Zoveelste winter die de schaatsers teleurstelde ES V tekening van een lezer Commentaar herkiezingen in België (1) Natste seizoen van laatste tien jaar 7 ^Verkiezingen in België (2) Warmterecord Pleidooi voor betere taakomschrijving van toeziend voogd DICHTBIJ i bTERDEB prijs verschilt, het brood niet dropsyndroom grandma spreker BINNENLAND Trouw/Kwartet5 )e Belgische eerste minister Leo Hndemans heeft gisteren vriend en rijand verrast door niet het aftreden ran zijn regering aan te kondigen laar de ontbinding van het parie nent en het houden van algemene verkiezingen. De Belgische opposi- ie heeft furieus gereageerd op het jesluit van de premier. „Een schan- laal," zegt de leider van de Vlaam- ie Volksunie en de Vlaams-socialist 'illy Claes spreekt van „een zware iypotheek op de toekomst van het nd". hoewel het ontbinden van de ka mer een minder voorkomend ge bruik is dan het ontslag aanbieden van een kabinet in België ge beurt het voor de tweede maal sinds 1945 zit het constitutioneel goed. Een regering kan de kamer ontbin den als ze van mening is dat de volksvertegenwoordiging niet meer de opvattingen van het kiezersvolk weerspiegelt. door Hans de Jong De situatie, die zich nu in België voordoet, heeft overeenkomsten met die in Nederland na het vertrek van de bewindslieden Drees en De Brauw van DS'70 uit het kabinet- Biesheuvel in de zomer van 1972. In België werden twee ministers van de kleine Waalse taaipartij Ras- semblement Wallon uit de regering gezet. Zowel toen in Nederland als nu in België is er sprake van een regering, die op enkele stemmen na beschikt over een meerderheid in het parlement. In Nederland werd het kabinet als Biesheuvel-II voort gezet met als belangrijkste opdracht het zo snel mogelijk uitschrijven van algemene verkiezingen. In Bel gië heeft de premier om grondwet telijke redenen het kabinet aange vuld met twee Waalse ministers en gaat daarna door. Ook Tindemans houdt nu snel algemene verkie zingen. ..De wintervreugde duurde tot grote ergernis van de schaatslief hebbers maar kort. De snijdende kou van de krachtige zuidoos ter was een aankondiging van eventuele veranderingen, die in de loop van oudejaarsdag een feit werden. De dooi zette overal in, er viel regen of ijzel. Nieuwjaarsdag zou het een stuk zachter worden met maxima van tien graden celsius. Het is en blijft toch maar een vreemd land." De vraag is overigens of het strikt nodig was geweest dat Tindemans ip zo korte termijn de Belgen naar ie stembus had genood. Er wordt in België al jaren gewerkt aan een ^grondwetsherziening, waarbij de ?ietl£evvesten Vlaanderen, Wallonië r dieen Brussel meer te zeggen Zijakrijgen. pen eeijDe huidige regering heeft zich daar ichleveneens geruime tijd mee bezig gehouden en toen Tindemans het iad. afgelopen weekeinde in een min- liiJderheidspositite kwam te verkeren, greep hij de strohalm van die ge- auiwestvorming aan. Hij zou het na- °Pimelijk nog enige tijd kunnen uit- ienj houden als zijn regering door één of ^elfmeer van de oppositiepartijen was gedoogd. als de socialisten dat zouden toe staan, was Tindemans weer voor maanden gered. De breuk kwam omdat de socialisten die grondwetsherziening binnen enkele dagen door het parlement wilden jagen; iets waar Tindemans niets voor voelde. Dus heeft hij de kamer ontbonden en zoekt hij" een nieuwe meerderheid voor het kabinet. Deze ontboezeming van weerama teur Harry Geurts. u weet wel. van project Weerspiegel, jaargang 4. nummer 1. geeft goed weer wat er aan de hand was met de winter van 1976-77. Enkele malen stroomde het bloed bij de sfchaatsvrienden sneller door de aderen, toen zich boven Groenland hogedruk na hogedruk opstapelde en van Jan Mayen strenge vrieskou (min tien tot min twintig graden zich op weg begaf naar het zuiden. Maar