Veel moeilijkheden met opnemen van homofielen in huisvestingsorganen Met hoge inruilprcmic en 150 liter benzine kado. Bij elke Fiat Agent op 10,11 en 12 maart. f9.331,- f10.586,- f2373,- f13.103,- f15.595. Mntal gemeenten staat afwijzend Kleding gestolen Soares in Den Haag Kledingactie voor Spaanse protestanten Rijswijker bijft i|Uj- onzekerheid over afloop straf ziak k I De fiat 127 is 5 jaar geworden en trakteert op vele extra's SS-'bS."" SStt?*"*"' f9.799,- Net helemaal vernieuwd! De Fiat 128 De Fiat 126, Bambino! 2e In de Rally van Monte Carlo De Fiat 131 Mirafiori Het snelle Topmodel van Fiat De Fiat 132 Rijplezier voor jaren Fiat,getraind op'n sportief en betrouwbaar leven WOENSDAG 9 MAART 1977 Van een onzer verslaggeefsters AMSTERDAM Heel wat Ne derlandse gemeenten blijken met geen mogelijkheid te be wegen te zijn om in hun (bij de wet verplichte) „stuurgroepen voor huisvesting van al leenstaanden en tweeper soonshuishoudens'' homofie len op te nemen. Dit hoewel het COC (de vereniging tot integra tie van homoseksualiteit) in feite de enige Nederlandse or ganisatie is, die veel ervaring heeft op het gebied van twee persoonshuishoudens. Het COC noemt het „zeer bedenke lijk, dat er in ons land een groot aantal gemeentebesturen is, dat het meedoen van het COC in een adviserend orgaan af wijst". In een zwart-wit boek (zwart vanwe ge de slechte ervaringen, wit vanwe ge de enkele goede ervaringen, die er ook waren) heeft het COC nu zijn ervaringen neergelegd met een aan tal Nederlandse gemeenten met meer dan 25.000 inwoners. (Elke ge meente van deze grootte is namelijk verplicht een dergelijke stuurgroep te hebben). Hoewel het COC het dui delijk als een bewijs van discrimina tie ziet, dat er van deze vereniging geen vertegenwoordigers in derge lijke adviserende commissies mogen zitten, is dit in geen van de gevallen echt te bewijzen, omdat geen enkel gemeentebestuur de homofielen wei gerde vanwege het homofiel-zijn, maar omdat de groep ..anders te groot zou worden" of wegens andere motiveringen. Het COC vindt dit trouwens maar schijn-motieven. „Wij menen dat de overheid niet alleen zichzelf tekort doet, als zij geen gebruik maakt van de deskun digheid. die het COC als enige orga nisatie heeft op het gebied van twee persoonshuishoudens, maar dat het toch bedenkelijk is, dat een groot aantal gemeentebesturen zelfs zoiets ongevaarlijks als het meedoen van een COC-er in een adviserend orgaan afwijst. Ons inziens schieten deze gemeentebesturen tekort in de taak, die de overheid heeft bij de bestrij ding van discriminatie in Neder land," aldus het rapport. Zelfs grote gemeenten De lijst van gemeenten, die het COC in zijn zwart-wit boek vermeldt, geeft duidelijk aan dat zelfs grote gemeenten (als Den Haag en Rotter dam) waar grote goedfunctioneren de afdelingen van het COC bestaan, geen homofiel hebben gevraagd om zitting te nemen in hun stuurgroep. De gemeente Den Haag is zelfs na herhaaldelijk aandringen bij haar weigering gebleven. Deze stad is door het COC dan ook bij de „opge geven" plaatsen Ingedeeld (gemeen ten waar men niet meer zal proberen om alsnog in de stuurgroep opgeno men te worden, omdat alle hardnek kige pogingen er op niets zijn uit ge lopen). In verschillende gevallen heeft staatssecretaris Marcel van Dam ge probeerd te bemiddelen: hij heeft zich in de Tweede Kamer namelijk duidelijk uitgesproken vóór deelne ming van homofielen aan deze ad viescommissies. Bovendien bood hij toen aan. wanneer een gemeente bestuur een COC-er zou weigeren, zelfs te willen bemiddelen. In ver schillende gemeenten heeft dat uiteindelijk succes gehad (bijvoor beeld in Utrecht). In Arnhem (een gemeente die trouwens onmiddel lijk een COC-er in zijn commissie benoemde) was de eerste reactie op het stadhuis „Wat zijn Jullie speciale woonwensen dan. willen Jullie ge kleurde WC-Dotten?" Dat het niet allemaal moeilijk ging, bewees de gemeente Zaanstreek, waar het gemeentebestuur niet al leen ongevraagd een plaats aanbood aan het COC. maar zelfs, toen de uitnodiging maanden in een verge ten postbus bleef liggen, de moeite nam het Juiste adres van het COC- bestuur te achterhalen. In de gemeente Baarn (die ook op de zwarte lijst geplaatst is. omdat men er beslist geen homofiel in de com missie wil hebben) zei een raadslid (notabene een van de weinige voor standers): „Hoewel ik deze leefwijze in strijd acht met de natuurwetten. Van onze correspondente GILZE RIJEN BIJ kledingmaga zijn Mirabel in Gilze Rijen (N.B.) hebben onbekenden gisternacht voor 60.000 gulden aan leren kleding gestolen De daders kwamen binnen door de voordeur te forceren waarna zij de goederen vla de achterdeur in een gereedstaande auto hebben ge laden Ieder spoor ontbreekt. Deze diefstal is een van de vele textiel- en leder diefstallen die de laatste maanden in West-Brabant zijn ge pleegd. meestal met gestolen wa gens Een speciaal geformeerd „tex tiel team" van de rijkspolitie is druk doende met het onderzoek, maar tot nu toe met weinig resultaat. De poli tie heeft geen idee of ze te doen heeft met één of meerdere bendes, of met een wijd vertakte organisatie. Het is duidelijk dat de distributie van de bult steeds goed geregeld is. wil ik niet discrimineren en het COC toelaten". Een heel nare ervaring had men ook in Oldenzaal. Ook daar vroeg het COC herhaaldelijk om toelating. Uiteindelijk kwam na zeven maanden een reactie. Na veel gehar rewar en na Inschakeling van de pers kreeg men tenslotte een ze tel. maar werd niet op de hoogte gesteld van deze beslissing, zodat de COC-vertegenwoordlger niet op de installatie-vergadering aanwezig was, wat weer allerlei misverstan den zoals een krantekop „COC laat het afweten" tot gevolg had. Tenslotte heeft het COC een lijst •gemaakt van gemeenten, waarmee men of goede of slechte ervaringen heeft opgedaan. Gemeenten waar zonder enige moeite, meestal op ei gen initiatief van B en W een homo fiel in de commissie werd geplaatst, waren: Hilversum, Apeldoorn, Arnhem, Groningen, Haarlem en Hoorn. Gemeenten, waarmee men slechte ervaringen had: Oldenzaal. Utrecht en Vlaardlngen en tenslotte gemeenten die als volstrekt onhaal baar zijn afgeschreven: Baarn, Bre da, Delft, Den Haag, Leiden en Tilburg. Van een verslaggever DEN HAAG Premier Soares van Portugal brengt vandaag en morgen een bezoek aan ons land. Na eerdere bezoeken aan Parijs en Bonn komt Soares bij premier Den Uyl en mi nister Van der Stoel pleiten voor toelating van Portugal tot de Euro pese Gemeenschap. Minister Van der Stoel van buitenlandse zaken is geen tegenstander van toetreding, maar hij wil eerst een „voorperio de", waarin Portugal zich geleidelijk zal moeten aanpassen bij Europa. West-Duitsland heeft Portugal gis teren te verstaan gegeven voorstan der te zijn van Portugals lidmaat schap. maar dan wel na een over gangsperiode van tien jaar. Portugal zal tegen het einde van deze maand een formeel verzoek tot toetreding tot de EG indienen bij de ministerraad van de gemeenschap. Deze vraagt dan een aanbeveling van de Europese commissie. Eind dit Jaar kunnen dan de besprekin gen over het lidmaatschap be ginnen. AMSTERDAM - De Nederlandse Vereniging „Het Evangelie in Span je". die reeds meer dan honderd jaar ijvert voor de behartiging van de belangen van protestanten in Span je. vraagt dringend om toezending van gedragen kleding, dan wel kle ding in goede staat, in het bijzonder voor vrouwen en meisjes. Het be treft hier een nevenactie van de ver eniging, die jaarlijks financiële steun verleent bij het opknappen van kerkgebouwen en poogt aanvul lingen te geven op de zeer lage trac- tementen van de Spaanse voorgan gers. Het Spaanse protestantisme be staat uit kleine geloofsge meenschappen, die meer vrijheid genieten dan in het verleden het geval was. Kleding is voor de gewo ne man echter duur en schaars. De vereniging wijst erop. dat de in 1972 gevoerde Sinterklaasactie van het dagblad Trouw Actie voor Pedro zeer welkom is geweest. Toen is naast geld ook kleding ingezameld. De goederen zijn verzonden via de eocumenische hulpstichting „Men sen in Nood", in Den Bosch, Jacob Catsstraat 19-21. Wie kleding heeft te missen (ook welkom voor mannen en jongens), wordt verzocht die te sturen aan genoemd adres, onder vermelding: Kleding voor protes tants Spanje. Wie geen kleding be schikbaar heeft, kan bijdragen in de transportkosten, via gemeente-giro Amsterdam B. 6960, ten name van de heer J. G. Blomkist, bestuurslid van genoemde vereniging, (verza- melgiro 13 500). Voorts: A.B.N. kan toor Surinameplein, Amsterdam West rekeningnummer: 54.57.22.268. Genoemd