MAVO-SCHOLEN VW.O. - HAVO BEROEPSONDERWIJS Onderzoek onder ouders geestelijk gehandicapten Bouwverenigingen en'samenwonen' Zuidafrikaan moet worden uitgezet Kanaleneiland en omgeving: Hoograven en omgeving: Wilhelminapark en omgeving: Centrum en omgeving: Tuindorp en omgeving: Overvecht: Zuilen en omgeving: Chr. MAVO school Koningin Wilhelmina ZATERDAG 12 FEBRUARI 1977 Van een onzer verslaggevers T1LBURO ..Een beleid dat ge richt is op vroegtijdige onderken ning van geestelijk gehandicapten, moet niet alleen streven naar een situatie, waarin bij ouders op vrij jeugdige leeftijd van hun kind ver moedens over een handicap ont staan. Tegelijkertijd zal men moe ten bewerkstelligen, dat die ouders zo snel mogelijk op de hoogte wor den gesteld van de Juistheid van hun vermoedens Dit zegt dra J. M. A. M. Janssens in het proefschrift ..Begeleiding van ouders van geestelijk gehandicapte kinderen." waarop hij promoveerde tot doctor in de sociale wetenschap pen aan de Katholieke Hogeschool van TUburg. Voor dit proefschrift werd een on derzoek verricht onder 580 ouders van dieper en 474 ouders van lichter geestelijk gehandicapte kinderen. Het onderzoek moest inzicht ver schaffen in de achtergronden van een betrekkelijk vroege en betrek kelijk late opname van het gehandi capte kind in het voorzieningenap paraat. in de problemen die zich kunnen voordoen bij de uitvoering van maatregelen ter begeleiding en in de spreiding van de vraag naar het gebruik maken van begelei dingsmogelijkheden over regio's en sociale categorieën Op basis van de resultaten van dit onderzoek stelt drs. Janssen, dat als men zich richt op vroegtijdige on derkenning door de ouders zelf. er in de voorlichting aan ouders over de ontwikkeling van hun kinderen, aandacht moet worden besteed aan verschijnselen, die wijzen op een mogelijke achterstand van het kind. Daarnaast lijkt een taak weggelegd voor consultatiebureaus, aldus drs. Janssen. Het personeel van deze bu reaus zou meer aandacht zou moe ten besteden aan aspecten, die niet puur medisch zijn bij het onderzoek van kinderen. Verder zullen ouders van lichter geestelijk gehandicap ten eerder dan nu het geval Is door het onderwijzend personeel van de basis- of kleuterschool op de hoogte moeten worden gesteld van een mo gelijke achterstand van hun kind Drs Janssen acht daartoe betere selectiemiddelen noodzakelijk en is van mening, dat het een taak is voor de onderwijskundigen van de Schooladviesdienst om die midde len te ontwikkelen. Hij wijst er tot slot op. dat deze voorstellen alleen dan succes hebben voor een op vroegtijdige onderkenning gericht beleid, wanneer de vermoedens wor den gevolgd door een korte periode van onderzekerheid voor de. ouders. Van een verslaggever UTRECHT Ruim zestig proceni van de christelijke woningbouwver enigingen vindt het terecht, dat on- gehuwden in de gelegenheid moeten worden gesteld om te kunnen sa menwonen; 66 procent wil in de na bije toekomst daaraan ook zelf mee werken. Dit blijkt uit een enquête, die de werkende Jeugd-CNV en de landelijke hervormde jeugdraad on der de 353 