Rien de Roon (36) tart alle schaatstheorieën tl 'Degradatie op WK geen ramp Winst voor Larsen na slopende partij Voorjaarsbeurs Winkel '77 Relatie'77 Marathonschaatser bezig met opmerkelijk seizoen I A f r Akii Bua ontkent zijn arrestatie Portisch na 86 zetten ten onder Winst voor Betty Stöve Bondscoach Hal Laycoe wacht zware taak in Japan, maar: Wereldtitel voor Linda Fratianne Drie duels voor Jaap de Blaauw VRIJDAG 4 MAART 1977 SPORT Trouw/Kwartet PS 15/RH 17 door Johan Woldendorp OUD BEIJERLAND Zijn wapenfeit werd dit weekend bedol ven onder de lawine van het „grote" sportnieuws. Maar het Zuidhollandse kampioenschap, dat Rien de Roon op zijn naam schreef, betekent meer dan een simpele provinciale schaatstitel. Terwijl talloze sportlieden op hun 36e al lang in de afscheidsbloe- metjes zijn gezet, staat De Roon op het punt om het beste seizoen uit zijn sportleven te beëindigen. Een tiende plaats tijdens de Neder landse schaatskampioenschappen voor allrounders in Assen, een klas sering als vijfde in de strijd om de nationale B-titel en een bronzen me daille in het toernooi, waarin om de hoogste marathoneer werd gestre den; dat is het nuttige rendement van vele uren noeste trainingsar- beid. Een aanval op het werelduurre cord moet over enkele dagen de be kroning van deze opmerkelijke win ter vormen. Rien de Roon zelf verstopt zich ach ter levensgrote vraagtekens, wan neer hem naar een verklaring voor dit stuntwerk wordt gevraagd. „Ik weet. dat ik alle theorieën, die er in de schaatssport bestaan, heb getart met mijn prestaties. Wanneer je je hebt over gegeven aan het mara thonrijden, kun je, zeggen deskundi gen, op klassementswedstrijden niet meer zo goed uit de voeten komen. Maar ik heb het nog nooit zo goed op de lange afstanden gedaan als dit jaar. Kijk bijvoorbeeld naar de eerste dag van de Zuidhollandse kampioenschappen. Ik laat eerst alle jongeren achter mij, kom om kwart voor vier van het ereschavotje af, maak snel m'n schaatsen in orde voor het provinciaal marathonkam pioenschap, dat om vier uur begint, en win ook die wedstrijd". De Roon prijst zichzelf als een „apart geval". De „palmares" van de afgelopen winter betekenen in zijn geval geen uitschieter in de herfstige dagen van een sportman. Integen deel, de Oud-Beijerlander ziet volop mogelijkheden om in de komende jaren nog vaker te „pieken". Iedere zomer doet hij zijn trainingspro gramma's in de revisie om de in de koudste maanden van het jaar alle persoonlijke records omver te kun nen kegelen. Successen bleven niet uit. Op de snelle baan van het Duitse wintersportcentrum Inzeil legde hij de mijl af in twee minuten en vier seconden. „Ik heb." legt hij uit, „nogal wat aan mijn techniek gedaan. Jan de Vries, de trainer van de Zuidhollandse baanselectie, heeft er steeds op ge hamerd, dat ik veel efficiënter kan rijden. Ik hield mijn arm te hoog, ik deed mijn been te ver naar achteren en ik schaatste te veel in de breedte. Ze zeggen dat men een sportman op latere leeftijd geen nieuwe technie ken meer kan bijbrengen, maar mijn stijl van schaatsen is door een inten sieve training juist sterk verbeterd. Als ik dan ook alles op een rijtje zet, kom ik tot de conclusie, dat ik nog lang niet aan het eind van mijn mogelijkheden ben. De 2.04 in Inzeil heeft mij de overtuiging gegeven, dat ik volgend jaar