QUICK BOYS LOOPT ZICH VAST over duel HO komt weer Met tot scoren De Sport heeft aan één minuut genoeg Ter Leede maakt het Barendrecht lastig 'oordwijk loopt in fel Kozakken Boys countert met succes: 0-1 ICansen blijven onbenut 'evende doelpuntloos gelijkspel Spijkenisse oefent Rien Dijkhuizen breekt pas laat verzet ASWH Ondanks 3-1 verlies in slotfase Katwijk verrast Nieuw Lekkerland Rol Koudekerk lijkt uitgespeeld Voorsprong ARC al vier punten UITSLAGEN i INDAG 10 JANUARI 1977 SPORT TROUW/KWARTET H 13 por Martin van Geldere ATWIJK Negentig minu- stormlopen, zestien ekschoppen, het leverde |uick Boys geen rendement Opponent Kozakken Boys ld aan één schaarse counter ildoende. Jan Korsman hoot alle Katwijkse kampi- nsaspiraties aan diggelen +1). iick Boys oefenmeester Ger Per- Jk had het na het uiterst teleurstel- pd treffen zichtbaar moeilijk: ..Dit is geen voetballen meer. we hebben nodeloos twee punten weggegeven. We kunnen weer opnieuw beginnen. Bij zo'n tegenstander is voetbal niet mogelijk. Bij elke combinatie word je neergelegd. Die scheidsrechter (Van Dodewaard-red.) trad ook niet op. Die man hoeft voor mij niet meer". Een wedstrijdanalyse, die om enige aanvulling vraagt. Natuurlijk be hoefden de zeekanters niet van het mager geklasseerde Kozakken Boys te verliezen, maar was dat alleen een gevolg van het (te) felle Brabantse team en het matige acteren van arbi ter Van Dodewaard. Natuurlijk niet. Wanneer je negentig minuten lang grossiert in het vermorsen van kan sen. verdien je niet als eerste de eindstreep te passeren. Voor de volgelingen van voorzitter Schaap was het zaterdag een te groot karwei de grandioze Werken- damse sluitpost Arie Ottevanger de gang naar het net te laten bewande len. Wat betreft de kritiek die na afloop aan het adres van Van Do dewaard werd bezorgd school een kern van waarheid. De Wad- dinxveense referee trad te laconiek op en met name enige Werkendamse acteurs mochten erg ver gaan in het bestrijden van de tegenstander. Kansen waren er overigens wel voor de kustbewoners, die in de voorgaan de aflevering buurman Noord wijk zo'n gevoelige klap toebrachten. Na tien minuten al. Sis-Thu-Pan, één van de weinigen die in positieve zin opviel, ofschoon hij het ook te veel in solistisch werk zoekt, slalomde door de Werkendamse defensie, maar Ottvanger voorkwam erger. Zeven minuten later was het wel raak, maar dan aan de andere kant. Piet Verschoor stuurde Jan Korsman de diepte in en Lourens Mouter leek de Werkendamse sa menwerking een halt toe te roepen. Hij slaagde niet in zijn opzet, in tegenstelling tot opponent Korsman. Deze marcheerde vrolijk door en liet de uitgelopen Katwijkse poortwachter Arend van de Oever met een schitterende boogbal kans loos (0-1). Deze tegenslag is de blauw-witte for matie niet meer te boven gekomen. Reikte het spelpeil in het eerste kwartier nog tot een acceptabel ni veau, later deed het dit maar hoogst zelden. Vlak voor het rustsignaal leek de falende Teun van der Plas dan eindelijk de remise te be werkstelligen. Hij verkoos het werk zelf te voltooien, maar gleed in zijn dadendrang vlak voor doelman Arie Ottevanger uit. Katwijkse treffers deden zich ook in het tweede bedrijf niet voor. De bes te mogelijkheden waren er overigens voor de bezoekers. De Brabantse spits Krijn Vonk verzuimde echter, evenals zijn Katwijkse collega's het maximale uit zijn werk te halen. Vlak voor de finish bofte de thuisclub zelfs. Peter van Pelt kreeg een unieke mogelijkheid de marge tot 0-2 op te voeren, maar hij en de 1000 toeschouwers zagen de inzet op de Katwijkse lat uiteen spatten. Quick Bo.vs-Korakken Bov» 11 (•-!). 