Ajax' spel wordt aantrekkelijker Strafschop verlamt PSV Feyenoord nog zorgwekkend Kleine zege op Eindhoven met soms sterk aanvallend voetbal FC Twente gelijk Ondanks winst (2-0) op NEC De Visser bekeek Feyenoord Van Santen onder het mes Brandao MAANDAG 28 FEBRUARI 1977 SPORT Trouw/Kwartet door Matty Verkamman EINDHOVEN Ajax gaat nu ook nog aantrekkelijk voetballen. Wie had dat nog verwacht? Het tot voor kort alleen maar publiek-verjagende angst-voetbal van de Amsterdammers, heeft de afgelopen weken plaats gemaakt voor een zichtbaar gedurfder variant op de door trainer Tomislav Ivic gewenste „gewoonte-patronen." Twee weken geleden bleek dat al tegen Sparta. Vrij plotseling kwam er toen wat meer lef aan de oppervlakte Niet in het minste vanwege het feit dat de voorste lijn weer eens uit drie spelers bestond. Gisteren werd Eindhoven de dupe van het soms alleraardigst voetbal, dat Ajax overigens alleen in de eerste helft etaleerde Het bleek tegen de simpel tegenstand biedende Brabanders voldoende voor wéér een overwinning: 0-1. De selectie van Ajax verdient een ere saluut. Het is immers op aan drang van de spelers gebeurd, dat Ivic schoorvoetend voor een drie- mans-aanval heeft gekozen. De toch wel enigszins bangelijke Joegoslaaf, trotseerde lange tijd de smeekbeden naar minder behoudend spel. Met name spits Ruud Geels klaagde re gelmatig zijn nood over zoveel een zaamheid in de punt van de aanval. Uiteindelijk is Ivic voor die verzoe ken gezwicht. En omdat de twee duels „nieuwe stijl" vier punten heb ben opgeleverd, mag wellicht nog het een en ander van dit Ajax wor den verwacht. Hopelijk goed voetbal en misschien wel een kampi oenschap Ivic' aanvankelijke ideeën hebben namelijk naast een berg kri tiek. ook erg veel competitiepunten opgeleverd. Waar het zijn taak was om Ajax' verval een halt toe te roe pen. heeft hij gaandeweg een stevige basis voor een titel gelegd. En daar zijn hoe dan ook, bestuur én spelers hem dankbaar voor. Trouwens, het beeld mag dan offen- siever zijn geworden, de basis principes blijven gehandhaafd. Dat betekent ook nu nog massaaal geren naar achteren, wanneer de te genstander aanvalt. Zei de andermaal sterk acterende Dick Schoenaker later: „Iedereen staat achter de huidige speelwijze. Met drie spitsen is het voor de mid denvelder fijner spelen". En vulde de ook al weer goed presterende Johan Zuidema aan: „Het collectief blijft erg sterk. Iedereen gaat diep, maar iedereen komt ook terug. Het is een pluspunt, dat we nu veel meer voor het doel van de tegenpartij opduiken. Dat is toch een noodzaak, wanneer je kampioen wil worden." Slechts Eindhoven-trainer Rinus Gosens kon niet veel waardering voor het harmonica-spel van Ajax opbrengen. Een beetje zuur klonk het: „Soms dacht ik. dat ze allemaal naar huis wilden. Zo snel gingen ze terug. Dat hoort niet in het voetbal, maar in het zaalhandbal". Eindhoven had het voor rust zo moeilijk met dat type spel. dat het toen niet verder kwam dan wel ge steld één goed schot van Posthuma. Blijft het gegeven, dat Ajax' aanval lender voetbal naast een verhoogde amusementswaarde, tot dusverre ook de volle winst heeft opgeleverd. Eerder liep het wat dat betreft wel eens compleet verkeerd. Geen amu sement en geen punten. Denk aan