Geen stakingen voedingsbonden Vrouwen beslist geen stakingbrekers Meer koopkracht voor werknemer 'Staak actie tegen pornofilms' Generaal wil meer discipline in leger Benoeming NCRV-voorzitter moeilijk Lubbers voorspelt Honderden miljoenen vergokt VVD vraagt eregeld voor Lady Churchill Wonderlijk vulmiddel voor vakman en gezin Waarschijnlijke meerderheid Eerste Kamer voor motie: Trein ramt auto: zeker twee doden WDM: Legertop kiest hardere lijn Steun met pannen soep, ketels koffie en pamfletten Van der Stoel naar Tsjechoslowakije fcOENSDAG 23 FEBRUARI 1977 BINNENLAND Trouw/Kwartet 3 Van onze sociaal-economische redactie AMSTERDAM Er zit de komende jaren voor de werknemers meer in het vat dan de gemiddelde koopkrachtverbetering van 1,5 procent, die de regering in het voorjaar uit haar meerjarenbe- leid liet rollen. Minister Lubbers (economische zaken) vertelde dit gisteren op een symposium over werkgelegenheid aan de Vrije Universiteit in Amsterdam. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Het zit niet mee met de benoemingsprocedure van een nieuwe voorzitter van de NCRV die de huidige voorzitter, mr. dr. J. Ozinga, per 1 januari moet opvolgen. Het was de bedoeling, dat op de verenigingsraad, die half juni wordt gehouden, een nieuwe voorzitter zou worden benoemd. Bij de procedure, die daaraan vooraf gaat, is echter zoveel stagnatie opgetreden, dat in juni geen voorstel kan worden gedaan. Begonnen is met het verzoek aan de NCRV-leden om personen te noemen, die de voor deze topfunctie gewenste eigenschappen bezitten. Uit de lijst van dertig personen, die werd opgesteld, kwamen er in eerste instantie vier naar voren. Na een gesprek met een speciale commissie bleven van die vier kandi daten uiteindelijk twee over, die in gesprek kwamen met het bestuur, de directie, de programmaleiders van radio en televisie en de hoofden van de afdelingen. Daarna kon de speciale commissie echter geen gunstig advies uitbrengen. Het bestuur van de NCRV toont zich inmiddels ontevreden over het feit, dat het te weinig bij de procedure is betrokken: er is geen inzage geweest in de lijst van dertig namen. Volgens NCRV-secretaris G. A. Kieft, lid van de speciale commissie, heeft deze zich laten leiden door de pro fielschets, waarmee het bestuur ak koord is gegaan. Verder wijst hij erop dat de kandidaten vertrouwe lijkheid op prijs stellen. Het bestuur heeft de speciale com missie op het hart gedrukt toch te zorgen dat per 1 januari een nieuwe voorzitter kan worden aangesteld. Er wordt niet verwacht dat de kandi daatstelling voor het najaar gereed kan zijn. Er liggen evenwel nog tal van namen van gegadigden te wachten. Het meevallen van de „ruimte" voor de koopkracht van de werknemers wordt veroorzaakt door de sterke nternationale positie van de gulden. Lubbers zei er niet bij hoe groot het bel. stukje extra voor de koopkrachtver- dat betering ongeveer is. ge- Ook wees de minister erop dat de lten jloonpost „incidenteel" (onder meer aar >romoties) wellicht toch te laag is en ngeschat voor de komende jaren. dIe (Vorig jaar al bleek deze post „schul- '°in dig" aan bijna twee procent loonkos tenstijging, terwijl vooraf slechts 0,5 irocent was ingeschat voor 1976. Als roor de komende jaren deze post loger moet worden gesteld, bete cent dat wel een geringere ruimte 'oor de „reële" loonsverhoging aan iet begin van ht jaar, ondanks de neevaliende ruimte voor de totale coopkrachtverbetering. Juist over leze januari-loonsverhoging woedt >p dit ogenblik het loonconflict roort. jubbers zette verder uiteen dat het Één-procents-beleid van het kabinet- Vervolg van pagina 1 bel, ent, de icht dat iale rich de 5ce- iële rie" eel de zijn n tehij beschouwde het als een gunstig Bij-leken, dat de werkgevers in de haven in willen praten zonder voorwaarden ivooraf. „Dat betekent, dat ze niet jijfneer vasthouden aan maximaal één