k Trouw Trouw Fabrikanten willen keurmerk dubbel glas va c FAMILIEBERICHTEN Meer interessse voor „twee procent" IRIJDAG 25 FEBRUARI 1077 TROUW/KWARTET Ji Anq 1939% criticf iansV( )e oorl dook ande warn o ale nnen de fil voor i I'Espot en) mo xde a kunnen van maandag tol en met vrijdag telefonisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond Is dit alleen mogelijk van 18.00-20.00 uur. in e i g ..de ij n fase iet ra ste li >e gr< jn tai ontrd Acht lazij ionkei ipen j indere ïun va nhen| act Omdat hij Mi) zeer bemint, zal Ik hem bevrijden; Ik zal hem beschutten, omdat hij mijn naam kent. Roept hij Mij aan, Ik zal hem antwoorden; Ik zal in de benauwdheid bij hem zijn. Ik zal hem uitredden en tot ere brengen, Met lengte van dagen zal Ik hem verzadigen. en Ik zal hem mijn heil doen zien. (Psalm 91, vers. 14 t/m 16 onber.) In rustige overgave aan zijn Heiland ging van ons heen mijn lieve man, onze zeer zorgzame vader en opa be' de. W uur U vooni ste v< in et werd g plaat zijn q Mr. Gosse Visser op de leeftijd van 58 jaar. Leeuwarden, 23 februari 1977 Nieuw Rapenburg 35 A. VISSER-YPMA PIETER HEERKO - MARGA MAGDALIJN - HANS RITA - GEORGE ELS - ROB HENKJAN GERBEN GOSSE en kleinkind Liever geen bezoek aan huis - Geen toespraken. Gelegenheid te condoleren op maandag 28 fe bruari om 13.30 uur in het kerkelijk centrum Aldlan „de Oase", Weideflora, Leeuwarden-zuid. Hierop aansluitend volgt een rouwdienst, waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden om 15.00 uur op de Noorderbegraafplaats, Schapedijkje te Leeuwarden. Tot onze diepe droefheid ging, na een korte slo pende ziekte, op de leeftijd van 58 jaar, van ons heen onze geliefde zwager en oom Mr. Gosse Visser W. W.I zorgzame echtgenoot van Annie Ypma Delft i Hij wist zich het eigendom van Christus. Moge naart i zijn vrouw met haar kinderen, op veler voorbede, Utrecl de kracht ontvangen om dit nieuwe, grote verlies I te dragen en te verwerken. week Mad Hust tvenn Movl Sneek: C. J. Wielenga H. Wielenga-Ypma Groningen: G. Makkes van der Deijl-Ypma I -ïogeveen: R. Ypma A. Ypma-Ruiter Leeuwarden: A. Ypma T. Ypma-van der Feen neven en nichten Leeuwarden, Nieuw Rapenburg 35 23 februari 1977. Door zijn Hemelse Vader is thuisgehaald onte lieve Man, Vader en Opa Adrianus Bakker op de leeftijd van 67 jaar T. Bakker-van Wouwe Alphen a/d Rijn: P Bakker M M. Bakker-v.d.Herik Aad Marco 3oskoop: C. Bakker E.M. Bakker-Bremmer Tanneke - Danny - Kees Oudenbosch: A. Bakker J.A. Bakker-de Jong 3razilië: C.M. Bakker Strijen: M. Boverhof-Bakke^ A.J. Boverhof Rotterdam: E.J. Kranendonk-Bakke-' J. Kranendonk Capelle a/d IJssel: I. Bakker en verloofde Rotterdam23 februari 1976 Manpad 58 Geen bezoek aan huis - Geen bloemen De teraardebestelling zal plaatsvinden op maan dag 28 februari a.s. op de Zuiderbegraafplaats, Blinge 50 te Rotterdam. Aankomst in de kapel Circa 13.00 uur. Vertrek van de rouwkamer van het Rouw- fcentrum-Zuid van de C.V.U. Korte Kromhout 63 |e Rotterdam om 12.45 uur. Ia een langdurig en geduldig gedragen lijden ft God tot zich genomen Zijn moegestreden id, mijn innig geliefde vrouw Christina Andeweg-Pittijn lp de leeftijd van 46 jaar. „Rust nu, mijn ziel, de Heer heeft u bevrijd A A. ANDEWEG. imsterdam, 23 februari 