abin begint ampagne voor verkiezingen Amman: PLO moet mee naar Genève Rhodesië wil Lamont kwijt V eel verzet tegen zelfbestuur Wales Amnesty klaagt over „Engelse gevangenis Treinstaking in België remier Israël naar VS Jordanië zet gesprek voort [eren zouden mishandeld zijn Amin ziet vele samenzweringen Franse senatoren ontvangen Amalrik H 6[VRIJDAG 25 FEBRUARI 1977 BUITENLAND T rouw/Kwartet van- elfilm s. De •regis x, die strijd i. De repu- en en :o. De zelfde lezing com- ver- er is 'EL AVIV (Reuter, UPI) Premier Jizhak Rabin, die woensda gavond op het nippertje zijn positie behield als leider van de sraëlische Arbeiderspartij, is al aan de verkiezingscampagne >egonnen door aan te kondigen dat hij begin maart naar de herenigde Staten gaat voor besprekingen met prsident Carter. tudolf ntieke Nieu- eerste aarbij d, be an de In het eriode Duin- rengst i voor „De ?n be- inkoor it zijn 20.00 1. pro- Je Verenigde Staten spelen een be- angrijke rol bij de oplossing van het onflict in het Midden-Oosten. De irijze waarop de verhouding met de luurlanden moet worden geregeld al een belangrijk onderwerp zijn in le periode tot de verkiezingen van 17 Premier Rabin hoopt dat de teun van de Amerikaanse president lem in de verkiezingsstrijd een ster tere positie zal geven. >e tegenstanders van de poremier lebben de verwachting uitgespro- en dat de minieme overwinning van tabin in de strijd om het lijsttrek- terschap hen zal helpen de Arbei- erspartij bij de komende verkiezin- ;en een gevoelige nederlaag toe te irengen. Rabin werd woensdaga- 'ond met 1445 tegen 1404 stemmen ekozen. „Diot resultaat toont aan at er een ernstige krisis in de Arbei- erspartij heerst", aldus Menachem legin van de Likoed Jadin van de lieuwe Democratische Beweging lenadrukte de noodzaak voor een ïieuw leiderschap. Aanhangers van Ie verslagen minister van defensie •eres zeiden dat ze de democra- ische beslissing van het congres ac- epteerden. Ze zouden de onderlinge ontacten tussen de aanhangers van leres echter vasthouden, zo werd [ezegd. Premier Rabin verklaarde na zijn herverkiezing dat minister Peres weer deel uit zal maken van een volgend kabinet, dat na de verkiezin gen van 17 mei gevormd moet wor den. Zijn toespraak gaf blijk van zijn streven naar het herstel van de een heid in de Arbeiderspartij. De Israëlische krant Ma&riv stelde gisteren dat de moeilijkste tijd voor de Arbeiderspartij nog moet komen gezien de grote interne tegenstellin gen. de morele en economische cri sis, de sociale malaise en de vele politieke problemen. De krant van de Arbeiderspartij Davar benadruk te de noodzaak van het sluiten van de gelederen. Een van de gevolgen van de herver kiezing van Rabin is dat de vroegere minister van defensie Mosje Dajan en de vroegere minister van buiten landse zaken Abba Eban nog verder in de politieke wildernis zijn geraakt. Aangenomen werd dat Dajan bij een Peres als eerste man van de Arbei derspartij aan invloed gewonnen zou hebben. Eban had zich achter Peres opgesteld. Toen de uitslag van de stemming bekend was gemaakt ver liet hij de congres-hal met tranen in de ogen. AMMAN, CAIRO (Reuter, UPI, AP) Jordanië erkent de Palestijnse Bevrijdingsorganisatie PLO als de enige wettige vertegenwoordiger van het Palestijnse volk. maar de Palestijnen zullen nooit guerrilla-acties vanal Jordaans grondgebied tegen Israël mogen uitvoeren. Jordanië steunt de gedachte van zelfstandige deelname van de PLO aan de conferentie van Genève. Dit is het resultaat van de besprekin gen die vertegenwoordigers van de PLO de afgelopen dagen hebben ge voerd met de Jordaanse regering. De vier man sterke delegatie onder lei ding van Khaled al Fachoem beëin digde gisteren haar besprekingen in Amman. De Jordaanse premier Moe- dar Badran verklaarde dat Jordanië het noodzakelijk vindt dat de PLO wordt uitgenodigd voor de vredesbe sprekingen in Genève. Het