DUIJVESTEIN Trouw Eindelijk oplossing voor „Zonnebloem" Haagse wetswinkel moet inkrimpen Als u nu een Renault 5 aanschaft, willen wiiu over enige jaren wéér een Renault verkopen. Daarom zal onze service al die tijdperfekt zijn. ij INNEMËËBV r Trouw Nieuwbouw in Oud-Waldeck Lind Leids raadslid wil opheldering over schoollokalen /^vaderY~ Gemeente weigert experiment wijk jurist goed reclame medium gezellig en krities strips en hoedjes iedereen komt aan bod [e Auto Haag Renault. Auto's met I.Q. Renault Nederland N.V. HOOGHEEMRAADSCHAP VAN RIJNLAND ANALISTEN assistente van de schoolhuishoudster ...EN 00K OP Deze trenchcoat 49.- 1.75 0.98 ,„EN OOK OP ZATERDAG Vendomatic wasautomaat 7634 DONDERDAG 24 MAART 1877 TROUW/KWARTET H Van een onzer verslaggevers DEN HAAG In de situatie rond het paviljoen „Zonnebloem" aan de Scheveningseweg in Den Haag is eindelijk wat duidelijk heid gekomen. Al 19 jaar zou voor het pand van de Stichting Haagse Hervormde Kindertehuizen, waarin Jongens tussen elf en achttien Jaar door de justitie geplaatst zijn, nieuwbouw komen. Geld was er wel, maar de plannen bleken steeds niet te reali- Begin dit Jaar werd de sltuaUe vol- gens de groepsleiding in verband met de bouwvallige, verveloze en brandgevaarlijke staat van het ge bouw. onhoudbaar. Vorige maand is er een architect geweest en het bestuur van de stich ting heeft nu besloten op een perceel bouwterrein in Oud-Waldeck vier pa- viljoentjes te laten bouwen die. als alles doorgaat, over twee jaar be trokken kunnen worden. De staf van „Zonnebloem" heeft inmiddels de acties moeten staken omdat zij. doordat van drie kleine twee grote groepen jongens werden gemaakt, met minder mensen evenveel kinde ren moest begeleiden. Drie groepsleiders werden overge- plaatst naar andere paviljoens van de stichting. .Daardoor kunnen wij het niet meer bolwerken om actie te voeren en we kappen er daarom mee," aldus groepsleider Rob Nederlof. Ook moesten uiterlijk woensdagavond zes uur de spandoeken, die nu al maandenlang had pand sieren, ver dwijnen. De oplossing die er nu schijnt te zijn. voorziet erin dat één groep jongens eind juli van dit jaar in een pand aan de Brugsestraat gehuisvest wordt. Voor de andere groep wordt in het oude pand een aantal voorzieningen aangebracht om aan de eisen van brandveiligheid te voldoen. De BAM (Bataafse Aannemlngs Maatschap pij) heeft al begroot wat dat gaat kosten. Op 2 mei komt de brandweer om opnieuw te keuren. „Het bestuur heeft wel toegegeven dat er met onze actie, die men aanvankelijk afkeur de, gang in de zaak is gekomen. Ondanks het feit dat we Waldeck niet zo zagen zitten als nieuwe bouwplaats voor een tehuis, ziet het ontwerp er leuk uit We hopen dat er nu iets bereikt wordt, omdat het belang van de kinderen natuurlijk prevaleert." aldus Rob Nederlof. Van onze correspondent LEIDEN Het Leidse gemeente raadslid Bosch (CDA) wil dat er een duidelijke uitspraak van de raad komt over de bouw van een twaalftal lokalen in Leiderdorp ten behoeve van de Louise de Coligny Scholengemeenschap. De heer Bosch valt wethouder Tes- selaar (onderwijs) en demissionair staatssecretaris De Jong (onderwijs en wetenschappen) er op aan dat de bouw van deze lokalen onverwacht is getorpedeerd. Zij deden dit met het argument dat de prognoses voor 1980 een sterke afname van het aan tal leerlingen laten zien. Het CDA- fraktielid twijfelt aan deze voorspel lingen. Om het verlies aan individuele ad viescapaciteit een klein beetje goed te maken moest er beginnen met een niet-wijk-gebonden spreekuur. Met dit experiment wil men proberen de minst mobiele groepen rechtshulp te brengen. Er zijn hiervoor onder an dere contacten gelegd met het Paard van Troje. enige bejaardentehuizen, een psychiatrische inrichting en zelfs met het gevangeniswezen in Den Haag. Eens in de zoveel tijd wil men deze instellingen gaan be zoeken. Reden voor de ingrijpende reorgani satie is dat in de loop van het vijfja rig bestaan van de wets winkel het aantal spreekuren toegenomen is en de toeloop van cliënten bijna explo sief genoemd kan worden. De belas ting van de wetswinkeliers en van de