Regering gaat bezem halen door warnet van adviesorganen Personalia <£H5> Transavia niet bij omkoping betrokken Veel commissies „slapen" al jaren FAMILIEBERICHTEN Maakje sterk met het CNV VRIJDAG 4 MAART 1977 TROUW/KWARTET 14 Van onze parlementsredactie DEN HAAG Op 15 april zal de regering beslissen welke al enkele Jaren „slapende'1 niet ambtelijke regerings adviesorganen opgeheven kunnen worden. Ook zal bi] de instel ling van nieuwe adviesorganen in het vervolg de noodzaak daarvan erg kritisch bekeken worden, terwijl instelling alleen via (Je wet kan geschieden. De ministerraad heeft dit besloten grond van onderzoek door en aan bevelingen van de wetenschappelij ke raad voor het regeringsbeleid op het gebied van de „externe adviesor ganen". Deze raad heeft na een aantal onder zoeken geconcludeerd dat er op het gebied van de niet-ambtelijke advie scommissies een onverantwoordelij ke wildgroei ontstaan is. met name in de laatste tien jaar. waarin 42 procent van het totale aantal com missies tot stand kwam. In een gisteren openbaar gemaakt rapport van de raad schrijft de raad voorts dat er 402 commissies zijn, dat slechts 39 procent daarvan, zoals de grondwet dat vergt, bij de wet zijn ingesteld en dat 22 procent van deze commissies reeds jaren geen werk meer verricht. In totaal zijn bij de permanente ad viesorganen 9082 personen betrok ken. 21 procent van hen maakt deel uit van meer dan één commissie. De commissies worden ondersteund door een stal van ongeveer vierdui zend secretariaatsmedewerkers. Naar de totale kosten van het com missiewerk is slechts te raden. De kosten zitten namelijk versluierd in de departementskosten der verschil lende ministeries. Maatschappelijk Een ander belangrijk aspect van de adviesorganen is dat 68 procent van haar leden een of andere maat schappelijke organisatie vertegen woordigt. Meer dan achthonderd maatschappelijke organisaties zijn op die manier vertegenwoordigd. Vooral de sociaal-economische sec tor met 215 en de onderwijssector met 180 leden zijn erg sterk verte genwoordigd. Ook de vertegenwoordiging vanuit de lagere overheden, rijk en provin cies neemt gestaag toe. Opmerkelijk is dat in totaal ook 65 leden van Eerste en Tweede Kamer in de ad viesorganen deelnemen, vooral bij het ministerie. Andere conclusies die de minister raad getrokken heeft zijn dat de minister van binnenlandse zaken periodiek een overzicht van externe adviesorganen moet publiceren, en dat er voor 1 januari 1978 besloten wordt wat er met de permanente overlegorganen die niet zoals de ad viesorganen officieel wel, bij de wet ingesteld moeten worden. Ook zal er voor 1 januari een begin gemaakt worden met het stellen van regels voor adviesorganen. Lectoraat Mevrouw mr. H. Singer- Dekker is benoemd tot gewoon lec tor in het strafrecht en strafproces recht aan de rijksuniversiteit te Groningen. Mevrouw Singer is thans werkzaam als wetenschappe lijk hoofdmedewerkster aan de Ka tholieke Universiteit te Nijmegen. Zij studeerde destijds rechten in Leiden en werktfe na haar studie ondermeer op de Juridische afdeling van Centraal Beheer van Amster dam en werd hoofd van het bureau voor arbeidsrecht van het NW, Zij verbond zich later als juridisch me