NEC EN DE GRAAFSCHAP NIETS VERDER Haarlem hijst stormbal na nieuw verlies Gosens en Baan snel tevreden Voor de derde keer AZ'67 [jyiSbJiSH Problemen binnen en buiten het veld blijven na doelpuntloos gelijkspel Eindhoven-VVV onbeslist Europees voetbal na winst op Roda binnen bereik Klap bij Bayern dreunt nog door ''"rwL WILSON MAANDAG 4 APRIL SPORT Trouw/Kwartet Pio/RHii door Peter Onvlee NIJMEGEN Het duel in de Nijmeegse Goffert stond bol van de problemen. Vooraf, tij dens en na het gevecht, dat met de uiteindelijke 0-0 score noch voor NEC noch voor De Graafschap iets wezenlijks op loste. De positie op de ranglijst blijft voor beide formaties pre cair en de moeilijkheden bui ten het veld werden er evenmin mee opgelost. „Als we van De Graafschap winnen", keek NEC's geblesseerde internatio nal Jan Peters vooruit, „dan is er wellicht een klimaat aanwezig om de tegenstellingen uit te praten. Het hangt of valt met de situatie op de ranglijst." Na negentig minuten troosteloos voetbal, waarbij de hilariteit slechts uit het negatieve voortkwam, was er wat die ranglijst betreft dus niets veranderd. „Nul nul is niet ge noeg," wist toen ook Jan Peters, en opnieuw in de toekomst blikkend: „De komende zes. zeven weken zal er een gewapende vrede moeten komen om het doel. de handhaving van NEC in de eredivisie, te verwezen-' lijken." De problemen. Allereerst die bij NEC. Problemen, terug te voeren tot de relatiegeschillen tussen trainer Hans Croon enerzijds en een gedeel te van de spelersgroep anderzijds. Jan Peters, als international, was er de afgelopen dagen de belangrijkste representant naar buiten van. Na dat, in een eerder stadium, Hans Croon publiekelijk zijn kritiek had gespuid over instelling en speelwijze van enkele spelers (Peters, Marijnis- sen, Meijers). De onrust in de Nij meegse formatie nam daarbij kort voor het treffen met De Graafschap nog toe. toen Cees Kornelis, gerouti neerd verdediger, zijn naam niet in de opstelling terug vond. Hersteld van een blessure achtte hij zich weer volledig fit, maar Hans Croon hield hem buiten de ploeg. Kornelis, woe dend, vertrok, na voor de komende dagen een onderhoud met het be stuur te hebben aangevraagd. Het openbaar worden van de proble men schokte de Nijmeegse ploeglei ding. Hans Croon wilde er het liefst verder ook aan voorbij gaan. Veinsde in een eerste confrontatie verbazing over de hem voorgehouden proble matiek en wees er op „dat de sfeer prima was, dat er hard was gewerkt en dat er de komende dagen ook weer hard gewerkt zal worden om het eredivisieschap te behouden." En over Cees Kornelis: „Die was geblesseerd, die kon niet spelen." In een tweede confrontatie weigerde Hans Croon vervolgens helemaal op deze zaken in te gaan. Manager Wil Jansen van NEC: „Eenspreekverbod heeft onze trainer niet. maar we wil len verder niet dat deze problemen naar buiten uit komen. Het is zo al erg genoeg. De zaken worden over trokken, want intern valt het alle maal best mee." Dat laatste is een understatement. Luister bijvoorbeeld naar Jan Pe ters. inderdaad nog geblesseerd en node gemist in de weinig gestructu reerde NEC-formatie die tegen De Graafschap aantrad. „Maandag train ik voor de eerste keer weer met de groep mee. Ik hoop op een goede verstandhouding met de trainer. Er zijn natuurlijk problemen. We heb ben verschillende opvattingen over het voetbal zoals dat gespeeld moet worden. Wat de afgelopen tijd is gebeurd met het spuien van de kri tiek op de spelers via de kranten