Ons land telt 800.000 zeer slechte slapers Het dal der Craddocks Poffertjesmix Radio- en televisieprogramma's Wat bezielt je? Tips voor remedie in .onder behandeling" bak poffertjes met KOOP MANS Peter Sellers in ,De muis die brulde' Negentien landen doen mee aan het Songfestival tl DINSDAG 25 JANUARI 4977 BINNENLAND/RADIO-TV In de NCRV-rubriek Wat bezielt je? krijgt u vanavond een ander te zien en te horen dan de Rotterdamse pater Jorna die in de programmabladen staat aangekondigd Samensteller Leo Moen is namelijk ziek geworden. In zijn plaats moest Jan Pieter Visser (eerder op de avond verantwoordelijk voor Van Nature) op korte termijn een ander onderwerp realiseren Hij koos voor een gesprek metdr Anne van der Meiden, de man die zich op universitair niveau bezighoudt met massa-commuhicatie en ook predikant is. Dit lijkt een vreemde combinatie: een dominee die zich interesseert voor het effect van reclame en die er achter wil komen wat massa communicatiemiddelen wel en niet kunnen overdragen. U kunt hem daarover vanavond belangwekkende dingen horen zeggen. Zijn door de weekse bezigheden hebben Anne van der Melden geleerd dat hij 's zondags op de kansel nooit de gehele schare in het hart zal kunnen raken Hoogstens kan hij twintig procent van zijn gehoor ..bereiken'' Dit ligt met aan hem, of aanzijn manier van preken, maar het is een algemeen verschijnsel, veroorzaakt door allerlei ingebouwde toestanden bij de kerkgangers De één stelt zich open de ander sluit zich al. Het waarom van dit soort processen is nog veelal een raadsel en daarom intrigeren ze dr. Van der Meiden in hoge mate. Hij ziet kans. in het slechts tien minuten durende programma de kijkers ook nog denkwerk te verschaffen over een heel ander onderwerp. Dr. Van der Meiden heeft zijn boek De Zwartekousenkerken opnieuw bewerkt. Van de kringen waaruit hijzelf Is voortgekomen, kan hij zich geestelijk niet losmaken. En ais predikant én als docent in de leer van de massa-communicatie spreekt het hem bijzonder aan dat door Ton Hydra de streng-ortftodoxe groepering grote communicatiemoeilijkheden heeft met de rest van Nederland. Daarom pleit hij bij die rest voor beter begrip voor een geloofsopvatting waarin de communicatie met God een geweldige rol speelt. Hij zegt: we zouden met die groep veel meer moeten omgaan en ervan leren. We praten namelijk wel veelover ..de een lijdensweg is blijkt uit de verhalen van mensen in de studio. In de uitzending ls ook prof. dr. E. C Klip. Voor bewoners van een oude stadswijk in Utrecht heeft hij een therapie ontwikkeld die voor ongeveer tachtig procent van de deelnemers gunstig blijkt te werken. Een moeilijke voorwaarde is wel dat men dient te stoppen met het slikken van slaapmiddelen. Na een bepaalde Ujd werken zelfs de zwaarste pillen niet meer. Het griezelige is. dat juist de mensen die daaraan verslaafd zijn geraakt dit wel beseffen, maar niet zonder hulp ervan al durven blijven. Uit angst voor de gevolgen, ofschoon zij ook lUUIICUJA W®1 «CCVIHCI „UC - O- --O dingen", mnr te weinig vanuit die - nu al slapeloze nachten kannen. dingen. Wist u dat wij Nederlanders er voor wat betreft slapeloosheid slechter aan toe zijn dan Britten en Amerikanen. Ik adviseer u vanavond het programma van Henk Mochel te volgen. Voor kijkers die, evenals lk, nooit last hebben van slapeloosheid, is het nuttig, meer weet te hebben van wat anderen meemaken. Dat het voor menigeen Prof. Klip stelt een vraag die