Situatie in Zuiden Aanzienlijk Zaïre verslechterd Praag laat een dissident vrij britse vakbonden zoeken inschikkelijke tweeling Dood van Joemblat schokt Palestijnen Amnesty wil belofte Chili nagekomen zien Bonn: kerngeleerde Traube vrijuit Stakers bij Leyland willen weer werken België stuurt na VS ook militaire hulp Uhodesië niet Ondersteboven i ran boycot VS Ex-CIA-man: Nixon wilde in 1973 coup Bij zeehondenjacht nu al twaalfduizend zadelrobben gedood "Jachtige leiders Jack Jones en Hugh Scanion aan laatste jaar bezig X NDERDAG 17 MAART 1977 BUITENLAND Trouw/Kwartet IJKINSJASA, BRUSSEL (Reuter, UPI, DPA, ANP) De situatie in Zaïre, het voormalige Belgisch Kongo, verslechtert aanzienlijk. Dit is eensluidend in de Zaïrese hoofdstad Kinsjasa, Brussel en Washington vernomen. Nadat de VS al forse militaire hulp hadden geboden heeft België met kpoed twee vliegtuigladingen lichte wapens gezonden. Frankrijk bestudeert een verzoek om tnilitaire hulp aan Zaïre. tiet Zaïrese persbureau heeft giste ren gemeld dat ongeveer 5000 huur lingen de provincie Sjaba (het vroe- eere Katanga) in het Zuidoosten van eifcet land zijn binnengekomen. De 3J erichten uit het strijdgebied zijn chaars maar het is wel zo goed als >^eker dat het front tussen de Zaïrese roepen en het ..invasieleger" thans en lengte heeft van ongeveer hon derd kilometer. Het zou liggen tus- en de plaatsen Sanda en Kisenge. folgens de Verenigde Staten be- chikt men niet over concrete bewij- n(fcn dat er zich Cubanen in de inva- d lemacht bevinden. Er zijn evenmin ewijzen dat de binnengedrongen trijdmacht de steun heeft van ingola. d^e Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken Cyrus Vance heeft steren gezegd dat de VS voor bijna 'ellrie miljoen gulden aan militaire en nadere hulp aan Zaïre bieden. Daar onder bevinden zich lichte vliegtui gen. wapens, medicamenten en 2 aedselrantsoenen. Vance zei vooral vrezen voor de Zaïrese kopermij- ctjen, die vlak bij het strijdtoneel {gen. .Normale levering" 12, elgië heeft „normale" wapenleve- jj inties aan Zaïre, op verzoek van de 51 ALISBURY (Reuter, UPI, AP) Iet besluit van de Amerikaanse se- aat om geen Rhodesisch chroom n ïeer in de VS in te voeren zal nau- elijks van invloed zijn op de Rho- nl esische economie, zo heeft premier lan Smith van Rhodesië verklaard. iai>e senaat nam het besluit gister nacht met 66 tegen 26 stemmen, selftesident Carter had zich ingezet tiafoor het invoerverbod. een verklaring voor de Rhode- nftche radio en televisie zei Smith WIK de uitspraak van de senaat het Blptodesische moreel niet zal aantas- Din. Een Rhodesische industriële Pfoordvoerder zei dat de chroomin- ustrie voorbereid was op de Ameri- ianse maatregel. Rhodesië heeft •oral moeite het produkt buiten ar grenzen te krijgen omdat de enzen met Zambia en Mozambi- le zijn gesloten. Rhodesische regering heeft de itse minister van buitenlandse za- m David Owen officieel uitgeno- voor een bezoek aan Rhodesië. ren gaat midden volgende maand iar zuidelijk Afrika maar heeft ;n plannen ook Rhodesië te be- ?ken. De Rhodesische minister n buitenlandse zaken Pieter van fr Bijl heeft Owen telegrafisch ge- aagd langs te komen om zo infor- atie „uit de eerste hand" te ijgen. et bestuur van Smiths nationale ^nntpartij zal een spoedcongres -nuden over de beginselen van de irtij. Het congres zal binnen enke- weken worden gehouden. Aanlei- vaiig tot het congres is de rebellie in lkit parlement van 12 leden van de ndlrtij bij de stemming over de e hdverdelingswet. sla in*t Rhodesische militaire comman- i 1 heeft gisteren meegedeeld dat de van guerrilla's de afgelo- i <n dagen aan 23 mensen het leven dieft gekost. Onder hen is een huur- Ig uit Engeland. Zaïrese regering, bespoedigd. De woordvoerder van het Belgische mi nisterie van buitenlandse zaken heeft dat in Brussel meegedeeld. Hij bevestigde dat dinsdag twee