christelijke woningbouw verenigingen in ons land hebben ge houden Aanleiding ertoe was het verschijnen van de nota huisvesting alleenstaanden en twee per soonshuishoudens van staatssecre taris Van Dam. Van de 353 aangeschreven chrlstelij ke woningbouwverenigingen antwoordden er 107. Van een verslaggever DEN HAAO - De president van de Haagse rechtbank heeft uitzetting bevolen van een 21-jarige Zuidafri kaan. die in Nederland politiek asiel had gevraagd De rechter meende dat de jonge zoeloeneger, noch op grond van ras. noch op grond van eolitieke overtuiging, aanspraak an maken op de status van politiek vluchteling De Zuidafrikaan droste als zeeman 17 november 1976 van de Swel- lendam. dat onder Zuidafrikaanse vlag vaart Het schip, momenteel in verband met de stakingen gemeerd in Antwerpen, heeft een Duitse ka pitein en officieren en een zwarte bemanning De neger had tijdens een eerste bezoek van de Swellen dam aan Rotterdam een relatie met een Nederlandse vrouw opgebouwd Volgens zijn raadsman, mr W J van Bennekom uit Amsterdam heeft zijn cliënt op deze gronden, contractbreuk en overtreding van de tmmoraliteitswet. wel sancties te vrezen in eigen land. Ook benadruk te hij. dat de Jonge neger in eigen land wordt onderdrukt en gediscri mineerd. juist om zijn huidskleur door zowel de Zuidafrikaanse over heid als de blanke Zuidafrikaanse bevolking ur J. Th Bouma. pleitend voor de staat, zei dat de staat op deze gronden haar grenzen wel open kan stellen voor alle zestien miljoen zwarte Zuidafrikanen, die van een eventuele discriminatie hebben te leiden Auto tegen vrachtauto Van een verslaggever RENKUM - De 24 jarige P Oouwe ling uit Wageningcn is bij een auto ongeluk in Renkum omgekomen Hij reed met zijn auto tegen een vrachtauto 3EZEÏ Ned. Herv. Gemeenteschool voorMAVO Makassarstraat 36. Postbus 8043 -tel 933503 Directeur: A.W.G. Schrier. Spreekuur na afspraak Eerste Da Costaschool voorChr.MAVO Brederoplein 13 - telefoon 9346 79. Directeur: J. v. Harskamp. Spreekuur: na afspraak. Dependance Jhr.mr.H.M.J.vanAschvan Wijckschool van Meursstraat 9 - teletoon 9323 Tl Ned. Hen/. Gemeenteschool voorMAVO Australielaan 21-23 - telefoon 882893. Directeur: J. Doomekamp. t Spreekuur na telefonische afspraak. (Huiswerkklas aanwezig). Oranje Nassauschool Ned. Herv. Gemeenteschool voorMAVO Hooft Graaflandstraat 48a - tel. 880045. Directeur: J A. Steenbeek. tel 03407-2207. Spreekuur: na afspraak. Dr.J.deNooijschool Chr. school voor MAVO Rubenslaan 91 - telefoon 511367. Directeur: R. Wind. Spreekuur: vrijdag 14.00 -15 00 uur of na afspraak. Ned. Herv. Burgerscholen afdeling MAVO Domplein 4 - telefoon 310623. Directeur: G.J. van Kamp. Tel. 030- 786536. Spreekuur: na afspraak 4 I Jhr. Mr. P.J. Elout van Soeter- woudeschool voorMAVO Omsteinsingel 55 - telefoon 712569. Directeur: J, van Dalen. Spreekuur na afspraak. Chr. School voor IVO/MAVO Humberdreef 8 Utrecht-Overvecht - telefoon 614149 Directeur: H. Kooy Opleiding voor diploma Mavo-4. Mavo-3 en IVO-certificaat Werkwijze: IVO-systeem. Ruime aandacht zowel voor intellectuele als voor sociale en