oordwijk en CSYD overeind Prijstreffër 271- IT0BI06RAFIE eselmotor ziet zijn ins schoon in Amerika D.S.A. toren uit Brazilië )r gewijzigde Fiat 127 VACO: Eén op vijf auto's op onveilige banden istad Sport wipt eerste klasser NSW uit bekertoernooi 3 Woo-Ping Startmotor, dynamo ot accu defect! De winkel met de luifel Centra-Vorm c.v. Ino v.d. Zijden ,G 27 APRIL 1977 TROUW/KWARTET H 11 Siccode Jong .d de meest gerede mogelijkheden voor de Amerikaanse auto-industrie om te voldoen aan de erpen van president Jimmy Carter voor zuinigheid met energie biedt de dieselmotor. Ét Congres in Washington, dat het laatste woord heeft in de wetten waarmee autofabrikan- lutomobilisten in de Verenigde Staten geconfronteerd zullen worden, zou soepeler moeten met de uitlaatgaseisen om de dieselmotor een kans te bieden. Gelet op de energieproblemen heeft de Italiaan Filipo Sapino, die aan het hoofd staat van Ford's Turijnse Ghia-ontwerpstudio, een aërodynamische autovorm ontworpen onder de naam Ford Megastar. Dit futuristische model met bet mechaniek en de V 6-motor van de Ford Granada heeft vier zijportieren, die grotendeels uit glas bestaan. Door een laag gewicht en de wigvorm zou deze vierpersoons 4,40 meter lange Megastar behoorlijke rijprestaties bij een laag benzineverbruik bieden. Imotor staat 85 jaar na de lg ervan door de Duitser Ru- lel in het middelpunt van de riling. In Europa is de die-, vaak fiscaal bevoorrecht, op dieselolie in verscheide- fn minder belasting wordt In de Scandinavische lan- jtalië is deze brandstof zelfs goedkoper dan onze 57 cent in Frankrijk kost dieselolie rde van wat benzine kost, 1,40 francs per liter. de Duitse bondsrepubliek I het verschil slechts twaalf liter en in Amerika 3,3 cent per liter in het voordeel van dieselo lie. En toch is Mercedes-Benz de pio nier op het gebied van dieselpersone nauto's bij uitstek, terwijl Oeneral Motors reeds vóór Carter s energie plannen aan een Oldsmobile op die sel werkte. Deze is officieel aange kondigd door OM's chairman Tho mas A. Murphy op 25 februari: dit najaar verschijnen de eerste Ameri kaanse diesels op basis van de mo dellen Oldmobile 88 en 98. Zowel Mercedes als Peugeot heeft de laatste paar jaar zijn verkoop van dieselauto's in Amerika sterk opge voerd. De kracht van de diesel is zijn zuinig heid: ten opzichte van vergelijkbare benzinemotoren scheelt het verbruik een kwart. Maar bovendien is de levensduur van de reeds bekende dieselmotoren langer en heeft de technische vooruitgang enkele nade len verminderd. De modernste die selmotoren bieden meer trekkracht en maken minder lawaai dan voor heen, al blijft met name de accelera tie wel ruim beneden die van de benzinemotor. Mercedes-Benz roet zijn drieliter vijfcillnder motor, Peugeot met de nieuwe 2,3 liter viercilinder Opel met de 2,1 liter, Citroën met de 2,2 liter en Volkswagen met een 1,5 liter hebben de eigenschappen van de dieselmotor elk verbeterd en kunnen nu ook de vraag nauwelijks bijbe nen. Intussen is nog bekend gewor den. dat Britich Leyland de Princess van een dieselmotor zal voorzien en dat Fiat, Alfa Romeo en Renault samen aan een dieselmotor werken, terwijl Volvo daarvoor bij VW te biecht gaat en Ford bij Peugeot. In Europa staat op dit gebied dus zeer veel te wachten De Amerikanen konden dan ook al eenvoudig niet achterblijven, omdat