Teleac legt de spelregels van het Binnenhof uit mim&B Mm Hetdal der Craddocks Twee miniaturen Henk van Hoorn maakt kijkers wegwijs in de politiek Even puzzelen VRUDAG 18 FEBRUARI 1977 RADIO EN TELEVISIE TV-COMMENTAAR Er zijn mensen die dwepen met Barend Barendse en met de op een mini-veldje ronddravende maar dtkblijvende voetballers op leeftijd Vanavond kunnen zij volop aan hun trekken komen De NCRV heeft er graag twee uur zendtijd voor over en ziet ermee de kljkthermometer stijgen tot boven de drie miljoen. Na het korte journaal zullen waarschijnlijk minderheidsgroepen aan de buis blijven Zij krijgen drie programma's aangeboden in nog geen uur. Deze tijdsaanduiding is mijnerzijds niet schamper bedoeld Twee onderdelen heb Ik gisteren gezien en beluisterd en ik vind het waardevolle miniaturen. Het aantal uitgetrokken minuten maakt een Juiste dosering van de boodschap mogelijk Geen overvoeden waardoor een averechts effect kan ontstaan maar net zo. dat de kijker-luisteraar nog wel wat meer zou willen. Dat geldt ln het bijzonder voor Dichtend Getuigen. door Ton Hydra een portret van Nel Benschop, gemaakt door Joop Hlelema (van Ander Nieuws) en regisseur Relnder Richters. De dichteres houdt zich ln haar verzen vooral bezig met het beleven van de mens in relatie met het hem of haar omringende. Een verweving van horizontallsme verUcalisme die niet gezwollen en sentimenteel aandoet. Ook wanneer mevrouw Benschop in het programma praat over zichzelf en over moeilijke momenten in haar leven, dan klinkt het njet pathetisch Uit de wijze waarop zij bijvoorbeeld spreekt over haar niet-getrouwd zijn blijkt het aanvaarden zonder frustratie. Interessant is wat de dichteres vertelt over haar ervaringen wanneer zij ergens in een land optreedt als declamatrice Dan ontstaat tussen haar en het publiek een wisselwerking en een gevoel van verbondenheid. Het camera-oog registreert heel knap hoe gevoelig afgestemd die toehoorders op dezelfde golflengte zitten. Daarmee wordt in dit programma Iets authentieks te beleven gegeven. Boelend Is tevens het exacte samengaan van dichterlijke regels met poëtisch gevulde natuurbeelden. Een zuiver miniatuurtje is ook het korte optreden van Elly en Rikkert Zuiderveld. Die twee zijn op een verre van rechtlijnige manier bezig om in de openbaarheid volwassen te worden. Zij vonden elkaar in een cabaretgroep, leefden als hippies, voedden zich macro-biotisch. wierpen zich op mystieke leringen, zochten de pure natuur op het platte land. ontdekten dat een commune toch niet je dét Is en werden gegrepen door het woord „Sta op en wandel". Zo heet dan ook een langspeelplaat met liedjes over gewone dingen waarachter een reügieuse symboliek duidelijk te herkennen is. ais ik de verhalen moet geloven, zijn Van onze radio- en tv-redactie DEN HAAG In de tijd die ons nog rest voor 25 mei. de dag waarop een nieuwe Tweede Kamer gekozen wordt, zal de Teleac met de cursus "Parle ment en politiek" trachten stap voor stap duidelijk te ma ken hoe het politieke bedrijf werkt. Dat gebeurt in veertien lessen van een half uur. Het begin is zondagmiddag om half drie op Nederland 2. daarna op Nederland 1. De televisielessen worden voortgezet iedere daar op volgende zondag steeds om dezelfde tijd tot en met 22 mei. De herhalingen vallen op de zaterdag die volgt, telkens om kwart over zes op Nederland 1. Dat politiek ook leuk kan zijn weten we eigenlijk alleen maar door Wim Kan. Maar in het programmaatje dat Teleac deze week liet zien büjkt dat een aardige selectie is te maken van uitspraken van politici die