Nu zijn de hoofdsteden in opperbeste stemming. Dus nu moet u gaan. KLM Thuis in de lucht. Ik m drink elk. O O X •s familie-middagen AANMELDING VAN LEERLINGEN Perscombinatie N.V. Inclusief hotel en ontbijt Op eigen houtje. Speciale KLM hoofdsteden brochure. V v I Parijs )k Londen V M I Istanboel Kopenhagen Rome Coupon Wenen Uw reisbureau weet er meer van. I m j (J) Melk moet. Melk doet je goed. f EEN AKKURATE TECHNISCHE JONGEMAN i f 1 hoofd van het bureau wijkcontacten der gemeentesecretarie Gemeente 's-Gravenhage i' Is de Uitgeefster tan ondermeer Het Parool, Trouw en de Volkskrant 2 PART-TIME TYPISTES PONSTYPISTE s l VRIJDAG 4 MAART 1977 TROUW/KWARTET 1 Wat dacht u hiervan: U pakt nu uw agenda en u zoekt het eerstvolgende lange weekend, dat u geen verplichtingen hebt. Dat legt u vast voor een impulsief bezoekje aan een van de bruisende Europese steden. Zomaar, zonder enige aanleiding. Parijs, Wenen, Rome en de andere steden zullen u met open armen ontvangen. Ze zijn in opper beste stemming. De winter is er zijn boeltje aan 't pakken, het voorjaars zonnetje brengt stiekum al wat warmte. En nog niet zoveel toeristen zijn op het zelfde goeie idee gekomen. Dus als u gaat moet u nu gaan. En als u ziet wat het helemaal kost, een paar dagen met de KLM er vandoor, dan zijn uw koffers al gepakt. Dat is één manier voor een weekendje wereldstad. U stapt een reisbureau binnen en u koopt een verzorgde reis. Dus inclusief hotel, ontbijt en vliegreis. Zo'n reisje is vaak verrassend voordelig. 4 Dagen Parijs kost u f 230.-. Voor niet meer dan f 275,- zit u al drie dagen in Londen. Naar Wenen bent u voor 4 dagen slechts f 430,- kwijt, naar Kopenhagen voor 4 dagen f 465,-. 5 Dagen Rome f 460,- en 8 dagen Istanboel kost u slechts f 830,-. De prijzen van Kopenhagen en Istanboel gelden voor een minimum deel name van 10 personen, voor Parijs, Rome en Wenen minimaal 9 personen, maar daar zorgt uw reisbureau voor. Dat kan natuurlijk ook. Op eigen gelegenheid een van de steden bezoeken. Dit zijn de voordeligste vliegtarieven: Amsterdam-Istanboel: Amsterdam-Rome: Amsterdam-Parijs: A msterdam - Wenen Amsterdam - Londen Amsterdam - Kopenhagen retour f 1065,- (verblijf min.6 dagen en max. 1 maand) retour f 658,- (niet op maartdag en vrijdag) retour f 260,-1niet op maandag en vrijdag) retour f 567,-(niet op maandag en vrijdag) retour f 258,* (boeken op dag van vertrek) retour f 485,-(max. verblijf 1 maand, geen vertrek op maandag en vrijdag) De KLM heeft zojuist een uitgebreide brochure samengesteld. 'nZ' Daarmee kunt u zich prima I.JdÜ oriënteren. Daarin staat alles over Parijs, Londen, Wenen, Kopenhagen, Rome en Istanboel en over de verschillende tarieven. Als u de coupon opstuurt krijgt u hem thuis. Prijzen en voorwaarden kunnen veranderen. Raadpleeg daarom uw reisbureau. Vier dagen is lang genoeg om een J* bezoekje te brengen aan het Grand Palais, om 's avonds naar een voorstelling te gaan in het Olympia, een hapje te eten in een van de vele Z'JZl eethuisjes rond rue de la f" Huchette (tussen de Notre Dame V en Bid. St. Michel), om zondags morgens naar de Puce (vlooien markt) te gaan en 's middags naar de 7*7 Jardin des Plantes. 4 Dagen J. Parijs is een mooie tijd. PKy De laatste tijd gaan veel mensen hoofdzake lijk naar Londen om goedkoop te winkelen. En dat is eigenlijk zonde. Londen is veel te mooi om het daarbij te laten. Bezoek eens een musical, eet een hapje „oriental" in Soho en neus een ochtendje rond op Portobello-road. Desnoods zonder wat te kopen. 