de importmerken anders, opnieuw met het thema zuinigheid, de autofa brikanten van Detroit de loef zouden afsteken OM. verrijkt met de erva ringen bij Opel, zal dit najaar zijn eerste Amerikaanse diesels uitbren gen en American Motors levert de Jeeps voor 1978 met een Engelse Perkins diesel. Stikstofoxide Doch er is één „maar". Omdat de dieselmotoren werken bij veel hoge re temperaturen dan benzinemoto ren komt er meer stikstofoxide vrij. Meer dan de Juist voor 1978 geplande Amerikaanse voorschriften toelaten. It 127 is qua uiterlijk enigzins gemoderniseerd en heeft ,-Jien een uitvoering met 1050 cc-motor gekregen. Deze •/wordt niet gemaakt in Italië, maar in Brazilië, waar Fiat loveis de motor ontwikkelde voor het van de 127 afgeleide r47. De uiterlijk enigszins gewij zigde Fiat 127, die nu ook keus uit meer motoren biedt: als laatste uit de categorie compacte auto's. o 127 is de meest verkochte heel Europa. Spanje waar JV^n als Seat 127 wordt ver- - meegerekend komt de tota- pese verkoop van dit nu 3,65 Wrange model op rond 450.000 iSn per jaar. Het Spaanse aan- de produktie daarvan be tond dertig procent. De Fiat 127 verscheen zes Jaar gele den als eerste model In een nieuwe klasse kleine auto's, waarin nu zo'n tiental modellen is uitgebracht: in Frankrijk de Peugeot 104 en Renault 5, in Duitsland de VW Polo/Audi 50 en Ford Fiesta, in Japan de Datsun Cherry en Honda Civic, alle met voorwielaandrijving en rond tot ruim 3,50 meter lengte. Ook achter wielaandrijvers als de Opel Kadett City en Mazda 323 verschenen in deze categorie. Volgens Fiat maakt die klasse veertig procent van de Italiaanse -vérkoop, dertig procent van de Franse verkoop en ruim twin tig procent van de verkoop in andere Europese landen uit. Dat brengt het totaal op ruim twee miljoen van dit type compacte wagens. De Italiaanse fabriek heeft nu ge meend het model met het oog op de concurrentie wat te moeten verande ren. Het heeft een iets bredere grille, nieuwe bumpers en grotere lampen en meer glasoppervlak achter gekre gen. Naar uitmonstering zijn er drie versies, een L, C en CL, en verder een twee- of driedeurs uitvoering. De 1050 cc-motor levert 50 DIN-pk ver mogen, 5 pk meer dan de 900 cc- versle, waarvan overigens het geruis en het benzineverbruik iets terugge bracht zijn. Dat laatste geldt trou wens ook voor de thans in Itallé gebouwde Fiats 128, zo meldt de fabriek. De Braziliaanse 1050 cc-motor ver bruikt net iets meer dan de oude 900 cc en tien procent meer dan de huidi ge 900 cc. De topsnelheid maakt wei nig verschil en ook in acceleratie verschillen belde motoren weinig. De reden om de Braziliaanse motor te verkiezen, zal dan ook meestal het lagere geluidniveau zijn. Eén op de vijf auto's in Nederland rijdt op banden, die om een of ande re reden onveilig zijn. Dit heeft de vereniging van bandenspeciallsten VACO geconstateerd. Om reden daarvan en gelet op de naderende vakanties houdt de VACO begin mei een nationale „Banden-veiligheids test". Automobilisten, die menen dat hun ize sportredactie IAAG Ook in de derde ronde van de strijd om de KNVB laterdagvoetbal zijn Noordwijk en CSVD overeind geble- loordwijk had met vierdeklasser DSVP wel veel moeite, de slotfase loodste Jan Willem Bogers de formatie van j John Eelman naar de volgende ronde. CSVD kwam tegen jgsgenoot SHO tot een verdienstelijke 2-1 zege. verrassend was het optre- vierde klasser Randstad n de verlenging slaagde de aotense formatie erin eerste NSW met 2-3 uit te schake- grote held was Koos Zoete- oJj maakte alle doelpunten. M MEDE-VLUG EN VAARDIG 9I^ia verlenging. 