Vierendertig uur hoop Davos, een pleidooi voor kunstijs Herstel PSV zet verder door z\ 3* Pfrommer: ,,Niet alleen voorkom je moeilijkheden, alle rijders hebben dan gelijke kansen" Boycot bij WK kunstrijden voor de jeugd Angst om te falen Nanninga gevaarlijk ES Terugkeer Van de Berg Mentink winnaar marathon MAANDAG 7 FEBRUARI 1977 SPORT - Trouw/Kwartet P10/RH12 MDAi door Peter Onvlee DAVOS Zondagmorgen zes minu ien over vier. Oiav Poulsen, de Noor se hoofdscheidsrechter, maakt in het nachtelijk duister van Davot een einde aan de bijna een dag durende onzekerheid. ..Het wereldkampi oenschap schaatsen 1977 zal niet in Davos worden gehouden", zegt hij. Ea terwijl op de tot zacht fondant geworden ijsvlakte de tractorschui ver en ijsmachine hun hopeloze werk volhouden, terwijl het kwik van de thermometer nog altijd boven het vriespunt aanwijst, vergadert in een kleine kleedruimte het organisa tiecomité onder leiding van Beat Haesler, tevens secretaris van de Internationale Schaats Unie (1SU) verder. Het fiasco van wat had moe ten uitgroeien tot een groots Worlds *77 is in alle omvang compleet. Hoop Vierendertig uur lang was vanaf de loting vrijdagavond om zes uur tegen beter weten in de hoop blijven leven, dat Davos toch de wereldkampioen 1977 zou kunnen huldigen. Ondanks de föhn, die zich toen aankondigde en zaterdag in alle hevigheid toe sloeg. Vrijdagavond al, tijdens de loting, werd voor de eerste keer het aanvangstijdstip van de WK ver schoven. Van elf uur 's morgens naar half elf. ,,De weersvooruitzichten zijn slecht", had een sombere Olav Poul sen gezegd. „In de nacht lichte vorst, overdag temperaturen oplo pend tot zeven graden boven nul". Een dodelijke verwachting voor het slechts acht centimeter tellende laagje natuurijs van Davos. Een voorspelling, die ook meer dan uitkwam. De föhn, de warme wind, i°*C in de nachtelijke uren over de 1600 meter hoog gelegen Alpenplaats Davos. De pogingen, om de nachte lijke vorst te gebruiken de ijslaag aan te sterken, faalden hopetbos. Te meer omdat met de warme wind tevens de sneeuw naar beneden kwam. „Uitstel van de eerste start tot zater dagavond zes uur", luidde vervol gens de jurybeslissing. Een uit spraak, die in de loop van de dag opnieuw veel te optimistisch bleek. Tot zelfs op de pieken van de ruim 2600 meter hoge Weissfluhjoch steeg in de loop van de dag de thermome ter tot zeven graden boven het vries punt. In het duizend meter lager gelegen Davos werd het nog warmer en het ijs nog zachter. Kees Ver kerk. Zweeds coach, bewees ten overvloede de onmogelijkheid om zich enigszins redelijk in de brij voort te bewegen. De buizen van zijn schaatsen zakten diep weg. Uitstel tot negen uur's avonds volgde. „Te gen de avond en in de nacht daalt de temperatuur wel onder het vries punt", hoopte een onder druk staan de Beat Haesler. De thermometer daalde inderdaad, maar niet vol doende. Juist boven het vriespunt bleef het kwik staan. Uitstel Om zeven uur 's avonds, toen het organiserend comité voor de derde keer alweer die lange dag bij eenkwam te samen met de ploeglel- De dooi won het van de ijsmachines die ineen laatste poging probeerden de zachte bovenlaag van het ijs te verwijderen. naar een latere datum uit moeten stellen. We zullen geen gebruik ma den en trainers, werd besloten een laatste poging te wagen de Worlds '77, een pronkstuk voor Davos waa raan bijzonder veel aandacht was besteed, te redden. „Om zeven uur zondagmorgen wordt het eerste startschot gegeven", proclameerde Olav Poulsen. „Kan er ook dan nog niet worden gereden, dan