Haarlem niet in paniek 1 Hattem voorstander langer zaalhockeyseizoen Nationaal ijshockey wacht vuurproef op WK Rumoer rond Cruijff op uw boodschappenlijstje. Aanvoerder Joop Wildbret: ,,Er is niets aan de hand" Dietrich Thurau oppermachtig Sparta Praag wint tafeltennistitel Strick van Linschoten: ,Zo kan het niet' Voorzitter Schweers:Bij degradatie maken we schoon schip" Van de Korput één duel geschorst Winst Tom Okker RH I RIJDAG 18 FEBRUARI 1977 SPORT Trouw/Kwartet PS 17/RH 19 door Matty Verkamman HAARLEM Sinds 28 november 1976, de dag waarop AZ '67 inet 2—1 werd verslagen, heeft ere-divisieclub Haarlem geen competitieduel meer gewonnen. De laatste acht duels hebben de aanvankelijk zo verrassende formatie van trainer Barry Hughes zegge en schrijve twee punten opgeleverd. Twee remises, tegen FC Den Haag en FC VVV leverden dat schrale resultaat op. Het heeft ertoe geleid dat Haarlem inmiddels naar een tiende plaats is afgezakt. De situatie is weliswaar niet zorgwekkend; 21 punten uit 23 wedstrijden staan nu (vrijwel) al garant voor handhaving van het ere-divisieschap. En dat zal best wel het doel zijn geweest, waar de dit seizoen op het hoogste niveau teruggekeer de club vooraf op mikte. '1' V Blijft nochtans die minstens opmer kelijke terugval. Vlak voor de win terstop werd die met nederlagen te gen Eindhoven en PSV ingezet; na de feestdagen is die periode van kommer en kwel alleen maar van een ^verlengstuk voorzien. Haarlem: het _j 0 lijkt Feijenoord wel met dit verschil ha gn dan, dat de leiding van de zo nadruk- i 3< kelijk prestatie! ingestelde Rotter- dammers, de sportieve recessie met paniekerige ogen door tussentijdse transfers een halt tracht toe te roe- pen. Aan dergelijke „oplossingen" Idenkt men in Haarlem niet, kan men ook niet denken. Temeer daar de toch bescheiden club er trots op is, dat er alweer vijf jaar achtereen met een sluitende begroting wordt ge werkt. Dat wil men zo houden. Om rond te komen, heeft Haarlem de tering naar de nering gezet. Zo werd voor aanvang van dit seizoen nog eens via een intro ondermeer gesteld: „Haarlem heeft geen over CUETA Het Thurau-festival gaat in de ronde van Andalusië onver minderd verder. Nu won de renner uit de stal van Peter Post. In Ceuta, aan de eindstreep van de zesde etap pe, bewees de Westduftser nog eens zijn superioriteit door met een voor sprong van negen seconden als tri omfator de eindzege te grijpen. Het was een rit bestaande uit drie ron den van 32 kilometer elk. Er kwa men enkele venijnige beklimmingen in voor, die echter voor Thurau geen beletsel vormden om het peloton zijn wil op te leggen. Het peloton bleef steeds bij elkaar en pas in de laatste ronde bij de afdaling van laatste klim over de Hacho ging Thurau in de aanval. Alleen Gonza les Linares slaagde erin hem enige tijd te volgen, maar moest tenslotte ook buigen. Als tweede flitste een landgenoot van Thurau, Thaler, over de eindstreep. PRAAG Sparta Praag heeft in de eindstrijd van het toernooi om de Europese tafeltennisbeker voor landskampioenen (heren) een vrij gemakkelijke overwinning behaald op de Zweedse titelhouder BTK Fal- kenberg. De Zweedse ploeg was sterk in het nadeel door het ontbre ken van topspeler Stellan Bengtsson wegens ziekte. het paard getilde sportverdwaasden, die schatten verdienen door tegen een bal te trappen, maar hardwer kende sportjongens die veelal naast hun beroep of studie zoveel tijd en energie aan voetbal besteden dat een redelijke