is ook niet zoals het hoort." Peters, die al eens heeft gesteld, dat het voor NEC beter zou zijn dat zowel Croon (nog een contract van een jaar) als Peters (vraagprijs onbekend, maar ver boven het miljoen) vertrekt, hoopt in ieder geval „op een redelij ke verstandhouding". „Je hebt er niets aan", zegt hij, „wanneer je zo verdeeld de laatste zes weken in moet gaan. Ik neem aan, dat Croon hetzelfde doel na streeft als ik doe, handhaving van NEC. Als het mid del dan het door hem voorgeschre ven knokvoetbal moet zijn, dat moet dan maar in deze omstandig heden. Aan het einde van het sei zoen zien we dan wel verder." En dan De Graafschap, met vijf punten minder dan NEC op de laatste plaats geklasseerd in de ere divisie. Ook daar buiten het veld extra moeilijkheden. Het bestuur van de Doetinchemse club heeft ge dreigd en-bloc af te treden als de gemeenteraad het voorstel van het college van B. en W. aanneemt om de gemeentelijke subsidie aan de club tot 225.000 gulden te beperken. Manager Joop van der Klink: „We weten dat we, indien we degraderen, terug zullen moeten. We hebben ook een al wat beperkte begroting inge diend, maar de gemeente heeft ge meend daar nog eens 110.000 gulden van af te halen. Een onaanvaardba re zaak voor het bestuur van De Graafschap. Bij een zo smalle finan ciële basis kunnen wij geen ver antwoordelijkheid meer dragen." Het terugdraaien van de subsidie kraan (geraamd tekort dit seizoen al 400.000 gulden) is er indirect al aan leiding toe geweest, dat de onlangs benoemde trainer Hans Dorjee plan nen heeft Doetinchem de rug toe te keren. Van der Klink: „Er zijn hem bepaalde toezeggingen gedaan over het handhaven van de kwaliteit van de spelersgroep. Moet je als club straks zover terug, dan blijft daar niets van over. Ik kan me voorstel len. dat een trainer, of hij nu in de eredivisie of in de eerst divisie speelt, dit soort garanties wil." Hans Dorjee heeft inmiddels al gesproken met het bestuur van NAC en ver wacht mag worden, dat hij de ko mende dagen in Breda zijn handte kening zal plaatsen. Tegen deze achtergronden speelde de oostelijke derby NEC-De Graafschap zich af. Een duel zonder werkelijk niveau, met een handvol kansen aan beide kanten (de beste bij NEC voor de op het middenveld matig acterende Hans Posthumus, die tegen doelman Van Zoghei schoot; voor De Graafschap was kort voor tijd Kees Storm met een schot tegen de paal het dichtst bij een treffer) en een uiteindelijk „nor maal" doelpuntloos 0-0 resultaat. Niets oplossend tegelijk. NEC-De Graaftchap O-O. Scheidsrechter: Mul der Toeschouwers 6000. NEC: Schellekens, Visser. Van den Berg. Gerrit sen. Hendriks. Marijnlssen. Posthumus. Koe nen; Hoogendoom. Veeken. Meyers De Graafschap: Van Zogehl; Kerlin. Brandt. Van Londen. Overgoor; Van Veenendaal. Hid- dink, Henk Koenders; Joop Koenders. Storm. Hazelhekke (Nanlohy). door Johan Woldendorp AMSTERDAM Haarlem blijft een willige prooi voor zijn tegenstanders. Als zoveel eredivisieclubs had ook FC Amster dam lang niet zijn beste vorm nodig om de pupillen van trainer Barry Hughes nog dieper in de misère te duwen. De „lieverdjes" wonnen het duel aan de zelfkant van de hoogste voetbalklasse met 1-0 en verdienden op die manier twee uiterst kostbare punten. Gezien het ten hemel schreiende ka rakter van de tweekamp had ook FC Amsterdam met lege handen achter moeten hlijven. De finale van het hoofdstedelijke schoolvoetbaltoer- nooi zal deze week ongetwijfeld veel meer spektakel bieden dan