Oprichten IJsselacademie in Kampen zeer belangrijk Belgische Nederlander wil niet als deserteur haar gevangenis Volksverzekering tegen ziektekosten in diepvries" K2 mi Trouw Commissie komt tot de conclusie: Takenpakket omvangrijk Rechtbank stelt de zaak weer uit Hendriks: plannen niet van de baan Boeken over wijsbegeerte Man bekent overval bank in Doorwerth leraren/leraressen: leraren/leraressen: een actief melsle ,„GN 00K OP ZATERDAG Zenit EM Spiegelreflexkamera. 239.- II.ENOOKOPZATERDAGX Dit voorgelijmde .4 i^ 'ï|N Fotobehang. I 29.50 a. DONDERDAG 3 FEBRUARI 1977 H 11 Van een onzer verslaggevers KAMPEN Een uiterst zwaar wichtige, zestien man tellende commissie voorgezeten door burgemeester drs S. van Tui nen van Kampen is tot de conclusie gekomen dat er alle reden is om over te gaan tot oprichting van een IJsselaca- demie. Deze academie zou ge vestigd moeten worden in Kampen. Geestelijke vader van de IJsselaca- demie is burgemeester Van Tuinen. Als de plannen doorgaan, dan wacht de academie een fors aantal taken, onder meer bestudering van een uit eenlopende scala onderwerpen op re gionaal terrein, hoewel haar werkzaamheden minder uitgebreid zullen zijn dan die van de Fryske Academie. De commissie heeft haar rapport dezer dagen aan burgemeester en wethouders van Kampen, die des tijds opdracht gaven tot het instel len van een onderzoek naar de be hoefte aan een dergelijke academie voor de IJssel-Vecht-delta, aangebo den. Zij schrijft dat de oprichting- en instandhouding van een IJsselmeer- academie geen eenvoudige zaak is, maar dat zij voor de bevolking in deze regio van groot belang zal kun nen zijn. In de inleiding wordt erop gewezen dat blijkens een door burgemeester Van Tuinen samengestelde nota de IJsselacademie geen onderwijsinsti tuut zal moeten zijn, maar een werkgemeenschap waarin academici en niet-wetenschappelijk geschool de amateurs samenwerken. Deze ge dachte is door de commissie overge nomen. Een kopie van de Fryske Academie wordt de IJsselacademie niet. Zij zal naast de wetenschapsbe oefening niet tevens een onderwij sinstelling zijn met leergangen en dergelijke, al wordt er misschien in cidenteel wel eens een cursus geor ganiseerd. Het gebied waarop de IJsselacade mie zich richt, dient volgens de com missie begrensd te worden door de IJssel-Vecht-delta met inbegrip van de kop van Overijssel, de Noord- Oost-Polder, een gedeelte van Ooste lijk Flevoland en een stuk van de Noord-Veluwe, „zulks in de ruime zin van het woord." De geografische grenzen zijn niet duidelijk aangege ven. „Wie zich bij voorbeeld met landschapsonderzoek bezighoudt, zal in veel gevallen niet ln staat zijn om bij de voor een regio vastgestelde grens zijn werk af te sluiten. En dit geldt uiteraard eveneens voor veel andere velden van onderzoek, als taal en dialect, klederdrachten, cul tuur, geschiedenis, enz." Publikaties De commissie is van mening dat de IJsselacademie tot een aantal publi katies moet komen. „Dit is een abso lute voorwaarde om het be staansrecht te bewijzen." Wat de rechtsvorm betreft, zegt de commis sie de voorkeur te geven aan die van de stichting. Het gebied waarbinnen wordt geopereerd, omvat circa 300.000 inwoners. Van rijkswege „mag helaas geen bijdrage worden verwacht," met betrekking tot de financiering. Oesuggereerd wordt door de commissie dat Kampen, als gastgemeente ongeveer 25 procent van de kosten voor