wanneer die kou de Noordzee bereikt had en ons land de winter wilde introduceren het leek er in de cember nog iets op 22 van de 39 te koude winterdagen vielen in deze maand.Dan braken zachtere stro mingen het offensief af, soms zo ab rupt, dat zelfs in het vak vergrijsde weerkundigen het hoofd schudden. In januari werde uitwerking van de vorstoffensieven gaandeweg minder en de gemiddelde maandtempera- tuur kwam dan ook boven de norma le limiet uit. In februari had Koning Winter in ons land nog veel minder te bieden. Zijlijntje Vandaar dat hij dinsdag met de socialisten heeft gepraat over hun medewerking aan de grondwetsher ziening. De voorbereiding daarvan zou zeker enkele maanden duren en Het onverwachte van dit besluit is waarschijnlijk de reden van de woe de van de oppositie. Het is de vraag of de socialisten wel op een verkie zingsstrijd waren voorbereid. De Christen-democraten zijn dat onge twijfeld wel en dat gevoegd bij de persoonlijkheid van de minister, die erg gemakkelijk overkomt bij de bevolking én de chaotische toestan den, die momenteel het Belgische leven beheersen en waarschijnlijk in het voordeel van de regering zullen werken, moet Tindemand ze ker verwachten garen te kunnen spinnen bij een beroep op de kiezers. Wie de weerkaarten van de afgelo pen maanden nog eens doorbladert, verwondert er zich eigenlijk over. dat de strenge vrieskou toch niet gekomen is. Af en toe was-ie toch wel erg dichtbij en had het weinig ge scheeld of we zouden ons dik hebben moeten inpakken. Weken, eigenlijk maanden achter een hebben de poolstromingen zich wel ten volle kunnen uitleven in Scandinavië, soms ook Denemarken en zegt u nu zelf: wat betekent voor een krachtige noordoostenwind nou de afstand Stockholm-Amsterdam hemelsbreed... Maar...dan moet die noordooster er natuurlijk wel zijn en dat was nu juist het zwakke punt. Zei de Duitse onderzoeker Rodewald niet eens dat strenge vrieskou op zichzelf geen be dreiging inhoudt als er geen wind is die hem aanvoert? De grote aanvoer lijnen van poolkou op het noordelijk halfrond verliepen nu eenmaal in hoofdzaak over Canada en het Oos ten van de Verenigde Staten en an derzijds over Scandinavië en delen van Rusland. Er kronkelde hoogstens een zijlijntje in de rich ting van West-Europa. Een en ander resulteerde in een wintertempera- tuur-gemiddelde boven normaal, ge rekend van I december toten met28 februari. Daarmee was de zevende te zachte winter in successie een feit. Hier een overzicht van het hele stel anti-schaatswinters van de jaren ze ventig gebaseerd op de gemiddelde etmaal temperatuur te De Bilt. De enige hoop die de schaatsvrienden er misschien uit konnen putten is. dat de afgelopen winter minder zacht is geweest dan zijn drie voorgangers. Als die lijn zich verder voortzet, wie weet...wat er in 1978 of 1979 gaat gebeuren. winter 1977: 3.2 gr. Celsius. 1 graad te warm In december leek het nog het meest op winter. Op dit kaartje staat vermeld het aantal dagen met sneeuwval in Nederland. Groningen gaat aan de kop, maar het westen blijft niet zo ver achter. (Overgenomen uit Weerspiegel). winter 1976: 3.5 gr. Celsius, 1.3 graad te warm winter 1975: 4.2 gr. Celsius 2 graden te warm winter 1974: 4.2 gr. Celsius, 2 graden te warm winter 1973: 3 gr. Celsius, 0.8 graad te warm winter 1972: 3.2 gr. Celsius. 1 graad te warm winter 1971: 2.9 gr. Celsius. 