Ï1 Elke maand inde Staatsloterij. Het zal je lot maar wezen. 654e Staatsloterij. 3e trekking 19 jan.1977 FAMILIEBERICHTEN Omdat de mens u als predikant (e) na aan het hart ligt, wacht u bij ons een dankbare taak: pastor bij de Stichting Amstelhuizen Stichting Amstelhuizen Amstel 51, Amsterdam Telefoon 020-225151 DONDERDAG 20 JANUARI 1977 TROUW/KWARtT 8 UIT VAN LEZERS - Conjunctuur (2) In zijn artikelen signaleert dr J. G. Post. in de westerse economie een trendmatige golfbeweging van eco nomische bloei gevolgd door een pe riode van beperkte economische vooruitgang. Zijn analyse geeft ten onrechte de indruk dat deze golfbe wegingen een natuurlijk verschijn sel zijn Naar mijn mening open baart zich Juist door die golfbewe gingen de ontoereikendheid van het westers systeem van de onderne mingsgewijze vrije produktie die»al- tijd gericht is geweest op een expan sionistisch egocentrisch-winstbejag in een beperkte consumentenmarkt. De westerse economie heeft zélf de golfbeweging (ongewild) veroor zaakt Immers het feit blijft bestaan dat het grootste deel van de consu mentenmarkt in de wereld nog steeds aan acute onderconsumptie lijdt Een nieuwe bloei der economie door rueuwe stimulerende produk- tie-sectoren en produktlemethoden zal alléén zinvol zijn als de grondslag der ondernemingsgewijze vnje produktie gericht zal zijn op het behoefte-element in plaats van het rendement. Ommen (O) J. Wezenaar. Roken (1) De regering wil het roken in openba re, lokaliteiten wat aan banden leg gen Een voorstel dat stellig door niet-rokers wordt toegejuicht. Want algezien dat roken schadelijk kan zijn voor eigen gezondheid, worden niet-rokers gedwongen mee te „pro fiteren" van het rookgenot van an deren. Een tevreden roker ts echter geen onruststoker, dit in tegenstel ling tot een mi. veel grotere volksvijand, nl. het overmatig drankgebruik, dat welig tiert. Deze vormt voor de omgeving een veel grotere bedreiging, orh nog maar te zwijgen over het toenemende ge bruik van verdovende middelen. Volgens statistieken Is drank misbruik In zeer veel gevallen de directe oorzaak van verkeersonge vallen. misdaad en doodslag. Zelfs in grote steden zijn er niet voldoen de opvangmogelijkheden om dron ken mensen van de straat te her bergen Aalten R. te Paske Korte, duidelijk geschreven, liefst aan één kant getypte, brieven kunnen worden gestuurd naar. Secrelarts Hoofdredactie Trouw/ Kwartet Postbus 859, Amsterdam. BIJ publlkatle wordt de naam van de schrijver vermeld. Roken (2) Het zal toch leder duidelijk zijn. dat alcohol een veel groter gevaar bete kent dan nicotine. De nadelige ge volgen die aan het roken worden toegeschreven hebben oneindig veel minder te betekenen dan die welke het gevolg zijn van overmatig drankgebruik, zoasl ernstige, vaak dodelijke, verkeersongelukken en schiet- en steekpartijen. Deson danks gaat het aanprijzen van bor rel. viertje en wijntje na téveé en radio ongehonderd door. Typisch is. dat de overheid onlangs wel een gevaar heeft ontdekt ln suikerhou dend snoepgoed. De reclame hier voor. althans voor de tëvé, moet vergezeld gaan van de afbeelding van een tandborstel. Maar de flessen en glazen die de tévé dagelijks laat zien en de verheerlijkte gezichten van de liefhebbers en-hebsters kun nen een waarschuwing blijkbaar missen. Er is natuurlijk weinig tegen in te brengen dat de regering meent het roken te moeten beteugelen. Maar het beleid dat ze voert ten bate van de volksgezondheid waarbij ze snoepgoed en nicotine