Piet Kleine: veertig belangrijke seconden Peters wil nu goed voor NEC spelen Nog geen uitspraak tegen FC Utrecht Frankri j k: hervorming O. S. Titeltoernooi in Heerenveen staat of valt iet de sprint Loting Jan Verhei jen tegen Roda JC Afgelastingen Straf Ray Clarke niet opgeschort Zege Betty Stöve, verlies Tom Okker Tafeltennisploeg verslaat Oostenrijk „Ik voel me echt niet de vedette" Van der Lende: „Wereldrecords zijn mogelijk" In zaak na incidenten tegen Roda JC TERDAG 12 FEBRUARI 1977 SPORT Trouw/Kwartet 25 HEERENVEEN - Na afloop van de strijd om het wereldkampioenschap op de Thialf-baan van Ilcercnvcen tal het geschil worden „uitgevoch ten" over het al dan niet uitkomen van all-rounder Hans van Helden in een selectiewedstrijd van de sprinterkernploeg om te komen tot de formatie die over twee weken deelneemt aan de W.K. sprint in Alkmaar. Hans van Helden, de afge- lopen jaren tijdens de sprintkampi oenschappen steeds in de top van het klassement te vinden dank lij een gedegen 500 meter en een ij- zersterke 1000 meter, zegt recht te hebben op dit selccticduel, terwijl sprinltrainer Henk Gemser hier niets van wil weten. Van Helden wordt in zijn poging gesteund door bondscoach Leen Pfrommer. Deze: „Vorig seizoen is Van Helden toegezegd, dat hij ook dit seizoen een kans zou krijgen. Hij zou in een selectiewedstrijd mogen uitkomen. Zou hij duidelijk beter zijn dan de nummer drie, dan zou hij een plaatsje krijgen in de sprintploeg. Zou er weinig verschil zijn, dan zou de specifieke sprinter de voorkeur krijgen. Hans wil dat deze toezegging nagekomen wordt. Ik heb me hier al voor ingezet en wil dal ook na afloop van de kampi oenschappen in Heerenvecn nog maals doen." Henk Gemser. trainer van de sprintploeg, wil niet aan de kandida tuur Van Helden. Hij wijst op de afspraken die er (later) zijn ge maakt, dat rijders uit de beide kernploegen niet zouden kunnen overstappen en zegt voorts in Jos Valentijn. Eppie Blocker, Sies Uil- kema en Bert de Jong voldoende specifieke sprinters te hebben. Gem ser wordt gesteund door de leden van de Landelijke Technische Com missie. Het bestuur van de Ko ninklijke Nederlandse Schaatsenrij ders Bond zal zondagavond waarschijnlijk het laatste woord hebben. HEERENVEEN Heel even waande Piet Kleine zich vorige week in Davos ook de wereldkampi oen schaatsen voor 1977. Toen, die zondagmorgen kort na vier uur, dft Noorse hoofdscheidsrechter Olav Poulsen het „onmogelijk" over de Worlds '77 van Davos uitsprak, bestond de kans, dat het wereldkampioenschap in het geheel niet meer zou worden gereden. Piet leine wenste de lacherig aangeboden felicitaties niet te aanvaarden. „Het kan zijn Ja. twijfelde hij." Maar ook: „Er zal wel ergens anders worden gereden." door Peter Onvlee Piet Kleine is hoe dan ook een week langer wereldkampioen schaatsen bij de heren allrounders geweest dan „normaal" voor mogelijk was gehou den. Immers, de kans. dat de 25-jari- ge rijder uit Hollandscheveld in Da vos zijn titel had geprolongeerd, was jninimaal. Uitgesloten zelfs, volgens de Noorse coach Josh Renman. Bij Zijn aankomst in de Zwitserse plaats klonk het ook zelfverzekerd: „Wij ajn klaar voor de strijd. Wij willen hier de wereldtitel van Piet Kleine overnemen." Josh Tenman, hij zag in Plet Kleine zeker niet de grootste concurrent voor zijn kwartet S-sen (Europees kampioen Jan-Egil Storholt, Kaj- HEERENVEEN Aan het we reldkampioenschap schaatsen te Heerenveen zullen drie rijders min der meedoen dan wanneer de strijd