helemaal niet komisch willen zijn, maar er toch niet aan ontkomen. Zo kunnen ze het maar niet uit hun mond krij gen dat ze verloren hebben. Opna men uit de oude doos met antwoor den van Biesheuvel. Mellema en Den Uyl leveren de bewijzen Antwoor den van de eerste twee Ln 1972 op de opmerking: U hebt verloren. "Dat ligt er maar aan hoe u het bekijkt" of "Niet als u vergelijkt met de situatie van 1966." Den Uyls reactie: „datzeg ik nog niet" op de conclusie: „Uw partij ls weer niet de grootste ge worden". De cursus is natuurlijk niet alleen leuk. maar wil ook eenvoudig uitleg geven. Presentator is Henk van Hoorn, beter bekend van Den Haag Vandaag. Hij illustreert: Een poli tl cus spreekt éën taal vloeiend, het "Binnenhofs". Het is de taal die Iede re pas gekozen volksvertegenwoordi ger binnen drie maanden onder de knie heeft. Een politicus denkt en droomt ook in het Binnenhofs. Als hij terugkomt van reces (dat is va kantie) zegt hij bijvoorbeeld: „Het komt mij voor dat de meteorolo gische situatie structureel ongunsUg was. waardoor wij onvoldoende re creatieve activiteiten konden Ont plooien." Hij bedoelt gewoon: ..Het was een waardeloze vakantie, want het was voortdurend rot weer." De taal „Toch kan het niet alleen door de taal komen dat politiek in Nederland veel mensen volkomen koud laat. Dat komt ook, doordat politieke be sluitvorming en problemen ingewik keld zijn, de spelregels van het Bin nenhof eigenaardig en pers. radio en televisie niet ln staat zijn om. In een voor iedereen te begrijpen taai uit te leggen hoe besluiten worden geno men. Toegegeven het is moeilijk, omdat het vrijwel ondoenlijk is om iedere keer weer bij AF te beginnen Henk van Hoorn (midden) en de cameraploeg zijn sinds oktober bezig met de opnamen. Deze cursus begint echter wel bij het begin." Een belangrijk aandeel in de uiteen zetting hebben de politici zelf. Zo is bijvoorbeeld om de organisatie van een ministerie uiteen te zetten een bezoek gebracht aan het ministerie van verkeer en waterstaat en hebben minister Westerterp en staatssecre taris Van Huiten hun medewerking verleend. Verder zijn er ruim veertig vraaggesprekken met ministers. Ka merleden, ambtenaren en deskundi gen Zo zal Schmelzer terugblikken op zijn "Nacht". Vondeling uitleggen waarom in de Kamer 8oeharto geen beul mocht worden genoemd. Van Huiten zeggen dat een minister zijn eigen staatssecretaris moet kunnen kiezen en Gerda Brautigam kijken naar het politieke gekrakeel van nu. Ook zijn er opnamen gemaakt ln de restaurants Berloth en Royal in Den Haag. waar respectievelijk de pro gressieve en de christen democratische ministers en staatssecretarissen donderdagsa vonds eten en aan politiek doen. Verder zijn er beelden van de vrij dagse vergaderingen van het kabi net Tot zover is Henk van Hoorn best te spreken over de openheid van de politici. Minder is dat het geval als hij het heeft over vice- voorzitter Ruppert van de Raad van State. Deze weigerde volgens hem Teleac binnen te laten, nadat hij tevergeefs had geprobeerd zich met de inhoud van de uitzendingen te bemoeien. Partijpolitiek Tijdens de officiële presentatie van de nieuwe Teleac-cursus. deze week ln Den Haag. waar Kamervoorzitter ir. A. Vondeling het eerste cursus pakket kreeg overhandigd, bekende de directeur van Teleac. drs. H. J. van Schalkwijk, dat het opvallend was, maar ook verklaarbaar, dat naarmate de tijd voortschreed in de bijdragen van de leden van regering en parlement steeds meer partijpoli tieke uitspraken voorkwamen. Daarom heeft Teleac. die objectief moet zijn. hier en daar