Een benauwde vraag van een dagopener vermindert niet, maar erschuift door bewakingsdiensten Overheid onvoldoende toegerust voor hulp zwakke onderneming ïsroei Securicor haast „automatisch" woordelijke werven redelijk in orders Werkloosheid in lar tijd met acht procent afgenomen Resultaat HBG fors omhoog POMPEN pDAG 23 APRIL 1977 FINANCIËN EN ECONOMIE O Trouw/Kwartet 33 etZ ligtor Henk Thomas [STERDAM De heer Brugman glimlacht kort en meewarig op mijn opmerking, tijdens het ïdjes schudden, dat het een mooie stunt zou zijn als ik er met de brandkast vandoor zou gaan. voormalige officier bij de Kon. Luchtmacht, nu directeur van de Amsterdamse vestiging van juricor-Nederland, onderdeel van één van'de grootste beveligingsconcems ter wereld, ziet maar 0|nig kansen. /al es. die conclusie zal ledereen ko- Eventuele criminele trekjes en snel worden verdrongen bij de ;teblik van gebouw en omgeving, Securicor-Nederland is gehuis- Een blok beton, ramen met .gapend glas, neergezet in de ver- '9*\iithoek van het westelijk haven- Oled in Amsterdam. Links een dse bedrijvigehid: fabrieken en lernemingen zonder teken van le- H, rechts een opgespoten vlakte, te tot IJmuiden lijkt te reiken met en daar frisgroen onkruid. ^''riet blikken kastje naast de deur fdt een bolle camaralens vanaf moment dat de bel zoemt. Naam _^doel van de komst worden na ""pende vragen in een roostertje ;egeven. De hal is tamelijk klein l veel glas. Kogelvrij, wordt verze- d. Er achter werken blauw- niformeerde mannen met moei- e apparaten. De radiokamer van iruit Securicor zijn beveiligings- nsten organiseert. voorportaal van de gezellige di- tiekamer, die alleen met een ge- stificeerd codekaartje opengaat, ten cursusruimte, waarin het per- ieel de beginselen van de eerste p bij ongelukken wordt eigenge- akt. Er staan een geraamte en een lur Ingewerkte imitatietors, die cur- fen een blik in de inwendige mens uru Ike diensten levert Securicor? heer Brugman: „We dragen zorg )r de bewaking en bescherming van gebouwen en installaties van handel en industrie (schepen, bouw terreinen, fabrieken) gedurende de tijden, dat die niet in gebruik zijn. Hiervoor worden patrouille-auto's ingezet, die uitgerust zijn met een radio. Verder worden honden en in de gebouwen gestationeerde wach ten gebruikt, waarbij eveneens wordt gewaakt voor het uitbreken van brand. Dan heeft Securicor een speciale bezorgingsdienst voor alles wat met zorg en snelheid moet wor den afgeleverd, zoals geld (in speci aal daarvoor uitgeruste auto's), dia manten, computergegevens (een tijdlang werden dagelijks computer data naar Amerika gebracht), maar ook bloedplasma, kunstnieren, enzy men, pacemakers voor ziekenhuizen. Ten slotte levert Securicor schoon maakdiensten, een radiocontactsys teem, een identiteitsbewijzendienst, alarmsystemen voor brand en in braak en winkeldetectives." Ook persoonlijke bewaking? „U bedoelt body-guards? Neen, dat doen we niet. Lijfwachten zijn in wezen knokploegen die agressie uit lokken. Daar doen we niet aan mee." In een telefonisch onderhoud met het ministerie van binnenlandse za ken wilde een woordvoerder zich niet uitlaten over de vraag of de groei van beveiligingsondernemin gen wenselijk is. Hij zei: de politie gaat ervan uit, dat de burger zelf op zijn spulletjes moet passen. Als de burger zich daarbij laat bijstaan door specialisten, bestaat daarente gen in principe geen bezwaar. Be zwaren rijzen pas als die beveili gingsondernemingen het karakter aannemen van een politie-apparaat en dat is momenteel beslist niet het geval. De indruk is juist, dat de bewakingscorpsen correct optreden, aldus de woordvoerder. Hoe is de verhouding met de politie De heer Brugman: „We hebben een zeer goede samenwerking en we ver wachten geen moeilijkheden in de toekomst. De politie weet dat als wij alarm slaan ze niet voor nop komen. Onze taak is beveiligen en dat in passieve zin. Aldus verlichten we het werk van de politie. We