klein- en achterkleinkinderen Lelystad: M. Vinkenborg G. van de Bogaard-Vinkenborg en verdere familie Amsterdam, 25 april 1977. Huize „De Kimme", Beemsterstraat 546. Corr.-adres: M. Loopuit, Boulevard Lambertmont 404, Brussel. De crematie zal plaatshebben vrijdag 29 april a.s. tegen 11.45 uur in het crematorium Westgaarde, Ookmeerweg/Osdorperban, Amsterdam-Osdorp. Te bereiken met bus 23. Hij zal als een herder zijn kudde weiden, in zijn arm de lammeren vergaderen en ze in zijn schoot dragen. Jesaja 40 11 A Vandaag is onze lieve zoon en broer Jan Watze op negentienjarige leeftijd naar de Here Jezus gegaan. Het is onze grote troost, dat hij nu. na dit onvolko men aardse leven, in volmaaktheid mag juichen voor Gods troon. S. Hoogenhout G. Hoogenhout-Wynia boers en zusters Baambrugge. 25 april 1977. Prins Johan Frisostraat 19. Op donderdag 28 april a.s. zal er D.V. 's middags om 1.00 uur een rouwdienst worden gehouden in de Gereformeerde Kerk „Postwyck". Daarna zal om 2.00 uur de begrafenis plaatsvin den op de algemene begraafplaats te Baambrug ge. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condole ren in het dorpshuis „De Vijf Bogen". Aan huis liever geen bezoek - Geen bloemen Galvanotechnlseh Bedrijf LANDSMEER B.V. Wlllingestraat 39, Rotterdam-Zuid. Tal. 010-294977. Ons bedrijf behoort tot het Ogem-concern en houdt zich bezig met het anodiseren. lakken en moffelen van alumi- nium-profielen, e d In verband met wijzigingen in onze organisatie zoeken wij voor onze a»d. Boekhouding een Onze voorkeur gaat uit naar een jonge man met min. Praktijkdiptoma Boekhouden en enige jaren ervaring, die rechtstreeks ressorterend onder het hoofd van de administratie zelfstandig kan werken. Belangstellenden worden verzocht hun schriftelijke sollici taties te richten tot bovenstaand adres. TROUW/KWARTET PSRH Fijn T-shirl met aan^ekmp».. mouwtjes. Mt. 92 (&.-) t/m 164 (12.-). Va g Katoenen rokje met bijpassend sjaaltje. In diverse kleuren. Mt. 98 (25.-) t/m 152 (34-)Va'25.- T-shirt|urkje van katoen met ceintuurtie. In rood/marine, n blauw/rood en marine/^roen. k Mt. 92 17.-) t/m 104(23.-). a Advertentiemateriaal moet donderdags (1e post) in ons bezit zijn. Inlichtingen over deze speciale advertentiepagina's TEL. 020-913456 TOESTEL 794, resp. 783 en 750

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 8