'Contract schoolleerlingen' EEEÜZZ* verder Afluistertoestellen blijven tekening van een lezer Commentaar Keuze maken (1) Keuze maken (2) Commentaar van anderen Schooldirecteur oppert idee op congres van schoolleiders: Dwang ouderen les bij te wonen steeds moeilijker Op terrein van onderwijs achthonderd commissies Van Agt: niet in strijd met de wet Wftrïfc m h'êlhiétdehii]! Weekend kouder een stripfiguur doorgelicht afluisteren goeie grap BINNENLAND Trouw/Kwartet5 blik be- pge- gop zou het aha. hier nóót toen op een Eén van de ergste kwalen waarmee de coalitie-Den Uyl van begin af aan heeft getobd, is dat bij enige betrok ken partijen en personen het besef ontbreekt dat de politiek in elemen taire situaties een keuze vergt die beslist en consequent is. Ook nu weer is er aanleiding vast te stellen dat de eerste keus of men politicus wil zijn dan wel of men dat beroep niet wil beoefenen. Veel po litici hebben bij zichzelf (en niet te vergeten bij hun levensgezellen) aanvankelijke weerstand moeten overwinnen voordat zij zich in hun vak konden begeven. Zoals aan zoveel zaken in het leven zitten er namelijk ook aan het poli tieke bedrijf nare kanten. Maar wie eenmaal met zijn ogen open en uit vrije wil de stap heeft gezet, moet het dubben en zeuren staken. Hij bevindt zich dan immers in een zelfgekozen situatie en het is boven dien zo dat hij daar op elk gewenst Een dergelijke keus mag men zo langzamerhand trouwens ook ver langen van de PvdA. Zij heeft de laatste jaren immers een normale coalitieverhouding met KVP en ARP laten groeien; zij staat op het punt die ontwikkeling te voltooien door samenwerking met het CDA te zoeken in een nieuw kabinet. De PvdA heeft daarvoor veel te- j genstand en tegenzin moeten over winnen. Het is goed en gelukkig dat zij dit heeft gedaan. Maar overigens is het uit vrije wil gebeurd. De partij heeft precies geweten wat zij deed. Welnu hiermee is niet te rijmen het welbehagen waarmee PvdA- moment uit terug kan treden, want zeker in de politiek is geen sterve ling onmisbaar. Deze opmerkingen gelden om te beginnen de heer Van Agt die zich door de PvdA-fractie in de Tweede Kamer heeft laten verlokken om weer eens van zijn aversie tegen of afkeer van de politiek te getuigen. Wij kunnen best begrijpen dat de minister tijdens het debat van woensdagavond over de kwestie- Menten uit zijn slof schoot. De opstelling van PvdA-fractie gaf daar aanleiding toe. Maar dat neemt niet weg dat de heer Van Agt nu toch eindelijk eens zou moeten kiezen: hij is politicus en dan praat hij voortaan niet meer over aversie of hij is het niet. Hij kan niet vice-premier alsmede lijsttrekker van het CDA zijn en tegelijkertijd zijn neus ophalen voor wat hij in beide functies moet doen, namelijk politiek bedrijven. woordvoerders meningsverschillen met juist de heer Van Agt uitmeten en uitdiepen, botsingen met hem als het ware forceren en zo hard moge lijk laten aankomen. Ook de PvdA moet eens kiezen: zij werkt samen met de heer Van Agt en met het CDA of zij doet dat niet. Wanneer zij voor samenwerking kiest, dan moet zij beseffen dat er bepaalde manieren bij horen. Men kan niet een coalitie vormen met een politicus die men tezelfdertijd in een speciaal voor dit doel georgani seerd debat onder luid misbaar met de grond gelijk maakt. Tweemaal Lubbers Het Haarlems Dagblad verbaast zich een beetje over de uitlatingen van minister Lubbers op een CDA- i verkiezingsbijeenkomst over de ge- i ringe verbetering in de koopkracht na de stakingen, omdat over de ver- I hoging toch weer belasting en pre mies moeten worden betaald. I Ofschoon deze bij uitstek deskundi ge econoom tijdens de hitte van de stakingsstrijd geen enkel recept heeft kunnen aandragen om de conflictstof wat minder actief te ma- ken. geeft hij dus nu al zijn oordeel dat het allemaal lood om oud ijzer is lwaar de vakbonden zich zo druk [guer maken. Men vraagt zich f waarom de minister zijn wijsheid slechts weet te spuien op een verkie- 1 zingsvergadering en