IJshockeybondweer van voren af aan beginnen SC Cambuur vol twijfels Tennisorganisaties verenigen zich 'oloegajevski ziek: kans '|)p strijd tegen Kortsjnoj Coach Hal Laycoe vertrekt waarschijnlijk Gang van zaken rond derde periodetitel fel betwist luzie in Russisch kamp in vooruitzicht halve finales Hel van Deurne niet uitverkocht WAAR VERKRIJGBAAR?? GRATIS PROEFNUMMER!! BON. Drie doelpunten Peter Prauser Doping in Parijs-Nice KINDERDAG 24 MAART 1977 SPORT Trouw/Kwartet 13 f- Joor Erik Oudshoorn iMSTERDAM Kort na de degradatie tijdens het wereldkam- jioenschap in Japan naar de niets betekenende C-poule, staat iet nationale ijshockey team nog een klap te wachten. Hoewel hij ïog koud etfn voet op Nederlands grondgebied heeft gezet is het ïagenoeg zeker dat de voor dit land veel te professionele lanadese bondscoach Hal Laycoe definitief terugkeert naar zijn geboorteland. De bodem van een nagenoeg uitgedroogde put is laarmee bereikt. Zonder voedingsstoffen zal het Nederlandse jshockey zich nu uit deze benarde situatie moeten redden. cmj Ahii: c Iet droombeeld om door middel van en ijshockeygoochelaar als Hal .aycoe een fout beleid ten aanzien an het nationale team te compense- en is in Japan danig verstoord. Ne erland daalt af, Laycoe vertrekt en e realiteit van het ware ijshockeyni- eau is in het land van de rijzende on aan het niets ontziende daglicht ekomen. loals gezegd: zelfs Laycoe kon dit iet verbloemen. Reden te meer voor e Canadees om zijn schreden weer aar het continent over de grote plas richten. NIJB-secretaris- enningmeester Joop van Rijswijk cht toe: „Het grote geld lonkt naar aycoe. Je moet niet vergeten dat hij gecontracteerd voor een chijntje. Inmiddels heeft hij ver- llende aanbiedingen van clubs Canada gehad en daar kan de lederlandse IJshockeybond niet te- enop. Verder is het natuurlijk zo, at hem hier nauwelijks ruimte is egund om zijn opdracht goed uit te oeren. De ijshockeyclubs eisen in lederland zoveel aandacht voor zich p, dat Laycoes kwaliteiten als oach nog beter bij die teams tot zijn echt zouden komen dan als bonds- ainer. Het is spijtig. Laycoe is een eweldige vakman en we hebben ier op het bondsbureau altijd bij onder plezierig met hem samenge- rerkt. Maar ja, als je hem geen ge- eedschap in handen kan even laarmee doelt Van Rijswijk op de eer gebrekkige voorbereiding voor ït nationale team dat een beetje lozel naar het WK in Japan ver- ik. Terwijl in andere landen al ikenlang dag in dag uit aan het onale team werd gesleuteld be te de Nederlandse competitie haar hoogtepunt. Om nog maar zwijgen van het overhaaste ver- k naar het ijshockeygebeuren in ipan. De onvermijdelijke gevolgen iervan zijn bekend, aar hoe moet het verder? Eigenlijk er nu een patstelling ontstaan. De ene weg, naar de B-poule, kan alleen worden begaan als het nationale team (en ijshockey) wordt gezuiverd van Canadezen en de ijshockeyers van eigen bodem de volle aandacht krijgen. Terwijl de andere route, waarschijnlijk ook enkele jaren kor ter, weer de oude is. Joop van Rijswijk is eeft warme voorstander van de laatste. „De Ne derlandse-Canadezen in het natio nale ijshockey verdwijnen wel op een natuurlijke wijze", zegt hij dan ook. „De ijshockeyers van eigen bo dem worden steeds sterker en zullen de Canadezen ongetwijfeld op den duur verdringen. Ik geloof niet dat je een Nederlandse-Canadees het spelen in het nationale team kan verbieden. Dat zou discriminatie be tekenen. En wat die voorbereidin