ifitgeblust EBBC laat verder lopen ARBITERS WEER TER SPRAKE Tom Okker in Davis Cup-ploeg Freddy Maertens niet in Tour de France I ofdrol Kees Amama bij eenvoudige zege Flamingo's r lerlagen to en PKC JKA Moskou permachtig Zwemrecords Zege Heerenveen Blokkeer verliest verrassend bij AMVJ Profdammers verenigd Record maar geen titel voor Vultink Kromme brengt AZ winst DAG 21 FEBRUARI 1977 H SPORT Trouw/Kwartet P 12/RH 13 JIJ Bob Lieshout di RLEM Na de twee nederlagen, binnen een week, tegen o/Amstelveen en Pioneer/Punch, die de ploeg definitief op —gierde plaats in de competitie deden belanden, beschouwt ington/EBBC het lopende seizoen als afgelopen. Tenminste, «as de conclusie, die de toeschouwers, die bij de wedstrijd jni/Flamingo's-EBBC aanwezig waren, konden trekken na J-75 overwinning van de Haarlemse ploeg min of meer uit vorm is. Niet dan met de grootste moeite weet hij de bal naar zijn medespelers te krijgen; vaak volgt er niet meer dan een breedte-pass op zijn mede-' spelverdeler, waardoor alle vaart uit de aanval verdwijnt. Bovendien trof Dekker het niet toen hij in de tweede helft verdedigd werd door een uiter mate goed op dreef zijnde Kees Amama, die zich na een blessure wel weer eens wilde bewijzen. zal een team zo lusteloos, zo ^fcteresseerd. gespeeld hebben. JBC in de tweede helft van deze rijd. Het gebrek aan inzet bij issche ploeg in die periode had ■volg, dat men niet meer dan chamele achtentwintig punten scoren. Een aantal, dat wel- in de laagste regionen van de bond niet zou misstaan, maar il degelijk doet in de ere- er, omdat men in de onderbond voor het eigen genoegen terwijl men in de ere-divisle k heeft de betalende toeschou- »en aantrekkelijke wedstrijd te De enige speler bij EBBC. jreep dat er gewerkt moest »n, was Jan Dekker, maar voor {eldt, dat hij al enkele weken ïze korfbalmedewerker TERDAM De korfballers we- uet van ophouden. Elke week sneuvelt wel een van de koplo- ~"fin de hoofdklasse zaalkorfbal, week zelfs twee. In de hoofd- e A had Luto aan een gelijk tegen voornaamste belager os voldoende om er zeker van te 'v bij de op 13 maart te spelen "n voor het landskampioenschap ezig te zijn. Deetos greep de 381 ite kans er in ieder geval de i91 ning in te houden en won met to let gevolg is dat Luto met nog 1 a Wedstrijd te spelen maar 1 punt ^sprong heeft. soortgelijke situatie doet zich 5. in de hoofdklasse B. Koploper loti ontving in eigen huis debutant '46 en had bij winst de finale het grijpen. DOS '46 trok zich ir nergens wat van aan en her- de prestatie tegen Die Haghe 'KC via 10-11 te verslaan. Het voor de stand in de hoofd- is nu dat Die Haghe, dat Ie week PKC ontvangt, door Jll-zege bij het reeds gedegra- de De Danaïden samen aan kop vs met Allen Weerbaar. De pupil- VLiran coach Wim Asman vermor- m het ook al gedegradeerde met 9-21. xlerlaag van Luto was vooral eleurstelling voor aanvoerder- r Wil Reuter. Hij wilde zijn |baan graag afsluiten met op minst een finale voor het skampioenschap. De vooruit en waren prima. In de propvol- mstelveense sporthal Bankras t hij echter al gauw ervaren dat os-coach Jan Wals. hij gaat vol- seizoen vrijwel zeker naar ipel, het spel slim speelde. De Vdames konden het nog wel zins redden, maar Reuters ilijke collega's moesten het la- afweten. U lênt lstfCSAMAKI CSKA Moskou, in de tweede ronde de Neder- kampioen Blokkeer uitscha- e. heeft zondag in Pieksamaki 1 de Europese beker voor skampioenen gewonnen. De i uit de Sovjet-Unie won in de »te wedstrijd van CSKA Sofia 3-0. lstand: 1. CSKA Moskou 3-6. 2. amo Boekarest 3-4, 3. CSKA So- -2, 4. Vardar Skopje 3-0. damesploeg van Vorosjilovgrad le Sovjet-Unie heeft in Roeselae- et Europese bekertoernooi voor rwinnaars gewonnen. De ploeg loeg in de laatste wedstrijd Di- 0 Berlijn met 3-1 (15-7. 