zullen we de kampioenschappen definitief ken van de mogelijkheid om tot twee keer 24 uur uitstel over te gaan". Vanaf dat ogenblik, terwijl steeds opnieuw angstig omhoog werd geke ken of het even gebroken wolkendek inderdaad de gewenste stralende sterrenhemel zou brengen en daar mee de vorst, werd zoals al sinds vrijdagavond onafgebroken aan de alsmaar verslechterende baan gewerkt. Sneeuwval Arbeid, die in nachtelijk Davos werd belemmerd door nieuwe sneeuwval en temperaturen boven nul. Om half vier in de nacht was de beslissende bijeenkomst over Worlds' 77 ge pland. Een blik op de trieste pap massa was eigenlijk toen al voldoen de. Beat Haesler zelf stapte op de schaats om de mogelijkheden te pei len. Na een halve ronde ploeteren gaf hij het op. Tien minuten later was het wereldkampioenschap voor Davos van de baan. „Het is onmoge lijk hier te rijden", vertelde Olav Poulsen. „Het kan niet anders", zei ook Leen Pfrommer. Het gevecht om de nieuwe Worlds '77 begon ermee. Drie Nederlandse banen Heerenveen, Deventer en de Uithof in Den Haag het feite lijk kansloze Oslo na het Europe se titelgevecht kon ook het we reldkampioenschap niet in Noorwe gen worden gehouden en het Zuidduitse Inzeil bonden de strijd aan. Een gevecht dat ten slotte door Heerenveen werd gewonnen. De klok in Davos wees toen, na weer een aantal uren vergaderen, inmid dels na twaalf uur 's middags. door Peter Onvlee DAVOS Voor het eerst in de geschiedenis van het schaatsenrijden heeft een titeltoemooi geen doorgang kunnen vinden. Uitgerekend in Davos, waar het snelle natuurijs zo vaak de basis vormde van weer een nieuwe toptijd, kwam de kwetsbaarheid van het natuurijs overduidelijk aan het licht. Worlds'77, het festijn dat de geschiedenis had moeten ingaan als het twintigste kampi oensfeest in Davos sinds 1898, zal nu het keerpunt in het internationale schaatsen moeten worden. De roep, die na Lahti (de vrieskou van ver beneden de twintig graden maakte het rijden van een 10.000 meter onmogelijk en werd omgezet in een toch nog barre 3000 meter) en Leningrad (het dameskampi oenschap moest in '71 een dag wor den uitgesteld wegens de dooi) al hoorbaar werd om Uteltoernoolen in de toekomst alleen nog maar aan kunstijspistes toe te kennen, zal de komende maanden ongetwijfeld nog sterker worden. „In Davos zijn de risico's groot dat het wereldkampioenschap beïnvloed zal worden door de weersomstandig heden'. had Leen Pfrommer. de Ne derlandse coach daags voor het voor hem en zijn ploeg desastreus verlo pen Europees kampioenschap ln Larvik al profetisch gesteld. „De weersomstandigheden wisselen zo sterk, dat de krachtsverhoudingen er door kunnen worden beïnvloed. Leen Pfrommer nu „Het is nu de tweede keer in twee weken tijd, dat schaatsen totaal onmogelijk is door het weer. Het is onverantwoord van de ISU om voor een dergelijk belang rijk kampioenschap deze gok te wa gen Dat is nu ook gebleken Ik zou graag willen zien. dat alle internatio nale kampioenschappen op kunstijs banen worden gehouden. Niet alleen voorkom Je dan dit soort moeilijkhe den. tevens zijn de omstandigheden voor alle deelnemers zoveel mogelijk gelijk. Op natuurijs, waar dan ook, loop je de kans om ln de laatste paren in een uitgetrapte baan te moeten rijden. En ook „De onzekerheid, zoals nu, wel rijden, niet rijden, 's ochtends rijden, 's avonds en zelfs 's nachts rijden wanneer je om negen uur be gint. is voor de rijders een slopende zaak- Het denkbeeld van Pfrommer om ln de toekomst alleen nog maar kunstijsbanen voor internationale toernooien aan te