Vlietlanden definitief in handen provincie Besluit nieuwe concertzaal nog voor de zomer jÜUs, iErt «it-rft anficra Iff 0'N£dVnT A. »Belvëdëre« Bestuur Hippolytus: Renovatie van start Nieuw restaurant voor Groenoord „Wij staken mee, tot half twee" .Wassenaar weigert ruimte woonwagens' Geïdentificeerd Den Haag solidair Pakistaan eist verblijfsvergunning in kort geding College meent goed te zitten in ruzie om aanleg kabel-tv Voor meer nieuws uit regio meina LEVENDE MUZIEK „Be ïuie ülan" Kamermuziek uit Italië kies koldtbord!. RESTAURANT „Y0EG0SLAVIE" Noordeinde 138 A - Den Haag INDONESIA s^veninpen b.v. VRIJDAG IB FEBRUARI 1977 BINNENLAND Een klein gedeelte van de vele duizenden demonstranten, die zich gistermiddag op weg begaven naar het VNO-gebouw in Den Haag. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De Vlietlanden komen in handen van de provin cie Zuid Holland. Provinciale Staten besloten gisteren definitief het toekomstig recreatiegebied aan de oostzijde van de Vliet tussen Voorschoten en Leidschendam te kopen van het Recrea tie Centrum Rijnland. Kosten: 10.600.000 gulden. Het RCR is een onderdeel van de Stevingroep. Tijdens de onderhan delingen tussen dit bedrijf en de provincie is besloten dat de Ste vingroep tot uiterlijk 1987 het alleen recht krijgt om zand te winnen in de Vlietlanden. Door de zandwinning ontstaat een plassengebied. dat de provincie bestemd heeft voor recre atie Hoewel Gedeputeerde Staten in de onderhandelingen met de rug tegen de muur stonden waren de statenle den gisteren over het algemeen te vreden over het resultaat van de besprekingen „Ondanks de nare voorgeschiedenis hebben GS er bij de onderhandelingen uitgehaald wat DELFT De renovatie van de wo ningen in het „Het heilige land" kan over ongeveer zes weken van start gaan. Ze zal geleid worden door het Rotterdamse architecten-bureau Oroosman en partners op basis van eerder gemaakte schetsen. De reno vatie zal worden uitgevoerd door het bouwbedrijf Oosten en De Vette bv Dit heeft het interim-bestuur van de woningbouwvereniging St. Hippoly tus bekendgemaakt De kwestie tus sen de architecten, die onderling on enigheid kregen, is uiteindelijk op gelost en het interim-bestuur heeft nu dan Oroosman en partners bij de arm genomen. De renovatie kan nu op zo kort mogelijke termijn starten met de bouw van proefwoningen. Tevens is er een einde gekomen aan het conflict tussen twee aannemers, die belden het recht claimden op de renovatie Het Interim-bestuur van de wo ningbouwvereniging. dat tijdens •n ledenvergadering in december gekozen werd. heeft inmiddels al weer een wijziging ondergaan Voor zitter Lemming is in verband met tijdgebrek afgetreden De raad van commissarissen gaat proberen in overleg met de bewoners een nieuwe voorzitter te vinden er uit te halen was", meende de heer Hoek van Dijke (PvdA). Namens het CDA zei het statenlid Franken dat de provincie met de aankoop van de Vlietlanden een aantal zekerheden verworven heeft. „De provincie kan de recreatiebestemming voor dit ge bied nu zeker stellen". De moeilijkheden in de Vlietlanden ontstonden destijds toen de provin cie met een enorme hoeveelheid ge wonnen zand in de maag bleef zitten. Dat zand was gekocht van het Re creatie Centrum Rijnland dat in 1968 opdracht kreeg zand voor de provincie te winnen voor ondermeer de aanleg van de Leidse Baan. Toen de aanleg van de Leidse Baan niet doorging, dreigde er een financieel débacle. De situatie verbeterde toen de Nederlandse Spoorwegen beslo ten zand bij het RCR te betrekken. Gedeputeerde Borgman zei gisteren te verwachten dat al over enkele maanden over een globale Inrichting van het recreatiegebied Vlietlanden gesproken kan worden. Van een onzer verslaggevers LEIDEN De Leidse raadscommis sie voor economische aangelegenhe den is akkoord gegaan met een voor stel om de plannen voor een nieuw restaurant in de Groenoordhallen nader uit te werken. Het nieuwe restaurant wordt ge bouwd aan de achterkant van de Groenoordhal en naast de runder hal. Wanneer de bouw voltooid is zal de hoofdingang van de Groen oordhal er een stuk levendiger uit zien. Met de bouw van het nieuwe restaurant is een bedrag van onge veer 1 miljoen gulden gemoeid. Mo