beloning daarvoor op zijn plaats is". Het resultaat bepaalt doorgaans de sfeer binnen een (betaalde) voet balclub, maar bij Haarlem lijkt dat nu toch niet zozeer op te gaan. Wie naar Haarlems aanvóerder Joop Wildbret luistert, krijgt in ieder ge val niet de indruk, dat de club in paniek is geraakt. Wildbret, dit sei zoen door Haarlem van AZ '67 over genomen, zegt: „Toen ik hier kwam, hoorde ik nog wel eens dat Hughes een prima trainer was, maar dan wel in tijden van voorspoed. Ik zou wel iets anders zien, in mindere perio den. Nou, misschien wordt dat zo, wanneer we helemaal onderaan staan. Nu merk ik echter niets van enige paniek bij Hughes. Integen deel." We spraken gisteren met Wildbret. Toevallig werd er die dag niet ge traind. Hughes voelde zich niet hele maal fit en, mede om die reden was de selektie een vrije dag gegund. Wildbret: „Dat bewijst voor mij eens te meer dat er niemand in paniek is. Een ander zou in deze omstandighe den juist extra hard laten trainen." Wildbret, een spelbepalende mid denvelder, die in 13 jaar betaald voetbal zeven clubs diende (Sportclub Amersfoort, Blauw Wit, DWS, FC Twente, FC Den Bosch, AZ'67 en Haarlem) heeft overigens wel zijn eigen gedachten ten aanzien van de huidige terugval. Als altijd wil hij die ook best in het openbaar kwijt. Hij analyseert: „In het begin werd er niets van ons verwacht. Toch draaiden we toen goed. Dat bracht met zich mee, dat er enkele spelers steeds in de publiciteit kwa men. Dan krijg je op den duur, dat de zogenaamde taakvoetballers zich ook meer op de voorgrond willen plaatsen. Zoiets uit zich in de wed strijden. Bij ons zag je Pieter Huyg steeds vaker in de spits lopen. Huyg is een uitstekende voetballer, maar toch vooral in de achterhoede. Wen- tink stond op een gegeven moment ook meer rechtsbuiten dan rechtsback. Het is misschien lullig dat ik het zo zeg, hoor. Maar zo zie ik toch ons voornaamste euvel. Dit is trouwens niet nieuw voor mij. Bij FC Den Bosch heb ik zoiets ook al eens meegemaakt. Onverwachts pakten we toen ook eens elf punten uit zes wedstrijden. Daarna ging het mis omdat de taakvoetballers ook meer wilden gaan doen". Joop Wildbret (liggend): „Ons grootste euvel is, dat we teveel in de publiciteit hebben gestaan". Wildbret meent, dat in de huidige situatie de sfeer binnen de selectie toch niet zo is, als bij zijn vorige werkgever AZ'67. Hij zegt: „Begrijp me goed, de sfeer is zeker niet slecht. Een negatief verhaal over Haarlem, zou echt niet op z'n plaats zijn. Maar wanneer ik het met AZ'67 vergelijk dan is er hier toch een èndere sfeer. Het klinkt misschien een beetje Gert-en-Hermien-achtig, maar bij AZ was er echt sprake van een fami lie. Bij de spelers onderling ten minste. Dat kent Haarlem niet zo. Als aanvoerder pleit Wildbret ook voor een enigszins ander systeem tijdens de wedstrijd: „Hughes be paalt natuurlijk de tactiek, maar in het veld pakt het soms allemaal wat anders uit dan de bedoeling is. Ze ker in de thuiswedstrijden wordt er naar mijn idee te aanvallend ge speeld. Aanvallen is op zich best. Maar vóór de winterstop gebeurde dat met meer overleg dan nu. Er wordt momenteel nog al eens zonder verstand aangevallen. Niemand doet dat trouwens bewust. Haarlem wil dat aanvallend voetbal natuur lijk vooral vanwege het publiek. Het publiek gooit het geld tegenwoordig tenslotte niet meer over de balk. We moeten dat publiek ook zien te win nen. Maar dat blijft toch moeilijk. Ook al vanwege het