wat correc ties moeten aanbrengen, zoals op de kleur. Maar in het totaal van de cursus komt iedereen aan bod. Bij de samenstelling is men ervan uitgegaan, dat de actualiteit zo lang mogelijk kan worden meegenomen. Dat geldt bijvoorbeeld voor het ver werpen van het abortusontwerp in de Eerste Kamer. Naar aanleiding daarvan wordt uitleg gegeven aan het nut van de Eerste Kamer en het verschil met de Tweede Kamer. En verder kan een eventuele val van het kabinet nog vóór 25 mei actueel worden Ingebouwd. Boek en map Zoals meestal bij de cursussen van Teleac het geval ls, is een cursus pakket samengesteld. Dat bestaat uit een cursusboek „Parlement en politiek", de map „Van wetsontwerp tot wet" en de grondwet. Die laatste twee bijdragen zijn er om het spel heel officieel te laten meespelen. In „Van wetsontwerp tot wet" bevindt zich een dik pak paperassen over de totstandkoming van de wijziging van de kleuteronderwijswet err de lagere onderwijswet. Met het cur susboek „Parlement en politiek" hebben de schrijvers, drs. J. T. J. van den Berg (lector in de politicolo gie) en mr. J. J. Vis (lector staatsrecht) de pretentie het eerste boek van onze tijd over het Neder landse parlement, te hebben ge schreven. dat voor een groot publiek toegankelijk is Hun boek is ge bruikt bij de televisiebewerking Verder bevat het tal van illustraties: Speciaal vandaag Dichtend getuigen is een televi sieportret van Nel Benschop Ned. 1/22.05 Han de Vries (hobo) en Albert de Klerk (orgel) spelen kerksona- tes van Telemann en Babell Ned. 1/22.25 Onderwerpen in Aktua lijn: ge sprek met premier Den Uyl; de Nederlandse jusstitie in Rusland; het autistische kind; de affaire- Holland United; flitsen van de wedstrijd Roda JC-AZ. Ned. 2/22.10 Het verstrooide volk is de titel van de laatste aflevering in de IKON-serie Ambon door de eeuwen. Ned. 1/22.45 Wereldkampioen dammen Harm Wiersma is te gast bij Jac ques van Kollenburg. Hilv. 1/16.00 Theun de Vries schreef de tekst van de gedramatiseerde documen taire Spinoza, portret van een mens. Hilv. 2/22.15 (ADVERTENTIE) 'n winkel vol kleur. Radio vandaag HILVERSUM I. (298 m m FM-ksnsIrn. KRO 7 00 Nteuw» 7 02 Het levende Woord. 7 0*S> Gev«r»e*rrd progremma met lichte muziek cn om 7 30 neuwt 8.30 nieuws. 8 36 Gymnastiek .voor de huisvrouw 8 45 (S) Gevarieerd programma met lichte muriek en om 10 30 Nieuws. 11 00 (S) Kruideniers, gisteren en vandaag gesprek 1100 (S) Ge varieerd programma, met om 12.22 Wijvan het land 12.26 Mededelingen 12 30 Nieuw*. 14 00 (S) Gevarieerd programma met lichte muaiek en om IS Jü Nh-u»i 16 00 iSl Spree kuur: gesprek 17 00 iS) ln de huUgekluUte kinderwinkel kinderprogramma 17.30 Nieuws 17 32 (S) Echo magazine. 18 30 Nieuws 18 41 Marktberichten Um KNBTB IS 44 (S) Pilmklapper Nieuws uit de bioscoop en filmwereld 19.30 (S)Edwin, praten en «inge" 20 00 (Si In antwoord op uw sehnrven verzoekplaten programma 21 00 (S)Sm 3 A One 21 15<S> Dr.Groleode internationale lol 21 45 <S» Jsaz 290-22 25 Overweging 2230 Nieuws 22 40 (Dl Goal programma vanuit en rondom de sport 23 55- 24 00 Nieuws HILVERSl'M II (401 n> IM-kanalen» NCRV 7 00 Nieuws 7J1 Ochtendgymnas tiek 7 20 Vandaag vrijdag gevarieerd programma (8 00 Nieuws 8 11 Hier en nul 130 Op de man af. evangelisch kommen Uar 8 35 Te Drum Laudamu* gewijde mu- i„k NOS #00 In locus Henk van de» Meyden gesprekken 9.35 Waterstanden. 