!*rans kabinet Hl economie aten opleven in zuid-Libanon speelbal van Syrië Journalisten op Robben Eiland VS zijn gebaat bij evenwichtig Spanje Grondstoffenfonds zonder rijke landen slecht voor politieke wereldsituatie •roots werkgelegenheidsplan Premier Pakistan zou met oppositie hebben gesproken Gerucht over fusie Londense avondbladen Suarez bezoekt Washington Libië gaat mogelijk alle Egyptenaren het land uitzetten ENSDAG 27 APRIL 1977 BUITENLAND Trouw/Kwartet ^LAATSBURG IANP) In- In de ontwikkelingslanden Helen besluiten met enkele ^producerende staten zelf i grondstoffenfonds op te hten omdat de rijke landen !t willen meewerken aan het fdt|ds dat de armen voor ogen '""Jat. dan zou dit de politieke 'natie in de wereld sterk on- stig bei.'.nvloeden. heeft Gamani Corea. de secreta- ,n dgeneraal van de UNCTAD (de •(-n VN-organisatie voor handel en ont wikkeling), gisteren op een perscon ferentie in Straatsburg verklaard De arme landen willen een onafhan kelijk fonds dat hen, door het aan leggen van buffervoorraden, be scherming biedt tegen prijsschom- melingen die hun inkomsten vermin deren en de uitvoering van hun ont wikkelingsplannen bemoeilijken „Sommige" westelijke landen zien het fonds meer als een „clearing hou se" voor fondsen voor afzonderlijke grondstoffen, dat nauwelijks over ei gen middelen beschikt en nauwe banden heeft met bestaande instel lingen waarin de invloed van de ar me landen, in vergelijking met die van de rijke, gering is. Het fonds is een van de belangrijkste onderwerpen dat is besproken op de UNCTAD-conferentie die in mei in Nairobi werd gehouden. Deze confe rentie heeft niet aan de verwachtin gen beantwoord, en het vervolgge sprek dat vorige maand in Genève is gehouden heeft weinig meer opgele verd dan een afspraak om later dit jaar verder te praten. Maar. gezien de houding die verschillende regerin gen in Genève hebben ingenomen is. aldus Corea, toch „aanzienlijke voortgang" gemaakt. De Verenigde Staten zijn thans bereid deel te ne men aan de onderhandelingen over de vorming van een fonds (zonder zich verder te verplichten), de landen van de Europese Gemeenschap heb ben op de topconferentie in Rome verklaard dat er een fonds moet ko men (zonder zich duidelijk over de aard van dit fonds uit te spreken). anif— JuliTl 5. J .RIJS 'Ift gis .^rkloos ge et J RIJS (Reuter, UPI. AP) De Franse premier Raymond Barre gisteren een groots opgezet plan bekend gemaakt om de ige^rkloosheid in Frankrijk te bestrijden. Met het plan. dat 4idoeld is om goodwill te kweken bij een deel van de mogelijke we*zers op linkse partijen, is een bedrag gemoeid van bijna drie gulden de stemming. Tenzij de be langrijkste regeringspartij, de gaul listen, dwars gaat liggen zal het plan het zeker halen. ag v :er*rre premier en minister van fi- nciën-economische zaken tegelijk, dat het in de eerste plaats be- .eld is om de jongeren aan werk te kOniipen. Hij zei dat het spoedig ter dge^keuring aan het parlement zal kelirden voorgelegd. Om het plan uit voeren is een verhoging en bjjig van de benzineprijs. De din%nse socialistische leider Frangois tterrand heeft het plan onmiddel- Srai veroordeeld en zich afgevraagd entiihet geen bewijs is dat de econo- Sfcche politiek van de regering is "te ofclukt 1 Franse president Valéry Giscard iemjïstaing gaf zijn eerste minister «re enkele weken geleden ste Hracht een actieplan voor twaalf U^anden te ontwerpen nadat bij de meenteraadsverkiezingen vorige land 60 grote steden door de unie n links (communisten, socialisten links radicalen) werden veroverd ijkh| de regeringspartijen. Met het wil Giscard de linkse partijen Igend voorjaar afhouden van een frwinning bij de algemene verkie- ingeren b derder al wijzigde de Franse presi- eweijit de regering van Barre, maar het mpa»uwe kabinet wist weinig enthou- ngsl(sme te vergaren. Dit maakt het >r«tejcees van het actieplan van des te aater belang, aldus politieke deskun- 9.30gen. Het kabinet werd