feit, dat Haar lem een stad met veel nieuwbouw is. De mensen die in die wijken wonen, voelen zich niet zo met de club ver bonden. Zij komen naar een wed strijd tegen Ajax kijken, maar wan neer we vervolgens twee keer slecht spelen, dan komen ze niet meer." Overigens valt het gemiddeld aantal toeschouwers zeker nog niet tegen. Waar Feyenoord en PSV nog een bezoek moeten afleggen, zit men nu al op een gemiddelde van 9.100 kij kers per wedstrijd. Ondanks zijn kritische beschouwing blijft Wildbret optimistisch ge stemd. Hij besluit: „Er is niets aan de hand. Wanneer we nog een paar punten pakken en natuurlijk pak ken we die dan zijn we al veilig. Nee, ik ben best tevreden met Haarlem." J 7 ■door Onno Zeisman I HATTEM De onttroning van de veelvuldige landskampioen zaalhockey Hattem is voor velen leen verrassende zaak. Vooral de eigen aanhang en alle tegenstanders uit het oosten kunnen er niet joveruit. Hoe kan een club die in tien competitiewedstrijden dermate oppermachtig was dat ze liefst 118 doelpunten scoorde, zich zo laten verrassen als het om de nationale titel gaat? MADRID De schorsing van voetballer Johan Cruijff van Bar celona, nadat hij ervan verdacht werd een scheidsrechter te hebben uitgescholden, is uitgegroeid tot één van de heetste politieke kwes ties in Spanje. Acht politieke par tijen hebben een uiteenzetting ge geven over het oplaaien van ver borgen anti-Madrileense gevoelens bij de Catalaanse en Baskische minderheidsgroeperingen. Minis ter van sportzaken, Benito Caste- jon, veroordeelde de inmenging van politiek in de sport. ,,Er zijn twee dingen die duideluik geschei den moeten blijven, de sport en politiek", aldus Castejon. Een Spaans weekblad heeft zich open lijk verontschuldigd, nadat zij op de voorpagina een foto van Cruijff aan het kruis hadden afgedrukt. Bij dc foto stond: „Cruijfficatie". Het ongenoegen van de Catalanen en Basken keert zich tegen het feit dat het Spaanse sportgebeuren nog altijd vasthoudt aan de structuur van het Franco-tijdperk. Sterke centrale controle vanuit Madrid, en weinig of geen rechten voor de minderheden. De Catalonische en Baskische stadions waren tijdens het bewind van de dictator de plaatsen waar anti-Franco gevoe lens werden geventileerd. Ook toen was er een relatie tussen de sport en politiek. Johan Cruijff zelf was onverstoord. „Er zijn 1001 versies over wat er tussen de scheidsrechter en mij is gebeurd", sei hij. „Het enige wat ik kan zeggen is dat ik altijd een heer ben geweest. In en buiten het veld". jBij Hattem leek het dit seizoen niet d te kunnen. De eerste die dit na de lederlaag tegen de nieuwe kampi- •en MEP uit Boxtel toegeeft, is Jan- JCarel Strick van Linschoten, de ziel Ivan de hockeyclub. Hij was een der loprichters (de hoofdklasser moet on danks alle roem het 25-jarig feest Énog vieren) en is nog steeds trouw laan zijn jeugdliefde. Als manager, Jcoach of waar zijn hulp ook nodig Jmag zijn, duikt hij op. Zelfs het feit dat hij in Den Haag woont en telkens hele reizen moet maken, is voor hem Igeen bezwaar: een van die mensen voor wie hockey en clubtrouw als [vanzelfsprekend zijn. De feiten die Strick van Linschoten Jop tafel legt .zijn nog imponerender Hdan alleen het gegeven van de doel- fpuntenmachine in het oosten. „Hat tem 2 werd ook zaalkampioen in een ifdeling met voornamelijk eerste,te- lams van andere clubs. Hattem 3 ver overde eveneens de titel. Hattem 1 Iste een zondag twee van zijn topspelers, Patty Mundt en