0.7 graad te warm. Zoals eerder al eems meegedeeld was er pas van 1732 tot 1739 een langere reeks (acht) zachte winters te vinden. Behalve zacht was de winter ook nat. Vooral februari voorzal Neder land zo royaal van neerslag, dat het met de grondwaterstand op de meeste plaatsen weer in orde is ge komen. Een van mijn medewerkers, die in augustus min zes meter peil de. geeft nu een stand door. die meer dan vijf meter hoger ligt. (Hij woont ergens op hoge grond m Zuid- Friesland.) De Bilt telde in de drie maanden tezamen 2 3 0 millimeter neerslag tegen normaal 175. Het was de natste winter van de laatste tien jaar! Hoog vielen uit Krimpen aan de IJssel met 308 millimeter en voor al Diever met 321 mm. verder ook Ulrum met 296 mm. Aan de lage kant zaten Oostkapelle 195 mm. Zwijndrecht 189 mm, Nes-West- Dongeradeel in de Friese noord- oosthoek 179 mm en Eist 176 mm. Onweren deed het opvallend veel in Nederland deze winter, maar liefst op 25 dagen tegen op 11 normaal Texel telde in december alleen al zeven onweersdagen. Daar viel (naar ik meen op het lichtschip) dan ook met 145 mm meer neerslag dan waar ook in ons land. De winterzon hield zich met 168 schijnuren te De Bilt nagenoeg aan het normale schema. Lekker voorjaar? Maart heeft ons in de eerste week met zachte handschoenen aange pakt. Er zit een kans in. dat het dit jaar ook verder deze lente wel over wegend in vorm blijft gaan met de temperatuur. Het lijkt on waarschijnlijk. dat maart wél zou gaan presteren, wat januari en fe bruari niet konden, te meer nu de luchtdrukpatronen op het noorde lijk halfrond sinds het begin van het nieuwe jaar min of meer vastgeroest lijken te zijn. Weinig mensen zullen hier tegen zijn. Alleen is het wel te hopen, dat zulke prille verwennerij en ons niet in de zomervakantie zullen opbreken. In dat geval toch maar liever wat sneeuwbuien in april dan kou, regen en wind in het 'hoogseizoen'. minder zacht ANP/KNM113.00 10-3 HET WEER door Hans de Jong Tekeningen, bij voorkeur in liggend formaat, sturen aan: Trouw, jury politieke prent, Postbus 859, Amsterdam. Naam en adres aan de achterzijde vermelden. Voor geplaatste prenten is er een boekenbon. lte gd Sjonge sjonge, wat een dagje giste ren! Droog, zonnig en van zacht tot warmer. Zeventien graden zou de maximum-temperatuur ongeveer worden, aldus de radioverwachting van de ochtend en de middag. In het geval van een dalende en dus droge zuidelijke luchtstroming in het randgebied van een continentaal hogedrukgebied (afnemend) kun je daar rustig een paar graadjes aan toevoegen vanwege een soort föhn achtige werking die dan optreedt. En jawel hoorer sneuvelde op verschillende plaatsen warmtere- cords voor de eerste tien dagen in maart. Zo kon De Bilt met achttien graden Celsius de hoogste tempera tuur aantekenen ooit zo vroeg in het jaar in deze eeuw ingeboekt. Het zelfde gold ongetwijfeld ook voor Rotterdam, Roosenburg, Amster dam en Twente. En wat te zeggen van de zeventien graden (16.9) van de vliegbasis Leeuwarden en Gorre- dijk 17.6 graad Celsius: ook al re cordwaarden gelet op het vroege tijdstip van de kalender sedert op z'n minst 1880. De zeventien graden rond van Eelde bleef juist beneden de 17.1 graad Celsius van stad Gro ningen op 7 maart 1920, toch ook wel bijzonder natuurlijk. Dé topper van ons land werd de vliegbasis Eindho ven; die met maximaal 19.1 graden Celsius ongeveer een graad voorlag op z'n naaste concurrenten Volkel en het vliegveld Beek, Roosendaal klom tot 19, Rotterdam-centrum 18.5 graden Celsius. En zo is de vraag „warmterecord", boven deze rubriek van dinsdag ge steld, dan toch door de natuur be antwoord met een uitroepteken, ook al bleven Vlissingen en Terschelling met dertien graden wel een beetje zielig achterop. Op de lichtschepen Texel en Noordhinder was het woensdagmiddag om vier uur maar tien graden. Het zal nauwelijks nodig zijn te zeg gen dat deze maartse warmtegolf fundamenteel is voorbereid en inge leid door een diepe stationaire de pressie. Bij de zuidpunt van Groen land (962 tot 965 milUbaar) en een machtig hogedrukgebied boven de Zwarte Zee (1042 milllbaar). Verdere benodigheden: een op z'n slofjes over de Britse eilanden en de Golf van Biscaje