het ar metierige gedoe in het angstaanja gend kale Olypisch Stadion. Barry Hughes verwoordde het heel tref fend: „Het was zo slecht, dat er ei genlijk geen punten verdeeld had den mogen worden." En dat verzon de veel geplaagde Haarlem-trainer praktisch heel Nederland moet het met de arme Brit te doen hebben niet. omdat de gigantische inzin king van zijn elftal nog niet tot staan is gebracht. De aftakeling van Haarlem woelt herinneringen los aan de opzienba rende inzinking, die GVAV in het seizoen 1964-'65 meemaakte. Bij het ingaan van de winter stonden de Groningers met twintig punten uit dertien wedstrijden op de tweede plaats. Toen de boeken werden ge sloten, bleek dat de noordelijke club (die in de tweede competitiehelft zes punten bij elkaar sprokkelde) het degradatiespook slechts met veel krachtsinspanning had kunnen ver drijven. De cijfers van Haarlem zijn minstens zo bizar. De afgelopen veer tien wedstrijden werd de punten- schat met niet meer dan twee scha mele gelijke spglen uitgebreid. Het is duidelijk, dat Hughes nu de stormbal heeft gehesen. Lange tijd weigerde hij hardnekkig in een fata le crisis te geloven. Maar na de „vier punten-nederlaag" tegen FC Am sterdam moest hij met pijn in het hart bekennen, dat zijn ploeg in de onderste gelederen van de eredivisie thuishoort. „We zitten midden in de puree. Wanneer je een mooie positie wilt innemen, moet je voetballen. En daarvan is bij ons geen sprake. De hele ploeg is uit vorm. Wanneer één of twee spelers een crisis doormaken, kun je hen vervangen. Maar ik heb mijn beste elftal op het veld staan. Het heeft geen zin om daar verande ringen in aan te brengen." Haarlem is rijp voor de slachtbank. De elitebrigade van Barry Hughes lijkt gespeend van kwaliteit, slag vaardigheid en bezieling. Het geloof in eigen kunnen heeft zijn weg ge vonden in een rioleringssysteem. Een kwartier lang leek het er op, dat de gasten zich toch nog boven het vernederende niveau van de afgelo pen weken zou verheffen. Maar toen die vijftien minuten verstreken wa ren, hoefde Amsterdam alleen maar op een bevrijdend doelpunt te ho pen. In reëel gevaar ts doelman Jan Jongbloed niet geweest. Barry Hughes: „Het heeft er alle schijn van, dat de spelers die slechte resultaten als normaal accepteren. Ik zou niet weten, waar ik de oor zaak moet zoeken. De sfeer is prima. Was er maar een conflict. Dan had ik tenminste een aangrijpingspunt. Doelman Rob Boersma is optimis tischer. „Er wordt goed getraind. We kunnen trouwens echt wel voetbal len. Dat hebben we in de eerste competitiehelft overvloedig bewe zen. We hebben kwaliteit genoeg in huis om nog een paar punten te pakken. Met nog vier thuiswedstrij den (tegen Eindhoven, De Graafschap, PSV en Roda Jee red.) voor de boeg is er geen enkele reden om In paniek te raken." Ook voor FC Amsterdam Is er geen enkele grond aanwezig om in een perspectiefrijke toekomst te gelo ven. De thuisclub toonde maar zel den de Inspiratie om het eveneens geknakte moreel op te vijzelen. Pas in het laatste kwartier begrepen de pupillen van trainer Pim van der Meent, dat je Je in de voorste lijn moet laten zien. wil je tenminste doelpunten fabriceren. Dat gelukte uiteindelijk middenvelder Rob Bi- anchi. Koppend passeerde hij der tien minuten voor tijd doelman Boersma. De Amsterdammer ver diende bijna in z'n alleentje twee punten voor zijn club. Want ooi doelman Jan Jongbloed kon twee keer op zijn assistentie rekenen, toen hij al geklopt was. Over zes weken zal