menteel is er in de Groenoordhallen een keuken met geringe afmetingen ter beschikking om in sommige ge vallen 2800 maaltijden te bereiden. DEN HAAG Minister De Gaay Fortman (Binnenlandse Zaken) had woensdaKavond aan de diensthoofden meegedeeld, dat rijksambtenaren, die aan de demonstratie mee wilden doen daarvoor maar een halve dag vrij moesten nemen of anders een halve dag salaris inleveren. De minister ging ervan uit dat de demonstratie wel eens uil kon lopen en dat in feite zo de hele namiddag voor het werk verloren zou zijn. Van de zijde van de NVV-bonden werd deze instructie van de minister nogal betreurd. Vandaar ook dat er bij de demonstratie borden te zien waren met de tekst: ,,Wij staken mee, maar tot half twee". LEIDEN WASSENAAR - „De ge meentc Wassenaar heeft geweigerd in het bestemmingsplan Spinbaan rekening te houden met een mogelij ke standplaats voor woonwagens, terwijl krachtens een wetsvoorstel van de regering, iedere gemeente verplicht kan worden tot het in stand houden van woonwa genstandplaatsenDit schrijft de Stichting Samenlevingsopbouw Woonwagencentrum Regio Leiden In een bezwaarschrift, ingediend te gen het Wassenaarse bestemmings plan Voor de stichting is dit een onver teerbare zaak omdat de gemeente Wassenaar op deze wijze zijn ver antwoordelijkheid Jegens de woon wagenbewoners tn de regio Leiden probeert te ontlopen „De gemeente is druk bezig voor het gehele ge meentelijke gebied de bestemming vast te leggen, waardoor er straks niets meer voor woonwagens te scheppen valt", aldus de stichting ROTTERDAM Tussen twee woonschepen aan de Kanaalweg ter hoogte van de daar aanwezige cam ping is het stoffelijk overschot ge vonden van een vrouw, die later werd geïdentificeerd als de 71-jarige mevrouw K. Schaddelee-Zwets uit de Ameidestraat. Zij werd al gerui me tijd vermist De HTM-trams bleven tot negen uur rustig in de remises, zoals hier aan de Frans Halsstraat. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG - Na Rotterdam en Amsterdam heeft ook het openbaar vervoer uit Den Haag het werk uit collegialiteit met de stakers onderbro ken. Donderdagmorgen om negen uur pas vertrokken de eerste trams en bussen, na een onderbreking van vier uut, uit hun nachtverblijven. De overgrote meerderheid van de bus- en trambestuurders had zich in de vroege ochtenduren uitgesproken voor deze werkonderbreking. Tijdens de onderbreking reden er in Den Haag alleen regio-bussen, die echter niet stopten om passagiers mee te nemen. Volgens de Haagse politie zijn er wat het verkeer betreft geen p-roblemen geweest, enkele opstop pingen daargelaten. 's Middags rond één uur verzamelden zich ruim 6000 mensen op het Malie veld om hun solidariteit met de sta kers te.betuigen. De menigte werd aldaar toegesproken door o.a. be stuurders van de ABVA, de WDM en de ABOP. Namens de FNV sprak loonbestuurder Herman Bode, die voorzitter Wim Kok verving. De stoet vertrok daarna via het Bin nenhof naar het VNO-gebouw aan de Prinses Beatrixlaan. De lengte van de stoet was indrukwekkend: de eerste demonstranten liepen al bij het Centraal Station, terwijl de laatsten zich nog op het Binnenhof bevonden. In tegenstelling tot de ver wachtingen, werd bij het VNO- gebouw geen petitie aangeboden. Het door de politie zorgvuldig bewaakte gebouw bleef, ondanks leuzen als .Chris, kom naar buiten als je durft", hermetisch gesloten. Wel vertoonden zich wat personeelsleden voor de ra men. Voorbij het VNO-gebouw keer de de gigantische stoet en werd de terugweg naar het Malieveld aan vaard, waar de stoet zich ontbond. Onder de demonstranten bevonden zich naast arbeiders ook veel admini stratief personeel, studenten en scho lieren. (ADVERTENTIE) Trouw/Kwartet H 6 vb s= Na negen uur hervatte de HTM zijn diensten: hier arriveert tramlijn 9 op Holland Spoor. Het duurde nog wel enige tijd voordat alles weer bij het oude was. Van een onzer verslaggeefsters DEN HAAG - „Wij zijn van mening dat er in de agglomeratie Den Haag een concertzaal met mogelijkheden voor andere culturele voorzieningen hoort te zijn, die met voorrang van de muzikale en vooral concertfunctie geëxploiteerd wordt en waarvan het Resi dentie Orkest de vaste - en dus belangrijkste - bespeler is. Deze concertzaal moet aan hoge akoestische eisen voldoen." Van een verslaggever DEN HAAG Een 28-jarige. sinds. 