CC-130-toestellen van de Belgische luchtmacht, met een lading lichte wapens, naar Zaïre vertrokken zijn. De woordvoerder zei dat deze wa pens al vroeger besteld waren. Het vertrek ervan is bespoedigd omdat de Zaïrese regering daarom vorige week gevraagd heeft. Het verzoek van vorige week van de Zaïrese rege ring was het gevolg van het bin nendringen van „vijandige ele menten". Het Belgische ministerie van bui tenlandse zaken zei dat er sinds ge ruime tijd een militair samenwer kingsakkoord bestaat tussen België en Zaïre. Als gevolg van dat akkoord zijn er in Zaïre ongeveer 50 Bel gische officieren, die les geven aan de twee Zaïrese militaire academies. De woordvoerder zei voorts dat de Belgische wapenleveranties aan Zaïre „een zuiver commerciële zaak" betreffen en dat ze geen deel uitmaken van Belgische militaire hulpverlening aan Zaïre. Volgens de woordvoerder van het Belgische ministerie van buiten landse zaken is er wel overleg ge weest tussen de VS, Frankrijk en België, maar van een gecoördineer de actie voor militaire hulp is geen sprake. Frankrijk heeft officieel nog geen besluit over hulpleveranties genomen, maar zou naar verluidt een positieve houding aannemen te genover het hulp-verzoek van Mo- boetoe. LONDEN (Reuter, AP, ANP) Amnesty International heeft in een verklaring de aandacht van de wereld gevraagd voor het lot van 1500 in Chili ver dwenen politieke gevangenen. De gevangenen zijn „verdwe nen" sinds de militaire staatsgreep tegen het bewind van Salvador Allende in 1973. Amnesty wil dat de Chileense presi dent Pinochet de belofte nakomt dat de resultaten van een onderzoek naar de verdwijningen openbaar worden gemaakt. De Chileense rege ring zou moeten erkennen dat er gevangenen zijn verdwenen en de nog levende politieke gevangenen moeten vrijlaten. De Chileense regering heeft na de vrijlatingen en verbanningen van eind vorig jaar gezegd dat er in het land nog slechts één politieke gevan gene wordt vastgehouden zonder be rechting. Amnesty heeft internatio naal bevestigde berichten dat er nog honderden gevangenen op grond van andere wetten zijn of worden berecht of op berechting wachten. Vrees voor nieuwe strijd in Libanon door James Dorsey CAIRO De Palestijnse Nationale Raad toonde zich gistera vond diep geschokt na het bekend worden van de moord op de Libanese leider Kanial Joemblat. Joemblat was de leider van de progressieve Libanezen, met wie de Palestijnen zij aan zij hebben gevochten in de burgeroorlog in Libanon. De schok was op de gezichten van de Palestijnen te lezen. Aan het begin van de avondzitting werd een lange herdenkingsplechtigheid voor Joemblat ingelast. Nadat de afge vaardigden een minuut stilte in acht hadden genomen beklom PLO-leider Jasser Arafat het podium. De woor den bleven hem in de keel steken en hij kon zijn tranen niet bedwingen. Pas nadat een andere PLO-leider een rede had gehouden was Arafat in staat een redevoering te houden. Het motief voor de moord op Joemblat was de Palestijnen gistera vond onduidelijk. Zij zochten de ver klaring in abstracte begrippen als „imperialisme, kolonialisme, en re actionaire krachten", begrippen die in de redevoeringen voor de Pales tijnse raad steeds weer terug komen. Wel werd gevreesd dat de dood van Joemblat tot een opleving van het geweld in Libanon zal leiden. Najef Hawatmeh, leider van het Volksfront voor de Bevrijding van Palestina, wees er in zijn reactie bij voorbeeld op dat Joemblat ook de leider is van ongeveer een kwart mil joen Droezen in Libanon, die „nu in feite wezen" zijn geworden. „Zij zijn onthoofd en dat zullen zij niet aan- Syrië Bovendien zijn er berichten over honderden gevangenen, die zijn op gepakt door de verschillende veilig heidsdiensten. Foto's Amnesty kondigt aan binnenkort documenten te zullen publiceren met gedetailleerde verslagen van on geveer dertig individuele gevallen van