gevaarlijker acht dan alcohol getuigt van grote inconsekwentie. Het is daardoor be lachelijk. Voorburg W. Van Alkemade Boycot (3) Met enige verontwaardiging heb ik de reactie van de heer P. G. de Vries op de boycot tegen Zuid-Afrika gele zen Ik vind het erg fijn voor hem dat hij met ztjn vrouw dit ongetwij feld wat natuurschoon betreft mooie land heeft kunnen bezoeken, maar ik betreur het dat hij de on menselijke sociale verschillen tus sen blank en zwart niet heeft gezien. Of keurt hij deze verschillen misschien goed en hoopt hij dat de politie in Amsterdam net zo gaat optreden tegen de berovingen en messenstekerij zoals de politie in Zuid-Afrika optreedt tegen de zwar te bevolking. Ik zelf hoop dat we nog ver van zo'n optreden verwijderd zijn. Katwijk (ZH) Wim Andel Boycot (4) Met diepe verontwaardiging nam ik kennis van het feit. dat het CNV weigert om aan deze boycot van Zuid-Afrika mee te doen. Ik schaam mij op dit moment, dat ik lid ben van de NCBO en distantieer mij uitdrukkelijk van het CNV-stand- punt Hulde aan het FNV. dat beter dan het CNV begrijpt, dat het in de wereld gaat om solidair te zijn met de verdrukten. Arnhem J. H. Brinksma Kiesrecht Reeds twee maal heb ik in uw blad een pleidooi gevoerd voor verlening van kiesrecht aan alle Nederlanders, die daarvoor in aanmerking komen in het buitenland. Onlangs heeft de Tweede Kamer een wetsvoorstel aangenomen waarbij aan diploma ten en beroepsmilitairen ln het bui tenland stemrecht wordt verleend. Vanwaar deze discriminatie tegen zakenmensen, missionarissen, zen delingen en anderen? Als er toch een grondwetswijziging moet komen om de term „Ingezetenen" te vervangen door een passender woord, kunnen diplomaten ook wel wachten. Waar om nog een voorrecht toegevoegd aan de vele diplomatieke voorrech ten. met uitsluiting van andere in het buitenland woonachtige Neder landers? Ik hoop dat de Eerste Ka mer dit wetsvoorstel afwijst niet al leen omdat het tegen de grondwet is (zolang de term „ingezetene" niet is gewijzigd) maar ook omdat het een ondemocratisch voorstel is door een klasse „diplomaten en beroepsmili tairen" uit te zonderen. In ons ge centraliseerde kiesstelsel Is volgens mij de eenvoudigste manier om le der aan zijn trekken te laten komen dat leder die dit wenst zich opgeeft bij het centraal stembureau. Het stembureau zende een maand voor de verkiezingen de nodige stukken naar de betrokkenen. Uiteraard kan men als niet-lngezetene niet aan plaatselijke' verkiezingen deelne men, maar wel aan landelijke. Deze brief wordt mede ondertekend door mijn r.k. collega pater M. Geij- bels. Rawalpindi-Pakistan DsJ. Slomp Aboe Daoed (5) Het verwondert me dat ik de hoofd redactie van een landelijk dagblad ten einde raad zie, vooral wanneer dit blad christelijke principes voor staat. Misschien door mijn gepen sioneerd leven ln de ivoren toren lijkt mij althans beperken van gijze len en chantage zo eenvoudig en voor de hand liggend naar rede en zede (moraal). Van elke overheid mag geëist worden dat ze nooit In gaat op chantage en dit van de da ken verkondigt. Laat ze het risico nemen dat gijzelaars gedood wor den. Artsen, bedrijfsleiders enz. ne men ook risico's, dagelijks, en zónder dat er principes bij betrokken wor den. De overheid is er niet alleen om te zorgen voor het economisch wel zijn. maar ook om het goede voor beeld te geven. Toegeven Is m.i. ze deloos. redeloos en maakt de toege vende samenleving ook reddeloos. Althans van de overheid moet