dewerkster aan Het Parool en was verder van 1963 tot 1970 Tweede Kamer-lid voor de PvdA. Sinds 1970 is zij verbondep aan de Nijmeegse universiteit en treedt sedert 1972 op als voorzitter van de sectie reclasse ring van de Centrale raad van advies voor het gevangeniswezen, de psy chopatenzorg en de reclassering. Mevrouw Singer is thans in opdracht van het ministerie van jus titie bezig met-een onderzoek naar de toepassing van de wet op de justitiële documentatie en op de verklaringen omtrent het gedrag. Directeur Per 1 mei is de benoe ming te verwachten van prof. dr. A. J. Wiggers tot algemeen directeur voor het Rijksinstituut voor natuur beheer (RIN) met als hoofdzetel Arnhem. Dit heeft het ministerie gisteren meegedeeld. Albert Johannes Wiggers, gehoren 30 september 1921 te Haarlem stu deerde in 1947 met lof af in de fy sische geografie aan de universiteit van Amsterdam. Van 1947 tot 1951 was hij als bodemkundige verbon den aan het Instituut voor bo demvruchtbaarheid in Groningen. In 1955 promoveerde hij cum laude aan de universiteit van Amsterdam op het fysisch geografisch onder zoek in de Noordoostpolder. Van 1951 tot 1960 was hij als onderzoeker aan de Rijksdienst voor de IJssel- meerpolders werkzaam. Na drie jaar buitengewoon lector aan de Vrije Universiteit te Amsterdam te zijn geweest is hij sinds 1960 hoogleraar in de fysische geografie en kwartair- geologie aan die universiteit. Prof. Wiggers bekleedt bestuursfuncties in onder meer de wetenschappelijke begeleidingscommissie van het RIN, de natuurwetenschappelijke commissie van de natuurbescher- mingsraad en bestuur en raad van het instituut voor milieuaangele genheden van de Vrije Universiteit. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM/WASHINGTON De vroegere directeur van de luchtvaartmaatschappij Transavia Holland, John Block, ontkent Ame rikaanse berichten dat Transavia mogelijk betrokken is geweest bij omkoping door de Amerikaanse vliegtuigfabriek Boeing. Block, die tot 1 november 1975 directeur was van Transavia, toonde zich gebelgd over het bericht dat de Amerikaanse beurscommissie een onderzoek in stelt van vier regeringen en 48 luchtvaartmaatschappijen. Eén van die 48 maatschappijen is Transavia. Boeing zou sinds 1971 voor 77 mil joen dollar aan 'dubieuze betalingen' hebben verricht. De beurscommissie is al twee jaar geleden aan het onderzoek begon nen, maar publiceerde eerst afgelo pen woensdag een lijst met namen HILVERSUM <6et overlegor- gaan van de regionale omroepen Roos geheten is zeer verheugd over het standpunt van het NOS- bestuur over de financiering van de regionale omroep. De NOS vindt dat het voorstel van de minister om de financiering van de regionale om roepen door de regio's zelf te laten plaatsvinden, niet voldoende door dacht is. De gevolgen voor de redactionele onafhankelijkheid van de regionale omroep vindt de NOS te onzeker. De NOS pleit ervoor, dat de vier regio nale omroepen, RONO, ROZ, STAD en Omroep Brabant, voorlopig uit de omroepgelden zal komen. van landen en maatschappijen die in het onderzoek zijn betrokken. Het stuk is opgesteld ten behoeve van het Amerikaanse Hof van beroep, dat de publikatie gelastte van een lijst met 180 transacties