Groot Chileens centrum komt in Rotterdam FAMILIEBERICHTEN ti V Cultuur uit Allende-tijd Ierse marine houdt vissers in 't oog LEUKE VAKANTIES VOOR JONGE MENSEN! DEZE ZOMER O.A. NAAR tomm ïJOEGOMli mm DINSDAG 12 APRIL 1977 TROUW/KWARTE kunnen van maandag tol en met vrijdag telefonisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond Is dit alleen mogelijk van 18 00-20.00 uur. Plotseling moesten wij afscheid nemen van mijn lieve, onvergetelijke man, papa, zoon en broer Harrie van Bommel Hij werd 46 jaar. Gemert: Corrie van Bommel-Ramselaar Aleid en Mirjam Edith Johan Nanda Stiphout: Familie van Bommel-Sanders Amersfoort Familie Ramselaar-Schueler Gemert. 9 april 1977 Nieuwstraat 25 'In de kerk van St. Jans Onthoofding te Gemert zullen wij op woensdag 13 april a.s om 11.00 uur de H. Eucharistie vieren, waarna wij hem begra ven op het kerkhof aldaar. Bijeenkomst voor de begrafenis, Nieuwstraat 25 om 10.45 uur. Dinsdag 12 april is er een avondmis om 19.30 uur in bovengenoemde kerk. Gelegenheid tot schriftelijke condoleance voor en na de begrafenis in de kerk. Met grote verslagenheid geven wij kennis van het plotseling overlijden van onze directeur H. M. Th. van Bommel Het bestuur van de A.U.V. De plechtige uitvaartdienst, waarna teraarde bestelling zal plaatsvinden op woensdag 13 april om 11.00 uur in de Parochiekerk van St. Jans Onthoofding te Gemert Cuijk, 9 april 1977. Met grote verslagenheid geven wij kennis van hel plotseling overlijden van onze directeur H. M. Th. van Bommel Directie en personeel van de A.U.V. De plechtige uitvaartdienst, waarna teraarde bestelling zal plaatsvinden op woensdag 13 april om 11.00 uur in de Parochiekerk van St. Jans Onthoofding te Gemert .Cuijk, 9 april 1977. Op Eerste Paasdag overleed toch nog plotseling op de leeftijd van 79 jaar onze lieve moeder en oma Johanne Henriëtte Elzenga-Gispen te lang weduwe van Lucas Fledderus Elzenga Delft C. H Elzenga A. M Elzenga-Addeson Den Haag. G. F. Elzenga H Elzenga-Ouwehand Bennekom: P B Elzenga W. W. G. Elzenga-Becker en kleinkinderen. Bennekom. 10 april 1977 Ericapark 18. Correspondentieadres: Margrietlaan 32, Ben nekom. De overledene is opgebaard in het Alg. Rouw- centrum Van de Weerd, Schaapsweg 77, Ede. Gelegenheid tot bezoek aldaar dagelijks. De rouwdienst zal worden gehouden op vrijdag 15 april a.s in ..'t Kerkhcem" achter de Oude Herv. Kerk te Bennekom welke geleid zal worden door de weleerwaarde heer dominee S de Vries en aanvangt om 12.15 uur waarna de begrafenis zal plaatst inden op de Oude Algemene Begraaf plaats aldaar om 13 00 uur. Degenen die de rouwdienst wensen bij te wonen worden verzocht om 12.00 uur in ,,'t Kerkheem" aanwezig te zijn. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in ,.'t Kerkheem". ..Ik weet aan Wien ik mij vertrouwe". Psalm 62 4 (Ob.) Heden nam God tot Zich na een kortstondige ziekte onze lieve vader. opa. broer, zwager en oom Dirk Spaans weduwnaar van Adriana Bal. in de ouderdom van 82 jaar Mede namens verdere familie: J. Spaans 's-Gravenhage. 8 april 1977 „Landscheiding", Isabellaland 1700. Correspondentie-adres Soetensstraat 27, Scheve- ningen Geen bloemen. Dinsdagmiddag 12 april te 4 uur zal een rouw dienst worden gehouden in ..Landscheiding", waarna gelegenheid tot condoleren. Dinsdagavond van 7-8 uur gelegenheid tot condo leren in Rouwcentrum Scheveningen M't Staten- huys". Statenlaan 78. De teraardebestelling zal plaatshebben woensdag 13 april te 2 30 uur op de Algemene Begraafplaats aan de Kerkhoflaan Vertrek vanaf ,,'t Statenhuys" te 2 uur. Het heeft de Hcerc behaagt om op 6 april oud- ouderling