Int brieven van lezers PERSONEEL GEVRAAGD de ruiter dlrektlesekntoresse Trouw vrije universiteit vrije universiteit^ Trouw ADMINISTRATIEF MEDEWERKER(STER) wetenschappelijk medewerker een KOK medewerkers PSYCHIATRISCHE INRICHTING "GROOT BRONSWIJK" hoofd arbeidstherapie directiesecretaresse advertentie- 't staat in de krant iedere dag weer ZATERDAG 23 APRIL 1977 TROUW/KWARTETTE Korie duidelijk geschreven, helst aan één kant getypte, brieven kunnen worden gestuurd naar Secretans Hoofdredactie Trouw/Kwartet. Postbus 859. Amsterdam Bij pubiikatie wordl de naam van de schrijver vermeld Celibaat In Katholiek Archief 1970, kolom 793 kunnen we lezen „Een gehuwde priester, die voorgaat in de H. Eu charistie en de gemeente die dit aanvaardt, plaatst zich door dit feit buiten de gemeenschap der H Kerk. Dit is een uitspraak van het voltallig Nederlands Episcopaat. Nu heeft de pers indertijd wel gewag gemaakt van het feit dat bisschop Zwartkruis zich distantieerde van Oosterhuis en De Ruiter, maar van het zich buiten de kerk plaatsen van de vol gelingen van deze ex-priesters heb Ik nooit iets gelezen of gehoord. Zou dit wel tot de kudde van deze heren zijn doorgedrongen? Dat ze niet meer tot de kerkgemeenschap beho ren? In Huizen (NH) is, zonder pro test van bisschop ditmaal, een pries ter benoemd, deze gaat ook trouwen of is al getrouwd. HIJ is benoemd als assistent van pastor Hopman. Hij is aangediend als Jan van Duin, zon der verdere aanwijzingen. Wel wer den de gelovigen getroost met de mededeling dat hij in Haarlem bij zonder vruchtbaar pastoraal werk had verricht. Hij zou in Huizen be last worden bij het opbouwwerk van een nieuwe wijk. Bedoelde Jan van Duin is al zover dat hij aan het altaar staat. Voor de „Consecratie" komt Jan Hopman opdraven. Om te laten zien dat Van Duin met „voor gaat" en dat men zich niet buiten de kerkgemeenschap plaatst. Dit is duidelijk maar het begin. Heeft Oos terhuis niet tegen zijn bisschop ge zegd: „Over 15 jaar mag het toch". Vorige week heeft de paus nog eens uitdrukkelijk herhaald dat er voor getrouwde priesters geen plaats aan het altaar is. En wat doet nu onze bisschop? Zoals steeds: niets. Het moet maar wennen. Dat doet het bij velen echter niet. Bussum J. A. Domen Lopende band Twee artikelen in Trouw van 16 apri vormden samen een paginagrote an tireclame tegen een van onze groot- ste multinationals: Philips. Ik be doel de artikelen „Meer winst, geen werk" en „Bandwerk ontluistert de mens". Taakstructurering is uit het moder ne productieproces niet meer weg te denken, wat nog niet wil zeggen, dat je je hele leven hetzelfde moet blij ven doen. Ook buiten de fabriek komt veel werk voor, waartegen de zelfde of ergere bezwaren zijn aan te voeren; ik noem er enkele: De winkeljuf die in onze warenhuizen aan de kassa zit; de ponssters die onze girokaarten van de nodige gaatjes voorzien; de metrocon ducteur die tot voor kort tussen CS en zuidplein heen en weer reed; de pompbediende die onze tank vuit en de voorruit afsponst; de vuilnisman die ons vuil (en dat van onze hondjes) van straat verwijdert. Wat doen we eraan? Nooit meer naar de supermarkt? Alles wat we er halen kwam op de betwiste 'manier tot stand; geen giro's meer schrij ven? Het economische leven is zon der dat niet denkbaar meer; niet meer in metro en auto? Het zijn verkeersstromen, waar Je moeilijk tegenop kunt roeien. Rotterdam W. L. van der Kruk Fruit (3) Zaïre (3) Ook ik sta versteld over het standpunt van de redactie ten aan zien van de gebeurtenissen in Zaïre. „Vandaar" van