was voor het eerst sedert 1970 dat er vriendschappelijke besprekingen plaats vonden tussen de PLO en de Jordaanse regering. Minister van defensie Sjmon Peres (links) drukt premier Rabin de hand nadat het congres Rabin had gekozen tot lijsttrekker van de Arbeiderspartij. Peres kreeg 1404, Rabin 1445 stemmen. SALISBURY (Reuter, UPI, AP) De Rhodesische autoriteiten hebben gisteren besloten de 65-jarige bisschop van Oemtali mgr. Donal Lamont uit te wijzen. Voortgezet rgefentoNDEN, BELFAST (Reuter, UPI, ANP) Amnesty Intematio- öudenal heeft gisteren een rapport gepubliceerd, waarin de gevange- i Voor-niSautoriteiten op het Britse eiland Wight ervan worden beschui- litvoe digd zes Ierse gevangenen te hebben mishandeld. rt, Ma- ^"'bet melder 'JP en<eptember Roos" ïr „De it 49) iur een t Poel- „Pius het incident deed zich vorig jaar voor in de Albkny- pvangenis. Volgens verklaringen familie en vrienden demon streerden de zes die dag tegen de Knzame opsluiting van een andere rse gevangene. De bewakers, die einde aan de demonstratie naakten zouden het zestal zo hard lebben geslagen, dat deze verwon ingen opliepen, onder meer een teenbreuk en een gebroken hand. Raad aantal J-15.30) ten be- iat het Jigsbu- 11 Prin- popu- it Open le Ruys n Delft, erleend nie Or- Singers ƒ5,- plaats Lurgan. Twee politiemannen werden ernstig gewond. Gisternacht was een bekende zakenman. Peter Hill, door leden van de IRA doodge schoten. Een hof van beroep had eerder giste ren het vonnis van tien jaar cel tegen de bisschop voor het niet aange ven van zwarte guerrillastrijders teruggebracht tot vier jaar, waarvan drie voorwaardelijk. De in Ierland geboren bisschop Lamont zal tegen de beslissing van de Rhodesische autoriteiten in beroep gaan. Het Va- ticaan heeft gezegd geen stappen te zullen ondernemen voor de maatre gel van Rhodesië officieel is be kendgemaakt. Het hof van appel stelde gisteren dat mgr. Lamont, die bekend had schul dig te zijn aan het ten laste gelegde „niet het afgewogen standpunt ver tolkt had dat een geestelijke past maar meer het gedram van een poli tieke activist, die vastbesloten is de overwinning van het commnistische terrorisme na te streven. De bisschop zei na afloop van de rechtszaak dat de opmerkingen van de rechter hem hadden verbijsterd. Meteen na de uitspraak van het hof kwam de Rhodesische minister van openbare orde Hilary Squires mee delen dat Lamont wordt uitgewezen. Hij zou eigenlijk nog acht maanden moeten zitten, maar. aldus Squires, dan zou hij de martelaar kunnen gaan uithangen. We wijzen hem lie ver uit, Rhodesië ziet hem graag vertrekken, aldus de minister, die zei meer dan genoeg te hebben van de arrogantie van de bisschop met z'n schijnheiligheid en z'n selectieve verontwaardiging. Tot zijn uitwijzing wordt uitgevoerd zal mgr. Lamont in het ziekenhuis blijven waar hij enkele weken gele den na een auto-ongeluk wegens rugklachten werd opgenomen. De autoriteiten denken een maand no dig te hebben voor de uitwijzings procedure rond is. Belastingen tien naar vijftien procent en de divi dendbelasting voor niet-Rhodesiërs stijgt naar twintig procent. De loonsverhogingen zullen tot juni volgend jaar tot maximaal vijf pro cent worden beperkt en de pensioe nen blijven op het huidige niveau gehandhaafd. De premier van Rhodesië Ian Smith heeft gezegd dat het plan van de Amerikaanse regering om een verbod uit te vaardigen op de invoer van chroom uit Rhodesië dit pro- dukt op de Amerikaanse markt al leen maar duurder zal maken. „Ik vind het een kortzichtige beslis sing", aldus Smith voor de Ameri kaanse televisie, aangezien het niet het gewenste resultaat zal hebben. De resultaten van de besprekingen zullen voorgelegd worden aan het centrale comité van de PLO. Het overleg zal in de nabije toekomst worden voortgezet om de betrekkin gen tussen Jordanië en de PLO een steviger basis te geven, aldus