gen betreft. Dit jaar hebben we ons vergaloppeerd omdat we pas in ok tober te horen kregen dat het WK- toernooi op 10 maart zou beginnen, en niet zoals elk jaar gebruikelijk op 17 maart.' Protesteren hielp weinig, die ijsbaan was alleen tussen 10 en 21 maart beschikbaar." Oorspronkelijk was derhalve ge dacht aan een voorbereiding van een week. Je kan je afvragen of zelfs dit voldoende was geweest. Interna tional Jos Bles zegt bijvoorbeeld: „Hadden we tenminste twee weken uitgetrokken voor het spelen van testwedstrijden tegen enkele sterke Duitse ploegen, dan waren we in de middenmoot van de B-poule geëin digd. Tegen Zwitserland, Noorwe gen en Joegoslavië hebben we zuiver door uitputting in de laatste vijf minuten de volle winst uit handen moeten geven." Ontzettend jammer natuurlijk, want normaal gesproken hadden we uit deze duels zes punten weten te slepen. Maar eigenlijk waren we nauwelijks op elkaar ingespeeld. Laycoe heeft dit proberen op te van gen door in elke linie spelers van dezelfde club te plaatsen. Ik speelde bijvoorbeeld samen met Corky de LEEUWARDEN Het bestuur van de eerste-divisieclub SC Cambuur heeft zijn twijfels over het regelmatig verloop van de strijd om de derde periodetitel in de op een na hoogste afdeling van het betaalde voetbal. Voorde der de periode tellen acht wedstrij den. SC Cambuur heeft in deze acht wedstrijden veertien punten gehaald. De Friezen kunnen nog worden ingelopen door het Rot terdamse Excelsior, dat komende zondag tegen SC An ersfoort zijn laatste wedstrijd voor het derde periodekampioenschap speelt. Vice-voorzitter Van der Leij van SC Cambuur zei dinsdag na een bestuurvergadering: „Wij zijn ontstemd over de organisato rische fout, die eind januari is gemaakt toen het sectlebestuur betaald voetbal het dubbelpro gramma samenstelde en Excelsi or twee n aal achtereen een vrije zondag gaf." van n ening dat er gegronde twij fels bestaan over de arbitrage in de wedstrijden van Excelsior te gen Volendam, Veendam en For- tuna SC. „In die ontmoetingen kreeg Excelsior fel omstreden strafschoppen, die de club aan de punten hielpen. Wij gaan de scheidsrechterscommissie nog deze week een brief schrijven waarin wij zullen vragen bij voor baat alle twijfels ten aanzien van de leiding voor de wedstrijd Ex celsior - SC Amersfoort weg te nemen", aldus Cees van der Leij. Het bestuur van SC Cambuur vindt ook dat de mondelinge be handeling van de gele kaarten van Thomas Haan (SC Cambuur) en John van Diggele (Excelsior) in de ontmoeting tussen beide clubs, vraagtekens oproept. ..Haan kreeg een wedstrijd schor sing en Van Diggele ging vrij uit", aldus de vice-voorzitter van de Friese club. Verder is men bij SC Cambuur Ten slotte is het bestuur van SC Cambuur verbolgen over het feit dat scheidsrechter Joop Vervoort afgelopen zondag bij de ontmoe ting Excelsior - Fortuna SC pas vijf minuten voor de aanvang van de wedstrijd op het terrein ver scheen. De heer Vervoort was van n ening dat het duel pas om half drie zou beginnen. „Dat mag een n an van het kaliber Vervoort niet overkomen. Hij moet de aanvang- tijden precies weten. Bovendien komt de heer Vervoort uit de om geving van RotterdanNu hij zo laat verscheen, na eerst nog te zijn opgebeld, heeft hij zich nooit optimaal kunnen voorbereiden op een zo belangrijke ontnoe- ting", aldus de heer Van der Leij. Vervoort was overigens door de KNVB zelf in verwarring ge bracht. Op de lijst met aan- vangsuren van de verschillende