Geen gedwongen ontslagen bij Standard Electric Alléén in di Hema Leden voor de Nederlandse Filmkeuring (m/vr) ABN Ik drink melk. Watervoorziening in ontwikkelingslanden belangrijk voor vrouw VJ Profiteer van de plezierige koers van het Engelse L w vUlii ervaren programmeur/programmeuse beheerder(ster) projekten archief Staatssecretaris Van Huiten vermoedt na weigeren order: Marokkaan wordt Nederland uitgezet HEMA 111 ®i TQMSBffi TMSBüi TUWNSENO THORESEN Jongemannen met meer dan alleen handelsinstinct zijn welkom voor een opleiding tot valutahandelaar. °SMV i.'# I GRAFICOM b.v. VRUDAG 11 FEBRUARI 1977 1 Van onze parlementsredactie DEN HAAG Staatssecretaris Van Huiten (PTT) heeft het gisteren in de Tweede Kamer hoogst onwaarschijnlijk genoemd dat er bij Standard Electric in Den Haag achthonderd werknemers moeten worden ontslagen nu dit bedrijf niet in aanmerking komt voor een miljoenenorder van de PTT voor de vervaardiging van telefooncentrales. De staatssecretaris noemde het bericht dat door de Nederlandse directie van Standard Electric is verspreid, op basis van gegevens die bij de PTT bekend zijn, onjuist. Hij reageerde op vragen van de Tweede-Kamerleden Du Chatinier en Van der Sande (belden KVP), die opkwamen voor de werkgelegen- heidssituaUe in Den Haag Van Hui ten zei dat Standard Electric samen met Siemens eind vorig jaar als kan didaat voor de miljoenenorder Is al- gevalle Van een verslaggever DEN HAAG - De 22-jarige Marok kaan A.Y. uit Den Haag. sedert eind januari in arrest in verband met landuitzetting, gaat met het eerstvolgende vliegtuig terug naar zijn land. De president van de rechtbank in Den Haag. mr J. H. Blaauw, die gisteren in het door de Marokkaan aangespannen kort ge ding vonnis heeft gewezen, heelt met deze beslissing de Staat in het gelijk gesteld. Simpkins bij Breda) als kandidaten zijn over gebleven. en dat nu Philips en Ericsson (een Zweeds bedrijf met een vesUging na- Van Huiten zei er niets voor te voe len om alsnog Standard Electric bij de kandidatuur te betrekken van wege het argument dat de order bij Standard Electric voor de Haagse werkgelegenheidssituatie zo belang rijk zou zijn. De staatssecretaris zei mede namens minister Lubbers van economische zaken dj Me werkgele genheid In de regio Breda even zwaar weegt als die in Den Haag. „Een vergelijking tussen het werkloosheidspercentage van vijf procent van Den Haag met dat van twaalf procent van Etten-Leur rechtvaardigt extra aandacht voor Den Haag niet." aldus Van Huiten tot de Kamerleden, die ook het eco nomische nadeel dat Den Haag van de spreiding rijksdiensten onder vindt In hun pleidooi betrokken. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Het belang van de vrouw bij watervoorziening in ontwikkelingslanden is de afgelopen dagen nog eens onder streept tijdens een studiebijeenkomst in Amsterdam. De vrouwen halen in veel derde we reldlanden het water, vaak kilome ters ver weg. Een betere watervoor ziening een put in het dorp kan hun taak verlichten, maar ook de vrouw nog verder terugdringen. Het waterhalen is in veel gevallen een van de weinige contacten die zij met anderen heeft. Een betere watervoorziening in de derde wereld, zo stelden de deelne mers vast, moet in de eerste plaats worden gericht op de vrouw. Vrou wen moeten ook met voorrang deel uitmaken van de vertegenwoordigin gen op de wereld-waterconferentie die volgende maand in Argentinië wordt gehouden. In zijn openingsrede in Amsterdam zei de bewindsman dat watervoorzie ning in de eerste plaats een politiek probleem is, de mogelijkheden om alle dorpen te voorzien van een put of een pomp zijn er wel. maar er moet ook de wil zijn om dat te doen. Behalve met technische zaken zal de waterconferentie in Argentinië zich vooral moeten bezighouden met aanbeveling aan de regeringen aan de deelnemende