ver wacht worden, zich nooit te laten chanteren. Den Haag Prof. dr. C. Hooykaas Loonmatiging Het ziet er naar uit, dat het gezonde verstand van de werkgevers/onder nemers ernst wil maken met de be strijding van de economisch ge zien: funeste inflatie, waar onze regering in gebreke bleef en blijft. ZIJ trachten dit Jaar de lonen minder excessief te laten stijgen door de (automatische) prijscompensatie te schrappen. Uiteraard betekent dit, dat de loontrekkenden er qua koop kracht dit jaar op achteruit zullen gaan, en mogelijk ook in volgende Jaren. Ik ben een 47-jarige kantoor bediende met een gezin en mijn in komen ligt nog onder dat van de „modale" werknemer. Auto en/of te lefoon kan lk mij niet permitteren, doch wij hebben voedsel, kleding en onderdak en zijn redelijk tevreden. Ook ben ik ervan overtuigd, dat het standpunt van de werkgevers mo menteel het Juiste is. Slechts langs de weg van drastische loonmatiging voor meerdere jaren kunnen we de inflatie bestrijden en de economie gezond maken. Vanuit dit gezichts punt ben ik dan ook en toch bereid een financiële veer te lpten mits alle werknemers vrijwillig of ge dwongen hetzelfde accepteren. Het zou slechts wenselijk zijn. dat de werkgevers en regering, al dan niet met de vakbonden, aan tafel gingen zitten om een modus te vinden, waardoor de klap voor de lagere inkomens minder hard aankomt, te meer. omdat teruggang van de koopkracht over de gehele linie ook ernstige gevolgen zou hebben. Over igens staat het de „sterke" onderne mingen vrij om, al dan niet afge dwongen, prijscompensatie te beta len of ln een andere vorm de lonen te verhogen. Het zou in elk geval afge lopen moeten zijn met het afdwin gen of opleggen van steeds maar hogere loonlasten aan het (helaas) grote deel van het bedrijfsleven, dat in de rode cijfers zit en/of op de rand van faillissement balanceert. Rotterdam W. van der Waal kunnen van maandag tot en met vrijdag telefonisch van 9.00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond Is dit alleen mogelijk van 18.00-20 00 uur Mol grote dankbaarheid hopen wij op 2 februari in familiekring te herdenken dat onze Ouders en Groot ouders J. van der Windt W. M. Kalkman 50 jaar geleden in het huwelijk zijn getreden Jan en Riet Piet en Leny Aad en A lie Lena en Piet Truus en Arie Toos en Koos i en kleinkinderen Den Hoorn (Delft), januari 1977 Dijkhoornscweg 80 De grote belangstelling en de vele blijken van intens medeleven, bij het overlijden van mijn lieve man en onze zorgzame vader en grootvader Johannes Jacobus Schoonhoven heeft ons diep getroffen. Gaarne betuig ik u hiervoor mede namens mijn kinderen mijn hartelijke dank. Uit aller naam: W. M. Schoonhoven- Van Breemen Soest, januari 1977 Veenbesstraat 272 Voor de zeer vele reacties dig wij op velerlei wijze v an familie, vrienden en bekenden ontvingen op ons 60-jartg huwelijksjubileum, zeggen wij u hartelijk dank Fam Z. Baak-Beekhuizen Schevemngen. januari 1977 „Christus is Overu'innaar' God heeft het eerste en het laatste wóórd." Nog onverwacht is van ons heengegaan naar haar Heer en Heiland mijn lieve zuster, onze lieve tante, oud-tante, nicht, vriendin en oud-collega Cornelia Noort op de leeftijd van 66 jaar. Uit aller naam. J R. Noort Schevemngen, 18 januari 1977. „Prin* Willem Hof". Hoge Prins Willemstraat 18. Bezoek aan de rouwkamer. Fred. Hendriklaan 7. donderdag van 16.00-17.00 uur De dienst van Woord en Gebed zal worden gehou den zaterdag 22 januari om 10.15 uur in de Bethel- kerk, ingang Jurnaan Kokstraat, waarna de be grafenis ral plaatshebben om 11.30 uur op „Westduin-. Ockenburghstraat te 's-Gravenhage^Loosdutnen Geen bezoek aan huis Geen bloemen Op tj8]anuari mocht ingaan tot het feest van Zijn Heer Cornells Vreeken Hij was de grondlegger van ons bedrijf. Meer dan 40 jaar heeft hij mogen bouwen aan onze zaak Zijn innemende persoonlijkheid zal bij ons in dankbare herinnering blijven Bodegraven. 