emengde reacties op farters energie-plan Volgende week vonnis Baader-Meinhof-proces Amerika's geduld met Israël niet eindeloos dïika's problemen op conomische top Londen Thaise generaal zonder proces terechtgesteld estdrift in buitenland - weerstand in binnenland Ziaoer Rachman president van Bangladesj ritse plannen oor Rhodesië "d4ijn nutteloos Ulster belaagd door nieuwe terreurgroep Chili praat met China over lening 2 Moss Evans leider Britse transportbond Vrijlating in Polen BUITENLAND T rouw/Kwartet7 JdaBHINGTON (Reuter, UPI) De Amerikaanse president Carter heeft met zijn plannen om °t rtlFe besParen in het buitenland heel wat positieve reacties geoogst. In de Verenigde Staten zijn energiebeleid nogal lauw ontvangen. In het Amerikaanse Congres zal Carter zelfs grote tstand moeten overwinnen. 2.00) Pteiflferdeeld gunstig was de ontvan- X)r die Carters plannen in de Ara- ratrj ue olieproducerende landen kre- >tte, Deze olielanden zijn het met de ir bij|ident eens dat olie te kostbaar is |eS ^verspild te worden. Daarom vin- zij de drastische verhogingen de olieprijs, die zij de afgelopen jaren hebben doorgevoerd, ook omen rechtvaardig. Dit prijsbe- (de olie werd sinds 1973 zo'n 400 sprint duurder) is nu min of meer ndel ikt door Carter. Hij heeft voor- uw en gedaan die de prijs van olie. te in de VS wordt geproduceerd, op ppelO dollar per vat (159) liter) bren- rmdi Dat de prijs waarvoor landen d de het Midden-Oosten nu ook aan vs leveren. „Wij zijn blij dat erika nu eindelijk ons standpunt It, dat de vraag naar olie moet den verkleind door de prijzen te logen." zei een overheidsfunctio- s in Koeweit gisteren iropa Cos s za uit Europa waren de reacties al S n positief. De Duitser Guido id nner, in de Europese Commissie en 0 ist met energiezaken, vond Car- inS isl neg aanpak inspirerend. „Hij vertelt "nenjAmcnkanen en de hele wereld jdat we te vlug de oliecrisis van hebben vergeten," aldus Brun- De commissaris voegde daaraan „dat wij in de Europese Ge tnschappen hierdoor geïnspi- rd kunnen worden. Wij zullen vol- CongrCS met een specifiek programma ir besparing van energie, dat ik in aan de minsterraad denk te voorleggen." Brunner denkt overigens dat de Europeanen op het stuk van energie-besparing al meer doen dan de Amerikanen. Zijn colle ga Wilhelm Haferkamp. die de bui tenlandse betrekkingen voor de EG doet, noemde Carters stap „erg be langrijk en erg bemoedigend." Het Britse ministerie voor energie wees er in zijn officiële reactie nog eens op hoe belangrijk de VS zijn als energie verbruiker. De VS zijn de grootste verbruiker ter wereld en als een plan tot energie besparing daar slaagt worden de vooruitzichten voor de hele wereld er beter op. Auto's Bepaald zuinigjes klonken de com mentaren vanuit de Amerikaanse auto-industrie. De president heeft in zijn woensdagnacht bekend gewor den programma voorgesteld de gro te, benzine-verslindende auto's zwaarder te bèlasten. De president directeur van General Motors, Tho mas Murphy, begon direct te wijzen op de gevaren voor de werkgelegen heid. Hogere belasting op grote au to's zal de verkoopcijfers drukken en dat kan werkloosheid in de auto industrie betekenen, aldus Murphy. Hij vond dat de president er ook rekening mee moest houden dat het Amerikaanse bezin nu eenmaal graag een grote auto heeft. Carter zal zijn beleid in de eerste plaats tegenover het Congres (Huls van Afgevaardigden plus Senaat) moeten verdedigen en het lijkt er op dat hij daar een harde dobber aan zal hebben. Wat bij de Congresleden het moeilijkst ligt zijn natuurlijk de maatregelen die de Amerikanen (hun kiezers dus) direct geld gaan kosten. Dat is het geval met de verhoging van de benzineprijs, die Carter wil als de Amerikanen niet zuiniger wordëh. Volgens Carters plannen moet de benzine ieder jaar (te beginnen in 1979) met 3,4 cent per liter duurder worden als het ver bruik