Geen veroordeling van Oost-Europa Carter bedankt president Amin Sofia geeft dissidenten geen kans Progessieve Partij wint in Johannesburg Owen steunt Carter met mensenrechten Eurocommunisten pleiten voor mensenrechten Brian Faulkner overleden na val van paard Libië is thans een volkscollectief Verklaring Britse minister Boodschap telt vier regels Bulgarije weet het Moskou naar de zin te maken Bagage uit ruimte werd nagestuurd Traditionalisten slaan parochieel geweld af Afrika richt oproep aan Arabische wereld Vliegramp Italië kost 44 doden VRIJDAG 4 MAART 1977 BUITENLAND Trouw/Kwartet 7 MADRID (Reuter, UPI) De leiders van de communistische partijen van Spanje, Italië en* ankrijk, Carrillo, Berlinguer en Marchais hebben gisteren in een bijeenkomst in Madrid opgeroe pen tot respect voor de rechten van de mens en naleving van de kkoorden van akkoorden van Helsinki. Tot een openlijke veroordeling van de schending van de mensenrechten in Oost-Europa is het echter niet gekomen. De leider van de Spaanse communis ten. Santiago Carrillo. had graag ge zien dat er een openlijke veroorde ling van de communistische praktij ken in Oost-Europa zou zijn uitge sproken. Dat zou zijn positie in Spanje tegenover de regering ver sterkt hebben. De regering heelt vo rige week de beslissing over de er kenning van de Spaanse communis tische partij PCE verwezen naar het hooggerechtshof. In het slotcommuniqué dat de drie partijleiders na hun tweedaags overleg uitgaven, zeggen zij dat ze geen Eurocommunistische tegen pool willen vormen tegenover het communisme van Oost-Europa. Macchais verklaarde dat een geza menlijke kritiek op Oost-Europa niet nodig was omdat de afzonderlij ke partijen op dit punt al duidelijk genoeg zijn geweest. De Italiaanse en Franse communis tische leiders spraken het vertrou wen uit dat het Spaanse volk een geheel herstel van de democratie zal bereiken. Ze verklaarden zich soli dair met allen in Spanje die actie voeren voor de bevrijding van de politieke gevangenen. Met Carrillo benadrukten ze de wil om het socia lisme in de democratie en in vrijheid te ontwikkelen. De legalisering van de Spaanse com munistische partij PCE is daarvoor een eerste vereiste. De crisis in het kapitalistische stelsel roept met meer kracht dan ooit om het ontwik kelen van de democratie en de voortgang van het socialisme. De drie partijen hechten aan nieuwe stappen ter bereiking van de ont spanning, werkelijke vorderingen op weg naar ontwapening en volledi ge toepassing van alle bepalingen van het slotakkoord van Helsinki. In een persoonlijk commentaar voegde Carrillo aan de gemeen schappelijke verkalring toe: „Wat ik het Oosten verwijt is het politieke systeem in die landen, dat geen sys teem is van democratisch socialis me." Met die woorden ging Carrillo duidelijk verder dan Berlinguer en Marchais. De opstand onder de Spaanse boeren is gisteren de elfde dag inge gaan. Meer dan 150.000 boeren in het noorden van het land zijn in staking. Zij versperren de wegen met tracto ren. Bij botsingen tussen boeren en politie zijn in Valladolid deze week veertien boeren gewond geraakt. Overigens verlopen de meeste de monstraties betrekkelijk vreed zaam. De boeren willen een onder houd met premier Suarez, maar de ze heeft tot dusver geweigerd verte genwoordigers van de boeren te ont vangen, omdat de boeren lid zijn van getolereerde, maar officieel nog steeds illegale vakbonden. Tijdens de ontmoeting van Marchais en Berlinguer met Carrillo heeft de Spaanse regering een han delsfunctionaris uit de Sowjet-Unie uitgewezen op beschuldiging van spionage activiteiten. De Rus zou gewerkt hebben voor de KGB, de geheime dienst van de Sowjet-Unie. Het is de eerste uitwijzing van een Rus sedert de Spaanse burgeroor log. JOHANNESBURG (UPI, DPA) De Progressieve Hervormings partij van Zuid-Afrika die ijvert voor beëindiging van de ras senscheiding heeft de Verenigde Partij gisteren gewipt uit