tot nadenken stemt. Waarom kiezen zoveel mensen de slapeloosheid als ziekte uit? Voor het uit de doeken doen van dit verschijnsel zou hij een apart programma tot zijn beschikking moeten krijgen. Onder meer wellicht ten bate van de vrij grote groep lijders aan slapeloosheid (twintig procent),die de oorzaak van de kwelling niet kent. HILVERSUM Uit een onderzoek dat het NIPO heeft gedaan op verzoek van NCRV's gezondheidsrubnek „Onder behandeling" naar de omvang van het slapeloosheidsprobleem in Nederland blijkt dat 800.000 Nederlanders van achttien jaar en ouder opgeeft erg vaak slecht te slapen. ADVERTENTIE We! te rusten?" heet de aflevering van vanavond van ..Onder behande ling". waann Henk Mochel zal in gaan op de uitkomst van het onder zoek <22 40 uur Nederland I). Mochel zal praten met de Antwerpse me vrouw dr O J. I. Petre, die probeert uit te leggen hoe slaap functioneert. Zij geldt als een internationaal slaapdeskundige. Ook de Utrechtse professor Ed Klip komt aan het woord. HIJ vertelt iets over de be strijding van slapeloosheid, zoals die gebeurt aan de Utrechtse universi teit. Uit het genoemd NIPO-onderzoek blijkt, dat een op de tien vrouwen aan ernstige vormen van slapeloos heid lijdt. Voor mannen is dat per centage iets lager. Slecht slapen doet een op de veertien mannen. De slaapproblemen worden groter, naarmate men ouder is. Uit het on- deraoek blijkt verder dat 37 procent van de mensen 3.7 miljoen volwas sen Nederlanders het slapeloos heidsprobleem uit eigen ervaring kent. Als voornaamste oorzaak van slecht slapen wordt opgegeven: drukte en spanning. Opmerkelijk is voorts dat de gedachten van vrouwen, wanneer ze slapeloos zijn. vooral uitgaan naar de kinderen en allerlei problemen. Verder valt uit het onderzoek op te merken, dat mannen in de leef tijdsgroep van 18 tot 34 jaar. als ze niet kunnen slapen, aan de proble men op hun werk denken. Geestelijk Vaak zijn de klachten ook van meer geestelijke aard; nervositeit, pieke ren. huwelijksmoeilijkheden, span ningen in het gezin, contactproble men, de vraag „wie ben ik. wat doe ik met mijn leven? wat doen anderen me aan? hoe verweer ik mezelf? en waarom leef ik in zo'n sleur?" Ten dienste van het NCRV- programma „Onder behandeling" is een brochure samengesteld onder de titel Slapeloosheid. Verscheidene hulpverlenende instanties hebben daaraan bijgedragen. Die zullen, ge coördineerd door de stichting Korre- la tie te Utrecht, medewerking verle nen aan mensen die daarom verzoe ken. na afloop van de uitzending. De brochure „Slapeloosheid" geeft het verschil aan tussen mensen die denken dat ze slecht slapen en diege nen. die inderdaad slaap tekort ko men omdat de kwaliteit van de slaap te wensen overlaat. Een kleine prak tische doe-het-zelf-cursus geeft een aantal suggesties aan om zelf op geestelijk en lichamelijk gebied maatregelen te treffen. i rtORDT VEWVOUSD c üargaud SA 1976 Tekst: tiosctnny Tekening* tn: Uderzo SMIDJE VERHOLEN SPECIAAL VANDAAG Na het programma Van Natu re (19.05) vertoont de NCRV de Britse filmparodic De muis die brulde, met Peter Sellers in drie rollen. Een dwergstaatje ver klaart Amerika de oorlog en dringt door tot het hart van New York Ned. I/I9.S5 Wat beate It Je? wordt ge vraagd aan pater Jorna die in Rotterdam sociaal werk verricht onder chauffeurs. Ned. 1/21.20 De tweede aflevering van Ed ward VII (21.15) wordt gevwtgd door AVRO'» Televiiier Magaai- ne. Onderwerpen: Mary Dresslehuys 70 jaar, MPLA in Angola verliest terrein aan lint- ta en een congres van eenzame mensen. Nod. 2/22.27 Henk Mochel schenkt ia On der Behandeling opnieuw aan dacht aan slaapproblemen. Ned. 1/22.40 Ueberflug is een film met de piloot Jochen Missfeld die in zijn Phantom-tlraaljager bin nen een uur van Noord naar Zuid over WTest-DuiUland vliegt. Duitsl. 