twee minuten blank op de 1500 meter kan rijden. Het klinkt opschepperig, maar ik voel, dat ik het in mijn benen heb." Rien de Roon is het prototype van een laatbloeier. Pas op 24-jarige leef tijd ontkiemde in hem de belang stelling voor het schaatsen. Zes jaar later liet hij voor het eerst zijn ge zicht op „echte" wedstrijden zien. „Ik ben geen natuurtalent. Dat hield in. dat het vijf jaar duurde, voordat ik de schaatstechniek redelijk onder de knie had. Daar komt bij. dat ik sinds twee jaar een veel betere wed- strijdmentaliteit heb dan in het be gin van mijn loopbaan. Nu ben ik in Lotto De lotto van de afgelopen week heeft twee winnaars opgeleverd. Zij krijgen ieder een bru- to bedrag van 307.516.--. Sporttoto nummer negen had acht winnaars, die ieder een bruto bedrag van 17.043.- ontvangen De cijfers van de lotto zijn: Pnjzenbedrag: 1.757 234.95 le prijs 2 win naars. die elk bruto 307.516.-- ontvangen. 2e prijs: 16 winnaars, die elk bruto 10.982,- ont vangen. 3e prijs: 244 winnaars, die elk bruto 1.080.- ontvangen. 4e prijs: 10.766 winnaars, die elk 34.-- ontvangen. 5e prijs: 9.819 win naars. die elk 34.- ontvangen. Sporttoto Toto no. 9: In deze toto vielen 5.782 prijzen. Inleg 717 610.-- Prijzenbedrag: ƒ340 864.75. le prijs. 8 win naars. die elk bruto 17.043.-- ontvangen 2e pnjs: 420 winnaars, die elk 202. - ontvangen 3e prijs: 5354 winnaars, die elk 22.- ont vangen VOETBAL - De zesde wedstrijd in het kwalificatietoernooi ln Singapore voor het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal 1978. tussen Maleisië en Indonesië, is zonder doelpunten geëindigd De volgen de ontmoeting is Thailand-Hong Kong. staat om alles te geven, wanneer dat van mij gevraagd wordt. Vroeger faalde ik op beslissende momenten. Ik ben er achter gekomen dat je iedere keer je eigen grenzen verlegt. Enkele jaren geleden had ik snel medelijden met mezelf. Wat toen afzien was. is nu nog maar het begin." Juist marathonschaatsers moeten in hun een uur durende jacht op blinkend goud onmetelijk veel in casseren. Onlangs hebben medisch studenten bij een aantal vakgeno ten van Rien de Roon de hartslag gemeten. De score was verbluffend hoog: 190 tot 197 slagen per minuut. De Roon: „Het menselijk lichaam is verschrikkelijk sterk. Wanneer je volgroeid bent, kun je ontzettend veel kracht ontwikkelen. Wielren ners, die na tweehonderd kilometer fietsen volledig kapot zijn, gaan ge woon door, als ze voor honderd kilo meter extra 500,- krijgen. Go Gi ling (eveneens een gevierd mara thonschaatser - red.) is in staat om een paar wedstrijden achter elkaar te rijden. Hij herstelt zich ontzet tend snel na een vermoeiende race. Ik heb na een marathon twee dagen nodig om de accu weer op te laden. Gilling daarentegen, maar twaalf uur." Het marathonschaatsen verheugt zich per jaar in een grotere belang stelling van de kant van de rijders. Hoewel de sponsor van het eerste J» 4 - NAIROBI John Akii Bua heeft tegen een verslaggever van het persbureau Reuter te gengesproken dat hij zou zijn gearresteerd en zou zijn overge bracht naar de militaire gevan genis „Makindye" in Nairobi. De voormalige wereldrecord houder 400 meter horden en Olympisch kampioen van 1972 op deze specialiteit zei telefo nisch: „Ik begrijp niet waarom dergelijke berichten gepubli ceerd worden zonder dat men gecontroleerd