haar overheersende positie in de gemeenteraad van Hohannesburg. Spaanse boeren blokkeerden gisteren de wegen in het noorden van het land. De overwinning van de Progressieve Hervormingspartij in de grootste stad van Zuid-Afrika duidt op een grote zwenking onder de blanke kie zers. Deze partij wil de apartheidspo litiek beëindigen en bepleit een mul- tiraciaal bewind in het land. De par tij slaagde er echter niet in een abso lute meerderheid in de raad te krij gen. Ze verwierf 19 van de 47 zetels. Bij de verkiezingen van vijf jaar gele den behaalde ze slechts zetel. De gemeenteraadsverkiezing was de eerste belangrijke pelling van de stemming onder de blanken in Zuid- Afrika sedert de bloedige rellen in het woongebied 8oweto bij Johan nesburg. Alleen de blanken mogen hun stem uitbrengen voor de ge meenteraad. De winst van de pro gressieven is gegaan ten koste van de Verenigde Partij, die in 's lands regering in de oppositie is. Bij de vorige verkiezingen behaalde deze partij 36 zetels, nu maar elf. De Nati- BELFAST (Reuter, UPI) - Brian Faulkner, de vroegere premier van Noord-Ierland, is gisteren overleden na een val van zijn paard. Faulkner, die aan het begin van dit jaar van koningin Elizabeth de titel Lord aangemeten kreeg, trok zich vorig jaar augustus uit de politiek terug. De 56-jarige Faulkner was premier van Noord-Ierland in 1971 en 1972 en van januari 1974 tot mei 1975. Faulkner was oorspronkelijk een vertegenwoordiger van de protes tanten van de harde lijn. Later ont wikkelde hij zich meer tot een man van het midden. De katholieke min derheid mocht hem niet omdat hij in 1971 hechtenis zonder vorm van proces invoerde in een poging een einde te maken aan de activiteiten van de Ierse guerrilla. De protes tantse extremisten lieten hem val len na zijn latere bekering tot een gematigde politieke lijn. Van beide kanten werd hij regelmatig met de dood bedreigd. In 1971 werd Faulkner als premier door de extreme protestanten be schouwd als hun pleitbezorger. Na ernstige ongeregeldheden trok Lon den het bestuur over Ulster in maart 1972 aan zich. In 1973 werd Faulkner weer naar voren geschoven als pre mier van een regering waarin zowel katholiek als protestant vertegen- TRIPOLI (AP. AFP, UPI) In aan wezigheid van de Cubaanse premier Fidel Castro heeft gisteren een bui tengewoon volkscongres in Libië de „directe volksmacht" afgekondigd. Deze historische gebeurtenis luidt volgens de Libische leider Khaddaf- i fi voor de hele wereld het einde in van de republieken en van de heer- 1 sende politieke stelsels die worden gekenmerkt door concentratie van macht in regeringen, partijen, parle menten, een stam of een kaste en het begin van een tijdperk van de directe souvereiniteit van het volk. Daarom ook werd de naam van Li bië officieel veranderd. Khaddaffi keerde zich tegen het begrip repu bliek omdat ofschoon het de beli chaming zou moeten zijn van de democratie het vaak door dictators wordt misbruikt. Voortaan zal Libië heten „Socialistisch Libisch Ara bisch Volkscollectief". In het volkscollectief zal de Koran de richtsnoer vormen voor de wetge ving. Over de invoering van het nieuwe stelsel is maanden gediscussieerd in volkscomité's en volkscongressen. In plaats van bij de oude officiële organen zal de macht voortaan uitsluitend bij het volk liggen dat zijn wil tot uiting zal brengen via volkscongressen, volkscomités, vakbonden beroepsorganisaties en het overkoepelende algemene volkscongres. Khaddaffi werd giste ren tot secretaris-generaal van het algemene volkscongres gekozen. De tot nu toe bestaande revolutionaire raad van Libië is vervangen door het secretariaat-generaal van het volkscongres, waartoe behalve Kha- daffi ook Abdesselam Jalloed (tot dusver premier), majoor Aboe Bakr Joeness Jaber, majoor Moestafa Kharroebi en majoor Khoeildi el Hamidi behoren. De landsverdedi ging zal een gemeenschappelijke zaak van alle burgers van Libf zijn en