1977. >e overledene is opgebaard in het uitvaartcen- um van de P.C.B. Vondelstraat 101 te imsterdam. .ldaar gelegenheid tot condoleren op zaterdag 26 (bruari 1977 van 15.00-16.00 uur. >e begrafenis zal plaatsvinden op maandag 28 (bruari om 14.00 uur op de Nieuwe Oosterbe- raafplaats. Vooraf zal een rouwdienst worden ehouden in „De Nieuwe Stad" onder parkeerga- ige Gliphoeve in de Bijlmermeer om 13.00 uur. a de teraardebestelling eveneens gelegenheid tot ttndoleren. od nam tot zich na een geduldig gedragen lijden ize geliefde Zuster en Tante Christina Andeweg-Pittijn P de leeftijd van 46 jaar. Uit aller naam, J van den Heuvel-Pittijn. februari 1977. ..Opdat ook gij moogt zijn waar IK ben". Joh. 14:1, 2 en 3. In zijn ondoorgrondelijke wijsheid nam God he den tot Zich mijn allerliefste, zorgzame en dappe re Man, onze Broer, Zwager en Oom Maarten van Rijn echtgenoot van Anna Catharina Hoffmeijer op de leeftijd van 75 jaar. A. C. van Rijn-Hoffmeijer en verdere familie 's-Gravenzande, 23 februari 1977 Langestraat 239. Geen bezoek aan huis - Geen toespraken - Geen bloemen. De rouwdienst zal worden gehouden op maandag 28 februari a.s. om 2 uur n.m. in de aula op de algemene begraafplaats te 's-Gravenzande, waar na de bijzetting in het familiegraf zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de aula van de begraafplaats. Het is ons een droeve plicht u kennis te geven van het plotselinge overlijden van onze oudste direc teur Maarten van Rijn op de leeftijd van 75 jaar. De betekenis, die hij voor ons bedrijf gedurende 60 jaar heeft gehad, gedenken wij in grote dankbaarheid. De herinnering aan zijn markante persoonlijk heid en gaven van hoofd en hart zal lang bij ons voortleven. Directie Handelmaatschappij van Rijn B.V. 's-Gravenzande, 23 februari 1977 Sand-Ambachtstraat 76. Met groot leedwezen geven wij kennis van het onverwachte overlijden van onze geachte oudste directeur M. van Rijn Wij zullen zijn jarenlange aktiviteit en grote be langstelling voor ons allen in dankbare herinne ring blijven bewaren. Personeel Handelmaatschappij van Rijn B.V. 's Gravenzande, 23 februari 1977 Sand-Ambachtstraat 76. Op 92-jarige leeftijd is vredig gestorven onze lieve vader, schoonvader en grootvader Arend Kruizinga Sinds 7 oktober 1953 weduwnaar van Albertha Harwig Hij kende de Weg, de Waarheid en het Lei>en. London (Can.): M. Boissevain-Kruizinga Kampen: A. Kruizinga Victoria (Can.): H. C. Kruizinga Bilthoven: W. Kruizinga J. B. Kruizinga-Groot Huize Bettie en Henk Apeldoorn, 24 februari 1977 Talma Elim, Wilhelminapark Correspondentie-adres: Wortmanstraat 578, Kampen. De begrafenis zal plaatsvinden op maandag 28 februari a.s. op de algemene begraafplaats „De Drostenkamp" te Neede, ongeveer 14.30 uur. Daaraan voorafgaand is er een dienst van Woord en Gebed in het uitvaartcentrum aan De Es (in gang Borculoseweg). Aan hen die deze dienst met ons willen bijwonen, wordt verzocht daar 13.15 uur aanwezig te zijn. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in het uitvaartcentrum. Op Zijn tijd nam God van ons weg, voor ons geheel onverwacht, onze innig geliefde moederen onze lieve zorgzame oma Janke Kroon-van der Goot sinds 2 december 1973 weduwe van Klaas Kroon op de leeftijd van 67 jaar. „en Hij zal alle tranen van hun ogen afwissen". Openb. 