zijn niet bewapend, hebben zelfs geen wa penstok. Als we een inbreker betrap pen (hetgeen regelmatig voorkomt) dan hebben we net als iedereen de morele plicht de man staande te houden en aan de politie uit te leve ren. Dat doen we, zonder geweld. We houden zo iemand met honden on der controle tot de politie tot arres tatie kan overgaan." Uw personeel heeft verantwoordelijk én nogal gevaarlijk werk. Aan welke eisen moet het voldoen? „Securicor valt onder de wet van de Weerkorpsen. Dat houdt onder meer in, dat als we iemand aannemen we eerst toestemming nodig hebben van de politie. Sollicitanten worden door de politie nagegaan op „goed gedrag" (tot het achtste levensjaar) en gekeurd op lichamelijke en gees telijke geschiktheid. We krijgen te horen of er al dan niet bezwaren tegen een bepaalde kandidaat be staan. Als er bezwaren zijn, krijgen we niet te horen welke. Nieuwe per soneelsleden krijgen verder van ons een cursus van drie dagen om ken nis te maken met het werk in het bedrijf. Daarnaast kan men bij di verse onderwijsinstellingen cursus sen volgen ter verdere scholing als bewakingsman." Maar wie wil dit werk doen? „Wij recruteren vooral onder ex- politiemensen, oud-militairen. Onder mensen dus die gewend zijn onder een zekere discipline te wer ken. Met de arbeidsbureaus, de va caturebank en met de krijgsmacht hebben we een goede samenwer king, en dan vooral met het afvloei ingsbureau van de Luchtmacht. El ke maand krijgen we een lijst van af te vloeiten functies. Als we geïnte resseerd zijn in een bepaalde functie, dan informeren we welke man daarachter zit om contact met hem op te nemen. Zo hebben we laatst een luitenant-vlieger van de marine aangenomen, die in onze sec tor verder wilde gaan." En de resultaten? „Wij werken zeer preventief, m.a.w. inbrekers bijvoorbeeld laten objec ten, die wijk bewaken links liggen. Bij bepaalde ondernemingen wordt soms zo vaak ingebroken, dat de verzekeringmaatschappij eisen gaat stellen aan de beveiliging. Die eisen kunnen inhouden, dat specialisten moeten worden ingeschakeld. Het te verzekeren bedrijf krijgt dan, na het nemen van de veiligheidsmaatrege len, een belangrijke korting op de premie." Door uw tussenkomst vermindert de misdadigheid dus niet, maar ver schuift ze slechts naar minder goed beveiligde objecten? „Dat zou kunnen, ja. Een surveillan ce-dienst in grote winkels werkt be- Een geldtransportauto, gepantserd, wordt uit de Amsterdamse vestiging van Securicor geloodst. slits preventief. Het is dan heel goed mogelijk, dat winkeldieven elders, waar de beveiliging minder is, hun slag slaan." Zo zit er in de werking van Securicor een zeker automatisme tot omzet- vergroting. Immers niet of ontoerei kend beveiligde objecten worden het nieuwe doelwit van misdadige praktijken tot die bedrijven van lie verlee ook maar overgaan tot bevei liging. Dit automatisme, naast de zonder meer toegenomen criminali teit (bevestigd door statistieken en mededelingen van het ministerie van Justiei) zorgen voor een specta culaire groei van Securicor. Het bedrijf heeft onlangs de vierde vestiging (in Amsterdam) geopend naast die in Rotterdam (Botlke), Den Haag en Breda. In de onderne ming werken ruim 30.000 mensen en 800 honden. Vierhonderd perso neelsleden werken in de Neder landse vestigingen. Securicor be staat al sinds 1935, maar de feitelij ke groei is begonnen in de jaren zestig. In 1969 had het bedrijf 650 personeelsleden in dienst in Groot- Brittannië, nu zijn het er 18.000. De organisatie buiten het Verenigd Ko ninkrijk is sinds 1969 verdrievou digd. De geconsolideerde omzet steeg vorig jaar met bijn 40 procent van 61,5 naar 81,8 miljoen pond ster ling. De winst nam met 27 procent toe tot 2,7 miljoen pond sterling. Waar je vroeger met propvolle zakken gewoon de supermarkt kon uitwande len, zul je je bij de huidige bewaking een weg naar buiten moeten schie ten. Ik bedoel maar: criminaliteit ver mindert niet, maar verschuift (heb ben we gezien) en wordt bovendien nog gewelddadiger. „Dat geloof ik niet. In de eerste plaats, omdat dieven niet hun slag in beveiligde winkels slaan en in de tweede plaats omdat onze bewa kingsmensen niet bewapend zijn. Schieten blijft overbodig om Je een weg naar bulten te banen". Dan is er nog een bezwaar aan het opereren van bewakingsdiensten. Grote warenhuizen kunnen zich uw diensten in het algemeen wel veroor loven, de kleine middenstander (de sigarenman, het postagentschap c.d.) niet. Worden die niet in toenemende mate de dupe als criminelen door beveiliging van de groten de kleintjes gaan opzoeken? „Het is zo. dat de kleine mid denstander ergens in de stad wel een beetje in de kou komt te staan. Vooral hij, die zijn nering niet in een winkelcentrum uitoefent. Winkel centra kunnen als geheel bewaakt worden, zodat onze diensten voor iedere middenstander afzonderlijk financieel haalbaar worden" n9 ADVERTENTIE ^N HAAG De Combinatie van brdnederlandse Scheepswerven ■—moship deelt mede, dat alle aan sloten werven redelijk goed van rk zijn voorzien: zij hebben 26 iepen nog op te leveren met een ,ale waarde van ruim 211 miljoen lden. In de eerste drie maanden n dit jaar hebben de Conoship- irven voor ruim 110 miljoen gul- in aan nieuwe opdrachten ontvan- ,,K;n! Hieronder bevinden zich 12 achtschepen, een tanker en een ■epboot van 12.000 pk. EN HAAG „De relatief gunstige itwikkeling van de werkeloos- is. -idssituatie in Nederland betekent en enszins dat we een oplossing voor j it werkloosheidsprobleem gevon- c' n hebben". Dat zei minister- esident Den Uyl gisterenavond op jn wekelijkse persconferentie. Eer- !r op de dag had de Europese com- issie (dagelijks bestuur van de -G) cijfers bekend gemaakt over de ïrkloosheid in de EG-landen. est-Duitsland heeft het laagste ■rkloosheidscijfer (4,2 procent), ïderland het op één na laagste (4,3 ocent). Alleen in deze twee landen de werkloosheid afgenomen sinds trig jaar maart: in Duitsland met ■gen procent, in Nederland met iht procent. Een belangrijke reden van het ver krijgen van nieuwe opdrachten is de door de overheid aan reders te ver strekken investeringspremie. Op ba sis van deze premie werden aan de Conoship-werven nieuwe opdrach ten verstrekt voor een totaalbedrag van 162 miljoen gulden. Bijzonder succesvol is de groep met het ont werp van een 1.500 deadweight ton schip binnen de 60-meter grens. In totaal werden 21 opdrachten hier voor bij de Conoship-werven ge plaatst. KNSM Group wil het dividend over 1976 bepalen op 9 per aandeel van 100 (v.j. 15). Het exploitatie resultaat is gedaald van 32,7 min tot 18,5 min, het bedrijfsresultaat van 24,8 min tot 11,2 min en de nettowinst van 18,3 min tot 8,6 min. AMFAS GROEP (verzekeringen): de winst nam met 11,5 pet. toe van 22,2 min tot 24,8 min. Voorge steld wordt het dividend over 1976 te bepalen op 5,80 per gewoon aan deel van 20 tegen 5,20 over 1975. Met het oog op de verdere ontwikke ling, in het bijzonder met betrek king tot de diversificatie-acti viteiten, heeft de Amfas Groep plan nen om binnenkort met een aande lenemissie te komen met voor keursrecht voor de huidige aandeel houders. ENNIA (verzekeringen) gaat een herverzekeringmaatschappij in de Verenigde Staten oprichten. Ennia heeft sinds twee jaar een liaison kantoor in New York. Het kapitaal van de nieuwe maatschappij zal 10 min dollar bedragen. Het is de be doeling van Ennia nog voor het ein de van dit jaar te beginnen met de herverzekeringsactiviteiten, die in het bijzonder gericht zullen zijn op de Amerikaanse markt. CORNING in Groningen gaat sluiten. Het bedrijf dat een dochter onderneming van de Amerikaanse Corningfabrieken is, heeft op dit moment 60 man personeel in dienst. Het Nederlandse bedrijf is sinds et telijke jaren niefcvtnëer uit de rode cijfers geweest, odflanks de miljoe nensteun uit Amerika. In Europa blijkt men moeite te hebben biet de afzet van vuurvaste schalen. Er is inmiddels