blijken hoe zin vol die reddingen zijn geweest. Maar de toekomst van de lieverdjes oogt even grauw als de omgeving, waarin FC Amsterdam-Haarlem zich af speelde. Het vertrek van Jan Jongbloed naar Roda JC staat in middels als een paal boven water. Sterker, Pim van der Meent maakt door Jan van Galen EINDHOVEN Hoewel trainer Rlnus Gosens en zijn collega Rob Baan zich positief uitlieten over het uiteindelijke resultaat, hebben Eindhoven en het Venlose FC VW niet veel rendement gehaald uit het gelijke spel (1-1). De openlijk geëtaleerde tevre denheid moest een heimelijke desillusie verbloemen, want zowel Eindhoven als VW had de volle winst binnen kunnen slepen. Beide blijven nu hoofdrollen vertolken in de emotionele slotfase onderaan de ranglijst. Haarlem-doelman Rob Boersma grabbelt de bal weg vlak voor de voeten van Heini Otto voortdurend schietgebedjes, waarin hij de hoop uitspreekt dat zijn poortwachter van ernstige kwetsu ren gespaard blijft. „Dat is zo onge veer mijn grootste zorg. .Hopen, dat hij niet geblesseerd wordt. Want er ligt in Kerkrade onvoorstelbaar veel geld op hem te wachten." Qjtamaast verzoent Van der Meent, die hoogstwaarschijnlijk FC Amster dam trouw blijft („ik heb nog een contract voor het volgend jaar"), zich met het mogelijke afscheid van één van de weinige talenten die de hoofdstedelijke club van haar voor zitter Dé Stoop mocht houden: Hei ni Otto. „Wanneer hij de kans krijgt om weg te gaan," aidus Van der Meent, „is het eigenlijk niet ver antwoord om hem tegen te houden. Ik denk ook niet, dat dat mogelijk zal zijn." FC Amsterdam-Haarlem 1-0 (0-0). 76. Biarichl 1-0. Scheidsrechter Jonker Toeschouwers 2500. FC Amsterdam: Jongbloed, De Jong, Koopman, De Leeuw, Swart; Van de Merkt. Blanchl, Otto: Van Bommel. Wetzel. Meijer (Husers). Haarlem: Boersma, Wentink. PeIJs, Huyg, De Vries; Wildbret. Oeorge. Van der Ban; Melgers (De Geer), Van den Berg, De Kip (Pratt). Met nog zes wedstrijden In het ver schiet blijft het dregradatiegevaar levensgroot, bezetten de clubs de derde en vierde plaats van onderen en groeit de mentale druk van „het moeten winnen" nu tot een nauwe lijks te torsen ballast. Dat viel ook gisteren te constateren. Eindhoven-VW was typisch zo'n wedstrijd waar chaotische taferelen en technisch en tactisch onvermo gen hand in hand gingen, maar waar, en dat moet gezegd worden, de amu sementswaarde allerminst onder leed. Uit de vele onoverzichtelijke situaties ontstonden sensationele kansen. Kansen die over de gehele linie evenwichtig werden verdeeld en het gelijke spel daardoor meer dan rechtvaardigden. Deze feiten be helsden ook grotendeels de wedstrij danalyses. Nog meer aandacht van de trainers kregen de beslissingen van scheidsrechter Berrevoets. Gosens voelde zich door de Amsterdamse arbiter min of meer bekocht, toen hij kort na de hervatting Advocaat in staat stelde om VW via een strafschop de leiding te geven. Dit gebeurde nadat Bloemers de op volle snelheid liggende Van der Weide in het strafschopgebied had getorpe deerd. Het protest miste grond, want de beslissing was volkomen terecht. VW trainer Rob Baan reageerde KERKRADE - „Het moet nu toch wel iedereen duidelijk zljnGlat wij beter zijn dan Roda JC". stelde AZ- trainer Hans Kraay zaterdagavond vergenoegd vast. Kraay had natuur lijk gelijk. Drie keer stonden Roda en AZ dit seizoen tegenover elkaar en drie keer zegevierden de Alkmaarders. Vooral deze laatste nederlaag kwam hard aan in het Roda-kamp. Want door de 0-2 