zijn rekening neemt. Zwolle zou als grote gemeen te eenzelde bedrag op tafel kunnen leggen. Ook de provincies Overijssel en ln wat mindere mate Gelder land zouden behoorlijke steun kun nen verlenen. Een belangrijk gedeelte van het werk zal bestaan uit Inventarisatie, bijvoorbeeld van musea, stads- en dorpskronieken, geschriften over re gionale onderwerpen enz. Boerderij en en dergelijke dienen door middel van tekeningen en dergelijke vast gelegd te worden. Een bibliografie van streekromans is ook nodig. An dere onderwerpen zijn taal/dialect. Van een verslaggever MIDDELBURG De Bel gische defensieautoriteiten hebben de in Sluiskil geboren en zijn hele leven in die Zeeuwsvlaamse gemeente ge woond hebbende M.P. Hollen bosch (26) doen weten, dat hij niet behoeft te vrezen, onmid dellijk in voorlopige hechtenis te worden genomen, als hij zich in België alsnog voor de mili taire dienst komt melden. Deze zich in alle opzichten Nederlan der voelende Belg en zijn raadsman mr. H.J.Q. Tichelman achten dit niet voldoende. Zij hebben de rechtbank in Middelburg verzocht, het doen van een uitspraak over een al dan niet terecht zijn van het Belgische verzoek om uitlevering, voor de tweede maal uit te stellen. Zij verlan gen namelijk ook de verzekering, dat hij uiteindelijk niet toch als „deser teur" in de gevangenis terecht zal komen. De rechtbank die los van alle pogin gen om deze zaak in het reine te brengen, de minister van justitie over het uitleveringsverzoek moet adviseren, willigde het verzoek ln. Besloten werd de zaak, die in novem ber vorig jaar voor het eerst gediend heeft, weer te verdagen tot 23 fe bruari. Hollenbosch is in Sluiskil geboren uit Belgische ouders en heeft dus de Belgische nationaliteit. Hij heeft bij wijze van spreken België nog nooit gezien, wil ook sinds lang Nederlan der worden, maar zegt daarvoor van over de zuidgrens geen medewerking te verkrijgen en staat daar nu opge tekend in het „register van dienstweigeraars en wederspanne- llngen", omdat hij als delinquent wordt beschouwd. Nooit opgeroepen Hollenbosch verweert zich tegen die opvatting. Dat hij wat hij erg vreemd vindt nooit voor de dienst is opgeroepen, is formeel Juist. Vol gens de Belgische wet moeten voor de dienstplicht in aanmerking ko mende jongemannen zich op zekere leeftijd uit eigen beweging komen melden. Het Belgische consulaat in Terneuzen heeft hem enkele jaren geleden wel verzocht, zich te laten keuren. Dit is gebeurd en wel door een arts in Terneuzen, die hem onge schikt verklaarde. De herkeurings- raad te Brussel was het daarmee niet eens; die keurde hem, zonder hem te hebben gezien en dus alleen op grond van de stukken, toch goed. Een tijd later werd hij voor de rechtbank in Gent gedaagd om zich te komen verantwoorden. Omdat Hollenbosch het met deze gang van zaken niet eens was, piekerde hij er niet over, gebruik te maken van het hem toegezonden treinkaartje. De volgende stap van de Belgische auto riteiten was echter, de Nederlandse regering te verzoeken, hem uit te leveren. De rechtbank te Middelburg stelde de zaak in november uit om de raadsman in de gelegenheid te stel len, voor zijn cliënt een gratiever zoek in te dienen bij koning Boude- wijn, teneinde deze dit door zeer bijzondere omstandigheden geken merkte geval onder ogen te brengen. Waarschijnlijk naar aanleiding daar van is nu de verzekering gekomen, dat Hollenbosch