wijzen, is overi gens niet nieuw. De Nederlandse vl- ce-voorzitter van de ISU, Henny Roos: „Tijdens een ISU-congres is er al eens over gesproken. Niet als offi cieel agendapunt, ook nooit als voor stel. Zo hard is het nooit gemaakt. Maar dit kan natuurlijk niet. Davos is te link. dat weet je. De ISU ls de organisatie gezien eerdere ervarin gen al tegemoet gekomen door het wereldkampioenschap relatief vroeg ln het seizoen te houden. Normaal ligt er een of twee weken meer ruim te tussen de Europese- en de we reldtitelstrijd Die eerdere ervaringen waren ln 1954. toen na een lachwekkend toer nooi de Rus Boris Schilkow als Euro pees kampioen werd gehuldigd. Niet omdat hij de beste rijder van het toernooi was,.maar wel omdat hij als kleine man bijna de minste kilo grammen aan gewicht meetorste en zich nog met enige snelheid door de waterplassen spoedde. Henny Roos. „Tot aan de enkels reden de jongens door het water. Het was geen doen. Er is toen toch doorgereden, maar zoiets kun Je nu niet opnieuw doen.." En over het toch opnieuw toewijzen van het kampioenschap aan Davos, waar het in de meeste van de voor gaande negentien kampioenschap pen vaak wel ideaal was: „Je kunt niet om Davos heen. Er zit een brok historie bij. Van voor de eerste we reldoorlog al." Dat laatste gevoegd bij het feit, dat Beat Haester als ISU-secretaris ook uit Davos komt. maakt het geheel duidelijk. Maakt het ook moeilijk voor de I8U om met voor stellen te komen, die het bij goede weersomstandigheden Inderdaad ideale Davos uitsluiten en degrade ren tot een bijbaantje. De afgelasting van Worlds *77 kent naast het toernooi zelf nog vele verliezers. Het publiek voorop. Massaal toch weer waren ze ln de loop van vrijdag en zaterdagmor gen de bergen ingetrokken vanuit Nederland en Noorwegen-zo'n vier duizend ln totaal, waarvan meer dan drieduizend uit Nederland. Veel kosten ln het dure Davos, veel ongemak met meer dan twaalf uur slenteren en wachten tot het mooi er wordt. Veel teleurstelling toen zondagmorgen vroeg ln de hotels soms ver bulten Davos de medede ling kwam, dat de gehele onderne ming tevergeefs was geweest en de thuisreis (ook door velen ln bussen) zou worden aanvaard. In groepen was men de zaterdag rond de baan samengrdrongM. was men door een bijna op een meteorologisch wonder wachtende organisatie steeds opnieuw uren aan het lijntje gehouden. Dat hopen-tegen-beter-weten-in van Beat Haesler en zijn organisa tiecomité was -hoe weinig elegant ook begrijpelijk. Niet de wereldtitel stond op het spel, maar de kostbare en onverzekerde post organisatie kosten van maar liefst 280.000 gul den. Een bedrag, dat via de entree gelden (de 4000 buitenlandse toeschouwers zouden alleen al een bedrag tussen de anderhalve en twee ton binnen brengen) de televi sierechten en de groots opgezette souvenierverkoop terug zou moe ten vloeien ln de kas van de inter nationale schaats club Davos (ISCD) en waarvan de gemeente bij een onverhoopt tekort rond 80.000 V.l.n.r. Jeen van de Berg (trainer Engelse ploeg), Cees Smouter (Italië), Peter Schotting (Canada) en Leen Pfrommer polsen de Noorse wedstrijdleider Olaf Poulsen over de toestand van het ijs. gulden zou bijdragen. Naast het financiële fiasco, dat uiteindelijk door de afkoopsom van .Heeren- veen' (130.000 gulden) binnen rede lijke grenzen bleef (ook al gingen zondagmorgen vroeg de loketten van de ijsbaan open om de kaarten terug te nemen en de toeschouwers het geld terug'te geven) was er de vrees voor de anti-reclame die Da vos bij een eventuele afgelasting zou treffen. Davos