heeft of ze juist zijn." Hij verklaarde in training te zijn en liet voorts weten dat hij alles in het werk zal stellen om zijn wereldrecord terug te krijgen. Een vrouw, die zich kenbaar maakte als „miss Betty", een familielid van de midden- afstandloper verklaarde tevens door de telefoon, dat Akii Bua de nacht thuis had doorgebracht en 's morgens gewoon aan het werk was gegaan. Akii Bua is commandant van de politie op leidingsschool van Nsambya. ROTTERDAM De derde partij in de kandidaten tweekamp voor het wereldkampioenschap schaken tussen Larsen en Por tisch is na 86 zetten door larsen gewonnen. De stand is nu gelijk: l'/i tegen lVi. Ar Rien de Roon legde in Inzeil de mijl af in twee minuten en vier seconden. Het prototype van een laatbloeier. uur (een Amsterdamse bierbrouwer) het grotendeels liet afweten, doken enkele andere suikerooms gretig in het „gat", dat door het gedeeltelijke afscheid van hun voorganger ont stond. Toch is het voeren van naam- reclame nog steeds in de taboesfeer getrokken. „Begrijpelijk," zegt De Roon. „Er is wel over die kwestie gepraat, maar wanneer je reclame teksten toestaat, mag je niet meer in klassementswedstrijden uitkomen. De ISU (de internationale schaats- unie - red.) heeft het mara thonschaatsen nog altijd niet er kend. Overtreed Je op die wedstrij den haar regels, dan word je auto matisch in de ban gedaan. En ik vind het klassements-schaatsen te boeiend om dat risico te lopen." SAN FRANCISCO - Betty Stöve heeft revanche .genomen voor de ne derlaag. die zij een week geleden leed tegen Yvonne yermaak in de eerste partij, die zij ooit tegen elkaar hebben gespeeld. Stöve won nu met 6-0,6-3. Zij ontmoet in de volgende ronde de als eerste geplaatste Chris Evert, waarvan zij nog nooit heeft gewonnen. MEMPHIS Tijdens de open Amerikaanse indoortenniskampi- oenschappen in Memphis heeft de Zweed Björn Borg een lijnrechter laten vertrekken. Nadat de lines man een voetfout van Borg had ge constateerd, stevende de Zweed naar de zijlijn, schold de official uit en eiste vervolgens bij de scheidsrechter, dat de man werd vervangen. En dat gebeurde. Borg won de partij van de Amerikaan Jeff Borowiak met 6-2 en 7-6. De tweede zitting van de eerder afge broken partij begon een half uur later dan gepland ln verband met een lunchpauzeconcert ln De Doelen te Rotterdam, waar deze match ge houden wordt. De strijd heeft daar na nog ruim vijf uur geduurd zodat de gehele partij meer dan negen uur in beslag heelt genomen. Het was niet zeker dat Larsen bij .het beste tegenspel had kunnen winnen en ook achteraf twijfelde de Deense grootmeester daaraan. Hij wist de positie in het vreselijk moeilijke to reneindspel van zijn tegenstander echter steeds onder druk te houden en ten slotte een duidelijk gewonnen positie te bereiken. Met „une petite comblnaison" sloot Larsen de partij af. De afgebroken stelling luidde: Wit: Kf2, Td2 en c3: pionnen a2, b3 en g3. Zwart: Kg8, Tc5 en g5: pionnen a5 en *7. Het verloop na de 42 ste zet was als volgt: Wit Larsen Zwart: Portisch 41..., Tg5-g4, 42. Td2-d8 schaak. Kg8- h7. 43. a2-a3 Tg4-g5. 44. Td8-d4 TgS-fS schaak. 45. Kf2-e2 TfS-gS, 46. Td4-h4 schaak Kh7-g8, 47. Th4<4 TcS-dS, 48. Tc4-f4 Td5-d6, 49. Tf4-e4 Td6-g6, 50. Ke2-f2 Tg6-f6 schaak. 51. Te3-f3 Tf6- b6, 52. Kf2-e2 Tg5-b5, 53. Te4-e3 TbS- d5, 54. Te3-d3 Tg5-b5, 55. Ke2-e3 Tb6- e6 schaak, 56. Ke3-d2 Te6-c6. 