PSV-Ajax, toen de ranglijst aanvoerder wanhopig met zichzelf overhoop lag, volledig werd wegge speeld en werkelijk rijp was voor een aanzienlijk ruimere nederlaag dan die van 3-1. De eerlijkheid gebiedt wel te mel den, dat dit Ajax er nog niet is. Ook dat werd in het duel tegen Eindho ven duidelijk. Waar er in de eerste helft goed tot zeer goed werd gevoet bald, geraakte men na rust onver wacht toch nog in de problemen. Ajax had die problemen kunnen voorkomen, wanneer de matig acte rende Tscheu-la-Ling en Ruud Geels de kansen in de eerste helft maar hadden benut. De produktie bleef echter beperkt tot de kopbal goal van Dick Schoenaker. Geels stond aan de basis van dat doel punt, nadat hij enkele seconden eer der voor een leeg doel falikant had gemist. De in totaliteit dit keer niet op dreef zijnde schutter boorde na die misser een extra portie activiteit Eredivisie Met een kopstoot schoort Schoenaker (11) het enige doelpunt voor Ajax. aan, die Schoenaker uiteindelijk in stelling bracht. Het klasseverschil werd vervolgens dus niet in een grotere voorsprong uitgedrukt. Ook niet na rust, toen Sören Lerby nog een keer vrij voor doelman Adjanski faalde. Dat was echter al gedurende de peri ode, waarin Eindhoven nota bene nog dicht bij de gelijkmaker was. Ajax verslapte op een ongelooflijke wijze en bood het toch echt niet grootse Eindhoven de kans op een goal. Dick Schoenaker: „Volgens mij kwam het door een verminderde concentratie, dat we het nog zo moeilijk kregen". Met de komst van Lambert Kree kels bracht Gosens extra lengte in de voorhoede. Het leidde tot dolle situaties voor de goal van Schrij vers. Terecht vloeide er evenwel geen doelpunt uit voort. Dat was bepaald een te ruime beloning voor Eindhoven geweest. Een Eindhoven dat trouwens minder dan gebruike lijk op routinier Pleun Strik steun de. De geïrriteerde Strik met een onbehouden actie bestookte hij Ruud Krol een keer. die op het nip pertje voor een ernstige blessure bleef gespaard moest nog al eens zijn meerdere in Schoenaker her kennen. Zoals ook de zeer merkwaardige, en zeker niet indru kwekkend spelende Joegoslavische back 8avic na rust herhaaldelijk werd voorbijgesneld door het koste lijke Ajax-talent Simon Tahamata. Als gold het een symbool voor het „nieuwe" Ajax, zo dartelde nieuw komer Tahamata over het veld. EINDHOVEN: Adjanskl. Bhjderveen, Dijkstra. Bloemen. Savtc. 8ink Warnaar. Soera. Scha pen donk i Kreekels i. Bletenbcrg. Posthuma AJAX Schrijvers. Van Dord iHulshotli. Krol Dusbaba. Suurbler. Lerby. Schoenaker. Zuide ma Llng i Tam at ia la i. Oeels. Amesen door Johan Woldendorp ENSCHEDE Over het fenomeen strafschop kunnen boekwer ken van een encyclopedische omvang worden geschreven. Ook de elf metertrap, die FC Twente in de thuiswedstrijd tegen PSV aan de halve winst hielp (1-1), leverde volop discussiestof op. Merkwaardig genoeg zong het Brabantse voetbalkoor in de galmende catacomben van het Diekmanstadion geen eenstem mig klaaglied. Terwijl doelman Jan van Beveren vertoornd op de terechte beslissing van scheidsrechter De Bruin reageerde („op zo'n manier had Edström al heel veel strafschoppen moeten krijgen"), kon trainer Kees Rijvers de beslissing van de grijzende arbiter heel goed billijken. De kritiek van de kleine coach