Volgend jaar uit gevarenzone Boeren komen 300 miljoen tekort Rolinco Sanering v. Gelder komt snel Albert Heijn bekijkt kansen in buitenland Daling geldhoeveelheid moet worden nagestreefd Kans op herstel Grote vraag naar guldens Zijlstra: bij verstandig beleid mogelijk ibriek in Apeldoorn niet te redden ;tr. kruideniers: itaillist leeft prijsjungle Sterke gulden Hypotheekrente per 25 april Winst bijna zestig procent hoger FME verwacht minder werk in metaal Bols: Winst op jenever klein Staat komt met 8 pet lening Landbouwschap praat vandaag al met overheid DAG 27 APRIL 1977 FINANCIËN EN ECONOMIE Trouw/Kwartet 19 een onzer redacteuren ;STERDAM De verwachte teruggang van de inflatie is één van de meest ipvolle aspecten van het lopende jaar. Te meer, omdat bij een goed beleid op doortrekken van deze lijn mag worden gerekend. jchrijft dr. J. Zijlstra. president de Nederlandsche Bank. in het rerslag over 1976. Dr Zijtètra ut de vermindering van de infla- an bijna 9% in 1976 naar ruim in 1977 een zeer verheugende tikkeling. Maar voldoende is Zij zo stelt hij vast. Een percentage 6 blijft onaanvaardbaar hoog iet echter mogelijk is in één jaar j2,':f7 inflatie de baas te worden. het bij verstandig beleid en er al te grote verstoringen van mitenland uit, ook mogelijk zijn prestatie het volgende jaar te alen. Daarmede, aldus dr. Zijl zouden wij dan het volgende betreft vrijwel uit de gevarenzo- jjn. betrekking tot de rendementen i hij erop. dat 1976 eindelijk een was van een periode, produktiviteitsstijging ge- iverdeeld kon worden tussen een eming van het reëel beschikbare ikomen en een verbetering van endementen. Het lopende jaar t ten dele eenzelfde beeld, name- op het stuk van de afwezigheid een drukverzwaring uit hoofde belastingen en sociale premies; verdeling van de produktivi- xuimte tussen rendementen en 1 beschikbaar inkomen is echter andere. beidsproduktiviteit lit verband constateert dr. Zijl dat. wanneer mag worden aan- Dmen dat de arbeidsproduktivi- (afgezien van ruilvoetperikelen) 13'tot 4Tc per jaar zal sttfgen en incidentele looncomponent nstijgingen als gevolg van perio- te verhogingen, promoties e.d.) lilijk op minder dan 1 tot 1' .'"c worden geschat, de ruimte voor bescheiden initiële reële asverhoging (reële ^krachtverbetering) bij de nood- tlijke rendementsverbetering edig meer dan op is. Ruimte voor afstaan van een dëel van de produktiviteitsstijging aan de collectieve sector is er dan niet meer. Dit is. aldus dr. Zijlstra, geen kwestie van politieke voorkeur, maar het resultaat van een reken kundige operatie van zeer eenvoudi ge aard Bestrijding van inflatie en voortge zette verbetering van rendementen zullen, zo zegt hij. een zware wissel op het loonbeleid blijven trekken. Het blijft daarbij de vraag, of een éénmalige operatie, gericht op een parallelle vermindering van loon- en prijsstijging en derhalve zonder aantasting van een nagestreefde verbetering van het reëel beschikba re inkomen, niet noodzakelijk is. Nu de inflatie eindelijk ietwat op de terugtocht is. is er nog geen reden om deze gedachte los te laten Overheidsfinanciën Ten aanzien van de overheidsfinan ciën noemt dr. Zijlstra het opmerke lijk, dat na de sombere verwachtin gen dienaangaande, het gerealiseer de financieringstekort van de over heid niet tot een inflatoire financie ring leidde, zoals aanvankelijk ge raamd. van 5 miljard gulden, maar van slechts 2 miljard gulden De perspectieven voor 1977 lijken dien tengevolge ook beter dan eerder werd aangenomen Tekorten, zoals aanvankelijk voor 1978 en 1979 wer den verwacht, zouden een terugkeer tot neutrale financiering uiterst beeld [in de iverde lemi inkc lend Van een on2er redacteuren AMSTERDAM Het monetaire beleid (het beïnvloeden van de omvang of de samenstelling van de totale binnenlandse geldhoe veelheid) zal thans