vorige week in Davos zou zijn alge- werkt. De Oostenrijker Bernd Scha- bus, de Pool Andizej Zawadski en de Spanjaard Antonio Gomez heb ben niets van zich laten horen in Heerenveen. Met hen is dan ook geen rekening gehouden bij de lo ting voor de 500- en 5000 meter van vandaag. In de deelnemerslijst is verder nog een wijziging gekomen. De Sowjet-Unie verving Nikolai Koetsmenko door Valeri Atlaskin. Koetsmenko is verkouden. Er star ten in Heerenveen 31 rijders uit zes tien landen. De loting voor de 500 meter ga! het volgende resultaat Eerste rit Amund Sjöbrcnd (Noot Dan ImmerfaU (VS), tweede rit SergeJ Martsjoek (Sow) Klaus Wunderllch (Odli derde rit Vladimir Lobanov (Sow) Eric Hei den (VS)., vierde rit Kai-Arne Stemhjemmet (Noot Lennart Carlsson (Zwelvijlde rit: Sten Stensen (Noo) Klaas Vriend (Ned)., zesde rit: Het Kleine (Ned) - Jan-Bgil Storholt (Mooi* jrvende rit: Valeri AUaskin (Sow) Masayukl Kawahara (Jpn>.. achtste rit: Olavi Köppaptf IFin) Hans pan Helden (Ned)., negende ril: Colin Coates AusU1J Berggren (Zwel., tien de ritMlklo Oyama (Jpn) Qaetan Hour her (Can)., elfde rit: Viktor Ljoskin Sow) Mauri- tio Marchetto (Ita)., twaalfde rit: Herbert Bchwarz (Wdt) Mike Woods (VS), dertiende rit: Olivier Belle (Fra) Pertti Nittyld (Fin)., veertiende rit: Walter Birk (Zwt) Cory Cop- Ian (Can)., vijftiende ril: Oeoffrey Sandys Obr Alain Moechars (Bel)., zestiende rit: Andreas Fischer (OdU. alleen over de baan. De loting voor de 5000 meter ziet er als volgt uit: eerste rit: Vriend Heiden, tweede rit: LJoskln Wunderlich. derde rtt: Storholt Woods, vierde rit Stensen Kleine, vijfde rit: Slenshjemmet Berggren. zesde rit: BJObrend Atlaskin. zevende rit Coplon Köppd, achtste rit: Coates Kawahara. negende rit: Martsjoek Van Helden, tiende ril Carlsson Oyama. elfde rit: Lobanov Marchetto. twaalfde rtt: Sandys Boucher, dertiende rif Nlityla Fischer, veertiende rit: ImmerfaU Schwartz, vijftiende ril: Birk Moechars, zes tiende rit: Belle alleen over de baan. ROTTERDAM De Feyenoordspe- ler Jan Verheyen, vorige week het grote struikelblok bij de pogingen van Feyenoord om via een „ruil" Rodaspitsspeler Gerard van der Lem in te lijven, zal toch ln Kerkre de spelen. Vujadin Boskov heeft na melijk besloten om Verheyen zon dag. in plaats van de geblesseerde Wim Jansen, op te stellen in de uitwedstrijd tegen Roda JC. De blessure (buikspieren) van Wim Jansen ziet er zo ernstig uit, dat men vreest voor een noodzakelijke ope ratie. Jansen zal in ieder geval voor lopig niet spelen. Programma Eredivisie Heden: PSV-FC VW De Graafschap-Telstar NEC-Go Ahead Eagles FC Den Haag-NAC Morgen: Sparta-Ajax Haarlem-FC Twente AZ 67-FC Utrecht Roda JC-Feyenoord Amsterdam-Eindhoven Eerste Divisie SVV-Vitesse Excclsior-PEC Zwolle FC Dordrecht-SC Cambuur FC Vlaardingen-Veendam MVV-Volendam Heracles-Fortuna SC FC Groningen-FC Den Bosch Willem ll-Helmond Sport ZEIST - De volgende afdelingen van de KNVB hebben het gehele pro gramma voor vandaag afgelast: Friesland. Groningen. Gouda en Zwolle. Voor morgen werden de wedstrijden in de afdelingen Fries land en Groningen afgelast. Ame Stenahjemmet, Amund Sjö- brend en Sten Stensen). „Hij verliest daarvoor teveel op de sprint. Op de langere afstanden kan hij dat niet meer goed maken. Daarvoor zijn de verschillen te klein geworden." Ten- man zag alleen in Hans van Helden een enigszins serieuze belager, de drie jaar oudere rijder, die dit sei zoen inderdaad constant beter is ge weest dan de huidige wereldkam