18 januari 1977 Directie en personeel Makelaardij Vreeken en Meijer B V Vast vertrouwend op zijn Heer en Heiland is heden ontslapen onze lieve Man en ónze zorgzame Vader Lubbertus van Olst, op de leeftijd van 50 jaar M. van Olst-van Gelder Wilma en Gerrit Marijke en Herman Annet Jolande Hattem, 18 januari 1977 Prinses Irenelaan 3 De rouwdienst zal D V worden gehouden zater dag 22 januari a.s. in de Gereformeerde Kerk aan de Dorpsweg om 13.00 uur. waarna de ter aarde- bestelling zal plaats vinden op de Algemene Be graafplaats te Hattem om 14 00 uur Geen bloemen geen toespraken. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de aula op de begraafplaats. Na een ernstige ziekte is te Groningen op 14 januari 1977 overleden, onze direkteur Jan Brouwer in de leeftijd van 57 jaar. De opvattingen die hij in zijn werk gestalte gaf, zullen ons, in dankbare herinnering aan zijn per soon, blijven stimuleren. Bestuur en medewerkers van het Centrum voor Maatschappelijk Werk te Arnhem, Zijpendaalseweg 57. Met grote verslagenheid geven wij kennis dat na langdurige ziekte is overleden de heer Lubbertus van Olst oud 50 jaar. mede-oprichter en vice-voorzitter van de V A.G.W.W. In hem verloren wij een vriend en bekwaam bestuurslid. Zijn nagedachtenis zal door ons in ere worden gehouden. Utrecht, 18 januari 1977 Bestuur en leden van de Vereniging Aannemers Grond-, Water- en Wegen bouw. Met grote verslagenheid en diepe droefheid delen wij mede dat op dinsdag 18 januari 1977 na een langdurige ziekte is overleden onze directeur de heer L. van Olst Sinds 1955 heeft de Heer Van Olst met grote kennis van zaken al zijn krachten ten dienste gesteld aan de uitbouw van onze onderneming. Zijn grote inzet en toewijding en vooral zijn warme persoonlijkheid hebben steeds bij ons al len groot respect afgedwongen. Wij zullen in grote dankbaarheid gedenken aan wat hij voor ons allen heeft betekend. Onze innige gevoelens van medeleven gaan uit naar zijn vrouw en-kinderen Directie en personeel B V Aannemersbedrijf v/h H. van Gelder. Hattem Hattem. 18 januari 197' 9.. Heden nam God tot Zich, op de leeftijd van 72 jaar, mijn lieve Man, mijn Vader, Schoonvader en onze Grootvader, Frans Langevoord H. Langevoord-Veurink J. Langevoord C. J. Langevoord-Bakker Jeene Caroline 's-Gravenhage, 17 januari 1977. Schaarsbergenstraat 139. Correspondentie-adres: Groot Hertoginnelaan. 58, Bussum. Geen toespraken - Geen bloemen Geen bezoek aan huis De begrafenis zal plaatsvinden vrijdag 21 januari om 1.30 uur op de Algemene Begraafplaats „Westduin". Ockenburghstraat. Loosduinen. Vertrek vanaf Schaarsbergenstraat 139,om 1 uur. God nam heden, tot onze grote droefheid, geheel onverwachts uit ons rqidden weg, onze lieve man, vader en opa Hendrikus Dammers Op de leeftijd van 66 jaar. D. Dammers-Harmsen Els Smalt Henk en Tine Tineke en Jan Herman en Diny Carla en kleinkinderen Haarlem. 