15-12. 15-6). Eindstand: 1. Vorosji- rad (Sov). 2. Dinamo Berlijn I». 3 Ujpest Dosza (Hon). 4 A Sofia (Bul). De personificatie van de slapte bij EBBC vormden Peter Bloemsma en Steven Bravard. Voor Bloemsma be stond zaterdagavond verdedigen uit het hard „oeh!" roepen als zijn direc te tegenstander, Arthur Collins, maar in de buurt kwam en Collins daarna ongehinderd te laten scoren. In de aanval verloor hij zich in inge wikkelde dribbles, die Collins in staat stelden een record aantal inter cepties te maken, en slimme passes, die keer op keer een makkelijke prooi werden voor de attente verde diging van Flamingo's. Steven Bravard bakte er deze wed strijd zo goed als niets van, slechts toen de wedstrijd allang beslist was. produceerde hij nog een paar scores, zodat het aanvallend nog ergens op leek. In de verdediging was hij te uitgeblust, om ook maar een poging te doen Gary Freeman in toom te houden. Kenmerkend in dit verband was, dat Bravard pas in de tweede helft zijn eerste persoonlijke fout kreeg. Dat de wedstrijd toch wel aardig was, was te danken aan de drie voornoemde Flamingo's-spelers: Arthur Collins. Gary Freeman en Kees Amama. Vooral Greeman maakte grote indruk. Natuurlijk speelde mee, dat Bravard niet in vorm was, maar achtentwintig pun ten tegen 72% is ten alle tijde een uitzonderlijk goede prestatie. Bo vendien werden veel van die punten gescoord van ver buiten de bucket, nadat hij door voortdurend bewe gen in de aanval Bravard van zich hadafgeschud. Mocht Collins veel intercepties maken op Bloemsma, de mooiste maakte hij op Jan Dekker. Met een flitsende beweging pakte hij Dekker de bal af, zelfs zo flitsend dat het er alle schijn van had, dat Dekker zich pas enkele seconden later realiseer de dat hij de bal kwijt was en toen had Collins al met een schitterende dunk gescoord. Ook een aantal ac ties onder het bord. liefst tussen vier man in, mochten er zijn. Storend blijft het echter wel, dat hij er niet over denkt zich echt serieus met verdedigen bezig te houden. Het dient echter gezegd, dat zijn te- DEN HAAG (ANP) Neder landse succesvolste proftennisser, Tom Okker (32), zal definitief uit komen in de Nederlandse ploeg, die op 15, 16 en 17 april op de ..Metsbanen" in Schcveningen voor de derde ronde van het toer nooi om de Davis Cup tegen Joe goslavië speelt. Okker, die het contract met de KNLTB reeds heeft getekend, speelt begin april in Monte Carlo een WCT-toernooi. Daarna komt hij naar Nederland. De Neder landse selectie voor de Davis Cup ontmoeting Louk Sanders, Fred Hemmes. Marian Laudin en wel- r licht Rolf Thung gaat begin april mogelijk toernooien in Zuid- Frankrijk spelen (Menton, Nice en Monte Carlo), als voorbereiding op de krachtmeting met Joegoslavië. Wouter Fok is niet beschikbaar voor de selectie in verband met het feit, dat hij dit voorjaar zijn studie hoopt af te maken. Tom Okker heeft zaterdag in de halve finale enkelspel van het in ternationale toernooi van Toronto met 4-6 2-6 verloren van de als tweede geplaatste Amerikaan Dick Stockton. In de andere partij voor de halve finales won de als eerste geplaatste Amerikaan Jimmy Con nors met 4-6 7-6 6-1 van zijn landgenoot Eddie Dibbs. Connors raakte enkele malen geprikkeld door in zijn ogen dubieuze beslis singen van de scheidsrechter en de lijnrechters. Eenmaal beklom hij de ladder van de umpirestitel om verhaal te halen. Tijdens de twee de set riep Connors smalend tot de scheidsrechter: ,,Je doet het prima". Stockton dacht dat hij de overwin ning op Okker voornamelijk te dan ken had aan het serveren op de forehand van de Nederlander. „Ik heb dit tot nu toe nog niet zoveel gedaan", aldus de Amerikaan. „Nor maal scoor