gistermor- n in een speciale zitting bijeen roepen om het plan goed te keuren het parlement zal er morgen over ns oibatteren. Morgenavond volgt dan nistj ewer J00tRUZALEM (AFP) - De voorma .va?e en mogelijk aanstaande Israe- stra^che minister van buitenlandse za- j°en Abba Eban was inderdaad, zo- Sel^s hij verklaard heeft, gemachtigd VJ bankrekeningen in het buiten- 10 nd opria te houden. Dit heeft het eizoninisterie van financiën in Jeruza- tm gisteren bekendgemaakt. èt onderzoek duurt echter voort de ofneinde vast te stellen of deze reke 'n&en gebruikt werden overeen- )nceIDmstig de vastgestelde regels. Het nnn^u kunnen zijn dat de functie van 'gev^ rekeningen een grotere omvang je <^id dan was voorzien, aplei) De werkloosheid is de afgelopen tijd gestegen tot meer dan één miljoen, een dieptepunt in het na-oorlogse Frankrijk. De regering hoopt met het plan meer dan tweehonderddui zend nieuwe arbeidsplaatsen te scheppen. De belangrijkste punten van het plan zijn: ondernemers, die jonge mensen tot 25 jaar aan hun eerste baan helpen zullen tot juli volgend jaar niet hoeven bijdragen in de sociale lasten; de Franse staat zal de komende maanden volledig of gedeeltelijk werk verschaffen aan 20.000 mensen; ondernemers zullen worden aangemoedigd meer leerlin gen in dienst te nemen, waarbij de staat zal bijspringen in de salaris sen; de staat geeft vijfduizend gul den aan werkloze buitenlandse werknemers, die naar hun land wil len terugkeren; werknemers, die ver vroegd met pensioen willen gaan krijgen een extra uitkering op hun pensioenen en ouderdomsuitkerin- gen; de kinderbijslag zal met ingang van het nieuwe jaar met 10 procent worden verhoogd; de ouderdomsuit- keringen gaan met 5000 tot 6000 gulden per jaar per persoon om hoog. Ter bekostiging van het plan zal de prijs van benzine met vier cent per liter omhoog gaan. Boven dien zullen de banken en verzeke ringsmaatschappijen meer aan de staat moeten afdragen. Oud-strijders Grote groepen Franse oud-strijders hebben gisteren geprotesteerd te gen het bezoek van de Vietnamese premier Pham Van Dong aan Frank rijk en met name tegen de ontmoe ting van generaal Marcel Bigeard met de delegatie. Bigeard is Frankrijks meest onderscheiden mi litair en heeft een belangrijke rol gespeeld in het Franse Indo-China Giscard heeft gisteravond overlegd met Dong. De bijeenkomst is door een woordvoerder van de president „zeer nuttig en doorwrocht" ge noemd. Er is onder meer gepraat over de algemene toestand in zuid- oost-Azië, Frans-Vietnamese sa menwerking en de kwestie van scha deloosstelling van uit Vietnam ver dreven Fransen Een werknemer van een F rans hotel sleept nog het één en ander aan afval aan bij de stapel, die reeds langs de stoeprand staat. De chaos wordt veroorzaakt door een al zes dagen durende staking van de Parijse vuilnisophalers. Gisteren is het leger ingeschakeld bij het bestrijden van de ergste rommel. ROBBEN EILAND (Reuter) - De Zuidafrikaanse regering heeft giste ren journalisten voor het eerst de eilandgevangenis Robbeneiland la ten bezoeken. In deze beruchte ge vangenis zitten vooraanstaande poli tieke gevangenen vaak levenslange straffen uit. De Zuidafrikaanse rege ring wil bewijzen dat de gevangenen daar goed worden behandeld De journalisten die gisteren het eiland bezochten berichten over de eenvou dige cellen met een bed en een boe kenkast waarin de gevangenen le ven. Waar geen bedden zijn hangen er hangmatten of liggen er op de bodem veldmatrassen. Wanneer de gezondheid van een gevangene ver eist dat hij op een bed slaapt, wordt er echter voor een bed gezorgd. In totaal wonen er 750 mensen op het eiland, waarvan 174 gevangenis wachters met hun gezinnen. De gevangenen werken vijf dagen van de week van 's morgens 7 uur 15 tot 's middags vier uur. Onder meer worden zij in kleermakerij en in schoenreparatiebedrijf te werk ge steld. Volgens generaal Roux, die de journalisten rondleidde zijn de ge vangenisbewaarders onbewapend. Om