17. Kortman 0-1 Scheidsrechter Van Dodewaard Toeschouwers: 1000 quick Boy*: Van den Oever: Roemmelzwaal. Den Hollander. Haasnoot. M Hecrikhuisen. J Heerikhutsen, Pan. Mouter: Van der Plas (Van Dujrnl. Hoek, Zandbergen. Koiakkm Boy*: Ottevanger. Koman, Van de Stelt. Van Bruggen. W Daroen. Korsman. Klop. D Damen. Von. Verschoor (Vitten. Van Vuuren (Van Pelt). oor Hans Andeweg DELFT „Een goed begin, is het halve werk." Dit gezegde Jleegt men nogal eens te horen aan het begin van een nieuw jaar. et bleek echter niet van toepassing op het duel van CSVD en ]tCD, dat in een dubbelblanke stand eindigde. Het lijkt alsof eide ploegen hun goede voornemens pas een week later in aden wilden gaan omzetten, want het vertoonde spel was lijzonder pover. och leek dit in het begin van de edstrijd nog anders. RCL opende tst« amelijk met een furieus offensief en Na'Jet leek alsof de Delftenaren een loeilijke middag tegemoet gingen, laar na een kwartier spelen was het 1 uit met de pret voor de 500 aifceschouwers. Wel bleef RCL de ge- aarlijkste ploeg, maar van echt ge- lar was geen sprake meer. Dit was '1 nog het geval in het openings- artier. Eerst bij een snelle aanval de Leiderdorpers belandde de il bij Wally van de Haver, die terug- :de op Benny Heemskerk, tstgenoemde haalde krachtig uit. iar de bal verdween „slechts" in t zijnet. Even later lanceerde Wal- van de Haver de opgekomen Ruud je Groot. Deze nam de bal mee tot Ie achterlijn, van waar hij de bal lEsloortrok naar Henk Braat, die ech- uifcr het leer niet onder controle kon ^rijgen, waardoor goalie Paul Oor- (ïjn schoonmaak kon houden. t gevaar van de Delftenaren in de |«rste helft kwam vooral uit de vele (ekschoppen, die genomen moch ten worden. Bij deze corners was het vooral de samenwerking Peter van der Meer en aanvoerder Chi Chung die in het oog sprong. Zoals in de twintigste minuut, toen Chung de bal met een krachtige tik richting vijandelijke vesting zond. Bram Brandt stond echter op de juiste plaats en ving het leer beheerst op. De thuisclub kwam in de eerste helft nog eenmaal in moeilijkheden, toen een vreemd draaiende voorzet van Wally van der Haver door keeper Oortwijn slecht werd weggestompt. De bal belandde bij Leo Holl en Benny Heemskerk, maar beiden konden er niet veel mee doen en daardoor kon Oortwijn op een toch nog makkelijke manier zijn doel voor doorboring behoeden. Na de rust bleef het duel matig. Wel kwam Vitesse Delft meer uit de de fensie en kwamen er ook meer kan sen, maar de hechte Leiderdorpse defensie kon steeds makkelijk ingrij pen, al moet vermeld worden dat dat ingrijpen wel (te) vaak gepaard ging Reserves le Ida*: Capelle 2-CSDV 2 O-O. Quick Boys 2-Barendrecht 2 2-1, Spljkenisse 2- Zwaluwen 2 0-2, Lyra 2-SHO 2 I I. 's-Gravenzandse SV 2-RVVH 2 3-1. RCL 2- Rijsoord 2 1-2. 2A: Rljnsburgse Boys 2-Tcr Leede 2 0-0. DSVP 2-Maasdljk 2 1-4. SV -35'2-Excelslor M 2 0-5. Noord wijk 2-KatwiJk 2 2-1, DSO 2- Quick Boys 3 2-0, Koudekerk 2-Zwaluwen 3 3-3. 2B: Maasdam 2-Zwart Wit '28/3 2-2. De Zwervers 2-DOTO 2 afg., SC Voorne 2-VVGZ 2 2-0, De Zwerver 2-NSVV 2 afg.. Unicum 2-Heerjansdam 2 0-4. 3A: Koudekerk 3-'s Gravenzande 2 2-1. Kat wijk 3-Dle Haghe 2 2-1, Hazerswoudse Boys 2-Lyra 3 afg.. Oegstgeest 2-Sportlust "462 3-2. CSVD 3-Quick Boys 4 0 0. 3B: Be Fair 2-Monster 2 3-1. DEVJO 2-Randstad Sport 2 2-0, Loosduinen 2-Schevemngen 2 2-1. 