een woordvoerder van de delegatie die ook verklaarde dat geen enkele Pa lestijn de ondenkbare zonde zal be gaan om Israël te erkennen. Vrede betekent voor ons een democra tische staat in Palestina waar Ara bieren en Joden vreedzaam kunnen leven, aldus de PLO-woordvoerder. Uit officiële Jordaanse bron werd gisteren ook vernomen dat de Pales tijnen Jordanië nooit meer als basis zullen mogen gebruiken voor gewa pende acties tegen Israël. De Pales tijnen schijnen echter bezig te zijn weer militaire kampementen in te richten in het zuiden van Libanon. De afgelopen dagen is een Palestijn se eenheid van 150 man doorgedron gen in het grensgebied met Israël. Dit werd gisteren meegedeeld door een Israëlische militaire woordvoer der. De totale sterkte van de Pales tijnen in een gebied van twintig kilo- De Rhodesische regering heeft gis teren een aantal belangrijke belas tingverhogingen en een loonmaatre gel bekend gemaakt om de kosten te kunnen bestrijden van de strijd te gen de zwarte guerrillastrijders. Mi nister van financiën David Smith zei in het parlement dat er volgende week nieuwe tarieven zullen worden voorgesteld voor de directe en Indi recte belastingen. De inkomstenbe lasting gaat met tien procent om hoog, de omzetbelasting gaat van gevangenen werden vervolgens eroordeeld tot eenzame opsluiting oor een periode, die volgens Amnes- het maximale aantal van 56 te oven gaat. ■mnesty, dat het rapport heeft op- esteld samen met de nationale raad oor burgerrechten en de liga voor e hervorming van het strafrecht, is an mening dat „meer geweld is ge- ruikt dan nodig was om de orde te erstellen" en dat. het niet nodig was de meest noodzakelijke vooreienin- weg te halen uit de cellen van e gestraften. Bij de aanbieding van et rapport aan het ministerie van innenlandse zaken werd door een oordvoerder van de minister ver- la ard dat de gevangenen zich gewa- end hadden met hout en tijdens evechten bewakers hadden ver- ond Volgens hem was er geen spra- e van mishandeling. Over de ter- üjn van eenzame opsluiting geldt at de 56 dagen voor één overtreding pgaat en dat een langere straf mo- elijk is als er meerdere overtredin- tn zijn begaan. !en politie-inspecteur is gisteren ge bod bij een aanval met automa- termeerPche wapens in de Noordierse morgei jrammi werken:| r. t. vai al: Acl Chrisi gtepun- wel sie van Franz». ;#che r 'a. w BRUSSEL (ANP, AP) - Het Belgische spoorwegpersoneel is gisteravond begonnen aan een algemene staking, die naar wordt verwacht het vervoer en verkeer in België vandaag in een chaos zal veranderen. De verwachting was vannacht dat vanaf vanmorgen acht uur geen parkeerplaats meer in heel Brussel zou zijn te vinden. De spoorwegstaking duurt tot vanavond tien uur. Het Belgische departement van ver keer heeft gisteren ontkend dat het van plan is de minister van defensie te vragen legervoertuigen in te zet ten voor openbaar vervoer. Zo'n op lossing zou zinloos zijn, gezien de korte duur van de staking, aldus een woordvoerder van het departement. Die staking is er één van een reeks acties die gepland zijn door het ge meenschappelijk vakbondsfront in België.De acties zijn bedoeld als pro test tegen bepaalde regeringsmaat regelen die door de bonden „sociale afbraak" worden genoemd. Inmiddels verwachtte men dat van daag in Brussel (en in andere grote centra van het land) de grootste ver keerschaos sinds mensenheugenis zou ontstaan. Alleen Brussel al kent 400.000 pendelaars, waarvan het me rendeel per trein arriveert en 's avonds weer naar huis gaat. Velen van hen zullen trachten hun werk met eigen vervoer te bereiken en het ziet er naar uit dat dit onoplosbare verkeersopstoppingen te zien zal ge ven. De mogelijkheid bestaat voorts dat betogende stakers het verkeer nog extra zullen hinderen. In verscheidene bedrijfstakken in de privé-nijverheid zal in de komen de weken, steeds op vrijdag, en