niet bij een ka binetsberaad over de manier waar op de rampzalige arbeidsconflicten zouden kunnen worden tegenge gaan. Had deze minister in de som bere dagen toen het onheil zich afte kende, zijn collega's niet kunnen aansporen om zo veel mogelijk rege ringsactiviteit te ontwikkelen in de richting van een arbeidsvrede, in- plaats van zwijgend toe te blijven zien of, zoals premier Den Uyl deed, de stakers gelijk te geven? Of kan een minister zoiets alleen maar bedenken als hij voor het standje van zijn politieke partij moet pra ten, ook al heeft hij economisch en financieel de wijsheid in pacht?Een boeiende vraag, die wel geen antwoord waardig zal worden ge keurd, want kandidaat Lubbers en minister Lubbers spreken .elkaar nooit." Van onze onderwijsredactie VELP Omdat het steeds moeilijker wordt oudere scholieren een verschijningsplicht op te leggen, zouden scholen kunnen overwegen de leerling een contract aan te bieden, waarin rechten en plichten worden vastgelegd. In dat contract zou ruimte zijn voor zekere lesvrijheid. Deze gedachte werd gisteren geop perd door de heer A. J. Mulder, direc teur van een gemeentelijke school voor mavo-havo-vwo in Utrecht, waar al vier jaar lang ervaring is opgedaan met een gedeeltelijke lesvrijheid voor eindexamen leerlingen. De heer Mulder sprak op het congres van de algemene vereni ging van schoolleiders in Velp. De school van de heer Mulder is één van de eerste geweest die begon met het legaliseren van het verzuim door eindexamenleerlingen van vwo en havo. Eén van de redenen was, dat leerlingen vlak voor het eindexamen uit zichzelf wegbleven om zich op bepaalde onderdelen voor te be reiden. De heer Mulder vertelde dat een commissie van ambtenaren en in specteurs de verschijningsplicht in het voortgezet onderwijs in studie heeft genomen. Ongeveer dertig scholen in het land experimenteren nu al met verschillende vormen van lesvrijheid. Ook rijksscholen deden daaraan mee. De inspectie heeft de experimenten voor de rijksscholen echter opgeschort in afwachting van de resultaten van het onderzoek. Maar op gemeentelijke en bijzonde re scholen gaat men hiermee nog door. Geen rechtsgrond Volgens de heer Mulder bestaat voor een verschijningsplicht geen rechtsgrond. Het ministerie zoekt deze grond in het besluit vwo-havo- mavo, waarin een bepaalde mini- mumlessentabel is vastgelegd. Dit is echter een oneigenlijk gebruik van dit besluit, waardoor bovendien niet elk ongeoorloofd schoolverzuim wordt uitgesloten. Schoolbesturen kunnen wel optreden tegen verzuim, al is het vaak moeilijk iets te ondernemen tegen de talloze ouderbriefjes, die kerngezonde leerlingen ziek melden. Mede om deze valsheid in geschrifte tegen te gaan begon men in Utrecht met lesvrijheid in de laatste vier maanden van de examenklassen. Gebleken is dat de meeste leerlingen een verantwoord gebruik maken van deze vrijheid en dat de examenresul taten er niet onder lijden. Moeilijk te dwingen De heer Mulder meende dat zeker oudere leerlingen moeilijk gedwon gen kunnen worden lessen te volgen waarvan zij zelf het nut niet Inzien. Dat probleem wordt des te klem mender, als straks achttienjarigen meerderjarig worden verklaard. De ouders hoeven dan geen absentie- briefjes meer te schrijven, dat mag de stemgerechtigde jonge burger dan zelf doen. Als oplossing van dit probleem sug gereerde de heer Mulder een contract tussen de school en leerling. De school stelt dan bepaalde mini mumeisen aan de leerling, waarbij ook afspraken worden gemaakt over het volgen van de lessen. De leerling kan daarbij een zekere vrijheid krij gen, maar moet de overeengekomen verplichting wel nakomen. Nadelen De heer Mulder erkende wel dat er bepaalde nadelen zitten aan een ge deeltelijke opheffing van de ver schijningsplicht. Zo kan het gebeu ren dat slechte leraren weinig leer lingen overhouden. Bij vakken die voor het examen niet verplicht zijn zou een gebrek aan belangstelling kunnen optreden. In ieder geval zijn de voordelen aanzienlijk. De