was voornamelijk op het inconsequent uitdelen van strafschoppen gericht. „Ik vind," sprak hij. „dat elke over treding in het zestien metergebied bestraft moet worden. Wat dat be treft wil ik de beslissing van De Bruin niet aanvechten Het pro bleem is echter dat er volstrekt wille keurige besluiten worden genomen. Te gemakkelijk wordt er gesteld, dat iedere club wel eens zo'n voordeeltje krijgt toegeschoven. Van bovenaf moet worden opgelegd. dat scheidsrechters strafschoppen en ge le en rode kaarten consequent ge ven Maar dat is iets, waar ik al tien jaar tegen knok." De strafschop het gevolg van een overtreding van Jan Poortvliet tegen FC Twente's jongste aanvaller Piet Wildschut tekende voor een be langrijk gedeelte het verloop van de wedstrijd. PSV raakte versuft door de tik. die Arnold Mühren in de twaalfde minuut van de tweede helft mocht uitdelen. Tot dat ogenblik had de Eindhovense equipe de touwtjes stevig in handen. Nadat de gasten een veelbelovend beginoffen- sief van FC Twente resulterend in een droomkans voor Ab Gritter in de derde minuut kalm hadden opge vangen, zetten ze de thuisclub voort durend onder druk. De vleugelverde digers Gerrie Deykers en Kees Krijgh werden regelmatig de diepte in gestuurd, terwijl René van de Kerkhof zich herhaaldelijk als een flitsende spitsspeler kon ontpoppen. Intussen morste FC Twente tiental len liters energie door praktisch alle aanvallen in de nauwe Eindhovense trechter te kieperen. Ook zullen de pupillen van trainer Spltz Kohn het initiatief zelden zo vaak aan hun tegenstanders hebben gegund als gistermiddag in de periode voor rust. De treffer, die Willy van der Kyuylen halverwege dat eerste part fabriceer de, was dan ook geheel overeen komstig de kwaliteitsverhoudingen. De kille scherprechter schoot de bal na knap voorbereidend werk van Re né van de Kerkhof en de overigens passieve Ralf Edström hard en hoog in (0-11 Ik heb de bal niet gezien." waardeerde doelman André van Gerven de inzet van zijn oud clubgenoot PSV's kostbare winst leek veilig ge steld FC Twente was nauwelijks in staat om zijn offensieve stekels op te zetten Weliswaar roken Wildschut en Pahlplatz kansjes, maar die schuchtere pogingen sta ken schril af tegen de mogelijkhe den, die voor de fronttroepen van PSV ontstonden. Jan van Beveren, hard: „Een normaal doelpunt zat er voor Twente niet in De druk van de thuisclub stelde niet zoveel voor. Een paar hoge vooizetten, meer niet." Spitz Kohn kon weinig anders doen dan het vernietigende oordeel van PSV's atletische sluitpost te onder schrijven. „Er bestaat in de ploeg een angst om fouten te maken. De eerste tien minuten waren goed, maar daarna kwam op onbegrijpe lijke wijze de klad er in. Zowel Twente als PSV hanteerde hetzelfde systeem: de tegenstander laten ko men en dan ten aanval gaan. Wie de eerste goal maakt, kan volgens dat stramien verder spelen. PSV werd dus keurig in de kaart gespeeld. Dat het nog 1-1 is geworden, betekent voor ons een punt winst." Dat ene punt had in de tweede helft nog vrij gemakkelijk tot de volle buit kunnen uitgroeien. Piet Wildschut en Ab Gritter zwenkten vaker dan voor de pauze naar de buitenkanten van het veld, maar de door Richard Matthijsse ROTTERDAM Het wekt al lang geen verbazing meer