nederlaag van zaterda gavond heeft AZ voorlopig de strijd om de zo belangrijke derde plaats in de eredivisie in zijn voordeel be slecht. AZ heeft Europa-Cup voet bal binnen handbereik en Roda is weer eens afhankelijk van de te genstander. Eenzelfde situatie als vorig jaar toen de Kerkraadse be kerfinalist alleen dan op Europees niveau mocht meespelen als PSV ook landskampioen zou worden, hetgeen geschiedde. Ook nu hoopt Roda er natuurlijk op dat AZ de beker wint, want dan heeft de ploeg kans mee te mogen spelen in de strijd om de UEFA-Cup, tenminste als Rode achter AZ vierde wordt op de ranglijst. Het derde treffen tussen beide teams was bijzonder spannend en aantrekkelijk. Roda had ln de eerste helft duidelijk de betere kansen te gen een AZ dat steeds waakzaam bleef loeren op counters. De Alkmaarse verdediging maakte in de eerste 45 minuten geen solide indruk, vooral niet wanneer Roda bliksemsnel counterde. De steeds ver opdringende Hugo Hovenkamp werd er herhaaldelijk uitgelopen door Gerard van der Lem. In het Éla# Kees Kist in actie te midden van de Roda-verdediging. Rechts kijkt Wim van Hanegem nauwlettend toe. centrum konden Spelbos en Vonk de lange Dick Nanninga maar moei lijk de baas. Zo kreeg het fel aanvallende Roda dan ook enkele goede scoringskan sen. Meskovic moest in de 21ste mi nuut een schot van Van der Lem onschadelijk maken. In de 32ste mi nuut kopte Nanninga na een voorzet van Van der Lem net naast. Twee minuten later was Meskovic echter kansloos tegen een hard schot van de Deen Jens Kolding. Via de paal sprong de bal echter terug weer het veld in. AZ mocht al met al blij zijn dat het met 0-0 kon gaan rusten. De tweede helft was nauwelijks één minuut oud. toen Roda-invaller doelman Dacier grandioos naast een hoekschop van Van Marwijk sloeg. Op de lijn staand kon Leo Ehlens echter redden. Dacier zou later nog enkele keren mistasten op hoge voorzetten en dat kwam de rust in de Roda defensie zeker niet ten goede. Het doelpunt dat ln de 23ste minuut de wedstrijd in feite besliste, leek zeker niet onhoudbaar. Kees Kist had zich handig vrijgemaakt van vaste bewaker Pfeiffer en liet van ongeveer 22 meter een schot los. Een drietal meters voor de vallende Da cier stuiterde de bal tegen de gras mat en over de reeds op de grond liggende doelman heen verdween het leer in het doel (0-1). Door deze tegenslag was Roda aangeslagen en in de volgende vijftien minuten kon het vertragend spelende midden veld van AZ gemakkelijk het spel van Roda ontregelen. Pas in de laatste vijf minuten begori Roda aan een slotoffensief, waaruit enkele gevaarlijk momenten voor het AZ- doel ontstonden. Maar in de mêlee van spelers zag niemand kans de bal over de doellijn te werken. Een hal ve minuut voor tijd werd het zelfs nog 0-2. Kees Kist tikte vanaf eigen helft de bal richting Van Marwijk, die alleen nog Roda-speler Broeks ln zijn buurt wist. De overige Kerkraadse spelers stroomden teza men voor het AZ-doel. Broeks wilde de pass van Kist onderscheppen, maar raakte het leer slechts half. Van Marwijk kon toen ongehinderd op Dacier afgaan en lepelde de bal over de uitlopende doelman in het lege doel (0-2). Roda-speler Ehlen werd werd door arbiter Corver genoteerd wegens het maken van opmerkingen op de lei ding. Arntz kreeg een gele kaart wegens het onderuit halen van een tegenstander (Vermeulen). Rods JC-AZ'67 M (941). 