naderbij komend front, dat voldoende ruimte liet voor een droge zuidelijke stroming om zich uit te leven. Door die dalende en droge stromingen pleegt zo'n sto ringsfront doorgaans ook belangrijk te verzwakken. Gisteravond vorderde het systeem maar langzaam en het zag er niet bijzonder imponerend uit. De mees te weerdiensten verwachten er ove rigens voor vannacht tijdelijk wel wat regen van. De neerslag kan plaatselijk van betekenis zijn ge weest vooral wanneer het zoals de Belgische weerkundigen verwach ten tot onweer is gekomen. Vastgesteld kan worden, dat het front op zijn hielen gezeten wordt door een nieuwe zonnige rug van hogedruk van de oceaan. Het bete kent vandaag alweer een sympa thiek zonnetje en geen buien meer. Het verschil met gisteren zal wel zijn de wat lagere mlddagtemperatuur bij een naar zuidwest tot west ge ruimde of ruimende wind. En dan ls het wachten verder op een volgende uitdiepende depressie midden op de Oceaan (tot 962 mlllibaar) die met grote snelheid in de richting van noord-Ierland koerst. Op het weerschip Romeo ten westen van de Golf van Biscaje woei gistermiddag alweer een stormachtig zuidelijke wind bij luchtdrukdalingen van vier tot vijf mlllibaar in drie uur, gistera vond kan het daar zijn gaan stor men met windkracht negen. Het ge volg van een en ander ls dat het weertype in de tweede helft van deze week enigszins wisselvallig en ver anderlijk zal zijn met vooral later een iets grotere bulenkans maar- wel met voor de tijd van het Jaar gunstige temperaturen vooral tij dens momenten dat de wind op nieuw in de zuid-zuidoosthoek is te ruggekeerd. De mlddagtemperatu- ren zullen zich veelal bewegen op een niveau tussen 10 en 15 graden en dat is dik in orde. In zuid- en mld- den-Finland wees de thermometer gistermiddag voor het eerst vijf tot acht graden boven nul bij zuidwes ten wind aan. Alleen Sodankylfl in Lapland meldde minus tien graden bij een zwak noord-noordoosten windje. Geen dreiging van die kant dus, helemaal niet en geen gevaar dat maart ons binnenkort met zijn kwis pelende staart mores zal leren. Weerrapporten j; onbewolkt onbewolkt onbewolkt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder licht bew. Rtd onbewolk Twente onbewolkt Vlissingen half bewol Zd Limburg onbewolkt Aberdeen regen Athene onbewolkt Barcelona geheel bew Berlijn zwaar bew Bordeaux Brussel Frankfort Gervtve Helsinki Innsbnlck half bewolkt licht bew half bewolkt licht bew onbewolkt onbewolkt Kopenhagen onbewolkt Locarno onbewolkt 10 0 Londen rwaar bew. I0 0 Luxeumburg onbewolkt 17 0 Madrid licht bew. 17 0 Malaga licht bew 18 0 MaUorca zwaar bew. 18 0 Munchen onbewolkt 18 0 Nice onbewolkt 16 0 Oslo geheel bew. 3 0 PanJ» zwaar bew 21 0 Rome half bewolkt 17 0 Split onbewolkt IS 0 Stockholm geheel bew. 8 0 Wenen onbewolkt IS Zurich onbewolkt 17 0.2 Casablanca half bewolkt 21 0 Istanboel onbewolkt 8 0 Las Palmas onbewolkt 22 0 New York TelAviv regen 18 3 Tunis onbewolkt 20 0 HOOGWATER Vrijdag 11 maart Vlisalngen 5.31—18 00, Ha- ringvUetalulzen 5.58-18 22. Rotterdam 7.40—20.18, Schevenlngen 8.45—19.11, IJmul- den 7.32—19.58, Den Helder 11.18-23 31. Har- Ungen 152-13.48. DeUZlJl 3.37-18.04. AMSTERDAM „Iemand die als gevolg van een echtscheiding tot toeziend voogd wordt gebombar deerd. wordt in feite uit de ouderlij ke macht ontzet". Dat w&s in grote trekken de teneur van het gastcolle ge, dat de heer J. H. Steussy, oprich ter van de raad van toeziende voog den. gisteren gaf voor de juridische faculteit van de VU van Amsterdam. De heer Steussy zet zich al geruime tijd in voor een betere regeling •omtrent de voogdij over kinderen uit ontbonden huwelijken. „In een folder van het ministerie van justitie over dit onderwerp staat over de taak van de toeziend voogd dat hij zich als regel niet