FAMILIEBERICHTEN Scheepsbouw Maatregelen tegen ongelukken met L militaire colonnes ■*- afscheidsreceptie VERPLEEGKUNDIGE VRIJDAG 7 JANUARI 1977 TROUW/KWARTET 1U( hunnen van maandag tot en met vrijdag telefonisch van 9 00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond Is dit alleen mogelijk van 16 00-20.00 uur. 5-1-1977 Konrad Theodor In dankbare blijdschap K D. Middelberg-Giesekke Ir L. R. W. A. Middelberg Lex Leipoldtstraat 28. Sasolburg 9570 Su id-Afrika. ..U verwacht ik de ganse dag" Heden behaagde het de Here van ons weg te nemen onze zo innig geliefde en zorgzame Moeder en Oma Erna Georgine Meijer sinds 1939 weduwe van Willem Verhoog. op de leeftijd van 77 jaar. Sassenheim E. I. Colijn-Verhoog A. Colijn Hazerswoude: W. J. G. Verhoog G. J. Verhoog-van Andel Sassenheim: J. Verhoog C. H. G. Verhoog-van Andel Hülegom: A M. Hey-Verhoog N Hey Sassenheim G. F. Verhoog M. G. Verhoog-van Waveren en kleinkinderen Sassenheim, 5 januari 1977 Crocussenstraat 7 Correspondentieadres: J. Verhoog. Vijf Meiweg 3. Sassenheim. De rouwdienst is bepaald op zaterdag 8 januari a s. 11 uur v.m. in het rouwcentrum „Vliem", Jacoba van Beierenlaan 4 te Sassenheim. waarna de teraardebestelling zal plaatshebben op de be graafplaats van de Hervormde kerk te Sassen heim i 11.45 uur v.m. Gelegenheid tot condoleren hedenavond van 8 tot 9 uur in voornoemd rouwcentrum, alwaar de overledene is opgebaard. ..Wat zal mijn hart nog liever wensen dan dal het juichend U ontmoet die leven zijt en leven doet." Ps. 84:1 Voor ons toch nog onverwacht heeft de Heere heden tot Zich genomen in Zijn Heerlijkheid mijn innig geliefde Vrouw en onze lieve Moeder en Oma Maaike Deelen-van Vugt in de ouderdom van 71 jaar T Deelen W. W Deelen S. Deelen-Boers Hanneke, Marjanne, Victor W Deelen M Deelen-Snabel Ingrid en Liesbelh Pauhen en Soest. 6 januari 1977 Socsterbergsestraat 5 Geen bloemen Liever geen bezoek aan huis. Moeder is opgebaard in het Mortuarium van het ziekenhuis ..Zonnegloren". Soesterbergsestraat 125 te Soest Gelegenheid tot condoleren zondagavond van 7.00-7.30 uur. De rouwdienst zal D.V. worden gehouden op maandag 10 januari a s. om 13.00 uur in de Wilhel- minakerk aan de Soesterbbrgsestraat 18 te Soest, waarin zal voorgaan de weleerw. heer dr. J. Rinzema Aansluitend zal om 14.00 uur de teraardebestel ling plaatshebben op de algemene begraafplaats aan de Veldweg te Soest. Na een lang leven van zorgende liefde is, 87 jaar oud. van ons weggenomen onze lieve moeder, grootmoeder en overgrootmoeder Beitske Gerbscheid-Hamstra sinds 1934 weduwe van Herman Gerbscheid Het leven was haar Christus, het ster ven gewin Meppel: G. J. Verheij-Gerbscheid W A. Verheij Ali de Anan Beitske Almelo: J ter Beeke-Gerbscheid A ter Beekc Bert Herman Amsterdam: G J. Gerbscheid T Gerbscheid-Kool Herman Jantine Wouter Wim Geert Jan Amsterdam: Herman en Anne Margriet Verheij- de Vries Maria Pernis. 