9 40 Schoolradio 10.00 Wat heeft dat kind"' Pedagogische rubriek 10 15 Duidelijke taal. 10 30 NOS-JaizportretrGroten van gisteren. Lester Young 11.00 Nieuws% 11.03 Meer over minder, de stem van de sprvkende minder heid 12 30 Toensmo, toeristische informa- tie OVERHEIDSVOORLICHTING: 12.49 Uitaendtog voor de landbouw 13 00 Nieuws NCRV 13.11 Hierennu NOS. 13.30Vonken onder de as Nederlandse volksverhalen en -gebruiken 13.45 Onder de Groene Linde: oude liedjes cn balladen 14.00 Repertorium van de NOS-Korcn cn Orkesten Radioka- merorkest 15 00 Zoeklicht op Nederland: nieuws uit de regio. (16 00 Nieuws) 16.30 Kijk op buitenland VPRO 17.00 Welinge lichte kringen, debatprogramma. 17.45 SYMBIOSE 17 55 Mededelingen 18.00 Nieuw s 1811 (S) Embargo (18 20 18 30 P.P.: Uitzending van de Politieke Partij Radika- len NOS. 20 00 Nieuws. 20 05 (S) Europees Concertpodium Radio Filharmonisch Or- kesL met Koren klassieke muziek <20.30- 20 53 Een kleintje kuituur) 2115 NOS- Kultuur Spinnta. portret van een mens. 23 00 iS> Mei h«-t oog op morgen, met om 23 06 Aktualiteilenoverxicht.- 23 20 Den Haag vandaag en 23.52 Even onUpanjten yoor het slapen gaan yoga. 23 55-24 00 HILVERSUM lil (445 en FM-kanalen) EO 7 02 (S) Gospelsound 8 03 (S) Tijdsein, riu/iekprogra/r.mj mei informatie 8 03 (S) De muzikale fruitmand verzoekplaten 10 03 (S) Te elfder ure. nonstop muziekpro gramma TROS 11 03 (S) Gerard de Vnes draait op verzoek. 12.03 (S) Nederlands talige top-Uen en kwiswijs. NCRV: 13.30 (S) Pop-contact met de Nationale Tip-30. 15.03 (S) Elpee-pop NOS 16.03 (S) Hitmecsters; Nationale hitparade met de Top-3Ó. 18.03 De vakaturebank. 18 10 (S) NOS-maaJ. VERO NICA: 19 02 (S) De Nederlandse Top-40 VPRO 20.02 (S) VPRO-vrijdag-op-dne. 23 02 Radio Vrij België 0 02 (Sj Amigos de Musica. AVRO 1.02 (S) Radio Pandora. 2 02-7 00 (S) n Nachtje AVRO. HILVERSUM IV-(FM-kanalen) NOS: 7.00 Nieuws. 7.02 (S) Vroeg klassiek, nieuwe frammofoonplaten. 9 00 Nieuws. 9 02 (S) tof van eeuwen. 10.30 (S) Vokalise. 12.00 (S) Gitaarrecital - klassieke en moderne mu ziek. EO 13 00 (S) Klankspiegel 14 00 Nieuws 14 02 (S) Klankbord 14 20 (S) Or gelbespeling 14.45 (S) Woord der waarheid. VPRO 15.00-17.00 CS» Muziek-op-vier Met 'lozart op reis (13). TV vandaag NEDERLANOI 10.45 NOS/NOT: Schoohetevts-e 18.15 NOS: Engeis voor beginners ies20(hert») 18.45 NOS: Berotxxx de zingende en verschillende instrumenten bespelende Elly en Rikkert mensen, die wanneer zij zich voor iets inzetten dit met een sterke gedrevenheid doen. Zij schijnen inmiddels te hebben ontdekt dat je lang niet ledereen met eenzelfde gedrevenheid achter je aan kunt krijgen. Van een fanatieke bekeringsijver is in het korte muzikale programma dan ook niets te merken. Natuurlijk vraag je je. argwanend geworden door de rage. wel af of er achter het reügieuse repertoire commerciële elementen meespelen. Immers, het vrome lied is „in". En de solisten en groepjes die met een bescheiden bijbelkennis als evangelisten optreden schieten als paddestoelen uit de grond. Mijn indruk van het t.v.-programma is dat Elly en Rikkert Zuideveld een ongekunsteld optreden waren aan de zuiverheid van hun bedoelingen. Klaarblijkelijk beleven zij iets op dit moment en daar springt ook wat van over op de toehoorder. foto's en politieke prenten sinds Hahn. Het schriftelijk materiaal is ver krijgbaar in de boekhandel of via de Staatsuitgeverij. Verder kan het bij Teleac te Utrecht worden besteld tegen overmaking van 25 gulden op postrekening 54 42 32 met vermel ding „Parlement en politiek". Braille Opdat zoveel mogelijk mensen in staat zijn de cursus te volgen is er ook een brailleuitgave gemaakt door de Nederlandse Blinden Biblio theek in Den Haag. Datzelfde ge beurde indertijd ook bij de Teleac- cursussen over de Algemene Bij standswet en over de Sociale Verze kering. Voor gehoorgestoorden zul len de televisie-uit2endlngen wor den ondertiteld. Dat is steeds het geval bij de herhalingen op de za terdag. 