wanneer na afloop van een thuiswedstrijd van Feyenoord uit de mond van de tegenpartij te vernemen valt dat het goed mis is met de Rotterdamse ploeg. Ook Hans Croon, de trainer van NEC, schaarde zich gisteren, ondanks de 2-0 nederlaag waarmee de Nijmegenaren werden geconfronteerd, bij al diegenen die in Feyenoord hun geloof hebben verloren. Croon verzuimde overi gens niet ook te wijzen op het falen van zijn eigen team, dat weliswaar enkele uitstekende mogelijkheden kreeg om de kwetsbare defensie van Feyenoord voor schut te zetten, maar toch in kracht, zelfvertrouwen en kwaliteit tekortschoot om de Rotterdammers een punt afhandig te maken. Met een achterwaartse kopstoot voorkomt Rijsbergen dat Sije Visser (midden) gevaarlijk kan worden. thuisclub bleef de wanhoopskreet .schotloosheid" hoog in haar vaan del voeren. Spltz Kohn ervaart het ontbreken van Jaap Bos. één van de weinige „echte" rechtervleugelaan vallers in Nederland, nog steeds als een uiterst pijnlijk gemis. Het moet voor hem dan ook een troostrijke gedachte zijn. dat dé oud-Groninger donderdag weer voorzichtig met de training is begonnen. „Nou ja, trainen is een groot woord." schetste Kohn het genezingsproces van Bos (aan de knie geblesseerd) somber. „Hij heeft een paar rondjes gelopen, meer niet." FC TWENTE PSV l i (S-l) - 26 Van der Kuy- len. 59 Mühren isirafschopi Scheidsrechter De Bruin Toeschouwer* 11 500 FC TWENTE Van Oerven. Van Ieresel, Over weg, Drost. Bruggink. Thljssen. Bloemberg (Thoreaeni. Mühren Wildschut. Orltter. Pahlplatz PSV Van Beveren. Krijgh. Stevens. Van Kraay. Detjkers (Ntlssoni. Poortvliet. Willy van de Kerkhof. Smits. Van der Kuylen, René van de Kerkhof. Edström ROTTERDAM Piet de Visser, de trainer van RWDM, woensdag de tegenstander van Feyenoord in het UEFA Cuptoernooi, heeft de Rotterdammers dit seizoen al twee maal geobserveerd. De eerste keer was dat tijdens het bekerduel te gen FC Twente dat door Feyen oord met 1-0 werd verloren en giste ren was de voormalige trainer van NEC opnieuw in de Kuip. „Het lijkt me niet verstandig af te gaan op wat ik vandaag van Feyen oord heb gezien. Het zou bijzonder stom van me zijn als ik dat wel zou doen. Woensdag zal de wedstrijd ongetwijfeld een heel ander karak ter hebben." De Visser hoopt dan te kunnen beschikken over Teugels. Dumont en Jan Boskamp, die spelers die de laatste weken door blessures wer den gekweld. Trainer Boskov zal vanavond beslissen of hij woensdag in zijn basisformatie Mladen Ramljak zal opnemen. „Ik ben er voor mezelf nog niet uit. Ramljak heeft het tegen NEC niet slecht gedaan, maar in de tweede helft viel hij toch wel erg terug". De kaartverkoop voor de ontmoe ting Feyenoord-RWD Molenbeek, in de kwartfinales van het toernooi om de UEFA-beker woensdag in de Kuip, verloopt vlot. Zondagmorgen waren er 30.000 kaarten verkocht. Naar verwachting komen 5000 Bel gen naar de Kuip. Vujadin Boskov heeft de trainings tijden van de selectiegroep aange past. teneinde de overgang naar het spelen op woensdagavonden te vergemakkelijken. Feyenoords hoofdgroep traint voorlopig niet meer overdag, maar 's avonds. ENSCHEDE Henk van Santen, de rechtervleugelverdediger van FC Twente, schaart zich morgen bij het rijtje langdurig geblesseer de clubmakkers. De