'Kleine kernen beschermen' At, Trouw boekhouder Lakerveld drukt het wel.... en goed intern controleur Rabobank „Rijnsburg Energiebedrijf Rijnland MEDEWERKSTER Streekplan Zuid-Holland Oost: Treinkaping niet in Nederland verfilmd Man overleden in politiecel Financieele Dagblad wil H. ten Brink niet als directeur CAO christelijke wegvervoerders niet ondertekend j\ gereserveerde lesuren nationale raad voor maatschappelijk welzijn De Rabobank te Rijnsburg Oegstgeesterweg 199, telef. 01718-29202. Energiebedrijf Rijnland DINSDAG 5 APRIL Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland willen dat er een einde gemaakt wordt aan de vestiging van gezinnen uit de grote steden in kleine dorpskernen. De kleine kernen in het oosten van Zuid Holland dienen alleen nog woningen te bouwen voor de aanwas van de eigen bevolking. In het landelijk gebied van Zuid-Holland willen GS meer arbeidsplaatsen creëren om te voorkomen dat de plaatselijke bevolking nog meer moet gaan pendelen. Op het Provinciehuis in Den Haag zal men echter zeer voorzichtig te werk gaan bij het aantrekken van bedrijven, want voorop staat dat het open midden gebied van Zuid-Holland (het ..Groene Hart" rond Alphen en Gouda) niet mag worden aangetast. Deze aanwijzingen voor het ruimte lijk beleid geven Gedeputeerde Sta ten in het voorontwerp van het streekplan Zuid-Holland Oost dat zij verstuurd hebben naar de gemeente besturen in dit deel van de provincie. Het ontwerp-streekplan gaat nu een inspraakperiode tegemoet. Gemeen ten en andere betrokkenen krijgen de kans hun kanttekeningen te plaatsen bij de provinciale plannen voor de ruimtelijke ordening. Dat gebeurt binnenkort ook in de rest va de provincie, op het Provincie huis wordt momenteel de laatste hand gelegd aan het ontwerp voor UTRECHT De BBC heeft afge zien van haar plan, in Nederland filmopnamen te maken voor de ge dramatiseerde documentaire die ze voorbereidt over de treinkaping bij Wijster (december 1975). De Britse omroepmaatschapptj heeft dit mee gedeeld aan de Nederlandse Spoor wegen. Het besluit is genomen op grond van praktische bezwaren en vanwege „in Nederland gebleken ge voelens". Aanvankelijk was het de bedoeling dat de documentaire ter plaatse zou worden opgenomen in en bij twee treinstellen van NS Een woordvoerder van de spoorwe gen zei dat NS zich ook steeds aarze lend heeft opgesteld om aan de do cumentaire mee te werken. NS had al de garantie gevraagd, dat niet onnodig gevoelens zouden worden gekwetst en ze wilde een beslissende stem hebben in het script voor de documentaire. EDE Zondagmiddag is in een cel van het politiebureau in Ede een 39-jarige man uit die plaats over leden. Rond half twaalf in de och tend trof de politie de man, A. C. K. in kennelijke staat van dron kenschap aan. liggend naast zijn. fiets De politie nam de man mee naar het bureau en sloot hem ter ontnuchtering op. Toen de politie enkele uren later kwam kijken, bleek de man te zijn overleden, al dus de Edese politie. Anatoom-patholoog dr. J. Zelden- rust heeft gisteren sectie verricht. De uitslag van het sectieonderzoek kon de Edese politie gisteren nog niet geven. Eerst zal het gerechtelijk laboratorium verder onderzoek doen De vermoedelijke doodsoor zaak is de combinatie van het ge bruik van medicijnen en een over vloedige hoeveelheid alcohol. het streekplan Zuid-Holland West. Bij het streekplan Zuid-Holland Oost gaat het om het „Groene Hart" om het gebied ten noordoosten van Rotterdam en de Alblasserwaard. De drie grootste gemeenten in dit plangebied. Alphen aan den Rijn, Gouda en Gorinchem. Problemen Drie wezenlijke problemen bemoei lijken een gunstige ontwikkeling van dit gebied. In de eerste plaats is er het probleem