uitvoerig contact geweest met economische zaken, met de NOM en met de vakbonden. De be drijfsleiding ziet geen kans meer de fabriek op verantwoorde wijze voort te zetten. Wel toont de leiding zich bereid om met iedereen die nog wel kans ziet het bedrijf voort te zetten, in zee te gaan. BLYDENSTEIN-YVILLINK heeft over 1976 een verlies geleden van bijna 0,6 min tegen 4,8 min in 1975. De geconsolideerde omzet steeg van 80,7 min in 1975 tot 93,9 min in 1976. In het eerste kwartaal 1977 lag de omzet 13% ho ger dan in hetzelfde kwartaal vorig jaar. MEES EN HOPE. onderdeel van het ABN-concern, gaat zich verder specialiseren. Men wil zich nog meer gaan richten op de dienstverlening aan middelgrote en grote bedrijven. Hiervoor zullen kleine kantoren tot stand worden gebracht met een hooggekwalificeerde bemanning. Verschillende kantoren, zoals in de provincie Groningen, worden ABN- kantoren, maar aan de andere kant zullen witte plekken op de kaart, zoals Utrecht en in de Randstad, worden opgevuld. Mees en Hope heeft een bevredigend jaar achter de rug. De baten bedroegen 202 min (v.j. 203 min) en de lasten 163 min (v.j. 168 min). De nettowinst komt uit op 27 min tegen 22 min in 1975. Phs. van Ommeren (scheepvaart): nettowinst gedaald tot 11,4 (15,5) miljoen gulden. Er zal een contant dividend worden voorgesteld van 8 (10) procent. Industriebonden FNV: Kaderleden gewipt bij Tealtronic NIJMEGEN De Industriebonden NW en NKV zijn zeer verontwaar digd. dat voor kaderleden van deze bonden geen werk meer is bij het Nijmeegse bedrijf Daisy, een voort zetting van het failliet verklaarde computerbedrijf Tealtronic. Van de 330 ex-Tealtronic werknemers kun nen er maar 150 blijven werken. Bij het samenstellen van dit nieuwe personeelsbestand zijn de rond 17 actieve kaderleden van de FNV- bonden buiten de deur gehouden. Bestuurder Jan Peters van de In dustriebond NKV in zijn blad „In- dustrierevu" zegt niet te kunnen be wijzen, dat die kaderleden (die de bezetting organiseerden) om hun ac tieve opstelling zijn gepasseerd. Van een onzer verslaggevers RIJSWIJK Voor afzonderlijke steun aan de vele bedrijven die in een langdurig zwakke positie zijn gekomen, is de overheid onvoldoende uitgerust. Bovendien brengt het helpen van indivi duele bedrijven het risico van concurrentievervalsing met zich mee. Dit schrijft de raad van bestuur van de Hollandsche Beton Groep te Rijs wijk in het Jaarverslag-1976. Hierbij wordt aangetekend dat het in derge lijke gevallen gewenst lijkt, dat de bedrijven in de desbetreffende branche samen eventueel in over leg met de overheid trachten tot een herstructurering te komen. Er zitten, zo zei de president ir. M. Bijl van de raad van bestuur, desge vraagd. zoveel bedrijven met proble men en de aanpak daarvan vraagt zoveel gespecialiseerde kennis, dat het voor het ministerie van econo mische zaken onmogelijk is die situ aties voldoende te bemannen. Overi gens was hij vol lof over de be kwaamheid van de mensen die op economische zaken aan die proble men werken. Voorzichtig door mr J. Reugebrink AMSTERDAM Anders dan u misschien van mij zou verwachten, begin ik mijn ochtendlectuur niet op de pagina financiën en economie. Het eerste wat ik opsla is de kerkpagina. Ik heb een leraar godsdienstonderwijs op de middelbare school eens horen verklaren dat indien als gevolg van zijn onderwijs zijn leerlingen er geregeld toe zouden komen pagina twee van Trouw open te slaan, zijn onderwijs aan het doel heeft beantwoord. En op die pagina is er dan een stukje dat ik weer het eerst lees, de rubriek „Vandaag". Ik voel mij vaak zeer persoonlijk aangesproken door de stukjes die de dagopener van Trouw schrijft. Dat was wel heel erg het geval op vrijdagmorgen 22 april, toen het stukje de titel droeg „Benauwde vraag". Dat stukje ging over iemand die acht jaar geleden een verkeersongeluk is overkomen. Na acht jaar was de schade van het ongeval geregeld, maar de fiscus had tot verbijstering