5 januari 1977 Bejaardencentrum „Het Havenlicht". Velsenaer- straat 4. Correspondentie-adres: Stadionkade 76'. Amsterdam-Zuid. Gelegenheid tot rouwbezoek maandagmiddag van l 30 tot 2.00 uur in „Het Havenlicht". De rouwdienst zal D V gehouden worden maan dag 10 januari a s om 2 00 uur in „Het Haven Ik hl", waarna de bijzetting in het familiegraf zal plaatNhebben op de algemene begraafplaats te Pernis Vertrek vanaf „Het Havenlicht" om 2 34# uur. Enige en algemene kennisgeving Tot onze grote droefheid is na een moedig gedra gen lijden heden heengegaan onze lieve Moeder. Grootmoeder en Overgrootmoeder Anna Hillegonda de Beaufort-Hooft Graafland weduwe vdn Jonkheer P.P. de Beaufort op de leeftijd van bijna 84 jaar Driebergen-Rijsenburg: B.M. de Beaufort 's-Gravenhage: A.H.C van Alfen-de Beaufort Patrick Bussum: J.F. de Beaufort C.L. de Beaufort-van Heyst Zuid-Afrika: Carina en Patnck Goossens- de Beaufort Pauline. Christiaan Zuid-Afrika Binnert de Beaufort Nieuwegein: Guusta en Lodewijk Osieck- de Beaufort Driebergen-Rijsenburg, 4 januari 1977 Rosariumlaan 7 Liever geen bezoek De begrafenis zal plaatsvinden zaterdag 8 januari 1977 om 12.00 uur op de nieuwe algemene be graafplaats aan de verlengde Traay te Drieber gen-Rijsenburg. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de plechtigheid in de aula van de begraafplaats. De Stichting Nederlands Comité Wereldge bedsdag heeft met ontroering vernomen dat in haar Heiland is ontslapen Mevrouw A. M. de Beaufort-Hooft Graafland Gedurende vele jaren heeft zij als presidente leiding gegeven aan het werk van de Wereldge bedsdag. Door haar wijze manier van benaderen en optreden, is de Wereldgebedsdag in Nederland een werkelijk oecumenisch gebeuren geworden. Haar vaste geloof dat gebed een kracht is in de wereld, is voor ons en voor velen in ons land een lichtend voorbeeld en een grote stimulans geweest. Namens het Landelijk Comité: M. J. P. Richters-Hessels. h.t. presidente Verzekerd van haar kindschap in Christus, nam de Here heden tot Zich, onze lieve Moeder, Groot- en Overgrootmoeder Dirkje de Haan weduwe van Jacobus van Drunen op de leeftijd van 85 jaar. Barendrecht: J. van Drunen-Hooimeijer Rijswijk (ZH): W. G. Naaborgh-van Drunen J. Naaborgh Abbotsford B.C. Canada: G. W. Vaandrager-van Drunen D. Vaandrager Barendrecht: J. A. P. Onnink-van Drunen H. Onnink klein- en achterkleinkinderen Barendrecht 6 januari 1977 Correspondentie-adres: t Vlak 3 a Gelegenheid tot condoleren zaterdagavond van 19.30 tot 20.30 uur in de aula van de begraafplaats te Barendrecht, Scheldestraat De dienst van woord en gebed zal gehouden worden in voor noemde aula, maandag 10 januari om 14.30 uur, waarna de begrafenis zal plaatsvinden 15.00 uur. i jaar is van ons Op de hoge leeftijd van bijna heengegaan onze moeder Pietertje Berkelaar-Schotel God heb ik lief, want die getrouwe Heer, hoort mijne stem, mijn smekingen, mijn klagen. Hij neigt Zijn oor, ik roep tot Hem al mijn dagen. Hij schenkt mij hulp. Hij redt mij keer op keer. St Pons (Frankrijk): J. A. Ch. Rennings-Berkelaar F. L. Rennings Rotterdam: C. Berkelaar-Sneijer Zwijndrecht, 6 januari 1977 „De Lichtkring", kamer 202 Corresp. adres: Mendelssohnlaan 83, Rotterdam. De begrafenis zal plaatsvinden zaterdag 8 januari om 10 uur op de Algemene Begraafplaats aan de Jeroen Boschlaan te Zwijndrecht Vertrek van „De Lichtkring" om 9.45 uur. ENIGE EN ALGEMENE KENNISGEVING Op 4 januari is in Christus ontslapen onze lieve moeder en grootmoeder Geesje Roelina Hemmes weduwe van dr. M. G. Vroom geboren te Assen in 1897. Baarn: J. A. Hemmes-Vroom H. Hemmes Uithoorn: A. H. van Reenen-Vroom H. Th. van Reenen Amsterdam: Th. M. Feitkamp-Vroom T. E. W Feitkamp Leiden: E. M. Vroom A. G. Vroom-van der Leeden Middelie: H. J. Vroom L. Vroom-de Geus en kleinkinderen Baarn. 