zou niet zo ideaal kunnen lijken als het is en wil zijn. Hannes Waldbürger, directeur van de plaatselijke verkeersvereniging: ,De organisatie van een dergelijk evenement betekent voor Davos een stukje propaganda. Met ge beurtenissen zoals nu loop Je kans op het tegendeel. .Walbürger ook: .Maar Je hebt het weer niet ln de hand. Statistisch zeg Je: het kan begin februari eigenlijk niet fout. Je ziet het. Niet alleen Davos is er door getroffen. Ook in Arosa en St. Moritz zit men er mee. Samen met het skieën en bobsleëen. In die plaatsen zou het wereldkampi oenschap van Davos in een recht streeks televisieschakelprogram- ma zitten. Alleen uit St. Moritz kon er wat worden gedaan. Maar er kwam meer water dan bobslee van de baan. Verliezers zijn tenslotte en zeker niet in de laatste plaats de vie rendertig deelnemers aan het we reldkampioenschap. De voorberei ding op een toernooi is tevergeefs geweest en er zal opnieuw naar de strijd om de wereldtitel van dit jaar moeten worden geplekt. Een uitstel, dat hoogstwaarschijnlijk voor de favoriete Noren nadeliger zal uitvallen dan voor Leen Pfrom- mers Nederlandse ploeg. Pfrom mer, zelf voorstander van het nog verder uitstellen tot begin maart, weet dat zijn ploeg nog kan groeien en de Noren eerder terug zullen vallen. Het is misschien de winst van een mislukt avontuur. door Matty Verkamman BREDA PSV's glanzende prestatie van vorige week tegen AJax. is waarschijnlijk meer dan een uitschieter geweest. Dat viel althans zaterdagavond af te leiden uit het opnieuw vaak voortreffelijke spel van de nog regerend kampioen in de moeilij ke uit wedstrijd bij NAC. De vorm, die tegen AJax in feite pas voor het eerst aan de oppervlakte kwam. werd in Breda vastge houden Een situatie twee goede wedstrijden achtereen, en nog wel zonder de geblesseerde René van de Kerkhof die PSV eerder dit seizoen nog niet heeft gekend. Ofschoon PSV ln de slofase nog in moeilijkheden raakte tegen het toen weer opleven de NAC. won Kees Rijvers' formatie alleszins verdiend: 1-2. NAC leed zodoende voor het eerst dit seizoen in eigen omgeving een verdiende nederlaag. AJax won eerder ook al in Breda, maar op die zege viel zeer veel af te dingen. Alles wat PSV is. roept nu dat men definitief op de derde plaats gokt. Trainer Rijvers: „En op een succes in de beker Alles wat er meer dan die derde plaats uit komt. beschouwen we als meegenomen." Wellicht een reëel doel, die derde plaats. Maar zo hier en daar wordt er binnen de selectie echt aan het „on mogelijke" een nieuwe Utel ge dacht Feyenoords periode van de pressie en AJax' onvermogen om een wedstrijd te dicteren in ogenschouw genomen, moet een „draaiend" PSV ook nog niet als uitgeschakeld wor den beschouwd Het programma van volgende week belooft in ieder geval, interessant te worden PSV speelt dan de op papier niet al te moeilijke thuiswedstrijd tegen FV VVV. ter wijl er voor Feycnoord en Ajax loodzware uitwedstrijden bij respec tievelijk Roda JC en Sparta wachten. Feyenoord ziet kennelijk 10 tegen dat bezoek aan zuid-Limburg op. dat men nu al vast maar pogingen on derneemt om Roda's creaUeve rech terspits Gerard van der Lem over te nemen. Althans, ook dót voordeel speelt voor Feyenoord. wanneer men Van der Lem nu zou contracteren. Zoals PSV trouwens ook het niet onaanzienlijke voordeel heeft ge kend. dat het niet tegen een NAC mét Tom Smits heeft moeten voet ballen. De titelstrijd mag al met al nog open worden genoemd. Te meer. daar AJax nog vijf thuis- en zeven uitwed strijden voor de boeg heeft PSV en Feyenoord spelen