voetbalclubs stond voor Excelsior half drie aangegeven. In het KNVB-blad is dat later gerectifi ceerd. naar Vervoort heeft die laatste melding gemist. IJshockeycoach Hal Laycoe vertrekt waarschijnlijk weer naar Canada Graauw, ook een ijshockeyer van Amsterdam. Individueel heeft ieder een een goede prestatie geleverd, daar ben ik van overtuigd. We waren er bovendien op gebrand om goed voor de dag te komen vanwege de negatieve publiciteit die we voor het toernooi hadden gehad. Maar goed, gebrek aan conditie is ons opgebro ken. Vergeet niet dat we acht wed strijden moesten spelen in een tijdsbestek van twee weken", aldus de talentvolle aanvaller van Amsterdam. Pratend over hoe het nu verder moet, blijkt zijn mening parallel te lopen met die van Joop van Rijs- wijk. „Mij is ook bekend dat er plan nen zijn om alleen met Nederlanders in de C-poule verder te gaan werken. Ik ben daar geen voorstandér van. We hebben aan die Canadezen goe de leermeesters. Als je bedreven wilt raken in het tafeltennissen, dan heb je ook liever een sterkere tegenstan der. En het vertrek van Hal Laycoe? Ik zal er geen nacht van wakker liggen. Het is een uitstekend coach maar hij heeft nog weinig hoogte van de Westeuropese mentaliteit. En dat is wel logisch ook, want in Canada was hij gewend om met profs te werken die een ton per jaar verdienen. Dan zeg je sneller: voor jou een ander". Overigens: Jos Bles was gisteren, op de dag van aankomst uit Japan, al weer druk bezig al het achterstallige werk in te halen. Dót is ook ijs hockey. PARIJS (Reuter) „World Cham pionship Tennis" (WCT), de almach tige tennisorganisatie van Lamar Hunt, zal in 1978 voor de eerste keer in acht jaar deel uit maken van het circuit voor Grand-Prixtoernooien. Deze beslissing, die is voorafgegaan door maandenlange onderhandelin gen en die veranderingen in de groot te van het bestaande circuit van de Grand-Prixtoernooien zal inhouden, werd door vertegenwoordigers van de internationale professionele ten- nisbond (MIPTC) bekendgemaakt. Derek Hardwick, voorzitter van de MIPTC, deelde op een persconferen tie in Parijs mee dat WCT zal deelne men aan een cyclus van 28 toernooi en en de vier „grand-slam- toemooien" (de open kampi oenschappen van Australië, Frank rijk, Wimbledon en de Verenigde Staten). Deze evenementen zullen 35 weken in beslag nemen, waardoor van de resterende weken er acht kunnen worden gebruikt voor com petities van landenploegen, zoals de toernooien om de Davisbeker en de Koning Gustaafbeker. Hardwick, die ook voorzitter is van de Internationale Lawntennisfedera- tie (ILTF) zei dat hij uitermate ver heugd was over het samenvoegen van de kalenders. Lamar Hunt verklaarde dat „de ten nissport aan de vooravond staat van de grootste bloeiperiode die zij ooit heeft beleefd". Bob Briner, de mana ger van de bond van tennisprofessio- nals (ATP), vond dat „dit de voortdu rende groei van het prijzenbedrag en de waarde van het toemooitennis garandeert". In de nieuwe formule zal het totale prijzenbedrag van de cyclus onge veer tien miljoen dollar bedragen (circa vijfentwintig miljoen gulden), met daarnaast een aanvullend prij zenbedrag van twee miljoen dollar (ongeveer vijf miljoen gulden). In vergelijking met de vijfendertig vet te prijzen, die in 1977 te verdelen zijn. worden in 1978 vijftig prijzen beschikbaar gesteld. In de eerste ronde van het WCT toernooi in Rotterdam is de trekpleister Tom Okker al uitge schakeld. Okker verloor na