clandestiene gevangenschap, met lijsten van honderden mensen die sinds 1973 zijn aangehouden en sindsdien zijn verdwenen en, voor de eerste keer, met foto's van 218 ver dwenen gevangenen. Een vroegere hoge medewerker van de Amerikaanse inlichtingendienst CIA, David Attlee Phillips heeft in een gisteren verschenen boek ge zegd dat de voormalige Amerikaan se president Richard Nixon de CLA opdracht heeft gegeven alles te doen wat noodzakelijk was. inclusief een staatsgreep, om te voorkomen dat Allende in 1970 tot president van Chili zou worden gekozen. De po ging mislukte. De CIA had volgens Phillips, die de operaties op het wes telijk halfrond onder zijn hoede had echter niets te maken met de staatsgreep van 1973. Nlxons plan nen met Chili waren zo geheim dat zelfs de ministers van buitenlandse zaken (William Rodgers) en defensie (Meivin Laird) er niet van wisten maar Henry Kissinger (toen nog hoofd van de nationale veilig heidsraad) en diens medewerker Alexander Halg daarentegen wel. Het project Chili werd geleid door CIA-directeur Richard Helms. In CI- A-kringen achtte men de kans zeer gering dat de actie zou slagen maar dat het evenwel de moeite van het proberen waard was. Over de staatsgreep van 1973 zegt Phillips dat de CIA van de plannen ervoor wist maar Allende niet heeft Inge licht. Dat zou Nixon moeten hebben gedaan „en het zelfs aan de presi dent voorstellen zou niet meer zijn geweest dan tijdverspilling", aldus de ex-CIA-man. De Chileense primaat kardinaal Silva Henriquez heeft in een Itali aans blad gezegd dat er in Chili „een kerkhofvrede" is. Volgens hem durft de Chileense regering de confronta tie met de katholieke kerk niet aan. Volgens de kardinaal bloeit de ka tholieke kerk in Chili vooral ook door haar betrokkenheid bij het lot van het Chileense volk. De primaat keert zich in het vraaggesprek tegen de beweging van christenen voor het socialisme. Deze beweging acht hij tot mislukken gedoemd omdat zij ..een andere God" zoekt. vaarden." Het Volksfront is ervan overtuigd dat een nieuwe burgeroor log in Libanon nauwelijks te vermij den is. Zoehair Mohsen. Idier van de proSy- rische guerrillaorganisatie Al Saika, verklaarde dat de moord niet op een ongelukkiger moment had kunnen gebeuren. Hij eiste een onmiddellijk onderzoek naar de omstandigheden. (Syrië heeft in Libanon een troepen macht om de vrede te bewaren; de aanslag op Joemblat gebeurde niet ver van een Syrische militaire post; red.) Aangenomen wordt dat Palestijnse raad zijn bijeenkomst in Cairo zal bekorten omdat vele Palestijnse lei ders nu zo vlug mogelijk terug naar Beiroet willen. Of en hoe de moord op Joemblat het politieke verloop van het congres zal beïnvloeden was gisteravond nog niet te voorspellen. Wel was duidelijk dat de sfeer door de plotselinge gebeurtenis gistera vond wat eensgezinder en harder was. Leden van het zogenaamde af wijzingsfront, dat iedere vreedzame regeling met Israël afwijst, waren Milan Huebl gearresteerd a PRAAG (Reuter, DPA) De Tsjechoslowaakse politie heeft gisteren de dissident Frantisek Pavlicek vrijgelaten. Hij was één van de ondertekenaars van het document over de mensenrech ten, Handvest '77. Een andere bekende dissident in Tsjechoslo- wakije, dr. Milan Huebl, werd gisteren gearresteerd Eén van de vele fotografen, die de zeehondenjacht volgen, demonstreert hoe gemakkelijk de dieren zijn te benaderen. ervan overtuigd dat hun positie op het congres nu versterkt is. Emigratie Op de ochtendzitting werd onder meer gesproken over de emigratie van joden die afkomstig zijn uit Arabische landen en nu in Israël wonen. De Israëlische overheid zou deze mensen beletten terug te keren naar hun thuislanden door hen geen paspoorten te verlenen. Maar de in formatie die Maizen daarover ver strekte leek niet helemaal geloof- waardigd. DEN HAAG Het Canadese minis terie van visserij schat dat op de n