123. „Het is haast niet te geloven", lachte brigadier Piet, die de kaart van de grond had geraapt en hem blij bekeek. „Dat is de aanschrij ving. waarin men Alfredo Pinanti uitnodigt mee te doen aan de wed strijd van de Fiorenza Boys. Die steek ik in mijn zak. Wedden, dat ik dan het stadion binnenkom?" Piet deed de kostbare kaart heime lijk in zijn zak verdwijnen en wierp toen een blik op het achterbankje van de luxe sportwegen van ge noemde Alfredo. Op dat bankje lag een eenvoudig voetbaikoffertje. sterk en sportief en afgesloten met twee riemen. Onopvallend en quasi- onschuldig wandelde onze brigadier nu om de auto heen.en hij lichtte de voetbalkoffer zó snel van de achter bank af, dat niemand er iets van bemerkte. De mensen waren ook zó in beslag genomen door de glanzen de aanwezigheid van de grote Alfre do Pinanti, dat ze alleen nog maar oog hadden voor zijn handtekenin gen. die hij nog steeds gul uitdeelde. Intussen was Piet met het voet balkoffertje op de ingang van het stadion afgelopen. „Ik ga inplaats van Alfredo meedoen", grijnsde hi „En een knapperd, die mij nu no tegenhoudt!" Even later dook hi al op voor de neus van inspecteu Alessandro Fiasco, die stom vei baasd de man herkende met wie. h dezelfde nacht broederlijk in badkuip geslapen had. „Ik eh. dacht, dat u Pietro Brigandini heet te?" vroeg de inspecteur, toen Pie hem lachend zijn aanschrijving or der de neus hield. „Nee nee", ze Piet ondeugend. „Mijn ware naam i Alfredo Pinanti!" FERD'NAND en. 72UD Msiqf 'ff f Of x/i 33® si 19.04 NCRV: Vnendslfi weAom D'i Barend 19.54 Mini-voetbabhow 21.04 VLUCHTROUTE. TV-SERIE 21.35 NOS: Journaal 21.50 NCRV: Elly en RAkert 22.05 Dichtend getuigen, programma over het geloof 22.45 IKON: Ambon door de eeuwen heen. documentaire sene 23.10 NOS: Journaal NEDERLAND 11 18.45 NOS: TV-informaa# voor Spaniaarden 18.55 Journaal 19.04 TROS: Oe wouw van 6 m*|o#n. tv-sene 20.00 NOS: Journaal 20.25 TROS: De Mounties show 21.20 Oe Jordaches. tv-sene 22.10 TROS-Ahtua TV 23.00 Oh. moeder wal het heet comedy-sene 23.30 NOS: Journaal 101 - „En als hij geld genoeg zou heb ben?" vroeg Grace. „Wil je soms dat ik hem aan geld help?" „Ja." zei ze uitdagend. „En als jij het niet doet, doe ik het." „Dat sta ik niet toe en dat is mijn laatste woord," zei Paul. Rudd dacht: gelukkig, eindelijk leert hij hoe hij haar aan moet pak ken. Ik kan maar beter weggaan. Hij stond op, maar Grace zei scherp: „Niet weggaan John. Weglopen ge tuigt niet van moed." „Ik vind dat u deze zaak met uw man moet regelen, mrs Craddock," zei hij, een kleur krijgend. „Weet je er niets op?" vroeg ze. „In zekere zin ja," zei hij. „Maar jullie zienswijze is vertroebeld. Pot ter verwondde zijn slachtoffer ter wijl die bij iemand ln dienst was en zijn werk deed. Daar werd de man voor betaald, door wie is niet van belang. De wet is er om iedereen te beschermen. Potter, die er altijd de spot mee heeft gedreven moet nu terecht staan en zich voor de rechter verantwoorden. We moeten alles in het werk stellen om zijn straf te verlichten. We zouden hem aan een uitstekende advocaat moeten hel pen. Maar meer kunnen we niet doen. Ik weet dat Paul dit ook zal willen." Grace keek naar haar man. „Doe vooral wat Rudd zegt. Dat is de oplossing." Paul keek haar smekend aan. „Je bent het er niet mee eens, Grace," zei hij. „Je vindt het een smerige streek als we hem niet de kans