leerling wordt meer verantwoordelijkheid gegund en de noodzaak van vals heid in geschrifte wordt Opgeheven. Voor de school is het een voordeel, dat de zeer tijdrovende administra tie van absenten wordt beperkt. Brugklas Uit een onderzoek die de ad viesgroep landelijk brugklasproject heeft ingesteld, blijkt dat op scholen van voortgezet onderwijs een duide lijke bereidheid bestaat mee te doen aan het brugklasproject: tenminste eenderde van de scholen voelt voor overleg en samenwerking met ande re schooltypen bij het oplossen van gezamenlijke problemen. De ad viesgroep is ingesteld door staatsse cretaris De Jong. Het is de bedoeling dat scholen die mee willen doen in augustus hiermee beginnen. Volgens de opgaven van de scholen wil men vooral samenwerken bij de opvang en begeleiding van nieuwe leerlingen, bij het opsporen van ge breken in de kennis en in de leerhou ding van de scholieren, en bij het lesgeven op verschillende niveaus. Deze gegevens werden gisteren door de heer H. van der Walle, voorzitter van de adviesgroep op het congres van schoolleiders bekendgemaakt. De voorzitter van een andere com missie, de heer Ph. Scheen hield een inleiding over het naar elkaar toe brengen van de lessentabel van het lager beroepsonderwijs en van het mavo, havo-vwo. Moderne taal De commissie adviseert onder ande re in het lager beroepsonderwijs een tweede moderne taal (Frans of Duits) mogelijk te maken, maarniet verplicht te stellen. In het mavo- havo-vwo zou naast het Engels het Frans verplicht moeten blijven. Voor wiskunde zouden de leerlingen van het lager beroepsonderwijs en van het mavo één uur meer moeten krijgen dan de leerlingen van havo- vwo. om zo het eindniveau van de eerste klas wat meer gelijk te trek ken. In de brugklas van mavo, havo en vwo zou het vak algemene technieken moeten worden inge voerd om de leerlingen in deze sec tor een betere kijk op het beroeps onderwijs te geven. De heer Scheen was enigszins te leurgesteld over de medewerking die hij had gehad van het Neder lands Genootschap van Leraren en Van onze onderwijsredactie VELP Op het terrein van het onderwijs werken niet minder dan achthonderd commissies. Tenminste honderd- vierenzestig van die commissies zijn ingesteld door het ministerie van onderwijs, maar er zijn nog honderden ande re commissies. Dat vertelde dr. J. Nagelsmit gisteren op het congres van schoolleiders in Velp. Er zijn zo veel commissies, dat ze van elkaar niet weten wat ze doen, ja zelfs van eikaars bestaan niet op de hoogte zijn. Dr. Na gelsmit is zelf voorzitter van een commissie die de knelpunten in het bestaande voortgezet onder wijs bestudeert. In die functie heeft hij gemerkt dat een com missie die door het ministerie van onderwijs wordt ingesteld, tijden nodig heeft om de weg in dit com- missieland te leren kennen. Een van de nadelen van het grote aantal commissies is. dat de scho len overspoeld worden met en quêtes en informatie. Soms wer ken commissies duidelijk langs elkaar heen. Vooral staatssecreta ris De Jong heeft aanvankelijk te naïef gedacht over het nut van nieuwe commissies. „Als hij wilde weten of een schooldeur naar bin nen of naar buiten open moest gaan, stelde hij bij wijze van spre ken een commissie in. terwijl er dan al een commissie voor de schoolopbouw bestond die dit probleem al had bestudeerd." De conclusie van de heer Nagelsmit was dat er een commissie zou moeten komen om alle commis sies te coördineren en een handleiding te maken voor de werkwijze van ministeriële com missies. van mavo-verband. Hoewel de verte genwoordigers van deze organisa ties bijvoorbeeld de wenselijkheid van het vak algemene technieken in de brugklas inzagen, waren zij niet bereid mee te werken aan aanpas sing van de lessentabel. De vrees voor de rechtspositie van de leraren speelde daarbij een grote rol. aldus de heer Scheen. Daartegenover prees hij de vertegenwoordigers van het lager beroepsonderwijs, die veel meer redeneerden vanuit hun zorg voor de leerlingen. DEN HAAG