121.00 In Belrantorium een gewpek mei Arthur Rubinstein. Hij hoopt vrijdag negentig jaar te worden. D.e TROS laat ook op namen horen van beroemde pia novertolkingen van de oude meester. Hilv. 4/15.00 HILVERSUM - Het begint erop te lijken dat de Nederlandse omroepen met hun aankoopbeleid van bios coopfilms erop vooruit gaan. Vana vond bijvoorbeeld brengt de NCRV de humoristische film „De muis. die brulde" op het scherm In 1959. dus lang geleden, was deze film een groot succes. Uitzendtijd: 19.55 uur op Nederland I De Britse komiek Peter Sellers raak te door zijn spel daarin bekend.Hij speelt liefst drie hoofdrollen. Zo is hij te zien als eerste minister van het staatje Fenwick. als aartshertogin Gloriana XII van Fenwick en als legeraanvoerder. Het verhaal: het dwergstaatje Fen wick is bijna bankroet en besluit de oorlog te verklaren aan de Verenig de Staten. De regering beredeneert dat dit grote land het kleine Fen- RADIO VANDAAG HILVERSUM I (SM mi ea FM-Kanalen. AVRO: 7 00 Nieuws 7.02 (S) AVRO-klok. (7 30 Nieuws 7 41-7.55 Radiojournaal.) 8.30 Nieuws 8 36 OymnaaUek voor de huisvrouw 8 45 De Groenteman. 8 30 Mor genwijding NOS 0 00 Spiegel van Belgn- AVRO 9.30 (S) De platenkeuae van Willem Strietman klassieke mu«ek 10 00 Radio La waai papegaai 10 10 Arbeidsvitaminen populair vi-rroekplatenprofraWma (10 30 Nieuws 1033-1035 Radiojournaal II 30(S) Kritiek op kritiek 12 26 Mededelingen voor land- en tuinbouw 1230 Nieuws. 12 41 Radi ojournaal 13 00 Knipperlicht, verkeerama- gazine 13 23 Beursplein 5 13.30'n Midd.igje AVRO: mu/jek. informatie en service (15 30 Nieuws 15 33 Radiojournaal) 17 00 Voor ons gemak (door ons gekraakt, jeugdpro gramma. OVERHEIDSVOORLICHTING. 17 20 Nieuws uit de Nederlandse Antillen AVRO 17 30 Nieuws 17 32 Radiojournaal 17 50 Toppers van toen PP 18 19 Ui Urn ding van de Partij van de Arbeid AVRO 18 30 Nieuws 18 41 Per Saldo Zakelijke bespiegelingen 18 S3 Spectrum Buitenland NOS 19 15 (SI Accoord Kroniek van ama teuristische muiiekbeoefening- AVRO 20 00 (S) Hoogtepunten uil operettes 21 00 Jacht op 2 miniaturen, hoorspel 21 30 Rata touille gevarieerd muzikaal programma 22 30 Nieuws 22 40 Radiojournaal 23 00(S) Dichter bij de muziek internationale lied j« 23 20 (Sl AVRO Skymaster Show. 23 SV 24 00 Nieuw» HILVERSUM II 1442 m en FM-Raaaleni. KRO TOO Nieuw». 7.11 Ochtendgymnas tiek 7 20 Het levende woord 725 Badinene klassieke muziek. 7 54 Overweging. 8.00 Nieuws 8 11 Echo 8.30 Aubade klassieke muziek. 9 00 De letter M. gevarieerd pro- gramma TO 30 Schoolradio 11.00 Nieuws.) 1130 Ouder worden wc allemaal, bejaar denprogramma 12 00 Vijf tellen na nu' lich te muziek. OVERHEIDSVOORLICHTING 12 40 Uitzending voor de landbouw KRO 13.00 Nieuws. 13 11 Echo magazine 13.40 Vreemdeling in mijn vaders huis. herinne ringen van missionarissen 14 00 Schoolra dio 15 00 In de wachtkamer 16 00 Nieuws 16 03 Spreekuur NOS 17 00 Het zal mijn tijd wel dureo, klankbeeld 17 20 (S) Euro- light 17 40 Informaties uil de regio. 