H. Neerings weg" te nemen op de leeftijd van 83 jaar. Met grote dankbaarheid gedenken we het vele werk. dat hij voor de Heere en in Zijn dienst gedaan heeft Romeinen 5 I Krrkeraad Hervormde Wijk gemeente 2 te Dordrecht. In plaats van kaarten. „En Jezus zei de: Voorwaar. Ik zeg u heden zul» gij met mij in het paradijs zijn." Op Goede Vrijdag 8 april ging geheel onverwacht van ons heen onze geliefde dochter en zuster Andrea Bos op de leeftijd van 21 jaar. G. Bos D. Bos-Klaver Jan Tineke Ellen Carolina Annette Simon Marianne Gelegenheid tot condolatiebezoek op dinsdag 12 april a.s. van 19.30 tot 20.30 uur in het Geref. Jeugdgebouw. Noorderpad 23. De rouwdienst is op woensdag 13 april om 13.30 uur. waarna om 1400 uur de begrafenis zal plaatsvinden op de Nieuwe Begraafplaats te Op perdoes. Opperdoes, 1977 Zwartepad 7 Op Goede Vrijdag 8 april 1977 is onze lieve vader, grootvader en overgrootvader gestorven. Wouter Jan Berends weduwnaar van Adriana Mostert op de leeftijd van 81 jaar. Zondag 23. Rijswijk: H. Plomp J. M. J. Plomp-Berends Vlaardingen: A. Berends D. Berends-van Vark Voorburg: P. van Hooidonk D. van Hooidonk-Berends Zoetermeer: J. J. Berends T. H. Berends-Siliakus Schiebroek: H. Wagemaker N. Wagemaker-Berends Houston: W. J. Berends Maassluis: E. Berends A. Berends-Bosch Voorburg: H. Evers B. Evers-Berends Houston: D Berends S. Berends-Soltz Toronto: H. Berends A. G. Berends-Postma Toronto: M. Berends N. Berends-Kamphorst Leidschendam. C. Vegter J. Vegter-Berends Bleiswijk: B. van den Broek B. van den Broek-Berends klein- en achterkleinkinderen Voorburg, 8 april 1977. Huize „Nieuw Heeswijk", Sonnenburglaan 2. Correspondentie-adres: Vredenburchweg 621, Rijswijk. Liever geen bezoek en geen bloemen. Een dienst van Woord en Gebed zal plaatsvinden op woensdag 13 april a.s. om 11.00 uur in de aula van Huize „Nieuw Heeswijk". Daarna zal om 12.30 uur de begrafenis plaatsvin den op de Oosterbegraafplaats aan de Rodelaan te Voorburg. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de dienst in Huize „Nieuw Heeswijk" en na de teraar debestelling. Op Goede Vrijdag nam God tot Zich Zijn kind, onze geliefde broer, zwager en oom Wouter Jan Berends weduwnaar van Adriana Mosterd, in de ouderdom van 81 jaar. Voorburg. 8 april 1977 Uit aller naam: D. Berends. Want ifc ben er zeker van dat het lijden van de tegenwoordige tijd met opweegt tegen de heerlijkheid die over ons geopenbaard zal worden. Rom. 8 18. Heden ging naar het Huis van zijn Heer naar Wie hij zo verlangde, onze geliefde vader, grootvader, overgrootvader en broer Johannes Stoter weduwnaar van C. J. Gründmann, op de leeftijd van 85 jaar. Namens zijn dankbare kinderen. Bodegraven, 9 april 1977. Dammekant 71. Geen bloemen. Gelegenheid tot condoleren aan huis op dinsdag avond 12 april van 7.30 uur tot 8.30 uur en na de begrafenis in de aula. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op donder dag 14 april om 1.00 uur n.m. op de algemene begraafplaats te Zwammerdam. Psalm 103: 15 en 16 Na een geduldig gedragen ziekte, heeft de Heer uit ons midden weggenomen mijn lieve man, onze zorgzame vader en opa Teunis Hoeve op de leeftijd van 84 jaar. Purmerend: T. Hoeve-Ubbels A. Moen-Hoeve K. Moen Monnickendam: C. Cromjongh-Hoeve P. J. Cromjongh Purmerend. J. Feenstra-Hoeve Th. Feenstra en kleinkinderen Purmerend. 9 april 1977 Aletta Jacobslaan 4 De uitvaartdienst zal gehouden worden woensdag 13 april a s om 14 00 uur in de Taborkerk. Van Goor Hinloopenstraat te Purmerend. waarna de begrafenis zal plaatshebben op de Alg. be graafplaats. Purmerweg te Purmerend. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de Taborkerk. Geen bloemen - geen bezoek En nu, wat verwacht ik. Here? Mijn hoop, die is op U. Ik ben verstomd, ik doe mijn mond niet open, want Gij zelf hebt het gedaan. Ps. 39 8 en 10 Ingegaan tot de vreugde van zijn Heer mijn lieve, blijmoedige man, onze zorgzame vader en opa Aric Westra op de leeftijd van 68 jaar. Amsterdam: T. Westra-Franse Nijmegen: A. K. Haalebos-Westra J. K. Haalebos Chaia en Sanne Amsterdam: L. Westra M. J. Westra-Straatman Remco en Leoni Amsterdam, 8 april 1977, Amstelkade 7 huis. Aan huis geen bezoek. Gelegenheid tot condoleantie-bezoek dinsdaga vond van 7-8 uur in het gebouw van de Protes tantse Coöperatieve Begrafenisvereniging P.C.B. u.a.. Vondelstraat 101. De rouwdienst zal gehouden worden woensdag 13 april om 11.45 uur in de Waalkerk, IJselstraat te Amsterdam, waarna de begrafenis zal plaatsvin den tegen 13 uur op de Nieuwe Oosterbegraaf plaats aan de Kruislaan. Vertrek van de Waalkerk ongeveer 12.30 uur. „Maar de Heer zal uitkomst geven". Ps. 42:5 (Oude ber.) Na een lang lijden heeft God tot Zich genomen onze lieve schoonzuster en tante Hilda Jacoba Smit op de leeftijd van bijna 65 jaar. Rotterdam, 8 april 1977. Arnhem: A. J. Graafhuis Californië (USA): C. J. Smit-Schröder Haren (Gr.): G. G. Smit-Wijpkema nichten en neven. Wij dan. gerechtvaardigd uit het geloof, hebben vrede met God doör onze Here Jezus Christus. Romeinen 5 vers 1. Plotseling nam God van ons weg onze zeer ge liefde echtgenoot, vader, grootvader en overgroot vader Cornells Lettinga, op de leeftijd van 86 jaar. S. G. Lettinga-Vegter Zwolle: H. W. Lettinga J. Lettinga-Winsemius Zuidlaren: J. C. Lettinga E. J. A. Lettinga-Lettinga Utrecht: W. Wristers-Lettinga J. Wristers Weesp: G. Landwaart-Lettinga A. Landwaart kleinkinderen en achterkleinkinderen. Amersfoort. 9 april 1977 Kapelweg 192. Geen bloemen. Liever geen bezoek. Donderdag 14 april a.s. is om 14.00 uur de Rouw dienst in de aula van de Begraafplaats „Rusthof" aan de Dodeweg te Amersfoort, gevolgd door de teraardebestelling. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren. „Zie, Ik heb u in mijn handpalmen gegrift" Jesaja 49:16 De Heere nam tot Zich onze zeer geliefde zwager en oom Cornells Lettinga echtgenoot van S. G. Vegter Uit aller naam: J. T. A. Jonker-Vegter B. Jonker Hoogeveen, 9 april 1977. „Uw Wil geschiede." Na deze bede, heeft de Heere na een kortstondige ziekte van ons genomen, mijn lieve man, onze lieve broer, zwager en oom Arie Beekhuizen op de leeftijd van 78 jaar. A. Beekhuizen-Erdtsieck en verdere familie 's Gravenhage, 9 april 1977 Van Boetzelaerlaan 272A. Geen bezoek aan huis. Geen bloemen De overledene is opgebaard in de rouwkamer „Atropos". Van Boetzelaerlaan 292. Bezoek aldaar woensdagavond van 8-9 uur. De bijzetting in het familiegraf zal plaatsvinden don derdag 14 april om 13.00 uur op de begraafplaats „Oud Eik-en-Duinen", Laan van Eik en Duinen 38. Vertrek vanaf rouwkamer „Atropos" om 12.30. uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis splechtigheid in de ontvangkamer van de be graafplaats. Na een kortstondig ziekbed overleed onze lieve vrouw, schoondochter, zuster, schoonzuster en tante Elisabeth Helena Brandsma-Weenink Hoornaar. U. R. Brandsma Groningen: A. Brandsma-Pothuis De Bilt: J. E. Weenink A. C. Weenink-Riem Vis Rosine Bart Kijkduin: R. J. Brandsma Hoornaar. 9 april 1977 Dorpsweg 5' De begrafenis zal plaatsvinden op donderdag 14 april om 14.00 uur vanuit het Dorpshuis te Noor- deloos.Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in het Dorpshuis. „Nu jaagt de dood geen angst meer aan, want alles, alles is voldaan In Jezus ontslapen mijn lieve man, onze zorgza me vader, groot- eu overgrootvader Lubbert Vlasman op de leeftijd van 68 jaar. Barneveld: M. Vlasman-van de Hoef kinderen, klein- en achterkleinkinderen. Barneveld, 8 april 1977 Staringstraat 49 Gelegenheid tot condoleren dinsdag van 19.30- 21.00 uur in de koffiekamer van het rouwcentrum bij de begraafplaats te Barneveld. Er wordt een rouwdienst gehouden in dit centrum op woensdag 13 april, aanvang 13.15 uur, waarna de begrafenis plaatsvindt om 14.00 uur. Geen bloemen. Het grootste is de liefde, de zuster van de hoop, onze metgezel op weg. Op 5 april j.l. is tengevolge van een auto-ongeluk overleden onze schoonzuster Joke van der Ploeg-Hafkamp 50 jaar oud. Zij straalde liefde uit. Arnhem:Lamien en Wim Dercksen Den Haag: Simon en Poldi van der Ploeg. Niemand leeft voor zichzelf Niemand sterft voor zichzelf Wij leven en sterven voor God onze Heer Aan Hem behoren wij toe. Op 2e Paasmorgen heeft de Here Zijn kind en onze geliefde moeder en oma in Zijn Heerlijkheid opgenomen. Aaltje Blom weduwe van Krijn Kansen op de leeftijd van 75 jaar. J. Kansen A. Kansen-Timmerman Jack Aleida Petra Broek op Langendijk, 11 april 1977, Julianastraat 8. De rouwdienst wordt gehouden D.V. op don derdag 14 april a.s. om 14.00 uur in de Chr. Ger. Kerk Dorpsstraat 128 Broek op Langendijk waar na de begrafenis zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats te Broek op Langendijk. Gelegenheid tot condoleren woensdag 13 april in de Chr. Ger. Kerk van 19.30 uur tot 20.30 uur. Correspondentie adres: J. Kansen, Schapenland 16, Broek op Langendijk. In het Parkhuis te Dordrecht nam de Heere uit ons midden weg onze lieve zuster, schoonzus ter en tante Teuntje de Bruin weduwe van A. Meerkerk op de leeftijd van 77 jaar. Namens allen: J. de Bruin, Dijkweg 55, Naaldwijk. 9 april 1977 Correspondentie-adres: Mevr. D. de Bruin- Kroon, Oudkerkseweg 51, Giessenburg. Gelegenheid tot condo leren donderdag 14 april a.s. van half twee tot twee uur in het vereni gingsgebouw „De Oude School", Oudkerkseweg 20, Giessénburg, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de be graafplaats te Giessen- Oudekerk. Heden nam God tot Zich onze lieve en zorg: vader, groot- en overgrootvader Arie Klootwijk weduwnaar van A. van Es in de ouderdom van 85 jaar Harderwijk: D. Groenewoud M. Groenewoud-Merends De Kwakel: G. Jansen-Klootwijk D. Jansen. Aalsmeer: P. van der Meulen-Klootwijk. J. van der Meulen - Nieuw-Vennep: Li J. Klootwijk 'u' C. Klootwijk-van Wieringen Rozenburg (Haarlemmermeer): A. M. de Vos-Klootwijk W. de Vos Nieuw-Vennep: ,he W. Klootwijk jgti Klein- en achterkleinkindere' Nieuw-Vennep 8 april 1977 van Haeringenplantsoen 2 Correspondentieadres: J. Klootwijk Zuiderdreef 55, Nieuw-Vennep De overledene is opgebaard in de aula van Huu UT „Westerkim" Zaaiersstraat 1, Nieuw-Vennep. Gi legenheid tot condoleren aldaar op dinsdag april des avonds van 7 tot 8 uur. De rouwdienst zal gehouden worden op woensdi 13 april des n.m. om 13.00 in „de Rank" Eujlt Previnaireweg 14 te Nieuw-Vennep waarna c d teraardebestelling op de Oude Algemene Be 1 graafplaats te Hoofddorp zal plaatsvinden - ,01 ho Enige en algemene kennisgeving Verlost door zijn Heer en Heiland is op 6 api zacht en kalm van ons heengegaan mijn lie man, onze vader, schoonvader en grootvader Pieter Koen op de leeftijd van 78 jaar. 