Trouw Produktie: Dick Ringlever Vormgeving: Henny Turpijn Ondanks alle propaganda voor een buitenlandse vakantie, die reisorga nisaties over ons heen laten gaan, tóch geen plannen de grens over te gaan, komende zomer? Dan bent u niet de enige! Van de zeven miljoen Nederlanders, die er op uit gaan, blijft nog altijd de helft in eigen land. En waarom ook niet? Ook binnen de grenzen valt nog steeds genoeg te beleven, al weet lang niet iedereen dat. Daarom ditmaal in Trouws toeris tische bijlage extra aandacht voor onze vaderlandse toeristische top pers, beeldend gepresenteerd in een elftal provinciekaarten, die in één oogopslag een breed scala van tips bieden. Kaarten, die zijn te gebruiken zowel door hen, die eens een dagje het huis uit willen als voor degenen die al vakantievierend buitenshuis be zigheden in de buurt zoeken. Uiteraard maken de kaarten geen aanspraak op volledigheid. Wie meer wil weten (openingstijden van musea of prijzen bijvoorbeeld) kan daarvoor in de meeste gevallen goed terecht bij de VVV's De belangrijkste kantoren zijn ook op de kaart aangegeven, al zal men lang niet altijd bij een verweg gele gen kantoor te raden hoeven. Bij de meeste grote kantoren (zeker die in de grote steden) heeft men veelal ook de informatie over andere streken. Dat betekent, dat men (bijvoor beeld) in Den Haag al alle gegevens kan krijgen over (bijvoorbeeld) fietstochten door Drente, Overijs sel, Gelderland, over woudlopersar rangementen op de Veluwe of wa tervakanties in Friesland, om nu maar een piér voorbeelden te noemen. Bij de meeste van die kantoren be schikt men ook over lijsten waarin alle VVV's (dat zijn er zo'n 450) met adressen en telefoonnummers zijn opgenomen. Heeft men die niet, dan kan men daarvoor ook altijd nog terecht bij de ANVV in Hilversum, de overkoepelende organisatie van al die VVVs ('s Gravenlandseweg 25Atel. 035-48541). Nog een paar tips: voor wie per auto op stap gaat, kan worden gewezen op de toeristische routes die door de ANWB worden uitgegeven en die bij elk bondskantoor verkrijgbaar zijn. Maar die auto hóeft natuurlijk niet. Ook het spoor biedt uitstekende gelegenheden voor een vakantie in eigen land. Vraag daarvoor op het station eens de brochure „NS Va kantiereizen" of het boekje „Mini- trips" met meerdaagse arrange menten. Wie maar een dag weg wil kan veel nut hebben van de brochure NS dagtochten, waarin veertig ideeén voor veertig dagjes-uit worden ge geven (veelal naar attractiepunten, die op de provinciekaarten zijn aan gegeven). Helemaal individueel kan men met het spoor natuurlijk ook uit de voe ten. Zij die alleen willen reizen, kan worden gewezen op de mogelijk heid van fietshuur (een riks per dag) bij veel stations (in totaal heeft NS 7000 fietsen klaar staan). Op de NS-statlons weet men er alles van. En tenslotte: ook het Nationaal Bu reau voor Toerisme in Den Haag (Bezuidenhoutseweg 2, tel. 070- 814191) biedt ideeën voor dagjes- uit en korte vakanties in eigen land en heeft die ook in een brochure gebundeld. land WEG in eigen

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 17