april 1977 meldt, dat de scholen die aanvankelijk door de regering waren overgenomen, on langs aan de kerken zijn teruggege ven. Volgens de praeses van de Kerk van Christus in Zaïre heeft de rege ring toegezegd buitenlandse leerkrachten te zullen subsidiëren. Waarom steunen wij nu zo'n staat moreel niet? Het is al weer bij voor baat uitgemaakt, dat de regering corrupt is en de president op z'n laatste benen loopt. Maar niets over de oorlogszuchtige redevoeringen van de Russische president en die van Cuba (mooi weer spelen met ons geld). De communistische Infiltratie in Afrika is begortnen en onze leiders en voorlichters sluiten de ogen. 't Harde J. W. van Putten IJdel (2) Jammer van die doorgedraaide ap pels maar naar de oorzaak hoeven we echt niet ver te zoeken. Het gaat immers om de z.g. „Hollandse Gol den Delicious", een massaprodukt van de laatste Jaren dat kraak noch smaak heeft. De groenteman kan het nauwelijks aan de mensen kwijt want iemand die prijs stelt op een lekkere appel wil deze gele knollen niet hebben. De doorsnee consu ment kiest de meestal geurige en sappige vruchten uit Australië, Nieuw Zeeland, Zuid-Amerika of Zuld-Afrika, ook al kosten die een paar kwartjes meer per kilo. Het is dus aan de kwekers om hun produkt voor ons aantrekkelijker te maken. Bussum J. H. Kiesouw Bewapeningen Den Uyl bezocht militairen, soldaten van de 43ste pantserbrigade. Hem werd er op gewezen dat ons militair wagenpark zeer slecht en verouderd is. Een rijdend kerkhof. Denk terug aan de dagen van mei 1940. Wij sol daten van het Nederlandse leger vochten rond Den Haag tegen de valschermtroepen van Hltler- Duitsland. Deze waren zeer modern bewapend, wij met oude rotzooi, ver ouderde krengen van geweren, enz. Vele jongens zijn nodeloos de dood ingejaagd, wij hadden geen kans te gen de grote vuurkracht van de Duit se soldaten. Pas toen wij bij toeval Duits materiaal in handen kregen, dat per valscherm neergelaten was, konden wij ons verdedigen. Toen al propageerde de voorganger van de Partij van de Arbeid, de 3D AP. geen man en geen cent voor het leger. De toenmalige regeringen hadden naar hun zang geluisterd. Nu is het weer hetzelfde. Vier Jaar regering-Den Uyl. Ook weer op defensie moet be zuinigd worden. Bij een volgende oorlog, tegenover een leger uit het Oostblok, dat zeer modern bewapend is, staan de solda ten zoals wij in 1940 met verouderd materiaal te vechten. Geen geld voor de defensie is de verkiezingsleus van de Partij van de Arbeid. Verminde ren van de defensielasten heet het nu. Arme soldaten. Heemstede Walter de Boer Nationaal figuur (1) In uw commentaar van 19 april „Tindemans-effect" staat in de der de alinea een niet „onaardige" ont boezeming dat Den Uyl ook als een nationale figuur kan worden aange merkt." Dit ben ik helemaal niet met u eens. Om een „Nationale" figuur te worden moet men toch wel iets hebben gepresteerd en dit, met alle respect voor de heer Den Uyl, zie ik niet zitten Mogelijk is het door u bedoeld als een „hint" voor de ver kiezingen, want anders zie ik het nut van een dergelijke opmerking niet in. 