hoogstwaarschijnlijk een restrictief karakter niet langer kunnen ontberen, meent dr Zijlstra. Hij beschouwt de monetaire ontwik keling in 1976 als onbevredigend en wijst erop. dat de centrale bank in de loop van het verslagjaar heeft over wogen of niet tot een effectieve kre dietrestrictie zou moeten worden overgegaan. Zij heeft daarvan afge zien vanwege de nog steeds zorgelij ke economische toestand met name met betrekking tot produktie en werkgelegenheid Dr Zijlstra constateert nu. dat de liquiditeitsvoorziening zo ruim is ge worden. dat zij bij handhaving tot een zelfstandige bron van inflatie zou kunnen worden Tegen deze ach tergrond moet een daling van de liquiditeitsquote (de geldhoeveel heid, uitgedrukt als percentage van het nationale inkomen) worden na gestreefd. Uiteraard, zo merkt de president van de centrale bank op. is hier voorzichtigheid geboden, gezien het nog zeer prille en precaire econo mische herstel. (Zoals bekend, is de bank inmiddels al met. het bankwezen en de PTT in overleg getreden over een mogelijke herinvoering van kredietb'eperkende maatregelen teneinde de ontwikke ling van de liquiditeitsquote om te buigen. Verwacht mag worden, dat een besluit over een mogelijke kre dietbeperking in mei kan worden tegemoetgezien. Red.) .STERDAM Het bestuur i het papierconcern Van .der verwacht binnen afzien- e tijd 'een eindbeslissing r de aangekondigde sane- 'splannen. De besprekingen I vakbonden en onderne- igsraden zijn in een zodanig jlium dat de sanering zeer nenkort tot uitvoering zal nen. ens de jaarvergadering in tterdam zei het bestuur de slui- van de papierfabriek in Apel- rn onontkoombaar te achten, „al 3eze beslissing voor de ruim 500 tnemers hard aankomen". Met rerknemers van het bedrijf voor takkingsprodukten in Rotter- i (200 werknemers) wordt nog ge it over een personeelsvoorstel deel van het bedrijf te redden. IELIOFORM De schoenenfa- k Helioform in Drunen is nu voor 8 procent eigendom van de tnemers. Bij de oprichting in I was 14,28 procent van de aande- in handen van het personeel, oform. waar 200 mensen werken ikte voor belasting 1,25 miljoen It. De medewerkers ontvangen statutair winstaandeel van 15 jent. I een onzer verslaggevers LDE „Het is een wat bittere k bij dit afscheid te moeten tstellen, dat er behalve voor de Uwe Egberts artikelen, van geen iele (prijs)orde meer sprake is ar we met elkaar in de jungle zijn nen te leven". Dat zei de heer P. itkema tijdens de jaarvergade- 8 van de Christelijke Kruide- rsbond in zijn laatste rede als irzitter. Iheer Renkema constateerde dat stelsel van vaste prijzen in de ideniersbranche in een reeks van tn moeizaam was opgebouwd, t aan dit stelsel nu niet meer tgehouden wordt is de schuld I de handel en de fabrikanten, t van de overheid, aldus de heer ikema. Zijns inziens is er voor de stelijke Kruideniersbond. al ttrekkend, nog heel wat te fn. lieer Renkema betreurde het dat het Vakcentrum slechts de drie ideniersbonden (christelijk, ka- hek en algemeen) samenwerken, sprak de wens uit dat alle orga- aties van levensmiddelendetail- en deel zouden gaan hebben aan I Vakcentrum. ROL1NCO heeft in de eerste helft, van het op 1 september begonnen boekjaar het vermogen zien teruglo pen van 2894 tot 2619 miljoen. Te genover de toeneming van het ge plaatste kapitaal door de uitkering van 5 procent in aandelen stond de inkoop op de beurs van een ongeveer gelijk aantal eigen aandelen. NED. SCHEEPVAART UNIE dat eerder aankondigde de naam te zul len wijzigen in Nedlloyd Groep heeft op een buitengewone aandeelhou dersvergadering gezegd ook de na men van verschillende werkmaat schappijen te zullen veranderen De commerciële activiteiten van de Kon. Nedlloyd en de Kon. Java- China Paketvaart Lijnen worden on dergebracht onder de naam Nedlloyd Lijnen. De Scheepvaart Unie verandert haar naam omdat