het volk zal worden bewapend en opgeleid om die taak op zich te kunnen nemen. LONDEN. MOSKOU (AP. UPI, Reu ter) De Britse minister van buiten landse zaken, David Owen, die vol gende week besprekingen gaat voe ren in Washington, heeft gisteren steun verleend aan president Carters bezorgdheid voor de mensenrechten. In een grote politieke rede over ont spanning tussen oost en west en de vrijheden van de mens verklaarde Owen dat de communistische lan den moeten erkennen dat de be zorgdheid voor de mensenrechten een integraal onderdeel vormt van de buitenlandse politiek van de wes telijke democratieën. Owen prees de moed van bannelingen uit Oost- Europa en elders. Zonder namen te noemen zei hij: „Hun boodschap als oproep tot de individuele harten en geesten, pal te staan voor menselijk heid wordt door overtuiging ge dragen." Protest Ondertussen heeft de Amerikaanse ambassade in Moskou voor de twee de keer deze week bij het Russische ministerie van buitenlandse zaken geprotesteerd tegen de arrestatie van Joodse activisten die met een Amerikaanse diplomaat naar de Amerikaanse ambassade wilden gaan. De mathematicus professor Fain en Wladlmir Prestin, twee Joodse Rus sen die op de Amerikaanse ambassa de documenten wilden overhandi gen over een Joods cultureel sympo sium dat in december in Moskou is gehouden, werden door Russische rechercheurs gegrepen voordat zij contact konden krijgen met de Ame rikaanse diplomaat die hun tege moet was gegaan en met hen naar de ambassade zou lopen. Russen die geen speciale machtiging hebben, mogen niet in ambassades van bui tenlandse mogendheden komen als zij tenminste niet begeleid worden door een diplomaat. Twee Russische schilders, een dich ter, een schrijver en een toneelspeler hebben Inmiddels in Moskou een comité opgericht, dat wil nagaan of de Sowjet-Unie de besluiten van de Europese veiligheidsconferentie op cultureel gebied nakomt. Meegenomen De Tsjechoslowaakse strijder voor de mensenrechten Jan Patocka is gisteren meegenomen naar het ministerie van binnenlandse zaken ln Praag, twee dagen nadat hij de Nederlandse minister van buiten landse zaken, mr Van der Stoel, in zijn hotel had opgezocht. In kringen van dissidenten deelde men mee dat prof. Patocka woensdag ook bezoek had gehad van functionarissen van dat minis terie. Deze kringen gaven geen bij zonderheden maar zeiden dat de 69- jarige filosoof het bezoek „zeer on aangenaam" had genoemd. Brian Faulkner woordigd zou zijn. Ondanks zijn po litieke handigheid wist hij de druk van met name de protestantse ex tremisten, die zich door hem verra den voelden, niet te weerstaan. Brian Faulkner werd al op zijn acht entwintigste lid van het Noordierse parlement. Tien jaar later was hij minister. Daarna werd hij leider van de unionistische meerderheid in het Noordierse parlement. KAMPALA (UPI, Reuter, AP) De Westduitse ambassadeur in de Oegandese hoofdstad Kampala heeft gisteren op het Oegan- dese ministerie van buitenlandse zaken een persoonlijke boodschap van de Amerikaanse president Jimmy Carter voor president Amin overhandigd. In de boodschap, die uit slechts vier zinnen bestond, spreekt president Carter zijn erkentelijkheid uit over Amins verzekering met betrekking tot het welzijn van de Amerikaanse burgers in zijn land. West-Duitsland behartigt de belangen van de Ver enigde Staten in Oeganda sinds de Amerikanen in 1973 hun ambassade in Kampala sloten. Van de Amerikaanse zendelingen en missionarissen die in Oeganda wer ken heeft niemand te kennen gege ven dat hij het i wil verlaten. Sinds prc»:««.uv ruiun het vertrek- verbod voor Amerikanen ophief zijn slechts twee Amerikanen uit Oegan da vertrokken. Dat waren toeristen. Volgens president Amin zouden er slechts 99 Amerikanen in Oeganda zijn. Van hen werken 15 bij de Oe gandese luchtvaartmaatschappij. De overige 84 zouden voor het me rendeel illegaal in Oeganda verblij ven. Ze moeten zich wel laten in schrijven