niet ln voorlopige; hechtenis zal worden genomen. Niet melden Deze Nederlandse Belg of Belgische Nederlander die op zichzelf niets te gen de militaire dienst heeft, maar vasthoudt aan de volgens de regels van het spel tot stand gekomen af keuring, voelt er vooralsnog niets voor zich te melden. Zijn raadsman verwacht echter, dat de autoriteiten in Brussel dit typische geval formeel en voor zijn cliënt in gunstige zin willen afhandelen. Enige zekerheid daaromtrent wil echter ook hij wel graag hebben. Vandaar dat aan de rechtbank wederom enig uitstel werd verzocht om te kunnen peilen, wat er gebeurt als Hollenbosch zich vrijwillig gaat melden. Wel duidelijk zal zijn, dat de rechtbank zich door dit alles niet laat leiden bij het vormen van een advies aan de minister, of het zou moeten zijn, dat het uitleveringsver zoek na het overstag gaan van Hol lenbosch wordt ingetrokken. Dan zou ook de minister, die in laatste instantie moet beslissen, weer van een kleine zorg af zijn. Van onze Haagse redactie DEN HAAG De volksverze kering tegen ziektekosten is niet van de baan, maar zit op het ogenblik in de diepvries. Staatssecretaris 'Hendriks (volksgezondheid) zegt dat in „Inzet", het nieuwe blad van de eveneens nieuwe Vereni ging van Nederlandse Zieken fondsen. Invoering van de volksverzekering is volgens Hendriks niet haalbaar omdat daarmee forse verschuivingen in inkomens teweeggebracht zouden worden. Sommige groe pen verzekerden zouden er in netto-inkomen maar liefst zes procent op achteruit gaan. De volksverzekering zit al lange tijd in het slop. In 1975 legde Hendriks een onvolledig wetsontwerp op tafel. Iedere Nederlander zou recht moe ten krijgen op een pakket voorzie ningen, dat ongeveer gelijk is aan dat van de ziekenfondsverzekering en de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten (onder meer verpleeg tehuizen). Het „gat" in het wetsplan was te wijten aan het vraagstuk van de verdeling van de premielasten. Bij de komst van een volksverzeke ring zouden veel verzekerden pre mies moeten betalen, die een stuk hoger liggen dan de huidige premies, terwijl anderen minder zouden beta len. De invloed daarvan op de inko mens werd door het kabinet te groot geacht. Het denkwerk op Hendriks' ministerie heeft er tot op heden niet toe kunnen leiden, dat een aan vaardbare oplossing uit de bus is gekomen. Meningen uiteen De meningen in politiek Den Haag over het uitblijven van de volksver zekering lopen uiteen. Het PvdA- kamerlid Dolman zei eind vorig jaar, dat het volgende kabinet er alles aan moet doen om de volksverzekering van de grond te krijgen. Dolman ziet m zo n verzekering mogelijkheden om de premielasten beter te verde len over de verzekerden en de kosten in de gezondheidszorg beter in de hand te houden. Volgens Dolman hoeft de invloed van een volksverze kering op inkomens niet zo groot te zijn als Hendriks zegt. Belastingta rieven kunnen „verzacht" worden voor groepen, die met een fikse ver zwaring van de premielasten te doen zouden krijgen. De WD is tegen de komst van een volksverzekering. De „knelpunten" die er zitten in de bestaande verde ling van de premielasten kunnen, volgens mevrouw Veder-8mlt, uit de weg geruimd worden door verlaging van die lasten voor bepaalde groe pen. Daarnaast vindt de WD een verzekering niet het Juiste middel om greep te krijgen op de kosten, die in de gezondheidszorg gemaakt wor