pioen. Piet Kleine is traditioneel wel haast niet optimistisch aan de vooravond van het titeltoernooi in Heerenveen. Sinds het overjaaste vertrek uit Davos heeft hij op de baan waar hij vorig jaar de kroon veroverde weer een aantal dagen kunnen trainen. Geen al te zware arbeid overigens, daar een te stevig trainingsprogramma hem kort voor het kampioenschap meer kwaad dan goed zou doen. Hij houdt zich ook bewust wat op de achtergrond om vanuit de positie van „underdog" toe te slaan. Een opzet, die valt of staat met zijn eerste veertig seconden van het toernooi in Heerenveen. de sprint. Die afstand baart hem met de 1500 meter vooral de meeste zorgen. „Op de sprint lukt het dit seizoen helemaal nog niet. Niet alleen in Larvlk ging het slecht (een 22ste plaats in 42,33 sec. red), maar eigen lijk het hele Jaar al. Twee keer ben ik pas beneden de 41 seconden ge bleven." De ontwikkeling van Piet Kleine op de sprint heeft al met al jaren stilge staan. „Zes Jaar geleden." weet hij. „had ik al een persoonlijk record van 41,1 staan. Dat persoonlijke record staat nu op 40,6. Veel te langzaam om als vaste basis te dienen. Veel te langzaam ook. wanneer je mijn tij den op de 1500 meter daarmee verge lijkt. Zo rond de twee minuten, drie keer een 500 meter in 40 seconden dus. Sneller dan een enkele 500 me ter. al zit je natuurlijk bij die sprint wel met het feit dat je er de start bij hebt." Piet Kleine heef t zich dit seizoen wél nadrukkelijker bezig gehouden met de kortste afstand van het allround- toernooi. Evenals de andere leden van de kernploeg is hij voor het eerst vrij intensief onder de halters gekropen. Een aanzet naar méér vol gens coach Leen Pfrommer. „De winst van dit jaar is dat iedereen er in ieder geval onder heeft gestaan." Een nieuwe zaak, die nog verder uitgebouwd moet worden, volgens Plet Kleine. „Mogelijk moeten we naar een iets explosievere training met wat zwaardere gewichten toe." Feit blijft vooralsnog, dat Kleine's sprint zeker in vergelijking met de Noorse favorieten én Hans van Hel den te zwak is. Een tekortkoming, die maar moeilijk op de langere af standen kan worden weggewerkt. In Larvik verloor Piet Kleine zelfs nog op zijn specialiteit, de 10.000 meter. Kleine: „Ik groei trager naar mijn vorm toe, dan de meeste rijders. Het nadeel van een stayer. Die moet gewoon veel en lang op het ijs heb ben gestaan. Bekijk ook maar Sten Stensen. Hij is de stayer in de Noor se ploeg en werd in Larvik de vierde en laatste man. De vorm moet groei en. Je zag het vorig jaar. Tegen het einde van het seizoen was die er. Het ging bij mij toen steeds beter, ter wijl de overigen nauwelijks meer vooruitgang toonden of zelfs in vorm terugliepen." Piet Kleine zegt leering te hebben getrokken uit dit tot nog toe weinig Leen Pfrommer (r) volgt geconcentreerd de gang van Klaas Vriend tijdens de laatste trainingen op de Thialf-baan in Heerenveen. florissant verlopen seizoen. Hoopt in de komende jaren méér op het ijs te kunnen staan dan dit ja ar. Vooral in het voorseizoen, in de weken en maanden voor half december, wan neer de kernploeg zijn kamp ergens opslaat en vanaf dat ogenblik dage lijks met het schaatsen bezig is. Het feit. dat het wereldkampioenschap dit weekeinde opnieuw wordt gere den op de baan waar hij vorig jaar zijn triomf vierde, doet Piet Kleine goed. „Davos zou met zo'n driedui zend Nederlandse toeschouwers ook al ergens een thuiswedstrijd voor ons zijn geweest. Maar nu hier in Heerenveen natuurlijk helemaal." Kleine