oud- Amsterdammer wordt aan de lies geopereerd. Zijn lotgenoot Jaap Bos (knieblessure) is weer met de training begonnen, maar zal vrij wel zeker dit seizoen niet meer in aktie komen. „Over een paar we ken mag ik weer met de bal oefe nen", aldus de onfortuinlijke aan valler. „De competitie is voor mij evenwel verleden tijd. In het meest gunstige geval val ik aan het eind van de competitie een paar keer in." Daarentegen kan FC Twente- trainer Spitz Kohn zondag weer over Kalle Oranen en Jan Jeuring beschikken. Henk Cornells, de voorstopper van FC Groningen, vierde zaterdag zijn rentree in het C-elftal van zijn club. Cornells stond sinds sep tember vorig jaar door een rugkwetsuur op non-actief. RIO DE JANEIRO Het Brazili aanse voetbalelftal heeft een nieu we trainer. Claudio Coutinho is benoemd tot opvolger van Oswaldo Brandao, die na het teleurstellen de 0-0 gelijke spel tegen Columbia „om persoonlijke redeaen" ontslag nam. Dat Feyenoord na zes weken van improduktiviteit voor de volle winst tekende, was tegen dit povere NEC nauwelijks een verdienste. De toe komst van de stadionformatie is nog even zorgwekkend, tenzij er voor 5 maart op de transfermarkt nog een grotere slag wordt geslagen. Maar die kans lijkt vrij gering. Wel heeft Feyenoord de afgelopen dagen, eve nals PSV, opnieuw bij het Nijmeegse talent Jan Peters aan de bel getrok ken. De jeugdige international die gisteren de Nijmeegse aanval leidde, gaf in bedekte termen toe dat het touwtrekken om hem opnieuw is be gonnen. „Maar op korte termijn ga ik zeker bij NEC niet weg. Ik wil ook niet dat er door allerlei geruchten onrust in het elftal ontstaat. Ik wil er de komende weken het mijne toe bijdragen dat NEC In de eredivisie blijft. Daarna zien we wel verder". Niettemin had Peters tegen Feye noord graag een glansrol vervuld. Tot tweemaal toe was hij zelfs dicht bij een doelpunt, maar het krachten slopende werk dat hij moest verrich ten. had kennelijk zijn gevoel voor precisie aangetast. „Ik kreeg te wei nig steun. De linies bij ons sloten niet aan, terwijl er bovendien slecht werd uitverdedigd. Jammer, want de achterhoede van Feyenoord is op snelheid te pakken" Vujadin Bos kov, de trainer van de Rotterdam mers, had het aangedurfd Mladen Ramljak, die een Jaar geleden voor het laatst een hele wedstrijd 6peelde, weer in de basisformatie op te nemen. Omdat Michel van der Korput zijn schorsing uitzat, acteerde de Joe goslaaf als vrije verdediger. „Ik ben lang niet tevreden over mijn optre den". klaagde Ramljak na afloop. „Het duurt nog wel een paar maan den eer ik weer de oude ben". Dat Boskov de voorkeur gegeven had aan Ramljak boven Joop van Daele vormde toch een verrassend feit. Van Daele kwam overigens in de tweede helft toch aan bod nadat Theo de Jong wegens een lichte blessure moest afhaken. De Jong die voor het fabuleuze salaris dat hij toucheert slechts drie wedstrijden per seizoen tot een opvallende ver richting komt. faalde tegen NEC, na een redelijke start, volledig, zoals ook Willi Kreuz ver onder de grauwe middelmaat bleef. Feyenoord was het duel tamelijk hoopvol begonnen. Al na drie minu ten trof Theo de Jong vol de lat en tien minuten later tastte verdediger Sije Visser mis op een pas van De Eindhoven-Ajax NAC-Sparta FC VVV-Den Haag