dat de landbouw ruim te moet hebben om uit te breiden maar dat aan de andere kant het milieu beschermd moet worden. De Zuidhollandse veenweidegebieden zijn van zeer grote waarde, zowel uit landschappelijk oogpunt gezien als om de unieke levensomstandighe den die de ..blauwe graslanden" bie den aan planten en dieren. Dan is er het probleem van de kleine kernen waar de plaatselijke bevolking- steeds mee? uit weg trekt terwijl gezinnen uit de grote steden in gro ten getale er hun intrek nemen. Dat de „eigen" bevolking wegtrekt (voor al de Jongeren) is te wijten aan een gebrek aan ontplooiingsmogelijkhe den in de dorpen. Daaruit blijkt ook het derde grote probleem: de regio nale arbeidsmarkt. „De werkgelegenheidsontwikkeling zal gericht moeten zijn op het te rugdringen van het forensisme over de streekplangrenzen heen," zo staat in het ontwerp-streekplan. In het streekplan wordt voorgesteld het aantal forensen te verminderen door meer (soorten) werk in de streek te creëren. De werkgelegenheid zou vooral geschapen moeten worden in de drie grote gemeenten Alphen, Oouda en Gorinchem Daar is nog plaats voor industrie. Voor de kleine re gemeenten denkt men bij de pro vincie meer aan werkgelegenheid in de sfeer van de bouwnijverheid, het tourisme. de landbouw en de daarbij behorende toeleveringsbedrijven. Zo'n 10.000 ektra arbeidsplaatsen willen GS vóór 1990 ln Zuid-Holland Oost scheppen. GS willen er op toezien dat de juiste bedrijven op de Juiste plaats komen. De provincie zou daarom meer in vloed op het uitgeven van gronden aan bedrijven moeten hebben, vindt het college. Om het uitgiftebeleid van gemeentelijke grond in goede banen te leiden zou er, volgens GS. per gemeente een adviescommissie ln het leven geroepen moeten wor den waarin zowel de provincie als het bedrijfsleven zitting heeft. Be halve het vertrek van vooral jonge autochtonen uit de dorpen willen GS de komst van „stadsmensen" tegen gaan. Volgens het streekplan beschikken de gemeenten over ge noeg regelingen om een behoorlijk volkshuisvestingsbeleid te voeren. Dat volkshuisvestingsbeleid moet er op gericht zijn alleen sociaal- en economisch gebondenen aan een woning te helpen. Alleen wanneer het om duurdere bestaande wonin gen gaat dan kan de gemeente wei nig doen om invloeden van buiter. tegen te gaan. zo wordt in het ont werp streekplan toegegeven. Recreatie Behalve aan de drie genoemde pro blemen wordt in het voor-ontwerp streekplan veel aandacht besteed aan de recreatie. Met name de sterk stijgende belangstelling voor de wa tersport heeft grote gevolgen voor de natuurgebieden. De ruimte op het water wordt nijpend. De plano logen van de provincie vinden dan ook dat er een eind moet komen aan de vrijwel ongebreidelde groei van het aantal jachthavens. Om wat meer ruimte aan de watersporters te verschaffen wordt er gedacht aan een paar nieuwe plassen. Een uitbreiding van de Reeuwijkse Plas sen ligt in het verschiet. Ook zijn er (nog vage) plannen voor een nieuwe plas bij de Westelnder. Het „Groene Hart" dient beschermd te worden. De karakteristieke weidegebieden mogen niet verloren gaan. Rijksweg 11 Tenslotte blijkt uit het ontwerp- streekplan dat GS veel voelen voor de aanleg van rijksweg 11 vlak on der de spoorlijn Leiden-Alphen. De nieuwe weg moet de provinciale weg langs de Oude Rijn ontlasten. Ten behoeve van rijksweg 11. tussen rijksweg 4 (Den Haag-Amsterdam) en de rondweg rond Kerk en Zanen, is in het ontwerp streekplan een strook van driehonderd meter breedte vrij gehouden. Gedeputeer de Borgman heeft inmiddels laten weten weinig te voelen voor doortrekking van de nieuwe rijksweg 11 naar Bodegraven. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Het voltallige per soneel van Het Financieele Dagblad (F.D.) heeft in een resolutie geëist dat de benoeming van de heer H. ten Brink tot algemeen directeur van het F. D. en tot lid van de raad van bestuur van Sijthoffs Financiële Bladen ongedaan wordt gemaakt. Het F. D. is een dochtermaatschap pij van Sijthoff. Eind vorig jaar, toen geruchten cir culeerden, dat de heer Ten Brink tot directeur zou worden benoemd had algemeen directeur H. A. H. Sijthoff toegezegd, dat een directeursbenoe ming in nauw overleg zou geschie den met de scheidende directeur van het F. D., J. F. Richard terwijl het personeel tijdig over plannen geïnformeerd zou worden. Bij de be noeming van Ten Brink per 1 sep tember is echter zowel de heer Ri chard als de hoofddrectie voor een voldongen feit gesteld, aldus een woordvoerder van het'F. D. Rond de figuur van Hennie ten Brink (50) is binnen de perswereld al eerder het een en ander te doen geweest. Vier jaar geleden, toen hij evenals nu algemeen directeur was van Uitgeversmaatschappij Bona- ventura (onderdeel van Elsevier) be noemde hij plotseling de heer J. Folkertsma tot nieuwe hoofdredac teur bij de Haagse Post. Tegen die benoeming verzette de redactie zich. De redacteuren gingen in staking waarna zij collectief door Ten Brink ontslagen werden. Later werd de zaak na bemiddeling bijgelegd. Fol kertsma werd uiteindelijk geen hoofdredacteur. TROUW/KWARTET H 8 DEN HAAG - De christelijke weg vervoerders in het beroepsgoederen- vervoer over de weg (PCB en KVO) hebben geweigerd de nieuwe CAO voor het wegvervoer voor 1977 en 1978 te ondertekenen. De onderhan- j delingsdelegatie van beide organisa ties kreeg hiervoor geen toestem ming van hun sociale adviesraad en van de beide hoofdbesturen. Breekpunt is de toelichting op een artikel in de CAO. waarin de onder nemers in het wegvervoer ertoe wor den verplicht de uren die rustend worden doorgebracht in de slaapca- bine van een rijdend voertuig, als gewerkte uren te betalen. Beide o. - ganisaties achten dit artikel onaan vaardbaar. De beide werkgeversor ganisaties in het wegvervoer zijn inmiddels wel akkoord gegaan met deze verplichting. De christelijke vervoerders hebben nu een alternatieve toelichting voor gesteld. Deze luidt: de tijd buiten de i standplaats geldt niet als diensttijd en de werknemer heeft dan geen bemoeienis met de onderneming of I het voertuig maar kan rusten, in de slaapcablne wordt elk rustuur in een rijdend voertuig beloond met een ongemakstoeslag van 50 procent van het functie-uurloon en tenslotte wordt voorgesteld op een boot of veerpont in het desbetreffende et maal minimaal 10 uur betaald loon te garanderen. PCB en KVO betreu ren dat de andere werkgeversorgani- saties dit principiële alternatief niet j delen. Zij hebben hun leden- 1 vervoerders inmiddels verzocht alle artikelen in de nieuwe CAO te han- teren met uitzondering van de ge wraakte toelichting. Politiekogel verwondt man levensgevaarlijk AMSTERDAM De 37-jarige Amsterdammer A. F. L. heeft maan dagavond levensgevaarlijke ver wondingen opgelopen door een ko gel uit een politiepistool. De man probeerde zich aan aanhouding te onttrekken door vier agenten met een revolver te bedreigen en werd toen door één van de door twee agenten afgevuurde kogels in het hoofd getroffen. De schietpartij speelde zich af bij de Buiksloterdijk in Amsterdam- Noord. Daar signaleerde de beman ning van een politieauto een rode personenauto, waarvan kleur, merk en kenteken klopten met eerder op de dag door de rijkspolitie in Wielin gen in verband met een inbraak verspreide gegevens. Toen de Amsterdamse agenten de bestuur der van de wagen via de geluids installatie sommeerden te stoppen, voldeed hij aan het bevel. Een