Trouw Trouw Trouw FAMILIEBERICHTEN Personalia Hoge functionaris: ,KLM ontving smeergeldenfê Comité wil dat kabinet protesteert tegen Berufsverbote DONDERDAG 13 JANUARI 1977 TROUW/KWARTET PS 12/1 kunnen van maandag lot en met vrijdag telefonisch van 9 00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond Is dit alleen mogelijk van 18.00-20.00 uur. 1937 20 januari 1977 D V donderdag 20 januari hopen onze lieve ouders en grootouders M. Vogd J. Vogd-de Wil de dag te herdenken dal de Here hen 40 jaar geleden door hrt huwelijk aan elkaar heeft verbonden Hun dankbare kinderen en kleinkinderen Groningen, januari 1977 de Hondsruglaan 18 de receptie zal gehouden worden in ..Motel Westerbroek" a d Oude Rijksweg Groningen-Hoogezand. op don derdag 20 januari van 16.30 uur tot 18 30 uur Wentel uw weg op de Here en vertrouw op Hem. en Hij zal hel maken. Psalm 37 5 Tot ons groot verdriet is van ons heengegaan onze lieve Man. Vader en Grootvader Willem Jacob Weeda Hij werd 66 jaar Driebergen B W Weeda-van Essen Durham (Eng.) Leen en Gezien Weeda-Nijland Hanneloes. Frederiek en Claire Moshi (Tanzania). Gerrit Weeda Jean-Paul. Marnix en David Zevenaar: Mieke Weeda Odijk. Jan en Thea Weeda-van Dam Driebergen. II januari 1977 V Esmeijerlaan 1 De overledene is opgebaard in het uitvaartcen trum aan de Cordesstraat te Driebergen. Gelegenheid tot condoleren aldaar vrijdag 14 ja nuari a s van 20 30 tot 21.30 uur De begrafenis zal plaatsvinden zaterdag 15 janua ri 1977 om 13 30 uur op de Nieuwe Algemene Begraafplaats te Driebergen. Vertrek van het uitvaartcentrum om 13.10 uur Thuis liever geen bezoek Geen bloemen geen toespraken Met diepe verslagenheid geven wij kennis van het overlijden van W. J. Weeda Voorzitter van het bestuur van de stichting gere formeerd bejaardentehuis „Rehoboth" Wij den ken met gevoelens van grote dankbaarheid terug aan de afgelopen veertien jaren, waarin hij ons huis met de hem door God gegeven gaven in grote wijsheid en met inzet van zijn gehele persoonlijk heid leiding heeft gegeven. Bestuur, directie en medewerkers W Elferink, 2de voorzitter C. N. de Graaff, secretaris A. J. Zwiers. directrice Driebergen. 11 januari 1977 De bewoners ep het personeel van Huize Reho both geven met leedwezen en respect kennis van het overlijden van hun voorzitter van het bestuur. Met grote dankbaarheid gedenken wij wat de heer W. J. Weeda met inzet van alle kracht en belangstelling een reeks van jaren met grote trouw voor ons huis gedaan heeft. Namens allen: C Dijk-Hoogenkamp A. J. Zwiers Driebergen, 11 januari 1977. „De Heer is mijn Herder, mij ontbreekt niets" Pt 231 In deze wetenschap overleed zacht en kalm mijn geliefde man Geert Hendrik Jan Swierenga op de leeftijd van 69 jaar Ten Boer. 10 januari 1977 Rijksweg 63 M. Swierenga-Harrenstein De overledene is opgebaard in „Bloemhof", waar donderdagavond van 19.00 tot 20.30 uur gelegen heid zal zijn voor condoleantiebezoek Thuis geen bezoek en geen bloemen De begrafenis zal D V. plaatsvinden zaterdag 15 januari om 14.30 uur, na een rouwdienst vanuit „Menorah" Indien u mijn man de laatste eer wenst te be wijzen wordt u verzocht daar om 13.45 uur aanwe zig te