Tijdelijk dubbele waardepunten op elke pot Moccona. A FAMILIEBERICHTEN Trouw d familie Dagelijks over de krant opa politiek winkelen Nieuwe wet or niet direct van kracht Studenten bezetten instituut van universiteit Utrecht Belangstelling voor rij-examen iets gedaald Bemanning van charterschip staakt om loon Kamer akkoord met zomertijd DONDERDAG 3 FEBRUARI 1977 8 kunnen van maandag tot en met vrl|dag telefonisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond Is dit alleen mogelijk van 18 00-20.00 uur. In vol vertrouwen op haar Heiland is van ons weggenomen mijn lieve vrouw, onae lieve moeder en oma Maria van Voorst-van de Berg op d« leeftijd van 75 jaar. Rom. 8 37 Maar in dit alles tijn wij meer dan overunnnaars door Hem. die o«j heeft liefgehad Renswoude- W H. van Voorst Renswoude: G. C. A. C. van Voorst Barneveld: J. J W. van Voorst C. A. van Voorst-van Ginkel Grouw: M. W H. Planunga-van Voorst P. Plantinga Marjon. Nienke en Geerke Renswoude. 2 februari 1977. Taets van Amerongenweg 25. Liever geen bezoek aan huis. Geen bloemen. Gelegenheid tot condoleren vrijdag 4 februari van 20.00-21 00 uur in het zaaltje van de Geref. Kerk. Dorpsstraat te Renswoude De begrafenis zal plaatshebben zaterdag 5 februa ri om 12.00 uur op de algemene begraafplaats te Renswoude. Daaraan vooraf zal om 11.00 uur een rouwdienst worden gehouden in de Geref Kerk Heden is. op 75-jarige leeftijd, in haar Heer Heiland ontslapen onze lieve zuster en schoon zuster Maria van den Berg echtgenote van W. H. van Voorst wonende te Renswoude Epe B J. van den Berg J. M. van den Berg-van Voorst Nuns peet: H van den Berg C. van den Berg- Rentes Harderwijk: M Ros A. J G. Ros van den Berg Ede K. van den Berg F. H M. van den Berg-Houthuy zen Rhoon H. P J de Roest- van den Berg Aaltcn J. van Overbeeke- Meinema 2 februari 1977. Na een kortstondig ziek bed heeft de Heere van ons weggenomen onze lieve man, vader, groot vader en broer Cornelis van Hoven |op de leeftijd van 59 jaar. M. van Hoven- Bikker Arie en Nelly Gera en Wout Anneke en Arie en kleinkinderen GJ. van Hoven Hoornaar, 2 febr. 1977. Dorpsweg 6. Gelegenheid tot condola- tiebezoek vrijdagavond van 19.30 tot 21 uur aan het woonhuis. De rouwdienst wordt ge houden zaterdag 5 febru ari om 13.30 uur in de Ned Herv. Kerk te Hoor naar, waarna de teraar debestelling zal plaats vinden. Gelegenheid tot condo leren in het gemeen schapshuis na de plech tigheid. Geen bloemen. Zelfs al ga ik door een dal van diepe duisternis, ik vrees geen kwaad, mant Gij zijt bi] mij. Psalm 23:4 Na een gelovig en ons moed gevend gedragen lijden htreft God tot Zich genomen mijn onverge telijke man, onze zorgzame vader, zoon, broer en schoonzoon Nicolaas Marius Langeveld op de leeftijd van 47 jaar Oit aller naam: A. T. Langeveld-Smedes Huizen (N.H.), 1 februari 1977 Witte de Withstraat 17 De overledene is opgebaard in de rouwkamer van Rebel Beemsterboerstraat 6 te Huizen Gelegenheid tot condoleren aldaar donderdaga vond van 7 tot 8 uur. De rouwdienst zal worden gehouden op vrijdag 4 februari om 1 uur in de Gereformeerde kerk aan de Naarderstraat te Huizen, waarna aansluitend de begrafenis zal plaatshebben op de algemene begraafplaats aan de Naarderstraat te Huizen. Wij geven met droefheid kennis van het plotseling overlijden van onze geliefde Zwager en Oom Barend Menkveld echtgenoot