en dat drink je. Industrie-eiland biedt werk voor psychiater! Trouw Opheffing vrijwillige ouderdomsverzekering FAMILIEBERICHTEN Verwachting van prof. Van Gils Nieuwe pachtnormen landbouwgronden pas per 1 augustus Mertens dient wetsontwerp in Veel belangstellir voor experiment met buurtbusjes Vermaning stelt 'ultimatum' TROUW/KWARTET ND kunnen van maandag tot en met vrijdag telefonisch van 9 00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond Is dit alleen mogelijk van 16.00-20.00 uur. Geboren: Rutger Jan Frederik F. H. Scholten A. L. M. Scholten-Coops Uithoorn, 23 maart 1977 TesseUchadelaan 44 Hierbij geven wij kennis van het overlijden van onze lieve ^nendin Jannie van den Heuvel Zij zal steeds in onze herinnering blijven. Haar vnendinnen uit Rotterdam All Bep Cock Hanni Ida Nel 20 maart 1977 Heden is in Jezus, haar Heiland, ontslapen onze Ueve moeder en oma Heij - de Gooijer Jantje Gosina de Gooijer oud 77 jaar. Yarmouth (Can.): J. L. de Gooijer L. de Gooijer - Hajer Amsterdam: T. Fopma - de Gooijer B. Fopma Gorinchem: C. Wilhelm - de Gooijer Joh. Wilhelm Werkendam: A. J. Koekkoek B. Koekkoek Ermelo: B. de Gooijer C. de Gooijer - Koorevaar en kleinkinderen: Jan Randolph, Annick, Gerard Karei. Jantine, Mas Paulien, Elisabeth, Barbara. Tineke, Jannet. Sjaak, Hans, Bert Jan, Patrick, Alexander Nataschja Gorinchem, 22 maart 1977 Kon. Emma straat 10 Geen bezoek aan huis Gelegenheid tot condoleren in wijkgebouw „De Heul" tussen 13 en 14 uur na afloop van de begrafenis. Rouwdienst in de Johanneskerk, Nieuwe Haven, op zaterdag 26 maart om 11.30 uur, welke geleid zal worden door Dr. J. R. Dijkema (geref. pred.), waarna de graflegging in stilte zaJ plaatsvinden. Heden is van ons heengegaan onze lieve schoon zuster Jantje Gosina de Gooijer Heij, als laatste en oudste van de kinderen L. Heij. Het liefste in haar leven was iets voor een ander te doen. P C. van Mill A. Heij - Slettenaar H. Heij Boers Gorinchem. 22 maart 1977. Niemand leeft voor zichzelf niemand sterft voor zichzelf, Wij lerrn en sterven voor God onze Heer, aan Hem behoren wij toe. Heden overleed, tot onze grote droefheid onze lieve dappere zuster, schoonzuster en tante Wilhelmina Catharina Metzelaar op de leeftijd van 70 jaar. Amsterdam A. Metzelaar Utrecht: A. C. Metzelaar Voorburg: W. Metzelaar P. J. Metzelaar-Driessen kinderen en kleinkinderen Utrecht, 22 maart 1977 St Jacobsstraat 35* De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het ziekenhuis Overvecht, Paranadreef 2 te Utrecht; aldaar geen bezoek. De Dienst der Gedachtenis zal gehouden worden vrijdag 25 maart om 13 uur in de Jacobikerk, St Jacobsstraat te Utrecht waarna de crematie plechtigheid zal plaatshebben om 14.30 uur in aula II van het crematorium „Daelwijck". Flori- dadreef te Utrecht (Overvecht). Na de plechtig heid gelegenheid tot condoleren in de ontvangka mer van het crematorium. In de verwachting van het eeuwige leven is van ons heengegaan onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder Trientje Timmer-Smit weduwe van Andreas Timmer, op de leeftijd van 83 jaar Utrecht: A. Duizer-Timmer A. T. Duizer Hamilton (Can.): A. BUan-Timmer S. Bilan Epe: H. Boele-Timmer A H. L. Boele Klein- en achterkleinkinderen Zwolle. 