1973 illegaal in Nederland verblij vende Pakistaan, heeft gisteren ln een kort geding voor de rechtbank in Den Haag gevraagd zijn gevan genhouding te schorsen tot ln hoogste instantie over zijn verzoek voor een verblijfsvergunning is be slist De man is vorige maand aange houden. nadat hij bij de Amster damse vreemdelingenpolitie met een vals paspoort een verblijfsver gunning aanvroeg. De Pakistaan zegt in Nederland te willen blijven, omdat hij hier een duurzame relatie heeft met een 46- Jarige Amsterdamse vrouw. Landsadvocaat mr J. Th. Bouma betwijfelt dit op grond van tegen strijdige verklaringen die de Pakis taan bij de vreemdelingenpolitie heeft afgelegd. Mr S. Land. advocaat voor de Pa kistaan. viel de tendentieuze wijze aan. waarop de vreemdelingenpoli tie de man zouden hebben verhoord Op humanitaire gronden vroeg zij de gevangenhouding op te schorten Een Amsterdamse rechercheur ver klaarde ter zitting dat de verhoren in onderling begrip en goede ver standhouding hebben plaatsgehad De uitspraak volgt op 24 februari. Dit was en is nog steeds de conclbsie van de werkgroep Culturele Accom modaties. onder voorzitterschap van Van één onzer verslaggevers DEN HAAG - B en W van Den Haag zijn ervan overtuigd dat zij bestuurlijk correct gehandeld heb ben bij het uitgeven van de order voor de aanleg van kabeltelevisie in Den Haag Burgemeester Schols verklaarde de ze week niet in te zien waarom de gemeentewet overtreden zou zijn. zoals de firma. Deltakabel TV het college verweet De kabel-tv order van ruim 91 miljoen kwam in han den van de firma Redam tv. Dit bedrijf was. na selectie, samen met twee andere firma's door wethouder Van Hagen verzocht om een prijsop gave te geven. Redam kwam als goedkoopste uit de bus. Deltakabel vond het echter niet juist dat zij niet door de gemeente gevraagd was om een prijsopgave te doen. „Deze wijze van onderhands aanbesteden is in strijd met de ge meentewet". beweert Deltakabel nu. Volgens de Rotterdamse firma had de gemeenteraad toestemming moeten geven voor het doen van een onderhandse aanbesteding. Burgemeester Schols haalde er ech ter een artikel uit de gemeentewet bij. waarin staat dat het de taak van B en W is om plannen vast te stellen tot het doen van leveranties. Aan de andere kant moest Schols toch toe geven dat er over aanbesteding in de gemeentewet staat dat zij openbaar moet geschieden tenzij de raad dat anders wil. Schols vindt echter dat deze 120 Jaar oude bepaling geen maatstaf is om het beleid van zijn college te toetsen. wethouder P. Vink. Zij stellen dit opnieuw in een vervolgnota accom modatie podlumbedrijven- kunstbedrijven. Deze nota werd gis teren uitgebracht naar aanleiding van de reacties op de eerste nota. die in maart 1976 werd uitgebracht. De werkgroep ziet twee mogelijkhe den voor de realisering van de eerder gestelde conclusie Er kan een nieu we concertzaal worden gebouwd, maar ook kan de Prins Willem Alexandeizaal van het Nederlandse Congresgebouw worden omgebouwd tot concertzaal Wethouder Vink. die de nota toelichtte, zei dat de werkgroep zijn voorkeur heeft uitge sproken voor het bouwen van een nieuwe concertzaal en dan het liefst in het centrum van de stad. In het Forum-gebied of achter het Prins Bernhard-viaduct. In de nota wordt erop gewezen, dat gezien de voort gang van de planontwikkeling bij het ontwerp-bestemmingsplan Fo rum. een principe-besluit tot het al dan niet bouwen van een concertzaal ln dit gebied medio april 1977 geno men zou moeten worden. De werkgroep Doievaar heeft vooraf gaande aan deze nota bekendge maakt dat zij liever ziet dat op het Congresgebouw een nieuwe con certzaal zal worden gebouwd en heeft al een heel plan ontwikkeld voor het gebied rond het Congresge bouw om dit aantrekkelijker te maken. Van een verslaggever LEMSTERLAND - De 78-jarige mevrouw T. Jongsma uit Lemmer (Fr) Is in De Lemmer (gemeente Lemsterland) in het verkeer omge komen. De vrouw stak de weg over en kon daarbij niet meer ontweken worden door een personenauto. Zij overleed in een ziekenhuis. Mocht de gemeenteraad van Den Haag inderdaad besluiten (wethou der Vink hoopt over ongeveer twee maanden het voorstel klaar te heb ben) een nieuwe concertzaal te bou wen. dan zal ook een besluit moeten worden genomen over het HOT- theater. De werkgroep adviseert een verbouwing van het huidige gebouw, „maar daar moet dan wel snel mee begonnen worden", aldus wethouder Vink ELKE VRIJDAG AVOND op hoog niveau (7e étage) MENU 25.