bepaalde, van te voren vastge stelde grenzen heeft overschreden. Dat kan in de praktijk betekenen dat de Amerikanen jaar op jaar de benzineprijs fors zien stijgen. Sena tor Henry Jackson voorspelde giste ren dat dit deel van het plan het niet zal halen in het Congres. Jackson kan daar zelf veel invloed op heb ben. want hij is voorzitter van de Senaats-commissie voor energie- zaken. Hard gevecht Tip O'Neil, voorzitter van het Huls van Afgevaardigden, voorspelde ook „een hard gevecht" over de ver hoging van de benzine-prijs. De Amerikanen verstoken per dag zo'n 26 miljoen liter benzine. Het groot ste deel daarvan gaat op in het woon-werk-verkeer. Gezien de grote invloed van de auto industrie en de oliemaatschappijen in het Congres is het doorgaan van nog twee plannen erg twijfelachtig. De auto-bazen zullen zich verzetten DACCA (Reuter. UPI. APi - Gene raal Ziaoer Rachman is gisteren be noemd tot nieuwe president van Bangladesj. Hij volgt daarmee Aboe Sadat Mohammed Sayem op, die gisteren in een proclamatie zijn af treden bekend maakte. De 66-jarige Sayem zei dat hij om gezondheidsre denen zijn functie neerlegde. Vol gens de grondwet in Bangladesj, die in november 1975 gewijzigd werd heeft het aftredende staatshoofd het recht zijn opvolger aan te wijzen. Sayem, die vijf maanden geleden door een lichte hartaanval werd ge troffen. liet vorige maand weten dat hij wilde aftreden. Het heeft nie mand verbaasd dat generaal Ziaoer Rachman. die sinds november van het vorig Jaar de sterke man in Bangladesj is. nu ook formeel het staatshoofd is geworden. Volgens een van zijn medewerkers heeft hij toch nog geaarzeld omdat hij zijn positie van chefstaf van de strijdkrachten liever niet opgaf. Een begrijpelijk standpunt overigens in Bangladesj waar in de vijf jaar dat het onafhankelijk is van Pakistan de ene militaire coup de andere op volgde. Gisteren nam de president van het hooggerechtshof. Mahmoed Hoessain, generaal Ziaoer de eed af in aanwezigheid van de presidentiële raad van adviseurs en hoge burger en militaire functionarissen. Advocaat hekelt onrechtmatigheden tegen de belasting op grote wagens. Carter wil daarmee volgend jaar be ginnen. De heffingen die hij voor stelt lopen, afhankelijk van het ge wicht van de auto, van 52 tot 449 dollar. Deze tarieven zouden ook elk jaar moeten worden herzien als het energieverbruik te snel blijft groei en. In 1985 zou de heffing op de grootste auto's zo'n 2500 dollar moe ten bedragen. De oliemaatschappijen zullen moei te hebben met het plan om in Ameri ka gewonnen olie en aardgas aan zienlijk duurder te maken. (Een maatregel die overigens ook zal doorwerken in de benzineprijs.) Daarmee komt een eind aan de be voorrechte positie van Amerikaanse olie ten opzichte van buitenlandse. Steenkool Verder wil Carter het gebruik van steenkolen, waarvan Amerika nog enorme voorraden heeft, weer sti muleren. Zo wil hij bedrijven die van gas overschakelen op kolen voor hun energie belonen met belas tingverlichting. Carter zelf vatte de kern van zijn beleid samen met: „Bezuinigers belonen, verspillers straffen." Dat is geen beleid, waar voor ik veel applaus verwacht, aldus de president. STUTTGART (DPA, UPI) In het proces tegen de drie nog levende leden van de Westduitse Baader-Meinhof-groep is de uitspraak vastgesteld op woensdag 28 april. Dit gebeurde gisteren nadat de drie door de overheid aangewezen advocaten hun pleidooien hadden gehouden. Het proces tegen de kern van de guerrillagroep Rote Armee Fraktion, beter bekend als de Baader-Meinhof- groep heeft bijna twee jaar geduurd. geldig vangenisstraf wegens vier moorden en 45 pogingen tot moord. Het is het langste, en door de vele veiligheidsmaatregelen ook het duurste, proces uit de geschiedenis van de Bondsrepubliek. Van de oor spronkelijk vier verdachten is Ulrike Meinhof halverwege het proces over leden. Volgens de officiële lezing