Paul '•eopold, die met de nationale selec- [Ue op stap waren. Zonder moeite won het met 20-2 van Zwolle en 13-4 van Drienerlo. Toch liet dit superieure Hattem zich tegen MEP een voorsprong afnemen en ging het uiteindelijk met 8-10 ten inder. Strick van Linschoten wijt het aan het gebrek aan fatsoenlijke tegenstand in het oosten. „Daar an we er maar op los, zoals we zelf Hen. Echte weerstand vinden we toch niet. Ik zoek geen excuses: het was gewoon een stuk eigen nalatig heid. Gebrek aan attent-zijn ook. Patty Mundt Voor het eerst dit jaar kreeg Hattem te maken met een rivaal die straffe mandekking toepaste. En daar wis ten onze spelers gewoon geen af doend antwoord op." Op deze manier, aldus de zaalcoach, kan het niet verder. „We staan voor een beslissing: gaan we door of niet met zaalhockey. Er zijn allerlei mo: gelijkheden. Je zou het tweede in dé competitie kunnen inzetten en met het eerste in allerlei sterke toernooi en gaan spelen. De districten zouden kunnen gewijzigd bijvoorbeeld in twee landelijke afdelingen zodat er meer sterken bij elkaar komen. We hebben zelfs ernstig overwogen aan de Duitse bond te vragen of we daar mogen meespelen. Dat is geen grap, al zal het wel niet haalbaar zijn." Strick van Linschoten is voorstander van een langer zaalseizoen met meer mogelijkheden om zich te ontplooi en. Daarnaast wil hij tijd teneinde zich om te schakelen. Al vóór de nationale kampioenschappen had Hattem laten weten zich niet speci aal hierop te richten omdat een week later de veldcompetitie zou begin nen met een reis naar Klein Zwitser land. Dat weegt zwaarder: „We staan vierde in de ranglijst, maar met een paar nederlagen zitten we onderaan, want het is een vreselijk gedrang met bescheiden onderling punten- verschil. Dat Is sterker dan ooit. En behoud van de plaats ln de hoofd klasse is ons heel wat meer waard dan het zoveelste zaalkampi- oenschap." De ondergeschikte plaats van zaal ten opzichte van veldhockey is er goed mee getypeerd. Een instelling die trouwens ook te bespeuren was bij Groningse Studenten. De kampi oen van het noorden behaalde in het titeltoernooi geen enkel punt, was was hij in het verleden altijd een der gevaarlijkste deelnemers. Maar de Groningers, die in het veld eerste klasser zijn en kampioenskansen hebben, waren met hun gedachten al meer bij de wedstrijd tegen Union van komende zondag. Ook voor hen is het een zorg, tijdig over te schake len van zaal- naar veldritme. Want dat dit totaal anders is, weten we al jaren. DEN HAAG Het incasseringsver mogen van Feyenoord zal nog meer op de proef worden gesteld. De Rot terdammers zullen in de eerstvol gende competitiewedstrijd in de kuip tegen NEC Michel van de Korput wegens een schorsing moe ten missen. De jeugdige laatste man, die zondag in Kerkrade in de wedstrijd tegen Roda JC de gele kaart kreeg (wegens het onderuitha len van een tegenstander), ls door de tuchtcommissie van de KNVB voor één wedstrijd geschorst. De Rotter- dammeer kreeg daarnaast een boete van 200 gulden. Op zijn straflijst werd bovendien een voorwaardelij ke wedstrijd bijgeschreven. Vier ere divisie-spelers Kamphues en Kraal (beiden Telstar), Marijt (de Graafschap) en Spijkerman (Eagles) zullen in ieder geval in de eerstvolgende competitiewedstrijd van hun club niet spelen. Dc tuchtcommissie van de KNVB heeft als volgt recht gesproken: FC Utrecht: A. van Ga len, één wedstrijd voorwaardelijk (met een proeftijd van één Jaar). Volendam: C. Mooyer. één