van Geertruida Franciska Rebel Hoogeveen: J Blekkenhorst-Rebel H. Blekkenhorst Utrecht: G. van Brakel Hoogeveen: A. H. Everaars-Rebel J. C. Everaars Hilversum: Th Rebel C. J. Rebel-van Driel Canada J. C. van Driel-Rebei J. J. van Dnel Zuid-Afrika: N. E. Hcmink-Rebel Neven en nichten Renkum, 30 januari "77 Heden nam de HEERE tot Zich, na een ernstige ziekte, op de leeftijd van 70 jaar. Zijn kind, onze lieve schoonzuster Johanna Smaal, echtgenote van H. v. Noort Dordrecht: J. v. Noort Ph. B. v. Noort Zwijndrecht: T. v. Noort D. v. Noort-Brand P. v. Noort A. v. Noort-Valk Oosterbeek: M. v. Gelder-v. Noort Ermelo: A. Los-v. Noort A. A. Los Capelle a/d IJssel: B. J. Dekkers-v. Noort J B Dekkers Dordrecht: L. v. Noort Sandillon (Fr.) J. Valk-v. Noort Dubbeldam: J. v. Noort A. v. Noort-v. Pelt Dordrecht, 1 februari 1977. De Heer is mijn Herder. Heden heeft de Here tot Zich genomen onze lieve broer, zwager en oom Wouter Christiaan Kunne weduwnaar van Catharina Kooiker op de leeftijd van bijna 82 jaar. Uit aller naam: J. Schotvanger-Kunne Amsterdam. 1 februari 1977. C orrespondentie-adres J. Schotvanger-Kunne, Huize „Theodotion", ka mer 210, Werkdroger 1, Laren (N.H.). De overledene is overgebracht naar de Coöperatie PC Ookmeerweg 273 te Amsterdam-Osdorp. Geen bezoek. De teraardebestelling zal plaatshebben vrijdag 4 februari a.s. tegen 9.15 uur op de begraafplaats „Westgaarde", Ookmeerweg/Osdorperban, Am sterdam-Osdorp (bereikbaar met bus 23). „Welzalig die op de Heer vertrouwt' Heden nam God geheel onverwacht tot Zich onze geliefde Tante Metje Legemaat op de leeftijd van 82 jaar. Namens neven en nichten: J. van Domselaar Ex. Test Driebergen, Rosariumlaan 53 Driebergen. 1 februari 1977 Huize „Rehoboth", Hogesteeg 10 De rouwdienst wordt DV gehouden op zaterdag 5 februari 1977 in Huize „Rehoboth" om 10.15 uur waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden op de nieuwe algemene begraafplaats te Driebergen om 11.00 uur. „De Here kent degenen, die de Zijnen zijn. 2 Tim. 2 19 Heden nam God tot Zich onze lieve zuster, schoon zuster en tante Ariaanlje Jacob* van Ede op de leeftijd van 75 jaar. Zij heeft-een langdurig, geduldig gedragen ziek bed gehad en is liefdevol verpleegd in Huize „Weddestijn" te Woerden. Breukelen: J. E. Six Dijkstra-van Ede Bodegraven: M. C. van Ede-Turkenburg Namens neven en nichten: Bodegraven: H. J. van Ede Woerden: M. M. Six Dijkstra Bodegraven, 1 februari 1977. Prins Hendrikstraat 33. Correspondent! e-adres: Spoorstraat 30A. Bodegraven. De rouwdienst wordt D.V. gehouden zaterdag 5 februari a.s. om 11.30 uur in de aula van de Algemene Begraafplaats ..Vredehof', Noordzijde te Bodegraven, waarna de begrafenis zal plaatsvinden. Gelegenheid om deelneming te betuigen na de begrafenis in de aula van de begraafplaats. Psalm 73 12 en 13 (oude berijming) Het heeft de Here behaagd tot zich te nemen in de volle zekerheid des geloofs, nog vrij onverwacht mijn lieve zorgzame man Arie Valstar op de leeftijd van bijna 77 jaar, ereburger van gemeente Naaldwijk G. M. Valstar-de Bruyn 's Gravenzande, 2 februari 1977 Leeuweriklaan 34 Corr. adres: Poeldijksepad 6, Honselersdijk. Tel. 01740-26624 Geen bloemen De dienst van Woord en Gebed wordt geh'ouden op zaterdag 5 februari a.s. om 13.30 uur in de Geref. Noorderkerk, Langestraat 130, 's Graven zande, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats te 's Gravenzande. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in de kerkeraadskamer van de Noor derkerk. Rectificatie In plaats van kaarten Langs deze weg willen wij U en in het bijzonder de beroepsbrandweer harte lijk danken voor de blijken van medeleven na het over lijden van mijn lieve man en onze onvergetelijke vader Jouke Ernst Oosterling: M. Oosterling- Benink Anneke Paula Maaike Wassenaar, januari 1977. Elke zaterdag in liet ouderwijs vraagt vacatures la de gesoiidlieidsaorg hoger personeel weljsi jus cn vormingswerk Voor alle inlichtingen: Telefoon 020-913456 tst 794.783 en 750 Werkgevers: Van onze Haagse redactie DEN HAAG Pas twee Jaar, nadat de gewijzigde wet op de onderne mingsraden ln het staatsblad ver schijnt, mag deze wet van kracht worden. Dat zeggen VNO (grootste werkgeversorganisatie) en NCW (christelijke werkgevers) in een brief aan de Tweede Kamer. Ondernemingen en ondernemings raden zullen niet in staat zijn om de nieuwe voorschriften van de ene op de andere dag te verwerken en uit te voeren. Er moet volop gelegenheid zijn voor de voorbereiding op de grote veranderingen, aldus de werkgevers. De belde organisaties volharden in hun felle kritiek op de voorgestelde wetswijziging. Daarin wordt, zeggen de werkgevers, afbreuk gedaan aan de betekenis, die de ondernemings raad als overlegorgaan van de on derneming. Het bezwaar, dat alleen vertegen woordigers van werknemers de on dernemingsraad vormen is het grootste, maar geenszins het enige bezwaar. De nota van wijzigingen, die de regering op de eerste voorstel len heeft uitgebracht, brengt slechts ten dele verbeteringen. Zo verzetten de werkgevers zich te gen het „onwezenlijke en eenzijdig vrijblijvende" karakter van het overleg tussen ondernemingsraad en de leiding van de onderneming. De ondernemingsraad kan niet tot overleg verplicht worden, de onder nemer wel. VNO en NCW vinden het een slechte zaak, dat de ondernemingsraad ad viesrecht krijgt bij het benoemen en ontslaan bij bestuurders van de on derneming. Daarmee dwingt men de ondernemingsraad de ideale figuur te schetsen, wat wel tot teleurstel lingen moet leiden. Ook moet de raad een uitspraak doen over een persoon en diens kwaliteiten, die „slechts bij benadering aangeduid kunnen worden". Een adviesrecht is kortom te hoog gegrepen, aldus de werkgeversorganisaties. Van een verslaggever UTRECHT Sociologie-studenten van de Rijksuniversiteit Utrecht hebben gisteren een gedeelte van het sociologisch instituut tijdelijk bezet gehouden. ZIJ wilden met deze actie proberen te voorkomen dat het studie-onderdeel indicatieve statis tiek verplicht blijft voor tweede jaars studenten. De actiegroep heeft een studiepro gramma opgesteld dat ln de plaats zou moeten komen van het genoem de vak. Daarmee willen zij de eenzij digheid van de opleiding doorbre ken. De studenten willen „Indicatie ve statistiek" verschuiven naar het derde jaar en bovendien het vak niet langer verplicht stellen. Het alternatieve studieprogramma is onlangs goedgekeurd door de sub- faculteitsraad sociaal-culturele we tenschappen. Tegen dit programma zijn twee bezwaarschriften inge diend door twee hoogleraren en een deel van het wetenschappelijk per soneel. Over deze bezwaarschriften wordt volgende week uitspraak gedaan. Van een verslaggever RIJSWIJK De