loonsverbetering", Het waren de Scheepvaartverenigin gen Noord en Zuid (waarin de werkgevers verenigd zijn), die het. initiatief namen tot heropening van het overleg. Hun verzoek kwam als :en verrassing, omdat zij na het mis lukken van de CAO-onder- indelingen de vorige week loensdag verklaarden geen enkel in- b .tief meer te zullen nemen. voedingsbonden hebben hun sta- igsaanzegging in de zuivel- en r. A.jrleeswarenindustrie laten vallen, zo lebben de advocaten van de bonden Pa-meegedeeld tijdens de voortzetting 'an het kort geding dat een aantal ulvel- en vleeswarenbedrijven had ongespannen. De partijen in het feu- onflict moesten de Utrechter rech- er verslag doen van het overleg ge- lurende de door hem opgelegde af koelingsperiode. De voorzitter van bbe- Ie Voedingsbonden FNV, Cees Schelling deelde mee, dat de werkge- ers zijn uitgenodigd voor een „open esprek zonder voorwaarden voor- f". Dit gesprek zal vrijdagmorgen in t le-lmersfoort worden gevoerd. D. Den Uyl uiteindelijk een ruim-een- half-procents-beleid blijkt te wor den. Het gaat hier om de bezuinigin gen op de uitgavengroei van over heid en sociale uitkeringen. Het ka binet wil die groei zodanig beperken, dat het beslag van bedoelde uitga ven op het totale nationale inkomen niet sneller stijgt dan met één pro cent per jaar. Dat beslag is thans rond 60 procent. Daar zou dan elk jaar een procentje bijkomen. Door het bezuinigingsbeleid en voor al ook door de miljardensteun voor investeringen en subsidies op loon kosten van bedrijven, wordt er ech ter een sterke economische groei uit gelokt dan zonder bezuinigingen en steun. Door die sterkere groei neemt dus ook het nationale inkomen wat extra snel toe. Daardoor blijkt dan achteraf ex post, met een econo men-term het beslag van de uitga ven van overheid en uitkeringen niet te groeien met één, doch met slechts ruim een half procent. Volgens de werkgevers staakten gis teren 16.016 man tegen 15.625 eergis teren. De vakbonden kwamen op 19.500 stakers tegen 19.000 maandag. (ADVERTENTIE) Van onze Haagse redactie DEN HAAG De WD-fractie in de Tweede Kamer vindt dat de Neder landse regering moet zorgen voor een eregeld voor Lady Churchill, de weduwe van Sir Winston Churchill. De VVD heeft hierop in schriftelijke vragen aan premier Den Uyl aange drongen in verband met de berich ten dat Lady Churchill in financiële moeilijkheden verkeert. Door de in flatie is haar kapitaal uitgehold en zij moet nu, om aan geld te komen, bezittingen waaronder schilderijen van haar overleden echtgenoot ver kopen. De WD vindt dat een ere geld op zijn plaats is vanwege de onschatbare diensten die Churchill tijdens de oorlog ook ons land heeft bewezen. Ook in Engeland zelf hebben jferle- mentsleden en kranten overigens hulpacties gesuggereerd. Zo is het idee geopperd Lady Churchill een speciaal staatspensioen toe te kennen. De Lady zelf heeft inmiddels echter laten weten dat zij geen speciale financiële hulp wil om haar proble men op te lossen. „Elk denkbeeld van een speciaal wetsvoorstel of een initiatief daartoe zou ik ten zeerste betreuren", zo heeft zij laten weten. Van een verslaggever DEN HAAG In de hoop toch een keer de slag van hun leven te slaan, hebben de Ne derlanders in 1976 sa men een fortuin inge zet bij loterijen. Al leen al bij de staatslo terij. lotto, toto, Alge mene Loterij Neder land (giroloterij) en op de renbaan werd in totaal voor meer dan 860 miljoen gulden gegokt. Koploper blijft de staatsloterij, die vorig jaar meer dan twintig miljoen loten ver kocht: een omzet van ruim 500 miljoen gul den. Van dit bedrag keerde de staatslote rij zeventig procent aan prijzen uit. De rest verdween, na af trek van de organisa tiekosten (onder meer de provisie voor loten- in de Verkopers), schatkist. Nederlanders, die de prijzen via de rollende balletjes in de wacht willen slepen, zorgden vorig Jaar voor