wis selend per provincies, een 24- uursstaking gehouden worden. Van daag zal het werk in bedrijven in de provincies Henegouwen en West- Vlaanderen worden neergelegd. Op 4 maart gebeurt dat in Luxemburg en Oost-Vlaanderen, op 11 maart zijn de provincies Namen en Lim burg aan de beurt, op 18 maart wordt er gestaakt in de provincies Antwerpen en Luik en op 25 maart is de provincie Antwerpen aan de beurt, aldus het schema dat het vak bondsfront heeft opgesteld. Op 4 maart komt er vrijwel zeker opnieuw een grote ontwrichting van het openbare leven, omdat dan ge staakt wordt bij de tram- en buurtspoorwegenmaatschappijen op 11 maart legt het personeel van de openbare diensten (b.v. bij de ministeries) het werk neer. „Politieke staking" De Belgische premier Leo Tinde- mans heeft de komende stakingen als „politiek" gekenschetst. De vak bonden hebben dat ontkend, maar het is een bekend feit dat de vak bondsvoorzitter, George Debunne, de regering-Tindemans liever van daag dan morgen ziet verdwijnen. Een merkwaardige zaak is dat hij in dat streven eigenlijk nauwelijks ge steund wordt door de voornaamste oppositiepartij in België, de socialis tische. Van die socialisten is bekend dat ze er niet erg op gebrand zijn in deze tijd van grote economische spanningen, te gaan deelnemen aan een regering die de huidige, voorna melijk christen democratisch/liberale coallltie, zou moeten vervangen. Vergeield van een religieuse verlaat mgr. Lamont de rechtsxaal. meter ten noorden van de Israëlische grens bedraagt 3500 man. aldus deze woordvoerder, die geen toespelingen maakte op eventuele Israëlische ac ties tegen het zogeheten Fatachland. de streek in het zuidoosten van Liba non van waaruit in het verleden ac ties tegen Israël ondernomen zijn. President Sadat van Egypte en zijn Syrische óllega Assad brengen aan staande "öndag een bezoek aan Soe dan voor besprekingen met presi dent Noemeiry. De besprekingen zul len gaan over een eventuele Soeda- nese deelname aan een ge meenschappelijk Arabisch politiek opperbevel. Zo'n politiek opperbevel werd in december opgezet door As sad en Sadat en moet uitlopen op een geleidelijke vereniging van Syrië en Egypte Egypte en Soedan zijn door een gezamenlijke verdedigings verdrag aan elkaar gebonden sedert een poging van Libië in Juli vorig Jaar om het Soedanese regiem ten val te brengen. Geld Egypte, Syrië, Jordanië en Libanon oefenen druk uit op de olieproduce rende Arabische staten voor een gro tere financiële steun. Egyptes presi dent Sadat heeft al gesproken van een tweede Marshallplan om Egypte en Syrië uit de economische moei lijkheden te redden Ook de Jor daanse premier Badran heeft aange drongen op meer geld. HIJ zei dat bepaalde olieproducerende landen zich niet hadden gehouden aan de financiële verplichtingen die ze wa ren aangegaan Jegens Jordanië. LONDEN (Reuter. UPI) - President Idi Amin van Oeganda verklaarde gisteren in een interview voor de televisie dat de samenzweerders te gen zijn regiem uitsluitend gerecru- teerd worden uit de Langi en de Acholl-stam. Toen wij het begin van deze maand ontdekten dat er plan nen waren voor een Invasie in Oe ganda vonden we in alle regimenten kleine groepen van tot deze stam men behorende mensen die bij de samenzwering betrokken waren. Het was de bedoeling om oud-president Milton Obote weer in het zadel te helpen, aldus Amin, die verklaarde niets te hebben tegen de Langl en Achoii stammen in het algemeen maar wel tegen de samenzweerders. Al geruime tijd doen berichten de ronde, dat Amin bezig zou zijn met de uitmoording van beide (christelij ke) stammen. Radio Oeganda meldde gisteren dat een Tanzaniaans leger op nog geen tien kilometer van de Oegandese grens is samengetrokken Wanneer de Tanzaniaanse militairen ook maar een centimeter op Oegandees gebied komen dan zullen we genood zaakt zijn tot diep in Tanzania terug te slaan aldus