administratieve krachten werd hier door te groot. In deze overbelasting ziet de wetswinkel Den Haag een gevaar door de kwaliteit van de gratis verleende adviezen. Men wil meer tijd krijgen voor de opleiding en scholing van de jurisisch advi seurs zelf en meer mogelijkheden hebben om de cliënten te kunnen begeleiden bij de problemen. Door middel van een actief beleid dus niet meer op een vast adres, waar drempelvrees blijft bestaan, ai- wachten wil men sociaal- economisch zwakke groeperingen beter bereiken. „Het was de laatste jaren toch al zo dat we positief discrimineerden, düs rijke klanten weerden." aldus Ma- rius de Geus, woordvoerder van de wetswinkel. Het is volgens hem noodzakelijk dat de winkel meer ac tiviteiten ontplooit om zich binnen de zwakste wijken nog bekender en vertrouwder te maken. Hij betreurt het dat zaken als preventieve rechtshulp het geven van voor lichting en informatie ter voorko ming van Juridische problemen bezoek aan scholen en vormings centra en het ondersteunen van ac ties van huurderscomité's en buurtgroepen nauwelijks aan bod komen. Naast de eigen spreekuren zit er ook regelmatig iemand van de wetswinkel in wijk- en diensten centra. En passant concludeert de wetswinkel dat zij haar be staansrecht nog lang niet heeft ver loren als individuele, gratis. Juri disch advies verlenende instantie. „Inkrimping is in feite erg onge wenst, maar het kan niet anders," aldus De Geus. Volgens hem blijkt duidelijk dat het Buro voor Rechtshulp niet voldoet. „De rechtshulp die men geeft is te gering, en de mensen hebben er toch ook drempelvrees. Uit een enquête is ge bleken dat de wachttijd er gemid deld één anderhalf uur is en de lengte van de gesprekken vijf tot tien minuten. Bij ons is dat tussen de twintig en dertig minuten gemid deld. Het gaat bij het buro voorna melijk om het doorzetten van de traditionele hulpverlening, namelijk het gratis toevoegen van een advo caat Bovendien is een advocaat niet geschikt voor de opvang in de eerste ÜJn, dat zijn meer specialisten." door Dick Pijl DEN HAAG De Haagse wetswlnkels gaan het aantal vaste spreekuren drastisch beperken. In Schevenlngen, de Transvaal- wijk en ln het MAI In de Tasmanstraat verdwijnen de rechtshulpverleners. In de Schilderswijk, het Regentessekwar- tier en de Spoorwijk gaat men met meer mensen dan voorheen door. In de eerstgenoemde wijk verhulzen de Juristen van de van Ostadestraat naar de Hooftkade (ln het HKJ-pand). Een weloverwogen auto-aanschaf begint bij de keuze van een goede dealer. Want als u eenmaal hebt gekocht bent u ervoor jaren op aan gewezen. Kies 'n dealer met hart voor z'ri auto's. Wij letten op alle service details. Omdat ons voortbestaan ervan afhangt: we weten dat u alleen klant blijft als u tevreden bent. Daarom werken onze geschoolde monteurs met precisie diagnose-apparatuur. Daarom hebben we ook vaste reparatietijden en hej uitge breide diagnose-rapport. Goede service verkoopt méér auto's. Kijkt u maar eens om u heen. Er komen hier steeds meer Renaults op de weg. De Renault s GTL. Pittig en opval lend zuinig. Ook op de grote weg. Over z'n zuinig-_ heid: gemiddeld I op 15 en zelfs 1 op 20 bij 'n konstante 90 km/u. Hij is kompakt en\ heeft bumpers rondom die lakschade voor komen. Hij heeft voorwielaandrijving en 'n pittige motor van 1289 cc. Handig is zijn achterruitverwarming met ruitewisser en elektrische sproeier. Gratis autoboek van 212 pagina's. Laat u verder informeren over deze en de andere Renaults door het dikke, kleurige alles-over-Renault boek. Het ligt voor u klaar en 't kost u niets. MSI fect :ht ever ubin :hou er ni pen rerde 'an 0.10 0.90 poes' P 1 ;onii LM leine fan 1 iger uurc rij l rinst 69 312. an er. fatio mho loew ot ef ertoi let ang endi regei Renault 5. al vanaf f 10.555,- incl.BTW. Prijswijzigingen voorbehouden. Showrooms: Pletterijkade 9-14, Tel. 070-8S8307 (Spui-Rijsw.pl) Stadhoudersplein 47. Wassenaar. Tel. 01751-17400. Werkplaatsen: Calandplein 2. Tel. 070-889255. Pletterkade/Gouwcstr.. 