een urn en vijftig minuten van de Brit Mark Cox. De setstanden waren 3-6, 6-4, 3-6. In de tweede partij werd op nieuw een geplaatste speler uitge schakeld. De Amerikaan Eddie Dibbs (als derde geplaatst) verloor met de cijfers 6-2,4-6,6-4 van de Pool Wojtek Fibak. De Italiaan Barrazutti won in de derde wedstrijd van de Zuidafrikaan Moore. De setcijfers waren 6-4, 3-6, 6-4 ANTWERPEN Woensdagmiddag waren nog niet alle plaatsen voor de voetbalwedstrijd België Neder land, die zaterdagavond in Antwer pen wordt gespeeld, verkocht. De beslissing over een uitzending op de Belgische televisie van het duel (al dan niet direct) zal waarschijnlijk pas vrijdag vallen. ADVERTENTIE fcJZERN Het uitstellen van Ie tiende partij in de Chaaktweekamp tussen de lus Lev Poloegajevski en de Iraziliaan Henrique Mecking, loensdag in Luzem, heeft de pdige vraagtekens opgeroe- pn. De officiële reden voor het (tstel van de partij, die overi- pns zaterdag zal worden ge beld, luidt dat Poloegajevski ist heeft van nerveuze span- ngen en ernstige hoofdpij- in. Vermoedelijk liggen de- rkelijke oorzaken op een ge el ander vlak. loegajevski weet dat zijn volgende Eenstander in het kandidatentoer- oi na de winst van Kortsjnoj in achtste partij tegen Petrosjan moedelijk de naar Nederland uit- veken grootmeester uit Leningrad zijn. De goedmoedige Lev schijnt echter niets voor te voelen zich, als Petrosjan, in een „prestige- l" met Kortsjnoj te storten. grond voor deze theorie wordt ügevoerd dat Poloegajevski en toerinski, de „opperbaas" van het vjetschaak, dinsdag in Luzem istige ruzie gehad hebben. Woe- id verliet Batoerinski na een ge ek met zijn grootmeester diens ner en de echtgenote van „Poloe" stte vervolgens in huilen uit. reden voor het uitstel wordt dui- ijk als men aanneemt dat de Rus- i de loop der omstandigheden in II icco waar Kortsjnoj en Petros- gisteren hun negende partij elden willen afwachten, om ima definitieve besluiten te ne- n. Misschien hopen zij nog op een ider. in casu het herstel van Pe- sjan. elfde partij in de schaaktwee- np tussen oud-wereldkampioen is Spasski uit de Sovjet-Unie en Tsjechoslowaak Vlastimil Hort is 'Reykjavik na veertien zetten in mise geëindigd. De stand in de jeekamp is gelijk: 5,5 tegen 5,5. ►ski hanteerde de witte stukken, l twaalfde en misschien laatste tij tussen Spasski en Hort zal r een van de beide grootmeesters onnen dienen te worden, om een lenging van de tweekamp te voor- en. elfde partij tussen Hort en Spasski was de kortste 14 zetten in alle partijen van het kandida tentoernooi. Beide spelers hadden angst de partij te verliezen. Vandaag mag Hort in de twaalfde en mogelijk beslissende partij de witte stukken hanteren. De elfde partij had het volgende verloop: wit: Spasski zwart: Hort 1. c2-c4 Pg8-f6, 2. Pbl-c3 e7-e6, 3. e2-e4 c7-c5, 4. e4-e5 Pf6-g8, 5. Pgl-f3 Pb8-c6, 6. d2-d4 c5xd4, 7. Pf3xd4 Pc6xe5, 8. Pd4-b5 a7-a6, 9. Pb5-d6 schaak Lf8xd6, 10. Ddlxd6 f7-f6, 11. b2-b3 Pg8-e7, 12. Lcl-b2 0-0, 13. 0-0-0 Pe5-f7, 14. Dd6-g3 Pe7-f5, remise. De negende partij in de schaaktwee kamp voor het kandidatentoernooi (kwartfinales) tussen de Hongaar Lajos Portisch en de Deen Bent Lar- sen is in Rotterdam na veertig zet ten afgebroken. Por^sch leidt voor lopig met 5-3 en een afgebroken partij. De negende partij had het volgende verloop: Wit: Larsen Zwart: Portisch I. e2-e4 e7-e5 2. Pgl-f3 Pb8-c6 3. Lfl-b5 a7-a6 4. Lb5xc6 d7xc6 5. 