een lotto-omzet van iets meer dan 175 miljoen gulden. Om dit te be reiken moesten bijna 44 miljoen lotto formulieren worden ingevuld. De toto bleef bij dit aantal ver achter: ruim negen miljoen formuliertjes met voetbalvoorspel lingen brachten bijna 28 miljoen gulden op. De sporttotalisator waaronder lotto en to to vallen betaalde bijna de helft van het ontvangen geld weer aan prijzen uit. Na af trek van organisatie kosten ging van het overgebleven bedrag meer dan de helft (zestig procent) naar de Nederlandse sportfederatie; de rest van de „winst" kwam ten goede aan cul tuur, maatschappe lijk werk en de volksgezondheid. Aan de loketten van de totalisator op de twaalf paardenrenba nen die ons land rijk is. is vorig Jaar iets meer dan 100 miljoen gulden ingezet. Daar van ging tachtig pro cent naar het gokken de publiek terug. De Algemene Loterij Nederland zette vorig jaar 59 miljoen gul den om, waarvan 16,5 miljoen op de winnen de gironummers te ruggestort werd. Foto: Barones Clementine Spencer sir Winston Churchill in haar woning Churchill, de 91-jarige weduwe van in Londen. Publiciteit am-pet beraad over de metaal-CAO, dat orgen begint, zal zich voorlopig -er drie dagen uitstrekken, omdat iet óm meer gaat dan waarover in publiciteit is geschreven en ge- ipt." Dit zei bestuurder Wamstee- t van de Industriebonden FNV in ien persconferentie, waar de me- iaalwerkgevers toehoorder waren, voorin de persconferentie van de metaal- thewerkgevers, zei FME-voorzitter illenPrins erop te vertrouwen, dat de aarttakers de actie zullen opschorten, ordeloals de bonden hebben geadvi- vanieerd. De industriebonden delen dat rgerfertrouwen. met- atio t wi| d«[ e de) een Alleen góed omroeren. Zo nodig weinig water toevoegen. Kunsthars reparatiemortel met eindeloos vele toepassingen zowel buiten als binnen o.m. houtrot herstellen, betonreparatie, ragdun pleisteren, dik plamuren, bijwer ken stopverf. Uitvlakken traptre den of vloeren. Afdichten lek bal kon. goot, scheuren of kieren, ook om leidingen. Herstel natuursteen, keramiek, antiek. Hechtvulling tussen hout en steen (leggen pla vuizen). Hechting aan elk mate riaal, droog of vochtig, ook aan metaal of glas. Ideaal voor han denarbeid. En dit is nog maar een greep uit de gebruiksaanwijzing vol adviezen, onder het deksel. 0,6 kg ƒ6,10 1 kg 9.45 2 kg 16,80 5 kg 33.25 15 kg 74,25 Gratis adviesblad over (opneem baar) leggen van plavuizen. Bel of schrijf producent: Fijnzand bv, Hilversum.035-47547 (4 lijnen). Van onze parlementsredactie DEN HAAG Een waarschijn lijke meerderheid in de Eerste Kamer wil, dat de Justitie on middellijk de actie tegen por nografische films in gewone bi oscopen staakt. Tijdens de be grotingsbehandeling van Justi tie in de Senaat diende het Eerste-Kamerlid Schwaiz (D'66) een motie van deze strekking in, die mede onderte kend is door PvdA, PPR en CPN. ©ok een belangrijk deel van de WD-fractie uit de Se naat zal voor deze motie stemmen. Uitgangspunt van de indieners van de motie is, dat artikel 240 van het wetboek van strafrecht, waarop de justitie haar vervolgingsbeleid ba seert, aan dringende herziening toe is. Bovendien vindt men de grens van 50 zitplaatsen die de justitie hanteert bij het onderscheid tussen gewone bioscopen, waar de verto ning van pornofilms niet mag, en sexbioscopen waar vertoning wel mag, onhoudbaar. Door minister Van Agt, die op 2 maart over deze kwestie ook gaat praten met de vaste Kamercommis sies van CRM en Justitie uit de Tweede Kamer werd de motie ontra den. Van Agt benadrukte dat hij, zolang niet het tegendeel blijkt, nog steeds het standpunt van de gehele regering vertolkt. Tijdelijk Eerder had de minister betoogd dat het onderscheid van de 50 zitplaat sen slechts van tijdelijke aard is. Nadat de justitie hier een onderzoek over heeft afgerond zullen ook de kleinere sexbioscopen alsmede an dere uitingen