eerste dag van de jaarlijkse jacht op i>egr<il eniS pasgeboren zeehondjes voor de kust van Canada, die deze week is begon nen, bijna twaalfduizend jonge za delrobben zijn gedood. In totaal mo gen dit jaar door Canadese en Noor se jagers 170.000 jonge dieren wor den gedood, eenderde meer dan vo rig jaar was toegestaan. De vroegere theater-directeur Pavli cek was één van de drie onderteke naars van Handvest '77 die in januari werden aangehouden kort nadat hun actie internationale publiciteit had gekregen. De twee anderen, die nog vast zitten, zijn Vaclav Havel en Jiri Lederer. Gelijk met hen werd ook Ota Ornest gearresteerd, maar van hem is niet bekend of hij Handvest '77 wel heeft ondertekend. Tegen Pavlicek is geen aanklacht ingediend. Destijds heette het dat hij en zijn medestanders waren aan gehouden-in verband met een onder zoek naar „ondermijnende activi teiten". Huebl werd gisteren gearresteerd toen hij op weg was naar de begrafe nis van Jan Patocka. de strijder voor burgerrechten, die afgelopen week einde overleed. Huebls vrouw en dochter kregen wel toestemming de begrafenis bij te wonen, maar hij zelf werd in een politiewagen wegge voerd. De filosoof Huebl behoorde in 1968 tot de leden van de communis tische partij, die „het socialisme met een menselijk gezicht" predikten. Na de inval van de Sowjet-troepen in augustus 1968 werd hij gearresteerd. Hij heeft enkele jaren gevangen gezeten. De begrafenis van Patocka werd bij gewoond door ongeveer duizend mensen. Naar schatting waren er honderd politiemensen in burger. Zij arresteerden een jongen van zestien en een meisje van twintig die de plechtigheid hadden gefilmd. Over het lot van het tweetal was gister avond niets bekend. De Duitse hoog leraar Walter Biemel, die naar Praag was gereisd om Patocka's begrafenis bij te wonen, werd kort van tevoren het land uitgewezen. Woensdagoch tend kreeg hij op zijn hotelkamer bezoek van enkele veiligheidsfuncti onarissen, die hem na een kort ver hoor naar de luchthaven brachten. Dinsdagavond werd in Praag een bijeenkomst van enkele weten schappers, die werken van Patocka bespraken, door de veiligheidsdienst opgebroken. Enkele aanwezigen werden meegenomen. Roemenië De Roemeense schrijver Paul Goma heeft de regering van zijn land er opnieuw van beschuldigd dat zij op posanten laat opsluiten in psychia trische inrichtingen. Hij zei in een vraaggesprek met een UPI-verslag- gever dat hij zeker vier dissidenten kende, die worden „verpleegd". Het gek verklaren van andersdenkenden is in de Sowjet-Unie al jaren lang een beproefd middel van de veiligheids dienst. Goma is een bekende dissi dent in Roemenië. BONN (DPA) De Westduitse kerngeleerde Klaus Traube is gezuiverd van de verdenking dat hij atoomgeheimen aan terro ristische groepen zou hebben uitgeleverd. „Er bestaat geen verdenking meer tegen hem," zo zei minister van binnenlandse zaken Werner Maihofer gisteren in het Westduitse parlement. De minister verdedigde echter de bijzondere maatregelen die destijds tegen Traube waren genomen. De Westduitse veiligheidsdienst plaatste vorig jaar afluisterappara tuur in de woning van Traube, om dat deze ervan werd verdacht samen te werken met radicale groepen die terreurdaden wilden uitvoeren. De affaire kwam vorige maand aan het licht door onthulling in het weekblad Der. Spiegel. Het pijnlijke voor de Westduitse regering was dat de afluisterapparatuur ten huize Traube was geplaatst zonder de door de wet voorgeschreven toestemming van een rechter. Maihofer rechtvaar digde dat gisteren in het parlement met een verwijzing naar de bijzonde re omstandigheden. Hij legde uit dat de toestand zeer dreigend had gele ken toen de verdenking tegen atoomgeleerde Traube rees. De vei ligheid gebood direct maatregelen aldus Maihofer. De oppositie in het parlement vond zijn verdediging on voldoende. Maihofer zei nog dat de