een militaire woordvoerder. PARIJS (AP, Reuter) De Rus sische dissident Andrej Amalrik. die eerder deze week vergeefs probeerde een gesprek te hebben met de Fran se president Giscard, heeft gisteren anderhalf uur gesproken met leden van de Franse Senaat. Amalrik zei verheugd te zijn over de ontvangst door de senatoren. De Franse minis ter van buitenlandse zaken De Gul- rlngaud verklaarde dat de Franse regering zich niet kon afgeven met de demonstratie die Amalrik hield voor het presidentiële paleis K oor Bert van Panhuis nr. Toe- 65+ re^fl leer zelfbestuur zal de eenheid van Wales veranderen in grote erdeeldheid' zei enige tijd geleden Nicholas Edwards, schaduw- unister voor Wales in de ploeg van de Britse oppositieleider largaret Tatcher. Edwards moest daarbij waarschijnlijk geke- en hebben naar de wijze, waarop de parlementsleden voor 'aies nu ai met elkaar in de clinch liggen. En dan gaat het nog laar om het devolutie-voorstel. 6 in - 0' tl •restatii leeft e te wa-fc n reeks nt e hoofd-m 36 tol cht in di oor eei er dai aoboneAl ijen wer-Jii d bij eei e inmid- houden, ai werdei aken i. Hierbif11 aobom •r n ii m nel ori olitiek Wales is hopeloos verdeeld ver de vraag of dit westelijke deel het Verenigd Koninkrijk wel of t meer zeggenschap over eigen iken moet krijgen. Wales heeft ids 1964 een eigen minister in het ltse kabinet en ook een vooruitge- hoven post van de departementale itfereld in Cardiff, het Welsh Office fheten De schare ambtenaren, die er werkt staat onder leiding van de inister voor Wales, momenteel ihn Morris, en deze is weer ver- itwoording schuldig aan het parle- inlent in Westminster il de regering nu wil is het vesti- van oen direct gekozen as- blee met ongeveer 80 Welshe Iksvertegenwoordigers. die de de ratische controle uitoefenen op de minister en het Welshe Office. Die assemblee, moet een plaats krijgen in de Tempel voor Vrede en Gezond heid, een lelijk gebouw temidden van de prachtige Victoriaanse ge bouwen, die het bestuurscentrum van Cardiff vormen. Zij krijgt wel bevoegdheid regelingen te treffen maar mag in tegenstelling tot Schot land geen wetten afkondigen. John Vaughan Jones, stafmedewerker van de Welshe afdeling van de Labour- partij vindt dat ook niet nodig. ..Schotland kent een heel eigen rechtssysteem en het zou dus absurd zijn als de Schotten dan ook niet hun eigen wetten mogen afkondigen. Het rechtssysteem van Wales is veel meer verbonden met het Engelse Het gaat ons in de eerste plaats om de democratische controle over het Welsh Office," zegt hij. Oproep De organisatie van de Labourpartij in Wales en de verwante overkoepe lende vakcentrale TUC hebben zich de afgelopen tijd achter de plannen van de regering geschaard en met name de Labourtop in Cardiff wijst er daarbij op dat de partij al in 1963 een pleidooi hield voor devolutie. Vertegenwoordigers van Labour en TUC konden dan ook van harte mee doen met een oproep onlangs In de Welshe persmedia van 800 promi nenten, onder wie de aartsbisschop van de kerk van Wales, Lord Chal- font en EO-vertegenwoordlger in Cardiff Gwyn Morgan, om toch voor al door te gaan met het wetsvoorstel over meer zelfbestuur en het volk van Wales in deze niet te bedriegen. De indruk zou nu kunnen worden gewekt dat de Welshe Labourpartij dus vóór devolutie is maar niets is minder waar De groep van 23 La- bourleden uit Wales is op te delen in 12 gewone volksvertegenwoordigers en 11 afgevaardigden, die een be langrijker bijbaan hebben Eén van die elf George Thomas is kamervoor zitter (Speaker) en mag als zodanig geen uitgesproken mening hebben en één is whip, dat wil zeggen dat hij medeverantwoordelijk is voor de fractiediscipline. De overige negen hebben een ministersfunctie. Onder hen zijn premier Jlm Callaghan en vice-premier Michael Foot. Nog is het regel dat ministers en whips niet van de officiële regerings- lijn afwijken