't Harde J. W. van Putten Nationaal figuur (2) In uw commentaar op de Belgische verkiezingen, waarbij de christen democraten een grote overwinning •behaalden, spreekt U over het Tin demans-effect. U vestigt daarbij de aandacht op de naderende verkie zingen in Nederland en merkt ver volgens op. dat het niet onaardig is dit effect in de gaten te houden, omdat naar uw oordeel de heer Den Uyl ook als een nationale figuur kan worden aangemerkt. Met deze conclusie, waarbij u overigens geen argumenten noemt, kan ik mij in het geheel niet verenigen. De heer Den Uyl is naar mijn mening geen nationale figuur, maar een omstre den politicus, die voor een dergelij ke „ere-titel" zeker niet in aanmer king komt. Den Helder P. J. de Kool Energie Volgens de heer D. de Haan te Soest zou de heer Van Agt ijdel zijn. Waar om moeten sommige mensen altijd zo hoog nodig op de man spelen en niet op de bal? Waarom zoals de- heer Aantjes in Leeuwarden terecht opmerkte die voortdurende hetze tegen de persoon van Van Agt? Wie heeft een zelfbeheersing getoond tij dens de moordende debatten in de Kamer als hij?! „Naast alle morele en wetenschappelijke capaciteiten", schrijft de heer De Haan. Wie zó door bepaald geen sympathisant van Van Agt wordt beoordeeld, kan moeilijk een „dubieus geval in de politiek" worden genoemd. Hoofddorp. P. J. Rijpstra Israël en racisme De opmerking van de BSJ. dat de staat Israël een racistische en onder drukkende staat is. doet mij denken aan een tijd nog niet zo lang geleden, toen vele Nederlanders en zelfs Ne derlandse christenen mede verantwoordelijk werden, óf door passiviteit óf door actieve steun aan de nazi's, aan de wrede dood van onder meer ze$ miljoen Joden. Wil de BSJ straks graag meedoen aan een nieuwe slachting? Misschien ls het toch verstandiger, maar zeker men selijker. dat de BSJ haar bril van vooroordeel en haat afzet en wil gaan zien dat niet alleen Nederlanders. Arabieren. Amerikanen en Chllenen. maar ook Joden mensen zijn. Mensen met dezelfde fouten en gebreken als wij, maar evenzeer met dezelfde po sitieve facetten. Er zitten nog enorme hoeveelheden olie, aardgas, steenkool enzovoort in de grond. We kunnen voorlopig nog vooruit, denkt men. Men vergeet echter dat de aarde draait. Wanneer men door blijft gaan met het winnen van deze grondstoffen bewerkstel ligt men op den duur de eigen onder gang. Door de draaiende beweging van de aarde worden de gaten weer opgevuld, dit gaat gepaard met aardverschuivingen en bevingen. Daarbij komt nog de vervuiling! We krijgen niet eens meer de kans om alles op te gebruiken. Daarom moet kern energie een kans krijgen! Poeldijk J. C. Kohier Halleluja (3) De heer Van de Toorn heeft gerea geerd met twee verhalen over halle luja geroep in de kerk. De kreet „wollen dekens of geen wollen de kens. halleluja" heb ik persoonlijk gehoord tijdens een paaspredikatie door ds A. J. Brinkman in de her vormde Jacoblkerk in Utrecht, nu ruim dertig Jaar geleden. Die kreet kwam niet uit de mond van een arme weduwe maar werd in bedoel de dienst geuit door een arme man uit de „volksbuurt" (zoals men toen de parochie betitelde). Ik had zoiets tijdens een godsdienstoefening nog nooit meegemaakt maar vermoede lijk is het ware gebeuren door „over levering" aan een weduwe toege schreven. Ook ds Brinkman rea- geerd met „dank u wel broeder" en preekte toen rustig verder. Oostburg (ZVL). KHM van den Berg Kruisinga Middelburg A. P. van der Linden Een vraag aan Kruisinga. naar aan leiding van „Kruisinga vraagt van links meer duidelijkheid". Ik. als kiezer, wil graag meer duidelijkheid van Kruisinga over de PvdA-eisen. Is hij voor of tegen die vier eisen? Appingedam J- Kuiper Vs Het christelijk ochtendblad zoekt voor haar direkteur met spoed een Wij denken aan een sekretaresse met enige ervaring in een soortgelijke funktie die nauwkeurig de tot haar taak behorende werkzaamheden zoals archivering, notulering van vergade ringen en zelfstandige afhandeling van korrespondentie, kan verrichten. De