regering Traube zo volledig mogelijk in zijn eer zal herstellen. Dé geleerde verloor vorig jaar al zijn baan bij de Westduitse maatschappij voor kern onderzoek Interatom. De jacht op zeehonden roept ieder Jaar veel protest op en in voorgaan de jaren probeerden demonstranten de Jacht te verstoren. Dit jaar echter zijn de Canadese natuurbeschermer Brian Davies en zijn medestanders (onder wie buitenlandse journalis ten) nog niet in actie kunnen komen. Het gezelschap van vijftig mensen zit opgesloten in twee losstaande vleugels van een motel even buiten St. Anthony. Buiten de gebouwen hebben honderden vissers en zee hondenjagers de wacht betrokken en zij laten niemand door. Ook de zes helikopters, die gereed staan om bij de voorgenomen actie tegen de jacht te worden gebruikt, kunnen niet worden bereikt. LONDEN (Reuter) De leiders van de 3.000 instrumentmakers van de Britse autofabriek Leyland die in staking zijn, hebben aangeboden maandag weer aan het werk te gaan wanneer aan twee voorwaarden wordt voldaan. De eisen zijn dat de directie van Leyland haar dreiging met ontslag voor de' stakers, intrekt en dat de directie maandag een ontmoeting heeft met de instrumentmakers en de vakbonden om over de problemen te praten. De directie van de fabriek gaf de stakers dinsdag te verstaan dat zij maandag weer moesten gaan werken of anders ontslagen zouden worden. De instrumentmakers hadden eerder een opdracht van de vakbonden weer aan het werk te gaan, naast zich neergelegd. r Bert van Panhuis p<T eit Britse vakbeweging beleeft een belangrijk jaar. Deze maand wordt namelijk de verkiezing ngerond van de opvolger van Jack Jones als leider van de Britse bond van transportpersoneel en ér enkele maanden wordt begonnen met het kiezen van de opvolger van Hugh Scanion, de leider ,hp de Britse industriebond. ie vakbondsleiders behoren tot nachtigste van Groot-Brittannië. Jones leidt een bond met 1,9 ;n leden en de TGWU, zoals ze cieel heet is daarmee de grootste jrale bond van Europa. Jones, de architect is van het sociaal ract tussen de Britse regering en ikbeweging, wordt volgens een k dit Jaar gehouden opinie- srzoek beschouwd als de mach- man van Groot-Brittannië. Vol- ls ditzelfde onderzoek scoorde de h op de tweede plaats, de La- irpremier James Callaghan, half zoveel „stemmen" als n^es. Ook in de groep van machtige nflnen zit Hugh Scanion. de leider es( de industriebond AUEW. Deze h*de bond van Groot-Brittannië V 1.4 miljoen leden. n met Jones heeft Scanion ja- ig de bijnaam „De verschrikke- tweeling' gedragen en wat dat ïld zullen de Britse oud-premiers larold Wilson en Edward Heath n te vertellen. Jones en Scanion len namelijk in 1969 de strijd tegen „In place of strife" het ambi tieuze plan voor de hervorming van de Britse vakbeweging van de hand van de toenmalige minister van ar beid Barbara Castle. Nederlagen De acties van de tegenstribbelende vakbeweging worden algemeen be schouwd als de belangrijkste oor zaak voor Labours verkiezingsneder laag in 1970. En de aversie van de vakbeweging tegen de sociaal- economische politiek van Heath tot eind 1973 noopte deze het voorjaar daarop naar de stembus te gaan, een noodgreep die ook hem op een ne derlaag kwam te staan. Een paar jaar geleden is echter een einde ge komen aan het „bondgenootschap" van Jack Jones en Hugh Scanion. De eerste stelde zich toen de econo mische nood bij de westerburen tot het hoogst was gestegen op aan de kant van de Labourregering en Scanion bleef meer afstand houden. Scanion heeft zich vorig jaar echter weer aan de zijde van Jones ge schaard en het duo is nu meer een „inschikkelijke tweeling". Dit illustere tweetal is aan z'n laatste jaar bezig. Jones houdt er het ko mende voorjaar mee op, Scanion een paar maanden later. De verkiezing van Jones' opvolger is eind vorige maand begonnen en begin volgende maand zal bekend worden gemaakt