17. Piet Fran- ï5. Wim Kosters 1-1, 87. Jan aa2-l. 90. Gerard Akkerhuis hJ)8. Jan Schoen 3-2. wdechter: Roozendaal. a#iwers: 500. Routine van Ter Pjaf uiteindelijk de doorslag Bnfcn fris spelend Vlug en Hui 16] lANDSTAD SPORT 23 k f verlenging 12. en 38. Koos fik 0-1 en 0-2, 60 Peter ïal-2 (strafschop), 75. Jan Ge- _J. 110. Koos Zoetemelk 2-3. ïfechter: Bezemer Toe- Jlrs: 200. De vierde klasse uit Stoten heeft voor een levens- ogterrassing gezorgd door de k"teen van Dick Buitelaar met r" verslaan Anders gezegd, .jrerloor eigenlijk van Koos «elk die alle treffers voor zijn nam. Bij de rust had de jjide brigade al een 0-2 voor- a-dankzij de attente Zoete- 7*ter Knoop deed na een uur It terug zij het dat er een ^bp voor nodig was. Adrie irft was naar de vlakte ge- oen scheidsrechter Bezemer In „elfmeter" in 1-2). Via een -X maakte Jan Gebuis gelijk. 1 de slotverlenging was het Zoetemelk, die NSW uit *%strijd wipte (2-3). u/HO 2-1 1-0) 7. Ruud van der oi 46. Peter van der Meer 2-0, Brussaard 2-1. Scheidsrech- 150 toeschouwers. het natte weer met kilo's Nferd het een boeiende twee- %aarin de schutters van de 3^b beter op dreef waren. Een —ruggesteun kwam via een it van Ruud van der Lee die jtfevende minuut succes had 'lerlanders wilden deze ach- J zo snel mogelijk wegwis- ■er boften niet dat de Delftse doelman Paul Oortwijn, tevens kee per van het Nederlands Studenten elftal, alles retourneerde wat er te retourneren vieL ZWALUWEN-TE WERVE 4-1 (3-1). 10. Martin van Uden 0-1, 15. Joop Brussee 1-1,25. Jos Buitelaar 2-1,35. Joop Brussee 3-1, 78. Hugo Sluimer 4-1. Scheidsrechter Labrujere. Toeschouwers: 300. Zwaluwen be gon dit bekerduel sterk gemoti veerd. Daaraan lag zowel de compe titienederlaag tegen Quick Boys als de bekeroverwinning van Te Werve op Zwart Wit ten grondslag. Niette min verraste Te Werve in de ope ningsfase opnieuw want Martin van Uden opende de score uit een coun ter (0-1). Vijf minuten later maakte Joop Brussee uit een scrimmage ge lijk (1-1) en Zwaluwen zette door. Weliswaar bood Te Werve en vooral keeper Kees Crielaard sterk verzet maar zowel tegen de solo van Jos Buitelaar (2-1) als de inzet van Joop Brussee uit een doelworsteling was de Rijswijkse formatie niet bestand (3-1). Na rust een eenzijdig duel. Aart van der Vlugt verving de ge blesseerde Kees Crielaard en ZwalU- wen doelpuntte door Hugo Sluimer nog eenmaal (4-1). 'S-GRAVENZ. SV- HEERJANSDAM 1-5. (1-2). 15. Jan Visser 0-1, 35. Piet de Beeld 0-2, 40. Jaap Koole 1-2,65. Piet de Beeld 1-3, 75. Rob van Zijderveld 1-4 en 85. Rob van Zijderveld 1-5. Scheidsrechter Coert. Toeschou wers 300. Ondanks de handicap van de neergutsende regen speelden de ze ploegen op een goed bespeelbaar veld een fijne wedstrijd. Heer- jansdam drukte zijn veldmeerder- heid in twee doelpunten uit en dat leek op dat moment beslissend Met de tegengoal echter van doorzetter Jaap Koole. op een gunstig moment, keerde de spanning terug. Het ge volg was dat de 8V met volle overga ve aan de tweede helft begon, zich •enkele kansen verwierf, maar het enthousiasme zag wegzinken toen Piet de Beeld profiteerde van een fout van keeper Frans van Leerdam, die te ver voor zijn doel stond opge steld Mede daardoor kon Heer- jansdam via twee doelpunten van Rob van Zijderveld uitlopen naar een toch wel erg geflatteerde 1-5 zege. RWH—PHOENIX 2-1 (1-1). 