liijkt hoewel zeker niet de grote favoriet ondanks zijn pessi misme over de afloop dit weekeinde geïnspireerd. Pfrommer is daarmee van een typisch Kleine-probleem verlost. De lange, wat flegmatieke Drent is soms moeilijk te prikkelen. „Hij geeft zich nooit helemaal." weet hij. Maar ook: „Tijdens een groot toernooi slaat de vlam wel over. Dan gaat hij tot het uiterste." Het sprintresultaat, de eerste veder- tig seconden van Kleines optreden op de uitverkochte Thialf-baan. zul len evenwel doorslaggevend zijn. DEN HAAG De commissie van beroep van de KNVB heeft na bestu dering van de schriftelijk en monde ling afgelegde verklaringen in dc tuchtzaak Ray Clarke onvoldoende aanleiding gezien om de straf van de Spartaan (drie wedstrijden ge schorst) op te schorten Sparta had tegen de schorsing van Clarke naar aanleiding van het kopstoot-incident met PSV-er Ste vens een beroepschrift ingediend De commissie van beroep is van mening dat de opgelegde straf be paald niet te zwaar is CHICAGO - Betty Stöve heeft de halve finales bereikt van het inter nationale tennistoernooi in Chicago door een zege op de Amerikaanse Brigitte Cuypers De cijfers waren 6-1 en 6-3. In de derde ronde versloeg zij Janet Newberry (VS) met 5-7. 7-5 en 6-2. In de halve eindstrijd komt zij uit tegen de Amerikaanse nummer één Chris Evert, die haar landgenote Kristien Shaw met 6-0 6-1 uitscha kelde. Tom Okker heeft in de achtste fina les van een Internationaal tennis toernooi in Mexico Stad een neder laag geleden tegen de Australiër Ken Rosewall. De cijfers waren 6-4 en 6-0. HENGELO De Nederlandse tafel tennisploeg. bestaande uit Bert van der Helm. Nico van Slobbe en Betti ne Vriesekoop hebben in Hengelo met 5-2 gewonnen van Oostenrijk Het was een wedstrijd voor de eerste divisie van de Europese competitie Polen en Nederland delen de eerste plaats met tien punten uit zes ont moetingen. Op 3 maart moet de be slissing vallen over de zege ln de eerste divisie. Nederland gaat dan op bezoek bij België en Polen ont vangt Italié. De enige twee verllespunten in het duel met de Polen kwamen op naam van Nico van Slobbe in het eerste enkelspel en het gemengd dubbel Bert van der Helm en Bettine Vrie sekoop. door Matty Verkamman LONDEN Zonder complexen, zelfverzekerd, heeft Jan Peters een van zijn eerste echte kansen in het Ne derlands elftal met beide han den aangegrepen. Nu er einde lijk weer eens een bewijs van zijn klasse werd gevraagd, trad de 22-jarige Groesbeker na drukkelijk op de voorgrond. Wembley is ten aanzien van zijn interland-carrière, waarschijnlijk een ommekeer geworden. Twee goals en een uitstekende wedstrijd tegen Engeland. Het kon niet beter voor de NEC'er. Jan Peters heeft wel eens meer een voortreffelijke interland gespeeld. Op 17 mei 1975 in Frankfurt tegen West-Duitsland bijvoorbeeld. Noch tans bleef hij nadien vaker aan de Oranjebank gekluisterd, dan dat hij zijn kwaliteiten op het veld ten toon mocht spreiden. Dat lijkt nu te gaan veranderen. Zeker voor het zo be langrijke WK-kwalificatieduel tegen België (26 maart in Antwerpen) lijkt zijn positie veilig. Ondanks zijn di kwijls matige clubvorm. En ondanks de concurrentie van Willy van der Kuylen. die in zijn club juist wel op toeren is gekomen. Interlm-bondscoach Jan Zwartkruis, die Peters lang van tevoren had „ge pusht' voor de interland tegen Enge land september vorig jaar liet hij hem op IJsland nog zo onverwacht voor Arte Haan vallen was dolge lukkig met het spel van „het Jongste grote