7 januari 1977 Correspondentie-adres: W. Pijperlaan 1 De teraardebestelling heeft heden in stilte te Wes- terveld plaatsgehad ..Wees getrouw tot den dood, en Ik zal u geven de kroon des levens". Openbaringen 2 10 Na een vol en rijk leven is in het Vaderhuis opgenomen mijn geliefde echtgenoot, onze onver getelijke vader, grootvader en overgrootvader Gerrit Schmidt echtgenoot van Mevrouw G. Schmidt-Jongsma, weduwnaar van L. Molenaar, in leven oprichter president-directeur N.V. „Lubro" Utrecht, Ridder in de Orde van Oranje Nassau, in de ouderdom van 91 jaar. G. Schmidt-Jongsma Bilthoven: C. Schmidt W. D. Schmidt Schoonman Terschelling: P G. Schmidt P Schmidt- van der Meyden Schoonrewoerd: G Schmidt Jr. Utrecht: M. G. Schmidt-Maas Huis ter Heide: Tj. Schmidt A. Schmidt-Rothuizen Rijswijk (Z.H.): H. G. Tissink - Schmidt J. Tissink Zeist: M. J. Scheffelaar D. Scheffelaar - Sieling klein- en achterklein kinderen Zeist. 2 januari 1977 Boslaan 2 Correspondentieadres: P G. Schmidt, „Pasadena", app. 6. Zeist. Op uitdrukkelijk verzoek van vader heeft de begrafenis in besloten familiekring op de be graafplaats Den en Rust te Bilthoven plaats ge vonden. Het behaagde God, onze Hemelse Vader, op 5 januari 1977 na een kortstondige ziekte tot Zich te nemen onze geliefde Broer en Zwager Dirk Adrianus Torn echtgenoot van A. G. Werner op de leeftijd van 66 jaar. 's-Gravenhage: S. M. Torn-Oosthoek Amersfoort: G. F. Tom G. A. Torn-Grooters Capelle a. d. IJssel. M. Tom-Poldervaart 's-Gravenhage: N. van Keulen-Tom C. van Keulen Vlaardingen: J. F. Tom KapeUe (Zld.): K. Tom W. Torn-Breederveld Ommen: K. Tom M. P. Tom-de Deugd Op 5 januari 1977 hebben wij aan de Heer moeten afstaan, dankbaar dat ons gebed om verkorting van het lijden verhoord is, mijn man, onze vader en grootvader, Karei Cornells Schenkel Arnhem, C. J. Schenkel-Koning Almelo, C. J. K. Wiggers-Schenkel A. Wiggers Bert Ten Boer, L. T. Schenkel-Helder J C. K. Schenkel Liesbeth, Janke, Hike Arnhem, H. J. Schippers-Schenkel H. Schippers Hanneke, Elselien Eist, J. V. Meeuwissen-Schenkel A. H. Meeuwissen Thiemo, Nienja Arnhem, 5 januari 1977 Mesdaglaan 69 „Verhef over ons het licht Uws aan- schijns. Psalm 4-7b De begrafenis zal plaats vinden zater dag 8 januari 1977 om 10.30 uur op de algemene begraafplaats „Moscowa" te Arnhem. Direct na de begrafenis zal een rouw dienst gehouden worden in de aula van de begraafplaats. Na afloop is er gelegenheid de familie te condoleren. Geen bloemen. Liever geen bezoek. Het is een verdrietige taak te moeten berichten dat na een lange ziekte is overleden drs. K. C. Schenkel Hij was meer dan 25 jaar aan onze school „Het Christelijk Lyceum Arnhem" als docent werkzaam. Zijn inzet voor de school, vooral ook buiten de lessen, was uitzonderlijk. Wij denken aan hem met gevoelens van grote dankbaarheid. Arnhem. 