veiligheidsredenen mogen de ge vangenen geen kranten lezen, niet naar de radio luisteren of televisie kijken Twee keer per maand mogen zij een half uur bezoek krijgen waar bij gesprekken over politiek verbo den zijn. Ook mogen zij twee brieven per maand ontvangen die gecensu reerd worden De gevangenen heb ben (jpen enkele kans om gratie ver leend te krijgen, aldus de Zuidafri kaanse minister James Kruger. Vol gens Kruger heeft Zuid-Afrlka in to taal 383 mensen veroordeeld wegens misdaden tegen de staat. Hiervan zijn slechts 9 blank, de overigen zijn zwart. ISLAMABAD (Reuter, UPI) De Pakistaanse premier Ali Bhoetto heeft volgens ingewijden gisteren een gesprek gehad met ingesloten oppositieleiders om te trachten een oplossing te bereiken voor de nu al zes weken durende onlusten in het land. LONDEN (Reuter) Berichten over de overname van het Londense avondblad The Evening Standard door het concurrerende avondblad The Evening News hebben in de Britse krantenwereld en daarbuiten tot hevige onrust geleid. De Britse journalistenvakbond NUJ heeft zich tot de regering gewend en haar ge vraagd het samengaan van beide kranten te voorkomen. Het verdwij nen van één van beide bladen zou tot gevolg hebben dat enkele dui zenden journalisten en grafici zon der werk komen te zitten Het is nog niet duidelijk hoe ver de plannen momenteel zijn. De kran tenmagnaat Vere Harmsworth, die eigenaar is van de Evening News, zei gisteren in een vraaggesprek met het Britse dagblad The Times dat er ieder ogenblik een fusie kan plaatsvinden. „Een nieuwe krant staat op het punt van verschijnen. Het zal het beste van beide bladen in zich verenigen en worden ge maakt door een gecombineerde ploeg van beide bladen", aldus Harmsworth. De eigenaar van de Standard verklaarde echter dat er nog geen sprake is van een verkoop. „Er is beslist nog geen enkele handtekening gezet", zo zei hij. De joumalistenbond heeft inmid dels de minister voor consumenten zaken en prijzen Roy Hattersley ge vraagd de fusie tegen te houden omdat ze in strijd zou zijn met de wet op de monopolievorming. Vol gens een woordvoerder van de mi nister kan hij niets doen voor hij kennis heeft kunnen nemen van de details. Beide kranten hebben de afgelopen tijd te kampen gehad met een vermindering van de oplage en een toenemen van de produktie- kosten. door Herman Amelink Het bezoek van de Spaanse premier Adolfo Suarez aan de Amerikaanse president Jimmy Carter heeft als motto; wat goed is voor Suarez is ook goed voor Amerika. De Spaanse premier zal in Washington aankloppen om economische hulp voor zijn land en na terugkeer uit de VS zal hij waarschijnlijk aankondigen dat hij kandidaat is voor de parlementsverkiezingen op 15 juni. Suarez heeft opnieuw laten doorschemeren dat hij zich in de verkiezingsstrijd wil werpen. Hij zou willen meedoen aan de kant van de centrumpartijen. Deze partijen vinden dat niet zo'n kwaad idee. want de premier is erg populair. Het Spaanse centrum zou met de premier als lijsttrekker vooral bij de rechtse Volksalliantie heel wat stemmen kunnen wegtrekken De Verenigde Staten zijn gebaat bij een evenwichtige situatie in Spanje en president Carter ziet het met premier Suarez dan ook wel zitten. Suarez is voor de Ver enigde Staten een vrij zekere ga rantie dat Spanje niet naar een linkse of rechtse dictatuur af schuift. Verdrag De militaire, politieke en econo mische betrekkingen tussen Spanje en de Verenigde Staten zijn nauw en ze dateren niet van vandaag of gisteren. In september 1953 sloten de Verenegde Staten een militaire overeenkomst met Spanje. Tot ontsteltenis van vele Westeuropeanen die in de toen malige dictator Franco nog steeds de bondgenoot van Adolf Hitler zagen. De Amerikaanse mi nister van buitenlandse zaken. John Foster Dulles meende ech ter Spanje nodig te hebben in zijn strijd tegen het opdringend we reldcommunisme. De Verenigde Staten kregen de beschikking over drie luchtmachtbases. Torre- jos, Saragossa