zonder daaruit de con sequenties te moeten trekken en de officiële lijn is: pro-devolutie. Het is echter een publiek geheim dat een aantal op z'n minst twijfels heeft over het nut van meer zelfbestuur voor Wales. Blijven over de 12 'backbenchers' zoals gewone afge vaardigden in Westminster heten. Van hen is er één een twijfelaar en steunen vijf de regeringsplannen. De overige zes weren zich fel tegen de plannen voor devolutie. De be langrijkste anti's zijn Leo Abse en Neil Kinnock. De eerste is een man van de rechtervleugel en vindt dat een assemblee in Cardiff handen vol geld gaat kosten en bovendien zal zorgen voor een elite van tweetali- gen. die het voortaan te vertellen zullen hebben in Wales John Vaug- han-Jones van het hoofdkwartier is het zeer nadrukkelijk met hem on eens. 'Die vrees voor elite-vorming is misplaatst en misleidend. Ik ben ab soluut niet bang dat er een meerder heid, die Engels spreekt onder het Juk van de tweetaligen zal door moe ten. Het is erg Jammer dat sommige tegenstanders van devolutie dit ar gument menen te moeten gebruiken. De kosten-kwestie ls volgens Vaug- han-Jones terug te brengen tot de vraag: wat heb je er voor over. „Ik vind dat het geld goed wordt be steed. Democratie kost nu eenmaal geld," zegt hij. Lafheid Even vasthoudend als Abse is Neil Kinnock. een roodharige prominen te Tnbunite en dus een geestver want van minister Michael Foot Al leen als het over devolutie gaat staan beiden pal tegenover elkaar. Kin nock 'De plannen van de regering zijn op z'n best niet terzake en op z'n slechtst pure lafheid We moeten de huidige problemen van Groot- Brittannië te lijf gaan door het eco nomische systeem te wijzigen niet de bestuurlijke organisatie Ik ben er verder stellig van overtuigd dat meer zelfbestuur tot afscheiding zal leiden en dat de nationalisten Cardiff zul len gebruiken als springplank. Zo'n afscheiding zou rampzalig zijn: in Engeland krijg Je dan een houding van zoek het nou verder zelf maar uit en dat zal de Welshe economie een forse klap geven, vooral als Je ziet hoeveel overheidsgelden er naar Wa les gaan. Kinnock en z'n anti's kunnen het op het ogenblik goed vinden met de Welshe Conservatieven Dit acht man sterke gezelschap ls (op één na) gTondlg tegen meer zelfbestuur voor Wales. Volgens sehaduwminlster Ni cholas Edwards is het voorstel van de regering een recept voor rampspoed, frustratie en verbitte ring Wales zou een 'eigen regering' krijgen, die wel Westminster de voet dwars zou kunnen zetten maar niets zou kunnen verbeteren aan de Welshe economie. Devolutie bete kent bureaucratie In plaats van de mocratie, meer gecompliceerdheid in plaats van vereenvoudiging, ver deeldheid in plaats van eenheid,' al dus Edwards De anti's krijgen steun van het bedrijfsleven dat het rege ringsvoorstel met lede ogen heeft zien verschijnen. Volgens de werkge versorganisatie CBI zijn de economi eën van Wales en Engeland te sterk verweven om ze te scheiden. De werkgevers wijzen voorts op de kos ten en menen dat er een nieuwe bureaucratische laag bij zou komen als de devolutie doorgaat Verschillend De tegenstanders zijn er van over tuigd dat het voorstel nooit wet mag worden maar kiezen een verschillen de weg om dat tegen te gaan De Conservatieven hebben besloten consequent bij Iedere stemming over de plannen het tegen te laten horen. Bij de Labourtegenstanders gaat men wat omzichtiger te werk. Een deel stemt maar de rest onthoudt zich liever van stemming. De anti's van Labour vertrouwen op het refe rendum. dat Foot onder hun druk moest toezeggen Kinnock: 'Een meerderheid van de bevolking ls te gen meer zelfbestuur Het referen dum zal het duidelijk uitwijzen De zaak is dan voor eens en altijd gere geld (Dit is hel laalse van twee artikelen over het nationalisme in Wales. Hel eerste plaatsten wij gisteren). n.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 7