Nederlandse voetbaltalent" „Ik had alleen maar ln mijn hart gehoopt dat Jan zou spelen, zoals hij heeft gespeeld. Het is bijna een droom, zoals het is uitgepakt", aldus Zwartkruis. Jan Peters was het middelpunt van de belangstelling na het Oranje-bal op Wembley. Een situatie, die de bescheiden Gelderlander zeker niet stimuleerde. Zei hij op fluisterende toon „Men ziet mij toch al ais de vedette van NEC. hoewel ik me echt niet zo voel. Ik denk dat ik het in de competitie nu weer extra moeilijk zal krijgen Desondanks heb ik me zelf de plicht opgelegd om. hoe dan ook. zo goed mogelijk voor NEC te gaan spelen." Jan Zwartkruis (r) over Jan Peters: „Het was een droom zoals hij op Wembley speelde." Zoals hij afgelopen weekeinde na de wedstrijd tegen Telstar opnieuw liet doorschemeren, wordt het voor hem wel steeds moeilijker om als interna tional bij een club als NEC te spelen. In de catacomben van Wembley werd Peters woensdag nog voorge houden. dat hij nu precies zo had gespeeld, als zijn trainer Hans Croon het van hem bij NEC ver langt. „Verschijnen ln het gebied van de waarheid." zo zegt Croon. Hij bedoelt er mee dat Peters bij NEC zijn klasse ook in de buurt van het zestien metergebied moet tonen. Pe ters. die regelmatig met Croon over tactische kwesties in de clinch ligt, woensdag fel: „Croon heeft pas ge lijk. wanneer Cruljff bij NEC speelt. Ik heb tegen Engeland zo kunnen spelen, omdat ik verschrikkelijk goede voetballers achter me had. In feite heb Ik in dienst van Cruljff gespeeld. Dank zij hem en ook de anderen was het mogelijk om 'diep' te gaan. Het is duidelijk dat lk in de spelers van NEC niet zo'n groot ver trouwen heb als in die van het Ne derlands elftal. Wanneer ik bij NEC een bal verlies, dan moet ik vaak veertig meter terug." Over zijn prestatie ln Londen, lichtte Peters voorts toe: „Ik heb me heerlijk ontspannen op de wedstrijd kunnen voorbereiden, omdat ik zo vroeg wist, dat ik zou spelen. Dat heeft me een zalige rust gegeven. Die zekerheid heeft een voorname rol gespeeld." Blijft de actuele vraag, in hoeverre Jan Peters het nog ziet zitten bij de zeer middelmatige eredivisieclub NEC. Eind vorig Jaar meldde Trouw/Kwartet na het competitie duel tussen NEC en P8V de warme belangstelling die PSV en Peters voor elkaar koesterden. Ofschoon PSV-manager Ben van Gelder elk contact zei te ontkennen, blijkt er toen wel degelijk over een transfer te zijn gesproken. Peters. „Ik prefe reer PSV nog altijd boven AJax of Feyenoord. Een Groesbeker is tenslotte te vergelijken met een Van de Kerkhof. Ik heb begrepen, dat PSV bereid was om tot een miljoen gulden te gaan. Maar het bedrag. dat NEC vraagt, schijnt twee maal zo hoog te liggen." NEC-manager Willy Jansen, reagerend op de „aan gever" dat er woensdag weer was „verdiend" op Peters waarbij een bedrag van twee miljoen gulden werd genoemd „Geld verdiend? Dat bedrag hebben we steeds nog gevraagd. We weten dat Jan het waard is." KEYSTONE „Het is heel goed mogelijk dat hier vandaag of morgen wereldrecords wor den gebroken." Sijtje van der Lende zegt het wat peinzend op het zonovergoten terras bij de natuurijsbaan van Keystone. Ziet de nationale kampioene voor zichzelf misschien een mo gelijkheid. Het wereldrecord op de 3000 meter scherper te stel len? „Ach", zegt de op 31 janua ri 27 jaar geworden analiste uit Sonnega, „Zoiets hangt van zo veel factoren af. Ik denk er nog niet al te veel aan. We zien wel. Maar dat het op dit ijs mogelijk moet zijn staat voor mij