's Oravenzandse SV 3-DUNO 2 2 0. ARC 3- Jodan Boys 2 2-1. 3C: PPSC 2-Spirit 2 1-1. HVO 2-Unlcum 3 1-2, Rozenburg 2- Vlaardingen 2 afgExcelsior P 2-TSB 2 4-2. CSVD 4-MW '27/2 afg 3D: Hoogvliet 2- Bolnes 2 1-1. Zuidland 2-TOOR 2 2-0, RVVH 3-PP8C 3 1-2. HVO 3-HeerJansdam 3 4-0. 3E: Groote Lindt 2-ASWH 2 afg.. Helnenoord 2-Unicum 4 3-2. Nieuw Lekkerland 2-LRC 2 afg., TOOR 3-Rozenburg 3 afg.. Bolnes 3- Stellendam 2 1-3. 3F: NSW 3-OJS 2 1-2. WFB 2-Groote Lindt 3 3-2. SSS 3-Nieuw Lekkerland 3 3-0, Nivo Sparta 2-Schellulnen 2 afg. AKENBURG Noordwijk heeft terdag door een 3-1 victorie zijn isitie in de top van de tabel verbe- d. Het staat nu twee punten ach- op het Veenendaalse DOVO, ech-, met één aflevering minder ge- ield. Al na drie minuten stond de ihn Eelman-brigade op 0-1 dankzij ioerd Boot. Rob Suttdorp vergroot- de voorsprong tot 0-2, maar nog ir het intermezzo kon de Spaken- ger Cor Coenen wat terugdoen 2). Zes minuten vóór de finish liep >ordwijk naar een geflatteerde 1-3 lit. John van Dijk was de maker, jenibsolute uitblinker Albert Spaan derman had het voorbereidend werk verricht. Cees Spaanderman kreeg van de voortreffelijk leidende arbiter Van de Engel een officiële waarschu wing wegens aanmerkingen op de leiding. Jan Willem Bogers moest na een ongelukkige actie geblesseerd het veld verlaten. Vijf steken moes ten de wond dichten. Hij kwam on gelukkig in botsing met Bert Hertog die met een beenwond ook moest uitvallen. NOORDWIJK: Van de Niet; Van der Veen, Van Beveren, C. Spaanderman, Van Keileren: Boot, A. Spaanderman, Alders; Suttdorp, Van Dijk, Bogers (Weyers). Vriendschappelijk oor Andruus Trouwborst D BEIJERLAND Op het vette groen bij SHO zagen de j^jfhonderd toeschouwers, waar de thuisclub acteerde tegen elsior, weer geen doelpunten. We schrijven nadrukkelijk i er" omdat de brigade van Wim van der Gijp voor de zevende tkc i r in deze puntendans dubbelblank speelde en daarbij werd de I ndstand ook nog twee keer 1-1 hetgeen betekent dat de Hoekse n' aard-formatie met negen tegen het tweede lustrum aanzit wat gl et aantal remises betreft. viel bij deze krachtmeting weinig beleven. Anders willen er, wan- ■er er niet wordt gescoord, toch wel Ffns wat „ohs" en „ahs" loskomen anneer er iemand tegen het hout- ;rk kanjert. Maar dat werd de voet- ikfans zelfs ontzegd. genieten viel er alleen van Aat ees, absoluut heerser bij Excelsior tassluis op het middenveld en, iar dat weten we altijden, aanvoer- Jaap Schipper als de on passer- £kre laatste man bij de thuis-elf. Nog j en over Aat Tr?ees. Die ging van vart Wit. waarhij speelde als kee- r en veldacteur naar Excelsior r aassluis. bezoekers waren minder in de nval. Good old Aad van "t Hof. utinier Ferry Groeneweg, de lange i van Dijk en Martin van der Pol tden het makkelijk klaren met de oeilijk tot doelpunten komende inval van SHO. Die trad veel te erzelend op wanneer er kansjes kwamen en dan was er volop gele genheid van de Leen Admiraal volgelingen om orde op zaken te stellen. Interessant was een dispuut tussen twee grasmatdeskundigen voor de partij waarbij er een beweerde dat het veld na afloop op een omgeploeg de cake-walk zou lijken. De ander beweerde dat de sprieten gaaf zou den blijven en hij kreeg gelijk, gaaf was het spel van de beide ploe gen, dat geenszins het eerste-klas peil haalde, allerminst. Piet Bruss- ROTTERDAM Spijkenisse speelt morgenavond om acht uur in en tegen Groot Ammers een lichtwed- strijd. Eveneens voor acht uur is Groote