tussen Boei ng en 52 afnemers. De identiteit van achttien Boeing-adviseurs moet ge heim blijven. De huidige Transavia-vloot telt drie vliegtuigen van het type Boeing 737, die Transavia direct van Boeing heeft betrokken. De eerste werd in 1974 aangeschaft door de toenmalige directeur John Block. Deze zei giste ren in een reactie op de berichten uit de Verenigde Staten dat in 1974 de Boeing 737 is uitgekozen 'omdat het toestel de beste vervanger was van onze verouderde Caravelles en om dat het onze concurrentiepositie ten zeerste versterkte'. Volgens de heer Block heeft Transavia zich tot Boei ng gewend voor offertes en is bij de onderhandelingen over de financie ring bij de Boeing-organisatie nie mand geweest die heeft gezinspeeld op dubieuze beloningen. Ook van de kant van Transavia is nooit een hint in die richting gegeven, aldus de heer Block. Hij vindt het schandelijk dat in het bericht juist Transavia wordt genoemd en dat met geen woord wordt gerept over de KLM. kunnen van maandag tot en met vrijdag telefonisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond Is dit alleen mogelijk van 18 00-20.00 uut. Op 92-jarige leeftijd is door haar Heer thuisge haald onze lieve en on- 'ergetelijke tante Grietje Riepma-Wieringa Maasbracht: W, J. Wieringa H. Wieringa-Dijkinga A Wolters-Wieringa F Wolters Groningen G. v. d. Veen-Wieringa E. v. d. Veen 1 maart 1977 God nam uit onze familiekring weg onze geliefde zwager en oom Hermannus Hoogeveen geliefde echtgenoot van A. Hoogeveen-Moes in de ouderdom van 66 jaar. Dwingeloo1 A. Mulder-Moes G. Mulder Amsterdam: J. van Oostveen-Moes D. v. Oostveen Bellen: H. Moes W, R Moes-Eising en kinderen Meppel. 2 maart 1977. ..O. ddór te zijn, waar nimmer tranen vloeien. Waar "t hart geen angst, geen kommer kent noch pijn, Waar doom noch distel groeien, O. daar te zijn.' In de nacht van 2 op 3 maart riep de HEERE tot Zijn eeuwige heerlijkheid onze lieve zorgzame moeder en liefdevolle grootmoeder en overgroot moeder Jesel Heule—Wijnands sedert 21 augustus 1968 weduwe van M. J. Heule, in de gezegende ouderdom van 81 jaar. Beekbergen: H. Heule D Heulevan den Berg Amersfoort: M. J. C Rote-Heule R J. Rote Bennebroek M J Heule Y. Heule-Wietsma Leiden J. Heule J. A. Heule-Brinktrs Buenos-Aires (Arg): H van der Velde-Heule J. L. van der Velde Bloemendaal. F F C Heule P. Heule-Eenhoorn Zoe term eer H. H. J. Veldhuyzen-Heule C. J. Veldhuyzen Utrecht; G. E. van Duinen-Heule H. J. van Duinen Heemskerk: Th. Deen-Heule H. Deen Doorn: A. C. van Dijk-Heule J. C. van Dijk en 42 kleinkinderen en 13 achterkleinkinderen Bloemendaal Overveen .1 maart 1977 „Oldehove", Dompvloedslaan 1 Correspondent lead re s Locnensewcg 101 Beekbergen Gelegenheid tot bezoek zaterdagmiddag van 4-5 30 uur Geen bloemen De begrafenis zal D V plaatshebben dinsdag 8 maart a.s om 12 30 uur op de Nieuwe Oosterbegraafplaats aan de Kruis- laan te Amsterdam, voorafgegaan door een dienst in de Gereformeerde Kerk aan de Vijverweg te Bloemendaal. aanvangend 10 00 uur. Heden nam de Here tot Zich Zijn kind, mijn innig geliefde man, onze lieve vader, behuwd- en groot vader Willem van der Maas echtgenoot van Jacomina C. Hoek in de ouderdom van 80 jaar „Mijn genade is u