vast." Het wereldrecord op de drie ki lometer staat met 4.31.00 op naam van de ook in Keystone aanwezige Russiche Galina Ste- panskaja. Sijtje van der Lende bracht op 16 januari in Madonna di Campiglio het Nederlands Record op 4.39.15. Dat het snel kan gaan in Keystone bewees de Canadese Sylvia Burka het afgelopen weekeinde met tijden van 1.25.19 op de 1000 meter en 2.11,58 op de 1500 meter. Sijtje van der Lende boekte vo rig seizoen tijdens de strijd om de wereldtitel in de Noorse plaats Gjoevik tot nu haar beste klassering: vierde. Twee van de dames die toen voor haar eindig den, zijn er nu niet meer bij: Sheila Young (VS, gestopt) en Tatjana Averina (Sow, gebro ken enkel). „Ik hoop deze keer het erepodium te halen", zegt Sijtje van der Lende voorzich tig. „Dat zou al heel mooi zijn." De lange Friezin, die twee jaar achtereen de Nederlandse titel greep, heeft in het op 2835 meter hoogte gelegen Keystone wei nig problemen met de acclimati- satie gehad. „Ik heb eigenlijk maar één nachtje niet zo best geslapen. Voor de rest is het allemaal ontzettend meegeval len. Ik zag er van tevoren letter lijk als een berg tegenop. Ik was werkelijk wat pessimistisch toen ik al die verhalen hoorde over de grote hoogte en de kou. Ik was bang dat het net zo zou zijn als in Alma Ata. Daar kon den we voor het Europees kam pioenschap in 1974 elke dag maar kort trainen omdat het ge woon te koud was. Hier schijnt steeds de zon en is het best uit te houden." ZEIST De tuchtcommissie van de KNVB zal volgende week schriftelijk vonnis wijzen in de strafzaak tegen FC Utrecht, die in het sportcentrum te Zeist op verzoek van de Utrechtse vereniging mondeling is behandeld. De eredivisieclub werd in staat van beschuldiging gesteld naar aanlei ding van incidenten tijdens de wed strijd FC Utrecht - Roda JC op 23 januari jongstleden. Arbiter Cees de Bruin staakte tegen het einde van de tweede helft de wedstrijd enkele mi nuten omdat bij het doel van Roda JC een rookbom was geworpen, waardoor het doel onzichtbaar werd. De tuchtcommissie besloot na korte schorsing niet onmiddellijk vonnis te wijzen. De leden wilden gezien de toedracht van de zaak na de getui genverhoren nader beraad. Arbiter De Bruin benadrukte tijdens het verhoor dat het nooit in zijn bedoeling heeft gelegen de ontmoe ting definitief te staken Hij merkte op dat behalve het „rookbom- incident" voornamelijk sprake is ge weest van het gooien van met mod der gevulde plastic bekers en enkele rotjes, die vrijwel alle buiten het speelveld terecht zouden zijn geko men. De scheidsrechter was van me ning dat het bestuur van FC Utrecht alles heeft gedaan wat er van mocht worden verwacht. De heer Hulsen, directeur van de Utrechtse stichting lichamelijke op voeding. die de sportaccommodatie namens de gemeente aan de vereni gingen verhuurt, lichtte toe dat het niet mogelijk is met technische voor zieningen dit soort gebeurtenissen te voorkomen. Gesprekken met direc teuren van andere stadions hadden hem dit geleerd. „Technische maat regelen vormen een uitdaging voor het publiek", betoogde hij, ..Je moet het zoeken in de richting van ge dragsbeïnvloeding". Mr. W J. Jansen, voorzitter van de commissie, vroeg zich herhaaldelijk af of ooit was overwogen bij wijze van proef de beruchte „Bunnikzijde- tribune" eens niet te bemannen. Uiteindelijk gaf Kees Werkhoven, voorzitter van de FC Utrecht, het verlossende antwoord op die vraag. .Ja zeker", repliceerde hij, „We heb ben er overleg over gehad met de