werktijden zijn op maandag t/m vrijdag van 09.00 uur tot 16.00 uur onderbroken door een pauze van 30 minuten. Affiniteit met de christelijke levensbeschouwing strekt tot aan beveling. Indien u in deze baan geïnteresseerd bent kunt u uw schriftelijke sollicitatie richten aan de personeelafdeling van Trouw Kwartet B.V., Wibautstraat 131 Amsterdam, t.a.v. de heer A. van Asseldonk. Instituut voor lerarenopleiding Vrije Leergangen - Vrije Universiteit Amsterdam Wij vragen voor het schoolpraktikum- koördinaat per 1 augustus 1977 een Volledige betrekking of 4 dagen per week. Vereisten: goede typevaardigheid zelfstandig kunnen werken organisatorische kapaciteiten goede kontaktuele eigenschappen vooropleiding Havo of ruime praktijk ervaring. Salariëring volgens rijksregeling (van 1.751,- tot 2.220,- in een volledige betrekking). Inlichtingen bij: mw. drs G. Leenaers-Smeets, tel. 020-178878 (overdag) of 02949-1677 ('s avonds). Sollicitatiebrieven met referenties te richten aan de directeur. Dr. O. Kooi. Instituut V.L-V.U., Rijnsburgstraat 11. Amsterdam. amsterdam De Faculteit der Godgeleerdheid zoekt voor de vakgroep Dogmatiek, Dogmageschie denis en Symboliek, een tot wiens taak zal behoren de voorbereiding van colleges, het leiden van werkgroepen en het verrichten van onderzoek. In aanmerking komen gepromoveerden of afgestudeerden in de theologie met als spe cialisatie systematische theologie. Instemming wordt verwacht met de doel stelling van de Vrije Universiteit. Inlichtingen kunnen ingewonnen worden bij de heer S Salomon, telefoonnummer 020-548 36 46 Schriftelijke sollicitaties, vergezeld van een cur riculum vitae en onder vermelding van vacature nummer 101-1 257. te richten aan de Dienst Personeelszaken. De Boelelaan 1105, Postbus 7161. Amsterdam Gevraagd in het Protestants Chr. Bejaardentehuis „ALMERE" te Opperdoes, liefst zo spoedig mogelijk. Geboden wordt een prettige werk kring met salaris en overige ar beidsvoorwaarden volgens de C A. O. bejaardentehuizen. Uw schriftelijke sollicitatie kunt U richten aan de sekretaresse van bo vengenoemde stichting, mej. A. Zwaan. Oosteinde 30a te Opperdoes, vóór 1 mei a.s. De afdeling "ONTWIKKELING - UITGAVEN" van ons bedrijf is aan uitbreiding toe. Voor het begeleiden van nieuwe en bestaande uitgaven vanaf het idee tot het eindprodukt, zoeken we een man of vrouw, die over voldoende eigenschappen beschikt om deze veelzijdige functie waar te kunnen maken. Deze eigenschappen zijn o.a. in een klein team collegiaal kunnen werken zakelijk en technisch inzicht hebben over een creatieve instelling beschikken zich redactioneel goed kunnen uitdrukken Wat schoolopleiding betreft denken we aan een middelbare opleiding. We bieden interessant werk, een grote mate van zelfstandigheid en een goed salaris. Als u eerst wat meer informatie wilt hebben kunt u contact met ons opnemen door te bellen: 01830-30855 en te vragen naar de Heer Vingerling. Indien u belangstelling heeft voor deze functie verzoeken we u een sollicitatiebrief te schrijven met uw persoonlijke gegevens en een opgave van eerdere betrekkingen met een omschrijving van de verrichte werkzaamheden. Ons bedrijf is een Uitgeverij en Handel in moderne leer-en hulpmiddelen voor het basis-en voortgezet onderwijs. Wij werken door het gehele land. Uitgeverij Leer-en hulpmiddelen bv Eind 32-36 te GORINCHEM. Tel.: 01830-30855. amsterdam De Dienst Personeelszaken vraagt voor de afdeling Personele Organisatie die voornamelijk belast zullen worden met het inventariseren, beschrijven en waarde ren van functies in het Academisch Zieken huis. Vereisten: t.b.v. de overwegend administratieve af delingen een HEAO- of gelijkwaardige opleiding; t.b.v. de overwegend technische afdelin gen een H.T.S.