bemoeit met de opvoeding. Daarmee is eigenlijk de hele situatie voortreffelijk samenge vat. In feite komt het erop neer, dat bij echtscheidingen alle beslissin gen ten aanzien van de voogdij in handen worden gelegd van de raad voor de kinderbescherming. Op ba sis van de rapporten van de raad neemt de kinderrechter een beslis sing", aldus de heer Steussy. „Ook de betrokken kinderen kun nen in zo'n geval door de rechter worden gehoord, maar daar komt in de praktijk nooit iets van. Natuur lijk kan men tegen zo'n beslissing in beroep gaan, maar het hof krijgt dezelfde rapporten voorgelegd en volgt ook meestal klakkeloos het advies van de raad voor de kinder bescherming". De heer Steussy drong erop aan de echtscheiding uit de justitiële sfeer en uit de invloedssfeer van de kin derbescherming te halen. Wat be treft de verruiming van de rechten van de toeziende voogden bepleitte hij onder andere opheffing van en kele wetsartikelen. Vooral artikel 386, krachtens welke men de voogdij over zijn kinderen testamentair kan vermaken, waarbij de toeziend voogd naar belleven kan worden ge passeerd, was hem een doorn in het oog. Ook artikel 280, dat het verber gen van weggelopen minderjarigen strafbaar stelt zou hij afgeschaft willen zien. onder redactie van Loes Smit Walnootbroodjes. Brabantse worstebroodjes, tijgerbrood, bruine se- samstol, Limburgse vlaai, versierd melkbrood, bananenbrood, Zeeuwse bolussen, palmpaashaantjes, lullakbollen, duivekater. Botervllnders, Deens Wienerbrgd, abrlkozenvlaal, paltngbroodjes, hanekammen, boerenmlk, mldwtn- terzon, vetekrans, Hongaars kerstgebak, sesambroodjes. Spekvlaai uit Arkansas, houthak kersbrood, karnemelkknuppeltjes, pompernikkel, zeester utt Sylt, gal- le, lawa utt Armenië, donker ulenbrood, Beierse bierstangen, Friese sükerbólle. U raadt het al: deze bijzondere broodsoorten zijn afkomstig uit een broodboek. Zelf brood bakken schijnt steeds meer gedaan te wor den en zodoende verschijnen er met de regelmaat van de klok nieu we broodboeken hoewel utt de resultaten zal moeten blijken of ze echt veel „nieuws" geven. Nu weer zijn er drie boeken vrijwel tegelijk verschenen en uit de bovenstaande opsommingen blijkt wel dat ze alle drie lekkere, bijzondere recepten te bieden hebben. Het grootste ver schil tussen de drie is de prijs: het eerste citaat is afkomstig uit „Het nieuwe broodboek" van Marja Kruik (uitgeverij Lultlngh, Laren), dat maar f9,90 kosthet tweede komt uit „Het Broodboek" van Rla Holleman (Van Dlshoeck. Bussum) en kost 16,90. De spekvlaai en wat daarop volgt zijn afkomstig uit het duurste van de drie: „Brood bakken thuis", geschreveven door W. Fahrekamp, uitgegeven door La Rlvlère Sc Voorhoeve. Zwolle, en In de winkel voor f 24,50. Er valt nog een verschil op: het duurste boek ziet er het mooist uit, ls het grootst, bevat de meeste Illus traties In kleur en ls het enige gebonden exemplaar; voor die prijs kon natuurlijk meer aan dacht aan de uitvoering geschon ken worden dan aan een boekje van nog geen tientje (hoewel dat en het tweede boekje er bepaald ook smakelijk uitzien). Maar de ge bruiker zal daar weinig van mer ken en de eter van de produkten nog minder. Alle drie de boeken hebben hun specialiteiten. In alle drie wordt uitgelegd wat er btj brood bakken komt kijken. Alleen blijft dat tn het goedkoopste boek beperkt tot (duidelijke) wenken, In dat van f 16,90 wordt dit onderdeel veel uitgebreider behandeld, tn het duurste boek is bovendien de ont staansgeschiedenis van het brood beschreven en Wlna Bom schreef een heel aardig hoofdstukje opge nomen over wat men met brood- resten kan doen" en in het boekje van f9,90 over „arrangementen met andere granen". Achterin dit nieuwe broodboek" zitten vier on beschreven bladen, waarvan de be tekenis ons ontgaat. Misschien