23 maart 1977 Bejaardentehuis de Molenhof, kamer 275 Correspondentieadres: Vredenburglaan 8. Epe. De begrafenis zal plaatshebben op de algemene begraafplaats te Delfzijl s 11.30 uur. Vooraf zal in gebouw ..Het Anker" bij de Gerefor meerde kerk, M. van Coehoornsingel 21 te Delfzijl een rouwdienst worden gehouden, welke om 10.30 uur aanvangt Indien u de dienst wenst bij te wonen, wordt u verzocht 10.15 uur in het gebouw aanwezig te zijn. ,,/n het huis mijn Vaders zijn vele woningen en ga heen, om u plaats te bereiden". Joh. 14:2. Heden nam de Here tot Zich onze lieve moeder en oma, Helena Heraraers-Korten, weduwe van J.H. Hemmers, in de gezegende ouderdom van 91 jaren. Ik rust in God en heb mijn lot mijn leven en mijn streven, mijn vreugde en smart mijn ganse hart, in Zijne hand gegeven. Uit aller naam. H.L. Hemmers. 's-Gravenhage. 22 maart 1977. Escamplaan 497. Correspondentie-adres: Schiedam. 's-Gravelandseweg 640, Bezoek aan de rouwkamer van het Leyenburg Ziekenhuis, Leyweg 275, donderdag van 18.00-18.45 uur. De dienst van Woord en Gebed zal worden gehou den zaterdag 26 maart om 11.30 uur in de aula van „Westduin", Ockenburghstraat te 's- Gravenhage/Loosduinen, waarna de begrafenis zal plaatshebben. Vertrek van Escamplaan 497 om 11.15 uur. Vergeet voorgoed de kosten en de baten. Leg neer uw passies en houd op te haten. Wie ooit ontstijgen wil aan 't Labyrinth, zal dl het aardse moeten achterlaten. Door een noodlottig ongeval is van ons heenge gaan Elly Bongers-Kass Ernst Bongers Joyzelle Wouter Muiderberg. 22 maart 1977 Frans van Mierislaan 3 De crematie zal plaats hebben op maandag 28 maart a.s., "s morgens om 11.00 uur in het crema torium „Daelwijck" aula 1, Floridadreef 7 te Utrecht (Overvecht). Het crematorium is te berei ken van station Utrecht-Overvecht met bus 1. Vertrek van de rouwkamer De Jager, Brinklaan 132, Bussum om 10.00 uur. En als de loopbaan is gelopen. Het doel bereikt met laatste kracht. Dan gaat de hemel voor ons open, en zijn voor eeuwig thuisgebracht Gez. 336 6 Op 21 maart nam de Here tot Zich, in volle zekerheid Gods kind te zijn, onze lieve broer, zwager en oom Marten Mol, echtgenoot van A. Brands. op de leeftijd van 68 jaar. Toronto, Canada. 40 Bartley Dr. 375. Wildervank: M. Hazelhoff-Mol Zwolle: J. Huisman-Mol J. J. Huisman Den Helder. H. J. Slik-Mol F. H. Slik Bussum: J. J. Mol H. Mol-Wiersema Bussum: J. Mol G. Mol-van Huizen Kaatsheuvel: A. v. d. Garde-Mol Australië: J. Koster-Mol J. Koster. Neven en nichten. „Veilig in Jezus' armen". God heeft uit dit aardse lijden verlost en in Zijn Heerlijkheid opgenomen onze lieve zuster, tante en vriendin. Hendrika Dijk, op de leeftijd van 72 jaar. Haar leven was dienen. 's-Gravenhage: A. M. Dijk M. Dijk Delft: J Lelie-Dijk 's-Gravenhage: H. Dijk G. Dijk-Neefjes Loosduinen: W. J. Dijk M. Dijk-De Jong Utrecht: J. Dijk M. Dijk-Koster Neven en nichten 's-Gravenhage: L. Manni. 's-Gravenhage, 22 maart 1977. Staverdenstraat 119. Geen bezoek aan huis. Geen bloemen. Gelegenheid tot condoleren vrijdagavond van 7.15-8.15 uur in „Het Bouwcentrum", Van Die- menstraat 167. De rouwdienst zal gehouden worden op zaterdag 26 maart a s. om 10.30 uur in de aula van de begraafplaats „Westduin", Ockenburghstraat, 's- Gravenhage Loosduinen, waarna de teraardebe stelling zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van de begraafplaats. Hiermede betuigen wij onze welgemeende dank voor de hartelijke blijken van deelneming en medeleven na het overlijden van onze vader Gijsbert riüfn Uit aller naam: H. Pluim. Amsterdam, maart 1977 Advertentiepagina's zijn pagina's vol nieuws. Uw advertentie in i wordt door 355 000 koopkrachtige Nederlanders gelezen. Van