zijn Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in „Menorah" Barmhartig en genadig u de Here. Heden nam de Here tot Zich, onze geliefde Broer. Zwager en Oom Geert H. J. Swierenga op de leefujd van 69 jaar. Echtgenoot van M. Harrenstein. Ten Boer. 10 januan 1977 Ten boer J G. Swierenga G. 1. M. Swierenga-Eistert Emmeloord: C. C. Omta-Swierenga W. P. Omta Bedum. A. Zijl Jzn Neven en nichten. ..Dient de Here met blijdschap" Heden nam de Here tot Zich mijn lieve Man. onze Vader en Grootvader Ulbe Elgersma Emeritus predikant van de Gereformeerde kerk te Leek, eerder echtgenoot van Catrina Wigboldus, op de leeftijd van 76 jaar. Roden: G. Elgersma-Brons Breda: S. R. Elgersma Leiderdorp J. M. Schaap-Elgersma P. R. Schaap Noordwijk: R. S. Elgersma H. Elgersma-Teerink Sleffen Breda J H. Elgersma A. W. Elgersma-Vegter Karin Steffen Roden. 11 januari 1977 Valkenierslaan 7 De begrafenis zal plaatsvinden op vrijdag 14 januari te Zuidwolde (Gr.) te 15.00 uur. Vooraf zal een rouwdienst gehouden worden in de Gereformeerde kerk te Leek, aanvang 12.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de rouwdienst. Heden werd, op de leeftijd van 76 jaar, uit onze familiekring weggenomen onze beste Zwager en Oom Ds. U. Elgersma emeritus predikant, Roden, echtgenoot van mevrouw J. G. Elgersma-Brons Amersfoort: G. C. de Jager-Brons W J. de Jager Hilversum G. Visserman-van Roon Groningen: E. J. Brons H. M. Brons-Vos neven en nichten 11 januari 1977. De Kerkeraad van de Gereformeerde kerk van Grijpskerk deelt met droefheid mee, dat plotse ling van zijn aardse taak is ontheven ds. U. Elgersma die van 1966-1971 met zijn gaven onze gemeente heeft gediend. Met dankbaarheid denken we aan de grote ijver en trouw, waarmee hij in die jaren in onze gemeente dienstknecht van zijn Heer is geweest. Het is onze bede. dat zijn vrouw en kinderen troost en steun mogen vinden in hetzelfde evange lie, dat door hem met zoveel enthousiasme en liefde werd verkondigd. Grijpskerk, 11 januari 1977 Namens de kerkeraad: ds. P. J. Ribberink, praeses R. Koops, scriba. De Kerkeraad van de Gereformeerde kerk te Nunspeet geeft met droefheid kennis van het overlijden van zijn emeritus-predikant ds. Elgersma van april 1953 tot en met oktober 1958 was hij onze predikant Met dankbaarheid zullen wij ons hem blijven herinneren als een trouwe dienaar van zijn Heer Trooste de Here zijn vrouw en kinderen. Nunspeet, 11 januari 1977 Namens de kerkeraad Th. P. van Belzen, praeses S van Dijk. scriba De kerkeraad van de Gereformeerde Kerk van Deventei- ontving het bericht, dat Ds. U. Elgersma is overleden Hij was van 1942 tot 1946 predikant van onze femeente. Wij gedenken hem met dankbaarheid, ijn vriendelijkheid en moedige solidariteit met de krijgsgevangenen heeft diepe indruk gemaakt. Namens de kerkeraad: J. P. Kakes, praeses J. Otten, scriba. Wist gi; dan niet, dat Ik moet zijn in de dingen van mijn Vader?" Lucas 2 49 Met grote droefheid geven wij u kennis dat de Heere uit ons midden heeft weggenomen, na een kortstondige ziekte, onze zeer geliefde en zorgza me Moeder. Behuwd-, Groot- en Overgroot moeder Ingetje Ooms weduwe van Arie Molenaar, op de leeftijd van 86 