genoeg" 2 Cor. 12:9 J.G. van der Maas-Hoek Zierikzee: E.P. Tuitman-van der Maas T. Tuitman P,C. van der Heide-van der Maas S.J. van der Heide NeuöttingTnn (W. Did.) A.J.P. Voggenreiter-van der Maas J. Voggenreiter Eindhoven: C.J. de Jager-van der Maas P.C.L. de Jager West-Souburg: C. van der Maas A. van der Maas-van den Doel Hoevelaken: Z.J.C. van den Doel-van der Maas H.G van den Doel en kleinkinderen Sommelsdijk, 2 maart 1977 Verpleegtehuis „De Samaritaan" De teraardebestelling zal plaats hebben maandag 7 maart a s om r 11 45 uur op de Algemene Begraafplaats te Zierikzee, voorafgegaan door een rouwdienst in de aula van het verpleegtehuis „De Samaritaan" te Sommelsdijk. aanvang 10.30 uur. Gelegenheid tot condoleren van 13.00-13.30 uur in bovengenoemd tehuis na afloop van de begra fenis. Heden nam de Here tot Zich onze geliefde broe der, zwager en oom Willem van der Maas echtgenoot van Jacomina C. Hoek in de ouderdom van 80 jaar „Mijn genade is u genoeg" Uit aller naam: J. C. Berkman - van der Maas. Barendrecht. 2 maart 1977 le Barendrechtseweg 100. „Mijn tijden zijn in Uw hand" Plotseling werd uit onze familiekring weggeno men onze zuster, schoonzuster en tante Johanna Maria van der Hilst echtgenote van Cornelis Smit Namens de familie: J. van der Hilst. 4 Amsterdam. 2 maart 1977 Starrenboechstraat 17. t„Ik weet aan wie ik mij vertrouwe." Na een ziekte van enige dagen nam God tot Zich onze lieve vader, grootvader en overgrootvader Willem Vlijm weduwnaar van J. van der Does. in de gezegende leeftijd van 86 jaar. Ermelo: J. Essenburg-VHjm Amsterdam M. Vlijm-Evers Apeldoorn W Vlijm C. Vlijm-Sloot Ermelo: H. Dtjkema-Vlijm G. E. Dijkema Den Haag: A. van der Luit-Vlijm G. van der Luit Montana (USA): C Knottnerus-Vhjm K O Knottnerus Klein- en achterkleinkinderen Ermelo. 2 maart 1977 Heidelaan 12 Liever geen bezoek aan huis Geen bloemen De begrafenis zal plaatsvinden zaterdag 5 maart 1977 om 12.00 uur op de algemene begraafplaats te Ermelo. Gelegenheid tot condoleren op vrijdag van 19.30 20 30 uur in de rouwkamer. Rozenlaan 1 te Ermelo. Zij die de rouwdienst wensen bij te wonen, wor den verzocht om 11 00 uur in de Immanuëlkerk, Stationsstraat 135 te Ermelo aanwezig te zijn. Heden is vredig ontslapen in haar Heer en Hei land, onze lieve Moeder en Oma Lammigje Slot sinds 12 maart 1976 weduwe van G. J. Th, C. Buitenhuis op de leeftijd van 82 jaar. San Diego (Cal.), J. G. Hora-Buitenhuis E. M. Hora Robert, Mark Bodegraven, L. Buitenhuis M. H. A. Buitenhuis-Boswijk Jan, Hannie, Daan, Ineke 's-Graveland, D. Buitenhuis D. Buitephuis-van der Horst Paul, Eugè.ne Arnhem, 1 maart 1977 „De Drie Gasthuizen", K. 439 corr.adre* L. Buitenhuis, Spoorstraat 9, Bodegraven. De rouwdienst wordt gehouden op zaterdag 5 maart om 11.30 uur in „De Drie Gasthuizen", waarna de begrafenis om 12.30 uur zal plaatsheb ben op de algemene begraafplaats „Moscowa" te Arnhem. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in de ontvangkamer van de be graafplaats. Heden behaagde het de Heere zeer onverwacht in de hope des eeuwigen levens van ons weg te nemen onze zeer geliefde zoon, broeder, zwager en oom Lambert.us de Groot op de leeftijd van 46 jaar. Kamerik: L. de Groot Zevenhuizen (Gr.): M. de Groot E. H. de Groot-Nap Elly en Jan Ada, Gerda, Tiny, Bert en Jan Kamerik: J. de Groot M. de Groot-Vink Willy en Jan Adrie en Ed Jannie, Bert, Marjan en Cor Wilnis: T. van de Waay-De Groot C. van de Waay Piet, Bert, Jan, Fred, Marco, Ina en Sjaak Nieuwer ter Aa:. J. van Eek-De Groot A. van Eek Gijs, Bert en Aart Nieuwer ter Aa, 2 maart 1977 Correspondentieadres: Oukoop 35, Fam. A. van Eek De teraardebestelling gal plaats hebben te Nieu wer ter Aa op de Nieuwe Algemene begraafplaats maandag 7 maart a.s. óm 12.30 uur Vertrek van Oukoop 35 om 12 uur. Zaterdagavond van 7 tot 9 uur gelegenheid voor condoleren op bovengenoemd adres. Vanmorgen heeft de Heere uit onze familiekring weggeleid mijn geliefde vrouw, onze moeder en grootmoeder Fenna Hermana Nijhuis Ze was 83 jaar. Driebergen: W. J. Caspers 's-Gravenhage: N. C. Caspers Papendrecht: R. J. Caspers G. J. Caspers-Wentsel Wimke. Fynneke, Wim-Jan, Roelof-Re*jer Heiloo: A. J Moene-Caspers W. Moene Frank, Fenna. Allard Ermelo: W. J. de Graaf-Caspers H. de Graaf Niek, Annette Driebergen. 3 maart 1977 Welgelegenlaan 10 De rouwdienst zal gehouden worden op dinsdag 8 maart 1977 om 11.30 uun in de aula van de Nieuwe Algemene Begraafplaats te Driebergen, waarna de begrafenis aldaar zal plaatsvinden. Liever geen bloemen. Heden behaagde het de Heere tot Zich te nemen, mijn huisgenoot, onze zorgzame vader, groot- en overgrootvader Dirk van Zoelen weduwnaar van Elisabeth Meijer in de leeftijd van 86 jaar. Meteren: G. v. d. Pol Wamel: C. van Zoelen P. H. C. van Zoelen-Rietveld Maarssen: D. van Zoelen A. A. van Zoelen-v.d. Wal Hoogeveen: C. J. Bolhuis-Van Zoelen Utrecht: G. J. van Zoelen S. G. M. van Zoelen-Rijksen H. M. van Zoelen G. F. van Zoelen-Heemskerk Soest: G. vanBrenk Van Zoelen G. van Brenk klein- en achterkleinkinderen Meteren, 2 maart 1977 Wilgenlaan 27 De overledene is opgebaard in het rouwcentrum van „De Laatste Eer", Groen van Prinstererstraat 1 te Geldermalsen. De rouwdienst wordt gehouden, maandag 7 maart a.s. om 13.30 uur, in het rouwcentrum, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de Algemene begraafplaats te Geldermalsen om 14.15 uur. Gelegenheid tot condoleren, na de begrafenis in bovengenoemd gebouw. Geen bezoek aan huis geen toespraken geen bloemen. God heeft thuisgehaald mijn lieve man, onze heit en onze lieve pake Pieter Boonstra op de leeftijd van 69 jaar. „Tc Zal dan gedurig bij U zijn". Psalm 73:12 Utrecht: A. Boonstra-Gjaltema Alphen a.d. Rijn: Kees en Toke Houten: Gjalt en Bep Bunnik: Arnold en Wytske Houten: Ben en Ipie Baam: Harry en Rommy en kleinkinderen Utrecht, 3 maart 1977 Waalstraat 88. De overledene is opgebaard in de rouwkamer, Schoolstraat 12, die geopend is zaterdag van 17.00-17.30 u. Geen bloemen. Maandag 7 maart zal om 11.30 uur een rouwdienst worden gehouden in de Immanuëlkerk, 1 Goy- laan, waarna om 12.30 uur de teraardebestelling zal plaatshebben op de begraafplaats „Tolsteeg", Opaalweg. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis op de begraafplaats. Eens, als de bazuinen klinken. Gezang 3001. Rustig en in volle zekerheid des geloofs ging van ons heen mijn lieve man, onze zeer zorgzame vader, schoonvader en opa Cornelia Rujtenburg op de leeftijd van 69 jaar. Ridderkerk: B. Ruytenburg-Hoogendoorn Utrecht: Wim en Hanny Cornelis Pieter Danny-Brenda Brtdgeton U.S.A.: Willemien en Fred Larry - Jennefer Ridderkerk, 2 maart 1977 Frans Halsstraat 12. liever geen bloemen De dienst van Woord en Gebed zal gehouden worden zaterdag 5 maart, aanvang 11.00 uur in de Gereformeerde „Ontmoetingskerk" aan de Jhr. de Sav. Lohmanstraat 51 te Ridderkerk, waarna de begrafenis zal plaatsvinden c a. 12.00 uur op de nieuwe begraafplaats „Vredehof" te Ridderkerk. Gezang 160 vers 3 O Gij, die onze schuld woudt boeten door Uw genadeloze pijn. Heden is door de Here thuisgehaald, mijn geliefde man, onze zorgzame vader en grootvader Cornelis Johannes Binnekader echtgenoot van Jacoba Jannetje van der Hout op de leeftijd van 84 jaar. Maassluis: J. J. Binnekader-van der Hout Geldermalsen: T. van Essen-Binnekader M. van Essen Houten: Jan van Essen Judith van Essen-Wesselo Geldermalsen: Kees van Essen Leiden: Jannet van Essen Maassluis, 2 maart 1977. De Vloot 144. Liever geen bezoek aan huis. De rouwdienst zal gehouden worden zaterdag 5 maart 1977 om 13.30 uur in de aula van de Imma nuëlkerk, Lange Boonestraat, Maassluis, waarna om 14.15 uur de begrafenis zal plaatshebben in het familiegraf op de Algemene Begraafplaats te Maassluis. Gelegenheid tot condoleren na de plechtigheid in de aula van de begraafplaats. Het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Schoolonderwijs geeft met leedwezen kennis van het overlijden van de heer C. J. Binnekader gep. hoofd van de Koningin Wilhelminaschool. Wij gedenken in hem een zeer goed hoofd die de belangen van de Koningin Wilhelminaschool als mede van de leerlingen op een zeer voorbeeldige wijze behartigde. Moge de Here zijn vrouw en verdere familie in dit verlies kracht schenken. Namens het bestuur voorzitter D. J. v.d. Scheur secretaris: O. Makoginta Maassluis, maart 1977. Met ontroering geeft het hoofdbestuur van de Christelijke vereniging tot verpleging van langdu rig zieken „Het Zonnehuis" kennis van het overlij den van de heer J. Jonkman Gedurende ruim 15 jaren wijdde hij zijn beste krachten aan het werk van de Vereniging laatste lijk als ekonoom-administrateur van „Het Zonne huis" te Doorn. ir H. C. Zwahlen, voorzitter mr L. C. van der Tas, secretaris Utrecht, 3 maart 1977 Geheel onverwacht overleed op 74 jarige leeftijd onze oud-medewerker de heer P. Koelmans Reeds vanaf jeugdige leeftijd heeft hij eerst als vrijwilliger en bijna 12 jaar tot aan zijn pensione ring als funktionaris in dienst van de Bond voor Gereformeerde Jeugdorganisatie, later opgeno men in het Landelijk Centrum voor Gerefor meerd Jeugdwerk, met veel toewijding zich inge zet voor het G.J.O.-kampwerk. De waardering voor deze werkzaamheden is bij zijn pensionering uitgedrukt door hem tot lid van verdienste van het L.C.G.J. te benoemen, welke waardering wij te zijner nagedachtenis willen onderstrepen. Ons medeleven gaat uit naar zijn nabestaanden. Driebergen, 3 maart 1977. Drs D. Jol, voorzitter bestuur L.C.G.J. Chr. Nationaal Vakverbcnd, de kleine centrale met dc grote inbreng. Utrecht, Ravellaan IPostbus 2475, Telefoon 030-941041 i

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 14