heeft zij zichzelf verhangen. De drie resterende verdachten zijn de 33-jarige Andreas Baader, de 36- jarige Güdrun Ensslin en de 32- jarige Jan Carl Raspe. Van hen is Gudrun Ensslin er ook zeer ernstig aan toe door een langdurige hon gerstaking die zij is begonnen uit protest tegen eenzame opsluiting. De openbare aanklager eiste vorige week in zijn samenvattend requisi toir tegen alle drie levenslange ge- anse president Giscard in Dakar KAR, KINSJASA (Reuter, UPI, AP) Frankrijk zal Afrika's igheidsproblemen ter sprake brengen op de economische -conferentie die in mei in Londen zal worden gehouden. Dit ft de Franse president Giscard d'Estaing gisteren na de ins-Afrikaanse bijeenkomst in het Senegalese Dakar gezegd ;card verzekerde de Franstalige ikaanse landen nog eens dat •nuankrijk hen zou helpen elke bui- ilandse aanval of inmenging te strijden. De president bedoelde dere dan Franse inmenging. Aan tweedaagse conferentie namen iatshoofden en andere vertegen- tordigers van 19 landen deel. Naast problemen in Zaire is er ook ge- aat over economische samenwer- op ig tussen de Afrikaanse landen en ;ste ankrijk. Gisteren werd de middag- Co (ing van de conferentie afgezegd t zo idat „de aanwezigen het zo roe- li id eens waren dat er niet meer h praat hoefde te worden". Wel werd Pri in afzonderlijke groepjesnog 5inf lorgepraat over de te vormen mili- vijire macht die deze landen moet illei schermen tegen invallen van bui- nP 1 0ESAKA (Reuter, AP) - De lei- ers van het Rhodesische patriot- Ische front, Joshua Nkomo en Ro- v ert Moegabe hebben gisteren ge- tgd dat het „absoluut nutteloos" is e verwachten dat het conflict in thodesië door middel van Britse ütiatieven zal worden opgelost. De nafhankelijkheid van het land, zo oegde Nkomo er aan toe, zal vor lechts bereikt worden door ons ei- Vo« en bloetf en zweet, gej eiDe met deze twee rivaliserende Afri- ren aanse leider Abel Moezorewa, heeft Ie Amerikaanse minister van bui len enlandse zaken Cyrus Vance een to ilan ontvouwd tot het houden van een referendum in Rhodesië, opdat de bevolking van Zimbabwe (Rho desië in het zwart) een overgangsre gering zou kunnen kiezen. Dit werd in Washington gezegd nadat Moezo- een uur met Vance had ge- eei Praat. Moezorewa is ervan overtuigd ovi dat hij als overwinnaar bij zo'n refe- yjtt tendum uit de bus zou komen. [r i Het militaire opperbevel in Salisbu- heeft gisteren meegedeeld dat twarte nationalistische guerrilla strijders een politiepost met raket ten en kleine wapens hebben aange vallen. De Rhodesische veiligheids troepen zouden bij het treffen tien zwarte nationalisten hebben ge- ikti dood. Aan Rhodesische kant zouden mensen om het leven zijn gekomen. [ai ten. De volgende Frans-Afrikaanse top zal in 1978 in Parijs worden ge houden. „Tweede front" Vanuit de Zairese hoofdstad Kinsja- sa werd gisteren gemeld dat het re geringsleger met behulp van Marok kaanse kerntroepen en met pijl en boog bewapende pygmeën, een „tweede front" heeft geopend tegen de rebellen in de zuidelijke provibcie Sjaba (het vroegere Katanga). Vol gens regeringswoordvoerders zou de invallers spoedig de genadeslag toe gebracht worden. De Kongolese bevrijdingsbeweging (FNLC) heeft gisteren de berichten als zouden haar strijdkrachten wor den teruggedreven ontkend. „Het bewind van president Moeboetoe zal niet gered kunnen worden door zijn Frans-Marokkaanse beschermers en ook niet door pygmeën". Moboetoe heeft gisteren nog eens fel uitge haald tegen de Sowjet-Unie, die hij vijand nummer één noemde van het Zairese volk. Volgens de president houdt de Sowjet-Unie er spionnen op na in de Russische ambassade in Kinsjasa en probeert Moskou de be volking aan te zetten tot subversieve daden. De verdedigers, die de verdachten zelf hadden gekozen, mochten in de rechtszaal niet meer optreden. Zij zullen op een andere plaats nog „slotpleidooien" houden. De