je er niet zoveel mee. Het heeft echter tot voordeel dat de te genstander nogal eens uit balans raakt". Okker plaatste zich met zijn Poolse Partner Fibak voor de finale van het dubbelspel. Het duo versloeg in de halve finales de Amerikaan Stockton en de Indiër V. Amritraj met 3-6 7-6 7-6. De Australiërs Case en Roche bereikten de eindstrijd door een zege op de Amerikaan Dibbs en de Brit Cox; 6-7 6-3 6-3. De Amerikaanse tennisploeg, voor spelers tot 21 jaar heeft zaterdag in de zuid-Engelse badplaats Torquay het internationale landentoernooi gewonnen. De Amerikanen wonnen in de finale van Italië. De stand was 3-0. Bij de meisjes ging de triomf naar het organiserende land. Michele Ty ler zorgde zaterdag, door een over winning van 6-4. 6-2 op de Ameri kaanse Zenda Liess. voor een beslis sende voorsprong van 3-0 voor de Britse ploeg. Het was de vierde ach tereenvolgende keer dat de Britse meisjes de titel veroverden door een overwinning in de finale op de Ver enigde Staten. De als derde geplaatste Vitas Geru- laitis is zo n tachtigduizend gulden rijker geworden door in de finale van het Ocean City tennistoernooi met 3-6, 6-1, 6-2 te winnen van Bob Lutz. Op weg naar deze eerste toer nooizege in het nieuwe jaar had Ge- rulaitis in de halve finales afgere kend met Nastase Lutz won daarin van Guillermo Vilas. MILAAN Freddy Maertens heeft bij de persconferentie die in Milaan werd gegeven door de organisatoren van de Ronde van Italië, gezegd dit jaar niet te zullen starten in de Ronde van Frankrijk. Hugo Harrewijn passeert Kees Akerboom van EBBC. genstanders, Bloemsma en Krop man, nu niet bepaald tot goed ver dedigen inspireerden. Kees Amama speelde zijn beste wedstrijd van dit seizoen, misschien wel van de laatste jaren. Het leek wel, of hij deze wedstrijd had uitge kozen om te bewijzen, dat hij wel degelijk een goede ere-divise speler kan zijn en dat de kwalificatie 'eeu wig talent' voor hem ieder geval niet meer opgaat. Bij het begin van de tweede helft in het veld gekomen voor Jos Wolfs, werkte hij zeer hard in de verdediging, terwijl hij ook in de aanval een constante dreiging was voor EBBC. Enkele fraaie sco res van grote afstand waren hier het bewijs van. Hoplijk was het lusteloze spel van EBBC een eenmalige gebeurtenis en beseft de ploeg, dat ondanks het feit dat zijn rol in de strijd om de landstitel is uitgespeeld, men de taak heeft tot het uiterste te blijven gaan, wil men de toeschouwers niet van de tribunes jagen. Dat is niet alleen in het belang van het Neder landse basketbal, maar ook in het belang van de ploeg zelf, wanneer men op zoek gaat naar een nieuw sponsor. Scores: Flamingo's: Collins 33, Free man 28 en Amama 14. EBBC: Ak kerboom 18, Bravard 16 en Mario- neaux 12. Stand: HEREN: Amstelveen 25-46 388), Punch 25-40 170). EBBC 24-32 143), Donar 24-28 52). Flamingo's 24-24 (+30). RZ 24-24 (-6). BS Twente 24-20 (-1331. Landlust 25-16 (-33), BS Leiden 24-8 (-225), Utrecht 23-4 (-386) DAMES: kampioenspoule: RZ 24-44 010), Landlust 23-42 +605), BOB (23-26 (+776). White Stars 23-30 (+57). EDE (ANP) Annelies Maas van de zwemvereniging „De Rijn" uit Wa- geningen heeft zaterdag in Ede het nationaal record op de 1500 meter (op 50-meterbanen) verbeterd en ge bracht op 17 minuten en 20,4 secon den. Het oude record, dat dateerde van 17 juli 1976, stond met 17.23,8 op naam van Yolande Aggenbach. Enith Brigitha verbeterde haar el- gen record op de 200 meter wis selslag. Zij zwom 2.21,4. Vorig jaar in Antibes (Fra) noteerde zij een tijd van 2.21.57. De wereldkampioen 1976 heeft de ronden van Italië en Spanje wel op zijn programma staan. Hij ver klaarde zijn beslissing niet in de Tour te zullen starten, met: „Ge zoudt een dwaas zijn deel te nemen aan de drie