culturele vorming. Spreekuur directeur: woensdag 14 00 -15.00 uur en volgens afspraak A Mulderstraat 60 - telefoon 44 23 83 Directeur: D.H Israel Spreekuur di 17 00-18 00 uur en na af spraak Christelijk Gymnasium (een gemeenschap van scholen vormend met het Oosterlicht College) Diaconessenstraat 1 (bij Ledig Erf) - telefoon 3148 01. Rector Dr. L Berk Spreekuur za. 11.00-12.00 uur en na telefonische afspraak. Oosterlicht College Chr. Scholengemeenschap voor ATHENEUM en HAVO (een gemeenschap van scholen vormend met het Christelijk Gymnasium). Vliegend Hertlaan 5 - Utrecht Rector. Drs. Th. van der Mast - telefoon 88 77 46. Spreekuur dinsdag 12.45 -14.00 uur en na telefonische afspraak. Dr. F. H. De Bruijne Lyceum Chr. Scholengemeenschap voor GYMNASIUM. ATHENEUM en HAVO Koningsbergerstraat 2 - telefoon 93 63 35/93 49 83. Rector Drs. P.H. Bikker. Spreekuur do. 12.30-14.00 uur of na telefonische afspraak. College Blaucapel Chr. Scholengemeenschap voor GYMNASIUM. ATHENEUM en HAVO Winklerlaan 373 - telefoon 712214 Rector Drs. H.J. Groenhuijzen. Spreekuur ma. 12.30-14.00 uur of na telefonische afspraak. Na het 3e leerjaar gymn. en ath.: Ongedeeld VWO. Na het 3e leerjaar HAVO: muziek als examenvak mogelijk. Christelijke School voor HAVO in de Vechtstreek Duivenkamp 542-543. Maarssenbroek (gem. Maarssen) tel. 03465-77 72 (per 1 augustus 1977 alleen eerste, tweede en derde leerjaar). Voor de onderwijstypen Atheneum en Gymnasium werkt deze school nauw samen met het Dr. de Bruijne Lyceum. Directeur Drs. J.H. Bierling. Spreekuur na telefonische afspraak. Mamixkweekschool Prot. Chr. Opleidingsschool voor Kleuterleidsters Springweg 91 - telefoon 3145 88. Directeur. H. Bosselaar. Minimum vooropleiding MAVO-4. Herv. Pedagogische Academie „Jan van Nassau HAVO (4e en 5e klas) Opleiding voor onderwijzerfes). Vogelsanglaan 1 - telefoon 71 55 30. Directeur. J. Eggink. Spreekuur, na afspraak. Chr. Pedagogische Academie „Rehoboth" HAVO (4e en 5e klas). Opleiding voor onderwijzeres). Koningsbergerstraat 9 - telefoon 93 45 45 Directeur Dr T van Veen. Spreekuur na afspraak. Chr. Middelbare Technische School „Scutos" Studierichtingen: - Bouwkunde - Weg- en Waterbouwkunde - Electrotechniek - Electronica - Werktuigbouwkunde Columbuslaan 540 - telefoon 88 39 25. Directeur L Luijendijk. Spreekuur vr 14 00-16.00 uur. j Christelijke Technische School „DE BRON" Vader Rijndreef 7 - telefoon 030-6138 00. Directeur. W. de Vries, spreekuur, na afspraak. De school is bestemd voor leerlingen, die om welke reden dan ook. individueel onderwijs behoeven. De klassen bestaan uit maximaal 16 leerlingen. De school heeft de volgende afdelingen: 1. BOUWTECHNIEK met opleidingen voor. a. Timmeren; b. Metselen; c. Schilderen 2. MECHANISCHE TECHNIEK met opleidingen voor a. Machinebankwerker b Constructiebankwerken (w.o. plaatwerken en lassen) 3 ALGEMENE BEROEPENVOOR8EREIDING bestemd voor leerlingen, die na de brugperiode geen. of nog geen duidelijke vakkeus hebben. Chr. Gemeenschap van scholen voorlager beroepsonderwijs Utrecht- Noord-Centrum-Oost. Nedervecht - Lieven de Keylaan 