21:4a Wolfheze: M. J. M. Kroon Assen: J. Kroon Kampen: J. Schraa-Kroon H. A. Schraa U.S.A.: G. Kroon Barneveld: K. J. Kroon C. Kroon-Kant Amsterdam: J. S. W. Kroon en kleinkinderen Kampen, 24 februari 1977 Lorentzstraat 35 Geen bloemen, thuis geen bezoek. Onze lieve moeder en oma is opgebaard in de aula van het Kerkelijk Centrum „Open Hof". Lely- straat 49 te Kampen. Gelegenheid tot condoleren aldaar maandag 28 februari a.s. van 20.00-21.00 uur. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden dinsdag 1 maart a.s. op de nieuwe algemene begraafplaats aan de Bovenbroekseweg te Kampen. Vooraf zal een rouwdienst worden gehouden in de „Open Hof", welke zal aanvangen om 13.30 uur en geleid zal worden door de weleerwaarde heer Ds. P. de Ruiter, welke dienst voor een ieder toegankelijk is. Vertrek vanaf het Kerkelijk Centrum „Open Hof" om 14.00 uur. Het gemeentebestuur van Rijnsburg geeft met leedwezen kennis van het overlijden van het oud- gemeenteraadslid de heer Willem van Tilburg Dankbaar zullen wij het vele werk gedenken, dat hij voor de Rijnsburgse gemeenschap heeft ver richt. Onze gevoelens van medeleven gaan uit naar zijn echtgenote en de verdere familie. Rijnsburg, 21 februari 1977. Namens het gemeentebestuur. W. K. de Roos, burgemeester. S. Broekhuizen, secretaris. Heden nam de Heerc tot Zich in de zekerheid en blijdschap des geloofs, mijn lieve vrouw en der kinderen lieve en zorgzame moeder en oma. zus ter, behuwd-zuster en tante Elizabeth Klouwertsina den Dekker geb. Brienen v op de leeftijd van 72 jaar en 6 maanden. Zalig de doden, die in den Here sterven, uan nu aan. Ja zegt de Geest, dat zij rusten twin hun moeiten, want hun werken volgen hen na. Openbaringen 14:13 Werkendam: Am. den Dekker H. A. den Dekker H. J. den Dekker-Boersma Annetta, Arnold, Roelof, Elly. A. den Dekker C. E. den Dekker-Baggerman Arnold en Didy, Hans, Arie, Marcel, Jenneke, Cees. Sleeuwijk: A. Verschoor-den Dekker L. Verschoor Nel en Jan, Ton, Arno, Leo, Lianne. Gouda: P. de Graaf-den Dekker W. de Graaf Bep, Marja en Arie. Louis. Bluevale, Canada: J. H. den Dekker G. den Dekker-Schuring Arnold, Clarence, Diane, Elizabeth. Cristine, John. Vlaardingen: M. den Dekker A. den Dekker-Wassens Arjan, Hans. Werkendam: Arn. den Dekker jr M. M. den Dekker-Brienen Liesbeth, Heidi, Corry. Werkendam, 24 februari 1977 Vissersdijk 45 Gelegenheid tot condoleren zaterdag 26 februari van 19.00-20.00 uur in de benedenzaal van de Maranathakerk. De rouwdienst zal gehouden worden D.V. maandag 28 februari a.s. om 13.30 uur in de Maranathakerk, waarna de begrafenis zal plaats hebben om 14.00 uur op de Algemene Be graafplaats te Werkendam. Geen bloemen. „Ik zal Eeuwig Zingen van Gods Goedertierenheerf' Nog vrij onverwacht nam de Heere tot Zich Zijn kind, mijn lieve man en onze zorgzame vader en opa Johannes van Brenk In de leeftijd van bijna 81 jaar. Geldermalsen: A. H. E. van Brenk-van Soelen Geldermalsen: F. G. van Est-van Brenk F. J. van Est Wim en Hetty John en Willy Bert, Fransjan Soest: G. van Brenk G. van Brenk-van Zoelen Hans, Ellen Papendrecht: Y. W. van Niekerk-van Brenk E. G. van Niekerk Chrisjan, Han, Anita Geldermalsen: G. J. van Brenk. A. G. van