68 Kist 0-1, 90 Van Marwijk 0 2 Scheidsrechter: Corvcr. Toeschou wers: 16.000. Roda JC: Dacier; De Wit, Pfeiffer, Ziegler, Eh len; Broek», Kolding (Degeni), Meuser; Van der Lem. Nanninga, Vermeulen. AZ: Meskovic; Van RIJnsocver. Vonk. Spelbos, Hovenkamp; Arntz, Van Hanegem. Nygaard. Voamaer (Metgod). Kist. Van Marwijk. kribbig op de wijze, waarop de gelijk maker tot stand kwam. Volgens Baan en velen met hen stond Bleij- enberg in buitenspelpositie toen hij na een voorzet van Bloemers scoor de. Dit viel van de tribune af niet waar te nemen. „Elk puntje telt nu en zeker in uit wedstrijden", luidde de tekst van Baan ondanks alles. „Als je achter komt te staan op een psychologisch verkeerd moment en je weet toch nog gelijk te komen, dan kun je in deze fase van de competitie niet an ders dan tevreden zijn", aldus Go sens. Toch moeten beide oefenmees- ters zo langzamerhand vrezen voor eventuele degradatie. Niemand weet beter dan Baan en Gosens, dat het spelerspotentieel voor eredivisievoetbal erg mager is. De uitschieters zijn er dan ook een voudig uit te halen. Bij Eindhoven draait op het ogenblik alles om Pleun Strik en bij de FC VW gaat het om Dick Advocaat. Juist omdat ze er dit seizoen pas zijn bijgekomen en juist omdat ze nu al de sleutelfiguren zijn, was het des te interessanter om de vele duels, die ze moesten uitvechten, gade te slaan. Advocaat sprong er bij die confront atie het beste uit en hij scoorde ook VW's enige doelpunt. De oud-Roda- speler bevond zich wel in een voorde lige positie, want hij werd niet alleen gesteund door de eveneens uitste kend spelende Albert van der Weide. Advocaat kon zich ook beperken tot verdedigen. Strik daarentegen moest ook nog eens al het opbou wende werX voor zijn rekening ne men. Een onvoldane Pleun Strik daarover. „Ach. met het gelijke spel ben ik uiteindelijk wel tevreden, maar het ls wel eens moeilijk om in een team te spelen, dat weinig vedet ten herbergt. Ik ben bij PSV jaren lang gewend geweest topvoetbal te bedrijven en via de Europa Cup op het hoogste niveau mee te draaien. Dan valt het niveau bij Eindhoven wel eens moeilijk te accepteren; dan voel Je je wel eens eenzaam." Ook voor Dlck Advocaat is de omschakeling van subtopper Roda JC naar VW niet altijd even gemak kelijk. „Voor mij is het niet altijd even prettig, omdat ik bij Roda JC en daarvoor bij FC Den Haag op een behoorlijk niveau heb meegedraaid. Alleen het eerste jaar bij Roda was er ook sprake van degradatiegevaar. Mocht VW degraderen, dan bestaat voor mij altijd nog de mogelijkheid te vertrekken. Misschien zou ik toch blijven, want financieel ga ik er niet op achteruit, maar ik weet niet of ik er sportief gezien dan nog zin in heb." Pleun Strik daarover: „Ik heb nog een contract van twee jaar. Maar er zijn meer contacten verbroken." Hermans van VW kreeg een gele kaart van Berrevoets voor het neer leggen van Bleyenberg. Eindhoven-FC WV M (0-6). 52. Advocaa! (strafschop) 0-1 71 Blcijenberg 1-1 Scheidsrechter: Berrevoets Toeschouwers Eindhoven: Adjanskl, Blljderveen, Dijkstra Bloemers, Bruinen; 8trlk, Wornaar, Boers, Kreekels (Jacobsi, Blrljrnbem. Posthumu FV VVV: Vltcn, Van Dlnter, Rettki/wskl. Her man», Schrcur» (Cordang); Pala, Advocaat, Van der Welde; Kurclnac. Verbong (Van Rosmolen), De Jongt HAMBURG De uitschakeling door Dynamo Kiev voor verdere deelneming aan het Europese beker toernooi voor landskampioenen heeft op Bayem München de uitwer king niet gemist. De de Bundesliga leed de drievoudige Europese beker houder een ongewoon grote neder laag met 5-0 tegen HSV. Bij rust van de wedstrijd die door 50.000 toeschouwers werd bijgewoond, was de stand 2-0. Toch speelde Bayern, dat Dürnber- ger, Hoeness en Müller moest mis sen. In de eerste helft niet zo slecht. Hamburger SV had echter een top dag, alles lukte. Tennis Borussla-Borussla Mönehen Oladbach 0-1. Schalke 04-FC Saarbrückcn 01. Elntracht Frankfurt-VFL Bochum 2-2. Fortuna Düsscl- dorf Hcrtha BSC 2 3. Elntracht Braunschwcig- MSV Duisburg 1-1, Rot Welss Esscn-Borussia Dortmund 1-5 Stand: 1 Borussla Mönchen Oladbach 37. 