5 januari 1977, Bernhardlaan 49. P. J. Baauw, voorzitter H. A. van den Bijllaardt, rector C. L. A. Het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Nationaal Kleuteronderwijs te Amsterdam- Nieuwendam heeft met leedwezen kennis ge nomen van het overlijden van het oud- bestuurslid, de heer G. Schaap Met dankbaarheid wordt het werk. dat de heer Schaap gedurende vele jaren voor de vereniging en haar scholen heeft verricht, herdacht. Amsterdam, 6 januari 1977 Namens het bestuur: W. Koelewijn. secretaris. Rustig en in vertrouwen op haar Heer en Heiland van ons heengegaan onze lieve Moeder en Oma, Zuster, Schoon zuster en Tante Wilhelmina Berger weduwe van Jan Buurman, in de ouderdom van 83 jaar. Buitenpost: F. W. de Mooy- Buurman H. N. de Mooy Hendrik Jan. Willy. Harm Leiden: C. J Buurman A. Buurman-Brunsting Jan. Maaike En verdere familie. Leiden, 5 januari 1977 Huize „Groenhoven" Witte Rozenstraat 21 Corresp.adres: Vrouwen Kerksteeg 12 Moeder is opgebaard „in de rouwkamer van Hui- „Groenhoven", in gang Witte Rozenstraat 19. Bezoek aan de rouw kamer: maandag a.s. van 11.00 tot 11.30 uur. De rouwdienst zal ge houden worden maan dag 10 januari a.s. in Huize „Groenhoven", aanvang 12.00 uur, waar na de begrafenis te 13.00 uur zal plaatsvinden op de algemene be graafplaats „Rhijnhof". Ook na de begrafenis ge legenheid tot condoleren in de ontvangkamer van de begraafplaats. Vervolg van pagina 1 Worms zelf noemt geheimhouding noodzakelijk, omdat het buitenland zijn voordeel zou kunnen doen met de voorstellen uit het plan. Worms keert zich fel tegen subsidies als redmiddel voor de Nederlandse scheepsbouw. „Het verstrekken van subsidies heeft het gevaar van misbruik in zich," aldus Worms. Het AR-kamerlid Van Houwelingen deelt de huiver jegens subsidies en ziet „zeker positieve dingen" in het plan-Worms. Volgens het kamerlid moeten ook de politieke consequen ties zorgvuldig bekeken worden. Geheimhouding De beleidscommissie scheepsbouw is door de heer Worms niet op de hoogte gesteld van het plan. In deze commissie (vakbonden, werkgevers en overheid), die een grootscheeps saneringsplan voor de scheepsbouw ontwerpt, heeft ook de heer Molken- boer van economische zaken zitting. Toen hem in de jongste vergadering van de commissie naar het plan- Worms gevraagd werd, wees hij op zijn belofte tot geheimhouding. De voorzitter van de commissie, oud minister Bakker, is niet van plan, bij wie dan ook, verder naar de inhoud van Worms' ideeën te vragen, gezien de sfeer van geheimhouding. De beleidscommissie is sinds begin vorig jaar intensief bezig met het zoeken naar oplossingen voor de scheepsbouwproblemen. Voorzitter Bakker sluit niet uit dat de heer Worms met een soort ei van Colum bus voor de dag is gekomen, maar erg groot lijkt hem de kans daarop toch niet. Binnen de beleidscommis sie zou de mening postgevat hebben „dat het te mooi is om waar te zijn". Intussen dreigt het overleg in de beleidscommissie scheepsbouw zelf op niets uit te lopen. Dat is dan het gevolg van het vastlopen van de onderhandelingen over de metaal- CAO. De vakbonden hechten zeer aan een goede sociale paragraaf in het sane-^ ringsplan. Ideeën voor vervroegde" pensionering en meer vrije tijd voor# oudere scheepsbouwwerknemers.j m bedoeld om zo min mogelijk ge-| I dwongen ontslagen te krijgen. zijnF echter op voorstel van de werkge vers in de beleidscommissie ter be-*„,- spreking doorgeschoven