grote ronden en dan ook nog de pretentie te hebben steeds goede prestaties te kunnen leveren." De beslissing van Maertens af te zien van de Ronde van Frankrijk is zon der twijfel beïnvloed door de moei lijkheden die hij had met de organi satoren van de Spaanse ronde. Maer tens en zijn ploeg hadden een contract getekend voor de Vuelta. Nadat Maertens gezegd had de Vuel ta van zijn programma te zullen af voeren, dreigden de organisatoren met een rechtszaak en zegden een hoge afkoopsom te zullen eisen. RONDE VAN DE MIDDELLANDSE ZEE Eddy Merckx heeft zondag, op de tweede dag van de Ronde van de Middellandse zee, de eerste plaats in het algemeen klassement overgeno men van Jan Raas, die zaterdag de le rit won. De Nederlandse kampi oen verspeelde zijn toppositie in de individuele tijdrit tegen de Mont Fa- ron, die werd gewonnen door de 23- jarige Fransman Gilbert Chaumaz, een nieuwe prof, Jos Bruyère werd tweede op tien seconden en Merckx derde op 47 seconden. Dat Merckx „slechts" derde werd, was mede een gevolg van een val, waardoor hij veel tijd verspeelde. De etappe over 104 kilometer van La Penne sur Huveaunne naar Hyères die aan de tijdrit voorafging, eindig de ook in winst voor een nieuweling in het gezelschap van de profs, na melijk Gregor Braun. De twee voudige Olympische kampioen van Montreal was in de sprint sneller dan gereputeerde spurters als Frans Ver- beeck, Jacques Esclassan, Jan Raas en Eddy Merckx. Die rit in de ochtenduren veroor zaakte tamelijk grote verschillen in de klassementen. Bij een afdaling in de mist brak het peloton in drie groepen. De eerste groep telde 32 renners en onder hen waren Merckx, Bitossi, Braun, Raas en Verbeeck. •Poulidor, die aanvankelijk de aan sluiting had gemist, kwam in een achtervolging dicht bij. maar werd gestopt doör een gesloten spoorweg overgang en viel weer terug in de groep met onder andere Zoetemelk, Schuiten, Ocana, Van Impe, Sercu, Bruyère en Sibille. Die groep kwam ten slotte binnen met een ach terstand van meer dan vijf minuten. Algemeen klassement: 1. Merckx (Bel) 5 uur 28 minuten en 37 secon den.. op 23 seconden: 2. Frans Ver beeck (Bel)., op 26 seconden: 3. Jean Chassang (Fra)., op 28 seconden: 4. Jan Raas (Ned.), op 31 seconden: 5. Wilfried Wesemael (Bel.), op 48 se conden: 6. Jacques Esclassan (Fra.), op 1 minuut en 17 seconden: 7. Fran co Bitossi (Ita.), op 1.23: 8. Michel Laurent (Fra.), op 1.38: 9. Eddy Ver- straeten (Bel.), op 1.40: 10. Luciano Borgognoni (Ita.) AMSTERDAM Voor de eerste di visie is dit weekeinde slechts een inhaalwedstrijd gespeeld: Heeren- veen-Amersfoort, die met 2-1 door de thuisclub werd gewonnen. Deze stand was reeds bij rust bereikt. Scoreverloop: 12. Maiwald 0-1, 26: Middelkoop 1-1 31: Visser 2-1 (strafschop). Toeschouwers 2800. Scheidsrechter Bakker. Van Loon (SC Amersfoort) kreeg een gele kaart wegens het onderuithalen van een tegenstander. hcfal Wim Peetom en John Boo- waren in de Deetos-aanval pro ver en in hun verdediging veel inter. Alhoewel de falende Jim- JJames door Luto-coach Jaap ,eW n werd vervangen, bleek Dee- 36; niet te houden. Via een 3-5- nei itand werd het een 7-9-Dordtse 3 OKORFBAL HOOFDKLASSE A: Trelt- sta Rapiditas 14-11. Luto-Deetos 7-9. Blauw ^-to 10-13, Het Zuiden-Archipel 11-9, DKLASSE B PKC-DOS'46 10-11. Hen Weerbaar 9-21, De Danaiden-Die 9-11. Ons Eibemest-HKV 10-9. Us se A: Luto 13-10 (160-121). Deetos Hl 116). DETO 13-17 (137-131). Blauw Wit 145-135). Archipel 13-121104-114). Trekvo- •10(126-128). Rapiditas 12-71131-148), Het 13-4 (117-168). kUsse b: Allen Weerbaar 13-18 1171-130). ighe 13-18 (145-138). PKC 13-17 <149-132». Eibernest 13-16 (162-137). DOS'46 13-13 HKV 13-12 (142-150). Danaïden 13-7 te|B). AKC 13-3 (138-179) door Koos