wedstrijd voorwaardelijk NEC: W. Letemu- lu, één wedstrijd, één wedstrijd voorwaardelijk en een boete van 75 gulden. Telstar: A. Kamphuls. één wedtrijd en een boete van 150 gulden. Telstar: E. Kraal, één wedstrijd en een boete van 150 gulden (mogelijk tot verweer tegen de overweging van de tuchtcommissie een voorwaardelijke straf van een wedstrijd in een onvoorwaardelijke straf om te zetten). Dc Graafschap: A. Marijt. twee wedstrijden en een boete van 150 gulden. Excelsior: P. Bastlnck, twee wedstrijden en een wedstrijd voorwaarde lijk. Feyenoord: M van de Korput. één wed strijd en een wedstrijd voorwaardelijk en een boete van 200 gulden. Go Eagles. H Spijker man, één wedstrijd en een boete van 150 gul- dsn FC Twente: E. Titulaer, één wedstrijd (mogelijkheid tot verweer tegen de overweging een voorwaardelijke straf van een wesdtrijd ln een onvoorwaardelijke straf om te zetten). PEC: L. Weyzlg, twee wedtrijden. Veendam: B. Uneken, één wedstrijd (lopende voorwaardelij ke schorsing van één wedstrijd ln stand gehou den). FSC: R. van Barneveld, twee wedstrijden en een boete van 75 gulden. FC VW: D Advo- kaat, een boete van 150 gulden Vijf spelers kregen een boeking en de Helmond Sport- speler Mareiens werd, bij gebrek aan bewijs vrijgesproken. TORONTO Tom Okker heeft de tweede ronde gehaald van het WCT- toernooi van Toronto. In zijn eerste partij uit dit toernooi versloeg Ok ker de Amerikaan Harold Solomon in drie sets, 6-3, 0-6, 6-4. Betty Stöve is in de tweede ronde van het Virginia Slims-toernooi van Los Angeles uitgeschakeld door de Amerikaanse speelster Terry Holla- day: 4-6, 6-4, 6-4. In het tennistoernooi te Torquay (Eng) voor landenploegen, samenge steld uit spelers onder de 21 jaar, heeft Nederland bij de heren met 2-1 van Spanje gewonnen./Frits Don en Theo Gorter wonnen hun enkelspel, zij verloren in het dubbelspel. De Nederlandse dames leden in het zelfde toernooi een 3-0 nederlaag tegen de Verenigde Staten. door Erik Oudshoorn AMSTERDAM Met lood in de schoenen vertrekt het natio nale ijshockeyteam over ruim twee weken naar Japan waar op tien maart de titelstrijd om het wereldkampioenschap in de B-poule zal losbarsten. Nimmer was het defaitisme zo groot, maar ook nooit was de voorbereiding zo gebrekkig en de geboekte resulta ten zo ontmoedigend. Het lijkt of het team een rij-examen te wachten staat zonder één keer achter het stuur te hebben gezeten. In Tokyo zal het schrikbeeld van degradatie naar de slecht gewaardeerde C-poule dan ook even vaak opdoemen als de beroemde reizende zon. Het team van bondscoach Hal Lay- coe moet op dit toernooi de strijd aanbinden tegen Polen, Joegoslavië, Japan, DDR, Zwitserland, Noorwe gen,' Oostenrijk en Hongarije. In het rijtje bevindt zich ook Noorwegen waartegen Nederland eind vorig jaar driemaal uitkwam: evenzoveel maal moest de ploeg van Laycoe verlies incasseren. Wel werd ternauwernood van België gewonnen en later van Engeland. Helaas zijn dit ijshockey- naties die internationaal niet hoog staan aangeschreven. De laatste ont moeting van het nationale team da teert van twee februari toen met veel moeite een gelijkspel werd afge dwongen tegen een in elkaar geknut selde ploeg die bestond uit Noord Nederlandse ijshockeyers. Laycoe moest dit seizoen al meer droeve ellende verwerken. Zijn oe fenprogramma, dat een wekelijkse centrale training te Utrecht omvat te, liep door gebrek aan belangstel ling reeds na enkele weken uit op een fiasco. Voor