57. Td3- c3 Tc6-d6 schaak, 58. Tf3-d3 Td6-b6. 59. Tc3-c8 schaak Kg8-f7, 60. Tc8-c4 Th5- g5, 61. Tc4-h4 schaak Kh7-g8, 62. Td3- d8 schaak Kg8-f7. 63. Th4-f4 schaak Kf7-g6, M. Td8-d3 Kg6-h7, 65. g3-g4 Tg5-b5, 66. Kd2-c2 Kh7-g6, 67. Tf4-d4 Kg6-g5, 68. a3-a4 Tb5-c5 schaak. 69. Kc2-b2 Tb6-c6, 70. Td3-h3 g7-g6, 71. Th3-h8 Tc5-c2 schaak, 72. Kb2-a3 Tc6- c5. 73. Th8-b8 KgS-h4. 74. Tb8-b5 g6-g5, 75. Td4-d5 Tc5xd5, 76. Tb5xd5 Kh4xg4, 77. Td5xa5 Tc2-c8, 78. Ta5-d5 Kg5-f4. 79. a4-a5 g5-g4, 80. Td5-dl g4-g3, 81. b3-b4 g3-g2, 82. b4-bS Kf4-e5, 83. bS-b6 door Erik Oudshoorn TILBURG Bondscoach Hal Laycoe twijfelt. Ook hij slaat de overlevingskansen van het nationale ijshockeyteam op het we reldkampioenschap in Japan (B-poule, 10 Urn 21 maart) niet erg hoog aan. Gelukkig is er een doekje voor een eventueel bloedbad al vast gevonden. „Should it happen than it's not a disaster" drukt Laycoe formidabel uit. Oftewel: degraderen we naar de C-poule dan is er echt geen man overboord. „Want", vervolgt hij, „het kan een stap betekenen die ten goede komt aan de ontwikkeling van het Nederlandse ijshockey." Eén lichtpuntje in de duistere toe komst derhalve. Maar of je nu in Tokyo ook nog een topprestatie van het Nederlandse twintigtal kunt ver wachten blijft natuurlijk een zeer discutabele vraag. In ieder geval is de opvatting van Laycoe meer ge hoord. Ook in bestuurskringen van de Nederlandse IJshockey Bond zul len de tanden niet knarsen als de degradatie een feit is. Zelfs ligt er een uitgebreid plan klaar dat direct na het gebeuren in werking moet treden. Het ontwerp bevat onder an der een zuivering van Canadezen in het Nederlandse ijshockey. Laycoe: „Als we naar de C-poule degraderen krijg je misschien wat meer diepte in het ijshockey. Nu is er een kader van zeer goede spelers maar daar achter gaapt een zeer grote kloof. Aan de andere kant van de bres staan de jeugdspelers te trappelen van onge duld. Zij zouden in de C-poule wat meer aan de bak kunnen komen waardoor hun ontplooiingskansen ln deze tak van sport worden verbe terd. Nogmaals: blijken de krachtsverschillen te groot en moet Nederland afdalen, dan is dat geen ramp." Na dit soort uitlatingen zou een afgang in Japan niets nieuws meer onder de rijzende zon zijn. De Oranje-equipe vertrekt zondag naar Tokyo met een instelling die zo rek baar is als elastiek. Je kan er in elk geval alle kanten mee uit. Maar moet dat Laycoe worden verweten? Be kend is dat sedert zijn opzienbare verschijning in Nederland hij nauwe lijks gereedschap in handen heeft gekregen om mee aan de slag te kunnen gaan. De bondscoach erkent zelf: „Terugkijkend op het seizoen moet ik zeggen: het is niet geworden wat ik bij mijn aankomst in dit land eivan verwacht had. Het probleem is dat hier zo veel prioriteiten aan de competitie worden gesteld dat ik mijn ideeën zonder een bepaalde re gelmaat aan het nationale team heb kunnen overdragen. Onder deze omstandigheden is het voor mij niet mogelijk om een beleid uit te voeren. Alleen als het WK drie weken later was begonnen had ik het team opti maal kunnen prepareren. Nu zijn we in Japan genoodzaakt eerst uit te rusten van de competitie en dan pas kunnen we een extra training in lassen." Laycoe lacht om het idee dat de geselecteerden zich zondag op Schiphol