Brenk-van Aquoy Jos Geldermalsen, 24 februari 1977 Geldersestraat 124 De overledene is opgebaard in het rouwcentrum van „De Laatste Eer", Groen van Prinstererstraat 1. Bezoek en gelegenheid tot condoleren aldaar zaterdag 26 februari 's avonds van 7.30-8.30 uur. De rouwdienst wordt gehouden, maandag 28 fe bruari a.s. in het rouwcentrum welke aanvangt om 13.30 uur; waarna de begrafenis zal plaatsvin den om 14.15 uur op de algemene begraafplaats te Geldermalsen Geen bloemen „Haar geloven werd aanschouwen" Geheel onverwacht is van ons heengegaan onze lieve zuster, schoonzuster en tante Antje van den Berg op de leeftijd van 79 jaar. Tijdens haar leven draagster van de eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau Aarlanderveen: M. de Vries-v.d. Berg Nieuwe Wetering: A. v.d. Berg-Kroon Utrecht: A. de Vries J. de Vries-Zwiggelaar Alphen a.d. Rijn: A. M. Flippo-v.d. Berg F. J. Flippo Aarlanderveen: A. M. de Vries A. de Vries-Vochteloo Alphen a.d. Rijn: C. Veninga-v.d. Berg P.A Veninga Nieuwe Wetering: A. J. v.d. Berg J. M. v.d. Berg-Horsman Nieuwe Wetering, 23 februari 1977 Voorweg 53 Correspondentie-adres: Marnixlaan 57, Utrecht. Gelegenheid tot condoleren zaterdag 26 feVuari a.s. van 19.30-20.30 uur in het rouwcentrum achter de Ned. Herv. Kerk te Oude Wetering en na afloop van de begrafenis, in het Jeugdgebouw achter de Gereformeerde Kerk. De rouwdienst zal D.V. worden gehouden in de Gereformeerde Kerk te Oude-Wetering maandag 28 februari a.s., n.m. 2 uur, waarna de teraarde bestelling zal plaats vinden op de Gereformeerde Begraafplaats aldaar. Wij zijn diep geschokt door het plotseling overlij den van onze geliefde broer, zwager en oom Albertus Admiraal oud burgemeester van Bussum. De Here trooste zijn vrouw en kinderen Haarlem: G Admiraal J. M. Admiraal-Mooi neven en nichten Haarlem, 21 februari 1977 de kleine gerubriceerde advertenties in verschijnen ook als Victories in de Volkskrant. Voor alle inlichtingen: Telefoon 020-913456 tst.794.783 en 750 Elke zaterdag in pagina's vol vakaturesvoor ONDERWIJZEND- VERPLEGEND- VERZORGEND EN HOGER PERSONEEL ..EN DE RUBRIEK WELZIJNSEN VORMINGSWERK Voor alle inlichtingen: Telefoon 020-913456 tst.794.783 en 750 Van een onzer verslaggevers NAALDWIJK Tien fabrikanten van isolerend glas hebben een organisatie opgericht onder de naam FIGIN (Fabrikanten van Isolerend Glas in Nederland). De belangrijkste doelstelling is de kwaliteit van isolerend glas (twee ruiten met lucht daartussen) voor de gebruiker te waarborgen. Volgens deze fabrikanten vereist de fabricage van isolerend glas een be paalde techniek, maar niet iedereen is in staat een hoogwaardig produkt te maken. „WIJ als fabrikanten zien het als onze taak de kwaliteit van ons produkt op een hoog peil te houden, ten gunste van de uiteinde lijke consument." Daarom wordt ge streefd naar een keurmerk voor dit glas. Volgens vooreitter A. J. M. Hurkens van de FIOIN is een keurmerk voor de fabricage alléén niet voldoende. Hij acht iets dergelijks ook noodza kelijk voor de plaatsing van isole rend glas. In dit verband acht hij het verheugend, dat er met het ministe rie van Volkshuisvesting al een sa menwerking bestaat, „zodat een eventuele keur naar alle waarschijn lijkheid ook door de