en Moron en de marinebasis Rota. In ruil voor de militaire steunpunten kreeg Spanje van Amerika aanzienlijke financiële en economische hulp. De nauwe band tussen Spanje en de Verenigde Staten bestaat nog steeds. In januari van het vorig jaar bracht de toenmalige minis ter van buitenlandse zaken van de VS, Henry Kissinger, een kort bezoek aan zijn, inmiddels ook al afgetreden, Spaanse collega, José Maria de Arellza. Kissinger en Areilza ondertekenden een ver drag van wederzijdse vriendschap en samenwerking met een loop tijd van vijf jaar. Afgesproken werd dat Spanje geleidelijk van atoomwapens zou worden ont daan. Het verdrag bepaalt dat in 1979 de laatste onderzeeërs met atoomraketten uit de basis Rota moeten zijn vertrokken. Verder zullen er in Spanje geen kernwa pens opgeslagen worden. NAVO Er gaan de laatste tijd steeds meer stemmen op om Spanje bij de Noord Atlantische Verdragsorganisatie (NAVO) te halen. Vlak voor zijn af treden onderstreepte de vorige Amerikaanse minister van defensie Rumsfeld de noodzaak hiertoe nog eens Ook de secretaris-generaal van de NAVO, Luns. heeft zich hiervan een voorstander getoond. Eind vorig jaar spraken de parlementariërs van de Noordatlantische Assemblee ech ter uit dat toetreding van Spanje pas mogelijk is als de democratie in het land volledig is hersteld, dus pas na de eerste parlementaire verkie zingen De NAVO zegt immers te strijden voor vrijheid en democratie en dan moeten er eisen gesteld wor den. Dc Noordatlantische As semblee heeft besloten enige verte genwoordigers als waarnemer naar de komende verkiezingen te sturen. De Verenigde Staten willen de ga rantie dat ze met Spanje een even wichtige bondgenoot de NAVO bin nenhalen Ze zullen de Spaanse pre mier dan ook zeker toezeggingen doen Financiële en economische hulp kan de noodlijdende Spaanse economie goed gebruiken en de hulp kan de politieke stabiliteit van het land vergroten. Hoe groter de aan hang van Suarez wordt, des te zeker der kan Washington van Madrid zijn. Aan ontwikkelingen zoals zich na de anjerrevolutie van drie jaar geleden in Portugal voordeden, zul len ze in Amerika wel geen behoefte meer hebben. Een van de punten waarvoor Suarez zich bij Carter sterk zal maken is de levering van brandstof voor kerncentrales. De rem die de Ver enigde Staten hebben gezet op de uitvoer van nucleair materieel heeft ook Spanje getroffen De Spaanse regering heeft gezegd geen behoefte te hebben aan de levering van de acht bestelde kerncentrales als de Verenigde Staten niet bereid zijn de brandstof voor die centrales te leve ren. Volgens een bericht in het Spaanse weekblad Cambio-16 zou het Spaanse ministerie van indus trie contact hebben opgenomen met de Sowjet-Unie over de mogelijke levering van verrijkt uranium door Moskou Vanaf 1981 zou Madrid de brandstof voor de kerncentrales wil len betrekken van een verrijkingsfa- briek die in Frankrijk bij Monteli- mar wordt gebouwd Suarez en Car ter hebben zo heel wat met elkaar te bepraten. CAIRO (UPI) De ongeveer 200 000 Egyptenaren die in Libië werken zullen waarschijnlijk het land wor den uitgezet, nu de kloof tussen bei de landen steeds dieper wordt, zo heeft de Libische ambassadeur in Cairo. Abdel Kader Choka. gisteren verklaard. Hij bevestigde dat Egyp te het verbod op reizen door Libiërs heeft ingetrokken. Het Libische ka binet. bekend onder de naam „Alge meen Volkscomité", heeft volgens hem besloten dat de „tewerkstelling van Egyptenaren in Libië opnieuw moet worden bekeken om inmen ging van Egyptische werknemers in de politiek te vermijden" oor James Dorsey het k ginne burgeroorlog in Libanon is dan tijdelijk voorbij, ten zuiden ,rPss^n de Litani rivier gaan de vijandelijkheden gewoon door. wjlestijnen en linkse Libanezen staan tegenover Chamounisten an jt Libanese falangisten die vanuit Israël gesteund worden, staaitensief politiek overleg in Beiroet en andere Arabische hoofd- i de Éden heeft nog geen oplossing in zicht