geven zich uit de voeten te maken." „Die kans heeft hij al gehad. Ik gunde hem alleen graag een tweede, dat is alles," zei ze en liep de kamer uit. „Jammer dat ze het wist, Paul. Weet ze ook waar hij verborgen zit?" vroeg Rudd toen ze buiten ge- hoorsafstand was. „Ikey heeft haar alles verteld," zei Paul. „Toch is het beter dat ik het niet voor haar moet verzwijgen tot het achter de rug is." „Wat gaat ze nu doen?" „Weet ik veel. Ik kan haar moeilijk op een stoel vastbinden." „Nee. sluit haar maar liever op," zei Rudd, meteen beseffend dat dit een misplaatste grap was. „Weet je wat ik doe? Ik loop even die kant uit en vraag aan Potter of hij vanavond als het donker is even bij ons wil ko men. goed?" ..Best. Zeg maar dat de tuindeur van het kantoor open blijft" „Geloof me Paul, dit is de Juiste R. F. Deldertleld „De Boekerij. Baarn" weg," zei Rudd. „Eigenlijk weet je dat ook wel." „Ja, John. Maar het is zo beroerd dat die kwestie tussen Grace en mij is gekomen. Het begon allemaal zo goed, je kwade voorgevoelens ten spijt. Want die had je toch, is het niet?" „Het zou me goeddoen als je van me wilt aannemen dat ik er net een beetje overheenkwam," zei Rudd. Voelend dat de man tegenover hem liever alleen wilde zijn, stond hij op en liep naar buiten, in de richting van het bos. VI De rechtszaak tegen Smut kwam eerst in Whinmouth voor, daarna midden juli voor het arrondisse mentsgerechtshof in Devon. Er trol een lange rij getuigen langs de balie die stuk voor stuk zeer bezwarend! verklaringen aflegden. Al had Kit chens beloofd, de omvang van d< aanklacht zoveel mogelijk te beper ken en was Smut niet beschuldigt van poging tot moord, toch schener de hogere dienaren der wet hiei anders over te denken. Men leg de Smut stropen en het opzette lijk aanbrengen van zwaar lichame lijk letsel ten laste. De rechter wa; een uitgedroogde, bevooroordeeld! snob, tegen wiens zienswijze de dooi Paul ingeschakelde advocaat niet: kon beginnen, mede dank zij het feil dat Gilroy zijn getuigen goed hac gedrild. Paul stelde tot zijn ontzet ting vast dat Grace gelijk had gehac en dat er sprake was van klassejusti- tie. Smut, totaal verdoofd en ver dwaasd, bleek en smal geworden tijdens het voorarrest, deed bijna geen mond open Terwijl de jury beraadslaagde zaj Paul tussen het in grote getale opge komen publiek Meg Potter staan en ging naar haar toe. Hij betuigde haar zijn spijt en meeleven met het gebeurde, maar zij antwoordde tot zijn grote verbazing: „Et heb alle maal al lang in de kaarte gestaan sir. Der was maar een ding wat-em had kenne doen: nog harder lopen dan-ie gelope heb. Wordt vervolgd Horizontaal 1. ongeveer. 10. pape gaai, 11. Interval van negen tonen, 12. boom, 14. dwaas, 15. vogel, 17. boom, 19. knaagdier, 21. voedsel. 22. natuurlijk waterbekken. 24. insek- teneter, 26. zuiver, 28. vernis, 31. kleverige stof, 33. sporeplant, 35. lui aard. 37. keukengerei, 39. rondhout, 40. plaatsje onder Gramsbergen, 42. handegge, 44. scheepslading, 45. schijf vis. Verticaal 2. muzieknoot. 3. vaas, 4. Bijrivier van de Moezel, 5. voorzet sel, 6. opperste rand van een dak. 7. verbond, 8. kleurstof, 9 grondsoort, 13. tooi. 15 teken ln de dierenriem. 18. zoutziederij. 20. doortochtgeld, 23 oevergewas. 25. jong schaap. 27 water ln Limburg. 29 schrobnet, 30. niet begroeid. 32. gordel. 34. vruchte- nat, 36. meisjesnaam. 38 Jon gensnaam. 41. boom. 43. sport term Oplossing van vorige puzzel 1 b. 2 bas. 3. sene. 4 loket, S gamelan. 6. stern. 7 gaper. 8. nes. 8 r. BARKEEPER

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 4