Hamer RIJSWIJK Het kroontje bleef dus niet ongeschonden. Met de titel voor het grijpen heeft de volleyballandskampi oen Starlift/Blokkeer toch in het zand moeten bijten. Na de vrijdagavond behaalde 1-3 winst op Roswell/Corbulo werd zaterdag in eigen huis verloren van DeltaUoyd/AMVJ. Met 2-3 via de cijfers 15-10, 14-16, 8-15, 15-7 en 14-16 werd de wedstrijd beslist. Een enerverend duel, dat opnieuw aantoonde dat er een duidelijk verschil van in zicht is tussen de scheidsrech ters en de spelers. Vrijdagavond had dat in Voorburg tijdens de ontmoeting tussen Corbu- lo en Blokkeer al geleid tot het uit het veld zenden van Ad van der Velde, de aanvoerder bij de landskampioenen. In Rijswijk kreeg AMVJ's coach Harry de Haas een officiële waarschuwing wegens bele diging van de tweede scheidsrechter. In beide gevallen bleef de vraag on beantwoord of er van de scheidsrechterlijke kant wel of niet te vroeg werd opgetreden. Parallel in beide gevallen: de over tredingen waren duidelijk en konden niet onbestraft blijven. In Voorburg maakte Van der Velde tegen scheidsrechter De Saegher een onge past gebaar naar het voorhoofd. De Haas uitte tegen tweede scheidsrechter Van Tljn onwelvoege- lijke woorden. In beide gevallen was er het een en ander aan vooraf ge gaan. Pierre Mathieu vroeg zich in dat verband af: „Wordt er wel met één maat gemeten? Zou bijvoor beeld van mij toegestaan worden dat ik tijdens de wedstrijd zo veel zou Loek Willemstein van Blokkeer slaat de bal over het AMVJ-blok. praten als De Haas dat bijvoorbeeld waar je aan toe bent. Ik vind echter doet." wel dat ze consequent moeten zijn." Dat consequent optreden vond Ma thieu ver te zoeken. „Mijn spelers zeggen soms ook wel eens iets in een wedstrijd tegen de scheidsrechters wat in feite niet door de beugel kan. Je krijgt echter de indruk, dat zij De Haas daarover. „Je weet bij vol leybal dat de coach nu eenmaal niets mag zeggen. Je doet het echter wel. en zolang de scheidsrechters er niets van zeggen blijf je er mee doorgaan. Zeggen ze er wel wat van. dan weet je minder mogen doen dan anderen. Het lijkt wel of men ze dreigt met een lopende voorwaardelijke schor sing. Kijk, dat vind ik niet conse quent." Overigens was het scheidsrechterlij ke optreden beslist niet de oorzaak van Blokkeers eerste nederlaag. Ma- ARNHEM (ANP) Zaterdag is in Arnhem een belangenvereni ging voor betaalde dammers (VeBeDu) opgericht, waarbij zich onder anderen wereldkam pioen Harm Wiersma en ex- wereldkampioen Ton Sijbrands aansloten. De vereniging heeft ten doel bet behartigen van de belangen van betaalde damspelers en tracht dit te bereiken door met de hulp van sponsors verschillende eve nementen te organiseren, waaronder bij voorbeeld een profkampioenschap van Neder land. Het enthousiasme onder de Ne derlandse topspelers is groot. In het bestuur werden gekozen: drs. W. Visser (Abcoude) voor zitter., W, R. Jurg (Amsterdam) secretaris., P. C. Levels (Huis- sen), penningmeester., L. Fop- ma (Beilen) en A. J. Ivens (Den Haag). thieu daarover: „De sterkste heelt gewonnen. Ik gun dat mijn te genstander beslist.^ We wisten dat zoiets er in zou zitten." De suggestie, dat de carnavalsvie ring er de ooizaak van zou zijn wordt officieel ten stelligste ont kend. Toch erkent Mathieu. dat het er wel mee te maken had. „Deze wedstrijd ls verschillende keren van datum veranderd. „Voornaamste oorzaak daarvan was het deelnemen van zijn ploeg aan de Europa Cup voor landskampioenen. Daardoor waren twee inhaalwed strijden nodig. Aanvankelijk zou op maandagavond tegen Corbulo aan getreden moeten worden en zater dagavond tegen AMVJ. Dat bete kende dat met name Wim Thewis- sen en Ad van der Velde, die beiden uit het zuiden van ons land af komstig