een onzer verslaggevers DELFT De eventuele aanleg van een kunstmatig industrie- eiland In de Noordzee zal niet alleen 28.000 werknemers werk op het eiland verschaffen, maar ook volop werkgelegenheid bieden aan psychiaters en maatschappelijk werkers. De gebieden waar uit de werknemers voor het eiland zullen worden aangetrokken, groeien uit tot sociale rampgebieden, waar de hulpverleners de handen vol zullen hebben. in een gebied wonen waar de werkge legenheid slecht Ls. Dat gebrek aan werk in het gebied waar de werkne mer woont, verkleint ook de kans dat hij, wanneer hij van het eiland weg wil, in zijn woonomgeving werk vindt: De werknemer zit als het ware op het eiland gevangen. Deze verwachting uitte prof. dr. M. R. van Oils (hoogleraar bedrijfskun de aan de Rijksuniversiteit in Gro ningen) gisteren tijdens een congres over het Noordzee-eiland, dat werd georganiseerd door „Practische Stu die", de studievereniging van de af deling civiele techniek van de Technische Hogeschool in Delft. Tij dens dit congres werd de aanleg van een industrie-eiland In de Noordzee (ongeveer vijfduizend hectare groot en vijftig kilometer ten noordwe^n van Hoek van Holland) verdedigd door prof. Ir. W. Langeraar, terwijl Ir. M. Bierman tegen de aanleg van het eiland pleitte. Volgens prof. Van Gils zal de situatie van de arbeiders op het eiland, die volgens de plannen bijvoorbeeld drie of vier dagen op het eiland blijven, niet te vergelijken zijn met die van andere mensen die regelmatig lange tijd van huis zijn. Vliegers en bagge raars bijvoorbeeld hebben hun be roep uit vrije wil gekozen. Omdat de werknemers echter gerecruteerd zul len worden uit gebieden met een blijvende werkloosheid, ls er volgens prof. Van Gils geen sprake van een keuze uit vrije wil. Bovendien zijn de activiteiten op het eiland perma- Van onze Haagse redactie DEN HAAO Minister Van der Stee heeft deze week, vóór zijn aftre den. laten weten dat de nieuwe pachtnormen voor landbouwgron den pas per 1 augustus zullen gel den. Daarmee ls hij tegemoet geko men aan wensen van het Landbouwschap Zouden de nieuwe normen al de volgende maand In gaan, zogls Van der 8tee aanvanke lijk wilde, dan zou er een dubbele pachtprijsverhoging uit rollen voor boeren, wier pachtcontract tussen april en augustus afloopt. nent: de werknemer is niet één keer van huis weg, maar iedere keer weer. Prof. Van Gils zei te vrezen dat dit tot een uitholling van het gezinsle ven zal leiden en dat de betrokken heid van de werknemer met het ge meenschapsleven zal worden aange tast. Ook bij de vrouwen van de werknemers zullen zich problemen voordoen. Vrouwen krijgen in het huwelijk vaak een gevoel van zin loosheid. Dat is op te lossen, aldus prof. Van Gils, door vrouwen de gele genheid te geven te werken. Maar voor de vrouwen wier man op het eiland werkt, kan dat niet, omdat zij Verloop Te verwachten valt, zo zei prof. Van Gils, dat vooral Jonge ongehuwde arbeiders naar het eiland zullen trek ken, die dan later elders aan de slag willen. Dat betekent dat het verloop hoog zal zijn, hetgeen weer kan lei den tot problemen met de scholing van de werknemers en daarmee ook de veiligheid op het eiland. Die vei ligheid zal bovendien nadelig wor den beïnvloed door het door prof. Van Gils verwachte hoge ziektever zuim onder de werknemers. Voorts zal volgens prof. Van Gils het eiland mensen uit bepaalde lagen van de bevolking aantrekken, die aan de Van onze sociaal economische redactie DEN