2. Eintracht Braunschweig 37. 3. MSV Duisburg 32. 4. Eintracht Frankfurt 32, 5 FC Schalke '04 BELGIF. De topclubs in de Belgische compe titie hebben een goed weekeinde achter de rug. De eerste zes op de ranglijst werden ieder twee punten rijker, zodat er in feite niets veran derde op kop. Club Brugge leek thuis tegen degra datiekandidaat KV Mechelen regel recht op een gelijkspel af te gaan. Vijf minuten voor tijd stond het nog 1-1. Toen gingen de Mechelaren ech ter door de knieën. Van der Eycken. ook al maker van het eerste Brugge- doelpunt, zette de Belgische Landskampioen op winst, waarna Davies er in de laatste minuut 3-1 van maakte. Anderlecht kon on danks de overwinning op Beringen niet imponeren. Meer dan een uur bleef de stand in Beringen 0-0. Dankzij twee doelpunten van Swat van der Eist wist Anderlecht de aan sluiting met de koplopers te behou den. RWD Molenbeek, de andere Brusselse club. rekende eenvoudig met FC Luik af. Jan Boskamp kwam nog wel langszij dankzij Nico- laes, maar Wellens (2) en Nielsen gaven met hun treffers het klasse- verschil aan, waarna Nicolaes nog het tweede doelpunt voor FC Luik mocht laten aantekenen. Berlngon-Anderlerht 0-2, RWD Molenbeck-FC Luik 4-2, Beerschot-FC Antwerp 2 0, Llorse- Wlnterslag 1-0, Warcgom-Cerke) Brugge 2-1, Oostende-Bcvcrrn 2 0, Lokcren-Kortrljk 2 1, Club Bruggc-KV Mcchclen 3-1. Stundard- Charll-rol 2-1. Stand: 1 Club Brugge 41, 2. RWD Molenbeek 37. 3. Anderlecht 36, 4. Lokeren, Standard en Beerschot 32. SPANJE Ondanks een 2-1 overwinning op Za- ragoza ls het CF de Barcelona niet gelukt in te lopen op concurrent Atletico de Madrid. De Madrilenen wonnen namelijk met dezelfde cij fers als Barcelona van Sevilla en houden zodoende een voorsprong van vier punten op de ploeg van Rlnus Michels. Het voorheen nog op de derde plaats staande Valencia, waar ook Johnny Rep voor uitkomt, heeft een steek laten vallen. Met Atletico de Bilbao werd stuivertje verwisseld nadat tegen deze ploeg een 2-1 nederlaag werd geleden. Las Palmas-Bctls 1-1 Satandcr-Elche 2-1 Real Madrld-Espanol 4-1 Malaga Real Socledad 2-1 Salamanca Cclta 2-0 AthleUc de Bilbao- Valcncla 2-1 Hercules-Burgos 3-0 Bevllla- AUctlco Madrid 1-2 Barcelona-Zaragoza 2-1 Stand: 1 AtlcUco De Madrid 33 2. Barcelona 35 3. AthleUc De Bilbao 32 4. Valencia 3) ENGELAND Arsenal—Leicester 3-0, Blrhlngham—New castle 1-2, Bristol City—Aston Villa 0-0, Con- ventry—Tottenham Hutspursl-1, Derby Coun ty—Stoke City 20. Liverpool—Leeds 3-1. Manchester City—Ipswich 2-1, Sunderland- Queens Park Rangers 1-0, West Bromwlch Albi on—Middelsbourgh 2-1. STAND: 1. Liverpool 45. 2 Ipswich 43. 3 Manchester City 42. 4. Newcastle 41. 5. West Bromwlch 37, 6. Manchester United 36. ADVERTENTIE Stijl Dc puur natuurlijke souplesse van scheerwol, vertaald *n stijlvolle pakken Wilson dc Olcnny slaagt erin. nonchalance en elegante unnavolgbu.tr te verenigen in een kostuum. tksklusief bij hcrcnklcdingspetialislcn

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 11