belangstel ling voor het rij-examen is vo rig Jaar iets teruggelopen ver geleken met 1975. Het aantal aanvragen daalde van 854.288 (1975) naar 828.003. Het aantal eerste aanvragen daalde van 330.162 tot 310.155. (dus ruim 20.000 minder). Opmerkelijk Is dat bij die eerste aanvragen het aandeel van de vrouwelijke kandidaten terugliep, name lijk tot 45 procent van het totaal. Met steun vakbond: ROTTERDAM Met als inzet een vordering van meer dan honderd duizend gulden aan achterstallige gage zijn de kapitein en de ruim twintig koppen tellende bemanning van het onder Cypriotische vlag va rende en nu in de Lekhaven in Rot terdam liggende schip Werderland ln staking gegaan. De internationale transportfederatie in ons land ver tegenwoordigd door de FWZ, de Fe deratie van Werknemers in de Zee vaart van de FNV heeft zich ach ter de stakers opgesteld. FWZ-bestuurder Gerritsen deelde ons mee, dat het niet is uitgesloten dat de opvarenden van de Werder land het schip aan de ketting zullen laten leggen. "Wij hebben de mensen alle hulp en steun toegezegd, ook ln het geval, dat zij gerechtelijke acties willen ondernemen," aldus Gerrit sen, „maar helaas kunnen wij de mensen geen uitkering geven uit onze stakingskas. Zij zijn geen leden van onze bond." De Werderland ligt sedert 29 Januari voor de wal en de opvarenden zijn inmiddels zonder eten en drinkwater komen te zitten. De mensen hebben geen geld meer om in deze dringende behoeften te voorzien. De agent. Ruys en Co, heeft nu de zorg voor het allernoodzakelijkste van de mensen van de Werderland op zich genomen. Het schip behoort toe aan een Griek se rederij, maar het vaart in charter bij de in Bremen gevestigde rederij Friedrich Mayerland, een onderne ming die als regel gebruik maakt van gecharterde onder goedkope vlag va rende schepen. Het was de bedoeling dat de Werderland met een lading bier naar Nigeria zou uitvaren. Frie drich Mayerland heeft, toen alle op varenden van de Werderland ln sta king gingen, het charter ontbonden. Een ander schip werd gecharterd en dit neemt nu de lading mee. DEN HAAG De Tweede Kamer ls gisteren met een ruime meerderheid akkoord gegaan met het plan van de regering om ln Nederland de zomer tijd ln te voren. Als ook de Eerste Kamer met het plan akkoord gaat, wordt in de nacht van zaterdag twee april op zondag drie april de klok officieel een uur vooruit gezet. In de Tweede Kamer stemden giste ren de Boerenpartij, de SGP en ne gen leden van de WD tegen de Invoering. De WD-ers vielen vooral over het feit dat de invoering van de zomertijd niet gelijktijdig geschiedt met de invoering in het grootste buurland West-Duitsland. Daar wordt de zomertijd pas volgend Jaar ingevoerd. Verder had men kritiek op het feit dat de Benelux nu dit Jaar over wil gaan tot de zomertijd, terwijl overleg in Europees verband erover nog niet is afgerond. De zomertijd eindigt deze zomer ln de nacht van 24 op 25 september. De klok gaat dan weer een uur terug. ik| Moccona knjgl u nu tweemaal rnvrtl waarde- puntrn Ol u nu ren piH koopt van 51). van 100 of van 200 gram Ol uw voorkeur nu urlgaal naar Roodmerk. DcvmiI ol Coffcine-vn». U kmpl altijd hel dubbele aantal waarde punten van hel etiket I i|defi|k Zo u «neJIer voor van uw keuer. Moccona, pittige korreloploskoffie van Douwe Egberts.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 8