jaar Capelle a d IJssel C Molenaar M J Molenaar-van der Bas Nieuwerkerk a d IJssel T. van der Ham-Molenaar L. van der Ham Rotterdam: J C Blok-Molenaar W Blok Nieuwerkerk a. d IJssel: M Molenaar A Molenaar Oudijk Capelle a d IJssel C. A D Verhoeff-Molenaar L W Verhoeff klein- en achterkleinkinderen. Nieuwerkerk a d IJssel, 12 januari 1977 Kerklaan 45 De overledene is thuis opgebaard en wij ontvan gen uw bezoek gaarne donderdagavond van 7 tot 9 uur. vrijdagmiddag van 3 tot 5 uur en 's avonds van 7 tot 9 uur Na de rouwdienst, welke gehouden zal worden zaterdag 15 januari a s. in het Hervormd Centrum aan de J A Beijerinkstraat en aanvangt te 11 00 uur zal de teraarde bestelling plaatshebben op de nieuwe algemene begraafplaats te Nieuwerkerk a d. IJssel te ca 12 00 uur. Geen bloemen. Dan ga ik op tot Gods altaren, tot God, mijn God, de bron van vreugd, dan zal ik juichend stem en snaren ten roem van Zijne goedheid paren, die na kortstondig ongeneugt mij eindeloos verheugt. Voor ons geheel onverwacht heeft de Here tot Zich genomen mijn lieve Man en onze zorgzame Vader en Grootvader Gottlieb Frederik Torn op de leeftijd van 74 jaar: Ridder in de Orde van Oranje-Nassau Amersfoort: G. A. Torn-Grooters Apeldoorn: W. Tom Apeldoorn. L. Torn A. Torn-Klont Erik en Marieke Papendrecht: F. Torn G. Torn-Idema Margreet, Grada en Els Rijssen: J. C. Tom M. Torn-Kuiper Bert en Anco Amersfoort, 12 januari 1977 Ringweg-Randenbroek 84c Geen bezoek aan huis Geen bloemen De dienst van Woord en Gebed zal worden gehou den op zaterdag 15 januari a.s. om 10.45 uur in de Opstandingskerk, Euterpeplein te Amersfoort en worden geleid door Ds. J. G. Meynen, Geref. Pred. De begrafenis zal plaatsvinden te 12.00 uur op „Rusthof" aan de Dodeweg te Amersfoort. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de plechtigheid in de ontvangkamer van „Rusthof" Het Bestuur van de Vereniging 's Heeren Loo geeft met leedwezen kennis van het plotselinge overlijden van zijn oud-medewerker, de heer G. F. Torn op de leeftijd van 74 jaar. De overledene diende onze Vereniging gedurende bijna een halve eeuw in tal van functies, laatste lijk voor zijn pensionering als hoofdadministra teur. adjunct-secretaris en administrateur van het Pensioenfonds. De trouw en ijver, waarmee hij voor onze organi satie en daardoor voor de aan haar zorgen toe vertrouwde pupillen heeft gewerkt, zal bij ons in dankbare herinnering blijven Namens het Bestuur: dr. J. G. Aalders. voorzitter A. H. van de Nadort, secretaris. Amersfoort, 12 januari 1977. Wij werden hevig opgeschrikt en geschokt door het plotseling overlijden van onze kollega en docent Gerrit Jan Olthof Het valt ons allen zeer zwaar in zijn dood te berusten, maar hij wds voor ons allen eert lichtend voorbeeld, omdat hij een leven leidde, dat duide lijk geriéht was op het Koninkrijk Gods. dat komen zal. Leerlingen en kollega's Prot.-Chr. Scholengemeenschap Afdeling MAVO. Doetinchem. Met een gevoel van verslagenheid geven wij U kennis van het overlijden na een auto-ongeval van onte leraar en kollega, de heer G. J. Olthof Hij werd 49 jaar. Wij verliezen in hem een sympathieke medewer ker Moge het geloof dat hem tijdens zijn leven door alles heen gedragen heeft ook zijn vrouw en kinderen tot steun zijn, Bestuur, direktie en personeel Prot.