gebracht, jegin g&danks de tientallen wegblokka- •n langs de kustweg van Beiroet tar het zuiden kost het vrijwel geen ikele moeite om het oorlogsgebied bereiken waar de Arabische vre Tristroepen vanwege de dan dreigen- Ni Israëlische interventie niet mo- Stolln komen. Ten zuiden van Sidon meln»rden de blokkades van de voorna- uurfelijk uit Syriërs samengestelde Deshabische vredesmacht vervangen Palestijnse controlepunten. Destafa. het plaatsvervangende •ofd van de informatie-afdeling n de Palestijnse Bevrijdingsbewe- ng (PLO) die ons naar het zuiden 30e geleid, loodst ons door allecontro- del heen een c a<j zijn net op tijd om het laatste verliel van de strijd om het dorpje ie Oflibeh. vlak bij de grens met Israël B. Bn een afstand van twee kilometer venirpe te maken. Taibeh is. net als vele oor zidere dorpen in de buurt, verlaten, acht fiderweg komen wij nog een enkele ise IJrsonenauto volgepakt met per- zal IPnlijke goederen tegen. Ook zij, e in eerste instantie niet van plan iren om te vluchten schijnen van ening te zijn veranderd. nisti an laag lur ©lit: n k I on it". bewoners van het zuiden vluch- eerst naar Sidon en van daaruit k naar Beiroet. Waarnemers atten het totaal aantal vluchte den op ongeveer honderdtwintig- Jizend Jarenlang hadden zij te lij- Jn van de Israëlische vergeldings- nties tegen Libanon voor de vanaf banees grondgebied tegen Israël uitgevoerde Palestijnse commando acties. In Beiroet hebben de Zuidli- banezen weinig andere keus dan zich in de krottenwijken te vestigen. Sommige van hen slagen erin om vanwege de oorlog verlaten huizen in de betere woonwijken van de Liba nese hoofdstad te kraken. Van een terugkeer naar het zuiden lijkt op dit moment nog geen sprake te kunnen zijn. Ofschoon Taibeh door Palestijnse commando's en linkse Libanezen is bezet is het plaatsje nog steeds onveilig. Met be hulp van Israëlische artillerie wordt het dorpje en de heuvels erom heen nog steeds beschoten. Om ons heen zijn de explosies duidelijk te horen. Ook de sporen van de Israëlische steun aan de rechtse Libanezen (fa langisten en chamounisten) zijn in Taibeh nog duidelijk te zien. Matzos' blikjes voedsel en lege kogelhulzen met Hebreeuwse tekens liggen er voor het oprapen. In Dair Dareije. een Palestijnse militaire post, niet ver van Taibeh staan stapels kisten buitgemaakte munitie en wapens, allemaal voorzien van Hebreeuwse lettertekens. Samenwerking De samenwerking tussen Israël en de rechtse Libanezen is allang geen geheim meer. Israëlische woordvoer ders hebben dit de afgelopen week herhaaldelijk bevestigd. Sterker nog. de rechtse krachten in zuid- Libanon worden door Israël aange moedigd om hun bondgenootschap met Israël duidelijk te demonstre ren. Verleden week bij voorbeeld konden de kijkers van de Israëlische televisie een vraaggesprek zien met de plaatselijke maronietische com mandant in zuid-Libanon, majoor Saad Hadad. Hadad gebruikte de Israëlische tele visie als forum om het lijden van de christelijke dorpsbevolking te be schrijven. In scherpe bewoordingen veroordeelde hij de Palestijnse bom bardementen en „misdaden" in het zuiden. Ook lanceerde hij een felle aanval op de Libanese president Ell as Sarkis. die hij als een „Syrische marionet" omschreef omdat deze de Palestijnen wegens hun militaire successen in het zuiden had gefelici teerd. Vlak na de uitzending op de Israëlische televisie gaf Francis Ri- zak. die zich zelf omschrijft als de „politieke adviseur van de bevelheb ber in zuid-Libanon" in het Journa listencentrum Beit Sokolow in Tel Aviv een persconferentie met de zelfde strekking als de verklaringen van Hadad. Gisteren maakte de persdienst van het Israëlische kabi net bekend dat Hadad de Israëlische minister van defensie gefeliciteerd heeft met zijn benoeming tot waar nemend premier. In Beiroet vertelt een functionaris van de Nationale Liberale Partij van oud president Camille Chamoen zonder omhaal dat ongeveer tweehonderd „tijgers", de militia