14. Kees van 't Zelfde 1-0, 30. Koos van der Lelie 1-1, 70. Ronald Maasdam 2-1 (strafschop). Scheidsrechter Hartman, Toeschouwers: 500. Het hinderde Kees van 't Zelfde niet dat hij door en door nat was na krap een kwartier gaan. Hij wist op dat tijdstip de Phoenix-keeper John Jongeneel te verschalken (1-0). De lager geklasseerde Rotterdammers gaven zich zo maar niet gewonnen en slaagden er. driftig aanvallend in, op gelijke hoogte te komen waarbij de juichtonen voor Koos van der Lelie waren (1-1). In deel twee vielen de bezoekers door goed uitgevoerde counters, maar RWH scoorde Wegens ruw spel van één der verdedigers moch ten de „Ridders" een strafschop ne men die door Ronald Maasdam winstgevend werd omgezet (2-1). Koos van der Lelie schoot daarna nog tegen het houtwerk maar de verdiende remise bleef uit. DSVP-NOORDWIJK 1-2 (0-1). 10. Jaap van Kesteren 0-1. 55. Teun van Viegen 1-1, 80. Jan Willem Bogers 1-2. Scheidsrechter Van Dodewaard. Toeschouwers 1400. Een aantrekke lijk duel waarin DSVP bewonderen swaardig tegenstand bood. De eerste helft liet beide teams om beurten in de aanval, maar gedoel punt werd er slechts eenmaal. Na melijk na tien minuten toen Jaap van Kesteren door de Pijnackers verdediging heen stevende (0-1). Na de doelwisseling ging DSVP in het offensief en dat resulteerde in de gelijkmaker van Teun van Viegen (1-1). DSVP was met een schot tegen de paal van dezelfde speler heel dicht bij een voorsprong maar het geluk lachte in dit nekerduel Noord- wijk toe. Metnog tien minuten te gaan werd er op de rand van het strafschopgebied een overtreding begaan die arbiter Van Dodewaard onder groot protest met een penalty bestrafte Jan Willem Bogers benut te de elfmetertrap. Zeer sportief duel. VVN-KOZAKKEN BOYS 1-3 (0-0). Na verlenging. 55. Robbie Schoep 1-0, 73. Arie Koman 1-1 (strafschop) 93. Leo Leeggangers 1-2, 118. Krijn Vonk 1-3. LOOSDIINCN-SSS 2-4 (0-2). 13 Jan Roodbol 0-1. 24 Oert Verraai* 0-2. 50 Karei Legrand 1-2. Het programma van dc vierde ronde voor district West II luidt: Ter Leede-IJmuiden Noord wijk-ARC Lisser. Boys- Randstad Sport Zwaluwen-SSS CSVD-Unicum Spijkenisse-PPSC RVVH-WHS De Meeuwen-Koxakken Boys Heerjansdam, De Alblas, VVOR en de winnaar van SC Voorne-RCL zijn vrij geloot. De wedstrijden zijn vastgesteld voor dinsdag 4 mei, maar in onderling overleg kunnen de clubs uitwijken naar zaterdag 30 april. banden voor zo'n test in aanmerking komen, kunnen van 5 tot en met 14 met terecht bij vierhonderd banden bedrijven. die dan gratis banden spanning en -profiel, wielbalans en -sporing en andere slijtageverschljn- selen aan een onderzoek onderwer pen. Gezien het aantal problemen dat uiteraard niet gratis verholpen zal moeten worden, ontvangt teder die een VACO-bedrijf bezoekt ook nog een attentie. De meest voorkomende ernstige pro blemen zijn de montage van verkeer de banden bijvoorbeeld verschil lende typen op één as een zeer slechte reserveband en slijtage van het profiel beneden de verplichte 1 mm-grens. Uit een onderzoek naar honderddui zend bij