Lindt-Barendrecht, die on langs werd afgelast, vastgesteld. aard toonde zich bij de thuisclub een uitstekende schuif-door-specialist terwijl Hans Serier veelvuldig opruk te. Keeper Jan Barendregt van SHO speelde zich daverend in het nieuws door een kogel van Ad van der San- de, koelbloedig te pakken. Aan de zelfde kant stond Arie Hitzert vele stormen te luwen wanneer Eric Scheffers het op zijn heupen kreeg. Duidelijk werd intussen dat bij SHO in de voorlinie een snelle man als Hans Sliedrecht danig wordt gemist. Het ziet er naar uit dat de linker vleugelman voorlopig niet speelt. Hij heeft een jaar lang met een breuk in de hand rondgelopen en wordt mo gelijk, nu zich dat heeft geopenb aard, geopereerd. Het moet zijn ver vanger Adrie van Dam worden nage geven dat hij bereid was te knokken doch dat zette geen zoden aan de Sportlaan. In de tweede helft leverde Jan Grauss nog een paar keer vakwerk af met vurige schoten doch Gerrit Geurtsen bleef present of de bal ging net over het doel. Scheidsrechter Henk van Driel leverde vakwerk af. SHO: Barendregt; Serier. Hitzert. Schipper, Van der Hoeven, Visser, De Graaf, Brussaard; Orauss, van derSIJde. Van Dam. EXCELSIOR M: Oeurtsen van der Pol. Van Dijk, Oroeneweg, Van "t Hof; Scheffer», Trees, L de Munnlk. Van der Brug. Vonk. Van der Sande. met het weggeven van hoekschop pen. Uit een van die corners kon Rob van der Lee eenmaal scoren, maar de treffer werd terecht afgekeurd want hij werkte behalve de bal ook Brandt achter de lijn. Zoals vermeld, had de equipe van Gerard Weber meer kansen in de tweede helft. Bij voorbeeld in de 26e minuut toen uit een afgeslagen aan val de bal belandde bij de terugge trokken Pleun van den Akker. Deze haalde meteen krachtig uit en dwong daarmee goalie Bram Brandt tot het uiterste. Het leer verdween echter via zijn vuisten net naast het doel. De beste kans kreeg Chung nog vlak voor tijd. Peter van der Meer mocht een vrije trap nemen. Hij lan ceerde Chung die tot tweemaal toe kon richten, maar het was uiteinde lijk Ruud de Groot die op de lijn koppend het punt veilig stelde voor RCL. Van Riel. CSVD: Oortwijn; Chung, Verschoor, Van der Wlldt. Euser. Van den Akker, Blok. Hoebcke; Ruud van der Lee, Rob van der Lee (Van Pep pen). Van der Meer RCL: Brandt. De Groot. Hancveld. Henk Braat. A Braat. Van der Bijl. Teskc. Hans Braat (Pe- titi. Van Haver; Van Duyn. Holl. Heemskerk Topscorers Cees van der Meer (Barendrecht)8 Rlen Dijkhuizen Cs-GravenzandeSV8 Henk van Kempen (Barendrecht)7 Bas Hokke (Barendrecht)6 Piet Haasnoot (Rljnsburgse Boys)6 Pieter van der Plas (Ter Leede)6 Freek Rienks (Katwijk)6 Arie van der Ham (Nieuw Lekkerland)6 Van een onzer verslaggevers •s-GRAVENZANDE Heel lang heeft ASWH zich in 's- Gravezande kunnen vleien met de hoop op een herhaling van het gelijkspel dat op de eerste wedstrijddag van dit seizoen tegen de Sportvereniging werd bereikt. Het was in het verloop van het duel duidelijk te merken dat het team uit Hendrik Ido Ambacht daar alleszins tevreden mee geweest zou zijn. Maar kijk, de klap was even venijnig als de beslissende fase van korte duur was. Tussen de 74e en 75e minuut gebeurde waarop de thuisclub al eerder aanspraak mocht maken: Er werd in die ene minuut tweemaal gescoord. Daarmee was tegelijk ook alle koek weer op. Aan de kant van De Sport omdat het neigen naar zekerheid prevaleerde en aan de kant van ASWH omdat de met drie invallers spelende Ambachters aanvallend eenvoudigweg te kortschoten. Een sterker bezet middenveld