-opleiding; goede contactuele-en uitdrukkingsvaar digheid. Ervaring in het analyseren van functies strekt tot aanbeveling. Instemming met de christelijke doelstelling van de Vrije Universiteit wordt gevraagd Inlichtingen kunnen worden verkregen bij de heer L.J. van Amerongen. tel.: 020- 548 36 66 De Algemene Burgerlijke Pensioenwet is van toepassing. Schriftelijke sollicitaties, onder vermelding van vacaturenummer 020-347. kunt u richten aan de Dienst Personeelszaken. De Boele laan 1105. postbus 7161. Amster- dam-Buitenveldert. w (uitg. v. d. Ver. Tot Chr. Liefdadigheid) Wegens pensionering van de huidige funktionaris komt op korte termijn de funktie vakant van Voor deze funktie denken wij aan iemand, die ruime ervaring heeft in de psychiatrie, inbreng vanuit het vakgebied kan geven in het veranderingsproces van Groot Bronswijk, vanuit de begeleidingsgedachte ontwikkelingen binnen het vakgebied kan stimuleren en mede gestalte kan geven, mede uitvoering geeft aan de integratie arbeids- en bezigheidstherapie, de medewerkers kan begeleiden in veranderingssituaties. Gewerkt wordt aan een integratie van de Arbeids- en Bezigheidstherapie (resp. 20 en 15 medewerkers). Bij realisering van de integratie wordt de funktie gewijzigd in hoofd Arbeids- en Bezigheidstherapie. Verder wordt gewerkt aan een de gehele inrichting omvattende kategorisering. ot 1 VINK VANDEKUILEN KLEIN BV ARCHITEKTUUR EN STEDEBOUW Het bureau bestaat uit de hoofdafdelingen architectuur en stedebouw. De hoofdafdeling stedebouw adviseert, met inbreng van de onderafde lingen tuin- en landschapsarchitectuur, planologisch onderzoek en planbegeleiding en juridische zaken, ca. 50 gemeentebesturen en een aantal particuliere opdrachtgevers op het gebied van ruimtelijke ordening. De hoofdafdeling architectuur ontwerpt bouwwerken en heeft opdrachten voor de begeleiding van de realisering van stede- bouwkundige plannen. Het bureau behoort tot de grotere bureau's in ons land. Binnenkort komt de funktie vrij van Haar taak omvat ondermeer: afhandelen directie-correspondentie uitwerken rapporten en verslagen bijhouden agenda's en dossiers Zij zal met een grote mate van zelfstandigheid en inventiviteit inhoud aan haar funktie kunnen en moeten geven. Van de juiste kandidate wordt verwacht dat zij beschikt over: VWO- of gelijkwaardige opleiding secretaresse-opleiding ervaring als secretaresse initiatief en inventiviteit Het salaris zal, afhankelijk van leeftijd en ervaring, in onderling overle< bepaald worden. Schriftelijke sollicitaties richten aan bovengenoemd bureau, t.a.v. de Heer Fortanier, Rapenburgerstraat 73, Amsterdam. (Postbus 3745, tel. 020-26441C heeft plaats voor een op de afdeling telefonische acquisitie (leeftijd vanaf 2 jaar) Op deze afdeling worden door een groepje mensen,i teamverband maar ook zelfstandig, per telefoon advertenties verkocht, zowel landelijk als voor Amsterdam. Wij denken aan iemand die beschikt over: een opleiding op MAVO-niveau (bij voorkeur M.E.A.O.). verkoopervaring een goede telefoonstem goede kontaktuele eigenschappen. Sollicitaties kunnen gericht worden aan de personeelafdelini van Trouw Kwartet B.V., Wibautstraat 131Amsterdam t.a.v. mevr E. Verwilligen. DIE EINDELOZE VAKANTIE IN TUNESIE KOST MET HOTEL N00GEEN VIJFHONDERD GULDEN I

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 30