FCTwenle-PSV FC Utrecht-Haarlem Telstar-AZ'67 Go Ahead-Dc Graafschap Feyenoord-NEC FC Amstcrdam-Roda JC 24 18 3 24 14 8 24 13 6 24 12 6 24 12 6 24 13 4 24 9 7 0-1 0-0 2-0 1-1 1-0 2-2 0-1 2-0 1-2 3 39 43-17 2 36 53-21 5 32 45-24 6 30 59-25 6 30 40-24 7 30 45-41 8 25 33-36 8 24 33-38 9 23 38-30 II 21 28-30 10 21 25-34 11 19 24-41 10 19 29-48 10 19 21-46 11 18 3S-37 12 17 27-44 12 15 25-44 14 14 19-42 Zaterdag P8V FC Utrecht Zondag Ajax NAC. Sparta FC WV. FC Den Haag FC Twente. Haarlem-Telstar. AZ 67 Oo Ahead. De O raat schap- Feyenoord. NEC FC Amsterdam. Roda JC Eindhoven Eerste Divisie PEC-SW 1-0 SC Cambuur-Excelsior 1-1 Veendam-FC Dordrecht 1-1 Fortuna SC-MVV 2-2 FC Den Bosch-Heracles 2-0 SC Amersfoort-FC Groningen 0-2 Helmond Sporl-Heerenveen 1-0 Wageningen-Willem II 3-1 Volendam-FC Vlaardingen 2-1 Vitesse MVV PEC Wageningen Groningen Volendam Excelsior Heerenveen Cambuur Fortuna SC Den Bosch Willem II Veendam Vlaardingen Helmond/Sport Amersfoort SVV Dordrecht Heracles Vitesse en PEC 21 15 3 3 33 52-18 23 14 5 4 33 S3-20 23 12 9 2 33 32-16 22 10 7 5 27 38-28 22 10 7 5 27 30 21 23 10 7 6 27 35-29 22 8 9 S 25 31-27 23 10 4 9 24 26-26 23 9 5 9 23 28-35 22 8 6 8 22 36-35 23 7 8 8 22 34-30 23 7 8 8 22 33-34 23 7 8 8 22 33-34 22 6 7 9 19 23-26 24 5 8 U 18 21-33 22 6 4 12 16 20-39 21 5 4 12 14 15-30 21 4 4 13 12 16-37 23 1 5 17 7 16-54 periodekampioen. Zondag Vlteaae-PEC. SW SC Cambuur, Ex eelslor-Veendum. FC Dordrecht-Volendam FC Vlaardlngen-Fortuna SC, MVV FC Den Bosch, Heracles-8C Amersfoort. FC Oroningen Helmond Sport, Hcerenveen-Wagenlngcn Jong waardoor linkerspits Vreijsen doelman Schelleken* moeiteloos kon passeren: 1-0. Het doelpunt van Vreijsen had ech ter nauwelijks een bevrijdende uit werking. Feyenoord verviel opnieuw in krampachtig voetbal dat elke vorm van vindingrijkheid en bezie ling ontbeerde. „Als Je dit Feye noord ziet, dan is het bijna niet te geloven zo slecht als het speelt", vond Hans Croon die fraaie kansen memoreerde, die eerst Nico Vreeken en vervolgens Eugene Marijnissen op een presenteerblaadje kregen aangeboden. In de tweede helft werd het door Nico Jansen uit een voorzet van Dick Schneider die via de borst van verdediger Korneiis voor de voeten van de Feyenoorders sprong 2-0. Ook Jansen, wiens knieblessure minder ernstig Is dan werd aangeno men, ls zijn vormcrisis echter nog lang niet te boven Jansen: „Geluk kig heb ik eindelijk weer eens ge scoord. Ik ben ervan overtuigd dat het de komende weken met Feye noord de goede kant opgaat". Ook trainer Boskov uitte zich in deze geest. „De overwinning is belangrijk voor het zelfvertrouwen. In de eerste helft was Feyenoord veel te nerveus. Ik denk dat dit te maken had met de slechte resultaten die we op eigen veld tegen WV en FC Amsterdam hebben behaald". Boskov verving in de slotfase Ver- heljen, die in de eerste helft door gebrek aan koelbloedigheid een droomkans om zeep had geholpen, door de Jeugdige Dlck Ernst, een speler met enkele handige passeer bewegingen. Ernst scoorde zelfs bij na nadat Van der Berg een door Vreijsen Ingeschoten bal van de doellijn had gehaald. FEYENOORD NEC M (!