hij of zij Uitzetting dreigt voor Chileens gezin I INNEMEE BV! Na schakeljurk nu cirkeljas Kans op strafvervolging na storten chemisch afval advertentie-verkoper(ster) Uw reclameboodschap bereikt 355.000 geïnteresseerde TrOUWlezers en lezeressen Frans Molenaar: Vaten bevatten „zeer zwaar vergif" Verwijzingsbordjes naar praatpalen, op autowegen Jaargeld Prix de Rome beledigend laag Vijf maanden geëist voor doodslag Valse duizendjes TEL.070/60.39.05 wie dom? BEKENDMAKING MENTRIX WOENSDAG 9 MAART 1977 TROUW/KWARTET De schakeljurk waar Frans Molenaar het algelopen seizoen mee kwam is niet uitzijn voorjaarscollectie verdwenen, al werd hij een beetje van zijn plaats verdrongen door de nieuwste creatie van deze couturier: de cirkeljas. Op het eerste oog lijkt de cirkeljas op een bloem waarvan de bladeren half ontloken zijn. De Jas beslaat in principe uit twee uit vlerkanten geknipte cirkels, met twee gaten voor de armen. De mouwen komen uit de randen van het vierkant De cirkels worden op ingenieuze golvende wijze aan elkaar gezet Molenaar gebruikt hiervoor double face wollen stoffen. De show aan de van Baerlestraat opende met losvallende rode of blauwe met geel gevoerde schakeljassen die slechts door gestrikte bandjes bij elkaar zijn gehouden en die op rechte rokken gedragen worden Eenvoudig maar prachtig gemaakt zijn rechte Jassen met een licht gerimpelde rugpas en diepe zijsplitten. Frans Molenaar werkt uitsluitend met effen wollen en zijden stoffen ln deze collectie De enige niet effen modellen zijn beeldschone gebreide katoenen lange truien en jurken met kleine mutsjes, die hij op pofbroeken, op broeken meteen smalle pijp of als mini laat dragen. Soms bestaat zo'n reuze trui/Jurk uit verschillende camel of écru structuur strepen, soms zijn het uitbundige brede strepen in paars-roze-wit of turquoise/wit met vaak lurex accenten. Frans Molenaar maakt voor de avond varapachtige kleren van lurex met zwarte accenten, die op het toneel zeker veel succes zullen oogsten. Cirkel-jassen in double face over tricot jumpsuit Van een verslaggever KRIMPEN AAN DEN IJSSEL Tegen de Exploitatie- maatschappij Krimpen IEMK) zal waarschijnlijk een strafver volging worden Ingesteld wegens het illegaal storten van che misch alval, zo heeft een woordvoerder van de gemeente Pa- pendrecht meegedeeld. Nationaal en internationaal aklief Christelijk f [VI W J Nationaal" Vakverbond Utrecht. Rivellun I. Postbus 247$, Tel. 130-941041 Van een verslaggever DEN HAAG De ANWB ls in over leg met Rijkswaterstaat begonnen met het aanbrengen van verwij zingsbordjes naar de praatpalen langs de autosnelwegen. Dezer dagen zullen alle veertigdui zend driehoekige bordjes door de wegenwacht op de hectometer- paaltjes zijn gemonteerd. Door pech of ongeval gestrande automobilis ten kunnen dan zien ln welke rich ting de dichtstbijzijnde praatpaal staat. De praatpalen, die om de twee kilo meter aan weerszijde van de auto snelweg zijn geplaatst, staan ln di recte verbinding met een wegen wachtstation van de ANWB. De bond verwacht door deze verwij zingsbordjes nog sneller dan voor heen ongevals- en pechmeldingen binnen te krijgen, waardoor ook sneller actie kan worden genomen. Met name bij duisternis en slechte weersomstandigheden overdag ls gebleken, dat automobilisten vaak grote moeite hadden zich tussen twee praatpalen te oriënteren. Dat de ongeveer 1600 praatpalen, die inmiddels langs de autosnelwe gen zijn geplaatst, in een grote be hoefte voorzien blijkt uit het feit dat 80.000 maal een ongeval- of pechmelding via een praatpaal de wegenwachtstations heeft bereikt. AMSTERDAM De winnaars van de wedstrijden om de Prix de Rome (Jonge beeldende kunstenaars) ont vangen een „beledigend laag" jaar geld. Dat schrijft de jury van de Prix de Rome ln een protesttelegram aan minister Van Doorn. Dit Jaargeld (thans 1.200 gulden) zou onmiddel lijk moeten worden verhoogd tot het minimumloon. De winnaars ontvan gen dit jaargeld gedurende drie Jaar. Daarnaast krijgen zij van CRM ge durende twee Jaar een onkostenver goeding van 4.800 per jaar. Van eea verslaggever ROTTERDAM De officier van Justitie in Rotterdam, mr. H. O. Fe- ber. heeft vijf maanden gevangenis straf geëist tegen de 23-jarige Musta fa Y. Mustafa stond terecht omdat hij op 6 januari van dit jaar de 20- jarige Mithat V. had doodgeschoten, nadat deze de vader van de verdach te van het leven had beroofd. De raadsman van Mustafa vroeg ont slag van rechtsvervolging op grond van het psychiatrisch rapport waar in Mustafa op het moment van het misdrijf ontoerekeningsvatbaar wordt verklaard. Het familiedrama ontstond nadat het 13-jarig zusje van Mustafa naar haar vaderland werd teruggestuurd. Mithat Vdie een verhouding met het meisje had. kon dit niet verkrop pen De zaak kwam tot een uit barsting toen de familie Y per auto naar Turkije wilde vertrekken. Mithat V kwam naar het huis van de familie Y en schoot de vader van Mustafa dood. Tijdens een poging de schutter te overmeesteren wist Mus tafa een pistool te bemachtigen dat hij op de moordenaar van zijn vader leegschoot Bij de schermutselingen raakte ook een broer en een oom gewond Volgens de heer A. Nauta. Turkoloog aan de Universiteit van Leiden, ko men dergelijke conflictsituaties tus sen families in Turkije regelmatig voor. ..Alle redelijkheid bij beide partijen ls dan verdwenen", aldus de heer Nauta Uitspraak 22 maart Uit een onderzoek van de dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond ls gebleken, dat de zestig tot tachtig vaten afval, die eind februari ln het geheim van een stortplaats ln Pa- pendrecht waren weggehaald, arse- nlcumoxyde bevatten. Volgens een woordvoerder van Rijnmond is dit' een zeer zwaar vergif, waarmee ver moedelijk niets anders kan worden gedaan dan „het ergens diep ln een steengroeve ln Duitsland te be graven". Boete De gemeente Krimpen aan den IJs- sel gaat de EMK een boete opleggen van tienduizend gulden, omdat het bedrijf de aanvoer van de vaten arse- nlcumoxyde niet heeft gemeld, aldus een woordvoerder van de gemeente. B. en w. hebben dat recht op grond van een overeenkomst, die tot stand kwam in 1972, nadat de EMK enige tijd gesloten was geweest na overtre ding van de Hinderwet. De zaak van de „Papendrechtse" va ten kwam ongeveer twee weken gele den aan het rollen door geruchten dat er op de voormalige Piet Hein- scheepswerf chemisch afval was be graven. De technische milieudienst Drechtsteden vond ter plaatse be wijzen. dat er nog kort daarvoor ge vaarlijke stoffen aanwezig waren ge weest. De gemeente Papendrecht stelde de Justitie op de hoogte, die op haar beurt de rijkspolitie inscha kelde. Het was echter de milieudienst van Rijnmond die na een tip de vaten vond bij de EMK ln Krimpen aan den IJssel. Deze bleek het afval te hebben weggehaald ln opdracht van de nieuwe eigenaar van het werfter- reln. Volgens Papendrecht staat het vast, dat de EMK ook degene ls geweest, die het afval Illegaal op het werf terrein heeft gestort. Het bedrijf had slechts toestemming tej plaatse ollezaagsel te begraven. GOUDA Een Chileens gezin, be staande uit man. vrouw en een baby van zes maanden wordt bedreigd met uitzetting uit Nederland. Ver zoeken om politiek asyl en een ver blijfsvergunning zijn afgewezen. De PvdA Tweede Kamerleden Van der Hek en Haas die staatssecretaris Zeevalking om opheldering hebben gevraagd hebben van het ministerie te horen gekregen dat het ministerie geen reden ziet het gezin een ver blijfsvergunning te verlenen, omdat volgens Internationale afspraken Frankrijk, het land waar het gezin na het vertrek vanuit Chili het eerste aankwam, verplicht ls het ge- ROTTERDAM In Rotterdam zijn weer twee valse