de enthousiaste en nim mer te ontstemmen bondscoach restte alleen nog de mogelijkheid om op de clubtrainingen zijn kennis over te dragen. En daar zal het tot de eerste wedstrijd in Tokyo ook wel bij blijven want op de dag dat de Neder landse competitie is beëindigd (vijf maart) zullen de geselecteerden nog bezweet van het laatste duel op ei gen bodem zich naar Schiphol moe ten spoeden voor het vertrek naar de Japanse hoofdstad. De Nederlandse ijshockeyploeg heeft dan een voorbereiding achter de rug die eigenlijk nauwelijks naam mag hebben. Natuurlijk kon het ook anders. In West-Duitsland bijvoor beeld ls het al jaren de gewoonte om de competitie vroeg te starten en tussentijds regelmatig een week al les stil te leggen, speciaal voor het nationale team. „Zolang we in Ne derland nog met een tekort aan ijs- hockeybanen en clubs zitten zal dit hier nooit gerealiseerd kunnen wor den", reageert bondsvoorzitter Fred Schweers. „Nederland heeft maar een gering aantal sterke ploegen die de competitie nog niet interessant genoeg maken dat de mensen al in de zomer naar het ijshockey gaan kijken. Bovendien peinzen de ijs- baan-direkteuren er niet over om hun banen vroeger te openen want de ijsmachines moeten in die tijd op volle toeren draaien terwijl de in komsten nihil zijn. Want wie denkt Bondsvoorzitter Schweers er in september al aan schaatsen? Nee, in West-Duitsland ls de compe titie door het grote aantal clubs veel interessanter en is het publiek veel vroeger in het seizoen gemotiveerd om naar ijshockey te gaan kijken". Uit de argumentatie van de bondsvoorzitter, die ook als chef d'e- quipe voor de „Japan-ploeg" zal fun geren, valt te distilleren dat de voor bereiding van het nationale team alleen verbeterd kan worden als in Nederland het aantal Ijshallen aan zienlijk worden uitgebreid. Aange zien voor de komende jaren alleen in Rotterdam en Dordrecht dergelijke bouwsels op het programma staan hoeft in die richting ook geen hoop gekoesterd te worden. „Inderdaad ziet het er naar uit dat het nationale team in de komende jaren niet beter voor het WK geprepareerd kan wor den", vervolgt Schweers. „We heb ben in Nederland minstens twintig dertig banen nodig om het ijshockey een beetje attractief te maken. Be halve dat je dan de competitie vroe ger kan beginnen wordt het moge lijk om eens een vriendschappelijke wedstrijd voor het nationale team te organiseren. Verder is het zo, dat je met een groter aantal clubs ook een fellere concurrentiestrijd voor dat team krijgt. Nu komen vele eerste divisiespelers het ijs op met in hun achterhoofd de gedachte dat ze toch wel geselecteerd zijn. Dit drukt na tuurlijk ook op de motivatie als ze eenmaal dat Oranje-shirt aan heb ben. Want als je toch steeds verze kerd bent van een vaste plaats dan til je aan die „eer" ook niet zo zwaar meer". Op wie de bondsvoorzitter vooral doelt behoeft eigenlijk geen nadere toelichting. Alleen Canadese Neder landers kunnen over het algemeen hun plaats in het Oranje-team niet ontgaan. Hierdoor wordt al jaren een verkeerd beeld van de werkelij ke kracht van het Nederlandse ijs hockey voorgespiegeld. Want in fei te is het peil niet hoger te kwalifice ren don de C-poule. Bondsvoorzitter Schweers: „Mocht het Oranje-team naar de C-poule degraderen, en dat sluit ik gezien huidige voorbereiding niet uit, dan heeft de NIJB een pakket maatregelen klaar liggen om schoon schip te maken dat het Ne derlandse ijshockey weer gezond wordt. Wat