van de commerciële sexexploitatie aan verdere regels worden onderworpen, zei hij. Daarbij komt dan vanzelf de vrij willekeuri ge grens van 50 zitplaatsen te ver vallen. De minister herhaalde dat de richtlijnen van het openbaar minis terie met betrekking tot de verto ning van pornofilms in gewone bios copen geen verscherping van het be leid inhoudt. „Het gaat hier om een nieuw verscnijnsei". ue minister zeg de overigens toe dat de uitslag van de enquête die het sexbedrijf moet inventariseren te zijner tijd aan bei de Kamers zal worden ter kennis gebracht. Van een verslaggever UTRECHT Bij een botsing tussen de intercity Eindhoven-Venlo en een personenauto op een door knipper lichten beveiligde overweg bij Nue- nen zijn gistermiddag twee inzitten den van de auto om het leven geko men. Voor het leven van een derde inzittende wordt gevreesd. Van een verslaggever UTRECHT Het ministerie van defensie heeft verklaard dat het schrijven van luitenant-generaal E. Gitz van het eerste legerkorps, waarin hij de commandanten van alle parate ka zernes opdracht geeft de discipline te verbeteren, geen „geheim stuk" is, zoals de WDM het noemt, maar een brief zonder enige verdere classificatie. De brief is, aldus defensie, gevolgd door een aanvullend schrijven, waar in tot uitdrukking wordt gebracht dat het hier gaat om een discussie stuk waarop reacties worden inge wacht. Luitenant-generaal Gitz heeft na een gesprek met minister Stemerdink van defensie zijn brief het karakter gegeven van een discus siestuk onder meer omdat er zaken in ter sprake komen die betekenis hebben voor de hele krijgsmacht en niet uitsluitend van belang zijn voor het eerste legerkorps. In een artikel naar aanleiding van het stuk van de luitenant-generaal meldt het VVDM-blad „Twintig" de ze week dat Gitz de discipline wil verbeteren door het beroepskader de bestaande regels nauwkeuriger te la ten naleven en inspecties van de troepen meer aandacht te geven. Op slag dood was de negentienjari ge Hendrik Weijts. Zijn leeftijdge noot M. van Dungen overleed even later in een ziekenhuis. Het treinver keer was door de botsing drie kwar tier gestremd. „Twintig" concludeert, dat vermaat schappelijking van de krijgsmacht, het afschaffen van de groetplicht en het vrijgeven van de haardracht in de ogen van luitenant-generaal Gitz enkele oorzaken zijn van verslapping van de discipline. Daar moet „met gezamenlijke inspanning" iets aan gebeuren door strikte toepassing van de bestaande regels, waarbij Twintig als voorbeelden citeert strenge controle van de vouw in de broek, jassen dicht, correct gedragen hoofddeksel en geen handen in de zak. Volgens het blad heeft de leger top gekozen voor een hardere lijn. die in de loop van uiterlijk acht weken moet zijn ingevoerd. Terugdraaien In een commentaar zegt Twintig, dat na de Jaren waarin in de hele maat schappij verouderde verhoudingen werden gedemocratiseerd overal weer een reactie op komt. „Comman dant Gitz, die binnenkort de acUeve door Cisca Dresselhuys „iddels hebben de stakende rknemers bij Houttuin Pompen 10) en Thomassen en Drijver (800) iloten het werk vandaag al te /atten. Aan het werk zijn al de werknemers bij Van der Linden Goes. Bij dezes overige metaalbe- ijven zal vandaag gesproken wor- n over opschorting van de acties. ;n woordvoerder van de industrie inden zei te verwachten dat alleen werknemers bij scheepswerf De telde in Vlissingen niet bereid len zijn de stakingen te beëin- AMSTERDAM Veel Nederlandse vrouwen hebben zeer actief meegeleefd met de stakingen: voor een deel waren dit de vrouwen van stakers, voor een ander deel leden van de vrouwenbond NW. Deze vrouwen hebben de stakende mannen met allerlei acties gesteund: van het posten bij bedrijven en het verstrekken van soep aan de stakers tot aan het (nachtelijke) plakken van pamfletten en het uitdelen van folders, tijdens grote