bankbiljetten van duizend gulden opgedoken. Een winkelier aan de Lijnbaan en één op de Coolsingel accepteerden zo'n bil jet als betaling voor kleding. zin op te nemen. De man, Manuel Lorca arriveerde in oktober 1975 met zijn vrouw vanuit Chili in Frankrijk. Door de hulp van een Franse vakbond was hij erin geslaagd om zijn gevangenisstraf van twintig Jaar. waarvan hij er drie had uitgezeten, om te zetten in ver banning. Lorca was veroordeeld om dat hij ten tijde van president Allen- de lid was geweest van een socialis tische partij. De man was naar Ne derland gekomen omdat hij meende dat hij hief-een betere verzorging kon knjgen Als gevolg van marte lingen had hij tamelijk ernstige ver wondingen opgelopen. Vorig jaar mei had hij in Gouda zijn intrek genomen Hij vond werk in Wad- dinxveen. Volgens J. Koenis. lid van het plaat selijke afdeling van het Chili- comlté, komt het definitieve uitwij zingsbevel al over een paar dagen. Het comité betreurt de houding van de staatsscretaris en noemt deze een ..beleidsverandering waarvan nie mand de redenen kent". BEGRAFENIS-EN CREMATIEVERZORGING - alle formaliteiten - verz. advertenties - eigen rouwkamers - eigen rouwdrukkerij -lyr - - eigen rouw volgaute's dag en nacht 11 HOOI KADE 43-46 f^tJENHAAj; die straks bij ons de advertentie-afdeling opstapt met de gedachte het wel even te komen maken komt bedrogen uit. Advertenties verkopen leer je niet binnen een paar dagen. Maar als ie karakter hebt. niet bang bent om door te bi|ten. belangstelling hebt voor reklame. kontaktuele eigenschappen bezit en er ook 's avonds een paar uur per week tegenaan wilt gooien (we bedoelen een beetie studeren op kosten van de baas), schrijf dan eens een briefje en solliciteer naar de vacante (unktie van bij dagblad TROUW Het bovenstaande is een mond vol. met bedoeld om af te schrikken, juist bedoeld om onzekerheid en onbekendheid weg te nemen. Het vak van advertenties verkopen is misschien wel één van de boeiendste uit de verkoop. Niet alléén ..tandenborstels'" of ..schnjfmachines"; in het reklamevak heeft men met elke branche te maken. Kijk je krant maar na! Oat maakt het krantebedrijf juist zo interessant. Wij zijn bereid je een vak te leren, een boeiend vak. met ongekende mogelijkheden voor diegene die bereid is door te bijten en er lekker tegenaan te gaan. Niet voor mets zijn goede advertentieverkopen (sters) graag gewilden in deze maatschappij. Wij hebben zo'n doorbijter (ster) nodig in Zuid-Holland, kantoor Rotterdam of Den Haag Wie denkt zo'n doorbijter(ster) ie zijn moet eens een bnetje schnjven of bellen, maken we een afspraak. Kunnen we |e veel meer vertellen dan in deze advertentie. Verplicht tot niets! Aan MAVO. een gezond verstand en een brok doorzettingsvermogen heb ie al genoeg Oh ja. liefst in de leeftijd van 20-23 jaar. Voor de jongens geldt wel militaire dienstplicht vervuld hebbende. Bel of schrijf aan Daan Verschoor. Postbus 948. TROUW/KWARTET B V. Rotterdam. Telefoon 010-11.55 88 b a 070-46.94 45. OPENBARE KENNISGEVING De burgemeester der gemeente Delft brengt ter openbare kennis, dat gedurende 14 dagen na dagtekening van deze kennisgeving voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling stadsontwikke ling en openbare werken. Oude Delft 116, alhier, ter inzage ligt het verzoek van Zegwaard BV, gevestigd Haantje 21a te Rijswijk (ZH). voor het plaatsen van een direcüekeet, samengesteld uit 2 gedeelten, op een nabij de stortplaats in de Delftse Hout gelegen terrein. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse vigerende uitbrei dingsplan „Delftse Hout I", omdat de grond waarop de directie keet is geprojecteerd is bestemd voor sportterreinen. Burgemeester en wethouders zijn evenwel voornemens met toepassing van het bepaalde in artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van de voorschrif ten van genoemd uitbreidingsplan voor een termijn van ten hoogste vijf jaren. Rechthebbenden op aangrenzende en nabij gelegen gronden zijn bevoegd om gedurende bovengenoemde termijn schriftelijk be zwaren tegen het verlenen van vrijstelling bij burgemeester en wethouders in te dienen. Delft, 9 maart 1977 De burgemeester voornoemd, (get.) A. P. Oele. GEMEENTE OEGSTGEEST De burgemeester van Oegstgeest maakt bekend, dat van 14 maart 1977 af. gedurende een maand, ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken (loket 4). voor een ieder ter inzage ligt het bestem mingsplan „Haaswijk 1976", vastgesteld door de gemeenteraad in zijn vergadering van 24 februari 1977.Bij de vaststelling werd afgeweken van het ontwerp dat ter inzage heeft gelegen. Gedurende genoemde termijn kunnen zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen de in het plan aangebrachte wijzigingen, bezwaren indie nen bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, Koningskade 1 te 's-Gravenhage. Oegstgeest, 9 maart 1977. De burgemeester voornoemd Jhr. T. A. J. van Eysinga GEMEENTE MONSTER OPENBARE BEKENDMAKING De burgemeester der gemeente Monster maakt ingevol ge artikel 28 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bij hun besluit van 19 januari 1977, GS no. B 19172, goedkeu ring hebben verleend aan de bij raadsbesluiten van 31 augustus 1976 vastgestelde bestemmingsplannen, om vattende de wijziging en de aanvulling van de bestem mingsplannen „Kom Poeldijk", „Poeldijk", „Kom Monster-Noord" en „Duyndam". Genoemd besluit van Gedeputeerde Staten alsmede de betreffende bestemmingsplannen liggen met ingang van .10 maart 1977 gedurende één maand ter gemeentesecre tarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Degenen, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot Gedeputeerde Staten hebben ge wend, kunnen gedurende genoemde termijn van één maand beroep instellen bij de Kroon. Beroepschriften moeten worden gericht aan H. M. de Koningin, doch kunnen worden ingediend bij de Minis ter van Volkshuisvesting en Ruimtelijke- Ordening te 's-Grayenhage. Monster, 9 maart 1977. De burgemeester voornoemd, G. A. Stolwijk. De „Preva" Stichting, «en prot. chr verpleeghuis voor 190 somatisch zieken, kan voor de opleiding tot ziekenverzorgen de. welke op 4 september 1977 aanvangt leerling ziekenverzorgenden plaatsen. Toelatingseisen: minstens 3 jr. voortgezet onderwijs met diploma, zoals Mavo 3. of Mavo 4 met verklaring van toelating tol de 4e klas, L H .N O.-T 2 c. 3 b. Inas BvB-l of daaraan gelijkgestelde opleidingen. Voor informatie en aanvrage sollicitatieformulier kunt u zich wenden tot de direktrice mw. K M v Anrooy. Mgr. Nolenslaan 20 te 's-Gravenhage. tel. 070-689290. Wegens pensionering van de huidige mantrix vraagt de Preva" Stichting een voor 4 avonden van 17.00-23.00 uur. alsmede 1 ochtend van 09 00-13.00 uur. Taakomschrijving: de mentrix ontvangt de nieuwe be woonsters (leert, ziekenverzorgenden) en onderhoudt het kontakt met de leerlingen. Zij is verantwoordelijk voor de organisatie in het zusterhuis. Het salaris zat worden vastgesteld volgent de richtlijnen van de c.a.o.-ziekenhuiswezen. Uw schriftelijke sollicitaties kunt u richten aan de direktie van de ..Preva" Stichting. Mgr. Nolenslaan 20 ta 's-Gravenhage. GEVRAAGD STRAATMA KERS voor direkt. tel. na 18 uur 071-122314 Inlichtingen over de aantrekkelijke advertentietarieven: tel. 020-913456, Toestel 743 Volge ong cn lewee Blue denim jeans In extra zware kwaliteit katoen. 2 Steekzakken. 1 ticketzakje en twee achterzakken. Maten 122 l/m 170 20.- ^Moti Sure Blouson (zie afb.) of jongensshirt Gemaakt van 100% katoen, in verschillende ruitdessins. Maat 128 t/m 164. Maat 128 15.- Maat 164 17.- VROOM"® DREESM Af 6020 ook verkrijgbaar bij

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 8