17 55 Mededelingen 18 00 Nieuws KRO 18.11 Echo 18 30 'S) Op vleugels- lichte piahomu- ziek. 18.50 Verkenning sociaal maatschappelijk programma 19 00 (9) Zin in muziek, klassieke muziek 19 30 Voor de verandering, gezinskatechvseprogramma 19 45 Kerk in meervoud 20 00 Nieuws 20 05 Overweging 20 15 (S) Kodaly Martinu Vicuxtemps klassieke muziek 21 30 Spek takel, cultureel programma NOS 23 00(S) Met het oog op morgen, met om 23 05 Actua- hu-itenoverzicht- 23.20 Den Haag vandaag en om 23.52 Even ontspannen voor bat sla pen gaan. yoga 23 55-24 00 Nieuw» HILVERSUM III (445 m en PM-Kanklen). VARA (7 00-8 00 (A) Actualiteiten via Din gen van de dag 7 02 Gesndemeurders 9 03 (Si Pep-op-dne 11.03 (Si Drie draait op verzoek van mensen uit de sportwereld 12 03 fSi Vara's roekplaatje 14 03 'Si Spits beeld. 16 03 (S) LP-top 20 en de Tip^LP 17 03 (S) Alfred Lagarde NOS 1803 De vakaturebank 18.10 (S) Nos-maal. VARA: 19.02 fS) Popreconstructie 20.02 (S) Nashvil le. 21.02 (Si Jazz Sc Blues. 22.02 (SXP)opdon- dcr 23 02 (S; Wachten op middernacht. 0.02 (S) Nacht-drie-draai 2 02 (S) Help! Voor w erkers in 8e verzorgende en verplegende beroepen 4 02 (S) De rode dageraad (voor nachtw erkers 5 02-7.00 Truck. .Een pro gramma voor vrachtwagenchauffeurs. TV VAN0AAG NEDERLAND I 10.45 NOS/NOT: Schooltelevisie 11.15 LTELEAC: Inleiding lot de ontwikkelingsproblematiek, les 1 - 18.45 NOS: Berebool 18 55 Journaal 19.05 NCRV Van nature, over mens en 19.85 De mu s b-ukJe. Lmparod* 21 20 Wal beztefl je1 documentaire^ 21.35 NOS: Journaal 21.50 ITLNCRV: NCRV-spnngtrortee 1976-19W 22.40 Welterusten programma 23.20 NOS: Journaal NEDERLAND II 1145 NOS: Kortweg, kunst op komst in de komende week TASS Journaal 193)5 AVRO: AVRO SToppop presenteert de nationale hitparade 20.00 A NOS: Journaal 2&2SK AVRO: Voor de vu«l weg 21J5 Edward vil. tv-serte 22.27 Televizier Magazine 23.12 NOS: Oen Haag vandaag 23.27 Journaal HILVERSUM IV (FM-Kanaftn). TROS: 7 00 Nieuws. 7.02 (S) Capriccio: kamermu ziek. 9.00 Nieuws. 9.02 Aktua-klankbceld. 9 30 (S) Van heinde en verre. 10.00 (S) Opus tien tot twaalf. 12.00 (S) Intermezzo. (3.00 (S) De meest verkochte klassieke tien. 14 00 Nieuws. 14 02 (Sl Om de kunst. 14.30 (S) Guitariteiten. 15 00-17.00 (S) Belcantorium. Het gebeurt onze flinke politieman nen natuurlijk niet dagelijks, dat zij rustig van uniform kunnen wisselen met een buitenlandse generaal. Daarom klinkt het niissdhien alle maal een beetje ongeloofwaardig, maar het heeft toch werkelijk plaatsgevonden met onze brigadier Piet uit Bonckelhoven. En nu kon Piet eindelijk 'Ook eens ten volle profijt trekken van zijn kennis van het Italiaans. Hij zou nu wél eens even met kapitein Vittorio Cacalob- bo gaan spreken. Hij wandelde daar toe rustig het berghotel van Buberl von Köpenick uit, alwaar de echte generaal Mesjocco zich middelerwijl te bed had begeven. „Hm gromde deze. „Eigenlijk niet be hoorlijk, dat ik een plaatsvervanger heb gestuurd. Maar ja als die vreem de snoeshaan het leuk vindt een robbertje te gaan knokken met de binnengedrongen barbaren, dan moet hij dat zelf maar weten. Maar eh wat leuk eigenlijk zeg! Ja ja, dót zei die flinke generaal, bij wie blijkbaar een snelle genezing intrad, zodra hij bemerkte dat hij niet meer naar de vuurlinie hoefde. Intussen was de riamaakgenëraal, alias brigadier Piet, huiten aange land en hij zag daar een grote glan zende limousine staan, waarop een fraai schildje was aangebracht, dat van een drietal gouden sterren was vooralen. De chauffeur van de auto stond er naast en hield zich onledig met het aannemen van een