moeten melden met slordig ingepakte koffers en nog bezwete shirtjes. Hij is een te opgewekt man om hier niet de humor van in te zien. Maar juist om die reden is het op merkelijk dat de optimistische gelui den waarmee Laycoe de taak van bondscoach vorig jaar aanvaardde aanzienlijk zijn afgezwakt. „Geen enkel land in de B-poule heeft zich zo Zeer verrassend ln de selectie van bondscoach Hal Laycoe ls het debuut van de vijftien Jarige Tonny Collard. Het IJshockeyertJe van Utrecht ls technisch zeer begaafd maar zal zonder enige twijfel de Jongste speler op het wereldkam pioenschap zijn. De eer van reserve-doelman ls ten deel gevallen aan de HYS-goalle Cor Hoogendoom die we gens zijn vorm uiteindelijk toch nog boven de ln Canada verblijvende Harry van Bilsen werd verkozen. De selectie van Laycoe wordt gecompleteerd door: Doel: Oerry Göbel Verdediging, eerste lijn: Petemousek. Van Dun. tweede lijn: Talsma (Thlalf) en Van Soldt (Nijmegen) Re serve Krlkke (Oronlngen). Aanval, eerste lijn: Van Wieren. Janssen en De Heer (allen Thlalf) Tweede lijn: De Oraauw, Bles (belden Amster dam) en Koopmans (Thlalf). Derde Ujn: Van de Broek. (Tilburg Trappers). Slacrone en Joosten (Nijmegen). Reserve: Collard (Utrecht), Harry Wlelheesen (HYS). slecht kunnen voorbereiden als Ne derland. Polen startte met de com petitie al in juli. Zij zijn zonder meer het sterkste land uit de groep en trainen al weken. Maar ook Joegosla vië begon de voorbereiding een maand geleden. Zwitserland reser veerde rond Kerstmis vier weken voor het nationale team. Van Japan weet ik alleen dat het weinig succes vol speelde in het toernooi om de Spengler-Cup." Of alle voorbereidingsperikelen nog niet genoeg waren werd Laycoe ook nog geteisterd door een andere af schuwelijke ontdekking. In een on derzoek, welke sportfysioloog Jan Vos in opdracht van de Canadees verrichtte, bleek het merendeel van de Oranje-spelers over een conditie HAL LAYCOE: „Mijn capaciteiten zijn niet toereikend genoeg om de functie van bondscoach optimaal uit te voeren". te beschikken die gelijk gesteld kan worden aan de lichamelijke vermo gens van een zaterdagochtend- trimmer. Want wat was het geval? Qua zuurstofopname kwamen maar zes ijshockeyers uit het nationale team boven het landelijke gemid delde die dokter Vos vaststelde aan de hand van testen bij 1800 sportmensen in Nederland. De zes „gelukkigen" (Jan Joosten, Jan Janssen, Frank van Soldt. Larry van Wieren, Jack de Heer en Van der Ven) vormen nog geen derde deel van het Japan-team. Verder bleek dat een groot percentage een hoe veelheid vet bezat die gelijk staat aan de gemiddelde ongetrainde Ne derlander. Laycoe: „Dit onderzoek bevestigde mijn vermoedens. De liet het verrichten zes weken voor het wereldkampioenschap. De tijd was toen nog te kort om er wat aan te doen. Wel ben ik erin geslaagd mijn spelers te motiveren om meer te gaan trainen. Velen zijn zich rot geschrokken." De trieste balans die Jan Vos moest opmaken dwingt geen extra respect voor het Nederlandse ijshockey af. Laycoe zal van het voorval ongetwij feld een notitie maken ln een lijvig rapport dat na de WK uit zijn pen moet komen. Overigens wil de bondscoach in dit schrijven ook ad viezen geven voor een optimale werksituatie rond het nationale team waarbij zijn persoon natuur lijk centraal staat. De belangen