- of fa carte" Gevers Deynootweg 63-65 Scheveningen. Telef. 512821 "Liic c.House of ^-Jioids Culinair anders Iedere avond gelegenheid tot dansen met JAN COOLEN aan de piano Vrijdags en zaterdags wordt hij zoals van ouds weer vergezeld door een violist. 5-fwnpcn menu's f 42.50 (incl. apéntiel en koffie) tevens la carte Tafelreserveringen: Tel. 070-644771 Hotstraat 4. Den Haag Zondags gesloten Restaurant-Auberge DE CAMPVEERSE TOREN Menitue Coiil'tiu O.Hr Lid RO'IKJIIIIHII l.lh'hn RESTAURANT Sfeervol dineren bij kaarslicht Gerenomm. keuken en wijnkaart Reserveren gewenst. (1ste afslag na Heinenoordlunnel richting 's-Gravendeel aan 3e alslag) 's Maandags gesloten MIJNSHEERENLAND TEL. 01862 - 1629 K» door Adr. Hager DELFT Sedert de oprichting in 1961 hebben I Solisti di Roma vele concertreizen gemaakt. Ze hebben zich in die vijftien jaren toegelegd op het samenstellen van een reper toire gebaseerd op oude manuscrip ten (gezocht in bibliotheken binnen en buiten Italië), die werden her schreven en herwerkt om uitgevoerd te kunnen worden. De laatste jaren richt men zich op de klassieken van de negentiende eeuw tot de meest recente vormen van de avant-garde. Meerdere hedendaagse componis ten hebben hun werk opgedragen aan dit ensemble. Het Italiaans cultureel Instituut no digde in samenwerking met „Het Prinsenhof" de zes solisten van Ro me uit voor een optreden in Delft's historische omgeving. Het program ma vormde de weerslag van de artis tieke gerichtheid en tevens kreeg men een goed beeld van de gevari eerde mogelijkheden van een bezet ting met twee violen, alt-viool, cello, fluit en klavecimbel. Het eerste pro grammagedeelte omvatte werken van de achttiende eeuwse compo nisten Durante. Rolla en Velici, na de pauze de 20ste eeuw met Malipie- ro. Rob du Bois en Maderna. De bruisende vertolklngswljze werkte weliswaar de levendigheid in de hand, doch stond zeker niet altijd den dienste van verfijning en van perfecte afwerking. Men benaderde de werken met veel elan, de snelle delen kregen veel voortvarendheid mee. doch het toontreffen van de strijkers en de eenheid van de klank bleken zwakke punten. Rotterdam Specialiteiten-Restaurant Statenhof Snelle zakenlunches Zaterdags en zondags diner-dansant Zalen voor recepties, diners enz. ir Meerdere vergaderzalen Bar-bodega Ruime parkeergelegenh. Bentlnckplein 1-4 Res. 010-241508 A. J. Vleeshouwers Chinees Indisch Restaurant "ORIËNT." koken is een kunst onze chef-kok verstaat die kunst Westersingel 4 Rotterdam 010-360019 avondje uit eten Echt een avondje anders uit eten'' Kies hel betaamde „Koldtbord" in het Noorse specialiteitenreslaurant „PEER GYNT". Trek er rustig een paar uur voor uit en geniet van een keur van exquise gerechten. Tientallen variaties én combinaties in vlees en vis, in groenten, pasteitjes en pate's. Drink er een goed glas wijn of een koele pils bij en vul uw bord een, drie of vijf-maal. Als u tenminste genoeg gaatjes in uw ceintuur heeft Reserveer tijdig uw tafel voor een avond vol Noorse gastronomie en gastvrijheid! Noors specialiteiten-restaurant PFPP fiVNT" Westerkade 20-21, 1 i-1-, Rotterdam. Tel. 010-364239. Voor reserveringen telefoon 50.26.63 Exclusieve Joegoslavische en internationale keuken. Geopend dagelijks van 12 tot 12 uur. Reserveren: 070-606413 Exclusief Restaurant-Bar RODEZAND 34 ROTTERDAM TEL (010) 148588-128758. SPECIALITEIT INDONESISCHE RIJSTTAFEL Visrestaurant ducdalf dr. talykade S lal. 070 - 55 78 M Visrestaurant mossalDar 't Kokkeltje dr. lalykada 11 tol. 070 50 J1 90 uniek gelegen aan de 2e binnenhaven te scheveningen zeer ruime parkeergelegenheid, 'a 'a-maandags gaslotan. 01.1) nsinii pub bar bodega CAFÉ - RESTAUflA/vr SCHOONHOVEN Telefoon 01823 -2377 specialiteit: Tournedos Belvédère" uitzicht op Dj

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 6