politie. Maar die heeft het ons sterk ontraden. Nu is de onrusthaard gelo kaliseerd, wat optreden van de poli tie vergemakkelijkt. Anders ver spreiden de oproerkraaiers zich over het gehele stadion." Mr. R. E. C. Vllee. bestuurslid en raadsman van FC Utrecht, acht het bestuur van zijn club niet ver antwoordelijk. Hij betoogde dat er allerlei maatregelen waren genomen. Dat er nu onder meer steeds een achttal agenten ln burger op de be ruchte tribune, op verzoek van de gemeente Bunnik omgedoopt in „oostzijde", is om onruststokers op te sporen. „Alleen als u schuld of grove nalatigheid kan verwijten", zo zij hij in zijn pleidooi. „6taat er in artikel elf van het reglement tuchtrecht, is het bestuur strafbaar. Dat rookbom-incident ontstond zo heeft een politieonderzoek uitge wezen doordat vermoedelijk een ping pong balletje in een bepaalde vloeistof is gedoopt en aangestoken Het is duidelijk dat zo'n klein voor werp niet tevoren kan worden opge spoord." Wanneer de commissie zou besluiten toch straf op te leggen was zijns inziens slechts een kleine voorwaar delijke geldboete zinvol. „Niet gezien de houding van het bestuur", lichtte hij nog toe. „Mogelijk zouden de toeschouwera zich dan wel eens be denken voor ze tot baldadigheden overgingen." ATLrflIK D* N«tfrrliiidM indoorkajnpé- Junioren rullen dinsdag 15 februari In het niet meteen van dc baan Ben staking U een psychologisch Ingrijpend proces, dat tlch druk op de knop laat actios aan hot ara* Porto*al i deelnemen tan een UitemaUottalo croon De wedstrijd iaat over 13 kilometer ZEILEN De Nkuwaeelandae leiier Prior Leo ter l* wereldkampioen bij do OK Jollen geworden Hij werd vierde In de toetste wedstrijd op de rede van Auckland Do Nederlander Hodgeategcr werd daarin twaalfde, maar hij wist rich niet bij de beste twaalf te klasseren In het eindklassement VOETBAL Venezuela en Uruquay hebben In een wedstrijd voor de voorronden van het toernooi om hel wereldkampioenschap IV7S tegen elkaar gelijkgespeeld l-l Uruquay nam la deze wedstrijd, die In Caracas werd gespeeld. In de zesde minuut de leiding door Olivers Plorca maakte negen minuien voor UJd gelijk En Jan Peters weer: „Ach, PSV heeft nu Ton 8mlts aangetrokken. Ik heb aan het eind van het vorig seizoen een tweejarig contract gete kend Nogmaals, voorlopig ga ik mijn best doen voor NEC." PARIJS Het Franse Pierre de Coubertin-comitie heeft ln een schrijven aan Lord Killanin, de voor zitter van het Internationale Olym pische Comité (IOC), aangedrongen op belangrijke veranderingen in de afwikkeling van de Olympische Spe len. Het comité, waarvan vrijwel alle belangrijke Franse sportofflclals deel uitmaken, vindt het noodzake lijk dat alle teamsporten van het Olympische programma worden af gevoerd. Bovendien zouden de volksliederen en de openingsceremo nie op de spelen moeten worden af geschaft. Het comité stelt voor in de openingsceremonie de deelnemers Ingedeeld naar tak van sport en niet naar land te laten opmarcheren. Ver der zou de amateurregel veranderd moeten worden. In de brief aan Lord Killanin schrijft het comité onder meer: „De filoso fische en humanistische principes van de Olympische 8pelen zijn na de tweede wereldoorlog steeds meer veranderd. De huidige tendens van de Olympische 8pelen is een verraad van de fundamentele Olympische gedachte. De onafhankelijkheid van de Olympische Spelen Is in gevaar omdat zij voor het organiserend land een prestige object zijn t

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 25