18 januari 1977 Barendsestraat 20 Gelegenheid tot afscheid nemen uitsluitend vrij dag 21 januari' avonds van 7-8.30 uur Barendse straat 20. De begrafenis zal D.V. plaats hebben zaterdag 22 januari a.s., 12.00 uur op de Noorder begraafplaats aan de Vergierdeweg te Haarlem. Vertrek van huis ca. 11.30 uur. De HERE nam geheel onverwachts uit onze fami liekring weg onze lieve Broer, Zwager en Oom Hendrikus Dammers op de leeftijd van 66 jaar. Wierden: L. C. van Harten-Dammers M. van Harten Andijk: L. Heemsbergen-Dammers C. Heemsbergen Bentveld: J. W. Groeneveld-Dammers Heemstede: A. A. Dammer»- B. Dammers-van den Houten Nichten en neven 18 januari 1977 li kunt ze hiernaast zien: de lotnummers waarop het half miljoen, het kwart miljoen en zo'n 20 keer de honderdduizend is gevallen. Hel zal je lol maar wezen. En heeft u deze keer geen geluk gehad: volgende keer beier. Volgende lotenverkoop vanaf maandag 7 februari 1977. De verkoopkantoren staan in de beroepengids vermeld. Of kunt u opvragen per telefoon: 070-653955. Spelen per postgiro kan ook. Als u een postgiro hebt. kunt u hele loten per giro bestellen. Dan maakt u zoveel maal f25,- overals u loten hebben wilt. Als het bedrag vóór 't eind van de maand van uw postrekening is afgeschreven, speelt u in de volgende maand al mee. Een paar dagen voor de eerste trekking krijgt u dan uw lotnummerfs) thuis gestuurd. Noteer het gironummer: 5151 t.n.v. Collecteur Directie StaatsloterijDen Haag. U kunt dc Staatsloterij ook machtigen voor automatische afschrijving 11 keer per jaar of 6 keer per jaar). Incassomachtigingen kunt u telefonisch aanvragen: 070 - 653955. Per giro gewonnen prijzen worden na de laatste trekking automatisch op uw rekening gestort. U kunt ook bij dc meeste verlcöop- kantoren loten per bank ol giro bestellen. Alle informatie: 070 - 653955 De 276.000 prijzen van deze trekking - 18,- min. zijn als volgt gevallen: de hoofdprijs van 500.000 is gevallen in de serie I op het nummer: Troostprijzen van 5.000 op nummer van elk van de andere series, de extra prijs van 250.000 is gevallen in de sene t op het nummer: troostprijzen van 4.000 op nummer van elk van de andere series. prijzen van 100 000 zijn gevallen op alle I 50 000 zijn gevallen op alle 25 000 zijn gevallen op alle I 10 000 zijn gevallen op alle 5 000 zijn gevallen op alle 5 000 zijn gevallen op alle 5 000 zijn gevallen op alle f 5 000 zijn gevallen op alle 5 000 zijn gevallen op alle nummers nummers: nummers: nummers: nummers: nummers: nummers nummers: nummers 059017 059C47 092*40 092T40 05(845 054315 02S661 091333 0&933 089707 097669 042498 011084 en prijzen van 2.000 op alle 1.000 op alle 400 op alle 200 op alle 100 op alle 50 op alle 50 op alle 50 op alle 50 op alle 25 op alle nummers nummers nummers nummers nummers nummers nummers nummers nummers nummers eindigend op: eindigend op: eindigend op: eindigend op: eindigend op: eindigend op eindigend op: eindigend op: eindigend op- eindigend op. 6482 048 112 407 Laten wij ons eerst even voorstellen. Onder de Stichting Amstelhuizen ressorteert een aantal verpleeg-en verzorgingstehuizen zoals Amstelhof, de Buitenhof. Eben Haëzer en Osdorperhof. die bij elkaar zo'n 1500 bewoners tellen. Op korte termijn hebben wij iemand nodig als a Met name voor de pastorale begeleiding van de bewoners in het verpleeghuis Amstelhof (ca. 200 bewoners), waarbij u tevens in samenwerking met de andere disciplines in de huizen zorgdraagt vooreen harmonieus woon-en werkklimaat. Daarnaast heeft u een zelfstandige deeltaak in het verzorgingstehuis de Buitenhof (ca. 350bewoners), waar reeds een full time predikant aanwezig