-Chr. Scholengemeenschap Doetinchem. Heden nam de Here tot Zich. nog vrij onverwacht, mijn lieve Vrouw, onze beste Zuster, Schoonzus ter en Tante Janna Wijtsma-de Ruiter op de leeftijd van 66 jaar. A. Wijtsma en verdere familie Leiderdorp. 12 januari 1977 Molenaarstraat 17 Rouwbezoek vrijdag van 3-4 uur n.m. en van 7 30-8.30 uur n.m. De rouwdienst is bepaald op zaterdag 15 januari a.s. om 12 45 uur in de Scheppingskerk aan de Poelgeestlaan te Leiderdorp, waarna de begrafe nis zal plaatsvinden om ca, 1.30 uur op de Algeme ne Begraafplaats aan de Hoogmadeseweg te Lei derdorp. Vertrek van Molenaarstraat 17 om ca. 12.20 uur. Op Gods tijd werd thuisgehaald mijn geliefde Man en der kinderen zorgzame Vader Lolke Brant Wijbenga op de leeftijd van 49 jaar. Lutjegast, 10 januari 1977 Abel Tasmanweg 105 Luktje Wijbenga-Land Brant Dik Hein Gerardus Wilma De begrafenis zal plaatsvinden op vrijdag 14 januari a s. op de begraafplaats te Lutjegast. Vooraf zal er een rouwdienst worden gehouden in de Gereformeerde kerk, aanvang 13.30 uur te Lutjegast. Na de begrafenis is er gelegenheid te condoleren in het dorpshuis ,,'t Kompas". Thuis liever geen bezoek. Geen bloemen. Volgen vrij. ELKE ZATERDAG IN advertentie; pagina's voor ONDERWIJZEND- VERPLEGEND- VERZORGEND EN HOGER PERSONEEL Inlichtingen Advertentie exploitatie Tel. 020-913456 Toestel 794 resp. 783 en 750. Uw advertentie in onze Pijltjesrubriek staat ook als Victorie in de Volkskrant. INLICHTINGEN over de aantrekkelijke advertentie tarieven van worden u gaarne verstrekt. TEL. 020-913456 toestel 743 mét z'n 355.000 intensieve lezers en lezeressen EEN ONMISBAAR ADVERTENTIE MEDIUM NOS-radio Jan Roelands (45), be kend van radio- en televisiepro- grammawerk bij de NOS en ver schillende omroepen, is met ingang van 1 februari benoemd tot chef van de hoofdafdeling NOS-radio. Hij volgt hiermee de heer C. Cabout op, die als hoofd van de radio nieuwsdienst van de NOS de plaats van de onlangs gepensioneerde Her man Felderhof inneemt. Jan Roe lands is socioloog en doceert aan de Nederlandse filmacademie. Hij werkte van 1958 tot 1969 bij de we reldomroep en daarna als freelancer bij diverse zendgemachtigden. Commando Op 18 maart komt voor de tijd van een jaar het com mando over het permanente NAVO- vlootverband in Nederlandse han den. Op die dag neemt de Neder landse commandeur K H L Gerret- se het commando over de NAVO- vloot over van commodore John M. H. Cox van de Britse Royal Navy. Het commando over de NAVO-vloot rouleert per jaar onder de aan de NAVO deelnemende landen. Omdat schout bij nacht F. Pojdermans half februari wegens functioneel tijdsontslag de marinedienst vi wordt zijn functie als plaatsv< gend chef marinestaf overgen door schout bij nacht H. L Beek Van Beek draagt het mando over het Nederlands es) deze maand over aan schou nacht J. H. B. Hulshof Burgemeester Met ingang il februari is de heer W Muldi Oldenzaal benoemd tot burger! ter van Diepenheim. De heer M^, (49) is directeur van een nut* voor Mavo te Oldenzaal en gew lijk voorzitter van