's-Gravenhage: P. C. Koen-Vellekoop Heemskerk: W. Koen H. L. Koen-Ravensbergen Harde: P. J. van Dokkum-Koen G. van Dokkum Kleinkinderen en verdere familie 's-Gravenhage, 9 april 1977 Vlasakkerstraat 14. De begrafenis heeft in stilte in de familiekrit plaatsgevonden. ed „Mijn genade is u genoeg". Aan de vooravond van het Paasfeest is in Heeit. lijkheid opgenomen mijn geliefde vrouw onz^ lieve moeder, behuwd- en grootmoeder Maria Verschoor echtgenote van Marinus Adrianus Noordz;,/ in de ouderdom van 80 jaar. Pernis: M. A. Noordzij Amstelveen: M. C. Krol-Noordzij Rotterdam: L. Noordzij E. Noordzij-van der Winden Pernis: M. P. Noordzij T. Noordzij-Voorbergen Schiedam: A. Noordzij C. J. Noordzij-Kouwenhoven Gorssel: L. van Meggelen-Noordzij P. van Meggelen Bussum: C. Noordzij J. Koopman Hoogvliet: H. Noordzij A. Noordzij-van der Linden en kleinkinderen Pernis, 9 april 1977 Bejaardencentrum „Het Havenlicht" Velsenaerstraat 4, kamer 211. Geen bloemen. Gelegenheid tot rouwbezoek dinsdagavond van 7-8 uur in „Het Havenlicht". De rouwdienst zal gehouden worden donderdag 14 april a.s. om 2.00* uur in „Het Havenlicht", waarna de begrafenis zal plaatshebben op de algemene begraafplaats te Pernis. Vertrek vanaf „Het Havenlicht" om 2.30 uur. Van een verslaggever HILVERSUM Rotterdam krijgt een groot Chileens cultureel centrum, dat eind augustus of begin september geopend zal worden. Het centrum zal genoemd worden naar de vermoorde president Allende. Het onderdak en de subsidie voor het centrum zijn al geregeld. Dat heeft burgemeester Van der Louw zater dag meegedeeld in het VARA- radioprogramma ZI. Volgens de heer Van der Louw zal het centrum zich gaan toeleggen op die vormen van Chileense cultuur die tijdens de regering Allende tot stand zijn gekomen en die nu sinds de machtswisseling alleen nog maar illegaal of in het buitenland tot uitdrukking kunnen worden ge bracht. „Het wordt een centrum waarin Nederlanders, in Nederland wonende Chilenen en ook Chilenen die buiten Nederland wonen hun toe vlucht kunnen komen zoeken. In het centrum moet schilderkunst te zien zijn en beoefend kunnen worden, moeten muziek en strijdliederen ten gehore worden gebracht. Ik vind die cultuurbeleving tijdens de regering Allende ook voor ons Nederlanders belangrijk," aldus burgemeester Van der Louw. Het Chileens cultureel centrum moet volgens Van der Louw elke dag open zijn. Dc burgemeester kondigde ook een groot congres aan dat eind augustus, begin september in Rotterdam wordt gehouden en waarvoor Chile nen, verspreid over de hele wereld, worden uitgenodigd. Het initiatief voor dat congres is genomen door de socialistische internationale. Doel van dat internationale congres is te bezien hoe Chili er uit zou moeten zien als de huidige junta verdwenen Van een verslaggever DUBLIN De Ierse minister van visserij, Patrick Donegan, heeft zon dag de marine opdracht gegeven iedere vissersboot op te brengen die zich niet houdt aan de nieuwe Ierse maatregelen, die zondagmiddag van kracht zijn geworden en die bepalen dat alle schepen van meer dan 33 meter lengte niet binnen de Ierse visserijgrenzen mogen komen. Deze grenzen liggen op sommige plaatsen vijftig zeemijlen (tachtig kilometer) van de Ierse kust, op andere plaat sen tot honderd zeemijlen (160 kilo meter). Een Nederlandse visserijvloot be staande uit 21 schepen is enkele dagen geleden richting Ierland ver trokken. maar het was gisteren nog niet bekend waar de vloot zich toen bevond. „Ieder buitenlands schip dat binnen onze visserijgrenzen komt, zal worden opgebracht door onze marine", verklaarde Donegan. Lees erover in het kleurrijke programma vai Perscombinai reizen Informatie/boeking Wlbautstiaat 13 AMSTERDAM TEL. 020-91440

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 6