zijn, hun carnaval s zater dag en maandag zouden moeten missen. Na veel geschuif kwam het er op neer dat Blokkeer vrijdaga vond tegen Corbulo en zaterdag te gen AMVJ moest spelen. Overigens kon Wim Thewissen na vijf minuten spelen zaterdag zijn carnaval al vergeten, want hij ging op dat moment door zijn enkel. Mo gelijk dat dit de wedstrijd ln feite beslist heeft. In zijn plaats zette Mathieu aanvankelijk Hans Krieger en later Rob Lantsheer in. Beiden hadden hun sterke, maar ook hun zwakke momenten. Ze weken wat dat betreft niet af van de andere spelers, die er mede door de toch wel rustige leiding van scheidsrechter Plender voor zorgde dat er een boei ende partij volleybal binnen de lij nen kwam. l'iulacen: Heren, eredivisie Ros*dl Corbulo- Slarlift Blokkeer 13. <7-15. 15-11. 12-15. 4-15). StarUft Blokkeer Delia Lloyd AMVJ 2 3 <15 10. 14-16. 1-15. 15-7, 14-16) Stand: Blokker 18 34 Zaan 69 18 28. Corbulo 18-22. VC Tilburg 18-20. Lycorgus 18-20. Orawi 18 16. AMVJ RLVC 18-16. Dynamiek 18 14. Geldrop VC 18-12. Radiua MVC 1812. P en P 18-0. NANCY De beste zijn en toch verliezen. Dat overkwam Hans Vul tink dit weekeinde in Nancy. Daar greep de Belg Ludo Dielis de Euro pese titel anker kader 47.1. Zonder daarna aan de prestatie van Dielis iets af te doen moet worden gesteld, dat Vultink toch de beste is in het achttiende Europese titel toernooi in het moeilijkste kaderspel. Dat bewees hij met technisch superieur spel op de kaderlijnen. Zoals hij dat in Nancy vaak speelde, leek het wel 47/2. De ballen bewogen nauwelijks bij carambolage. Niemand anders kon dat in Nancy. Vultinks tech nische superioriteit mondde uit in een fantastisch nieuw Europees re cord van 45.72. Het oude stond met 42.76 al op zijn naam sinds het we reldkampioenschap in Rotterdam in 1975. Toch was dat record slechts een troostprijs want Vultink eindig de uiteindelijk op een bescheiden derde plaats. Hoe viel dat te rijmen? Hans Vultink, die overeen maand in zijn eigen woonplaats Groenlo een gooi naar de wereldtitel doet, had na vier vlot gewonnen eerste ronden de pech, dat de kopstukken van het sterk bezette toernooi juist tegen hqm hun sterkste partij speelden. Tegen de zwakste van hen, Tonny Schrauwen, viel de schade zaterdag middag nog mee. Remise in zeven beurten. Het verlies van een winstpunt leek op dat moment voor Vultink van geen enkel belang. Zijn moyenne was immers onaantast baar Zaterdagavond echter moest hij de leiding in het klassement af staan. De Berlijnse hotelhouder Die ter Müller versloeg hem in vier beur ten. Vultink trof geen verwijt. Hij kwam tot 273 caramboles, hetgeen neer kwam op een gemiddelde van 68.25. En tenslotte verloor hij gister middag ook nog van de Belg Dielis. KERKRADE - Willem van Hane- gem kon na afloop van de wedstrijd Roda JC versus AZ'67 met recht glunderen. Uitgerekend hij besliste het van spanning zinderende beker duel enkele minuten voor het eindsignaal van scheidsrechter De Bruin. „Wij moesten een ronde ver der komen en met z'n allen hebben we geknokt voor dit resultaat. Dat ik tenslotte dat beslissende doel punt maakte ls niet zo belangrijk, al voelde ik me wel opgelucht toen die tfkl erin &ing." Roda-trainer Bert Jacobs was niet zo goed gemutst en vond dat zijn ploeg de dupe was geworden van de zwakke leiding van de scheidsrech ter. Volgens Jacobs onthield hij de t Limburgers een strafschop toen Kolding in de eerste helft was door gebroken en binnen de beruchte lij nen werd neergelegd „Ook het doel punt van AZ vond ik absoluut bui tenspel," zei de Roda-coach Op de tactische blunder, die hij had ge maakt door Meuser op de rech tervleugel te plaatsen voor Van der Lem, wilde hij niet Ingaan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 13