maar dan mogen ze blij ven, zo heeft Amin gezegd. De Ame rikaanse regering heeft steeds ge zegd dat er 240 Amerikanen in Oe ganda zijn. Volgens het Keniase dagblad Daily Nation zou het Volksfront voor de bevrijding van Palestina (PFLP) een vliegtuigkaping op het vliegveld van Entebbe hebben gepland op het mo ment dat de Amerikanen zich daar zouden hebben verzameld voor een gesprek met Amin. Alle Amerikanen zouden zich dan aan boord van een toestel hebben moeten begeven ln gezelschap van de leden van het PFLP. Politieke waarnemers achten een dergelijke gang van zaken ui terst onwaarschijnlijk in verband met de Afro-Azlatlsche top en het komende Palestijnse congres in de Egyptische hoofdstad Cairo. door J. den Boef In het Moskou-getrouwe Bul garije lijken dissidenten geen kans te krijgen om het bewind van partijleider Tocor Zjiwkow in opspraak te brengen. Aange nomen wordt dat de autoritei ten onder het motto „voorko men is beter dan genezen" tien tallen intellectuelen hebben la ten oppakken om hun duide lijk te maken, dat ontwikkelin gen als in Tsjechoslowakijke zonodig met harde hand wor den tegengegaan. Berichten hierover zijn in Wenen uit Bulgarije binnengekomen, waar zij in de hoofdstad Sofia niet werden bevestigd, maar evenmin tegenge sproken. De Bulgaarse maatregelen zouden genomen zijn naar aanlei ding van de verspreiding van een krant uit het Westen, waarin het door honderden Tsjechoslowaken ondertekende Handvest '77 was af gedrukt. Vooral schrijvers werden aan verhoren onderworpen, met na me degenen die eerder al geweigerd hadden om een tegen de Russische schrijver Aleksandr Solzjenitsin ge richte resolutie te ondertekenen. Tot hen zouden ook de Dimitrow- prijsdragers Valerie Petroff en Chris- to Ganeff behoren. Het „preventieve" optreden van de Bulgaarse autoriteiten tegen poten tiële dissidenten kan achteraf ook worden verklaard door de bijeen komst van Oosteuropese partijsecre tarissen en Cubaanse en Mongoolse functionarissen, die deze week on verwacht in Sofia bleek te worden gehouden. Er werden „ideologische en nationale" vraagstukken bespro ken. maar met name waren de dissi denten-bewegingen aan de orde en de houding, die de Westeuropese communistische partijen (waarvan de belangrijkste, nl. die van Italië, Frankrijk en Spanje, deze week in Madrid hebben vergaderd) aan nemen. Aangenomen mag worden dat ln So fia een plan de campagne ls bespro ken voor een gezamenlijke aanpak van het dissidenten-probleem in Oost-Europa, voor een ge meenschappelijk handelen tegeno ver de communistische partijen van West-Europa en voor de op de in Belgrado te houden conferentie over naleving van het in 1975 getekende slotakkoord van de Helsinki- conferentie te volgen tactiek. Het vooroverleg in Belgrado begint al op 15 juni, maar de eigenlijke conferen tie, waar spijkers met koppen moe ten worden geslagen, staat pas voor september op de agenda. De bijeenkomst in Sofia houdt ech ter ook verband met het feit dat de Sowjet-Unie met groot vertoon de 60ste verjaardag van de oktober revolutie wil vieren. Het is duidelijk dat men in Moskou alles op alles zal zetten om een eind te maken aan de ontwikkelingen in zowel Oost- als West-Europa, die vraagtekens zetten achter de toekomst van de Sowjet- Unie zelf en achter de leidende rol die zij zichzelf in de communistische wereld nog altijd heeft toebedacht. In de dissidentenkwestie heeft Mos kou een welkome aanleiding om de Oosteuropese landen sterker aan zich te binden. Hiervan kan het ge bruik maken om de „rebellerende" Westeuropese communistische par tijen tot de orde te roepen. Met dit laatste is de Sowjet-Unie een maand geleden eigenlijk al begon nen door in de Prawda (het blad van de communistische partij) te onthul len dat de viering van de 60ste ver jaardag van de oktober-revolutle ln het teken zal staan van het „proleta rische Internationalisme". Achter dit begrip gaat de bedoeling van de Sowjet-Unie