demonstraties. aan an Ree:™ iÜÜïti het stakingsfront vielen giste- de prikacties op, die bij negen «tielfabrieken in Twente zijn ge- *7 ttuden. Er werd geprikt uit protest llga' gen de weigering van de werkge- srs om in te gaan op vakbondsver- ngens. Meer acties in de textiel orden niet uitgesloten geacht, al- Jus een woordvoerder van de Indus- lebonden FNV. is d d ge dr. J i Groningen heeft gistermorgen s eei et openbaar vervoer stilgelegen voo mdat veertig chauffeurs de acties k i In het FNV wilden ondersteunen. jr n dl k CAO-onderhandelingen bij het f 2.Chemisch bedrijf Cyanid in Rotter- ederlajn (200 man) zijn op niets uitgelo- lste Bn- Dit betekent, dat voorlopig Jstj ordt doorgestaakt, aldus de Indus- lebonden FNV. Duidelijk is in ieder geval, volgens Elske ter Veld van het vrouwensecretariaat van het NVV, dat de vrouwen over het algemeen niet opge treden zijn als „stakingsbre kers": de meesten stonden achter de vakbondsacties en steunden hun man tijdens de stakingen. Tijdens de acties had het vrouwensecretariaat van het NW een speciale in het leven geroepen actietelefoon waar vrouwen terecht konden met klachten, problemen en ideeën in verband met de sta kingen. Via deze telefoon werden steeds weer grote aantallen pamfletten aange vraagd (in het totaal 150.000 stuks). Die vrouwen deelden ze uit tijdens demonstraties. Zij ga ven de pamfletten vooral aan vrouwen, omdat gebleken was dat heel wat vrouwen niet precies wisten, waar het nu om ging bij de acties. Van daar ook, dat de speciale ac tiekrant van de NW- vrouwenbond ook in veel sta kingsbureaus klaar lag, zodat de mannen deze mee naar huis konden nemen voor hun vrouw. Soep en koffie Veel vrouwen stonden overal in het land klaar met grote pannen soep en ketels koffie, bestemd voor de bij hun be drijven postende mannen. Meestal was het een groep vrouwen die het initiatief nam tot het „voeden van de stakers", maar soms waren het ook zomaar individuele vrouwen, die met een pan soep naar een fabrieksterrein vertrokken. Zo was er ook een mevrouw, die belde dat ze zich zc graag solidair wilde tonen met de stakers, maar hoe ze dat in haar eentje als werkster moest doen, wist ze niet. Ze is toen maar lid van een vak bond geworden, om toch iets te kunnen doen. Er waren trouwens veel solidari teitsverklaringen: van indivi duele vrouwen, maar ook van groepen, uit vrouwenhuizen en van allerlei vrouwenorga nisaties. Pamfletten Andere activiteiten, van de vrouwen de laatste weken: het bijwonen van de nachte lijke vergaderingen van de ABVA, waar besloten werd over de werkonderbrekingen in het openbaar vervoer, het eveneens in de nacht stiekem plakken van pam fletten rondom het Jaar beursgebouw in Utrecht (de vrouwen waren gewaar schuwd, dat dit een niet toe gestane manier van actievoe ren was, maar ze deden het toch), het sturen van bloe men naar de federatieraad van het FNV. het uitdelen van rode tulpen onder de sta kers, het maken van span- Ook dames droegen de shirtjes met opschrift die de voedingsbond FNV liet vervaardigen doeken, het beleggen van on derlinge bijeenkomsten voor vrouwen en verloofdes van stakende mannen en het or ganiseren van voetbalwed strijden voor de stakers. Overigens was het Elske ter Veld wel opgevallen, dat er bij de grote demonstraties (in Amsterdam, Rotterdam en Den Haag) niet veel vrouwen meeliepen, terwijl er wel veel actievoerende vrouwen on der de omstanders bezig wa ren met het verspreiden van folders. Van oudere vrouwen (in de leeftijd van zestig- ze ventig Jaar) hoorden zij de klacht, dat er naar hun me ning zo weinig vrouwen mee liepen in de demonstratieve optochten. „Dat was vroeger in onze tijd wel anders. We zijn nu slecht ter been en kunnen niet meer zo'n hele tocht meelopen, maar vroe ger hadden we dat zeker ge daan. Wij leefden in die tijd meer mee met wat onze man nen deden," meenden deze oudere vrouwen. Niet