Kombineer en flaneer. Bij P&C. 29, Vier mensen op weg naar werk omgekomen unkemöller, Peek&Cloppenburg Surinamers beschuldigen PTT van discriminatie Strengere aanpak van verboden wapenbezit Trouw [ettingbotsing bij Bodegraven Politieman krijgt in beroep zes jaar Conflict over aanleg telefooninstallatie Van Agt doet voorstellen is SCHOOLARTSENDIENST DISTRIKT DOKKUM SCHOOLARTS EROP UIT PER EIGEN AUTO? T NDERDAG 24 MAART 1977 BINNENLAND Trouw/Kwartet 17 tan een onzer verslaggevers [MSTERDAM Bij een kettingbotsing, gisterochtend half tht op de rijksweg Utrecht-Den Haag ter hoogte van Bode- taven, zijn vier mensen om het leven gekomen. Vijf personen [arden gewond, twee van hen liggen met brandwonden in het jode Kruis-ziekenhuis in Beverwijk, de andere drie in het tekenhuis van Woerden. DEN BOSCH - Het gerechtshof heeft de 39-Jarige wachtmeester der rijkspolitie J. K. uit Cuyk wegens doodslag in overeenstemming met de els veroordeeld tot zes jaar met aftrek. Tevens beval het hof zijn onmiddellijke gevangenneming. K. was niet bij de uitspraak aanwezig. K. stond op 9 maart in hoger beroep terecht ondat hij op 2 augustus 1974 zijn vrouw, de toen 33-jarige Maria G. door verdrinking in het Garda- meer in Italië om het leven zou heb ben gebracht. omgekomenen zijn C. van Biesen B. de Ronde (22), W. W. Leen- uts (57), allen uit Dussen en A. ïllecaan (24) uit Gorkum. Zij waren men in één auto op weg naar hun >rk in Alphen aan de Rijn. in auto, die achter in een lang- am rijdende file reed, werd totaal rpletterd door een met cement ge ien truck, die achterop de file in- ed en brandde geheel uit. ven andere auto's werden even- ns vernield, twee ervan vlogen ook brand. Tot twaalf uur 's middags het verkeer ernstig gestremd ge est. Er deden zich files van httien kilometer voor. s gevolg van dit ongeluk botsten k op de andere rijbaan enkele au- s op elkaar. Daarbij vielen geen chtoffers. Van een onzer verslaggevers GRONINGEN De PTT van het district Groningen gaat vandaag praten met de Stichting voor Surinamers in Groningen (SSG) om een oplossing te zoeken in het conflict over de aanleg van een telefooninstellatie voor de stichting. Tot nu toe heeft de PTT geweigerd de installatie aan te leggen, omdat de stichting niet wilde voldoen een de eis, dat de aanlegkosten van tevo ren werden betaald en bovendien een waarborgsom werd overge maakt. richt voor vierduizend in Groningen wonende Surinamers, heeft dit optreden van de PTT discrimine rend genoemd en heeft al gedreigd met een kort geding. De PTT stelde die voorwaarde na Normaal ervaringen met de vorige wel- zijnsstichting SUR AN, die failliet ging en bij de PTT een schuld van zesduizend gulden achterliet. De stichting, die welzijnswerk ver- Volgens een woordvoerder van het Groningse PTT-district is het nor maal. dat bij de aanleg van een kostbare installatie aan bedrijven de nota al bij het begin van de werkzaamheden wordt gepresen teerd. „Dit hebben wij ook bij de stichting gedaan, maar die bleek op dat moment niet over het vereiste bedrag te beschikken." Volgens de woordvoerder zijn de za ken anders komen te liggen nu CRM de gemeente Groningen heeft ge machtigd vijfduizend gulden als voorschot voor de stichting uit te trekken. Een garantieverklaring had het ministerie al op 3 maart gegeven. Van onze parlementsredactie DEN HAAG Minister van Agt heeft bij de Tweede Kamer een ontwerp voor een nieuwe wapen- en munitiewet ingediend. Met het wetsontwerp hoopt de minister het steeds groter wordende illegale wapenbezit beter bestrijden. Dit bleef er over van de auto, waarop de truck inreed. Alle vier inzittenden waren op slag dood. Dit door justitie en politie grotere bevoegdheden bij de controle op dit terrein te geven en tevens de maxi mumstraffen voor illegaal wapenbe zit fors te verhogen. Ook wordt de handel in en de in- en uitvoer van wapens meer dan in de huidige wetgeving aan regels gebon den. In de memorie van toelichting bij het wetsontwerp zegt minister Van Agt dat hij het verboden wapen bezit een maatschappelijk kwaad van zo grote omvang vindt, dat de tamelijk vergaande controle