schuil, weer een vaste greep te krijgen op alle communis tische partijen. Op de in Oost- Berlijn gehouden conferentie van Europese communistische partijen deed Moskou vorig jaar, alsof het niet langer aan het „proletarische De Bulgaarse leider Zjiwkow (links) samen met zijn Roemeense collega Ceausescoe. internationalisme" vasthield, omdat niet alleen Roemenië en Joegoslavië, maar ook de CP's van Italië en Frankrijk er onoverkomenlijke be zwaren tegen hadden. Bevrijd van Turken Het is geen toeval dat de Sowjet- Unie Bulgarije heeft uitgekozen om het startschot te geven voor de aan pak van het dissidentenprobleem en de van de leer afwijkende Europese communistische partijen, voor de voorbereiding van de Belgrado- conferentie en voor de viering van de 60ste verjaardag van de oktober revolutie. De nauwe relaties tussen Bulgarije en de 8owJet-Unie zijn een onvermijdelijk gevolg geweest van de afloop van de tweede wereldoor log. Het communistische bewind werd door Moskou opgelegd, even als in de andere Oosteuropese lan den. In Bulgarije is de afkeer van de overheersing van Moskou uit echter minder groot dan elders ln het Sow- jetblok. Eén van de belangrijkste oorzaken hiervan is het feit, dat Russische troepen bijna 100 jaar geleden een eind maakten aan de Turkse over heersing ln het grooute deel van Bulgarije. Over die overheersing worden nu nog anecdotes verteld, waaruit blijkt waarom men nog goe de herinneringen bewaart aan de bevrijding door de Russen. Een voorbeeld: waarom schudden de Bulgaren het hoofd, als zij „Ja" zeg gen? Antwoord: Onder de Turken moesten terdoodveroordeelden met het hoofd knikken, voordat zij wer den onthoofd. Sindsdien schudden Bulgaren het hoofd als zij „ja" zeg gen. Vele ommuurde boerderijen stammen uit de Turkse tijd. toen meisjes en kinderen niet veilig wa ren voor langstrekkende Turken. Men leefde in vestingen. Voor een deel kan hierdoor worden verklaard, waarom men ln Bulgarije vrijwel geen tekenen aantreft van een ernstige afwijking van marxis- tisch-leninistische dogma's. Ook door traditie en een sterke hang naar rust volgt Bulgarije gemakke lijker dan andere Sowjetbloklanden de aanwijzingen van de Sowjet-Unie op politiek, economisch en ideolo gisch gebied. Bovendien weten zoals Le Monde eens schreef de plaatselijke ideologen heel goed de in de ideologische geheimtaal ge stelde wensen van Moskou te ontcij feren en op een aanvaardbare wijze in praktijk te brengen Spit- en ploegwerk Het valt dan ook niet te verwonde ren dat de Bulgaarse partijleider Todor SJiwkow, afkerig als hij is van het door de grote Westeuropese communistische partijen voorgesta ne „pluralisme", bereid is om voor de Sowjet-Unie spit- en ploegwerk te doen. Zo deed hij eind vorig Jaar in het in Praag verschijnende inter- communistische Ideologische tijd schrift „Voor de problemen van het socialisme en de vrede" een felle aanval op de houding van deze par tijen. Het aan de CP's van Italië, Frankrijk en Spanje toegeschreven „Eurocommunisme" achtte Zjiw kow .zwanger van anti-sowjetisme en het nieuwste werk van de burger lijke propaganda. Blijkbaar heeft Bulgarije van de 8owjet-Unie ook Instructies gekre gen, niet meer mee te werken aan de voorbereiding van een tweede „Bal kan-conferentie". Griekenland, Joe goslavië, Roemenië en Turkije kre gen van Bulgarije nul op het rekest. Zjiwkow liet weten dat hij wel aan een conferentie zou willen deelne men, als ook de Oosteuropese lan den Hongarije en Tsjechoslowakije uitgenodigd zouden worden maar tot dusver zijn de andere landen niet op deze suggestie ingegaan. Ook vo rig Jaar, toen in januari voor het eerst sinds de tweéde wereldoorlog weer een Balkanconferentie moge lijk bleek, was Bulgarije een rem mende factor. Het wist te voorko men. dat de poging tot samenwer king in Balkanverband in vaste vor men werd gegoten. 