070-859870. Okkernootstraat 82, Tel. 070-233760. Beeklaan 147. Tel. 070-634854. Stadhoudersplein 47. WASSENAAR. Tel. 01751-17400. Loosduinsewcg IDEN HAAG. Tel. 643830, Westduinweg 196 (hock Schokkerweg). SCHEVENINGEN. Tel. 549213. Afd. Verkoop Occasions: Loosduinsewcg I. Kelder ingang N.W. Buitensingel. Tel. 643830. Dr. Lelykade 46. achterzijde van Kolthof B.V. Tel. 552600. Werkplaatsen: Loosduinseweg I, Tel. 643834. Gaslaan 2. Tel. 643830. Werkplaats Kolthof B. V.. Westduinweg 186. SCHEVENINGEN. Tel. 552600. Onderdelen Magazijnen: Loosduinsewcg 1. Tel. 643830, Westduinweg 186. Tel. 552600. êdrijfsl Het hoogheemraadschap heeft o.a. de zorg voor dc kwaliteit van het oppervlakte water in een gebied van ca. 100.000 ha. Op de laboratoria voor wateronderzoek 'van de technische dienst te Leiden is plaats voor enige Taak: (na een mime inwerkperiode) het uitvoeren van analyses ten behoeve van de vaststelling van de waterkwaliteit. Vereist: het bezit van het diploma MBO-analytisch chemische richting. Zij die hopen binnenkort dit diploma te behalen kunnen eveneens solliciteren. Salaris: afhankelijk van leeftijd en ervaring, minimaal f 1.502,- en maximaal f 2.102,- per maand, behoudens toepassing van de jeugdregeling voor gegadigden beneden 21 jaar. De bij de overheid gebmikelijke secundaire arbeidsvoorwaarden zijn van toepassing. Sollicitaties binnen veertien dagen na verschijnen van dit blad te zenden aan de ingenieur-directeur van dc technische dienst van Rijnland, Breestraat 59 té Leiden. Te koop Mercedes 280 S. au- tom. Amerik. auto. elektr. schuifdak, radio cassetterecor der. Bouwj. dec. '71. Tel. 01711-10836. DATSUN DEALER r Uw advertentie in wordt door 355.000 koopkrachtige Nederlanders gelezen. J Weimarstraat 153-155-163, tel. 65.59.40 Herenstraat 38. Rijswijk, tel. 99.42.94 BS* Huishoudelijke apparaten Beeklaan, hoek Galileistraat, tel. 45.14.47 donderdags koopavond BEGRAFENIS-EN CREMATIEVERZORGING - alle formaliteiten - verz. advertenties - eigen rouwkamers - eigen rouwdrukkerij - eigen rouw/volgauto's dag en nacht Chr. Scholengemeenschap „Maarsbergenstraat" (school voor h.n.o.) Maarsbergenstraat 169, 'a-Gravenhago vraagt na de paasvakantie een voor 12 uur per week. Bij voorkeur maand., dinsd., donderd., vrijd. van 8.30 tot 11.30. Salaris volgens rijksrege ling. Aanmelden vrijd. 25 maart tussen 9 en 12 of maand. 28 maart tussen 9 en 12. Uw advertentie ir onze Pijltjesrubrie staat ook als Victorie in de Volkskrant] Voort 18,20 f zien 1 miljoen mensen dat u uw kollektie Wajang popperl wilt verkopen. Uw advertentie in wordt door 355.000 koopkrachtige Nederlanders gelezen. De regenjas voor heren! Kwaliteit polyester/katoen, geheel gevoerd Met raglan- mouwen, steekzakken, mouw lummels, epauletten en van achtererf een open split Kleuren zwart marine, khaki en beige Maten 44 t/m 58 Lengtematen 47 t/m 53 Nu twee dagen lang: van 125.- voor vrijdagvoorded vrijd 49 voordeel vrijdag voordeel vrijdag voor deel vrijdag voordeel vrijdag voor deel Nappaline jasje Met steekzakken, bmdcemtuur. opge stikte jukstukken en open split Geheel gevoerd Kleuren: zwart en camel Maten. 40 t/m 48. Kinder- en tiener- ankiets Rib gebreid van ka toen Vele kleuren o a marine, rood. beige, groen en wit. Maten 19-22 t/m 39-41. Per paar vanaf (kl st. p m Vendex Sport tennisschoenen Solide canvas boven werk met versterkte neus. Goed verende binnenzool en slijtvaste buiten- zool. Maten 43/46 16.- 39/42 15.- m. 34/38 ll|a. Zeegrastegel In banen van 9 stuks aaneengeregen. Geschikt voor alle vertrekken in huis. Formaat: 30x30 cm. Droogmolen Zeer solide uitge voerd. met aluminium armen en gelakte standbuis 40 Meter drooglijn, ruim voldoende voor een komplete gezins- was. Verkoop afd keuken- BA CA JA.JV Vendex kompakt decoupeerzaag- machine VD 2520K 350 Watt. 2200 en 2800 toeren Verstekinstellmgen van 0-45°. Radio en TV ontstoord. Dubbel geïsoleerd. garantie. 139.50 Nu snel en schoon wassen in deze wasautomaat met 7 basis programma s. De roestvrijstalen trommel heeft een Inhoud van 4-5 kg droog wasgoed. Afmetingen 60 x 85 x 55 cm. Kema keur. Nu twee dagen lang: van 629.- voor VROOMS DREESMANN ook geldig op de plaatselijke koopavond

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 18