VACO-bedriJven gekeurde auto's ls naar voren gekomen, dat bij auto's van een Jaar en ouder in één op de negen gevallen tenminste één verkeerde band was gemonteerd. Verder vertoonde ruim dertig pro cent onbalans, 28 procent afwijking aan wielstand of -sporing, ruim 20 procent slijtage aan de schokdem pers, 14 procent defecten aan het remsysteem en bij drie procent ont brak een wielmoer. Vooral !n de laatstgenoemde gevallen ls de ver keersonveiligheid van vele auto's aangetoond, reden waarom de VA CO daar met de nationale banden- testdagen op inhaakt. Op dit punt reageerde GM-topman Murphy in februari zeer scherp. Hij zei: „Als het Congres niet luistert naar de wetenschapsmensen, die zeggen dat de huidige normen voor stikstof oxide volledig aangeven wat nodig is uit oogpunt van milieu en gezond heid, en als het beslist dat de 1978- modellen aan normen als 0.4 gram per mijl moeten voldoen, dan wordt de dieselmotor voor personenauto's met alle energiebesparende voorde len ervan op stal gezet, totdat en tenzij een nieuwe technologie ont wikkeld wordt om de uitworp van stikstofoxide meer effectief onder controle te brengen". Volgens de heer Murphy belooft GM's diesel „25 procent betere brandstofeconomie dan de conventi onele benzinemotor van gelijk ver mogen en daarmee vormt de diesel motor een belangrijke bijdrage tot de pogingen van ons land om energie te besparen". In het Amerikaanse Congres be staat bij velen zeker na hetgeen president Carter vorige week heeft gezegd de wens om brandstofeco nomie prioriteit te geven boven de inmiddels goeddeels gerealiseerde wetgeving tegen de luchtvervuiling. De dieselmotor is trouwens van na ture (ook weer door de hoge tempe ratuur) zeer gunstig waar het om de meting van koolmonoxide gaat Maar de Senaat heeft zich vorig jaar verzet tegen een plan uit het Huis van afgevaardigden om de voor schriften van het Bureau voor Mi lieuhygiëne te verlichten. Daardoor staat nog steeds de 0.4 gram per mijl als limiet voor de koolmonoxide voorgeschreven. Deze grens is vol gens de autofabrikanten voor benzi nemotoren al zeer moeilijk haal baar, maar voor diesels onbereik baar Campagne Een Republikeins lid van het Huis van Afgevaardigden. John Dingell uit de staat Michigan waar de auto-industrie geconcentreerd is voert nu een campagne voor de die selmotor. OM heeft hem al een Oldsmoblle-diesel voor dit doel be schikbaar gesteld en deze wagen is ook reeds aan de Amerikaanse pers getoond. De commentaren zijn posi tief: de wagen blijkt zeer goed geïso leerd tegen lawaai, voor het optrek ken heeft de motor één derde meer tijd nodig dan de altijd zeer pittige zes- of achtcilinder benzinemotoren, maar de diesel bespaart ondanks het hogere wagengewicht ook door een extra accu en een grotere brandstoftank toch de ten doel gestelde 25 procent aan brandstof Tegenover het vaker olie verversen staat dat minder vaak afstelling van de motor nodig is. aangezien die nu eenmaal geen bougies, contactpun ten en carburateur heeft. De kwestie is dan ook of het Congres de dieselmotor meer mogelijkheden zal bieden. GM en American Motors zijn daarvan voorstanders, maar Ford en Chrysler hebben nog geen diesels klaar Nu de Amerikaanse auto-industrie het met de nieuwe belastingplannen op grote auto's extra moeilijk krijgt tegen de im portmerken te concurreren, kan de