het nationale team be treft zou ik alleen spelers accepteren die over een Nederlands paspoort beschikken, die bovendien twaalf maanden in ons land verblijven, niet van de ene club naar de andere verhuizen en tenslotte ln het buiten land in ieder geval de moeite nemen om Nederlands te spreken. We zul len dan wel een paar Jaar in de C-poule moeten ronddolen maar als er intussen goede ijshockeyers van eigen bodem opstaan en een paar ijshallen worden bijgebouwd dan geloof Ik dat we natuurgetrouw weer in de B-pule terug belanden." Maar Schweers wil nog verder gaan. Het komt erop neer dat het pro bleem ook bij de wortel moet wor den uitgeroeid. „De NIJB heeft nog weinig grip op de wijze waarop de clubs Canadezen ronselen. Zij wor den meestal zeer slordig uitgezocht. Meestal door vriendjespolitiek of slecht scoutingswerk. Er zitten na tuurlijk enkele zeer goede Canade zen in Nederland maar meestal zijn het grote floppen, die het geld abso luut niet waard zijn. De Nederlandse IJshockey Bond zou dan ook graag in de toekomst eerst de kwaliteiten van de Candazen die Nederland bin nenkomen willen gaan keuren. En verder kijken of ze niet teveel ver dienen. Laten de clubs hun boeken maar eens openen. Als het aan mij ligt zouden derderangs Canadezen die in ons land spelen en noodge dwongen ook in het nationale team doordringen geen toestemming krij gen voor een verblijfsvergunning". Door dit alles ontstaat wel de ge dachte dat het Nederlandse ijshoc key alleen maar gebaat kan zijn bij een spoedige degradatie. Maar waa rom niet dergelijke maatregelen als Oranje een wonder verricht en toch in de B-poule die seizoen weet stand tc houden? Schweers hierop wat knullig: „Zolang er een mogelijk heid is om in de B-poule te blijven zal de NIJB die niet laten schieten. Want met zo'n ingerijpende struc tuursverandering moet Je een stap terug doen. Maar dat zou wel bete kenen dat Je internationaal niet meer meetelt. In de C-poule raak je alle public relations kwijt en je wordt beschouwd als een derde rangs ijshockeyland." Uitslagen Nederlandse competitie Tilburg Trappers-O roningen 7-5, HY8-Utrecht 8-5, Oro ningen-Amsterdam 6-8. NIJmegen-TUburg Trappers 3-1, Utrecht-Thlall 6-7, Amsterdam- HY8 7-2 Thllaf Tilburg Trappers HY8 Nijmegen Amsterdam Groningen Utrecht 18 15 0 3 30 137-91 19 12 2 5 26 107-55 20 12 1 7 25 137-97 19 9 I 9 19 197-95 19 9 1 9 19 132 109 20- 6 1 13 13 96-131 19 1 0 18 0 73-200 Lotto ln deze lotto 7 vielen 22.871 prijzen Inleg; 3.706.083,- Prljzenbedrag: 1.780.389.43 le pril»: geen winnaar, van het bedrag van de le prijs gaat 1/5 deel naar de Jackpot van de lotto no 8 van zondag as. Het overige 4/5 deel wordt ln gelijke delen verdeeld over de 2e t/m 5e prijs 2c prijs: 8 winnaars, die elk bruto 37 408. ontvangen. 3e prijs 287 winnaars, die elk bruto 1.349." ontvangen. 4e prijs: 10.381 winnaars, die elk ƒ46,- ontvangen. 5e prijs: 12.195 win naars, die elk 38.- ontvangen. Jackpot voor lotto 8 van zondag 20 lebruarl a s 123.227,28 Sporttoto ln toto 7 vielen 22.616 prijzen. Inleg: ƒ761.823,-- Prijzenbedrag 361 865.93. le prijs 155 win naars, die elk 933,-- ontvangen. 3e prijs 2.597 winnaars, die elk 34,- ontvangen 3e prijs 19.764 winnaars, die elk ƒ6,- ontvangen (ADVERTENTIE) Voor elke plannenmaker, geheel vrijblijvend: keus uit 1872 pagina's voorpret. En desgewenst: uitvoerige adviezen en alternatieven. Bij 515 Amro Banken met dit vignet:

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 19