8 - tel. 4410 26 Oudenoord - Johan Roëllstraat 2 - tel. 44 48 96 Techn. school - Hengeveldstraat 30 - tel. 7139 63 begint met 2-jarige algemene onderbouw l b o. voor jongens en meisjes Inlichtingen aan de scholen. Voor 2e en hogere leerjaren zie onder elke school afzonderlijk. Chr. Scholengemeenschap „Nedervecht" Lieven de Keylaan 0, Utrecht - telefoon 4410 26. Wnd. directeur. J. van de Molen. Spreekuur ma. 14.00-16.00 uur. do. 11.00-12.00 uur. LHNO duur 4 jaar 2-jarige bovenbouw - programma's A (eenvoudig) B (normaal) C (verzwaard) richtingen verzorgende sektor. textiele werkvormen; kantoor-praktijk IHNOduur4]aar Leerlingstelsel Verzorgingsassistente duur 2 jaar. 2 dagen per week. Voor vervolgopleidingen zie onder Oudenoord f Chr. Beroepsschool voor Technisch Onderwijs Hengeveldstraat 30, Utrecht - telefoon 713963. Directeur P Hartevelt. Spreekuur: ma. 19.00-2100 uur. LTO duur 4 jaar 2-jarige bovenbouw programma s: A (eenvoudig) B (normaal) C (verzwaard) richtingen Motorvoertuigentechniek - Bouwtechniek - Mechanische techniek - Woninginrichting/Woningstofferen - Eiectrotechmek - Meubelmaken/ Meubelstofferen Voor vervolgopleidingen zie onder Oudenoofd Christelijke Scholengemeenschap „De Oudenoord" voor Lager en Middelbaar Beroepsonderwijs Oudenoord 26. Utrecht - telefoon 3146 50. Directrice: JE. Vellekoop Spreekuur: ma 11.00-12.00 uur. do. 15.00-16.00 uur. LHNO duur 4 jaar - in dependance Johan Roëllstraat 2 - tel 44 4896 2-jarige bovenbouw oroaramma's A (eenvoudig) B (normaal) C (verzwaard) nchtingen: verzorgende sektor - textiele werkvormen. MNHO opleidingen: - Vooropleiding Hoger Beroepsonderwijs Duur 3 jaar - Kinder- en Jeugdverzorging 3 jaar -Kostuumnaaien 2 jaar Couture 1 jaar - Interim Algemene Schakelopleiding 1 of 2 jaar - Doktersassistente (aanmelding gesloten) 2 jaar - Vormingsklas a. algemeen 1 jaar b met projekt medische beroepenoriëntatie ljaar c met kreatief projekt 1 jaar Chr. Scholengemeenschap „De Sprong" Lager Beroepsonderwijs voor jongens en meisjes (technisch- en huishoudonderwijs). Linschotensingel 1. Utrecht-Hoograven voor inlichtingen: tel. 88 04 59 Van Rensselaerlaan 3. Utrecht-Kanaleneiland voor inlichtingen: tel. 89 05 32. Directeur GJ. Haverkamp. LBO: 2-jarige onderbouw - algemeen voortgezet onderwijs 2-jarige bovenbouw - keuzemogelijkheden m.b.t. vakrichting. examen - op 3 niveau s met keuzepakket. IHNO: voor meisjes en jongens leerstotprogramma ongeveer gelijk aan LBO. kleinere klassen dan LBO. Herv. school voorLEAO School voor ec. en adm. opleidingen (o.a. voor kantoor- en winkelpersoneel) Merelstraat 20 - telefoon 718199 Directeur F Bijl - telefoon 03480-30 66. Spreekuur na afspraak. Intercontinentale reizen naar ledeMilë v.a. 3690,- (19 dagen) i Japan en Hongkong v.a. 3693,- (17 dagon) India, Nopal, Kashmir v.a. 3690,- (33 dagon) On is slechts een greep uil het reisprogramma zomer 1977 Bon Stuur mij het zomerprogramma 1977 Perscombinatie N"m reizen Adres Plaats In open envelop opsturen (zonder postzegel) aan antwoordnummer Amsterdam

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 18