dieselmotor de auto-import ook nog stimuleren. Mercedes verkoopt de 240 D in Amerika voor 12 136 dollar; Peugeot 504 D voor 8.260 dollar Volkswagen zal de Golf Diesel voor even boven de 4.000 dollar uitbren gen. De Oldsmobile zal qua prijs waarschijnlijk in de buurt van de Mercedes komen, maar GM heeft bovendien de import van Opel uit Duitsland dit jaar weer opgevoerd: ook daar liggen kansen voor de die sels. die nu dus in vrijwel alle prijsklassen te koop zijn. Wie zwaar tilt aan het belang van energiebesparing kan tegenwoordig niet meer om de dieselmotor heen. Ondanks het snel gestegen aanbod kunnen de Europese fabrikanten de vraag nauwelijks aan. In Nederland, waar vorig jaar zo'n goede tienduizend diesels verkocht zijn - 55 procent Mercedes, 30 pro cent Peugeot en 15 procent Open en Citroën samen lopen de levertij den op tot uitzonderingsgevallen van twee Jaar Voor Mercedes is het gemiddeld acht maanden tot ander half jaar. voor Volkswagen rond een half jaar, voor Peugeot een goed kwartaal, voor sommige Opeis een maand Alleen enkele Opeis Rekord» Diesel en de Citroën CX Diesel zijn vlot leverbaar. De leveringen aan Amerika kunnen deze situatie nog verergeren, mede omdat fabrieken als VW en Peugeot ook nog in opdracht van andere merken motoren gaan bouwen. Na vele tientallen jaren breekt eerst nu de diesel voor personenauto's baan: vrachtwagens rijden er al lang op. ZAKENFUTSEN Telefoon- beantwoorders 2 Sin Tel 070-981050. 57 Jan Roodbol 1-3, 73. Leo Schouten 1-4, 7# Gert Vermaas 1-5.63 Leen de Zoete 2-5.89. Jan Roodbol 2-6. Sportieve wedstrijd, verdiend ge wonnen door een schotvaardlger 886. Arbiter Freke 700 toeschouwers. UNICUM-PELIKAAN 1-0 (0-0). Na verlenging 105. Arjen van 't Land 1-0 Scheidsrechter Tfco- masse Toeschouwers: 300. In een op en neer gaand duel was Unicum de sterkste formatie, ra aar het slechte veld stond snel succes In de weg. DE ALBLAS-SNS 3-1 (2-0). 3 Psul Lekkerker- kcr 1-0, 7. Paul Lekkerkerker 2-0,57. Peek Stok 2-1. 80 Ab Zwart bol 3-1 Scheidsrechter Boet. Toeschouwers: 200. De Atblas ging heel sterk van start, scoorde tweemaal, waarvan nummer twee een juweel was SN8 bracht na de rust de spanning even terug maar niettemin een ver diende zege van de thuisclub. ORANJE WIT-LISSER BOYS 1-2 (O-O) na ver lenging: 50: Jan Versloot 0-1. 60: Wlm van der Putten l-l, 117 Izaak de Kooker 1-2. Scheidsrechter Ten Braak. Arbiter Van Rijk leek nog een spaak In het wiel te steken. HIJ moest dit bekerduel lelden doch kwam niet opdagen Scheidsrechter Ten Braak, toevallig aanwezig, leende spullen en hanteerde tot ieder» voldoening de fluit. Na precies 50 minuten doelpuntte Jan Versloot voor de ploeg uit de Bollenstreek <0-1) waarop Wim van der Putten gelijk maakte (1-1). In deel twee van de extra speeltijd behoedde Isaak de Kooker dank zij een kopbal (1-2) de spelers voor bet nemen van strafschoppen. SUNUOHT-PP8C 1-2 (0-0) 60 Loek Kalden 0-1, 70 Nico de Vries 0-2. 80. John 8ey 1-2. Scheidsrechter Zwarteveld 200 toeschouwers Pech voor 8unlight voor rust met een bal van Mar Verburg op de paal Na rust nam PPSC afstand (eerste goal buitenspel1) maar Sunlight hield dapper vol en doelpuntte verdiend tegen ARC-BOLNES I-V (44). 