stramme houding,hetgeen bij soldaten ge bruikelijk is. „Ga jij maar slapen, chauffeur, ik rij vannacht zelf!", antwoordde de bra ve sergeant en op kranige wijze marcheerde hij af. En daar ging bri gadier Piet ook al heen, voorsnel- lend door de bergen in de auto van de generaal Mesjocco wiek wel onder de voet zal lopen. Daama zal het er op kosten van Amerika weer helemaal bovenop worden geholpen. Wie schetst echter de verbazing van Fenwick zelf als het uiteindelijk als winnaar uit de strijd komt. Want wat is het geval, als het leger in de straten nan New York landt blijken deze verlaten als gevolg van een luchtalarmoefening. Legeraanvoer der Bascombe neemt dan een gene raal. vier politie-agenten, een be roemde professor en zijn knappe as sistente gespeeld door Jean Se- berg gevangen. Tevens slaagt hij erin een geheim wapen buit te maken. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Aan het Eurovisie Songfestival 1977, dat op 2 april in Londen wordt gehouden, zuilen ne gentien landen deelnemen. Voor het eerst doet Tunesië mee. terwijl Joe goslavië dit jaar zal laten afweten. Zweden daarentegen dat vorig jaar te kennen gaf niet mee te willen doen is nu weer van de partij. Onder toezicht van de Europese Omroep Unie is dezer dagen de lo ting gehouden voor de volgorde waarin de solisten optreden. Het re sultaat was als volgt: 1. Ierland, 2. Monaco, 3. Nederland, 4. Tunesië. 5. Oostenrijk, 6. Noorwegen, 7. West- Duitsland. 8. Luxemburg, 9. Portu gal. 10. GRoot-Britannië, 11. Grie kenland. 12. Israël. 13. Zwitserland. 14. Zweden. 15. Spanje. 16. Italië, 17. Finland, 18. België en 19. Frankrijk. ng ler et al De bovenste brief van de stapel was afkomstig van Zörndorff. Hij begon met: „Mijn beste Pachtheer," en ein- L«Dór R F. Delderfield digde met de regels: „Mocht je d bet-bijkopen van "grond aan het e van het jaar de indruk hebben dat je teveel hooi op je vork hebt geno men, wanhoop dan niet. Je hebt op een winnend paard gewed, jongen, want de grondprijzen zijn sindsdien eenvijfde gestegen, wat louter winst betekent omdat jij nog de oude prijs hebt betaald." Paul glimlachte en opende de volgende brief die van John Rudd bleek te zijn. Hij mocht weer opstaan en de dokter had hun de raad gegeven zoveel mogelijk be weging te nemen, om de genezing te bevorderen. Met Nieuwjaar zou hij, na een bezoek aan zijn in Chatham verblijvende zoon, weer thuis komen. Daarna lagen er nog twee brieven, geadresseerdin een vrouwelijk handschrift. Een ervan bevatte een geweldig grote kerstkaart. Die kwam van Claire Derwent, ontdekte hij opgelucht. Ze verbrak het zwij gen en schreef: Mijn beste pa'ul Je zult me wel een onberekenbaar, dwaas geval vinden. Rose heeft je. misschien al gezegd waarom ik je niet heb gegroet voordat ik vertrok. Ik voelde me namelijk na het feest zo beroerd, rusteloos en leeg dat ik nodig de anticlimax moest overwin nen. Eerst heb ik op twee neefjes gepast, maar nu'ópen lk een thee huis samen met mijn nichtje Mari on. Het ligt in PennhuTst en het is het beroemde pand dat vroeger van de familie De Lisle Is geweest. Ik zal de Vallei erg missen, maar hier is het ook erg mooi buiten de stad. Ik besef nog steeds en maar al te goed hoe ik me tegenover Jou heb aangesteld. Het was van het begin af, alleen mijn schuld. Wil je er alsje blieft niet meer aan denken? Ik schaam me nog dood als tk eraan denk hoe ik me heb gedragen te genover zo'n goede vriend, die zelf al genoeg zorgen aan zijn