Staatssecretaris Van Huiten is niet bereid om de afluister toestellen die bij naar schatting dui zenden bedrijven in Nederland in gebruik zijn, uit de handel te nemen. Wel wil de staatssecretaris een on derzoek instellen naar mogelijkhe den om een waarschuwingssysteem in te bouwen, waardoor werknemers op hun telefoon kunnen zien of door hun chef wel of niet wordt afgeluis terd. Dit voor de Partij van de Arbeid- fractie onbevredigende antwoord gaf staatssecretaris Van Huiten gisteren in de Tweede Kamer op de vraag van deze fractie om de afluistertoestellen uit de handel te nemen, en bestaan de toestellen bij abonnees weg te halen. Minister Van Agt verklaarde in de Tweede Kamer dat de afluister toestellen niet in strijd zijn met het wetboek van strafrecht, en dat er in geval een chef een werknemer afluis tert zonder dat deze daarvan weet, volgens hem geen sprake is van misbruik. Van Huiten noemde drie voordelen van het wat de PTT „meeluistertoes- tel" noemt: controle op de kwaliteit van de gesprekken, het voorkomen van misbruik van de telefoon van de baas voor bijvoorbeeld dure privé- gesprekken, en het verlenen van as sistentie bij telefonische transacties Vooral voor dat laatste is het toestel veel in gebruik bij veel kleinere be drijven, aldus de staatssecretaris, die eraan toevoegde dat het toestel, dat al sinds de jaren dertig in soortgelijke vorm geleverd wordt, de laatste Jaren slechts in geringe mate wordt afgezet. Zo werden er in '76 slechts zeventien geïnstalleerd. Van Huiten wil de verhuur van het afluls- tertoestel niet stimuleren, maar ook niet tegengaan. De folders die ervoor bestaan, zullen niet verspreid worden, maar mensen die toevallig van het bestaan van het toestel weten krijgen het als ze erom vragen, aldus Van Huiten. iers de f te hij Het het Dat hij i te arm elde hij en wa- de e de aan huis tot was. dat aast was zag i de )olgd Tekeningen, bij voorkeur in liggend formaat, sturen aan Trouw. iury politieke prent, Postbus 859, Amsterdam. Naam en adres aan de acnterzi|de vermelden. Voor geplaatste prenten is er een boekenbon. Op dit moment mag nog gezegd worden dat Nederland de zachtste februari-maand van de laatste zestien jaar meemaakt. Het etmaal temperatuurgemid- delde van De Bilt is opgelopen tot 5.3 a 5.4 graden C. (normaal is twee gr). Februari 1967 is hier mee voorbij gestreefd (5.2 gr C.). Dat zal zeker niet gebeuren met februari 1961, toen er een cijfer van 6.3 gr. C. werd berekend. Nu is die 5.3 5.4, hierboven ge noemd, natuurlijk een voorlopig cijfer. We zien op dit ogenblik koudere lucht boven de Noordzee aan stalten maken een bezoekje aan ons land af te leggen. Als er geen tegenwerkende krachten in het geweer komen, zou dat tijdens het weekeinde wel eens op meer plaatsen het geval kunnen zijn dan vandaag. Eerst zijn name lijk het Waddengebied en de kop van Noord-Holland aan de beurt. De winter gaat daar draaien naar richtingen tussen noordoost en later noord. Het hogedrukgebied van 1029 mbar ten zuidoosten van IJsland zet nu wat meer pressie achter de afstroming van de koude lucht. HET WEER door Hans de Jong In het midden en zuidoosten van Nederland blijft het voor eerst zacht, waarbij weer tempe raturen van tien elf graden verwacht kunnen worden. Het zijn de zachte zuchtjes van de bejaarde Zuid-engelse depres sie, die de thermometers hier geven. De onstabiliteit blijft ook vandaag vrijwel even groot als gisteren met op verschillende plaatsen biüenvorming. In Mar ken en ook op andere plaatsen van Nederland is er onweer ge weest op drie achtereenvolgen de dagen: maandag, dinsdag en woensdag. Het leek wat dit be treft echt wel een beetje voor zomer. Jan Jens in Zeist vertelt, dat er behalve de 110.92 cm regen van Isahaija (Japan) in die gebieden een nog scherper record bestaat nl. 124.8 centimeter in het et maal van 10 op 11 september 1963 in Taishih, Taiwan, het vroegere Formosa. Deze gegevens zijn van de WMO te Genève. De sterkste neerslag in één minuut was 31 millimeter op 4 