de PvdA Universiteit De universiteita van de rijksuniversiteit in Utjj heeft drs. C C van de Waterim gekozen tot lid van het collegi bestuur Drs. Van de Watering^ per 1 april van dit jaar de j innemen van dr W. H G. L. Lii{ die dan periodiek aftreedt en' voor herbenoeming in aanmerC wil komen. Drs Van de Watf trad in 1963 in dienst van de uq siteit. in 1973 werd hij benoen lector veterinaire radiologie Ambassadeur Binnenkort benoeming te verwachten van d| A. Kernkamp tot buitengewo< gevolmachtigd ambassadeur ii£ poea Guinea. Hij is ambassade! Wellington (Nieuw Zeeland), standplaats blijft Wellington. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Aan het eind van de zestiger jaren zijn er door de vlieg tuigfabrieken Douglas en Boeing smeergelden betaald aan de KLM om de prognoses met betrekking tot de produktiestijging gunstiger voor te stellen dan in werkelijkheid. Dit verklaart een hoge functionaris van de KLM op financieel terrein in de Nieuwe Revue van deze week. Door het maken van een te roskleuri ge plaaning zou de KLM-vloot zijn uitgebreid met zeven Boeing 747's en zes DC-10's. Dit zou zijn gebeurd onder verantwoordelijkheid van de heer S Orlandini, de huidige presi dent-directeur van de KLM. die van 1966 tot juli 1970 hoofd was van het bureau centrale planning en oif*1 zoek van de KLM Een woordvoerder van de KLM^l teravond om commentaar gevrafo verklaarde zo zijn twijfels te helu, over de „hoge KLM-functionijj die deze beschuldiging uit. „Alsïg een dergelijke functionaris besj_ dan zou hij als echte deskun beter moeten weten. Aan de li i van cijfers en andere gegevensl" hij kunnen weten, dat de prognd die tot 1973 zijn opgesteld, ookp uitgekomen. Dat er na 1973enigs^ de klad is ingekomen is het geP geweest van de oliecrisis en del pressie die daaróp volgde, maatf er teveel zou zijn ingekocht is woon niet waar", aldus woordvoerder Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Een onlangs in Amsterdam opgericht Universitair comité tegen de Berufsverbote wil door middel van handtekeningen lijsten de Nederlandse regering er toe bewegen haar standpunt met betrekking tot het zogeheten Radi- kalenbesluit in West-Duitsland te wijzigen. Het comité ziet in de Be rufsverbote. die sinds januari 1972 van kracht zijn. een ernstige aantas ting van de democratische grondrechten van de Westduitse staatsburger. Het is van mening dat de Nederlandse regering daartegen krachtig zou moeten protesteren. In het comité zijn alle gelederen van de Universiteit van Amsterdam ver tegenwoordigd. Inmiddels is ook aan de Nijmeegse universiteit zo'n comité opgericht. Gehoopt wordt dat ook andere universiteiten en ho gescholen zullen volgen, zodat een landelijk comité gevormd zal I nen worden. Volgens voorlopi| cretaris W.G. Zijlstra, wetens* pelijk medewerker aan de Unitl telt van Amsterdam, treffen da' rufsverbote vooral diegenen dij het wetenschappelijk wetenschappelijk onderwijs t ken zijn. Hij ziet het ais een taak vailii Nederlandse collega's te protest! tegen deze wetgeving die het nfld lijk maakt aanhangers van of i pathisanten met links uit c heidsdienst te weren. Op 18 feb^n zal het comité in Amsterdam