bracht de SV in de eerste speelhelft veel aan de bal, maar voorlopig zon der uitzicht op succes, omdat vooral door het midden alle pogingen daar toe door secuur optreden van aan voerder Wim van 't Hof en een niet minder doeltreffend ingrijpende Geert Wielinga veelal in de kiem werden gesmoord. Volkomen in de kaart van de witzwarten speelde het lage tempo waarin de blauwgelen opereerden. Natuurlijk deden zich er wel een paar kleine scoringskansen voor, waarbij met name Cees Nowee betrokken was, maar zijn schot of kopbal miste de goede richting. De tegenstoten van ASWH waren minder veelvuldig, niettemin goed van opzet, maar ook al omdat enkele acties uitmondden in kansen voor Jaap Scheurwater, wie het op die momenten aan durf ontbrak, vloeide daar niets uit voort. Het leek er aan het begin van het tweede bedrijf op alsof 's- Gravenzandse SV inderdaad het spel wilde versnellen. Na goed voor bereidend werk van Mari Veltman kogelde Rien Dijkhuizen tegen Geert Wielinga op die daar wel even van duizelde. Samenwerking tussen Cees Nowee en Lou Vos deed laatstgenoemde juichend de armen opheffen, maar de goed leidende ar biter De Vries uit Purmerend vond dat keeper Simon van der Meulen nog tijdig had gered. Het verkeer op de ASWH-speelhelft nam qua inten siteit beduidend toe, maar aangezien Simon van der Meulen ook voor een kogel van Kees Westerhout niet wil de capituleren had het er de schijn van dat de hoop de 's-Gravenzanders in de schoenen begon te zinken. Toen volgde de voor ASWH onfor tuinlijke minuut. Mari Veltman startte een lange rush, betrok Huib Goos in het spel, die op zijn beurt Cees Nowee aan het werk zette. Diens voorzet leek een gemakkelijke prooi voor Simon van der Meulen te worden, maar even onnodig als on fortuinlijk greep Geert Wielinga koppend in. De bal kwam voor de voeten van Rien Dijkhuizen op korte afstand van het Ambachtse doel en dan is het resultaat meestal het zelfde. Zo ook nu: Doelpunt en 1-0. Onmiddellijk van de onderschepte aftrap bouwden de Westlanders aan een nieuwe aanval. Cees Nowee zette op rechts voor en bijzonder fraai kopte Kees Westerhout de bal strak in de touwen (2-0). Even maakte ASWH zich uit zijn stellingen los. Een knappe Joop Jacobs-Henk van der Meulen-combinatie strandde op de vuisten van de goed ingrijpende Frans Leerdam en zelfs liet Wim van 't Hof zich nu een keer koppend in het Westlandse doelgebied zien. Na een vrije trap van Paul Marseille richtte Rob Dorré rakelings over maar al met al bleef ook nu de thuisclub door meer beweging beter aanspeelbaar en dat leidde dan toch uiteindelijk tot een voor dit sportie ve duel juiste uitslag: 2-0. -S-GRAVENZANDSE SV-ASWM 2-0 (0-0). 74. Dijkhuizen 1-0.74 Westerhout 2-0. Scheidsrech ter De Vries. Toeschouwers: 400. VGRAVENZANDSE SV: Leerdam: Koole. Van Drongelen. Van der Meer, Voogd; Veltman. Ooos Dijkhuizen; Westerhout. Vos. Nowee <R. van Drongelen). ASWH: 8. van der Meulen; Marseille. Wielinga. Van 't Hof. Helmlnk; H. van der Meulen. Rit meester. Rijsdijk; Jacobs, Dorre, Scheurwater. door Henk Smit SASSENHEIM Ter Leede heeft Barendrecht, ondanks het verlies (1-3), toch enige benauwde momenten weten te bezorgen. Een (te) rustige eerste helft resulteerde ln een 0-1 voorsprong. Barendrecht was heer en meester, maar Ter Leede toonde Inzet om daarmee goed terug te komen. De gelijkmaker luidde een periode van overwicht van de thuisclub ln, waaraan Henk van Kempen uit een scrimmage een einde bracht (0-2). Na dit keerpunt was het niet moeilijk