landen om te zorgen voor een goede watervoorziening. Volgens de deelnemers aan de stu diebijeenkomst in Amsterdam zul len die aanbeveling door druk van onderop" (van de m^asen in die lan den) uitgevoerd moeten worden. Voor zó'n prijs gaat u zelf toch niet bakken? Deze heerlijk, fris smakende appeltaart komt uit de eigen banketbakkerij van de Hema Elke dag vers. Een ware traktatie bij de koffie, maar ook op een feestje. U snijdt er zeker 12 forse punten uit. Voor de prijs hoeft u het niet te laten! Normaal al zo laag voor 5.50 (deze taart weegt ca. 1280 gram) nü zelfs maar 5.-. Dét is Hema-gebak: goed, lekker en niet duur. Geldig t/m 16 februari. Een ongelofelijke engelse vakantie per auto begint al in Zeebrugge Townsend Thorcscn heeft de mcesi mnJcrnc rij- «»p-rij-af schepen. L" rijdt cr in èn uil als in uw eigen garage, hn dan maar gemeten van hel comfort aan boord en de ruim gesorteerde tax free shops. De ujtsickende restaurants en de gc/cllige hars. Zo het Kanaal over. Daar is l.ngcland. de prachtige kusten. Londen, de graafschappen, de kastelen. I ngeland, het vakantieland. Wilt u meer wctvit? Vraag dan de kicurtgebrochure met prij/en. jfvanriijdcn en voordelige aanbiedingen. Will u kamperen? Interessante mogelijkheden («wik vOorhet huren van camping en caravan uitrustingen). F.en speciale folder ligt voor u klaar Minilóurs (4H uur). 5-daagse trips, komplete akanties. u hoeft maar te kic/eri. Het begint hij Tovvnsend Thoresen want die brengt u er naartoe! •i'fïli «Wlllr.cr'-t European Femes voor hel Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk In verband met de invoering, zo mogelijk per 1 juli 1977. van de wet op de Filmvertoningen en de geii|ktijdige afschaffing van de filmkeuring voor volwassenen worden gegadigden gezocht voor het lidmaatschap van de Nederlandse Filmkeuring. Gedacht wordt aan personen, die op grond van hun ervaring (bijv als opvoeder, ouder) en deskundig heid en/of studie kunnen beoordelen of de vertoning van ter keuring voorgelegde films al dan niet schadelijk is te achten voor personen beneden de leeftijd van twaalf, onderscheidenlijk zestien jaar. Eén der leden zal worden voorgedragen als voorzitter; aan hem/haar zal een vaste vergoeding worden toegekend. Voor de overige leden, die bij toerbeurt voor de keuring zullen worden uitgenodigd, is het vacatie- geldenbesluit van toepassing. Reis- en verblijf kosten worden vergoed volgens de geldende regelingen. De filmkeuring vindt - gemiddeld een dag per week - plaats in "s-Gravenhage Bij de samenstelling van de Nederlandse filmkeuring zal rekening worden gehouden met de in ons volk aanwezige geestelijke en maatschappelijke stromingen, terwijl met het oog op het criterium (schadelijkheid voor jeugdigen) ook een ge schakeerd geheel van deskundigheden wordt nagestreefd. Degenen, die in aanmerking wensen te komen of een ander daarvoor in aanmerking wensen te brengen, dienen hiervan schriftelijk mededeling te doen onder vermelding van de relevante gegevens. Brieven vóór 25 lebruari 1977 zenden aan het hoofd van de hoofdafdeling Jeugdzaken-C.B.W.. drs. J J. Meiier. van het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, Steenvoordelaan 370. Rijswijk Telefonische inlichtingen 's-ochtends van 10 tot 12 uur bij de heer A. G. Laurens, tel. 070- 949233. toestel 2183 Een grote handelsbank als de ABN is intensief bij het betalings verkeer van omvangrijke handels transacties betrokken. Daardoor vloeien er dagelijks grote bedragen in vreemde valuta naar en van de bank. Aan deze geldstroom wordt richting gegeven door een actief beheer van de bank. De sleutel figuur is daarbij de vreemde valutahandelaar. Hij handelt in geld. Neemt b.v. voor drie-maands US$ a deposito en verstrekt een deposito voor één maand in DM. aan een andere tegenpartij. Of hij koopt in Tokio en