door de staat aangewezen advocaat voor Baader was Eberhard Schwarz. Hij vroeg de rechtbank het hele proces ongeldig te verklaren. BELFAST De Noordierse politie vermoedt dat een nieuwe protes tantse groep guerrillastrijders, meer bedreven dan hun voorgangers, aan vallen doet op het Ierse republikein se leger (IRA). Donderdagochtend overleed een 18- Jarige jongen in het ziekenhuis na de tweede bomaanslag die volgens de politie door de nieuwe groep is gedaan. Later op de dag werd met een machi nepistool geschoten uit een auto op vier protestanten in Belfast, in de omgeving van de Shankhill Road in het westen van de stad waarde nieu we protestantse groep vermoedelijk opereert. Van dc vier is een overleden. De politie meent dal de2e aanslag een vergelding is voor de twee bom aanslagen. De eerste daarvan was op Pasen tijdens een republikeinse samen komst en kostte een elfjarige Jongen het leven. De tweede was woensdag. Een gestolen auto ging de lucht in op een plaats waar een begrafenisstoet werd gevormd. Een 19-Jarige jongen was op slag dood. De aanslagen zijn geheel afwijkend van de voorgaande willekeurige moorden op rooms-katholieken. De ze keer zijn er goed vervaardigde bommen met ingewikkelde en zorgvuldig aangebrachte ladingen gebruikt. Zijn belangrijkste argument daar voor is dat tijdens het proces de rechten van de verdachten zijn ge schonden. Hij herinnerde aan de zo genaamde „Stammheimer afluister- affaire". Daarbij hebben de autori teiten gesprekken afgeluisterd tus sen verdachten en hun advocaten. Zelfs als de rechtbank daarvoor niet rechtstreeks verantwoordelijk is ge weest, dan nog heeft deze praktijk grote invloed gehad op de oor deelsvorming binnen het college, ai- dus Schwaiz. Hij noemde dit een „ingreep in de normale rechtsbede ling" die niet meer goed te maken is. Daarom moet er een streep worden gehaald door het hele proces. Verder vond Schwarz dat de rechtbank beter op de ge zondheidstoestand van de verdach ten had moeten letten. De verdedi ger meende dat de rechtbank niet heeft laten vaststellen of de verdach ten wel in staat waren hun proces te volgen. Van de 191 zittingsdagen is Baader slechts 63 dagen aanwezig geweest. De rechtbank had behoren vast te stellen of die afwezigheid voortkwam uit vrije wil of te wijten was aan de gezondheidstoestand van verdachte. Als dat laatste het geval was, dan is er geen sprake meer van eerlijk, rechtmatig proces, aldus Schwarz De pleidooien van de ande re verdedigers kwamen in de kern op hetzelfde neer. SANTIAOO (UPI) Chili voert on derhandelingen met China over een lening van vijftig miljoen dollar, zo heeft de Chileense vice-admiraal Sergio Huldobro bekend gemaakt. Huidobro is onlangs benoemd tot Chileens ambassadeur in Peking Over enkele dagen zal hij naar zijn post vertrekken. Met de vijftig miljoen wil Chili in China machines kopen, met name voor de mijnbouw. De zwaar anticommunistische rege ring van Chili onderhoudt politieke betrekkingen met China en met Roemenië Alle betrekkingen met andere communistische landen zijn na de militaire staatsgreep van sep tember 1973 verbroken. Om het prestige van de Zaïrese presi dent Moboetoe wat op te vijzelen wer den er eergisteren twee gevangen ge nomen opstandelingen aan den volke getoond. De twee gewonde mannen werden in een jeep het stadion van Kinsjassa binnen gebracht, waar ze werden opgewacht door tienduizen den schreeuwende' Zaïrezen. Kort daarop werden ze, ter opluistering van Moboetoe's toespraak, naast de presi dent op het platform neergezet. BANGKOK (Reuter, AP) Generaal Chalard Hiranyasiri, voor malig plaatsvervangend opperbevelhebber van het Thaise leger, is gisteren zonder vorm van proces terechtgesteld wegens zijn aandeel in de mislukte coup van vorige maand. door Rimmer Mulder Israëls beste vrienden zitten in de Verenigde Staten en hebben daar veel invloed. Dat betekent niet dat Israël