-•) - 13 Vreijsen 1-0. SI Nico Jansen 2-0 Scheidsrechter Barrevoets Toeschouwers 18 000 FEYENOOBD: Trevtel Ramljak. Schneider. Rijsbergen. De Jong (Van Daele). Kreux. Vreij sen. Nico Jansen. Van Detnsen. Vos Verheyen (Ernst) NEC: Schelleken* Hendriks. Cornells. Oerrtt- aen. Visser. Marljnlasen. Petera. Van der Berg. Hoog en doom. Veeken. Meijer» Periode Stand Derde periode Cambuur 6 5 1 0 11 12- 5 Helmond/Sport 6 2 4 0 8 6- 4 Excelsior 4 3 10 7 8- 3 FC Groningen 5 3 11 7 10- 5 Wageningen 5 3 11 7 9- 6 PEC 6 2 3 1 7 6- 5 MVV 6 2 3 1 7 8- 8 Veendam 6 2 2 2 6 9- 8 Fortuna.SC 5 13 1 5 8- 9 Volendam 6 2 13 5 12-12 FC/Den Bosch 6 2 13 S 8- 9 Willem II 6 13 2 S 8-10 Heerenveen 6 2 13 5 8-11 Vitesse 4 2 0 2 4 3- S Dordrecht 5 12 2 4 4- 6 Amersfoort 5 0 3 2 3 5- 8 SVV 4 10 3 2 1- 3 Vlaardingen 5 10 4 2 5- 7 Heraeles 6 0 2 4 2 7-13 Topscorers EREDIVISIE De lopacorersUJit ui de eredivisie onderging dit weekeinde nauwelijks wijzigingen Alleen Vsn der Kuylen (derdei en Nico Jansen (vlerdei voegden een doelpunt aan hun totaal toe. maar ze bleven op dezelfde plaats I Oeels 24. 2 Kist iZA) 20. 3 Van der Kuylen (PSV) 19, 4 Nico Jansen (Feyenoord) IS. 5 Nannlnga iRoda JC) en Van Veen iFC UtrechK 13.7 Clarke Sparta112. 8 OroenewegiNACien Posthumus (NIC) 11; 10 Schelder (Feyenoord) EERSTE DIVISIE Door tweemaal te scoren In de Limburgse derby tegen MVV klom Engberaen ven Furtune SC naax de met WUly Brokamp van MVV te delen tweede plaata van de topacoreralljat in de eerste divisie De Arnhemse Joegoslaaf Buraae bleef tonder te apelen aan de leiding 1. Buraae (Vlteaae) 13. 2 Brokamp iMWi en Engberaen (Furtuna 8C) 13. 4 Oldenburger (Veendam) 12.5 Bakker 'Oronlngeni en Bonfre- re (MVV) II, 7 Bond (Volendami. Peters (Den Bosch) en Blsh (Wagenlngeni 10. 10 Haan (Cambuur). Oerdsen en V eenend aal (belden VI tesaei 9. 13 Oroenendljk (Wagenlngeni. Van Dlggele (Excelsior) en Dekker iMWi i. 16 VUeUt/a (Veendam) en TIJ» (Vlaardingen) 7 Lotto |Lotto nummer 9 Winnende getallen 0 - 9 - 13 - 19 - 23 - 28 Reaervegetal 4t. Deelnemen 908 494 Inleg 3 899 173 gulden fi"** Prtf» «14 987 gulden Tweed# prijs 171711 gulden. Derde prtji 263 386 gulden Vierde en vijlde prlja 391 421 gulden DUITSBLOTTO De winnende getallen In de dultae lotto zijn 2 20 34 37 44 49 ReservegeUl 18 8 piel 77 In de Westdultae loterij "aplel 77' ls het volgen de winnende getal getrokken 9 0 8 0 1 0 0 Sporttoto HOCKEY De dames van de Nederlandse B ploeg tljn ln het IntemaUonale toernooi van Manchester ongeslagen gebleven Na het 0-0-gelljke apel tegen Ier 2-1-overwinning op Wales SCHAATSEN - Rlen de Rhoon uit Oud Beyerland is op de Haagse kunsUJsbaan De Uithol kampkoen van Zuid Holland isal- roundt geworden De sprtngutei kwam te recht bij André itraayeveld WIELRENNEN - De Wntdultaes Ralf Wie ke u In het Belgische Volkevem wereld kam pioen veldrijden voor Junioren geworden De Juist ingevulde kolom tag er als volgt uit 3-3-1-3-1-3-2-1-2-1-1 -3-1 Deelnemen 222 147 Inleg 717 101 gulden PrtJ tenbedrag 340 631 gulden Eerate prlja 130 200 gulden Tweede prijs: 031S3 gulden Derd» prijs 119.223 gulden Jeugdcompetitie jri'GDCOMFETTTIE EersU klasse A: De Oraafschap-Haarlem 3-0 Sparta MVV VI. NEC Ftyeneurd 0-4. Ajax FC Amsterdam 3 I Tweede klasse A. FC Oroningen Veendam 2 1. PEC Zwolle FC Twente 1-3. Heracles 8 W VI Tweede Masse B Roda JC FC VVV 0-2

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 9