naar de CAO-onderhandelingen Daar wa-, ren namelijk al vergelijkbare voor stellen door de vakbonden inge- iee diend ten behoeve van niet alleen defer scheepsbouw, maar de hele metaal. jlOC Nu de CAO-onderhandelingen zijn irer afgebroken, ontstaat voor de vak-, bonden een wezenlijk lek in het sa neringsplan De industriebonden1 van NW. NKV en CNV verwachten *oc nu dat hun leden het saneringsplan, als het over enkele weken klaar is. zullen afwijzen. Het overleg in de beleidscommissie wordt echter nog wel voortgezet. Kol „Optimistisch" Als er geen saneringsplan komt dat ook de steun heeft van de vakbon den, wordt het echter onwaarschijn lijk dat de regering de beoogde mil joenensteun aan de scheepsbouw, laat doorgaan. Voorzitter Bakker van de beleidscommissie blijft ,,op-"°^ timistisch" en wacht de ontwikke- n f lingen in de achterban van de vak bonden af. „Het belang van de zaak is zo groot dat we er, verwacht ik. toch wel zullen uitkomen," aldus drs. Bakker. Prt Van onze Haagse redactie on( DEN HAAG De ministers van teel verkeer en waterstaat, justitie en vin defensie gaan maatregelen nemen om ongevallen met militaire colon nes te voorkomen. In twee jaar zijn op kruispunten in Nederland zeven ges pei „Want wij weten, dat, indien de aardse tent, waarin wij wonen, wordt afge broken, wij een gebouw van God heb ben, in de hemelen, niet met handen gemaakt, een eeuwig huis." 2 Cor. 5:1 Onverwachts heeft de Here van ons weggenomen mijn lieve Man en onze lieve Vader Gerrit Franken in de leeftijd van 58 jaar. „Wij zijn diep bedroefd en verslagen, maar wij weten dat hij zich in leven en sterven het eigen dom wist van Jezus Christus." Foxhol, 5 januari 1977 Gruttostraat 22 T. Franken-Beekhuis Stiena Groningen: Jack en Anneke Veendam: Maja De overledene is opgebaard in het rouwcentrum van de EBO Stichting, Kees de Haanstraat 46 te Hoogezand/Sappemeer. Gelegenheid tot condoleren zaterdagavond van 19.00-19.30 uur in voornoemd rouwcentrum. De rouwdienst zal gehouden worden op maandag 10 januari om 14.00 uurinde„Vredeskerk"van de Duijn van Maasdamweg 216 te Hoogezand, waarna de begrafenisplechtigheid plaatsvindt op de algemene begraafplaats „De Stille Hof' te Hoogezand. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in de „Vredeskerk". Voor ons onverwacht is in Jezus ontslapen, onze geliefde Zwager en Oom Derk Enserink echtgenoot Werkman van Tiny Psalm 90 (berijmd) Deventer, 4 januari 1977 Amstelveen: J. Werkman Nietap (Leek): B. J. Werkman L. Werkman-Hoving Assen: J. Smid M. M. Smid-Kopatz neven en nichten. Uw warme belangstelling en medeleven, op velerlei wijze betoond bij het over lijden van mijn Man en on ze Vader Barend Breevaart zijn ons tot grote steun. On- j ze oprechte dank hiervoor. Heinenoord, januari 1977 K. Breevaart-Hensen en kinderen JUWELEN, GOUD en ZILVER IN- EN VERKOOP H. W. DAMES Kruisstraat 19. tel 023-320431. Haarlem (bi| de Ridderstraat). BELEGGINGS FONDS VOOR PROTESTANTS NEDERLAND Over het boekjaar 1976 zal aan participanten die op 31 december 1976 ais zodanig in het register staan ingeschre ven een uitkering worden ge daan van bruto 42,02 minus 5,03 Neder), dividendbelas ting en minus 1.92 buiten landse bronbelastingen, is net to 35,07 per participatie