van de competitie moeten in deze niet uit het oog worden verloren. „Want", verklaart Hal, „hoe heviger de strijd, des te sneller groeit het ijshockey ln Nederland naar zijn volwassenheid. Ik ben dit Jaar erg onder de Indruk geweest van het gevecht tussen Tilburg en Thlalf. Dit heeft het ijshockey veel goed gedaan. In het rapport zal ik verder mijn voorlopige plannen voor de toekomst vermelden. Of de bondscoach blijft hangt af van een aantal factoren. De laatste maan den ben ik me ervan bewust gewor den dat mijn capaciteiten niet voor honderd procent voldoende zijn om de functie als bondscoach optimaal uit te voeren. Wat mijn uiteindelijke beslissing ook zal worden, lk blijf ln de toekomst altijd bereid een hulpvolle gids te zijn voor het Ijs hockey in dit land." Na het wereldtoemool keert Laycoe voor een aantal maanden terug naar Canada om familie en kennissen een bezoekje te brengen. In het voorsei zoen zal hij zich dan weer ln Neder land melden om zijn besluit wel of niet aanblijven bekend te maken. Uitslagen Nederlandse competitie Nljmegen- Thlalf 4-8. HYS-Tilburg Trappers 2-4. Amster dam-Utrecht 12-7. Oroningen-HYS 5-6. Thlalf- Amsterdam 6-3. UtrechtrOronlngen 7-9. Tilburg TrappervNIJmegen 9-0. ThlaJf 22 18 0 Tilburg Trappers 22 14 2 HY8 23 13 1 Amsterdam 22 11 1 Nijmegen 22 10 l Oronlngen 24 9 1 Utrecht 23 1 0 4 38 162-106 6 30 123- 61 9 27 107-115 10 23 151-125 11 21 107-115 14 16 127-154 22 0 94-237 Tc8-d8, 84. b6-b7 Tdftxdl. 85. b7-M schaak KeS-e4, 86. Db8-e8 schaak en zwart geeft op. De tweede partij voor de kandida- tentweekamp tussen Mecking (Bra) en Poloegajevskl (Sow) is in Luzem na de 42e zet van zwart (Poloega jevskl) afgebroken. In de tijdnoodfa se protesteerde de Rus bij de scheidsrechter tegen het optreden van Mecking, die voortdurend met zijn vingers de stukken beroerde. De arbiter besliste dat Mecking. bij her haalde overtreding van de regle menten zou worden gestraft. Daar na hield Mecking zich rustig. De partij kon gisteren niet uitge speeld worden. Het hervatten van de afgebroken partij zou alleen mo gelijk zijn geweest wanneer naar een andere speelruimte zou zijn uitge weken. aangezien ln het concertge bouw van Luzem. waar gespeeld wordt, gisterenavond een reeds lang van tevoren vastgesteld concert zal plaatsvinden. Mecking en Poloega jevskl zijn overeengekomen hun tweede partij vandaag uit te spelen. Poloegajevskl heeft volgens ex perts in de afgebroken stelling een gering voordeel. De eerste partij eindigde in remise. Wit: Mecking. Zwart: Poloegajevskl. 1. d2-d4, Pg8-f6, 2. e2-c4, e7-e6, 3. Pbl-c3, Lf8-b4, 4. e2-e3, 0-0, 5. Lll-d3, d7-d5, 6. Pgl-n, b7-b5, 7. 0-0. Lc8-b7, 8. a2-a3, Lb4-d6, 9. Ddl-e2, c7-c5, 10. d4xc5, b6xc5, 11. Tfl-dl, Pb8-d7, 12. b2-h3, Dd8-b6, 13. Tal-bl, Ta8-c8, 14. Lcl-d2, Tf8-e8, 15. c4xd5, e6xd5, 16. b3-b4, Lb7<6, 17. Lb2-al, Pd7-e5, 18. b4xc5, Db6xc5, 19. Pc3-b5, Lc6xb5, 20. Ld3-xbS, Te8-e7, 21. Pf3-d4, Ld6-b8, 22. Tbl-b3, Pf6-e4, 23. Lb5-a6, Tc8-d8, 24. g3-g3, g7-g6, 25. f2-f3, Pe4-f6, 26. Tdl-bl, Lb8-c7, 27. Th3-<3, DcS-d6, 28. f3-f4, PeS-g4, 29. Pd4-c6, Te7-e3, 30. Tc3xe3, Dd6xc6, 31. Lalxf6, Pg4xf6, 32. La6-b7, Dc6-d6,33. Kgl-g2, Lc7-b6, 34. Te3-c3, d5-d4. 35. Tc3*i3, P(6-d7, 36. Tbl-dl, Dd6-f6, 37. Lb7-a6, Pd7<5. 