deze evenals de afkorting NSU in het buitenland slecht hanteerbaar BEERS (importeur van be drijfswagens) wil 6.60 dividend uit keren over het met 25 procent ver grote kapitaal tegen 6 over 1975. De winst was 6.4 (4.1) miljoen. De verwachtingen voor 1977 zijn gunstig VEREENIGDE GLAS verwacht dat het rendement in 1977 onder druk zal staan. Dit is het gevolg van rente op leningen terwijl de investe ringen nog niet voldoende bijdragen tot het resultaat. Ver. Glas zette vorig jaar 233 (217) miljoen om en verbeterde het netto-resultaat van 2,1 tot 3,9 miljoen. De kristalpro- duktie in Maastricht wordt per 1 augustus beëindigd maar ontslagen zullen hier niet door vallen ENKA GLANZSTOFF AG. de Westduitse dochter van Akzo ver loor vorig jaar 59 miljoen mark maar in 1975 was dat 139 miljoen mark. NAT. GRONDBEZIT wil de con tacten met de Verenigde Staten ver der uitbreiden. De onderhandelin gen voor een samenwerkingsover eenkomst met een Amerikaans be drijf zijn in een vergevorderd stadi um. Met dit bedrijf wil Nat. Grondbezit een zich over verschei dene jaren uitstrekkend wo ningbouwplan in de VS gaan uitvoe ren. De nettowinst steeg vorig jaar van 4,89 tot 6.17 miljoen. TRANSATLANTICA gaat in Ar gentinië een proef nemen met de handel in tabak. Aanleiding hiertoe is de gezonde liquiditeitspositie van de Argentijnse theedeelneming van Transatlantica. Het bedrijf verdien de netto 0.1 (0.5) miljoen en wil 5 procent dividend uitkeren De on derneming heeft nog nooit eerder dividend uitgekeerd Dr. J. Zijlstra moeilijk, zo niet onmogelijk hebben gemaakt Het zou dan ook bijna tragisch zijn. aldus dr Zijlstra. wanneer de ge dachte post zou vatten, dat hier sprake is van een meevaller die schielijk dient te worden besteed. Het is geen werkelijke meevaller, maar een beginnende terugkeer tot gezondere overheidsfinanciën, die geconsolideerd en niet geëlimineerd dient te worden Van een onzer redacteuren AMSTERDAM Landen met een sterke valuta kunnen de inflatie ef fectiever bestrijden dan landen met op de valutamarkt wegzakkende koersen. Daarom moet van de kracht van de gulden ook al is deze in niet geringe mate gebaseerd op de tijdelijke aardgasbonanza worden geprofiteerd om ons land verre te houden van het lidmaat schap van de club der zwakken en om ons te kunnen blijven scharen in het gelid van de sterken. Dit constateert dr. Zijlstra in antwoord op de vraag, of het eigen lijk wel juist is een zo hoge prioriteit te geven aan het koersherstel van de gulden als in 1976 het geval was. Is. zo vraagt hij zich af, de hoge koers van de gulden niet een molensteen om de hals van oitze economie en met name van onze export? Maken wij die export niet ondergeschikt aan een prestigeslag om de gulden? Maken wij niet dezelfde noodlottige fout als in de jaren dertig, toen een te lang volgehouden goudpariteit desastreuze gevolgen had voor de Nederlandse economie? Dr. Zijlstra wijst er in dit verband op, dat er een belangrijk verschil punt is tussen de jaren dertig en de jaren zeventig. Destijds ging het er om, hoe krijgen we de prijzen om hoog? Het is nu geheel anders. Het is de naar het lijkt niet te stuiten infla tie, die via een uitholling van de rendementen de investeringen ont moedigt en daardoor een structurele werkloosheid doet ontstaan, die met de middelen van de jaren dertig niet kan worden bestreden. Vervolg van pagina 1 Het Verbond van Nederlandse On dernemingen (VNO) onderschrijft de mening van dr. Zijlstra, dat zon der een wezenlijk investeringsher stel er geen solide economisch her stel komt en derhalve ook geen we zenlijke verbetering in de werkgele genheidssituatie. Het VNO voegt daaraan toe, dat de overheid de mid delen die voor stimulering van de investeringen beschikbaar zijn zo spoedig mogelijk aan het bedrijfsle ven ten goede moet laten komen. Het CNV stelt met dr. Zijlstra