HAAO Staatssecretaris Mertens (sociale zaken) heeft het al verwachte wetsontwerp ingediend tot liquidatie van de „vrij willige ouderdomsverzekering" (VOV). De VOV bood elke Neder lander de mogelijkheid zich bij de staat tegen premiebetaling een aanvullend pensioen van ten hoogste negentig gulden per maand te verzekeren. wal niet uit de voeten komen. eiland kan hierdoor in laag i aanzien komen te staan. Van een onzer verslaggevers DEN HAAO - Ongeveer vijfenti tig besturen van streekgt meenten en plaatselijke groep gen hebben tot nu toe bij het r terle van verkeer en waterstaat vraagd in aanmerking te komen een proef met buurtbusjes. c Vorige maand heeft minister We terp aangekondigd in een a« streken waar onvoldoende vrai naar openbaar vervoer, een prol willen nemen met kleine busjes maximaal acht personen. Deze fre len vooral worden gebruikt in gi Dol den, die niet (meer) worden bed 0°! door het streekvervoer, omdat citê aantal reizigers te klein is om autobus in te zetten. Het rijk stelt de busjes beschik aan in de streek te vormen busd tè's, die bestuurd zullen worden) lnd vrijwilligers. De bedoeling ls dk Aar proef in drie gebieden \eei genomen. i bas one De assi I Sal; van jeut De huidige VOV wordt als verouderd gezien. Er zijn nu voldoende andere mogelijkheden voor ouderdomsver- zekeringen. De Tweede Kamer heeft eerder besloten de VOV niet te mo derniseren maar ermee te stoppen. Het wetsontwerp regelt de eerste fa se van de liquidatie. Het afsluiten of wijzigen van (nieuwe) verzekeringen wordt onmogelijk. Mensen die al pre mie betalen, kunnen daarmee door gaan. Zij zullen hoe dan ook niet nadeliger uitkomen dan wanneer ze nu premiebetaling zouden stoppen. De verzekerden krijgen binnen een paar weken nader bericht Verder bepaalt het wetsontwerp dat rechten op een toekomstige uitke ring beneden dertig gulden per maand zullen worden afgekocht. De afkoopsom wordt betaald op de da tum waarop anders de maandelijkse uitkeringen zouden zijn begonnen. De afkoopsom wordt belast met twintig procent (het minimumta rief). In de nadere regelingen zal zo veel mogelijk de verzekerden de keus worden gelaten hoe hun verze kering zal worden afgewikkeld. Een van de mogelijkheden zal zijn de verzekering over te hevelen naar een particuliere verzekeringsmaat schappij. Tot slot voorziet het wetsontwerp In de mogelijkheid voor afvloeiingsre gelingen voor personeel dat zich bij de raden van arbeid thans roet de VOV bezig houdt. Van een verslaggever ASSEN De amateur-archei Tjerk Vermaning heeft de of van justitie in Assen, mr C. J Epenhuysen, tot 26 maart dl gegeven voor rectificatie voo door Vermaning krenkend ga woorden In zijn requlsitor tijdei strafproces tegen Vermaning februari. Op 15 februari heeft Vermanin schriftelijke klacht bij de van justitie in Assen ine waarop hij tot nu toe een vo hem nietszeggend antwoord gekregen. De heer Vermaning nu een termijn vastgesteld. hij meent dat vijf weken vold< moeten zijn om te reageren. Z< dan gaat hij verder in beroep minister van justitie en de Koningin, zegt hij. toej Veri gen Soil adrc vooi Dok ER 'ntc Noo! Inlo 't is goed 't is grolsch ijpf, Grolsch bier is er in pijpjes, beugelflessen en tinnetjes. Dat zeg je als je grolsch drinkt. Grolsch bier is vers bier op natuurlijke wijze Tfcfe/" - gebrouwen en daarna lang gerijpt, daarom heeft het die goede smaak en frisheid. Vakmanschap is meesterschap

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 16