juli 1956 te Unionville; Ma ryland in vijftien minuten 198 millimeter in Plumb Point, Ja maica en in twee uur en tien minuten 482 millimeter op een station in Virginia op 18 juli 1889. De sterkste luchtdrukda ling was in de Caraïbische Zee tijdens een tropische cycloon veertig millibar in twintig minuten. Een lezer in Alkmaar wijst erop dat oude winters vaak door een romantisch waas omgeven zijn. Zo twijfelt hij aan het minus drie graden Celslus etmaalge middelde van de winter van 1929. Het officiële cijfer van De Bilt is, zoals hij trouwens ook al schrijft, minus 1.5 graad Celsius. Februari 1956 staat voorts qua kouproduktie in temperatuur- cijfers boven februari 1929. Dat scheelt gemiddeld 1.3 graad Cel sius. De minus 28.6 graden Celsi us in de omgeving van Velp in februari '56 geldt niet als offici eel record. Dat blijft minus 27.4 graden Celsius op 27 januari 1942 in Winterswijk. Als laagste uiterste in februari 1956 staat in de boeken: minus 26.8 graden Celsius op de zestiende in Uit- huizermeeden. Overigens blijft de kou van februari uniek door de stormachtige wijze waarop het kwik van die beruchte zon dag 10 op maandag 11 februari onderuit zakte via minus tien tot tegen de minus twintig gra den en de lange reeks (60) zeer koude dagen. De toenmalige hoofddirecteur van het KNMI, E. van Everdin- gen zegt hierover: „De koude lucht was afkomstig van Nova Zembla. Ruim een week bracht zij door boven het met sneeuw bedekte vasteland Bij aan komst aan de-kust der Witte Zee was de temperatuur daar nabij minus 30 graden, zodat de bui tengewone droogte op 11 februa ri met 0.6 millimeter dampspan- ning niet verwondert. De gehele weg van de luchtmassa voerde langs de rand van het Scandina vische hogedrukgebied zodat dalende stromingen ook een rol moeten hebben gespeeld. De he vige koude winden moeten ge deeltelijk als valwinden worden opgevat." Hoogwater, zaterdag 26 februari Vllssta- gen 7.12-19.50. Hartngvlletaluizen 7.11-19.45. Rotterdam 8 54 21 41, 8chcvc ningen 8 09-20 40, IJmulden 858 21 29. Den Helder 11.55Harllngen 2.19-14 42, Delfzijl ->.31-16.55. 11- 22. alg. tere. 1.19. 23. 29. „Van beroep journalist, uitroeping verdediger van de goede zaak een van die globetrotters die aan het avontuur deel hebben vóór ze het verslaan. Een ridder van de journalistiek. Een ware held een volmaakt wezen, vol zorg voor de achtbaarheid, een voorbeeld. Zijn intellect is onfeilbaar, zijn morele kwaliteiten niet te eve naren." Een superschepsel dus van een soort die je tegenwoordig niet on der journalisten aantreft, want dat zijn maar gewone, feilbare men sen. Bovendien draagt zo'n gewone journalist altijd een pen en op-, schrijfboekje bij zich, waarmee on ze held het zich nooit lastig maakt; misschien bezit hij ook wel een volmaakt geheugen. Het citaat is ontleend aan „Kuifje in Rotterdameerste schrift dat ten onrechte kan doen vermoe den dat het dappere, rechtvaardi ge ventje zich op de misdaad in de Maasstad heeft geworpen. Dat kan natuurlijk niet waar zijn, omdat Kuifjes werkterrein altijd in verre streken ligt. Het gaat hier dan ook niet om nieuwe avonturen, maar om de delen 4.5,6 en Heerste toten met vierde „schrift" genoemd) van de reeks achtergronden van het beeldverhaal" van Ernst Pomme- rel. Har Brok en Joost Swarte. Dat boven alle titels steeds „Kuifje in Rotterdam" staat, ligt aan de ge lijknamige tentoonstelling in het Lijnbaancentrum in Rotterdam, ter gelegenheid waarvan deze vier „schriften" zijn verschenen. In deze schriften lichten de schrij vers de persoon van Kuifje, maar meer nog van zijn schepper Hergé als het ware door. Zo heeft Hergé Kuifjes avonturen niet helemaal uit de lucht gegrepen. Integendeel, wat Kuifje beleeft, heeft zich meestal niet lang tevo- Kuifje en kapitein Haddock arriveren bij het kasteel van Molensloot, waarin de laatste (in „De schat van Scharlaken Rackham") zijn intrek neemt. ren in grote trekken in het echt afgespeeld. Zelfs het goede en slechte volkje waarmee hij dan te maken