overheid zal worden erkend", zo zegt hij. Intussen heeft de FIGIN met verte genwoordigers van de twoe grootste glasfabrieken in Europa een federa tie gevormd, waarin men eveneens tracht te komen tot een gezamenlijk keurmerk voor isolerend glas. De hoeveelheid van dit glas dat in ons land wordt verkocht bedraagt een miljoen m:. Hiervan komt zestig procent uit het buitenland, terwijl veertig procent in ons land wordt geproduceerd. Dit jaar verwacht de FIGIN dat meer dan 1.6 miljoen m' isolerend glas in ons land wordt ver kocht. hoofdzakelijk voor de wo ningbouw. DEN HAAG. Het aantal her vormde gemeenten, dat sinds een oproep van de synode in 1970 twee procent van hun begroting be steedt voor ontwikkelingssamen werking, stijgt langzaam maar ge staag. Deden in 1971 43 gemeenten mee, nu zijn dat er 280. Dit aantal is groter, wanneer men die gemeenten erbij telt. die zich wel met de problematiek van arm en rijk bezighouden, maar soms op an dere wijze materiële bijdrage leveren. Tot nu toe kwam twee miljoen gul den binnen, waarvan driekwart overgemaakt is naar het oecume nisch ontwikkelingsfonds van de wereldraad van kerken. Dit fonds wordt beheerd door de Geneefse commissie voor kerken en ontwik kelingssamenwerking (CCPD). Er wordt rechtstreekse hulp uit ver leend aan de eigen projecten van partner-kerken in ontwikkelings landen. Het eerste .hervormde" miljoen twee procentsgeld kwam in de perio de 1971 tot en met maart 1975 bij een. Het tweede miljoen kwam aan merkelijk sneller binnen, namelijk in de volgende een en driekwart jaar. In een brochure met de titel „Wat gebeurt er met de twee pro cent?" heeft de hervormde raad voor overheid en samenleving een uiteenzetting gegeven van doel en middelen van de „twee procent" en van de deelneming van de ge meenten. Eind volgende maand zal de her vormde synode zich beraden over voortzetting van de actie. Hetzij wij leven, hetzij wij sterven Wij zijn van de Here. Rom. 14:8 God nam tot Zich onze lieve man, vader en grootvader Jan Bijleveld geboren 12 augustus 1913 Hij ging vol vertrouwen naar Hem die hij liefhad. N. Bijleveld-Hoogendam Jan en Wil Bernard en Carla Hans en Janny Enno Arnoud en Rina Suzan Anneke en kleinkinderen Rijnsburg. 23 februari 1977 Kon. Julianalaan 81 Gelegenheid tot condoleren vrijdag van 16-17.30 uur en van 20-21.30 uur aan huis en na de begrafenis in de Immanuelkerk. Dienst van Woord en Gebed op za terdag 26 februari 's middags om 2.30 uur in de Immanuelkerk, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de ge reformeerde begraafplaats aan de Sandtlaaa te Rijnsburg. ,JJe Heer is mijn Herder" Heden werd uit onze familiekring weggenomen onze lieve broer en zwager Jan Bijleveld, emeritus predikant te Rijnsburg op de leeftijd van 63 jaar Arnhem: J. J. Bijleveld W. J. H. Bijleveld-ten Broeke Soest: .N. R. Starkenburg-Bijleveld R. Starkenburg. Apeldoorn: R. S. E. H'jgervorst-Bijleveld M. HogervorsL Velp: J. M. Bijleveld H. R. Bijleveld-Todd 23 februari 1977. De Kerkeraad van de Gereformeerde Kerk van Asperen heeft met diepe ontroering vernomen het heengaan van zijn vroegere predikant Ds. J. Bijleveld Met innige dankbaarheid gedenken wij de trouwe zorg, die hij aan de gemeente bewees in de zware jaren van 1942-1946. De