vast. dat het herstel van de voor de werkgelegenheid zo noodzakelijke investeringen mede uitblijft als ge volg van politieke en maatschappe lijke factoren. Het bereiken van een gemeenschappelijke visie op onze ondernemingsgewijze produktie is dan ook zeer noodzakelijk, aldus het CNV. Ook het CNV hecht grote waarde aan bestrijding van de infla tie. maar meent te moeten waarschuwen tegen al te zeer ingrij pende beperkingen AMSTERDAM De gulden geeft de laatste dagen een opvallend vas te stemming te zien. Dit als gevolg van grote vraag naar de Neder landse valuta. Een en ander in ver band met speculaties, dat de gulden gezien onze betalingsbalans overschotten (aardgas) wel eens spoedig binnen het verband van de ..slang" (de monetaire samenwer kingsovereenkomst in Europa, waarbij is afgesproken dat de onder linge koersverhoudingen van gul den. Duitse Mark. de franken van België en Luxemburg en de kronen van de drie Scandinavische landen elkaar niet meer mogen ontlopen dan 2.25 procent onder en boven een overeengekomen ..spilkoers") offici eel in waarde zou kunnen worden verhoogd. Om te voorkomen, dat de gulden in Europa „uit de slang zou barsten" iets wat in New York maandag al het geval was zou volgens kringen van de valutahandel. De Neder landsche Bank in Amsterdam en eiders in Europa tussenbeide zijn gekomen. Zo zouden maandag door de centrale bank dollars (in ruil voor guldens) zijn gekocht om de koers van de gulden te drukken Volgens schattingen hadden de aankopen een tegenwaarde van-ongeveer 150 miljoen gulden Ook gisteren gaf de gulden een zeer vaste stemming te zien. Op de Amsterdamse wisselmarkt lag de gulden fractioneel boven het bo venste interventiepunt van 103.925 ten opzichte van de Mark Volgens afspraak is de centrale bank op dit niveau verplicht in te grijpen door middel van verkopen van guldens. Een opwaardering van de gulden binnen de „slang" zou overigens noch bij de Nederlandsche Bank noch bij de (demissionaire) regering worden overwogen. Naam bank Rente vast gedurende: Afsluitprov (proernten) Rentcpe met gemeen! reentages ronder egarantie ABN 5 jaar 1 jaar 1.5 1.5 9 8 75 9 875 AMRO-Bank 5 jaar vanabel 1 5 2.- 1.5-2- 9.25 9- 9.25 9 Bouwfonds 30 jaar 5 jaar 2 jaar 15 1 5 1 5 95 9 1 89 9.5 9 1 89 Centraal Beheer 10 jaar 89 89 Ennia 10 jaar 8.9 89 Nat Nederl 10 jaar 5 jaar - - 9.1 9.1 Rabo Bank adviesrente variabel 1 25 9 9.— Rabo-Hyp-Bank 5 jaar 15 925 9.25 RPS 5 jaar 1 8 75 8.75 Stad A dam 5 jaar 1 - 8 75 875 Westland Utrecht standaard no risk budget 5 10 jaar 510 jaar variabel 2- 2- 89 93 8 9 9 1 95 8 9 Geldt voor alle levensverzekeringmaatschappijen die lid zijn van de NVBL Dit keer zijn de hypotheekrente-percentages precies gelijk aan die van vorige week. Het is reeds lange tijd geleden dat er een week voorkwam zonder wijzigingen. Opvallend is dat er momenteel vrijwel geen verschillen zijn in de percentages die gelden voor leningen met en zonder gemeente-garantie. Voor gegarandeerde leningen zijn attractief de RPS en de Stad Amsterdam, rente 8.75%. vijf jaar vast (Publikatie samengesteld Amersfoort.) door de Vereniging Eigen Huis n. Van een onzer verslaggevers ZAANDAM Het Ahold-concern bestudeert allerlei mogelijkhe den die er kunnen zijn voor het openen van winkelvestigingen in het buitenland, ook in het Midden-Oosten. Deze aanvulling gaf de heer A. Heijn, president van de raad van bestuur, gisteren tijdens een persgesprek op de mededeling in het jaarverslag- 1976, dat er voor Albert Heijn ..meer buitenland" bestaat dan Spanje. De grondgedachten die hierbij wor den gevolgd zijn (zo zijn ze althans voor Spanje): de groeiverwachtingen in een land, grote bevolkingscon centraties en de gedachte dat het concern daar met de formule van hoge omzetten en lage marges Iets nieuws te bieden heeft. Dat is in Spanje kennelijk het geval, want