wie de prominente plaats ln de Brit se samenleving gaat innmen. Lange tijd werd aangenomen dat Jones' assistent, Harry Urwin, naar de top zou opschuiven maar deze voelde zich te oud voor de baan, die TGWU- leiders behoudens eigen ander be sluit tot hun pensioen vervullen. Gegadigden raad, een overheidsinstelling. Cou sins keert zich fel tegen het sociaal contract, wat hij een aantasting van de democratie noemt. Naar zijn me ning moeten zowel de vakbeweging als de regering de handen vrijhou den en leidt de huidige sociaal- economische besluitvorming tot een vorm van corporatisme. Cousins optreden wordt hem niet in dank afgenomen. Jones heeft zich scherp tegen hem gekeerd en gezegd dat hij onzin vertelt en de leiding van de ontwikkelingsraad heeft al gedreigd hem uit z'n functie te ontheffen als hij aan de weg blijft timmeren. Cou sins vertrouwt er echter op dat zijri klinkende naam hem veel stemmen zal opbrengen maar erg waarschijn lijk is dit toch niet. Gering zijn ook de kansen voor Larry Smith, de man die binnen de bond de belangen van het buspersoneel behartigt. In 1968 deed Smith ook al mee aan de verkiezingen voor het leiderschap van de TGWU. Smiths ideeën zijn vrijwel identiek aan die van Jack Jones. Er zijn vijf serieuze gegadigden voor het leiderschap. De vreemde eend in de bijt is John Cousins, zoon van Jones' voorganger Frank Cousins. Cousins is tot voor een aantal jaren medewerker van het bondsbureau geweest maar werkt nu voor de nati onale economische ontwikkelings- Linkervleugel Aan de slag doen ook twee kandida ten van de linkervleugel van de bond mee: John Miller en Alex Kitson. Miller vertegenwoordigt de vervoer ders in de chemische industrie. Hij geldt als de meest linkse van het Jack jones tweetal. Hij zal het waarschijnlijk moeten afleggen tegen Alex Kitson, een strijdlustige Schot, die momen teel derde man in de hiërarchie van de partij (na Jones en Urwin) is. Kitson wordt gesteund door de Brit se communistische partij. Hij is geen voorstander van het sociaal contract en mocht hij winnen dan zal de ver houding met de regering flink ver slechteren. De verdeeldheid in het linkse kamp Hugh Scanion is extra in het voordeel van de ge doodverfde winnaar, de Welshman Moss Evans, 51 Jaar en directeur van het bondsbureau. Evans geldt als iets links van Jones te staan maar zal de politiek van de afgelopen jaren ongetwijfeld voortzetten. Hij is de favoriet van Jack Jones zelf. Evans wordt het waarschijnlijk, omdat de verkiezingen in één ronde worden gehouden. Degene met de meeste stemmen wint en hoeft niet de helft van het totaal uitgebrachte aantal stemmen te vergaren. Wie volgend Jaar Hugh Scanion zal opvolgen is minder duidelijk al was het alleen al om de verkiezingsproce dure, die bij de industriebond „de mocratischer" is dan bij de ver- voersbond. Volgende maand sluit de aanmelding en de uitslag van de eerste stemronde volgt in septem ber. Verwacht wordt dat er twee of drie ronden nodig zijn voor de nieu we leider bekend is. De belangrijkste deelnemer is de linkse Bob Wright, die vorig Jaar door de gematigde vleugel van de bond uit een belangrijke functie werd gewipt maar sindsdien is terug gekomen. Wright zou kunnen wor den verslagen door secretaris generaal John Boyd, gematigd net als Gavin Laird, de vertegenwoordi ger voor Schotland. Boyd wil echter graag in zijn managersfunctie werkzaam blijven en Laird voelt zich nog te Jong en onervaren. Er blijven dan twee gematigden over namelijk de bestuursleden Teddy Duffy en George Butler maar beiden zijn wei nig bekend in het brede veld van de bond. De kans is daarom groot dat Boyd zich alsnog zal laten overhalen om aan de strijd mee te doen. Met de uiteindelijke tweekamp Wright- Boyd zou dan de strijd op het secre tariaat-generaal van twee jaar gele den worden herhaald.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 7