0-0 f7-f6 6. d2-d4 Lc8-g4 7. c2-c3 Lf8-d6 8. d4xc5 (6xe5 9. Ddl-b3 Lg4xf3 10. g2xf3 b7-b6 II. Db3-c4 Pg8-e7 12. Lcl-e3 b6-b5 13. Dc4-e6 Dd8-d7 14. De6-g4 Pe7-g€ 15. Pbl-d2 Dd7-e7 16. Kgl-hl 0-0 17. Tfl-gl Pg6-f4 18. a2-a4 TfS-f6 19. Dg4-h4 Ta8- f8 20. a4xb5 a6xb5 21. Le3xf4 Tf6xf4 22. Dh4xe7 Ld6xe7 23. Tal-a7 Tf8-d8 24. Pd2-b3 Tf4xf3 25. Ta7xc7 Le7-f8 26. Khl-g2 Tf3-f6 27. Tgl-fl Td8-d3 28. Pb3-a5 Td3-d6 29. b2-b3 h7-h6 30. c3<4 b5xc4 31. Pa5xc4 Td6-e6 32. Pc4-e3 Tf6-f4 33. f2-f3 Te6-g6 schaak 34. Kg2- f2 Lf8-c5 35. Kf2-e2 Tf4-h4 36. Pe3-g4 Lc5-d4 37. Tc7-c8 schaak Kg8-h7 38. Tfl-hl h6-h5 39. Pg4-e3 c6<5 40. Tc8-f8 Tb4-h3 Afgebroken stelling: Wit: Ke2, Tf8 en hl, Pe3, pionnen b3 e4 f3 h2 Zwart: Kh7, Tg6 en h3, Ld4, pionnen c5 e5 g7 h5 De negende partij in de schaaktwee kamp tussen Viktor Kortsjnoj en Tigran Petrosjan is in II Ciocco na veertig zetten afgebroken in een stelling, die waarschijnlijk remise zal opleveren. Kortsjnoj wilde zijn zesenveertigste verjaardag graag met een overwinning vieren, kwam dan ook in het voordeel, maar dat bleek niet voldoende om de partij in winst om te zetten. Kortsjnoj leidt in de tweekamp met 4,5 tegen 3,5. Het verloop van de negende partij, wit: Kortsjnoj zwart: Petrosjan 1. c2-c4 e7-e6, 2. g2-g3 d7-d5, 3. Pgl-f3 Pg8-f6, 4. Lfl-g2 Lf8-e7, 5. d2-d4 0-0, 6. Pbl-c3 d5xc4, 7. Pf3-e5 c7-c5, 8. d4xc5 Dd8xdl, 9. Pc3xdl Le7xc5, 10. Pe5xc4 Pb8-c6, 11. Lcl-e3 Lc5-b4 schaak, 12. Le3-d2 Lb4xd2 schaak, 13. Pc4xd2 Lc8-d7, 14. Pd2-c4 Tf8-d8, 15. Pdl-c3 Kg8-f8, 16. Pc4-d6 Ta8-b8, 17. 0-0-0 Pf6-e8, 18. Pd6-e4 Kf8-c7. 19. Pe4-c5 Pe8-f6, 20. Pc5xd7 Td8xd7, 21. Tdlxd7 schaak Pf6xd7, 22. Thl-dl Tb8-c8, 23. b2-b3 Pd7-b8, 24. Kcl-b2 Tc8-d8, 25. Tdlxd8 Ke7xd8, 26. Pc3-b5 Kd8-d7, 27. Kb2-c3 a7-a6, 28. Pb5-d4 b7-b6, 29. Pd4-f3 h7-h6, 30. Pf3-d2 Kd7-c7, 31. f2-f4 Pb8-d7, 32. Lg2-f3 b6-b5. 33. b3-b4 Pd7-b6, 34. a2-a3 Pb6-a4 schaak, 35. Kc3-d3 Pc6-e7, 36. Lf3-h5 f7-f6, 37. Lh5-g4 Kc7-d7, 38. Lg4-h3 Pe7-c8, 39. «2-e4 Pc8-e7, 40. Pd2-f3 Pe7-c6 Afgebroken stelling: Wit: Kd3. Pf3. Lb3 pionnen: a3 b4 e4 f4 g3 en h2. Zwart: Kd7, Pc6, Pa4 pionnen: a6 b5 e6 f6 g7 en h6. Jan Timman is als tweede geëindigd in het internaUonale schaaktoer nooi van Bad Lauterberg. De Neder landse grootmeester kwam tot een totaal van tien punten uit vijftien partijen. In de laatste ronde kwam Timman remise overeen met de Zweed Ulf Andersson. Winnaar werd wereldkampioen Anatoli Karpov, die twaalf punten verz amelde. Hij won van Torre uit de Filippijnen. De tweede Nederlander in dit toernooi, Genna Sosonko, klasseerde zich als vierde, achter de Rus Semjoen Foer- man. De partij tussen deze twee spelers eindigde in remise. De uitslagen van de partijen voor de vijftiende en laatste ronde zijn: Andersson (Zwei-Timman iNed» remise. Miles (Engi-Keene (Engl remise. Olafsson iIJsll-HObner (Wdll remise, Csom (Honi-Llberzon (Iarl 1-0, OUgoric iIJsli-Gerusel (WDL) remise, Hermann (Wdll-Wockenfuss tWdli remise. Torre (Fll>-Karpov <8ov) 0-1. So sonko (Nedi-Foerman (8ov) remise. De eindstand Is 1 Karpov 12 punten. 2 Tim man 10. 3 Foermnn 9. 4 Sosonko 8.5. 5. Olafsson 8.8. Csom 8.7 HQbner 8.8 Liberzon 8, 9 OUgoric 8. 10 Miles 7.5, 11 Andersson 7, 12. Keene 7. 13 Torre 8.5. 14 Hermann 5. 15. Oerusel 4.5. 