38. Td3-f3, Df6<6, 39. La6-b5, I)c6-h7, 40. LbS-d3, Db7-c6, 41. Tdl-el, Lb6-a5, 42. Tel-fl, Td8-e8, afgebroken. Afgebroken stand: wit: Kg2, De2, Tfl en f3, Ldü, pionnen a3, f4, g2, h2. Zwart: Kg8, Dc6, Te8, PcS, La5, pion nen a7, d4, f7, g6 en h7. Wereldkampioen Anatoly Karpov zal deelnemen aan het grote interna tionale schaaktoernooi, dat van 5 t/m 23 maart in Bad Lauterberg wordt gehouden ter gelegenheid van het 100-Jarig bestaan van de Duitse schaakbond. Van Nederlandse zijde nemen deel Jan Timman en Genna Sosonko. TOKIO - De Amerikaanse Ltnda Fratianne ls ln Tokio wereldkampi oene kunstrijden geworden. De 16- Jarlge Amerikaanse kampioene uit North Ridge (Califomlë kreeg na het vrije rijden het plaatscijfer 10 en behaalde 189,26 punten. Tweede werd de Oostdultse Annett - Poetzsch (plaatscijfer 22-185,18 pun ten) en derde de Westdultse Dagmar Lurz (43-182,48) De uitslag bij de dames ls: 1. Llnda Fratianne (VS) plaatecljfer 10-169,26 punten. 2. Annett Poetzsch (Odl) 22-185.18 pnt. 3. Dagmar Lurz (Wdl) 43-182.48 pnt. 4 Barbie 8mlth (VS) 43- 182,44 pnt.. 5 Wendy Burge (VS) 41-182,90 ZEIST Jaap de Blaauw van SC Cambuur is door de tuchtcommissle van de KNVB geschorst voor drie bindende wedstrijden. De Blaauw werd zondag ln de wedstrijd tegen Excelsior door scheidsrechter Mul der uit het veld gestuurd wegens spuwen. De Cambuurspeler. die te vens een boete van honderd gulden kreeg, mag verweer voeren tegen de omzetting van een voorwaardelijke schorsing voor een wedstrijd in een onvoorwaardelijke. Vanavond ls er een mondelinge behandeling van de gele kaarten van Haan (Cambuur) en Van Dlggele (Excelsior), die door arbiter Mulder ln dezelfde wedstrijd werden uitgedeeld. De overige straffen zijn: FC Amsterdam W. Busker, twee wedstrijden en een wedstrijd voorwaardelijk. AJax: R de Haan. een wedstrijd en 100 gulden boete met de mogelijkheid tot verweer tegen de omzetting van een voorwaardelijke schorsing ln een on voorwaardelijke. De Ormalschap: trainer Hans der Linden, een s 150 gulden, Heracles: W. O robben, twee wed strijden en 100 gulden met de mogelijkheid tot verweer tegen de omzetting van een voorwaar delijke schorsing ln een onvoorwaardelijke. Den Bosch J Peltzer, een wedstrijd en 150 gulden. FC Oronlngen: D Achterberg, een wed strijd en 200 gulden. FC WV: W BoUuner. een wedstrijd en 100 gulden. Rod a JC: W Burgers, twee wedstrijden met de mogelijkheid tot ver weer tegen de omzetting van een voorwaardelij ke schorsing ln een onvoorwaardelijke. Fortuna SC: H. Pfennings, ëën wedstrijd, ëën wedstrijd voorwaardelijk en 100 gulden. FC Dordrecht: O. Roeland, twee wedstrijden en 110 gulden De volgende spelers kregen een boeking O Hazel hekke De Graafschap), J. VUeutra. 8 Botten (belden Veendam). J Stout. 8. de Wit (belden Tristar). J Roe landt (Willem O). M Malwald (SC Amersfoort). A Nelemana (kW) en A. van der Linden (FC Dordrecht). ADVERTENTIE ®zo 6 t/m do 10 maart beatrixgebouw gebruiksgoederen zo 6 t/m do 10 maart irenehal vakbeurs voor etalage-en winkelinrichting UTRECHT openingstijden- zo 6 maart 10-18 uur openingstijden: zo 6 maart 10-18 uur overige dagan 9-18 uur ma/di 10-21 uur overige dagen 9-18 uur DINSDAG WOENSDAG DONDERDAG ma 7 t/m c/o 10 maart beatrixgebouw-partene l*® beurs voor relatiegeschenken reklame-en toegiftartikelen p-e" lums openingstijden dagelijks van 9 18 uu»

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 17