om eigen recepten te noteren? OMS HOUANDS ONTB'JT 0E HERKOMST VAN DIV PRODUCTEN Voor Iedere kwaal bestaat wel een naam, en de meeste mensen heb ben het merendeel van die bena mingen wel eens gehoord. Maar de ze lijkt helemaal nieuw: een drop syndroom. Dit dropsyndroom, dat we nu voor het eerst tegenkwamen in het maartnummer van „Mensen van nu", wordt volgens dat blad in hoofdzaak gekenmerkt door ver hoogde bloeddruk en oedeemvor ming. Een bepaald bestanddeel van drop kan namelijk, begrijpen we uit de verklaring, de water- en zouthuishouding ln het lichaam be hoorlijk verstoren. Nog niet direct een bericht om van te schrikken, want van een paar dropjes word Je niet ziek en naar het schijnt, ook niet van alle soorten drop. Vorig. Jaar verorberden we voor 180 mil joen gulden aan drop. alle Neder landers samen wel te verstaan. Wie zoveel ln z'n eentje zou opeten, zou er Inderdaad vermoedelijk heel slecht voor staan, maar gewoon een stuk of wat dropjes doen een nor maal gezond mens echt geen kwaad. Volgens „Mensen van nu" begint het gevaar van een drop syndroom pas bij gebruik van een heel zakje drop per dag. En dan natuurlijk elke dag opnieuw. Grandma Moses, die pas wereldbe kendheid kreeg toen ze ln de buurt van haar zeventigste jaar begon te schilderen, heeft een Chinese evenknie. Naar Amerikaans voor beeld worden de 76-Jarlge Woe Jo- ko door haar mede-Chinezen „Grandma Woe" genoemd, want ook zij schildert. Eind van dit Jaar weet het personeelsblad van het moederbedrijf van Hoechst ln West-Dultsland komen schilder stukken van deze Chinese kunstzinnige oma vanuit Taiwan waar ze woont, naar West- Dultsland. Daar zal. het eerst op 19 november in Bingen. een Woe- tentoonstelling van honderd aqua rellen te zien zijn, waarvan het pronkstuk „de tuin" heet. De door Orandma geschilderde tuin ls niet minder dan zo'n tachtig meter lang én bijna een meter hoog. Er staan allerlei typisch Chinese tafereeltjes op en Grandma heeft er twee Jaar aan gewerkt. Denk maar niet dat rustig, zakelijk en toch boeiend spreken voor de televisie Je zomaar aanwaait. Niet iedereen is er voor ln de wieg gelegd -de eh's, kuchjes en stopwoordjes zijn vaak niet van de lucht- maar een aanstaand spreker of geïnter viewde kan zich er wel in oefenen. Er zijn bureaus waar je dat soort praten kunt aanleren. Het blad So ciaal Economisch Management noemt tien tips. die het VNO (ver bond van Nederlandse onderne mers) heeft opgesteld voor de cur sisten, die overigens buiten de VNO-deur worden opgeleid. De sprekers dienen er bijvoorbeeld „rustig, rechtop, relaxed" bij te zit ten en „beminnelijk, beleefd, be slist" op te treden. Beminnelijk kunnen we met de beste wil van de wereld niet iedere ondervraagde op de t.v. vinden, maar voor de rest hebben ze hun lesje toch vaak aar dig geleerd. „De belangrijkste voor waarde voor een succesvol t.v.- optreden is: wees uzelf", zegt de instructie. Tot zover lijkt het nog steeds aardig te kloppen, maar met het volgende wordt het anders: „Ga er van uit, dat u het onderwerp beter beheerst dan de interviewer Qa er bovendien van uit dat het publiek weinig of niets van het on derwerp weet". Niet erg vleiend voor het kijkersvolk dat blijkbaar voor oliedom gehouden wordt, maar wel makkelijk als de spreker zich vanwege die onwetendheid houdt aan de opdracht: ..Wees spaarzaam met cijfers, verduidelijk ze met eenvoudige vergelijkingen en/of in overleg met de producer, met visuele hulpmiddelen". En het zou helemaal mooi zijn, als zo n spreker het advies opvolgt om vak taal en dure woorden te vermijden, want „u kunt zich niet eenvoudig genoeg uitdrukken" Maar dat laatste leren t.v.-sprekers zo te ho ren nooit. Eenvoud is blijkbaar een van de moeilijkste opgaven.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 5