Here sterke zijn echtgeno te en kinderen nu zij opnieuw in rouw gedompeld zijn. Namens de Kerkeraad Ds. J. van der Schaft, praeses J. J. van Ooijen, scriba Namens de gemeente geeft de kerkeraad alge mene zaken van de Gereformeerde Kerk te Rijnsburg met ontroering kennis van het heen gaan van haar emeritus-predikant ds. J. Bijleveld dienaar des woords te Rijnsburg van 4 nov. 1952 tot 1 jan. 1975 Wij zijn dankbaar voor al de arbeid die hij met zoveel liefde en getrouwheid in ons midden heeft mogen verrichten. Moge de Here zijn vrouw en kinderen troosten in dit verlies. Namens de kerkeraad algemene zaken Dr B van Oeveren-praeses J C. Nagtegaal-scriba Namens wijkkerkeraad III Ds. A. J Damsma-praeses J. C. Nagtegaal-scriba Rijnsburg, 23 februari 1977. 'k Zal dan gedurig bij U zijn. Psalm 73:12 ber. Na een langdurig maar blijmoedig gedragen lij den is ingegaan tot het feest van zijn Heer onze geachte buurman en vriend Ds J. Bijleveld Zijn vriendschap, die wij 25 jaar mochten meema ken, zal bij ons een blijvende herinnering zijn. G. v.d. Spijk en familie v.d. Spijk Burg. Hermansstraat 44, Rijnsburg. En als de loopbaan is gelopen. Het doel bereikt met laatste kracht, Dan gaat de hemel voor ons open: ze zijn voor eeuwig thuisgebracht. Gez. 336 6 In Jezus ontslapen onze lieve zorgzame Moeder, Grootmoeder en Overgrootmoeder Christina Hoogenveen weduwe van Jacobus Adrianus Bijeman in de ouderdom van 85 jaar. uit aller naam: R. C. Bijeman Amsterdam. 24 februari 1977 Huize „De Kimme", Beemsterstraat 546 Correspondentie-adres. R. C. Bijeman, Schulpweg 356, Velsen Noord 1600 Gelegenheid tot condoleantie-bezoek maandag avond van 7-8 uur in het gebouw van de Protes tantse Coöperatieve Begrafenisvereniging P.C.B. u.a., Vondelstraat 101. De teraardebestelling zal D.V. plaatsvinden dinsdag 1 maart om 11 uur op de Nieuwe Ooster begraafplaats aan de Kruislaan. Vertrek van Hui ze „De Kimme" om 10.15 uur. Geen bloemen. Dankbetuiging Tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn innig geliefde man, onze zeer zorgzame vader en grootvader Pieter Bos ontvingen wij zoveel bewijzen van hartelijk medeleven, dat het ons niet mogelijk is iedereen persoonlijk daar voor te bedanken. Daarom willen wij langs deze weg onze welgemeende dank betuigen. Monster. M. Bos-Belder Vlijmen, Tilly Willem en Jan Willem Zwolle, Claartje Fi Scherpenzeel, Riet Johan en Mariska, Alexander, Petra Monster, februari 1977 Molenstraat 76 Dankbetuiging De zeer grote belangstelling en hartelijkheid, welke wij na het plotseling overlijden van onze allerliefste dochter, kleindochter, zuster, schoonzuster en tante Ingrid Adriana Rombout van zo vele kanten mochten ondervinden hebben ons diep getroffen, en maken het ons onmogelijk U persoon lijk daarvoor dank te zeggen. Daarvoor betuigen wij U langs deze weg onze oprechte dank. Mede namens de kinderen en kleinkinderen N. Rombout-Landman Naaldwijk, februari 1977 Lage Woerd 21. Voor de overstelpende bewijzen van medeleven tijdens de ziekte en na het overlijden van onze geliefde broer Jacob van der Spek betuigen wij U onze hartelijke dank Familie van der Spek Zoetermeer. februari 1977 Stationsstraat 104 (In plaats van kaarten)

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 9