hoofd heeft. Ik wens je van harte al het geluk van de wereld. Paul. Hou het zo, God zegene je, je toegenegen Claire Derwent. De vriendelijke toon van haar brief ontroerde hem diep. Hij begon in te zien dat hij haar had aangemoedigd, ook al wilde ze dat niet toegeven. Wellicht was hierdoor de hartelijk heid van Derwent en Rose iets ver koeld de laatste tijd; Hij besloot „De Boekerij. Baarn" Rose te schrijven dat hij een bnei van Claire had ontvangen. »De vierde brief bleek van Celia Lo- vell te komen. Ze nodigde hem uit om op Oudejaarsdag om vier uur 's middags te komen theedrinken, meer stond er niet in. Celia, over woog hij, was een van de mensen die nooit iets opschreven zonder er re kening mee te houden dat het ge schrevene wel eens voor een rechtbank als bewijsmateriaal kon worden gevorderd. /Na de lunch wilde hij naar de Vallei baai rijden, waar een hoefsmid was, ttie twee paarden voor hem moest beslaan. Hij nam het hondje mee dat Grace hem had gestuurd en dat zich erg aan hem had gehecht. Paul gaf voor hem streng op te voeden, maar als het dier aHeen met hen in de studeerkamer was mocht het al les: op stoelen zitten, botten onder kleedjes begraven en lekker voor de open haard liggen. De smid uit de Valleibaai beloofde de paarden over een uur te hebben beslagen en Paul besloot met zijn hond, die hij Goncaway had ge doopt, langs de heuvel bij de haven te wandelen, waar de huurwoning van de Lovells stond. De blinden waren nog voor de ramen, tot. zijn grote teleurstelling. Daarom liep hij de duinen langs het strand maar in. Er stond een hoge zee, al was het eb. Achter de branding woelden en kookten de golven. Het was verlaten en somber op het strand en er dreig de regen. Samen met de hond liep hij een half uur langs de kust, toen het dier opeens nijdig blaffend voor uitstoof. Paul zag dat er in de verte een man op het strand stond, zo dicht bij het water, dat iedere aan rollende golf hem doornat spatte. Hij verhaastte zijn schreden en toen hij tets dichterbijkwam herkende hij de ander. Het was Martin Cod- sall. Hij scheen niet eens te merken dat hond woedende uitvallen tegen hem deed. maar staarde aanhou dend naar de kolkende watermassa, alsof iets vreemds zijn aandacht ge vangen hield. Toen Paul naast hem kwam staan merkte hij tot zijn ontr steltenis de lege gezichtsuitdruk king van de man, de nietsziehde starende blik. Codsall was voor zo'n koude decemberdag niet dik genoeg gekleed. Wordt vervolgd lo Horizontaal. 1. kleur, 4. drukte, 7. vrucht. 9. schroeflijn. 11. rivier in Zwitserland, 13. rekening, 15. scheepstouw, 16. vorm, 17. steen, 18. projectieplaatje. 20. duivenhok, 22. bloem, 24. soort aap. 25. godsdienst, 28. wezenlijk, 29. zeker kaartspel, 30. halfgod. Verticaal. 1. langzaam, 2. snuifta bak. 3. vuur (mal 4. vrouw van Jacob, O. aanloop, 6. fakkeldistel, 8. aanmatiging, 9. geest van de. rijstcultuur. 10. duikereend, 12. god van de zee. 14. woudkoe, 18. leefre gel, 19. voorkomen, 20. gesloten. 21. inhoudsmaat, 23. bamboestaketsel, .24. kleur. 26. water doorlatend, 27. "verstandig (barg.). Oplossing vorige puzzel Horizontaal. 1. Mededogen, 2 ellte- Gera, 3 das-Ens-neg, 4. in-dra-gene. 5. teer-lat-el. 6. alk-oma-ink, 7. tint- Kreta. 8. idem-aam-en, 9. ergens-ert Verticaal 1. meditatie, 2. elan-Eli- Dr, 3 dis-dek-neg, 4. eter-rot-me, 5. den-alm-kan. 6. Og-sg-aar-as. 7. ge- net-leme. 8 eren-enter, 9. nagel-kant.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 4