bevoegdheden gerechtvaardigd zijn. Deze houden onder meer in dat la dingen onderzocht kunnen worden, terwijl ook reisbagage kan worden geopend. Ook kunnen controlerende ambtenaren (ook niet- politiemensen) inlichtingen vragen, boeken en zakelijke bescheiden in zien en gebouwen betreden (met uit zondering van woningen, dat is al leen aan politiemensen voorbehou den). Als daartoe aanleiding bestaat kunnen de controleurs op verboden wapenbezit ook voertuigen aanhou den en onderzoeken en mensen fouil leren. Tricotnylan beha mei diepe halslijn. Kleur: wit, skin. Maten: A-B, 70/85 Bijpassend Slipje: 5.95 Soft beha van transparante tricotnylon. Kleur: wit. Maten: A-B 70/85 Steungevende kanten beha met elastische rugpanden.en schouderbandjes. Extra steuntjes in de ondercups. Kleur: skin. Maten: B75/90 C80/95 (Deze aanbiedingen gelden l/m wo. 30 maart a s GEMEENTE BUNSCHOTEN Publikatie nr. 20 Burgemeester en wethouders van Bunschoten maken ter vol doening aan artikel 12. 2e lid der Wegenwet, bekend, dat met ingang van dinsdag 29 maart 1977 gedurende veertien dagen ter gemeentesekretarie, afde ling algemene zaken, voor een ieder ter inzage is gelegd het door Gedeputeerde Staten van Utrecht dd. 23 februari 1977, afd. 2, nr. 2095WV/409 goedge keurde besluit van de raad van deze gemeente van 9 december 1976. nr. 543, waarbij aan het verkeer werd onttrokken een gedeelte van de Frans Hals straat Van de beslissing van Gedepu teerde Staten van Utrecht staat beroep open op de Koningin. Dit beroep kan worden inge steld door iedere belangheb bende uiterlijk op de dertigste dag nadat deze aankondiging heeft plaats gehad. Het beroep schrift moet worden gericht aan de Koningin, maar inge diend bij de Kommissaris der Koningin in de provincie Utrecht. Deze zal dan een be wijs van ontvangst afgeven. Bunschoten, 23 maart 1977. Burgemeester en wethou ders voornoemd, de sekretaris, W. de Graaf de burgemeester, J. W. Bol Ingevolge beschikking var Kantonrechter te Tiel d.d. 9 maart 1977 is aan Marcelis Jo hannes Smits, geboren op 7 mei 1958 te Kerkwijk, wonende te Nederhemert, Nederhemertse- kade 24 handlichting verleend tot het uitoefenen van het loon- werkersbedrijf-landbouw- bedrijf en tot alle rechtshande lingen welke daartoe vereist of wenselijk zijn. de kleine gerubriceerde advertenties in verschijnen ook als Victories in de Volkskrant. .Méér dan een miljoen lezers zien uw aanbieding. ent We ai •ras jro lest eze L2 >ed dat om hlX use len ds 1 De commissie van beheer van de Schoolartsendienst in het distrikt Dokkum. omvattende de gemeenten Dokkum. Kollumerland c a.. Oostdongeradeel. Westdongeradeel en Schiermonnikoog, roept solli citanten op voor de funktie van Indiensttreding zo spoedig mogelijk. Aan de dienst is het geneeskundig schooltoezicht opgedragen van de leerlingen van 33 scholen voor kleuteronderwijs. 43 scholen voor basis- en buitengewoononderwijs en 14 scholen voor voortgezet- 1 onderwijs. De personeelsbezetting bij de dienst bestaat uit twee artsen en een assistente. Salarisgrenzen 4.228,- tot f 5.217,- per maand, exclusief de toeslag van 30,- of in geval geregistreerd als sociaal-geneeskundige, tak jeugdgezondheidszorg 4.910,- tot 6.253.- per maand, exclusief de toeslag van f 30.-. Verder is de rechtspositieregeling voor het personeel in dienst van de gemeente Dokkum op deze funktie van toepassing. I Sollicitaties met uitvoerige inlichtingen en opgaaf van referentie- 1 adressen in te dienen bij burgemeester mr. H. Sybesma van Dokkum. voorzitter van de commissie van beheer van de dienst, p a. Stadhuis Dokkum. binnen 14 dagen na het verschijnen van dit blad. ntdek de schoonheid van twee ruige landen! "•[Noorwegen v a 699,- Schotland v a. 398,- Informatie/Boeking Perscombinatie reizen Wibautstraat 131 Amsterdam. Tel. 020-914400 Groene streepblouse. Pol./katoen. Mt.36 t/m 44. Mt. 36 t/m 44. Rok met voorplooi en gevlochten ceintuur, Mt. 36 t/m 44. Of- Wijd vallende blouse. Katoen. Mt.36 t/m 40. Katoenen strokenrok in bloemetjesdessin. In zwart, kobalt en rood. p» Mt. 36 t/m 42.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 17