naast hem zittende vrouw werd door de bestuurder uit de auto geduwd. Zij kon ontsnappen. ENIG in Den Haag is ons kleutefzwemmen waar kleuters ECHT ZWEM MEN LEREN in ons speciaal daarvoor gebouwd kleuter- - I g\ n ons grote zwembad voor alle li L leefti|den op woensdag en zaterdagmiddag N V. ZWEMBA0 DE REGENTES TH 070-637740 Tal. aauna 0717667169 WEIMARSTRA AT 6] OEN HAAG DATS UN dealer autobedrijf broertjes sassenheim 02522-12921 r Uw advertentie in wordt door 355.000 koopkrachtige Nederlanders gelezen. A esenhcM/erlaan 146 - s-gravenhage privaatrechtelijk orgaan voor overleg en advies op de terreinen ven de samenlevingsopbouw en de maatschappelijke Tenminste voltooide Mulo/Mavo/Meao. of daarmede geit|k te stenen opleiding Diploma MBA Theoretische kennis van en practrsche ervaring met geautomati seerde administratie Voldoende ervaring om zelfstandig te kunnen werken noodzake- i.,k Teek: belas» met voeren van de 'manoeie adrmmsiratie o m omvat tende opstenen begrotmg laarrekenmg. kwartaal- en hqu«diterts- over zichten kostenbewaking Voor het uitvoeren van deze werkzaamheden wordt hn biigestaan overeenkomstig de saieneregeimg Rijksoverheid aihanke>t|k van opleiding, leen-jd en ervaring Begrenzingen f 1 900.f 2 900.— per maand (mcJusief tegemoetkoming premielasten AOW-premie en sooaie verzeke- Tenmmste 21 dagen vakantie 8'. vakantiebijslag Met reeds gemaakte vakante-, gehouden (Mi voorkeur schrtfteltjk) te richten i Elaenhowerlaan 146, Den Haag. ■afspraken kan rekening worden 02 Hee! Zo'n fijne moderne safari-japon *5 Polyester/katoenen gabardine in jrmyenécru Maat36t/m46 En daar draag ie zo'n lekker T-shirt onder. 100% katoen met lange 5 mouwen Onder andere army, khakiécru CQ Maat S.M.LXL Op uw best de buitenlucht in Kamgarenmantellnmarineen 2 zwart Maat 36 t/m 4& Meer dan 40 vestigingen door heel Nederland. Den Haag: Schoolstraat 24 Leyweg 954 Winkelcentrum Letfcchagc: Jasm'inhof 8 (donderdag koopavond) Leiden: Haarlemmerstraat 163a (donderdag koopavond) boekdruk/offset Newtonstraat 441 Postbus 6023 's-Graverthage Tel.: 070 - 64 39 30* roept sollicitanten op voor de functie van Deze staffunctionaris krijgt tot taak te bevorderen dat het totale bedrijfsgebeuren conform de gegeven beleidslijnen wordt gevoerd en juist en volledig wordt geadministreerd. Vereisten voor deze functie zijn: Middelbare schoolopleiding Diploma M.B.A. Goede organisatorische eigenschappen Enige jaren bankervaring en kennis van ge automatiseerde administratie strekt tot aanbe veling. Leeftijd 25 tot 30 jaa, Naast een medische keuring zal een psychotechnisch onderzoek deel kunnen uitmaken van de selectieprocedure. Schriftelijke sc licitaties met uitvoerige inlichtingen kunt u richten aan de Rabobank „Rijnsburg". Postbus 4, Rijnsburg. Op het directie-secretariaat van het Energiebedrijf Rijnland is op korte termijn plaats voor een die belast zal worden met de verzorging van vertrouwelijke correspondentie, het beheer van het directie-archief, e.d. in samenwerking met de 1e medewerker. Leeftijd circa 25 jaar. Naast het bezit van het diploma Middelbare School of Mulo/mavo zijn goede typevaardigheid en accuratesse ver eisten voor deze functie. Het salaris is afhankelijk van leeftijd en ervaring en bedraagt maximaal 2.024,— bruto per maand. De premie AOW komt voor rekening van het bedrijf. Voorts een goede ziektekostenregeling, opname in het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds en gunstige studiekostenvergoe* ding. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de directeur van het Energiebedrijf Rijnland, Langegracht 70, Leiden, met vermel ding van nummer: ER/77005 in de sollicitatiebrief.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 8