den. Bovendien bestaat de vrees voor een ondoorzichtige, moeilijk controleerbare uitvoering van de volksverzekering. Niet dringend Mevrouw Van Leeuwen (ARP) meent, dat de onevenwichtigheden in de premielasten niet zo groot zijn, dat de komst van een volksverzeke ring dringend nodig is. Verder vreest zij, dat bepaalde groepen verzeker den onevenredig hoge premies moe ten betalen als de volksverzekering er zou komen. Voor de kostenbeheer- klederdrachten. volkskunde, landschap en milieu. Er moeten prio riteiten gesteld worden. Wanneer het bijvoorbeeld gaat over dijkdoorbra ken ln het verleden, dan dienen nog levende personen, die het kunnen navertellen, met spoed opgespoord te worden. Andere zaken,die de aandacht zullen vragen betreffen bijvoorbeeld onder wijs/wetenschap. economie, landbouw, visserij, veenderijen, pun- terbouw, biezenteelt, zilversmeed kunst. kalkbranderijen en slgarenln- dustrie, dè laatste ln Kampen zelf. Ook sociale vraagstukken, verkeer, sport en de kunst ln vele facetten. Wat de regionale geschiedenis be treft, wordt onder meer gedacht aan de oudste kolonisatie en de rol van de kloosters hierbij, het ontstaan van de politieke partijen in de ne gentiende eeuw, de tragedie van het eiland Schokland en de oorlogsjaren '40-'45. Veel studie zal er ook zitten ln het hoofdstuk religie; de Broeders des Gemeenen Levens, de doopsgezin den in noordwestrOveriJssel. de gere formeerden en de Joden, maar even eens in een zaak als Dirk Hoksber- gen (1800-1870) en de „Dordtse Gere formeerde Gemeente" (de zoge naamde Klumpieskarke) in Kampen. Langs de Amsterdamsestraatweg tussen Maarssen en Breukelen kan men deze gebroken boom zien. een traai voorbeeld van een grillige speling van de natuur ot weer een bewijs dat tegen alle verdrukking m toch er wegen zijn om je te ontplooien. Van Nietzsche tot Heidegger is de titel van het laatstverschenen boek van prof. dr. R.F. Beerling, emeritus hoogleraar wijsgerige sociologie te Leiden. Het bevat een herdruk van een ln 1950 reeds gepubliceerd essay over Nietzsche, destijds getiteld Het wankelende westen. Verder bevat dit boek een uitgebreide studie over het tweedelige Nletzscheboek van Mar tin Heidegger. De vorig Jaar op hoge leeftijd overleden Duitse filosoof Heidegger ontketende ln de eerste helft van deze eeuw met zijn publi katies een geweldige storm. (Zijn houding ln de laatste oorlog ontke tende verontwaardiging.) 2UJn Nletzsche-interpretatle is in hoge mate typerend voor Heldeggers el- gen denken dat gericht geweest is op het doorzichtig maken van de wes terse metafyslka en het opnieuw stellen van de vraag naar de zin van het zijn. Heidegger zag Nietzsche als het eind van de geschetste ontwikke ling en zichzelf als een nieuw begin. Een scherpzinnige studie over be langrijke problemen als de dood van God. de moraal en de zin van het bestaan. Ultg. Van Loghum Slaterus. Deven ter 1977, 184 blz., 24,50. De marxistische opvattingen over recht en staat, een herdruk van de in 1928 verschenen dissertatie van prof. mr. J. Valkhof! (1897-1975). In het eerste deel wordt een overzicht gege ven van voorlopers van de marxis tische rechts- en staatsbeschouwing (o.a. Rousseau, Smith, St. Simon, Von Stein). In het tweede deel zet de auteur de marxistische rechtsopvat ting uiteen. In het derde deel onder zoekt hij de marxistische staatstheo rie en keert zich o.a. tegen de revisio nist