voor Barendrecht om de score tot 1-3 op te voeren. De schrijver van Ter Leede vizier had het van tevoren allemaal anders gezien. Immers hij dacht aan de krantekop: „Ter Leede begint nieu we Jaar met stunt, Barendrecht het slachtoffer". Gezien de afwezigen bij Ter Leede een wat te optimistische visie, want Nico van der Fange (schorsing) Cees de Zwart (3 wed strijden geschorst), Wim Breedljk (vakantie) en Michlel Krop (blessure) ontbraken op het appèl. Het eerste kwartier van de tweede helft ln aan merking genomen, had „Ba rendrecht bijna het slachtoffer" het maximaal haalbare geweest. Immers na tien minuten omspeelde Bram van Tol eenvoudig Jan Llgten- berg en diens voorzet werd doeltref fend door Bas Hokke afgerond (0-1). Grensrechter Kool (Ter Leede) vlag de voor buitenspel, maar de toch goed leidende scheidsrechter Brand reageerde nauwelijks. Kool hierover: „Er stond een speler zeker drie meter buitenspel, maar tegen Jan Llgten- berg zei de scheidsrechter dat dat niet hinderlijk was. En ln de rust vroeg Ik er naar, maar hij wilde er niet over paten". Trainer Den Bley- ker (Barendrecht): „Bram van Tol stond naast het doel". De kansen waren duidelijk voor Ba rendrecht. De vooral ln het eerste bedrijf gevaarlijke spits Cees van der Meer kopte net naast. Hennle van der Linden zag zijn lobje gestopt door de uitstekend uitgelopen doel man Wim van Harskamp, terwijl rechtsbuiten Bram van Tol tegen de voet van Van Harskamp opschoot. Ter Leede stelde hier slechts een effectvol schot van de goede Invaller Jan Keuning tegenover, die kort na rust de gelijkmaker scoorde. De goed spelende Plet van der Hel den was hiervan de Inleider. HIJ omspeelde knap drie man en zette de snelle en agressieve Benno Kooy aan het werk. Zijn voorzet scnampte ver dediger Roel Benthem en de handen van Invaller keeper Fred Elenbaas, maar bereikte Keuning die er wel raad mee wist (1-1). Ter Leede dacht aan meer mogelijkheden. Trainer Turkenburg zette Michlel Krop ln voor de niet geheel uit de verf ko mende lichtgewicht Cees Buurman. Terwijl Benno Kooy zich mocht uit leven als linkerspits. Dit tweetal bracht die snelheid ln de ploeg, waarvoor Invaller Jan van Harskamp niet meer kan zorgen. Het kostte de thuisclub enkele mogelijk heden omdat er niet attent genoeg werd gereageerd. Het gevolg van het Initiatief was dat Elenbaas een knappe actie van Krop tot corner verwerkte en blij was dat Pieter van der Plas net over schoot. Henk van Kempen bracht voor Ba rendrecht het keerpunt te weeg door uit een kluwen van vier Ter Leede spelers en de keeper voor 1-2 te zorgen. De aandacht trekkende acties van Plet de Bruin mondden tenslotte uit ln een penalty. In het strafschopge bied torpedeerde hij Cees van der Meer ln kansrijke positie. Wim van der Heuvel benutte de hem geboden kans voortreffelijk: 1-3. De Bruin moet het van Inzet en ka rakter hebben, maar hoe hij op zijn directe tegenstander soms Inging was te fel. Scheidsrechter Brand liet hem terecht vla aanvoerder Llgten- berg waarschuwen harde acties ach terwege te laten. Na rust vergiste Piet de Bruin zich, want Hennle van der Linden werd nagetrapt. Het ge volg was dat Van der Linden zijn gram op Benno Kooy verhaalde en ook natrapte. Alsof dit niet genoeg was, ontstond er enig handgemeen tussen publiek en verzorger Van der Weijden van Barendrecht Mensenkenner en trainer Daan den Bleyker suste dit en een ander voor val bekwaam met een glimlacht La ter op De Bruin terugkomend: „Ik heb mijn spelers voorgehouden niet op dit soort acties ln te gaan. Aan schorsingen hebben wij en zij niets. Ik heb trouwens veel liever dat De Bruin het de andere tegenstanders ook zo lastig maakt". Het een en ander ls de scheidsrechter ontgaan, hoewel hij ln totaliteit een goede wedstrijd floot TEE LEEDE-DABENDBECHT 14 10. Hokke 0-1. 