krijgt, heeft echt bestaan. Vaak voert Hergé hen onder ande re namen op, maar soms beeldt hij hen levensecht uit en noemt hen bij naam en toenaam (Al Capone bij voorbeeld, in „Kuifje in Ameri ka"). In het schrift „Kuifje is geen enigst kind" (waarom eigenlijk niet gewoon „enig kind"?) komen wat broertjes en zusjes van Kuifje aan bod, de andere bekende gees teskinderen van de tekenaar Her gé, die nooit zo groot geworden zijn als hun belangrijke broer (Totor, Leo en Lea, Kwik en Flupke, enJo, Suus en Jokko). En in het vierde schrift („de klare lijn") worden de striptekenaars behandeld die in vloed op Hergé's stijl hebben ge had en omgekeerd. Wie na het lezen van deze vier rijkelijk van illustraties voorziene schriften nog niet voldaan is, kan uit de opgenomen literatuurlijsten heel wat titels van andere naslag werken halen. En degene wiens weetgierigheid dan nog niet bevre digd is, kan tot 14 maart op de Kuifje-tentoonstelling in het Lijn baancentrum terecht. Het schijnt een handig apparaat te zijn, want zakenmensen, artsen, ju risten, artiesten en andere Ameri kanen die het ding voor zaken of voor hun plezier nodig denken te hebben, schaffen meer en meer een draagbaar telefoontoestel aan. Aan dit nieuwste van het nieuwste in de Verenigde Staten, acht kilo zwaar, zo'n zevenduizend gulden duur en bepaald niet goedkoop in gebruik, kleeft volgens de leverancier maar één bezwaar: iedereen kan een 'draagbaar' gesprek afluisteren. Er is een voorbeeld bekend van een zakenman die zijn vrouw belde om te zeggen dat hij die avond niet thuis kon komen. Jammer natuur lijk, en hij had het toch al zo druk, maar deze belangrijke vergadering mocht en kon hij niet missen. „Denk alsjeblieft aan je maagzweer, lieve", antwoordde zijn zorgzame echtgenote en de man brak zeer tevreden het gesprek af. Maar zijn vrouw bleef nog even aan de hoorn luisteren en hoorde prompt haar aan maagzweren en vergaderingen lijdende echtgenoot tegen een vreemde dame juichen: ,,'t Is fijn voor elkaar, schatje, tot zo!" Eigenlijk geen beste beurt van die tandpasta-fabrikant die een poster onder tandartsen uitdeelt, waarvan kinderen moeten leren hoe hun ge bit te verzorgen. U weet nog wel, dat we kort geleden een plaatje van een lachende, kauwende koe af drukten, afkomstig van die poster. Verschillende dieren vertellen de kinderen daarop, waardoor zij zul ke uitstekende gebitten hebben: ze kauwen goed en eten geen zacht, zoet en ander gebit-bedervend voedsel. Tot zover heel leerzaam, die leuke plaat, ware het niet dat de genoemde koe een ernstige schoon- heidsfout vertoont: ze is in het ge lukkige bezit van een blikkerende rij boventanden, als enige, want koeien plegen het van oudsher zon der bovengebit te doen. „Op de boerderij waar ik geboren ben, kwamen ze niet voor", schrijft me vrouw M. v.d. Berg uit Wassenaar. „Had die koe misschien een kunstgebit? Maar dan toch niet als gevolg van te veel snoepen? Als die poster in de wachtkamer van tand artsen komt. is het wel een heel goede grap". Zeker is dat een koe nooit kan overkomen wat onlangs een dame uit 8ittard gebeurde: die moest te rug naar de supermarkt, omdat ze haar bovengebit bij de kassa had laten liggen. van gisteren 19 uur Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rtd Twente VUsslngen Zd -Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Oenève Helsinki Innsbruck Kopenhagen regen regen geh bew regen half bew regen gen bew regen geh bew licht bew onbew licht bew half bew Locarno Londen Luxemburg Malaga Mallorca MOnchen Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen ZQrlch Casablanca Istanboel Las Palmas New York Tel Am Tunis zwaar bew. regen xw bew regenbul half bew zw bew onbew geh bew sneeuw licht bew 11 0.5 11 0.1 11 0.1 1 e 12 0.1 10 0 u 1 n 0.3 10 0.3 12 0.3 5 0 23 0 16 0 12 0 11 3 11 2 11 0 10 6 2 1 14 0 5 0.4 13 1 6 28 10 06 11 6 9 0 14 0 15 0 15 0 16 2 3 0 9 4 18 0 17 0 -5 0.2 17 0 13 0 16 0 19 0 18 0 18 0 20 0

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 5