beiden nog zes uit en zes thuiswedstrijden. Nu er weer hoop bij PSV leeft, zal men in Eindhoven ongetwijfeld nog wel eens terugdenken aan de wed strijden. waarin bijne achteloos pun ten werden ingeleverd. Met name aan het duel tegen FC Amsterdam. Men was toen vlak voor de beslis sende wedstrijd tegen St. Etienne zo oliedom om met een opzettelijk verzwakt team aan te treden. Dat werd bestraft met een verliespunt: 0-0 Wie PSV bij NAC zag voetballen, herkende weinig meer van het wan hopig naar vorm en zelfvertrouwen zoekende team van vóór de win terstop. Van meet af aan toonde P8V tegen het forse NAC geloof ln eigen kunnen. Men schrompelde zelfs niet van vrees ineen, toen NAC al in de zeventiende minuut via Ad Brouwers de leiding nam. Een solo van de andermaal goed verdelende Bertus Quaars - Theo Dlerckx en Oerrie Samen, de andere middenvelders, vielen dit keer tegen bereikte Jan Groeneweg. die door kop te, waarna Brouwers vrij kon Inschieten; 1-0. Het was één van de weinige, aan sprekende wapenfeiten van NAC. Oesteund door het baldadige pu bliek. dat de fabrikanten van closet papier nog immer aan extra in komsten helpt, speelde NAC weer opportunistisch, op wilskracht ge baseerd voetbal Een speltype, dat de massa ln west-Brabant aan spreekt en Inderdaad ook altijd borg staat voor een kostelijk schouwspel. Dat wts NAC-PSV trouwens. Nac's simpel soort voetbal, kon PSV's klasse dit keer echter niet overtref fen De Bredanaars. die in Ad KriJ- nen en Plet Kamps overigens te harde spelers kenden, die het met name op hun voormalige collega Tom Smits hadden gemunt, speel den in wezen al een verloren wed strijd. toen Peter Dahlqvlst vier mi nuten na de openingstreffer, gelijk maakte. De sterk spelende Dahlqvlst verraste doelman Jan de Jong met een secuur, maar niet on houdbaar ogend twintig meter schot: 1-1. Nadien dicteerde PSV het duel. De thuisclub werd voor rust een ach terstand bespaard, toen de opnieuw in Breda zwak optredende scheidsrechter Charles Corver (eer der zeer matig bij NAC-Feyenoord) bij een overduidelijk penalty-geval maar door liet spelen Dlerckx haal de Willy van der Kuylen weer sterk ronduit neer. toen deze op het punt stond te scoren. NAC overleefde nog meer precaire situaties. Willy van de Kerkhof schoot hard op de paal en miste later vrij voor De Jong. De weer enigszins ln vorm komende Ralf Ed- ström raakte met een kopbal even eens het houtwerk. En de na rust voor Harry Lubse ingevallen Torbjörn Nilsson rondde sterk solo- werk niet af. NAC kon daar vrij weinig tegenover stellen. In de voorste lijn werd Ad Brouwers een opvolgers van Ajacied Tscheu-la-Ling in de hoedanigheid van een kansloze zwerver op links en op rechts tegenover Jan Poortvliet. De Joegoslaaf Josip Mohorovic was met Willy van de Kerkhof tegenover zich, zelden gevaarlijk (Gerrie Delj- kers opereerde aanvankelijk als middenvelder) en spits Jan Groene weg is gewoon te weinig voetballer om zonder steun echt gevaarlijk te kunnen zijn. Opmerkelijk was. dat invaller Henk van der Ent. op de linker vleugel een kwartier lang pri ma acties ontplooide. Niet minder dan drie keer glipte hij langs de toch ervaren Gerrie Deijkers. Een talent, deze jeugdige aanvaller, die vorig seizoen nog in de zaterdag- eersteklasse RWH uit Ridderkerk in het Nederlands amateurelftal opereerde. Tijdens dat laatste kwartier vocht NAC met volle overgave voor een punt. PSV was halverwege de twee de helft nota bene via een gezamen lijke blunder van de NAC- verdediger Krijnen en Kamps op 1-2 gekomen. Edström strafte die fout af. Het