81ndsdien wil men ln 8ofia alleen nog maar weten van bilaterale sa menwerking (tussen twee landen) en verzet het zich tegen elke vorm van multilaterale coöperatie (tussen bijv. de vijf landen, die vorig Jaar aan de Balkan-conferentie deelna men). Moskou kan er geen proble men bij hebben en in Sofia weet men zich aan te passen. onale parij van premier Vorster ging iets vooruit en kreeg 15 zetels. Een onafhenkelijke groepering behaalde zetel en in één district zal later nog gestemd worden. De nederlaag van de Verenigde Partij maakt een einde aan de overheersende positie die ze meer dan dertig jaar in Johan nesburg innamen. Zuidafrikaanse vakbonden hebben gisteren verschillend gereageerd op voorstellen van twaalf Amerikaanse bedrijven om een einde te maken aan de rassendiscriminatie. De grootste blanke vakbond TUCSA staat positief tegenover afschaffing. De bond verklaarde hier al vijftien jaar voor te pleiten. De conservatie ve vakbond. Zuidafrikaanse werkge meenschap stelt zich veel negatiever op. Deze bond is van mening dat de Amerikanen hun neus niet in Zuida frikaanse zaken moeten steken. MOSKOU (UPI) - De Russische ruimtevaarders Oorbatko en Gla- zow hebben hun bagage uit het labo ratorium Saljoet 5 per onbemande capsule nagestuurd gekregen. Op de dag nadat zij zelf met hun Sojoez 24 in Kazachstan waren geland, maak te zich van de onbemand achterge bleven Saljoet een speciale capsule los waarin de Russen materiaal van hun experimenten hadden geladen. Het bagagevoertuigje landde aan een parachute. Het is voor het eerst dat de Sowjet-Unie een dergelijke procedure beschrijft. Wel is bekend dat Russische en Amerikaanse foto- verkenningskunstmanen geregeld capsules met belichte films naar de aarde sturen. Van een onzer redacteuren Parijs In de Parijse kerk, die bezet ls door de volgelingen van de afgezette aartsbisschop Lefebvre is gisteren gevochten. Parochianen wilden hun kerk op de traditionalis ten herovèren. Een priester werd we gens zijn wonden in het ziekenhuis opgenomen. De bezetting van de kerk duurt nu al sinds zondag. De parochianen willen dat de politie de ongeveer duizend bezetters uit de kerk verwijdert, maar deze heeft dat tot dusver ge weigerd. De traditionalisten hebben ge klaagd dat de parochianen van de kerk vuurwerk naar binnen wierpen om het ochtendgebed te verstoren. De parochiegeestelijke Pierre Tour vay, die aanvankelijk gijzelaar was van de traditionalisten, werd giste ren vrijgelaten, maar weigerde nu de kerk te verlaten. Kardinaal Marty van Parijs heeft de bezetting veroor deeld en de stad Parijs heeft de water- en electriciteitsvoorziening onderbroken. De traditionalisten zijn hun actie begonnen om een eigen kerk te krij gen, waar zij hun voor-conciliaire missen kunnen vieren. De hele dag klinken latljnse gezangen uit de kerk op. CAIRO (UPI, Reuter) - De Afri kaanse landen hebben gisteren een oproep aan de Arabische wereld ge richt om verder te kijken dan alleen naar de economische samenwerking en om de politieke wil te ontvouwen om Afrika te steunen bij het uitbui ten van haar mogelijkheden. Deze oproep was vervat ln de toespraak van de minister van buitenlandse zaken van Togo op de bijeenkomst van Afro-Arablsche ministers van buitenlandse zaken in Cairo. De mi nister vroeg de Arabische wereld om bij het overwegen van Investeringen in Afrika niet alleen strict econo mische criteria te handhaven. De bijeenkomst in Carlo die door de Egyptische minister van buiten landse zaken Ismail Fachmi werd geopend dient ter voorbereiding van de Afro-Arabische topconferentie die maandag in Cairo begint PI8A (AFP. Reuter) Een transportvliegtuig van de Italiaanse luchtmacht is gistermiddag bij het Italiaanse Plsa neergestort. Alle 44 Inzittenden, onder wie 38 leerlingen van de marine-academie ln Livorno, kwamen daarbij om het leven. De oorzaak van het ongeluk was gister avond nog niet bekend. Het weer was goed en de verbinding met de verkeerstoren normaal.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 7