16. Wockcnfuss 3. BEESTENSPUL Het maandblad voor Dierenvrienden, 72 pagina's dik en vol informatie. Fijne verhalen en prachtige foto's, waarvan veel in kleur. Een blad voor het hele gezin. Beestenspul is overal los verkrijgbaar voor 3,- of per postabonnement 33,- per jaar. Wilt U kennismaken met dit fijne dierenblad, vul dan onderstaande bon duidelijk in en doe deze samen met een postzegel van 0,55 in een enveloppe, die U stuurt naar: BEESTENSPUL, POSTBUS 285, ZOETERMEER. Stuur mij gratis proefnummer van Beestenspul NAAM Ii i i i i i i - ADRES liiiiii i i i i i i i i WOONPLAATS T Deze bon met postzegel van 0,55 in enveloppe sluiten en zenden aan Beestenspul Postbus 285, Zoetermeer. SITTARD In een wedstrijd voor de eerste divisie heeft FSC gister avond met 3-0 gewonnen van FC Groningen. De stand bij de rust was 2-0. De overwinning van de Limburgers kreeg gestalte via Peter Prauser. Hij maakte de drie doelpunten. Prauser was opgesteld in plaats van Jean Colombain. Deze speler werd afgelo pen zondag door scheidsrechter Ver voort uit het veld gestuurd wegens laatdunkende uitlatingen aan het adres van de arbiter. Colombain deed gisteren niet mee wegens een blessure. Vanavond dient de straf zaak tegen Colombain, de mogelijk heid bestaat dat daarbij de gisteren gemiste wedstrijd in korting ge bracht mag worden op de straf. PARIJS Het Franse ministe rie van jeugd en sport heeft in Parijs bekend gemaakt dat ver scheidene analyses van de do pingcontrole, zoals die in de meerdaagse wielerwedstrijd Pa- rijs-Nicc is uitgevoerd, positief zijn uitgevallen. In het commu nique van het ministerie, dat dit jaar voor het eerst in alle takken van sport volledig onafhankelijk dopingcontrole houdt, worden echter geen namen genoemd. In Parijs-Nice werd op de voor laatste dag en de laatste dag twe«( keer gecontroleerd. Beide keren moesten de nummers een en twee van de halve etappe, plus de nummers een tot en met vier van de tijdrit zich melden voor het plasje. De volgende renners waren be trokken bij deze controles: Maertens, Knetemann, Theve- net, Sercu, (allen twee maal) Teirlinck, Poulidor en Van den Broucke (allen een maal). De reden voor het niet bekendma ken van de namen van renners, die positief gereageerd hebben, is dat allereerst de betrokkenen persoonlijk bericht krijgen. Daarbij komt dat elke renner die op doping wordt betrapt, het recht heeft om een contra expertise aan te vragen. WIELREN^N Herman van Sprlngel heeft de tweede etappe van de Vierdaagse van dc Belgische Westkust gewonnen Priem was twee de op drie seconden Evenals in de eerste rit kwam de groep zeer verbrokkeld en met zeer grote verschillen binnen De Belg Rosiers leidt in het algemeen klassement. Toch benieuwd wanneer die Belgen de Vierdaagse van de Oostkust houden. VOETBAL Tsjechotlowaklje won een vriendschappelijke wedstrijd tegen Orleken- land in Praag met 4-0 De doelpunten werden gemaakt door Panenka, Nehoda, Oogh en Masny. VOETBAL In de eerste ronde van het Jubi leum-toernooi van Real Madrid won Argentinië slechts met 2-1 van Iran VOETBAL Het militair elftal won In Zwolle met 3-1 van PEC. Voor de militairen scoorden Staats, Poortvliet en Wijnstekers. Voor PEC Banhoffer. VOETBAL In een kwalificatiewedstrijd voor het wereldkampioenschap versloeg Nieuw Zee land In Auckland Taiwan met 6-0. VOETBAL Uitslagen Engelse competitie: Everton-Liverpool 0-0. Middelsbrough- Blrmingham 2-2. Ipswich Town-West Ham Uni ted 4-1. Queens Park Rangers-Manchester City VOETBAL In Dublin verloor het amateur elftal met 2-1 van Ierland. Bij de rust leidde Nederland door een treffer van Van Du uren IRVC). na rust bepaalden Hughes en Dclamare de eindstand op 2-1 in Iers voordeel.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 13