van de partij, een opleiding in Israel hebben gekregen Ook de zestienjarige falangist. die de Palestijnen tijdens de slag om Taibeh hebben gevangengenomen werd in Is rael opgeleid: „Op een ochtend heel vroeg werden we op een vrachtwagen gezet en naar dc Israëlische grens g«- reden Het hek werd voor ons geopend en aan de andere kant werden we in bussen geladen We werden naar een militair kamp gebracht ten zuiden van Sefad waar we een zak met een uni form en beddegoed erin kregen." „Vier dagen hebben Israëlische mili tairen ons getraind in het gebruik van machinegeweren. Op de vijfde dag brachten ze ons naar Jeruzalem waar we toeristische dingen hebben beke ken. Daarna hebben ze ons weer naar de grens gebracht. Tijdens ons verblijf in Israël hebben de Israeli's het niet met ons over politiek of over de Pales tijnen gehad" vertelt hij zittend tussen zijn bewapende Palestijnse bewakers. Akkoord van Cairo Voor het Palestijnse verzet is Tai beh militair eigenlijk niet belang rijk. De strijd in het zuiden is een strijd om de militaire aanwezigheid van de Palestijnen in Libanon, dat uiteindelijk politiek beslist zal moe ten worden. Het sleutelbegrip in de ze strijd vormt het uit 1969 dateren de akkoord van Cairo. In dit ak koord. waarvan de preciese bepalin gen geheim zijn wordt de militaire aanwezigheid van de Palestijnen ge regeld. Maar elke politieke stroming in Libanon heeft een eigen interpre tatie van het akkoord. Volgens de Palestijnen garandeert het akkoord hun het recht om hun vluchtelingen kampen militair te beschermen en om vanuit het zuiden van Libanon militaire acties tegen Israël uit te voeren, iets waarvan de rechtse Li banezen niets willen horen. Voorlopig lijken de Palestijnen de slag in zuid-Libanon dank zij de Syrische steun te hebben gewonnen. De meeste dorpen in het zuiden heb ben de Palestijnen en linkse Libane zen op de rechtse krachten weten terug te veroveren Toen echter de aanval op het voorlaatste rechtse bolwerk in zuid-Libanon. Marajoen, zou worden gelanceerd, kondigde PLO-leider Jasser Arafat een eenzij dige wapenstilstand af Deze beslis sing werd genomen naar langdurig overleg in Damascus Syrië heeft de Palestijnen de vrije hand gegeven om Camille Chamoen een lesje te leren en om de Palestij nen als een kaart achter de hand te houden in de confrontatie (politiek en militair) met Israël. De Syriërs hebben via de Palestijnen hun punt bewezen. Gevreesd werd echter dat de val van Marajoen tot een recht streekse botsing met Israël zou heb ben geleid, die dan misschien met volle macht ten gunste van de rechtse krachten had ingegrepen Groene licht Mogelijk is het juist een dergelijke confrontatie waar Chamoen op aan stuurt. Westerse waarnemers in Bei roet merken op dat „Chamoen Da mascus in verlegenheid heeft ge bracht. De Syriërs zijn hier gekomen om de rust te herstellen maar Cha moen maakt dat onmogelijk. Met zijn verovering van het ene dorp na het andere in het zuiden dreigde de situatie in heel Libanon te explode ren. Daarop besloten de Syriërs de Palestijnen het groene licht te geven." Het gevaar van een rechtstreekse confrontatie met Israël is door het Syrische besluit niet van de baan Omdat Syrië zelf het zuiden niet mag binnentrekken, haast Sarkis zich met heropbouw van het Libane se leger, tegen wiens interventie de Israëli's nauwelijks bezwaar zullen kunnen maken. Majoor Hadad heeft echter al aangekondigd dat er maar één Libanees leger is en dat dat het zijne is Bovendien blijven de rechtse krachten de Palestijnse stel lingen beschieten ondanks de door Arafat afgekondigde wa penstilstand. Ruim een week lang lieten dt Palestijnen deze beschie tingen onbeantwoord Gisteren ech ter is de strijd om de heuvels in het zuiden echter opnieuw in alle hevig heid uitgebroken. Israëlisch materiaal, dat door de rechtse krachten in Libanon wordt gebruikt staat in een Palestijnse militaire post tentoongesteld.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 7