betekende pas het vierde competitie-doelpunt van Edström. En tevens een voortzetting van de serie „merkwaardige" goals van de Zweed. Eerder benutte hij. tegen Feyenoord twee strafschoppen en profiteerde hij tegen Sparta van een gigantische blunder van Pim Does burg. NAC-tralner Bob Maaskant, die de terechte nederlaag niet aanvocht, stipte PSV's tweede goal nog wel even aan: „Dat doelpunt viel Juist in de periode, waarin het initiatief van PSV was weggeëbd". Dat was zo. Het onderstreepte PSV's enige zwakte: de gebrekkige afwerking op de momenten, dat de tegenstander kapot was gespeeld. NAC - rsv M (M) 18 Brouwen 1-0. 21: Dahlqvut 1-1. 72: Edström 1-2 Scheidsrechter: Corver. Toeschouwen 11.000 NAC: De Jong; Krijnen. Budlslc, Kamps, Bak ker. Damen, Dlerckx. Quaars (Van der Ent). Groeneweg. Mohorovic. Brouwers. PSV: Van Beveren. Krijgh. Van Kraay. WlUy van de Kerkhof. Poortvliet. Deyken. Van der Kuylen. 8mlls; Lubse (Nlelssoni. Edström. Dahlqvlst. MEGEVE (AP) De Sowjet- Unie, Polen en Tsjechoslowa- klje hebben zich teruggetrok ken van de wereld- Jeugdkampioenschappen kun strijden op de schaats die van 8 tot 13 februari in Megeve worden gehouden, aldus is gis teren bekendgemaakt. De drie landen baseerden hun terugtrekking op het feit dat ook Zuid-Afrika deelneemt aan de kampioenschappen waar eerst 20 landen voor had den ingeschreven. ZIJ houden zich aan de resolutie van de V.N. inzake het vermijden van alle contacten, ook inzake sport, met de Zuidafrikaanse republiek. Ja wak VELSEN De angst om te verliezen heeft het duel tussen Telstar en sterk beïnvloed. Beide teams hebl de punten momenteel veel te nodig en dat ging ook op sport[ Schoonenberg te koste van de kwi teit. Telstar had weliswaar, zoals gr bruikelijk in zijn thuiswedstrijdei een enorm veldoverwicht, maar ecl gevaarlijke situaties ontstonden di nauwelijks uit. Vrij onverwacht nam Telstar echtt toch een voorsprong. Een voorzet vi Jonker werd door de inkomen* Kamphues met zijn hoofd doeltrt fend afgerond. Erg veel plezier leefden de Velzenaren aan deze vooi sprong toch niet. Na een fout vai doelman Van der Meeren was het snel 1-1. Hij kreeg een voorzet vi Peters niet onder controle waardi Marijnissen betrekkelijk simpel g« lijkmaakte. NEC toonde zich wel tevreden met dl punt. Telstar drong ook na de hervi ting nog wel aan, maar de acties mii ten raffinement en overtuiging, zodt de Velsenaren zich nog niet eens oi gelukkig mochten prijzen dat h< uiteindelijk maar 1-1 bleef. TELSTAR - NEC l-l (1-1) 22: Kamphues 1-0.2 Marijnissen 1-1 Toeschouwers: Scheidsrechter; Beek. TELSTAR: Van der Meeren; Drlessen, Van E sen. Kraal, Blschot; Kamphues. Helling. JoiïP ker; Stout. Stam. de Wit (Kramer). NEC: Sehellekens; Visser. Gerritsen. Kornelli Hendriks tVan den Berg). Peters. Marijnlssea} Meijers (De Neeling); Hulshoff. Veekes Posthumus. DEVENTER Walter Waalderbos, een maand geleden tegen Telstar no{|Q o de grote held van Go Ahead in dejjgT slotfase stond hij als invaller aan de^u^ basis van de twee beslissende trefferjl^g was niet te benijden. Zondag, «"«fjbs het duel met Roda JC. moest hij^^R, andermaal, als invaller het veld inj^j omdat Kees van Kooten door eenL schorsing aan de reservebank wasL j- gekluisterd. Ditmaal kreeg Waalder-hg bos echter niet tot taak doelpunten tep£ maken, maar hij moest ze voorkop men, door Dick Nanninga, het kop pende gevaar van Roda JC, aan ban-L den te leggen. Waalderbos slaagde niet. Dat het voor de Deventenaren een nederlaag van»^ 1-2 werd, was voor een zeer fors deel ff jj het gevolg van Nanninga'sact.ivitei- iertje ten. Go Ahead nam in de derde m>*ttars nuut wel een voorsprong vU Jo Kör- ver, maar na ruim een kwartier was^^ die stand al genivelleerd, vooral door. toedoen van Nanninga. Hij kopte, vrijt^ gelaten door Waalderbos, de uit een vrije trap voor het doel gebrachte bal in de hoek, waar doelman Spijker-^e man nog wel pogingen deed te 'ed-.