56 Keuning I-I, 71. Van Kerape 1-2. •7. Van de Heuvel 1-3 (penalty) Scheidsrechter: Brand. Toeschouwen 400. TEE LEEDE: W van Hankaxnp; Bisschop*. De Bruin, Llgtenberg. Van de Heyden; Koatera. Van der Plas, Kooy; Keuning. J. van Harskamp. Buurman (Krop). BABENDBECHT: Elenbaas; Benthem. Van de Poel. Van de Korput, Van de Heuvel: Van Kem pen. Hokke. Leeuwenburg, Van de Tol, Van de Meer. Van de Linden WHS-LYBA I-I (a-I) - WHS wenste het n»et te n emen dat het team tijdens de rust met 0-1 achter stond Lyra, dat bikkelhard werkte in deze sportieve krachtmeting kwam ondanks hel hardnekkige verdedigen van de Zeeuwen op een voordeel door Nico Vermeer die de score In de tweede helft ging de thuisclub met veel elan in de aanval en dat resulteerde in een gedeelde winst Pieter Koster zorgde voor dal halve succes Dat gebeurde met nog 25 minuten te acteren WHS wilde meer. maar keeper Doe- ke de Jong hield allel wal er te houden was. NIEUW LEKKERLAND KATWIJK I I fl-a> Voor Nieuw Lekkerland bogon het jaar minder gunstig want het raakte voor de tweede keer een puntje kwi)t Katwijk zorgde voor die krachttoer en slaagde erin een 10 achterstand le nivelleren Katwijk speelde voortri-flrljk .-n de koplopers kregen er weinig vat op Nieuw Lekkerland kreeg een stevige opsteker doordat Ton van Wijk al in de beginseconden doel trol De man die ..lien-Uen" riep kreeg ongelijk want Katwijk kwam goed en doeltreffend terug Ar nold Boers zorgde voor de glorie door na ruim een uur speken de grlijkmaker te scoren <1 li Van onze sportredactie DEN HAAG Koudekerk, vorig seizoen lang kandidaat voor de titel in de derde klas, lijkt na de 1-0 nederlaag bij leider Groot Am mers in het verdere verloop van de competitie van 3A een onder geschikte rol te zijn voorbehou den. De achterstand is inmiddels al gegroeid tot acht punten. SV '35 en 's-Gravenzande daarente gen zijn nog volop in de slag. Opvallend was de 2-0 zege van DSO op HVO, waardoor de Zoe- termeerders opgeluchter adem kunnen halen Derde klasse A DSO-HVO 2-0 il-O) 35. Gert Sulkers 1-0.63 Jaap Suikers 2 0 In een met hoogstaande wedstrijd heeft DSO een verdiende overwin ning behaald, omdat het zich meer kansen verschafte SV 35 BE FAIR 1-0 il-0> 28 Jerry de Rijk 1-0. Be Fair was technisch de betere ploeg, maar over het geheel genomen was SV de betere ploeg SPIRIT DUNO 1-1 (0-6) 55 Ton Trouwborst 1-0 66 Daan Kruitjol 1-1. DUNO heelt na rust een overwinning kunnen opbouwen, doordat Spirit zich na de openingstreffer in de verdediging terugtrok. GROOT AMMER8-KOUDEKERK 1-0(1-0) 15 Ton Viergever 1-0 Een gelijkspel had de spelverhoudingen beter weergegeven Kou dekerk had de pech erg veel kansen te missen STAND: Koudekerk 11 -10 Or Ammers 12-16 Spirit 10- 9 Schoonh 12-15 DSO 11- 9 SV'35 10-14 Be Fair 12-9 s-Gravenz. 11-14 DUNO 10- 8 HVO 11-10 Vlaardingen 10- 6 Topscorers Bas LeeuwcnburghiHcinenoord Gert van Dongen i Bolnesi 3) Ton Viergever .Groot Ammer*. 