betaalbaar op 7 januari 1977. Utrecht, 7 lanuari 1977 Administratie- en Trustkantoor van het Beleggingsfonds voor Protestants Nederland. ongelukken met militaire colonnes gebeurd. Het ging in alle gevallen om kruispunten die met ver keerslichten beveiligd zijn. Bij het laatste ongeval, in Helvoirt (N.B.), kwam een dertienjarig meisje om. (gr km val koi bot al Mi Om de verkeersveiligheid te vergro- ten zal nu de herkenbaarheid verbe- he: terd worden van voertuigen die tot jde: een colonne behoren. Ook zullen wo verkeersregelaars worden ingescha- da keld bij het passeren door colonnes ter van (beveiligde) kruispunten. ze au Militaire colonnes, die bij groen ga licht een kruispunt oprijden mogen i« ki arl mi doorrijden als het licht op geel of rood springt. Met grote verslagenheid delen wij mede dat plot seling uit ons midden is weggenomen Ingeborg van Wetering leerlinge van klas A3b, in de leeftijd van ruim 14 jaar. Wij hopen, dat de ouders en haar zusje en verder allen die haar gekend hebben, de kracht ontvan gen om dit verlies te dragen. Christelijke Scholengemeenschap Buitenveldert Amsterdam. Amsterdam, 5 januari 1977. De zeer vele blijken van medeleven tijdens de ziekte en I*1® het overlijden van mijn lieve Man en zorgzame Vader, Pi Groot- en Overgrootvader m: na Aart den Ouden vr aU maken het ons onmogelijk u allen in een persoonlijkjn! schrijven te bedanken. Weest u ervan overtuigd dat uw y* belangstelling door ons zeer werd gewaardeerd en dat wij daaraan een dankbare herinnering zullen bewaren. Namens allen: T. den Ouden-Lagerwerf. Rotterdam, Jaersveltstraat 13 A. ik ni te W Prinses Ireneschool voor Chr. MAVO Dependance Kon. Wilhelminoschool Op 1 januari 1977 heeft de heer G. J. BEEKHUIS zijn funktie als directeur van de Prinses Ireneschool voor Chr. MAVO te Haarlem neergelegd. Ter gelegenheid hiervan nodigt het bestuur van de Stichting voor Christelijk Algemeen Voortgezet On derwijs te Haarlem ouders, oud-leerlingen en ande re belangstellenden uit voor een Deze zal worden gehouden op vrijdag 14 januari 1977 van 19.30 uur tot 21 00 uur in de Prinses Ireneschool, Plesmanplein 8, Haarlem. Het bestuur Huize Heimerstein, een tehuis voor geestelijk gehandikapten. zou gaarne in kontakt komen met een die in het bezit is van het A en/of B en/of Z-diploma. Van hem/haar wordt verwacht, dat zij kan fungeren als hoofd late dienst. De werktijden zijn van maandag t/m vrijdag van 17 uur tot 22 uur. Leeftijd minimaal 28 jaar. Het salaris is volgens de richtlijnen van de N.Z.R. Sollicitaties kunnen gericht worden aan de direktie van Heimerstein. Cuneraweg 12 te Rhenen. Tel.: 08376-3841 DIAKONESSENHUIS HILVERSUM Op korte termijn wordt gevraagd een direktie- sekretaresse ten behoeve van de econoom-direkteur De gedachten gaan uit naar een kandi date met een middelbare en een erkende sekretaresse-opleiding. Gewenste leeftijd ca. 25 jaar. Naast de gebruikelijke sekretaresse- werkzaamheden zal kandidate ook be trokken worden bij de inkoop, zodat een zakelijk inzicht van belang wordt geacht. U wordt verzocht uw schriftelijke sollicitaties te zenden aan de econoom-direkteur van het Diako- nessenhuis. Van Riebeeckweo 212. te Hilversum.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 8