Bernstein. In de Nederlandse literatuur over dit onderwerp neemt het boek van Valkhof! nog steeds een unieke plaats in. Ultg. SUN. Socialistische Uitgeverij Nijmegen 1976, 237 blz., 16,50. sing hecht zij veel meer waarde aan de twee wetsplannen, waarmee Hendriks de overheid meer greep wil geven op voorzieningen en tarieven ln de gezondheidszorg. Met de volksverzekering zou een ein de gemaakt worden aan de „klasse- verschillen" in met name ziekenhui zen. Hendriks ziet het klassesysteem niettemin snel verdwijnen, zegt hij in het blad van de ziekenfondsen. „Wie ln ziekenhuizen duurder wil lig gen, moet zelf maar de hotelfunctie betalen. In verpleegtehuizen kent men niet of nauwelijks klasse- onderscheid en niemand maakt daar een punt van." Van een verslaggever ARNHEM De Amsterdamse poli tie heeft de 26-Jarige Amsterdam mer A.G.G.H. in Amsterdam gear resteerd en overgegeven aan de poli tie van Oosterbeek. De man wordt verdacht van een bankoverval met twee andere mannen op een filiaal van de ABN in het Gelderse Door werth. Er werd in totaal 88.000 gul den weggehaald. De aangehouden Amsterdammer, door getuigen her kend, heeft inmiddels bekend. In zijn auto werden twee pistolen gevonden. De man zei op het punt te hebben gestaan een nieuwe overval te plegen op een bank ergens op de Veluwe. Naar de twee andere over vallers wordt nog gezocht. ZEELAND (Z.B.) Rilland. Mooie vrijst villi 942 m2 grond buiten het dorp. Zeer goed gebouwg 160.000,- Driewegen Zeer landelijk getegen boerderijtje met SI 6 m2 grond Moet nog opge knapt worden 56.000,- Zomerbe- womng toegestaan Krulnlngen Goed onderhouden halt vrijstaande woning met turn en grote stenen schuur 52.500.- Goes Aan de Singel en park gelegen een gezinswoning met grote tuin. stenen berging Vrije achterom 65.000,- Oudelande Half vrijstaande woning met grote turn. uitzicht over de polder 60.000,- Mag voor recreatie Wolphaartsdllk Leuk halfvnistaand boerenwoninkje met grote tum. 30.000,- Yeneke Vrijstaand opknapwoninkje met tuin met plaats voor garage 35.000,- Baarland 2 vrijstaande recreatie bungalows met grote door bossen omzoomde tuin. reap. 37.500, 42.500.- Hanswaert goed gebouwde half vrijstaande wo ning met uitzicht over de polder. 50.000,- Noadekanskerke Degelijk gebouwde halfvrijstaande woning met grote tuin en c v., grote schuur 75.000,- Mlnnaard Vastgoed Provlnclelewegll, 's- Graven polder. Tel. 01103-1463. GEMEENTE KATWIJK Burgemeester en wethouders van Katwijk maken bekend dat zij voornemens zijn krachtens artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstel ling te verlenen van 1. het bestemmingsplan „Kat wijk aan den Rijn"; 2. het bestemmingsplan „Mo- lenblok-Zuid le herziening". 3. het bestemmingsplan „Nieuw-Zuid", en in samenhang met artikel 50, lid 8 der Woningwet vergun ning te verlenen voor: 1. het geheel verbouwen en ge deeltelijk vergroten van de woningen Rijnstraat 47 en 49, kadastraal bekend ge meente Katwijk, sectie B, nr. 6255; 2a. het bouwen van een keuken uitbouw tegen de achter gevel van de woning Lelie straat 1, kadastraal bekend gemeente Katwijk, sectie D. nr 262; 2b. het bouwen van een keuken uitbouw tegen de achter- (:evel van de woningen Le iestraat 20 en 22. kada straal bekend gemeente Katwijk, sectie D. nrs. 198 en 199; 3. het gedeeltelijk verbouwen en vergroten (creëren van 4 vakantiewoningen, een be- heerderswoning en het ver groten van de bistro) van ca fé restaurant „Triton" aan de Zuid-Boulevard, kadastraal bekend gemeente Katwijk, sectie A, nr. 14012. De tekeningen behorende bij de bouwplannen liggen met ingang van maandag 7 febru ari 1977 op de gemeentesecre tarie (kamer 108-109) gedu rende veertien dagen voor een ieder ter inzage. Geduren de deze termijn wordt een ie der in de gelegenheid gesteld eventuele bezwaren tegen het verlenen van de gevraagde vrijstelling(en) schriftelijk bij hen in te dienen. Katwijk. 