9 Ron van Oven s-Oravenzandei 7 Eddy Seymour i Vlaardingen 7 Leo Gilden .HBSS. 6 Kees Schilder.HVO. 6 Fred Wagenaar.Koudekerk' 6 Bas Prfesman.SC Voorne* DEN HAAG-ARC is in de vierde klos B verder uitgelopen op DEVJO en Die Haghe De voorsprong van de Alphenaren. die zelf met 1-0 wonnen van Monster, bedraagt nu al vter punten. DEVJO bleef tegen Hermandad op 0-0 steken, terwijl Die Haghe zells de overwinning met 2-1 aan Semper Altiua moest laten In de A-afdeling gaat de race om het kampi oenschap onverminderd voort tussen Ltsser Boys en 6VPTT Beide clubs hebben 19 punten, maar de Hagenaars hebben éen wedstrijd meer gespeeld. Vierde klasse A NAALDWUK-LtSSER BOYS 0-2 (0-1). 25 Piet Boot 0-1, 83. Oerard Nijkamp 0-2. Naaldwijk heeft goed tegenstand geboden, maar was technisch de mindere ploeg. Bo vendien werden de kansen verprutst JACSVPTT 0-1 (0-0). 15. Arend Schuring 0-1 SVPTTheefteen verdiende overwinning behaald op JAC. door na rust aanvallender spel te vertonen. Oelijkopgaand duel. TAVV-SVOW 0-0. De meeste kansen waren voor TAVV. maar de gevaarlijke counters van SVOW ln aanmerking genomen, is de 0-0 een Juiste uitslag. RANDSTAD SPORT-DSVP 2-2 (1-2). 25. Teun van Vlegen 0-1. 29. Aad Keyzer 1-1. 44. Jaap GIJIsira 12, 6a. Koos Zoetemelk 2-2. Het houtwerk heelt de overwinning voor een beter DSVP tegengehouden, waardoor Randstad 8porl met een remise goed wegkwam. DE SLEUTELS-HOEKSE BOYS en ZE- VENHOVEN-WDS werden afgelast STAND: DSVP 10-10 LisserBoys 10-19 Naaldwijk 11- 9 SVPTT 11-19 JAC 11- 8 Hoekse Boys 9-12 Randsl Sp 12-8 TeWerve 10-12 SVOW u 7 De Sleutels 10-11 TAW 12- 7 Zevenhoven 10-11 WDS 11-5 Vierde klasse B MW27-MAASDIJK 0-2 (0-1). 15. Aad Visser 0-1, 55 Hans Hordijk 0-2, Maadijk heeft deze streekderby verdiend gewonnen. Vooral het veldspel was beter verzorgd dan van MVV 27 dat teleurstelde MONSTER-ARC 0-1 (0-1) 5 Kees Boevé0-1 Koploper ARC heelt het in Monster niet moeilijk gehad en kon zich vooral handha ven dankzij zijn technisch surplus. SEMPER ALT1U8-DIE HAGHE 2-1 (1-0). 40. Ben van Cimerljk 1-0, 63. Hans van Belle (strafschop) I-I 87. Ben van Camenjk 2-1 (strafschop) Het technisch goed begaalde Die Haghe heeft het qua kansen niet kun nen maken tegen een met vol inzet spelend Altius Keeper Frans Zwanenburg (SA) blonk uit DEVJO HERMANDAD 0-0 Keeper Fran ken van Hermandad heeft de Rotterdamse ploeg voor een nederlaag behoed. DEVJO was in dit spannende duel zeker na rust gelijkwaardig. SCHEVENINOEN-HOLLAND SPORT'32 2-3(1-1) 10 Oerrle Bol 1-0, 30 Joop Schaap 1-1 (strafschop). 65. Ab Toet 2-:. 80. Cees Vols (e.d.). 82 Joop Schaap 2-3. Een boel ende wedstrijd, maar toch een rommelig karakter had. UN1CUM-L008DUINEN 1-2. 50. Wim Dev»- lee 14. 64 Leen de Zoete 1-1, 84 Karei Legrand 1-2 Verdiende uitot de Lootduiners. die beter u men op het zwart veld. STAND: MW 11-10 ARC 11-20 Monster li- 9 DEVJO 11-16 RAS 9 8 Dit Haghe 12-16 Scheven. 12-0 Maasdijk 11-15 Hermandad 10- Unicum 11-13 8 Altius 10- 4 Loosduinen 12-13 Holland Sport 11-4 Topscorers Gerard Nijkamp'LisserBoys. 12 Eddir de Kruytf iLombardijeni II Niek Stigter.Ameide. 10 Mljer de Woll «SVPTT10 Hans Lamens .SVPTT1 10 Piet Boot .LisserBoys. 9 Karei LeOrandiLoosduinen. 8 Afdeling Den Haag HoefdUatte: DVC-Omas I I. De Jagers-PC8 3-2. HonseierediJk-SVGEB 1-1. HPSV-8EV 4-1. Eerste klas: WassenairPVS 2-0. Ec-So-Nat Nederlanden 0-2. Oona-Verburch 0-8 2A: Prov ZH ArenUburg2-2. CWP-DVJ 2-2 POSMVO 72 5-1 !B: Hoek van Holland- Tonegtdo 0-0. Afdeling Leiden Eenie klai: OegstgeesUMVKV 1-1, Kagla KRV 3-2. VVSB-Hazenw Boys 0-5. Valken '68-Lelden I I. Woubrugge-GWS 1-1 Tweede klas: SLV Abbenei 1-1. Alphia- Kickers 1-2. UnlUs Leiden SJZ 2 0 De overige wedstrijden werden afgelast

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 13