2600 Jaar geleden de zetel van het Byzantijnse rijk, Byzantium, in het Romeins imperium de tweede residentie van Constan tijn, Constantinopel. De wonderlijke en ongemeen boeiende provincie hoofdstad die twee totaal verschillende continenten met elkaar verbindt. Istanboel. Een stad met zowel een Europees als een Aziatisch karakter. Imposant, kleurrijk en bruisend Van leven. Al hebt u er maar een handjevol dagen doorgebracht - en genoten van het woelige straatleven, van de even voor treffelijke als voordelige eethuisjes, van een boottocht op de Bosporus - u bent een onvergetelijke ervaring rijker. Stajj voor wandelaars. Aljes ligt handig bij elkaar en voetgangers' hebben vaak het rijk alleen. In het oude centrum, met kronkelende straatjes en mooie oude pleintjes, en in „Streget", de gezellige winkelwijk van de stad. Kopenhagen heeft een aantal interessante musea, zoals Glytotek en de Rosenborg, veel gezellige cafe's en gebak om je vingers bij op te eten. U vliegt het voorjaar tegemoet. De piazza's zijn zonnig, j de terrasjes vol en in de grote gelaterias op de Piazza Navona eten de Romeinen alweer 'n ijsje.1 Rome heeft z'n winterjas uitgetrokken. Dus u kunt heerlijk wandelen in het park rond de Villa Borghese, slenteren in de winkelstraten bij de Piazza di Spagna, flaneren over de Via Veneto en ondertussen de schoonheid van Rome - het Phantheon, de talloze kerken, het Forum Romanum - met volle teugen innemen. Naam Stuurt u mij de KLM-brochure „Europese hoofdsteden". Adres Plaats Mensen laten zich er nog in koetsjes ver voeren, gaan in „rok" naar de opera en houden alleen van erg goede koffie: een Wiener Kaffeehaus is een uniek stukje cultuur. Als u wat wilt winkelen in Wenen gaat u naar het 10e „Bezirk", lekker eten kunt u overal en goede muziek is altijd voorhanden. Of bij de Symphoniker of bij de Philharmoniker. Als.u zo'n reisje wilt maken, dan is uw reisbureau vanzelfsprekend de winkel waar u naar toe gaat. Daar kunnen ze u alles vertellen over prijzen en mogelijkheden. Bovendien kennen ze de steden goed, dus voor aardige tips kunt u er ook terecht. In een ongefrankeerde open envelop opsturen naar: KLM, Antwoordnummer 496, Amsterdam. i f i '1 Drs. C J. Smeekes, directeur STER. MET WIM MALGO Leider van het internationale werk van mlddemachteroep .- naar Israël van 30 april tol 14 mei 1977 mei Congrea in de Nederlandse taal over het profetisch woord in Jeruzalem. Trefpunt voor gelovigen, die vasthouden aan het onvervalste Woord van God en die de Here Jezus verwachten. Hoofdthema: De Koning komt, Israèla Intrede In het meaalaanae tijdperk. Sprekers: Dr Wim Malgo en Israëlische deskundigen. Opening van het 3-daags congres door Teddy Koliek, burgemeester van Jeru zalem. Rondrela door het land naar alle bekende plaatsen. Verblijf in goede hotels (in Jeruzalem zelfs in een 4-sterren hotel). Relaaom 1695,- p.p. Meldt u spoedig aan want dit la een unieke reis! Vraag vh|bli|vend prospectus aan bi|: Middemachtsroep - Israél- reizen Leidseweg 314, Voorschoten, tel. (071) 764647 I2D Psychiatrisch Ziekenhuis Oennenoord Zuidlaren uitgaande van de Vereniging tot Christelijke verzorging van geestea- en zenuwzieken. Hel Psychiatrisch Ziekenhuis OENNEN OORD organiseert twee voor familie van daar opgenomen patiën ten. Deze dagen zullen zijn op zaterdag 19 maart en woensdag 23 maart 1977 van 14.00-17.00 uur in het Vormingscentrum. Het programma voor deze dagen kunt u telefonisch aanvragen: Tel. 05905-1331 tst. 225. JUWELEN, GOUD en ZILVER IN- EN VERKOOP H. W. DAMES Kruisstraat t9, lel 023-320431 Haarlem Ibn Da ftwatwl. Méér dart een miljoen lezers zien uw aanbieding. Voor onze slijp servicedienst te Vee- nendaal zoeken wij ,i l r i r v Die samen met onze vertegenwoordi ger in het rayon Utrecht-Gelderland de reeds bestaande klantenkring zal moeten uitbreiden. Kennis van de moderne houtbewer king is een noodzaak, kennis van de Duitse taal kan voor u een voordeel zijn. Leeftijd 24-30 jaar. Rijbewijs B-E* minimaal vereist. Uw brief met uw levensloop vergezeld van een recen te pasfoto wordt strikt vertrouwelij'k behandeld en kunt u richten aan Leitz Service bv, Parallelweg 119, Nieu- werkerk a/d IJssel. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VAN s-GRAVENHAGE roepen, wegens pensionering van de huidige functionaris per medio 1978, gegadig den op voor de functie van Dit nog volop in ontwikkeling zijnde bureau, dat momenteel 25 medewerkers telt en een 4-tal secties omvat, waarvan (vooralsnog) de kern wordt gevormd door de sectie Wijkcontacten, de sectie Coördinatie en de sectie Secretariaten, verzorgt de contacten tussen het gemeentebestuur en bewoners/groepen van bewoners, signa leert in de wijken bestaande wensen en tekortkomingen in het bijzonder betreffende het woon- en leefmilieu en begeleidt binnen het gemeente-apparaat het beantwoor den van vragen en het oplossen van problemen van wijk-bewoners. Tot de taak van het Hoofd van de afdeling behoort naast het geven van algemene leiding en interne coördinatie ondermeer het houden van de secretariaten van een aantal commissies en werkgroepen. De te benoemen functionaris dient te voldoen aan de volgende eisen: opleiding op academisch- of daarmee gelijk te stellen niveau ruime ervaring op het gebied van beleidsvoorbereiding bij de gemeentelijke overheid goede organisatorische kwaliteiten i.v.m. uitbreiding van de werkzaamheden en de toewijzing van nieuwe taken vermogen om op eigentijdse wijze leiding te geven en om met mensen van allerlei slag om te gaan inzicht m bestuurlijk handelen en gevoel voor bestuurlijke verhoudingen, met daarbij een open oog voor de huidige maatschappelijke ontwikkelingen vermogen om. zowel in- als extern, op effectieve wijze met deskundigen van uiteenlopende disciplines en verschillend niveau samen te werken. De honorering van deze functie zal evenals het salaris in het tijdvak voorafgaande aan de opvolging van de huidige chef, met wie enige tijd moet worden samenge werkt in onderling overleg op basis van kennis en ervaring worden bepaald. De gebruikelijke rechtspositieregelingen zijn van toepassing. Nadere inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij het huidige Hoofd van het Bureau, de heer J. C. van Duijnen, telefoon 070-624121 toestel 2931. Van gegadigden wordt bereidheid tot medewerking aan een psychologisch onder zoek door een extern bureau verwacht. Het resultaat hiervan wordt zo mogelijk direct na afloop door de psycholoog met de sollicitant besproken. Rapport zal slechts worden uitgebracht na toestemming van de kandidaat. Sollicitaties te richten aan Burgemeester en Wethouders met vermelding van volledige personalia en onder bijvoeging van referenties, binnen 14 dagen onder nr. P.V. 616 te zenden aan de Directeur van het Gemeentelijk Bureau voor Personeelsvoorziening, Burgemeester De Monchyplein 10, 's-Gravenhage. CHR. M.T.S. Adm. de Ruyterlaan 2 - tel. 050-130742. GRONINGEN Jongens en metsies met een L T O -C of MAVO-diploma en vol doende resultaten voor wiskunde kunnen zich aanmelden voor de afdelingen BOUWKUNDE ELEKTROTECHNIEK-ELEKTRONICA PROCESTECHNIEK WERKTUIGBOUWKUNDE Voor de afdeling PROCESTECHNIEK is ambitie voor natuur- en scheikunde gewenst Ook leerlingen met een andere. gelijkwaardige vooropleiding kunnen worden toegelaten Inlichtingen dagelijks aan de school verkrijgbaar. Aanmelding zo SPOEDIG mogelijk, doch uiterh|k 1 mei a s L. Muilwijk, directeur. De abonnementen administratie wordt met de modernste technieken gevoerd door een gespecialiseerde afdeling. Deze verwerkt de wijzigingen in het abonneebestand via beeldschermen verbonden aan een normaal typemachine-toetsenbord. Voor deze afdeling zoeken wij De werktijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 13.00 uur tot 17.00 uur. De typistes die wij zoeken hebben een grote typevaardigheid en gaan niet op vakantie in de maanden juni en juli. Door middel van een interne cursus bestaat de mogelijkheid vertrouwd te raken met deze „typemachines". Bij het sollicitatiegesprek is het mogelijk de werkzaamheden te bekijken. Tevens zoeken wij voor ons automatiseringscentrum voor het ponsen en controle-ponsen van computer-input een ervaren De werktijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 8.30 uur tot 17.00 u Ervaring met IBM apparatuur is gewenst. Inlichtingen en sollicitaties: mw. L. Witmer, Perscombinatie NV.. afdeling personeelzaken, Wibautstreat 131. Amsterdam. Telefoon 020 914400 toestel 504.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 10