verkoopt dezelfde valuta in New York. Vreemde valuta handelaar of dealer is een even zeldzaam als boeiend beroep. Vanaf zijn desk heeft hij direct telefonisch contact met alle geldcentra in de wereld. Hij moet snel denken. Snel rekenen. Snel reageren. Hij anticipeert op een verwachte koers- of rente ontwikkeling. Hij moet de koers en rente-ontwikkeling van de belangrijke vreemde valuta's volgen. Heeft grote belangstelling voor economische en monetaire ontwikkelingen. Ook moet hij het financiële jargon van a tot z beheersen en wel in de drie moderne talen. Het is daarom begrijpelijk dat deze uitstekend gehonoreerde functie niet voor iedereen is weggelegd en dat men niet één twee-drie een goede dealer is. De enkeling die wel de juiste eigenschappen bezit, krijgt nu de kans om bij de ABN te worden opgeleid om er het vak binnen een aantal jaren door en door te leren kennen. Gedacht wordt aan enkele jongemannen van 20-25 jaar. Mogelijk hebben zij na hun middel bare school enige ervaring opgedaan op een effectenkantoor of bij een valuta-arbitrage-afdeling. Misschien hebben ze hun studie afgebroken en voelen ze veel voor een loopbaan op financieel terrein. In elk geval hebben ze commerciële feeling, accuratesse, stalen zenuwen, taalgevoel en i neasse ri ngsve rmogen. Voor de man met de juiste aanleg ligt er een zeer goede loopbaan in het verschiet. Met de mogelijkheid tot uitzending naar een van de buitenlandse ABN-kantoren. Een psychologisch onderzoek is een onderdeel van de selectieprocedure. Wie belangstelling heeft voor de opleiding tot valutahandelaar wordt verzocht schriftelijk of telefonisch contact op te nemen met de afdeling Personeelbestuur Hoofdkantoorafdelingen van de ABN. Vijzelstraat 20. Amsterdam. Telefoon: (020) 22 95 70. Algemene Bank Nederland Lenny Kuhr, zangeres. (J) Melk moet. Melk doetje goed. is een automatiseringscentrum dat onder meer in opdracht van Perscombinatie N V. uitgeefster van ondermeer het Parool, de Volkskrant en Trouw, de ontwikkeling en productie van diverse toepassingen verzorgt. Het Centrum is uitgerust met een I.B.M. 370/135-384 k werkend onder DOS V/S voorzien van tapes, disks en beeldschermen, opererend met behulp van CICS/vs en Power/vs. De voertaal is PL/I. Binnen het centrum wordt veel aandacht besteed aan interne opleidingen met behulp van o.a. audio-visuele hulpmiddelen. Voor één van de projectgroepen binnen het automatiseringscentrum zoeken wij een Voor deze funktie denken wij aan iemand met een middelbare schoolopleiding, enige jaren ervaring en kennis van de programmeertaal PL/I strekt tot aanbeveling. Salariëring is contorm de c.a.o. voor administratief personeel in het dagbladbedrijf. Inlichtingen over deze funktie: de heer P. Frie, tijdens kantooruren bereikbaar onder nummer 020-914400 toestel 535 of 296, 's evonds onder nummer 02518-54925. Voor de groep „systeem ontwikkeling en onderzoek" zoeken wij een De werkzaamheden bestaan voornamelijk uit het aan de hand van standaarden voeren van een uitleenadministratie voor vormen van projekt- en produ ktiedoku mentatie Tevens is hij/zij verantwoordelijk voor het beheer van source- en overige library-systems. Voor deze funktie denken wij aan iemand met een middelbare schoolopleiding, een goede kennis van het engels en met een behoorlijke automatiseringskennis en ervaring. Kennis van dokumentatietechnieken is een vereiste, (basis) kennis van PL/I of een andere programmeertaal strekt tot aanbeveling. Het salaris zal tussen de 2000,- en 2500,- bruto per maand liggen. Inlichtingen: de heer A. Lawson: overdag tel. 020-914400 toestel 252of917711 na 20.00uur 055-214534. Sollicitaties kunt u richten aan Mevr. L. Witmer, Perscombinatie N V afdeling personeelzaken, Wibautstraat 131. lel. 020-914400 toestel 504.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 16