is. Indien dat noodzakelijk blijkt, wordt u in staat gesteld om een pastoraal klinische training te volgen Na uw aanstelling als pastor wordt u door de Centrale Kerkqraad van de Hervormde Gemeente beroepen als predikant voor "bijzondere werkzaamheden". Mocht u geïnteresseerd zijn en op korte termijn meer inlichtingen willen hebbea bel dan met mevrouw CHW.Hörchner-Met, (telefoon 020-714323) of met Ds. J.Borghardt predikant van de Buitenhof (telefoon 020442044). Schriftelijke sollicitaties kunt u rechtstreeks richten aan het Bestuursbureau van de Stichting Amstelhuizea Amstel 5L Amsterdam Op Zijn tijd nam God tot Zich Zijn kind, mijn lie ve Vrouw en Moeder Christina Heezen-Smits Op de leeftijd van 65 jaar. „Jezus Uw verzoenend sterven blijft het rustpunt van mijn hart' H. W. Heezen Jan en Wim Eibergen. 18 januari 1977 Paalhaarstraat 21 Op zaterdag 22 januari zal er om 14.00 uur in de geref. kerk Hemstea 3, een dienst van Woord en Gebed zijn, waarna de begrafenis plaatsvindt op de nieuwe be graafplaats aan de Haaksbergseweg. Gele genheid tot condoleance na de begrafenis in het kerkelijk centrum „De Huve" Grotestraat 52. De vele blijken van medeleven bij het overlijden van Catharina Klaziena van Ekeren-Theil hebben ons diep ontroerd. Allen, die ons hierdoor heb ben getroost, willen wij hartelijk janken. uit naam van de familie, M. G. B. THEIL-HOUBA Driebergen, januari 1977 Rusthuis „Rehoboth", Hooge Steeg 10. Algemene kennisgeving Allen die hun belangstelling en medeleven toonden na het overlijden en bij de begrafenis van onze lieve Zuster en Tante Elsje van der Zwaag zeggen wij u hartelijk dank. Uit aller naam: G. van der Zwaag Rembrandtlaan 57 Voorburg KENNISGEVING De Eerste kamer voor geschil- lenbehandeling uit gedeputeer de staten van Utrecht maakt bekend, dat zij op maandag, 14 februari 1977, ten Provincie huize. Achter Sint Picter 20 te Utrecht, in openbaie vergade ring zal behandelen beroepen op grond van de Lager- onderwijswet 1920, de Kleuter onderwijswet en het Besluit Buitengewoon onderwijs 1967, van ingezetenen der navolgen de gemeenten: 9.30 uur Vleuten-De Meern; 9.45 uur Maartensdijk; 10.00 uur Kockengen; 10.15 uur Leusden en 10.45 uur Zeist. Faillissement De Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage heeft op 6 ja nuari 1977 in staat van faillisse ment verklaard: Stichting EVA, gevestigd te 's-Gravenhage en kantoqrhou- dende te Leiden, Spaarnestraat 94 en Stichting tot behartiging van de belangen Free lance (steno) typistes en andere admi nistratieve krachten (Stichting „STA"), gevestigd te 's-Gravenhage en kantoorhou- dende te Leiden, Spaarnestraat 94. Tot Rechter-Commissaris is be noemd Mr. M. Rutgers, terwijl de Rechtbank ondergetekende tot curator benoemde. Leiden, Rapenburg 36 Postbus 2020 De Curator Mr J G Geelkerken diversen Electronische rekenmachines met strook nu voor slechts 295. Bon irt-AHH« machine met GEHEUGEN. PROCENTTOETS. oonetant» factor, lnetelbare komma, eto. eto. Winkelwaarde 670. Nu MJ KAPTINO voor 890. Portable SCHRIJFMACHINES 167,80. BLECTR. eohrtjf maohlnee vanaf 380. Verchroomde 8LEDE8TOELEN nu vanaf 66.90. Draaibar» TTPE8TOELEN vanaf 88.80. DIRECTIEBURE A OS vanaf 370. BRANDVEILIGS KASTEN vanaf 30O Stalen OPBERG REKKEN vanaf 30 Ai onae prijsen ezol. B.T.W. Kaptino is voordeliger AMSTERDAM: RAADHUISSTRAAT 44. TEL. 883800 INDutri tUE- naai mach Ine nieuwe tafel Prlje 700. Tel. Belgteche Baptisten

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 8