onder CAO Een van de weinige bedrijven in ons land waar veel vrouwen hebben gestaakt was Volt in Tilburg, een dochterbedrijf van Philips waar onderdelen voor kleu rentelevisies gemaakt wor den. De moeilijkheid was hier dat een aantal vrouwen niet mee kon staken, omdat zij minder dan twintig uur per week werken en niet onder een CAO vallen (en dus moei lijk kunnen staken voor een verbetering van de CAO). Niet alle vrouwen, die hun hart willen luchten via de ac tie-telefoon stonden positief ten opzichte van de stakin gen. Zo was er een mevrouw, die het doel waarvoor ge staakt werd, wel goed vond, maar die het middel eigenlijk niet geoorloofd vond. Zij meende dat dergelijke zaken in de sfeer van overleg moe ten worden opgelost. In cafés Tenslotte een mevrouw die wel achter de staking stond, maar die ongelukkig was over het feit, dat haar man moest „stempelen" (een werkloosheidsuitkering ha len) in een café. Het stempel lokaal was in haar woon plaats in een café onderge bracht (hoewel dat sinds de crisistijd van de Jaren dertig niet meer mag) in verband met de schaarste aan verga derruimte vanwege het car naval. In plaats van met dé vijftig gulden uitkering per dag kwam haar man maar met vijftien gulden naar huis; de rest was in de loop van kennelijk heftige en dorstigmakende discussies opgebruikt. dienst gaat verlaten en dus niet veel meer te verliezen heeft, wil nu probe ren in hoeverre de generaals een aan tal zaken kunnen terugdraaien. Openlijk daagt hij de politieke lei ding van defensie uit. want de ver slapping van discipline komt vol gens hem ook door de onduidelijke voorschriften van hogerhand", aldus het commentaar van VVDM- voorzitter Jos Linnemann. Volgens Twintig is het „geheime stuk" nog maar een eerste stap. om dat generaal Gitz verklaart dat aan de vrije haardracht en afschaffing van de groetplicht „voorlopig op kor te termijn" niets te doen is. Daaraan verbindt het blad de conclusie, dat er blijkbaar op de lan ge termijn nog meer te verwachten is. De WDM, die de activiteiten van de commandöht bestempelt als een „generaalscoup", stelt tenslotte dat er maar een antwoord van de dienstplichtigen kan komen: acties voor uitbreiding van de rechten voor soldaten. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Minister Van der Stoel (buitenlandse zaken) zal vol gende week op uitnodiging van zijn Tsjechoslowaakse ambtgenoot Bo- huslaw Chnoupek een bezoek van drie dagen aan Praag brengen. Het bezoek is een antwoord op het be zoek dat de Tsjechoslowaakse mi nister van buitenlandse zaken in no vember '75 aan Nederland bracht. Minister Van der Stoel heeft geen aanleiding gezien zijn bezoek af te zeggen in verband met de huidige vervolging van dissidenten in Tsje choslowakije, die het zogenaamde Charta *77 hebben ondertekend. In dit openbare «tuk werd bij de rege ring aangedrongen op respectering van de menselijke vrijheden. Sinds de arrestatie van dissidenten heb ben verschillende landen Praag te kennen gegeven een bezoek van le den van de Tsjechoslowaakse rege ring voorlopig niet op prijs te stel len. Zo is een bezoek van Chnoupek aan Noorwegen voorlopig uitgesteld en ook een bezoek van de Tsje chische premier Strougal aan We nen gaat voorlopig niet door. Bui tenlandse Zaken in Den Haag bena drukte gisteren dat het doorgaan van de reis van Van der Stoel geenszins inhoudt dat deze de schending van mensenrechten op welke wijze dan ook zou gedogen. Buitenlandse Zaken gaat er van uit dat de minister de problemen van de mensenrechten zonder enige twijfel in zijn gesprekken met zijn ambtgenoot aan de orde zal stellen. Overigens houdt de datum van de reis geen enkel verband mét de Chartaproblemen. De reis was al en kele maanden geleden afgesproken. „Jannie's moeder kon het feestje niet «neer aan en daarom komen we nu hierheen."

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 3