-.-g den, maar hij kon de bal onmogelijk afdoende wegwerken. Voor Verrneu*_^| len was het toen een koud kunstje de bal in de korte hoek te prikken, l-l In het beslissende doelpunt had Nan n, 17-9) ninga een nog groter aandeel. Dt Deen Ziegler kreeg de gelegenheid de „n ongedekte Nanninga op hoofdhoogte L w aan te spelen en dat betekende prompt 1-2. Go Ahead, dat zich juist leek te her stellen van een inzinking die zich aan het eind van het vorige jaar aandien de, was er zichtbaar van onder de indruk. Het deed wel verwoede pogin gen de hechte verdediging van RodatJ^ JC, die in de tweede helft niet zelden steun kreeg van een Nanninga, onder druk te zetten, maar imponerend was het spel van de Deventenaren aller minst. Met betrekkelijk gemak bleef de Limburgse verdediging steeds meester van de situatie. Go Ahead-Roda JC 1-2 (1-2) 3: Körver I-O, 18; 3 d Vermeulen 1-1. 33 Nanninga 1-2. Scheldsrecb- >f»| ter: Berrevoets. Toeschouwers: 7500. Go Ahead: 8pljkerman; Strijdveen. Walbeek, (Salflschberger), Waalderbos. Lodeweges; Vus- kovlc (Hendriks), Oude Wesselirüc, Kist; Woudsma, Kristlansen. Körver. Roda JC: Oellman: De Wit. Ziegler. Pfeiffer. Blatter; Brocks, Meuser. Toonstra: Van der Lem. Nanninga. Vermeulen. tnsl luid' lM£ VENLO FC VW-Haarlem was vooral voor de rust een bijzonder ma tige vertoning die de ruim 10. toeschouwers niet warm of koudjiiu maakte. Haarlem speelde wel beter dan VW en domineerde vooral op het middenveld. De Haarlemse voorhoe de, waarin Piet van den Berg zijn rentree maakte, was echter zelden gevaarlijk. Moeilijke momenten heeft de doelman van WV Viten in de eerste helft niet gehad. Ook de Venlo- se aanval, waarin De Jonge vervan gen was door de jeugdspeler Broe- nenberg, bracht er maar erg weinig van terecht. tlf; APELDOORN Gerard Mentink van Daventria uit Deventer is de sterke winnaar geworden van de grote Midwintermarathon, die voor de vierde maal ln successie werd georganiseerd door de Apeldoornse atletiekvereniging AV34. Hij bleef daarin bijna zeven minuten voor op de winnaar van vorig jaar Wies van Houten van HAV Hulst, die evenwel vrij ernstig werd gehandicapt door een achillespeesblessure. Het werd overigens een vrij vlakke wedstrijd op een goed, maar door de vele heu vels vrij zwaar parcours door en rond de bossen bij Apeldoorn. In de tweede helft werd de wedstrijd levendiger. VW begon al direct met vuurwerk door een hard af standsschot van Vercoulen, waarmee Dortmundt alle moeite had. De mooi ste kans van de wedstrijd kreeg Haar lem in de 58e minuut, toen VW- doelman Viten een hard schot van Wildbret niet onder controle kreeg. De terugspringende bal kwam voor de voeten van Van den Berg die voor een leeg doel overschoot. VW dat meer de nadruk op de aanval ging leggen kwam kort voor tijd ook dichtbij een doelpunt. Verdediger Peijs redde ech ter op de lijn bij een inzet van Kur- cinac. rc VW: Viten; Van Dlnter. Hermans, Rettkowskl. Cordang. Pala. Advocaat. Van der Welde (Vercoulen) Kurclnac. Jovanovlc. Oroe- nenberg (Verbong) Haarlem: Dortmundt. Wentlnk. PetJ». Huyg. Da Vries. Wildbret. Oeorge. Van de Ban; De Winkel (Melgers). Van den Berg. De Kip.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 12