van de dagopener een behoorlijk stuk meegegeten. En dan stelt hij zijn benauwde vraag: „Verdient het rijk nog aan zulke dingen?" Wordt de staat, worden wij allen, ik durf het haast niet te vragen daar nu werkelijk nog beter van? Het ligt voor de hand dat juist de belastingmedewerker die vraag als zeer persoonlij!: ^rvaart.Ik wil dan ook graag een poging doen de benauwde vraag van de dagopener te beantwoorden. Ongeluk Wanneer iemand een vliegtuigongeluk of een ander verkeersongeval overkomt, worden er. indien het ongeluk niet aan zijn schuld is te wijten, veelal schadevergoedingen uitgekeerd. De hoogte van dergelijke vergoedingen is vaak zeer moeilijk vast te stellen. Vandaar dat een en ander niet zelden gepaard gaat met lange processen tegen de dader dan wel zijn verzekeringmaatschappij. Onder het hoofd schadevergoedingen worden veelal verschillende vormen van schade begrepen, die niet altijd hetzelfde rechtskarakter hebben. Zo kan iemand vergoeding krijgen wegens Immateriële schade, bijvoorbeeld gederfde levensvreugde. Maar het kan ook zijn dat iemand een vergoeding krijgt wegens materiële schade. Die materiële schade kan betrekking hebben op schade aan een vervoermiddel, aan kleding en dergelijke. Die schade kan ook een als gevolg van het ongeluk optredende teruggang in inkomen betreffen. Een bouwvakker die bulten zijn schuld een ongeval overkomt in het verkeer, als gevolg waarvan hij twee benen moet missen, kan zijn beroep niet meer uitoefenen. Het ligt dus voor de hand, dat hij als gevolg van dat ongeval in inkomen achteruit zal gaan. Het gevolg van een door een ander toebracht letsel kan dus een inkomensderving zijn. Ik heb de indruk dat het over zo'n geval ging in het stukje van de dagopener. Ik wil deze theoloog dan ook graag wijzen op artikel éénendertig. Niet van de Dordtse kerkorde, maar van de Wet op de Inkomstenbelasting 1964. Dat artikel zegt, dat tot de belaste inkomsten mede worden gerekend hetgeen genoten wordt ter vervanging van gederfde of te derven inkomsten. Is dat artikel nou zo onredelijk? Ik behoor niet tot degenen die menen dat alles wat in wetsartikelen is neergelegd in overeenstemming is met de rechtvaardigheid. Maar in dit geval acht ik de regeling juist. Belasting Stel u voor dat de betreffende persoon geen ongeluk was overkomen, dan zou hij of zij een inkomen hebben genoten dat hoger ligt dan thans en over dat hogere inkomen zou uiteraard belasting moeten worden betaald. Ik denk dat ook de dagopener daar geen moeite mee heeft. Samen leven vraagt, als ik hem in andere stukjes goed heb begrepen, samen delen. Welnu, de vergoeding voor gederfde inkomsten na een ongeluk treedt in de plaats van de inkomsten die genoten zouden zijn, wanneer dat ongeluk niet had plaats gehad. Wanneer de dagopener dan de vraag stelt „Moeten wij allen beter worden van de ellende, die één van ons is overkomen?", dan acht ik die vraag niet legitiem. De vraag is naar mijn mening wanneer ik een ander lichamelijk letsel toebreng en geheel te wijten aan mijn schuld, moet dan behalve het slachtoffer ook nog de gemeenschap schade lijden als gevolg van mijn daad, of ben ik verplicht zowel de schade aan het slachtoffer als die aan de gemeenschap te vergoeden? Stel u voor dat vergoedingen als deze niet aan de belasting waren onderworpen. Hoe hoog zou dan de schade zijn die het slachtoffer als gevolg van mijn daad lijdt? Een mens leeft van zijn netto-inkomen, het inkomen na aftrek van de belastingen. De schade zou dan zijn, het gekapitaliseerde netto-inkomen. Maar dat betekent dan dat niet het slachtoffer, maar ik als dader voordeel trek van het feit, dat vergoedingen niet aan de belasting zijn onderwerpen. Het door mij te betalen bedrag is dan immers lager dan in het geval dat de schadevergoeding wèl aan de belasting is onderworpen. En voor „ik" kunt u gevoegelijk lezen „mijn verzekeringsmaatschappij". Ik kan mij niet voorstellen dat de dagopener (ik lees zijn stukjes