in 1976 werden in Madrid (al) twee supermarktvestigingen geo pend onder de naam „CadaDia". ter DEN HAAG Voor 1977 neemt het Centraal Plan aan. dat in de basis metaalindustrie en de sector me- taalprodukten en machinebouw de werkgelegenheid niet verder zal da len. „Wij achten dit wat erg optimis tisch". zo wordt in Metalektro Visie, orgaan van de metaalwerkgeversor ganisatie FME. opgemerkt. „Er zijn met name in de groepering me- taalprodukten en machinebouw on derdelen aan te wijzen die tot niet onaanzienlijke inkrimpingen van het personeelsbestand zullen moe ten overgaan." PRIJZEN IN GULDENS PER «0 KG - bot M. poontjes 74. haai 96; wolf 122-100; leng 100-91 gr wilt* koolvls 107. kl wille koolvis 110. hammen mei kop 184-150. tarbot 455-231. gnet 348-147, kabeljauw I 148. kabeljauw II MO kabeljauw III 188-134. kabeljauw IV 130. kabel jauw V 90-65; koolvis f 57-47. koolvis II 54 41. kool vis III 56-49. koolvis IV 45-38. schelvis I 148-144. schelvis n 128 126. schelvis III 98 80, schelvis IV 83 62. schol III 134; schol IV 101-94 wijting III 86 69 makreel II 7040-6720. schar 92 84 wijl er in 1977 nog zes zullen bijko men en in 1978 nog eens zes Niettemin zal Ahold in het buiten land. in verhouding tot de aktivitei- ten in ons land. voorlopig nog erg klein zijn en blijven, aldus de heer Heijn. Intussen wist Ahold van 1976 een goed jaar te maken en daarmee het. dieptepunt van 1975 ruimschoots achter zich re laten De omzet steeg met bijna 18 procent tot 3.394 (was 2.882) miljoen, waarmee de hogere kosten ruimschoots konden worden opgevangen. De nettowinst kwam zodoende circa 59 procent, hoger uit en bereikte de 28,57 (was 17.93) miljoen. De aandeelhouders profite ren hiervan door een verhoging van het dividend tot 4.80 (was 3.10) per aandeel, dat weer voor een deel in aandelen kan worden opgenomen uit de belastingvrije agioreservc Deze forse dividendverhoging wordt niet alleen gegeven op grond van de sterk gestegen winst, maar mede met het oog op de verwachtingen voor 1977. Wat de verkoop van le vensmiddelen betreft merkte Ahold- directeur Ahlqvist nog op. dat de omzet in de eerste twaalf weken van dit jaar met veertien procent is toe genomen. terwijl het landelijk ge middelde acht tot negen procent is geweest. Albert Heijn heeft hiermee een aan deel in de levensmiddelenmarkt in ons land verworven van bijna achttien procent De winst op jenever is niet groot, zo zette directeur Bouwens van Bols uiteen tijdens de presentatie van het jaarverslag De kostprijs van een liter „jonge" is j 1 50 De accijns bedraagt 7.35 en de BTW 1 80 Samen is dat 10.65 bij een bo demprijs die is vastgesteld op 12. Bols verwacht voor 1977 betere re sultaten De gang van zaken tot nu toe dit jaar is in overeenstemming met de „ambitieuze verwach tingen" De omzet tri hoeveelheid van de to tale Nederlandse gedistilleerd markt steeg in het eerste kwartaal van dit jaar ten opzichte van de zelfde periode van 1976. toen na een hamsterperiode de verkopen slecht waren, met 48 procent Gehamsterd werd toen als gevolg van de ac cijnsverhoging, het loslaten van de verticale prijsbinding en de instel ling van een bodemprijs voor Neder lands gedistilleerd Bols zoekt naar uitbreiding in het. buitenland DEN HAAG Op 3 mei staat de inschrijving open op een 8 procent 20-jarige staatslening 1977 per 1978- 1997 De inschrijving gaat volgens het tendersysteem, waarbij lenings bedrag en uitgiftekoers na afloop van de inschrijving worden vastges teld. De stortingsdatum is op 15 juni De lening zal, te beginnen op 15 juni 1978. worden afgelost in 20 jaarlijkse termijnen Vervroegde gedeeltelijke of gehele aflossing is mogelijk vanaf 15 juni 1987. tot 15 juni 1992 tegen de koers van 103 pet daarna tegen 102 pet Op 29 maart stond de inschrijving open op een 8.25 pet staatslening die een looptijd van 15 jaar had tegen 100 pet. Na inschrijving werd het bedrag van deze lening vastgesteld op 375 miljoen ADVERTCNTIF -f »e ieer Renkema is sinds de oprich- van de CBK in 1948 voorzitter 'eest. Hij is opgevolgd door de H van der Veer te Harderwijk. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Het landbouwschap wil dat de re gering via de btw compensatie geeft voor het tekort van minstens 300 miljoen, dat de boeren in ons land lijden, door de (schrale) prijsverhoging die in Luxemburg uit de bus is gekomen. Daarover gaat het bestuur van het Landbouwschap vandaag al met minister Van der Stee (Landbouw) praten Dit deelde drs Piet Bukman gisteren mee. naar aanleiding van de nieuwe landbouwprijzen, zoals die in de nacht van maandag op dinsdag door de ministers van Landbouw van de Europese Gemeenschap voor het nieuwe seizoen zijn vastgesteld. Voor de Nederlandse boeren komt deze prijsverhoging neer op gemiddeld 4.4 procent, terwijl de boeren in Neder land (en in Europa) 7 4 procent had den gevraagd. De heer Bukman, voorzitter van het Landbouwschap en van de Christe- Drs. P. Bukman: ..Tekort com penseren via btw" lijke Boeren- en Tuinders Bond zei verder in zijn reactie zeer teleurge steld te zijn over de mate waarin de landbouwprijzen zijn verhoogd („daardoor is een nieuwe druk op de boereninkomens ontstaan"), maar tegelijkertijd opgelucht te zijn dat er een prijsbesluit is gevallen. „Wat we hebben gekregen blijft vér achter bij wat we hadden gevraagd; we komen drie tot vier procent tekort," aldus Bukman. Het Landbouwschap heeft een plan uitgewerkt, waarin het tekort van de boeren wordt gecompenseerd via de btw. Zo'n regeling heeft geen gevol gen voor de kosten van levensonder houd en zodoende „lijdt" de consu ment daar ook niet onder, iets wat het Landbouwschap bewust beoogt. In deze opzet zouden de leveranciers van landbouwprodukten de btw, die de boeren normaal verschuldigd zijn, (tijdelijk) voor hun rekening dienen te nemen om dat bedrag ver volgens bij de overheid uit de schatkist terug te krijgen Hier mee zouden de kosten van levenson derhoud voorde Nederlandse consu ment niet méér hoeven stijgen dan met de 0.3 procent, die het gevolg is van het akkoord in Luxemburg In het gesprek van vandaag zal aan minister Van der Stee tevens wor den gevraagd wat hij bedoeld heeft met de opmerking in Luxemburg, „dat de sociale politiek in Nederland dit (het financiële gevolg van de teleurstellende prijsverhoging red moet opvangen De heer Buk man: „Ik heb er geen notie van. wat de minister daarmee bedoelt Lange weg De ministers van Landbouw van de Europese Gemeenschap hebben een lange weg moeten afleggen, alvo rens dit akkoord kon worden be reikt. Het voorstel van landbouw commissaris Gundelach was oor spronkelijk 2.9 procent. Het overleg daarover liep 29 maart na vier dagen en een nacht vergaderen vast op do Engelse onwil een 'compromis re aanvaarden; een ak koord dat de acht andore landen wél voor hun rekeoing wilden nemen De Engelsen hebben door hun „bad show", zoals minister Van der Stee het noemde, meer aan botersubsi- dies in de wacht gesleept dan waaro ver men in maart praatte. Maar dit bedrag komt voor dit jaar uit op „slechts" 350 miljoen, terwijl de Britten oorspronkelijk één miljard gulden uit het Europese Landbouw fonds hadden geëist Uit hel tussentijds bericht I9-" koers van •"•uso-in guldens »cis gedaald, in dollars gestegen naar een nieuw hoogtepunt Winstnemingen in dc V crentgdc Staten cn Japan Op I ntaart 1977 toch nog voor 97'» solbclegd Valuta-risico van de Amenkjanse en Canadese portefeuille afgedekt t ontvangt het tussentijds bericht cn informatie over dc A.indcclhouJcrsrckcnme door een envelop met uw n.um en adres te renden aan is» "(455| Antwoord\r 1957. Rotterdam Bellen kan ook 010-650711. toestel 15"

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 17