bestuurslid is voor infor matie bereikbaar onder 020-126863, adres Curacaostraat 50 hs. De Vereniging, die regelmatig een Spaanse predikant uitnodigt naar Nederland te komen uiteraard voor haar rekening is gaarne be reid gemeente-avonden te verzor gen, waarop de problematiek van de Spaanse protestanten wordt toege licht. Een onderdeel van deze pro blematiek is, dat het Spaanse plat teland ontvolkt raakt en er een gro te trek naar de steden is ontstaan. Met de opvang van protestanten uit de provincie wordt de Spaans- Evangelische kerk voor exttra taken geplaatst. De vereniging wil zich in eerste instantie, voor wat kle dingverstrekking aangaat, richten op de streek in en rondom Granada, naar aanleiding van een recent be zoek aan ons land van ds. Garcia. Van een verslaggever Vm AMSTERDAM - De 2-jarige iA T. uit Rijswijk blijft noj in onze^ Al heid over de vraag of hj inderdi bijna een jaar lang onsdiuldig ir gevangenis heeft gezetn voor strafzaak, waarin hij var af het or gin zijn onschuld h-eft vo^J houden. Ruim een jaar geleiden verd T. <fcON het gerechtshof in Den Haag v„„ent een overval op een postigentscf^ t veroordeeld tot drie jaar net aftrrf Nadat hij bijna een jaar ii de gevic"tig genis had doorgebracht wrd T. éuwei ter op vrije voeten gest>ld omibleki nmiddels de 18-jarige Hiagse btwoc fetbediende J. E. O. heeft wekend, „ii. overval te hebben gepleefd. 7. nri.! Daarna werd de zaak tegn T. de Hoge Raad verwezen mar het in Amsterdam. Zijn raackman Pr pas over een vergoeding v>or deJe doorgebracht in de gevangenis ten als zijn cliënt officieel is vrilf1c'1 sproken. 'lan?s Het hof hield de zaak tegei T. al december vorig jaar aan h afwr^il, ting van het resultaat var de sl zaak tegen de buffetbedimde. CjvL" teren moest het hof de zaat tegej opnieuw aanhouden, nu vjor oK. Paalde Uld-1 Deze volwassen gezinsauto viert zijn 5-jarig jubileum in Nederland. Is daarom nü verkrijgbaar in de jubileumuitvoering, de Fiat 127 "Lusso!' Met vele extra's, zoals achterruit- I verwarming, alarmknipfterlicht- I installatie, moderne naafdopper., stuurslot en dakgoot sierlijst. Leverbaar met 2 of 3 deuren. De Special is op een aantal punten luxueuzer uitgevoerd dan de Lusso. Een stroef stuur, bouclé tapijt, sigaretteaansteker, elektrische voorruitsproeier, ruitewisser met intervalstand, kachclventilator met 2 snelheden, achtcruitrijlamp enzovoort. Vanaf Vanaf Sportieve, komfortabclc gezins auto. Handig in de stad,onvermoei baar op de buitenweg. Op tal van punten verbeterd en verfraaid. Hij is zuiniger en stiller geworden. Hij kreeg ccn fraaier dashboard,kleiner stuurwiel en betere stoelen. Kies uit de "Normale',' de "Confort Lusso" met 2 of 4 deuren, en de "Panorama" met 3 deuren. Alle leverbaar met een lIOOcc of 1300cc motor die zeer geschikt zijn voor ombouw op LPG. inklusicf achterruitverwarming. Zb/uistae^ofa^ Het handige kruip-door-sluip- door autootje voor in de stad. Ziet er zeer lief uit en is verkrijgbaar in toepasselijke kleuren. Keus uit 3 uitvoeringen: de "Normale" de "Personal 4" en de "P4 open dak"! Vanaf Robuuste, komfortabele midden klasser voor zaak en gezin. Verkrijgbaar als "Normale" en als "Special'.' Met 2 of 4 deuren. Ook als 5-deurs Familiale. Leverbaar met 1300cc of 1600cc motor, zeer geschikt voor ombouw op LPGEnkele optiona Is 5 versnellings- of automatische versnellingsbak, met toerentcller, getinte ramen, lichtmetalen wielen, hoofdsteunen. Vanaf Komfortabele reiswagen om hoge gemiddelden te halen op lange afstanden. Verkrijgbaar als "GL" en als "GLS',' altijd met 4 deuren. Leverbaar met 1600cc of 1800cc motor, die zeer geschikt zijn voor ombouw op LPG. Enkele optionals: 5 versncllings- of automatische versnellingsbak, met tocrcntellcr, lichtmetalen wielen, hoofdsteunen. Vanaf Achter het stuur van een Fiat merkt u pas hoe plezierig autorijden kan zijn. Hij stuurt fijn, ligt vast op de weg, is lekker fel en zit komfortabél. Een Fiat geeft rijplezier voor jaren. Want hij is degelijk gemaakt en kompleet beschermd. Door 5 beschermlagen, waaronder een clcktroforcscbad tegen corrosie. Door ccn zware, taaie PVC undcrcoating. Bijna alle typen hebben zelfs harde PVC schilden in de voorwielkasten om die te beschermen tegen pitten door steentjes.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 10