al jaren) dat voor ogen staat. Schadevergoedingen als deze moeten dus worden vastgesteld inclusief de verschuldigde belasting. Ik kan natuurlijk niet beoordelen in hoeverre de schadevergoeding in het door de dagopener bedoelde geval aan de eisen van de redelijkheid voldeed. Maar het is niet juist te stellen, dat de staat en wij allen beter worden van het feit dat deze schadevergoedingen aan de belastingheffing zijn onderworpen. De regeling heeft tot gevolg dat de staat en wij allen er niet slechter van worden. De dader betaalt immers niet alleen de schade die het slachtoffer lijdt, het gekapitaliseerde netto-inkomen. De dader betaalt ook de schade die de staat lijdt, de belasting over het gekapitaliseerde bruto-inkomen. Dat alles neemt niet weg dat ik de vraag van de dagopener wel begrijp. Hij staat als predikant vaak oog in oog met de mensen. Zo stond hij ook tegenover het slachtoffer. Ik beredeneer van achter mijn bureau. Maar als jurist, die bovendien nog geregeld des zondags op de kansel staat, zoü ik toch willen zeggen dat de theoloog die zich op juridisch gebied gaat begeven de kritische afstand tot het concrete geval in acht moet nemen Met verbijstering Degene die als gevolg van een geweldmisdrijf zwaar lichamelijk letsel is toegebracht, hoort de opgelegde straf aan de misdadiger soms met verbijstering aan. Maar dat wil nog niet zeggen, dat die straf daarom onrechtvaardig is. Overigens, eigenlijk zou het genoemde artikel éénendertig helemaal niet behoeven te worden onderhouden. Omdat op grond van andere bepalingen schadevergoedingen als waar wij het over hebben ook al belast zijn. Waarom staat het dan toch in de wet? Omdat men langs deze weg de mogelijkheid heeft geopend op inkomsten zoals deze het zogenaamde proportionele tarief toe te passen. Ontdaan van alle technische franje wil dat zeggen, dat het slachtoffer langs deze weg waarschijnlijk minder belasting betaalt dan wanneer de schadevergoeding normaal zou worden belast. We mogen dus zeggen: de staat wordt er niet beter van, misschien zelfs wat slechter. Mr. J. Reugebrink is lector in het belastingrecht van de Rijksuniversiteit te Leiden. De heer Bijl zei de indruk te hebben, dat economische zaken „voorzichti ger" is geworden met het geven van hulp aan individuele bedrijven. „Mi nister Lubbers heeft de steunverle ning aan zekere normen en voorbe houden gebonden waarbij, naar mijn idee, consequenties uit ervaringen zijn getrokken en de aanpak scher per is omlijnd". Intussen wist dit bouwconcern dank zij de activiteiten in het buitenland (in ons land veranderde de omzet, noch de winst te in belangrijke mate) het afgelopen Jaar een belangrijk hogere winst behalen. Bij een stij ging van de Jaaromzet met een kwart tot 2.27 miljard (was 1.81 miljard), nam de winst met ruim zeventig pro cent toe tot 35.2 miljoen (was 20.6 miljoen). Bijgevolg wordt het con tante dividend verhoogd tot 5 (was 3.40) per aandeel, terwijl in ver band met het 75-jarig bestaan van de vennootschap, een agiobonus van 8 procent wordt uitgekeerd. De orderportefeuille, die aan het be gin van dit jaar 3.40 milhard (was 2.70 miljard) bedroeg, is Intussen nog dikker geworden. Bovendien bestaat „goede hoop" dat er de komende tijd nog meer opdrachten binnenkomen met name uit Saoedi-Arablë en uit andere delen van de wereld, alsmede dat een ruim aandeel wordt verkre gen in de van start gaande werken in de Oosterschelde. Zoals de zaken er nu uitzien wordt voor 1977 een verdere stijging van de resultaten verwacht en wel in die mate, dat de winst per aandeel ondanks de toeneming van het aan delenkapitaal door de agiobonus tenminste gelijk zal blijven. DELI-MAAT8CHAPPIJ heeft vorig jaar een nettowinst behaald van 13,3 min tegen 11,5 min in 1975. De winst per gewoon aandeel is gestegen van 17,21 tot 19,44, het dividend sal worden verhoogd van 9 tot 9,80 per aandeel van 75. ADVERTENTIE

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 33