nooit enige druk hoeft te vrezen van Amerikaanse kant. De nieuwe regering in Wahington is duidelijk niet van zins een algehele vredesregeling voor het Midden-Oosten eindeloos uit te stellen. En de aansporingen om zo'n regeling er door te drukken, desnoods tegen de wil van Israël in, worden steeds openlijker. Londen (dpa) Moss Evans (52) I's tot algemeen secretaris gekozen van de Britse transportarbel- dersbond (transport and general "j3 workers union - TOWU). Hij volgt op deze invloedrijkste post in de Britse vakbeweging Jack Jones op De TGWU is met 1,9 miljoen leden ide grootste vakvereniging in Groot- Brittannië. Dit werd gisteren officieel bekend gemaakt door de Thaise regering. Volgens het communiqué hebben zijn zoon en drie andere hoofdofficie ren levenslange gevangenisstraffen gekregen. „Generaal Chalard werd gedood door acht kogels uit een ma chinegeweer van de officiële beul Hij heeft generaal Aroen Thawatasin tijdens de poging tot het omverwer pen van de macht op 26 maar ver moord", aldus het communiqué. De straffen vallen onder artikel 21 van de Thaise grondwet, dat de mi nister-president (in dit geval Thanin Kraivichin) de bevoegdheid geeft personen zonder enige vorm van pro ces te bestraffen voor ernstige over tredingen die de stabiliteit van hefr land in gevaar brengen. Het vijftal veroordeelden zat in ar rest sinds 26 maart toen zij drie regeringsgebouwen in Bangkok be zetten en via de radio lieten weten dat een „revolutionaire raad" de macht had overgenomen. Kort daar op betuigden echter de leiders van de strijdkrachten en de ministers hun steun aan het zes maanden oude bewind van premier Thanin dat met behulp van de militairen aan de macht gekomen was. Na de mislukte coup zouden Chalard en zijn volgelingen naar Taiwan ver bannen worden maar later beweerde de regering dat Taiwan en andere landen in de buurt hadden gewei gerd hen op te nemen. De politie deelde gisteren nog mee dat er nog 30 personen, onder wie tien burgers, worden vastgehouden op verden king van medeplichtigheid aan de mislukte staatsgreep. Over het lot van de vijf mannen werd beslist op een gezamenlijke bijeenkomst van het kabinet en de uit militairen be staande „raad van advies". WARSCHAU De Poolse autoritei ten hebben vier arbeiders vrijgela ten die vorig jaar tot zes Jaar gevan genisstraf werden veroordeeld we gens deelneming aan ongeregeldhe den uit protest tegen hoge voed selprijzen. Dit is in kringen van dis sidenten meegedeeld. Zij werden in vrijheid gesteld op grond van een gratiemaatregel. Er zitten nog 17 arbeiders gevangen van de in totaal 58 die na de voedsel- rellen van Juni vorig Jaar in de plaat sen Radom en Ursus werden gear resteerd. Een aardig voorbeeld van zo'n aan sporing is het artikel van George Ball in het aprilnummer van het tijdschrift Foreign Affairs. „Hoe red den we Israël ondanks zichzelf", zet hij letWat provocerend boven zijn beschouwing. Het is erg leerzaam om Balls verhaal eens te vergelijken met een artikel dat zijn collega Stanley Hoffmann precies twee Jaar geleden in hetzelfde tijdschrift publiceerde. Op veel punten zijn de scribenteh het eens. Beiden wijzen methode waarbij stapje voor stapje, via aller lei deelakkoorden en tussenoplossin gen, naar een oplossing wordt ge werkt van de hand. Belden pleiten voor een totale alles omvattende re geling. Maar Hoffmann had nog de voorzichtigheid zijn Ideeën te pre senteren als een voorstel voor een nieuwe politiek van Israël. Ball daar entegen spreekt onverbloemd van een regeling die de Verenigde Staten eventueel maar aan Israël moeten opleggen. Een opvallend verschil in toon. Berisping Zijn dreigende taal tegenover Israël Is Ball al op een openbare berisping komen te staan van de Israëlische minister van buitenlandse zaken Jig- gal Allon. In een vraaggesprek met oud-Trouw-redacteur Ferry Versteeg gewaagde Alion deze week zelfs van een „politiek commentator die han delt als een dwaas". Nu mag Allon best proberen om Bal] af te doen als een studeerkamer-geleerde die van de praktische politiek niet veel kaas heeft gegeten, maar in de Verenigde Staten zelf wordt Ball wel degelijk serieus genomen. George Ball was van 1961-68 onderminister van bui tenlandse zaken. Hij behoort tot de elite van de regerende Democra tische partij en minister Cyrus Van ce zit bij wijze van spreken bij hem op de schoot. Wat wil Ball nu precies? Hij vindt dat de Verenigde Staten de huidige periode van windstilte ln het Mid den-Oosten moeten gebruiken om een vredesregeling door te drukken. Volgens hem is de tijd daar nu rijp voor. De Arabische landen hebben op dit moment al hun vertrouwen op de VS gevestigd. Bij de Palestljnen hebben de radicalen duidelijk aan Invloed verloren door de burgeroor log ln Libanon. Daarom kunnen er nu waarschijnlijk zaken worden ge daan op de conferentie ln Genève die dit najaar waarschijnlijk weer bijeen zal worden geroepen. Zo'n totale regeling zou volgens Ball moeten beginnen met een Israë lische stap: Israël zal zich moeten terugtrekken uit alle Arabische ge bieden die het sinds 1967 bezet houdt. Over eventuele kleine wijzin gen, die Israël nodig vindt voor zijn eigen veiligheid, kan worden ge praat. Wel moeten de Arabieren dan van hun kant Israël nadrukkelijk erkennen als soevereine Joodse staat. Het Israëlische verlangen naar veilige en erkende grenzen moet wor den gehonoreerd. De Arabieren moe ten ook de vrije vaart van Israëlische schepen toestaan. Israël zal een gar nizoen in Sjarm-el-SJeich mogen houden zodat een vrije doorvaart ln de Golf van Akaba in elk geval is verzekerd. Om Israël een gevoel van veiligheid te kunnen geven wil Ball een aantal bufferzones rondom deze staat. Daar moet dan een neutrale, inter nationale troepenmacht worden ge stationeerd. die alleen weg mag als alle betrokken partijen daarmee In stemmen. Palestijnen De Palestijnen zullen aan hun trek ken moeten komen op de Gaza- strook en de westelijke oever van de Jordaan. Omdat een nieuwe Pales tijnse staat een sterke band met Jordanië zal hebben en zijn geld vooral van Saoedl-Arablë zal moe ten hebben denkt Ball dat de radica le Palestijnen wel zullen zijn te temmen. Het geheel zal moeten worden ge dragen door landen als de VS, Oroot-Brittanlë, Frankrijk en als het even kan de Sowjet-Unie. Het moet de Israëli's te denken ge ven dat Balls blauwdruk voor het Midden-Oosten op tal van punten precies past op het rapport van het Brookings-lnstituut. Dit we- tenschapslnstituut, dat de Ameri kaanse regering van van advies dient, heeft een aantal deskundigen George W. Ball een vredesplan laten opstellen. Het resultaat daarvan wordt momenteel beschouwd als het richtsnoer van de toekomstige Amerikaanse voor het Midden-Oosten. Ball kent de Amerikaanse verhou dingen goed genoeg om te durven voorspellen dat de Amerikaanse re gering zich weinig kan veroorloven tegenover Israël. De sympathie voor dat land zit er diep ln bij de gemid delde Amerikaanse politicus. Toen Ford en Kissinger ln hun tijd eens aankondigden dat hun beleid voor het Midden-Oosten herziening be hoefde. ondertekenden 76 van de honderd 8enatoren een brief waarin nog eens werd gezegd dat steun aan Israël toch voorop moest blijven staan. Maar Ball vindt dat de presl- deht de moed moet hebben om te gen de hoofdstroom ln het parle- .ment in te durven gaan. HIJ wijst er daarbij op dat uitstel van een rege ling voor het Midden-Oosten ge vaarlijk is. Hoe langer het duurt, hoe groter de spanningen worden en fioe meer kans de radicalen weer krij gen, zowel aan Israëlische als aan Arabische kant. Dat zal dan bijna onvermijdelijk tot een nieuwe oor log leiden, die zonder twijfel zeer hevig zal zijn, want het aantal wa pens ln het Midden-Oosten groeit gestaag.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 7