3 februari 1977 BURCEMEESTER EN WETHOUDERS VAN KATWIJK. de burgemeester, C. A. Bos. de secretaris, G. Feenstra Bestemmingsplan „Winkelhof" goedgekeurd. In het gemeenleli|k informatiecentrum (gemeente huis. Hoofdstraat 3). liggen van 4 februari 1977 af gedurende één maand voor een ieder ter inzage; 1het besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland van 12 |anuan 1977. G S nr Bi 9058. waartxi goedkeuring is verleend aan het bij raadsbesluit van 31 mei 1976. nr 163. vastgestel de bestemmingsplan ..Winkelhof"; 2. het onder 1 genoemde bestemmingsplan. Aangezien geen gebruik is gemaakt van de be voegdheid tot het indienen van bezwaren bij Ge deputeerde Staten, zijn alleen de gemeenteraad en de inspecteur van de ruimteh|ke ordening bevoegd gedurende de hiervoor genoemde termijn van één maand b«j de Kroon beroep m te stellen. Toelichting: Dit is een bekendmaking ter voldoening aan het bepaalde in artikel 28. lid 6. van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Het Bestemmingsplan „Win kelhor wordt begrensd door de Engefendaal, de Vossius- laan. de Heinsiuslaan en de Gallaslaan 3 februari 1977. STICHTING SAMENWERKING BEROEPSONDERWIJS ZOETER MEER. Het bestuur van de Stichting Samenwerking Beroepson derwijs Zoetermeer vraagt wegens uitbreiding van haar scholengemeenschap per 1 augustus a s volledige weektaak AVO (41b of 77b) 1.0. handelskennis AVO l.o. engels (evt. MO-A) AVO applicatie biologie ol N XXI akker- en weide bouw (L III) applicatie boog- lassen groente- en/of bloementeelt L V) lichamelijke oefening (M O P handvaardigheid/handenarbeid (Nhf o» voort gezette studie handenarbeid) part-time muziek (Gehrels of Ward) 2f lesuren lichamelijke oefening (M O P.) 4 tot 7 lesuren machmeschnjven 4 lesuren Sollicitanten die belangstelling hebben voor bovenge noemde functie gelieve binnen %0 dagen na verschijning van dit blad bij het bestuur van de Stichting. Ou Meeiaan 4e. Zoetermeer. te reftekteren Voor gehuwden wordt alle mogelijke medewerking verleend bij hei verkrijgen van een woning. Nadere inlichtingen verstrekt de direkteur van de scholen gemeenschap voor Beroepsonderwijs, de heer W Zwik- ker, telefoon 079-310300 (school) ol 079-126191 (thuis). De Rabobank Voorschoten vraagt wegens groei der werkzaamheden voor baliewerkzaamheden op een klem bijkantoor. Minimum leeftijd: 18 |aar Voor verdere inlichtingen en sollicitaties: Rabobank Postbus 181 Voorschoten Tel. 01717-6957. STUDIEFONDS GEMEENTE KATWIJK Burgemeester en wethouders der gemeente Katwijk brengen ter openbare kennis, dat diege nen die wegens financiële omstandigheden een studie niet kunnen aanvangen of voortzetten, in aanmerking kunnen komen voor een bijdra ge uit het studiefond* van deze gemeente In het algemeen worden geen toelagen verleend voor die op leidingen waarvoor hel rijk in beginsel studiebijdragen toekent. Aanvragen voor het cursusjaar 1977/1978 kunnen voor 