68 Oerard Oesman 1-0. Scheidsrechter Rosier. Toeschouwers 200. Op slag van rust stopte Bolneskeeper Nces Flach een strafschop genomen door ARC-goalle Prook Bolnes liet zijn kansen onbenut en ARC ging na de openlngsrreffer vrijer «pelen Van avond moet ARC opnieuw aantreden, nu voor de JublleumwedatriJd tegen Sparta AMEIDE-WOR 24 '0-1) (na verlenging) 36 Jan de Wit irigen doel) 0-1. 55 Jan de Wit 1-1, 60 Menno van Oort 2-1. 80 Bert Lagerwey. (strafschop) 2-2. 95. Peter Lansbergen 3-3, 110 Dick Roodhorst (eigen doel) 24 Arbiter Wolthuis 100 toeschouwers Ooed voetbal van belde clubs met voor Amelde dramatisch ver loop door twee goals In eigen doel Chmoes-lndisch Restaurant Oief&teeg 15. Leiden, te: 071-130373. Thans ook uitzen ding van alle gerechten Alle ge rechten worden vanaf 15.- ver hoogd met 2.50 bezorgloon Da gelijks van 1 -3 uur v m. en van 5-9 uur 's avonds thuisbezorgd Verhuur van KAMPEERTENTEN ook lichtgewicht en bungalowten ten. Luchtbedden, slaapzakken, butagaskooktoestellen en Impe rials Troost-Leiden B V Haven 14. Leiden Telefoon 071-142945 TRAPBEKLEDEN en laat uw trap door de speci alist bekleden met tapijt, vinyl of nylonvilt v.a. 150,- incl. legloon en materiaal. Belt u nu op en wij komen met sta len bij u aan hui? Tel. 070-6910S1 na 18 uur 070-881155. GRASZODEN en grond ook zakken grond in elke hoeveelheid lever baar. F. Philippo, Margrietstr 5. Letden. tel 071-126414 DATSUN DEALER AUTOBEDRIJF BROERTJES SASSENHEIM 02522-12921 HELPT SNEL EN VAK KUNDIG KLAAR TER WIJL U WACHT AVOND EN WEEKENDSERVICE. ZUSTERSTRAAT 170-172, DEN HAAG. TEL 070-649887 DOUWES TV Onderdelen voor stofzuigers-wasautomaten koffiezetters, scheerapparaten enz enz Stofzuiger-specialist Korevaarstraat 16 t/o Fiatshowroom. Leiden, tel. 07t-120164. geen koopavond Koffie vers uit eigen branderij Extra aanbiedingen: Royal 4.97 per 250 gr., Delica 4.63 per 250 gram Orienta 4,37 per 250 gram. Koffiebranderij Het Klaverblad. Hogewoerd 15. Leiden. Van ma lot en met vrijdag van 9-5 uur een gezellig zaakje, vol mineralen, fossielen en half-edetslenen Voor verzamelaars, of mensen, die iets aparts willen schenken, olland. Lage Rijndijk 74. Leiden, 071-134156. Scheepmakersstraat 81-87. Den Haag Telefoon 070-63.55.06 Komt u kijken en u overtuigen van onze ruime keuze en mogelijkheden voor zelfbouwpakketten Ook voor installateurs is Centra-Vorm c.v door de grote voorraad van materialen, en „de interessante prijzen als groothandel van belang Alléén zaterdags van 10 tot 12 uur, Wapenveldestraat 32 Parketvloeren ahe soorten parkel v a. 17.— per m*. Mach schuren en lak ken van beslaande vloeren Modu Parket HAROENBROEKSTR 156 OEN HAAG Tel 070-296808 Uitknippen Geldleningen voor elk doel Financieringen - Persoontje Lenmgen - Hypotheken Rijks'-Erkend Bedrijf Aether, Bs. 0550 Hammarakjéldlaan 213. tel. 935893. Hoog-modieus nylon jack met hoge. grote zakken, kontrastbiezen en mouwritsen Rood. marine en wit mt 1761 32.—/mt 122 Alleen deze week de echte bakker Splreeatraat 107, Den Haag vraagt voor direct een all-round banketbakker broodbakker 65+ voor 2 nachten per week. Tel. na 18 uur. 646271 UITKNIPPEN T V raparat*a t*\ U thus, ook s avondt vooral prgaopgaa' schfitlak]«a garantie Financiering partoonhpo Wrung mogelijk lavarirg van (zo mog#ii|k) a«aktr.»cha anaaian u wordt gehaald en geb-acM Rijks-Erkend Bedrijf Aether, Bs 0550 ^ferim«r«l2oldiaafWl^j|a^£j522^_^^_^^^<^^^

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 11