protestbijeenkomst beleggen. I voor zullen ook slachtoffers val Berufsverbote worden uitgenoj DEN HAAG Minister VanL Stee (landbouw) wil een forse vef ging van de pachtprijzen van li en tuinbouwgrond. Hoe beteif1 grond, hoe sterker de prijs i opgetrokken. Voor de minder gd1 grond zullen de pachtnormen rt 1 weinig verhoogd worden. Ook wIPl' de pacht hoger naarmate de krfar (aaneengesloten stuk land vanl°r< bedrijf) groter zijn. Heden is in Jezus ontslapen mijn lieve man. onze vader en grootvader Gerrit Groenewold op de leeftijd van 82 jaar. Het zij dat wij leven. Het zij dat wij sterven. Wij zijn des Heeren. Groningen, 11 januari 1977 Nw. Ebbingestraat 6a B. Groenewold-Kok Zuid-Afrika: J. R. G. Groenewold R. Groenewold-v.d. Borg Jeanette, Bouwiena Gert en Jaap Groningen: F. G. Groenewold De overledene is opgebaard in één der rouwka mers van het Uitvaartcentrum „Algemeen Be lang", Esdoornlaan 187, Groningen (wijk Sel- werd). Gelegenheid tot condoleren jhuis en donderdaga vond van 7 tot 8 uur in het Uitvaartcentrum De rouwdienst zal worden gehouden op vrijdag 14 jan. a.s. om 11.45 uur in de „Goede Herderkerk". Heinsiusstraat 2 te Groningen, waarna 13.00 uur de begrafenis op de begraafplaats „Esserveld" te Groningen zal plaatsvinden. Na een moeitevol leven nam de Here heden tot Zich. onze lieve broer, zwager en oom Hugo van Roon in de leeftijd van 71 jaar. Weduwnaar van Anna Maria Grondman Amsterdam: W. van Roon G van Roon-Vogel N. van Roon J. van Roon-Smit Capelle a/d IJssel N. R. van Roon Amsterdam, 12 januari 1977. 'k Zal eeuwig zingen van Gods goedertieren heen Heden overleed in het vaste geloofsvertrouwen mijn geliefde Vrouw, onze geliefde Zuster, Be huwdzuster en Tante Hendrika de Waard-van Dalen op de leeftijd van 75 jaar. Uit aller naam: S. de Waard. Rhoon, 11 januari 1977. Groene Kruisweg 475. Geen bloemen - Geen toespraken. De begrafenis zal DV plaatshebben zaterdag l| januari a.s op de Algemene Begraafplaats ti Rhoon. Vertrek vanaf het woonhuis om 12.30 uut „God is getrouw" We geven met droefheid kennis van het overlijden van onze lieve tante Klaziena Engelina de Ruiter op de leeftijd van 69 jaar. De nichten en neven te Heiloo. Wip, Amsterdam, 's Gravenzande en Den Haag. 's Gravenzande, 12 januari 1977 Sand-Ambachtstraat 120. Onze Hemelse Vader nam tot Zich onze onvergë lelijke Man en Vader Willem Nijhuis op de leeftijd van 36 jaar. Wees mijn Leidsman trouwe Vader A. J Nijhuis-Woltjer Anja - Peter Hillegonde Zelhem, 12 januari 1977 Frans Halsstraat 11 De rouwdienst, waartoe u wordt uitgenodigd, z< plaatshebben op zaterdag 15 januari a.s. om 1 uur in het Ontmoetingscentrum „Dennenlusf Stephanotusweg 4 te Zelhem, waarna begrafeni op de algemene begraafplaats te Zelhem Geen bloemen - Geen toespraken Dankbaar zijn wij voor alle liefde en vriendschap onze Vader Hendrik Stolp ontvangen heeft van zo velen gedurende heel zijn li Dat hij ook in zijn ouderdom niet werd vergeten, h> getoond in uw medeleven tijdens zijn ziekte en na| overlijden. Dit heeft ons allen zeer verblijd en getroost. Namens de kinderea Jan Stolp Maarn, januari 1977 Ted Visserweg 36

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 14