1 Juni mj. bij burgemeester en wet houders worden ingediend met gebruikmaking van een formu lier. dat ter gemeentesecreta rie, bureau onderwijs, verkrijg baar is. In het bezit njnde di ploma's en rapporten, alsmede een overzicht van de financiële omstandigheden van be langhebbende of diens ouders c.q. verzorgers moeten worden overgelegd Aanvragen om financiële hulp voor genoemd cursusjaar, die na 31 mei 1977 warden inge diend. worden als regel niet meer in behandeling genomen Slechts in bijzondere omstan digheden zal hiervan worden afgeweken Katwijk, 3 februari 1977 Burgemeester en wet houders van Katwijk, de secretaris, G. Feen stra; de burgemeester. C A. Bos. GEMEENTE KATWIJK De burgemeester van Katwijk maakt ter voldoening aan hel bepaalde in artikel 9 van de Monumentenwet bekend dat met ingang van heden voor een ieder ter gemeentesecretarie (kamer 108/109) ter inzage ligt de door de Minister van Cul tuur. Recreatie en Maalscha|>- pelijk Werk vastgestelde aan. vulling van de monumenten, lijst voor de gemeente Katwijk. Deze aanvulling heeft betrek king op het pand Louwestraat 7-9 te Katwijk aan Zee Katwijk. 3 februari 1077. DE BURGEMEESTER VAN KATWIJK. C. A Bos GEMEENTE NAALDWIJK Ontwerp Bestemmingsplan „Landelijk Gebied De burgemeester van Naaldwijk brengt ter openbare kennis dat ingevolge artikel 23 van de wet op de ruimtelijke ordening met ingang van 4 fe bruart 1977 gedurende een maand ter gemeentesecretarie afdeling algemene raken, voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp bestemmingsplan „Landelijk Gebied Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder tegen hel ontwerp bestemmingsplan schriftelijk bezwaren indienen bij de gemeenteraad Naaldwijk 3 februari 1977 De burgemeester voornoemd. J. de Bruin. met z'n 355.000 intensieve lezers en lezeressen EEN ONMISBAAR ADVERTENTIE MEDIUM klembeeldkamera 24 x 36 mm ingebouwde belichtmgs- meier quickreturn spiegel reflexzoeker gordijnsluiter van lol Vysi sec B en T vlijmscherp tekenend Helios 44 objektief (2 0-58 mm volant diafragma kompleet met echt lederen tas. Adviesprijs 399 - Nu twee dagen lang; vrijdag voordeel vrijdag voor deel vrijdagvoordeel vrijdagv vrijdagvoordccl vrijdag voor deel - Damespyama Van zacht geruwde batist, met charmante kant garnering Keuze uit vele dessins en kleuren. Maten S M L XL 19.- Acryl vest Met gestreepte mouw. kraag en taille- strook In drie kleurstellingen ecru/donkerbrutn. zwart/ecru of donkerbrum/ecru Malen S-M-L 27.- Kniekousen Ideaal voor onder uw pantalon 40 Oen polyamide, dus dik 1 Schóenm 36 41 Per doos van 4 paar assorti kleuren. Coco Clown Laat uw kinderen carnaval vieren m dit fleurige clownspak. Het hesie is bedrukt met hartjes Effen broek Maten 104 t m164 Vanaf Pantykousen Voor de grotere maten 20 Oen Met tussenstuk in broek, dus een prima pasvorm Diverse modetmten Maten 44 t m 52 2 Stuks Hoeslaken Van 100% katoen Optisch wit gebleekt Ruim elastiek m de hoeken Krimpvri| 90 x 200 15 - 90 x 190 14 .- 80 x 190 4.50 23.50 3.75 14.- Extra zware kwaliteit papier - In zes zeer fraaie voorstellingen- om Lente. Alpengezicht en Zonnig Eiland In banen van 50 cm breed en 270 cm hoog Met - -^1 plakmstructie en waterbakje ill Nu twee dagen lang: Wand van 4 meter breed 59 - Wand van 2 meter breed VROOMS DREESM ANN ook qrlrtiq op ri« plMtt«li|li( koopavond

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 11